مشاوره کنکور idnovin

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

زمان برگزاری کنکور 99 (آخرین اخبار تغییر زمان کنکور 99)

تاریخ کنکور 99

زمان برگزاری کنکور 99 نظام قدیم و نظام جدید

تاریخ و زمان برگزاری کنکور سراسری 99

پی سی کنکور: سوالات زیادی در مورد کنکور 99 وجود دارد در پست قبلی با عنوان « نحوه برگزاری کنکور 99» برخی از موضوعات مرتبط با کنکور 99 را بررسی کردیم.در این مطلب می خواهیم آخرین جزئیات زمان برگزاری کنکور 99 را مورد بررسی قرار دهیم.

کنکور 99 دولین کنکوری است که تمام داوطلبان کنکور از منابع کتاب های نظام جدید و قدیم(منابع کنکور 99) استفاده کنند.زمان برگزاری کنکور 99 نیز می تواند سوال بسیار مهمی باشد چون با توجه به برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم و فاصله کم تا تاریخ برگزاری کنکور 99 آمادگی داوطلبان دوازدهمی برای کنکور 99 سخت خواهد بود.

 

تغییر زمان برگزاری کنکور 99 بله یا خیر؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ،دانش آموزان نگرانی هایی در رابطه با زمان برگزاری کنکور 99 داشتند ،که آخرین اخبار در این رابطه را در ادامه می خوانید :

14 تیر 99 :

طرح درخواست تعویق کنکور 99 توسط مجلس عملی می شود؟

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حال تدوین طرحی برای تعویق در زمان برگزاری کنکور ۹۹ هستند.
احمد حسین‌فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تمهیدات این کمیسیون برای برگزاری کنکور 99 در شرایط بحران کرونا، گفت: گزارش‌ها و پیام‌های متعددی از مردم، والدین داوطلبان و داوطلبان کنکور امسال مبنی بر نگرانی‌ها از شرایط بحران کرونا دریافت کرده‌ایم که مستلزم تمهیداتی است

وی افزود: برای پاسخ به نگرانی داوطلبان کنکور سال 99 و رفع دغدغه‌ها از بابت شیوع بیماری کرونا، پیشنهاد طرحی از سوی تعدادی از اعضای کمیسیون برای تعویق در برگزاری کنکور سال 99 مطرح شده و در حال تدوین آن هستند.

نادری افزود: پیشنهاداتی وجود دارد مبنی بر اینکه کنکور در مدت زمان بعد از ظهر تا شب در فضای باز برگزار شود یا اینکه برگزاری کنکور در چند روز باشد تا هم تراکم کمتر بوده و هم با برگزاری آن در فضای باز ویروس منتقل نشود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان و در جمع بندی گفت: این هفته کمیسیون درباره اصل تعویق برگزاری کنکور و یا تغییر در نحوه برگزاری آن به جمع بندی می‌رسد و در این زمینه با مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم هم مشورت صورت می‌گیرد. قطعا جمع بندی به نحوی خواهد بود تا به دانش آموزان ضرری وارد نشود.

حسین‌فلاحی در پایان خاطرنشان کرد: طرح نمایندگان برای تعویق در برگزاری کنکور سال 99، در یکی از جلسات این هفته کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

4 تیر 99 :

کنکور در زمان مشخص حتی در شهر‌های قرمز برگزار می‌شود

درباره تجدید نظر در زمان برگزاری کنکور‌های سراسری به دلیل شیوع مجدد کرونا، گفت: در زمان برگزاری کنکور هیچ تجدید نظری صورت نخواهد گرفت.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: برای برگزاری کنکور برنامه زمان‌بندی مشخص و اعلام شده است.

غلامی در ادامه اظهار کرد: جمعیت هر حوزه مشخص بوده و دو تا سه مرتبه هم سازمان سنجش اعلام کرده است که داوطلبان فرصت دارند محل برگزاری آزمون خود را عوض کنند؛ بنابراین دلیلی برای تعویق مجدد کنکور وجود ندارد.

او در ادامه تاکید کرد: پیش بینی‌ها برای برگزاری کنکور بر اساس آمار فعلی انجام شده و قرار است فاصله صندلی‌‌ها به دلیل شیوع کرونا بیشتر از سال‌های قبل شود.

25 اردیبهشت 99 :

تاریخ برگزاری کنکور 99 دیگر تغییر نمی کند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاریخ برگزاری کنکور سراسری و دکتری سال ۹۹ دیگر تغییر نمی‌کند و با قوت این آزمون‌ها برگزار می‌شود.

آزمون‌های کارشناسی، دکتری و آزمون های جامع از هفته آخر تیرماه شروع می‌شود و آزمون دکتری ۲۶ تیر، آزمون کارشناسی ارشد ۲ و ۳ مرداد، آزمون سراسری ۳۰ و ۳۱ مرداد، آزمون‌های فنی حرفه‌ای و کارشناسی ناپیوسته نیز ۱۴ شهریور برگزار می‌شود.

همچنین داوطلبان در این خصوص تنها به مراجع رسمی که تاریخ اعلام می‌کنند توجه کنند که یکی وزارت بهداشت و دیگری سازمان سنجش کشور است.

 

16 اردیبهشت 99 :

سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه تاریخ برگزاری کنکور 99 را اعلام کرد  :

کنکور سراسری 99 در روزهای پنجشنبه 99/05/30 و جمعه 99/05/31 برگزار می شود

 


زمان پیشنهادی جدید برگزاری کنکور در صورت تایید نهایی امروز اعلام می شود

14 اردیبهشت 99 :

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت زمان پیشنهادی جدید به منظور برگزاری آزمون های دکتری تخصصی، کارشناسی‌ارشد و کنکور سراسری 99 را به ستاد ملی کرونا اعلام کرده ایم که امروز در صورت تصویب اعلام عمومی خواهد شد.

 

10 اردیبهشت 99 :

برنامه امتحانات نهایی خرداد 99 منتشر شد

آموزش و پرورش برنامه برگزاری امتحانات نهایی را اعلام کرد، امتحانات نهایی خرداد 99 از 18 خرداد شروع و تا 14 تیر ماه به طول می انجامد.(دانلود برنامه امتحانات نهایی خرداد 99)

 

8 اردیبهشت 99 :

احتمالا کنکور هفته اول مرداد برگزار می شود
وی همچنین درخصوص تاریخ احتمالی برگزاری کنکور سراسری تصریح کرد: کنکور سراسری قرار بود ۱۲ و ۱۳ تیر ماه برگزار شود که چون با تاریخ برگزاری امتحانات نهایی آموزش متوسطه در ارتباط است و بر اساس رایزنی‌های با همکاران‌مان در وزارت آموزش و پرورش از آنجایی که امتحانات نهایی قرار است ۱۶ خرداد شروع و حدوداً ۱۴ تیرماه به پایان برسد، در نتیجه ۲۰ روز پس از این تاریخ حدود هفته اول مرداد ماه می‌شود که ما بتوانیم به احتمال قوی کنکور سراسری را برگزار کنیم.

 

آغاز امتحانات نهایی دوازدهم از ۱۰ یا ۱۷ خرداد

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای پایه دوازدهم طبق روال هر سال، آخر اردیبهشت پایان سال تحصیلی خواهد بود و پس از تعطیلات عید فطر، امتحانات از ۱۰ یا ۱۷ خرداد آغاز و تا یک هفته از تیر ادامه خواهد داشت؛ کنکور نیز۲۰ روز پس از آخرین امتحان نهایی برگزار می‌شود.

 

حذفیاتی به ما اعلام نشده است

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، در رابطه با برگزاری کنکور از ۸۰ درصد دروس و حذف ۲۰ درصد منابع گفت: هنوز وزارت آموزش و پرورش هیچ گونه حذفی را به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نکرده است تا سازمان هم آن را ملاک عمل قرار دهد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: اگر این حذف اتفاق بیفتد سازمان سنجش برای برگزاری کنکور سراسری ۹۹ بین نظام قدیم و نظام جدید متجانس سازی را انجام خواهد داد.

 

فعلاً تاریخی برای کنکور سراسری ۹۹ اعلام نمی کنیم و منتظر شروع امتحانات نهایی هستیم.

یکشنبه 31 فروردین 99 ؛ رئیس سازمان سنجش گفت : تاریخ قطعی برگزاری کنکور سراسری را در شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین می کنیم.

به نظر می رسد این پیش بینی ها و اظهارنظرات افراد غیرمسوول درباره برگزاری کنکور همه و همه بستگی به زمان بازگشایی مدارس دارد و طبیعی به نظر می رسد زمان برگزاری کنکور سراسری هم به تبع این مسأله اندکی با تعویق برگزار شود.

شاید بهتر باشد این روزها تا تصمیم گیری قطعی درباره زمان برگزاری کنکوری سراسری ۹۹ کاستن از اضطراب داوطلبانی که عمده آنها را دانش آموزان تشکیل می دهند، در اولویت قرار گیرد و تنور شایعات زمان جدید برگزاری این آزمون پر داوطلب سرد بماند.

 

وزیر آموزش و پرورش ؛ کنکور در دهه سوم تیرماه برگزار می شود

بامداد یکشنبه 31 فروردین 99 :وزیر آموزش و پرورش در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو؛ توضیحاتی را در مورد زمان برگزاری امتحانات نهایی دوازدهم و تاریخ برگزاری کنکور عنوان کرد

 

کنکور همه مقاطع برگزار می شود

چهارشنبه 27 فروردین 99 : معاون آموزشی وزارت علوم گفت: کنکور ورودی دانشگاه‌ها در همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری طبق روال سال‌های قبل انجام می‌شود و در صورت لزوم با چند هفته تاخیر برگزار می شود.

 

کنکور و امتحانات نهایی حضوری برگزار می شود

چهارشنبه 27 فروردین 99 : دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی امتحانات نهایی و کنکور به صورت حضوری و با تاریخ منعطف برگزار خواهد شد. باید بین امتحان نهایی دوره متوسطه و کنکور حداقل ۲۰ روز فاصله باشد

 

وزیر علوم ؛ برای رشته های پرطرفدار ، برگزاری کنکور لازم است

یک شنبه 17 فروردین 99 : وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به پیشنهاد مجلس مبنی بر عدم برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ و اینکه آیا امکان برگزار نشدن این آزمون وجود دارد یا خیر؟ گفت: در مورد کنکور سال جدید، با توجه به اینکه در تابستان برگزار می‌شود، اظهارنظر هنوز زود است.

غلامی تاکید کرد: باید تلاش شود تا با اطلاع‌رسانی کارشناسی شده، تعداد بیشتری از داوطلبان ورود به دانشگاه، متقاضی ورود از طریق سوابق تحصیلی خود باشند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که آیا در صورت عدم برگزاری کنکور دانشگاه‌های ما زیر ساخت لازم برای جذب دانشجو را در رشته‌های تراز بالا دارند؟ گفت: بدیهی است که برای رشته‌های پُرطرفدار هنوز برگزاری آزمون لازم است و جایگزین مورد قبول تعیین نشده است. امیدواریم تا زمان برگزاری آزمون سراسری دانشگاه‌ها مشکل ناشی از شیوع بیماری کرونا برطرف شود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور نیز بیان کرد: اگر تقویم آموزشی بسته شود، تاریخ کنکور هم در جلسه شورای سنجش بررسی شده و درباره زمان آن تصمیم‌گیری خواهد شد، همچنین محتوای امتحانی و اینکه مواد درسی به چه صورتی باشد، همگی منوط به تقویم آموزشی است.

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش؛ 5 سناریو برای تعویق کنکور سراسری 99

شنبه 24 اسفند 98 : مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت مدارس در ایام اخیر و احتمال تغییر در برگزاری امتحانات و تاخیر در پایان زمان آموزش در این سال تحصیلی گفت: تا کنون یک ماه تعطیلی داشته‌ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد. حداقل ۵ سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش‌بینی کرده‌ایم.

عبدالرسول عمادی در این باره افزود: اولین سناریو، تشکیل کلاس‌ها بعد از ۱۵ فروردین است. به این ترتیب یک ماه وقفه اسفند ماه را داریم که با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است و پیش بینی شده ۵ شنبه‌ها هم در صورت بازگشایی مدارس به روزهای آموزش افزوده شوند. در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البته پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز معوق شود.

عمادی با بیان اینکه قرار است این سناریوها امروز شنبه در شورای معاونین نهایی شود گفت: سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون‌ها با تاخیر برنامه ریزی می‌شوند و پیشنهاد می‌شود کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد و نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش بینی کردیم.

وی افزود: اگر تا آخر خرداد هم نتوانیم کلاس‌ها را تشکیل دهیم باید به برگزاری آزمون‌ها در مرداد و شهریور فکر کنیم و آزمون سراسری هم در مرداد یا شهریور برگزار شود. البته باید حواسمان باشد به سال تحصیلی بعد آسیب نرساند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که تشکیل کلاس حضوری برای رفع اشکال حتما در برنامه‌ها باشد گفت: حتی اگر بعد از عید کلاس‌ها باز هم با تاخیر شروع شد باید فرجه‌ای برای رفع اشکال گذاشته و بعد امتحانات برگزار شود.

عمادی ادامه داد: این موضوعات در جلسات شورای معاونین وزارتخانه بحث می‌شود و در نهایت باید در ستاد ملی کرونا هم به بررسی شود. ستاد ملی مدیریت کرونا اختیار دارد که اجازه دهد تقویم آموزشی یا زمان کنکور به تعویق بیفتد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

 

دبیر ستاد کرونا: تصمیم گیری درباره برگزاری امتحانات پایه دوازدهم و کنکور سراسری در روز شنبه

22 اسفند 98 : دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا درباره برگزاری امتحانات پایه دوازدهم، اعلام کرد: کارگروهی با مدیریت یکی از اعضای شورای معاونان تشکیل شده است که در آن راهکارهای مختلفی جهت چگونگی برگزار شدن امتحانات نهایی، امتحانات دوازدهم و کنکور سراسری پیشنهاد و ارائه شد که به طور مشخص در این مورد در جلسه روز شنبه ستاد مدیریت کرونا تصمیم نهایی و قابل اجرا، اتخاذ و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

جدول زمانی برگزاری کنکور سراسری سال 99 :

 

– زمان برگزاری کنکور 99 ریاضی 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور ریاضی 99 پنجشنبه 30 مرداد 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 تجربی

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور تجربی 99 جمعه 31 مرداد 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 انسانی 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور انسانی 99 پنجشنبه 30 مرداد 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 هنر

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور هنر 99 پنجشنبه 30 مرداد 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 زبان 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور زبان 99 جمعه 31 مرداد 99 می باشد.

نکات مهم درباره برگزاری کنکور 99 :

1- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار الزامي است.

2- هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي مربوط‌، لازم است اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار، چند مداد سياه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاكن و يك سنجاق و يا سوزن به همراه داشته‌ باشد.

تذكر بسيار مهم: همراه داشتن هرگونه وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه حافظه‌دار (از قبيل پيجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوري، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و …)، در جلسه آزمون حتي درحالت خاموش، علاوه بر اينكه موجب محروميت از گزينش در آزمون مي‌شود، به عنوان تقلب و تخلف نيز تلقي شده و با داوطلبان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري كه بخشي از آن در بند «و» آمده است، رفتار خواهد شد.

3- براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضي شركت در آزمون گروههاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ انساني، علوم‌ تجربي و زبانهاي خارجي‌ كه علاقه‌مندي‌ خود را براي‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمايشي‌ هنر با گذاشتن‌ علامت‌ در رديف‌ 39 تقاضانامه‌ اعلام‌ داشته‌اند، كارت‌ شركت در آزمون‌ گروه هنر نيز جداگانه‌ صادر گرديده‌ است‌. اين‌ دسته ‌از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرينت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ هنر را نيز علاوه‌ بر پرينت كارت‌ شركت در آزمون ‌گروه آزمايشي‌ مربوط‌ از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور دريافت ‌دارند. به عبارت ديگر براي‌ اين‌ قبيل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون‌ صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرينت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور ‌دريافت‌ نمايند.

4 – چنانچه مشخصات کارت ورود به جلسه کنکور 98 دارای اشکال هست،حتما قبل‌ از برگزاري‌ آزمون‌ با مراجعه به باجه رفع نقص وضعيت‌ خود را مشخص‌كرده ‌باشند، بديهي‌ است‌ در حين‌ اجراي‌ آزمون‌ و بعد از آن‌ اقدامي‌ انجام‌ نخواهد شد. هم چنین می توانید برای دیدن توضیحات بیشتر در این رابطه از مطلب نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دیدن کنید

منابع : سازمان سنجش ، خبرگزاری ایرنا – ایسنا – باشگاه خبرنگاران جوان – فارس -ایلنا -مهر -وزارت آموزش و پرورش -خبر فوری -تسنیم

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8804

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,012 نظر
 1. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید
  به نظر شما تو این مدت زمان باقی مونده تا کنکور اگه بشینم روزی 14 ساعت بخونم میتونم فرهنگیان قبول شم؟رشتم ریاضیه پایمم قویه
  پشت کنکوری هستم به دلایلی تا الان نتونستم بخونم به نظرتون اگه از الان بکوب بخونم نتیجه میگیرم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلامک فاطمه خانم گرامی
   شما تموم تلاش تون رو انجام بدید، و چون پایه خوبی دارید میتونید شانس داشته باشید،فقط سعی کنید ذهنتون رو درگیر نکنید که آیا می توانید یا نه

 2. محسن می گوید

  سلام یک سوال داشتم ک هنوزم یک جواب قطعی پیدا نکردم ،من کدایثارگری را از بخش مربوطه چندروزه پیش دریافت کردم و ویرایش هم ک دیگ نیس ،بعضی ها میگن میشه زمان دریافت کارت ورود ب جلسه وارد کرد و بعضی ها هم میگن آخرین فرصته امکان داره اشتباه بشه قبول نکنن ،میگن ک باید ب سازمان سنجش درخواست بدم نمیشه من هنگام دریافت کارت ورود ب جلسه وارد کنم و اگراین امکان هس باید از کجابدونم برام ایثارگری خورده آیا همونجا ب من یک کارت دیگه صادر میکنن ک روی اون سهمیه ایثار گری خورده باشه؟(درضمن یک کد وارد کرده بودم ک اونم اشتباه بوده باید کدجدیدوارد کنم)،خواهش میکنم یک جواب قطعی بدین ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن عزیز
   اگر کد رو اشتباه وارد کردید
   ابتدا به سایت سنجش درخواست ویرایش بدید ببینید که همکاری می کنند
   در زمان کارت ورود به جلسه هم بعضی از موارد قابل ویرایش هستند اما دقیقا نمی دانیم این مورد رو امکانش هست یا خیر
   و اینکه بیشتر در زمان اعلام نتایج مشخص میشه که آیا سهمیه اعمال شده یا نه

 3. جواد می گوید

  سلام پی سی جان خسته نباشین
  ببخشید من میخواستم اگه میشه یه ایدی از تلگرامتون بهم بدین چون یه تصویر درمورد برگه نظام‌ وظیفه هست باید نشونتون بدم و سوالمو بپرسم ممنون میشم قربان یا ایمیلتون. رو بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام جواد جان
   مدتی هست که دیگه در مورد نظام وظیفه ما پاسخی نمیدیم چون برامون مسئولیت داره و هر لحظه ممکنه قوانین تغییر کنه
   ولی اگر اصرار دارید اون رو به ایمیل پشتیبانی سایت ارسال کنید
   naserraya8@gmail.com

  2. منتظر مهدی می گوید

   سلام پی سی جان.
   من امسال میخوام برای کنکور 1400 استارت بزنم.استارت دقیقم میشه اول تیر.
   چون توی این یک هفته باید کتابهای
   مورد نیازمو تهیه کنم.
   الان دوتا سوال دارم.
   اول اینکه از اول تیر با روزی 8ساعت استارت بزنم و بعدها افزایشش بدم،شانس واسه پزشکی دارم؟(پایمم قویه)
   سوال دوم اینکه باتوجه به اینکه بچه ها امسال تقریبا اول شهریور کنکور میدن و تا جواب رتبه هاشون بیاد مطمعنا نیمه اول شهریوره و ممکنه یه عده تصمیم بگیرن که بشینن واسه سال 1400،آیا این امکان وجود داره که تاریخ کنکور 1400 هم تقریبا بیفته توی مرداد؟

   چون کلاس کنکوریا امسال دیر آغاز میشن.
   آزمون ها هم همینطور.

   ممنون میشم پاسخ بدید.

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام دوست عزیز
    اگر هدفتون کنکور 1400 چند ساله از درس دور هستید،از 5 ساعت شروع کنید و هر دو هفته نیم ساعت تا 45 دقیقه بهش اضافه کنید
    اگر هم کنکور 99 شرکت کردید که همون 6 ساعت برای شروع خوبه
    تاریخ کنکور در هر حالت به نظر ما که همون تیمراه خواهد بود مگر اینکه کرونا موندگار باشه که انشاالله موندگار نیست

    1. منتظر مهدی می گوید

     سلام.
     بله چندسال دور بودم از کتاب.
     نظام قدیم هستم و کتاب نظام جدید میخوام بخونم.وکنکور نظام جدید بدم.
     البته پایم قویه.و روی دروس اختصاصی کاملا مسلطم.

     پس از اول تیر با 5 ساعت استارت بزنم کافیه؟
     برخی دوستانم میگن که از اول خرداد و اردیبهشت شروع کردن به همین علت بهم کمی استرس وارد شده.

     1. پی سی کنکور می گوید

      پوزش بابت تاخیر در پاسخ دوست عزیز
      نه شما سعی کنید تحت تاثیر حرف بقیه قرار نگیرید

 4. ملیکا می گوید

  سلام ممنون از سایتتون
  چند درصد احتمال داره بخاطر کرونا کنکور نظام قدیم 1400 تمدید بشه ؟امکان داره تمدید بشه چون نایب رییس کمیسیون مجلس اقای لاشکی گفته بودن تمدید بشه امکان داره شورای سنجش برای اخرین بار نظام قدیم رو تمدید کنه؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ملیکا خانم گرامی
   به نظر ما فعلا در حد 20 درصد احتمالش هست

 5. medi می گوید

  سلام
  با توجه به اینکه اعلام کرده اند بعضی از دانشگاه ها برای سال جدید از ورودی بهمن دانشجو میپذیرند ایا امکان انتخاب رشته و، ثبت نام و پذیرش در دانشگاه های سراسری کارشناسی ارشد برای کسانی که در ترم مهر 99 فارغ التحصیل میشوند نیز وجود دارد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   اطلاعی نداریم از کنکور ارشد
   بهتره از سازمان سنجش شخصا سوال کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*