بهترین دی وی دی های کنکورمشاوره کنکور idnovinکلاسینو

زمان برگزاری کنکور 99 (آخرین اخبار تغییر زمان کنکور 99)

تاریخ کنکور 99

زمان برگزاری کنکور 99 نظام قدیم و نظام جدید

تاریخ و زمان برگزاری کنکور سراسری 99

پی سی کنکور: سوالات زیادی در مورد کنکور 99 وجود دارد در پست قبلی با عنوان « نحوه برگزاری کنکور 99» برخی از موضوعات مرتبط با کنکور 99 را بررسی کردیم.در این مطلب می خواهیم آخرین جزئیات زمان برگزاری کنکور 99 را مورد بررسی قرار دهیم.

کنکور 99 دولین کنکوری است که تمام داوطلبان کنکور از منابع کتاب های نظام جدید و قدیم(منابع کنکور 99) استفاده کنند.زمان برگزاری کنکور 99 نیز می تواند سوال بسیار مهمی باشد چون با توجه به برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم و فاصله کم تا تاریخ برگزاری کنکور 99 آمادگی داوطلبان دوازدهمی برای کنکور 99 سخت خواهد بود.

 

تغییر زمان برگزاری کنکور 99 بله یا خیر؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ،دانش آموزان نگرانی هایی در رابطه با زمان برگزاری کنکور 99 داشتند ،که آخرین اخبار در این رابطه را در ادامه می خوانید :

وزیر علوم ؛ برای رشته های پرطرفدار ، برگزاری کنکور لازم است

یک شنبه 17 فروردین 99 : وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به پیشنهاد مجلس مبنی بر عدم برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ و اینکه آیا امکان برگزار نشدن این آزمون وجود دارد یا خیر؟ گفت: در مورد کنکور سال جدید، با توجه به اینکه در تابستان برگزار می‌شود، اظهارنظر هنوز زود است.

غلامی تاکید کرد: باید تلاش شود تا با اطلاع‌رسانی کارشناسی شده، تعداد بیشتری از داوطلبان ورود به دانشگاه، متقاضی ورود از طریق سوابق تحصیلی خود باشند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که آیا در صورت عدم برگزاری کنکور دانشگاه‌های ما زیر ساخت لازم برای جذب دانشجو را در رشته‌های تراز بالا دارند؟ گفت: بدیهی است که برای رشته‌های پُرطرفدار هنوز برگزاری آزمون لازم است و جایگزین مورد قبول تعیین نشده است. امیدواریم تا زمان برگزاری آزمون سراسری دانشگاه‌ها مشکل ناشی از شیوع بیماری کرونا برطرف شود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور نیز بیان کرد: اگر تقویم آموزشی بسته شود، تاریخ کنکور هم در جلسه شورای سنجش بررسی شده و درباره زمان آن تصمیم‌گیری خواهد شد، همچنین محتوای امتحانی و اینکه مواد درسی به چه صورتی باشد، همگی منوط به تقویم آموزشی است.

 

عضو کمیسیون آموزش مجلس؛ کنکور 99 را لغو کنید !

شنبه 16 فروردین 99 : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توان امسال کنکور را برگزار نکرد و دانش‌آموزان با مراجعه به دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش بگیرند.

 

سناریو های مرکز پژوهش‌ های مجلس درباره تاریخ برگزاری کنکور ۹۹ و بازگشایی مدارس در دوره کنترل ویروس کرونا

شنبه 9 فروردین 99 :

 • سناریو اول: اگر مدارس تا پایان فروردین تعطیل باشند: با توجه به اینکه بنابر اظهارنظرهای مسئولان وزارت آموزش و پرورش تاکنون تدریس حدود ۷۰ درصد محتوی آموزشی کتاب‌های درسی تحقق یافته است و تنها حدود ۳۰ درصد حجم کتاب‌های درسی مانده است.

اگر مدارس در پایان فروردین امکان بازگشایی یابند می‌توان بدون تغییر تقویم آموزشی یعنی تا پایان اردیبهشت ماه و با احتساب دایر بودن کلاسهای درس در روزهای پنجشنبه و ساعات اضافه آموزشی دیگر روزهای هفته حجم باقیمانده کتاب‌های درسی را به پایان برد و امتحانات را نیز در خردادماه برگزار کرد. آزمون سراسری کنکور نیز حداقل دو هفته بعد در تیرماه برگزار می‌شود.

 

 • سناریو دوم: اگر مدارس تا پایان اردیبهشت ماه تعطیل باشند: در صورتی که مدارس تا نیمه یا پایان اردیبهشت ماه تعطیل باشند با توجه به حجم باقیمانده از محتوی کتابهای درسی، نمی‌توان سال تحصیلی را پایان یافته تلقی کرد و نیاز به ادامه آموزش حضوری حداقل به مدت یک ماه در خردادماه با احتساب برگزاری کلاس‌های درس در روزهای پنجشنبه است.

ازسوی دیگر، از آنجایی که براساس قانون بازگشایی مدارس در آغاز مهرماه هر سال مصوب سال ۱۳۷۶ سال تحصیلی تا پایان اردیبهشت ماه پایان می‌یابد و امتحانات در خردادماه برگزار می‌شوند، بنابراین وزارت آموزش و پرورش در این سناریو باید اجازه برگزاری کلاسهای درسی در خردادماه را از مجلس شورای اسلامی اخذ کند.

کلاس‌های درسی در خردادماه و امتحانات پایانی در این حالت در تیرماه برگزار می‌شود و با توجه به تاریخ آخرین امتحان نهایی پایه دوازدهم، آزمون کنکور سراسری در نیمه اول مردادماه برگزار می‌شود.

 

 • سناریو سوم: اگر مدارس تا پایان خردادماه تعطیل باشند: در صورتی که کلاس‌های درس تا نیمه یا پایان خردادماه تعطیل باشند، از یک سو نظام آموزشی تا این تاریخ بیش از سه ماه تعطیل شده است و از سوی دیگر آموزش‌های از راه دور وزارت آموزش و پرورش طی این مدت بخشی از افت تحصیلی و عقب ماندگی دانش آموزان را جبران کرده است، بنابراین به مدت یک ماه (حدوداً تا پایان تیرماه) با احتساب روزهای پنجشنبه کلاس‌های جبرانی، رفع اشکال و پرسش و پاسخ برگزار شود و امتحانات نیز بلافاصله در مردادماه یا شهریورماه برگزار شوند.

در این صورت به مدت دو هفته بعد از آخرین امتحان نهایی پایه دوازدهم (حدود دهم شهریورماه)، آزمون کنکور سراسری برگزار می‌شود. با توجه به برگزاری دیرهنگام کنکور سراسری، می‌توان پذیرش دانشجویان جدیدالورود را به آبان ماه یا نیمسال تحصیلی دوم منتقل کرد.

 

وزیر آموزش و پرورش؛ برگزاری کنکور 20 روز پس از پایان امتحانات نهایی

دوشنبه 26 اسفند 98 : وزیر آموزش و پرورش گفت: با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا وزارت آموزش‌و پرورش می‌تواند تقویم زمانی مدارس را جابجا کند و اختیاراتی را به شورای آموزش‌وپرورش استان‌ها می‌دهیم تا بین 4 تا 6 هفته پس از بازگشایی مدارس سال تحصیلی را ادامه دهند. همچنین کنکور20 روز پس از پایان امتحانات نهایی انجام خواهد شد.

 

رئیس کمیسیون آموزش مجلس  : اگر لازم باشد در ابتدای فروردین در رابطه با تعویق کنکور تصمیم می گیریم

شنبه 24 اسفند 98 : محمد مهدی زاهدی گفت : احتمالا بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و کنکور در سال ۹۹ به تعویق می‌افتد تا از سلامت فرزندان اطمینان حاصل کنیم. باید تا فروردین ماه کمی صبر کنیم تا اوضاع ویروس کرونا و میزان شیوع آن را در کشور مشاهده کنیم. و بر همین اساس اگر لازم به تعیین تکلیف در این باره باشد حتما در روزهای ابتدایی فروردین تصمیم‌گیری در این باره صورت خواهد گرفت.

 

رئیس سازمان سنجش : تغییر زمان برگزاری کنکور 99 به تقویم آموزشی ربط دارد

شنبه 24 اسفند 98 : ابراهیم خدایی اظهار داشت : در صورتی که تقویم آموزشی مدارس در سال تحصیلی جاری تغییر کند، هرگونه تصمیم گیری برای به تعویق انداختن زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ اعلام می شود.

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش؛ 5 سناریو برای تعویق کنکور سراسری 99

شنبه 24 اسفند 98 : مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت مدارس در ایام اخیر و احتمال تغییر در برگزاری امتحانات و تاخیر در پایان زمان آموزش در این سال تحصیلی گفت: تا کنون یک ماه تعطیلی داشته‌ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد. حداقل ۵ سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش‌بینی کرده‌ایم.

عبدالرسول عمادی در این باره افزود: اولین سناریو، تشکیل کلاس‌ها بعد از ۱۵ فروردین است. به این ترتیب یک ماه وقفه اسفند ماه را داریم که با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است و پیش بینی شده ۵ شنبه‌ها هم در صورت بازگشایی مدارس به روزهای آموزش افزوده شوند. در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البته پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز معوق شود.

عمادی با بیان اینکه قرار است این سناریوها امروز شنبه در شورای معاونین نهایی شود گفت: سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون‌ها با تاخیر برنامه ریزی می‌شوند و پیشنهاد می‌شود کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد و نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش بینی کردیم.

وی افزود: اگر تا آخر خرداد هم نتوانیم کلاس‌ها را تشکیل دهیم باید به برگزاری آزمون‌ها در مرداد و شهریور فکر کنیم و آزمون سراسری هم در مرداد یا شهریور برگزار شود. البته باید حواسمان باشد به سال تحصیلی بعد آسیب نرساند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که تشکیل کلاس حضوری برای رفع اشکال حتما در برنامه‌ها باشد گفت: حتی اگر بعد از عید کلاس‌ها باز هم با تاخیر شروع شد باید فرجه‌ای برای رفع اشکال گذاشته و بعد امتحانات برگزار شود.

عمادی ادامه داد: این موضوعات در جلسات شورای معاونین وزارتخانه بحث می‌شود و در نهایت باید در ستاد ملی کرونا هم به بررسی شود. ستاد ملی مدیریت کرونا اختیار دارد که اجازه دهد تقویم آموزشی یا زمان کنکور به تعویق بیفتد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

 

دبیر ستاد کرونا: تصمیم گیری درباره برگزاری امتحانات پایه دوازدهم و کنکور سراسری در روز شنبه

22 اسفند 98 : دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا درباره برگزاری امتحانات پایه دوازدهم، اعلام کرد: کارگروهی با مدیریت یکی از اعضای شورای معاونان تشکیل شده است که در آن راهکارهای مختلفی جهت چگونگی برگزار شدن امتحانات نهایی، امتحانات دوازدهم و کنکور سراسری پیشنهاد و ارائه شد که به طور مشخص در این مورد در جلسه روز شنبه ستاد مدیریت کرونا تصمیم نهایی و قابل اجرا، اتخاذ و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

 

 

معاون متوسطه آموزش و پرورش: شاید یک ماه تابستان مدارس ادامه داشته باشد

21 اسفند 98 : معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش‌ها تا ۲۰ فروردین برنامه‌ریزی شده است و امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند و و یک ماه از تعطیلات تابستانی را به آموزش اختصاص دهیم.

 

 

وزیر آموزش و پرورش : تصمیمی برای تغییر زمان کنکور نداریم

10 اسفند 98 : وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش داریم با آموزش‌های مجازی، عقب افتادگی درسی دانش‌آموزان به دلیل تعطیلی ناشی از شیوع بیماری کرونا را جبران کنیم. نمی خواهیم در تقویم آموزشی تغییر ایجاد شود و تا خرداد ماه باید سال تحصیلی تمام و تقویم زمانی رعایت شود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه تا کنکور فرصت زیادی داریم، گفت: تاکنون تصمیم برای تغییر زمان برگزاری نداریم البته تصمیم گیری نهایی با وزارت علوم و سازمان سنجش است، اما در این موضوع تا حدی دخیل هستیم، ولی اگر نیاز باشد تمهیدات لازم را داریم.

جدول زمانی برگزاری کنکور سراسری سال 99 :

 

– زمان برگزاری کنکور 99 ریاضی 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور ریاضی 99 پنجشنبه 12 تیر 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 تجربی

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور تجربی 99 جمعه 13 تیر 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 انسانی 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور انسانی 99 پنجشنبه 12 تیر 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 هنر

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور هنر 99 پنجشنبه 12 تیر 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 زبان 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور زبا 99 جمعه 13 تیر 99 می باشد.

منابع : سازمان سنجش ، خبرگزاری ایرنا – ایسنا – باشگاه خبرنگاران جوان – فارس -ایلنا -مهر -وزارت آموزش و پرورش –

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8804

ممکن است شما دوست داشته باشید
262 نظر
 1. ندا می گوید

  درود برشما شراره عزیز.
  حرف دل هممون بود حرفات.
  خدایا کمکمون کن.

 2. Marym می گوید

  کنکور ۷ شهریوره یا۱۴ شهریور

 3. A می گوید

  اقا یکی بگه آزمون سنجش ۲۹ برگزار میشه یا به تعویق می افته؟ ؟؟؟؟
  لطفا جواب بدین❤❤❤

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   آخرین طالاعی که داریم،گفته شده که برگزاری میشه به صورت آنلاین
   باز با توجه به شرایط در صورت تعویق کنکور، آزمون های جبرانی دیگه ای در نظر گرفته میشه

 4. حانیه می گوید

  سلام مجدد
  بلهههه میبینم ک بعضیا زیاد بلدم بلدم میکنن خب بلد خان شمااگه راس میگی و اینقد نابغه ای بهتر نبود سال اولت باااا معدل بالام ک داشتی و بتبع امادگی لازمم باید میداشتی و ی رشته تاپ قبول میشدی ن اینکه سال دومت باشه یا شایدم…..و خودتو جز استثناها بدونی ,؟برا اینجایه کارت بخند ک خیلی خنده داره ن برا رتبه پشت کنکورا.
  بعدشم چرا خودتو انداختی وسط….. نمیفهممت واقعا اصلا شما پیام منو امثالمو خوندی وپریدی وسط یا همینجوری گفتی بزار خودمو نشون بدم؟کدوم؟من فقط ناراحت شدم ک اون عزیز فرموده بودن تلاش یکساله هیچه ک اونم با پیام بعدی دیدم خودشم خواستاره کنکوره و بهرحال تموم شد و من از ایشون عذر میخوام اگه یموقع ناراحت شدن چون خودشم کنکوریه میدونه شرایط رو ک چقد فشار درسی و اخبار مختلف هست و درک میکنه حتماوبحث بعدیم رو این بود ک لغو بشه میشه و خودمونم بکشیم باز بالایی ها کارشونو میکنن ونیاز ب اعلام مکرر لغوش نیس و من فلن امیدم ب بهبودیه قضیه است و…
  اما شما نفهمیده ک چیشده و چینشده اومدی وسط و برا خودت میگی و معدل بالاتو امادگیتو ب رخ میکشی ک چیبشه؟اگه خوب بودی ک سال و شایدسال های قبل,ب نتیجه میرسیدی ن اینکه الان اینجا باشیو بدون اینکه از شرایط هیشکی خبر داشته باشی, برا خودت سناریو بچینی.

  راستی درست میگی عادلانه نیس یکی دبیرستان رو بخور و بخواب باشه و بیاد تو4ساعت موفق بشه ولی عادلانس یکی شب امتحان هم سوالا دستش باشه و هم بخور و بخواب داشته باشه تازه نمره20بگیره و تازه تر رشته تاپم بره واااای ینی عالی میشه,درست میگم ن؟؟؟؟؟؟؟

  بازم میگم هرکی نظراتشو برا خودش نگه داره چ کسی ک موافق کنکوره و چ کسی ک مخالف{بحث کرونا هم نیس چون همه نگرانن و قرار نیس همین فردا کنکور برگزار شه}اینجا برا این ایجاد شده ک مشکل رفع بشه ن اینکه اعصابمونم خرابتر بشه.
  خاهشا مراعات کنین و ب هم دلگرمی بدیم بجایه استرس و….
  باتچکککر

 5. شراره می گوید

  عجیبه.
  بعضیا حتی تحمل شنیدن نظر مخالف رو ندارن.
  واقعا معلوم نیست چرا بعضیا اینقدر از حذف کنکور بیزارن!!!!
  دوحالت داره.
  1.یا معدل های خیلی افتضاحی دارن.
  2.یا مطمعن هستن که امسال رتبه خیلی خوبی میارن.
  درباره مورد اول باید عرض کنم،واقعا کسی که در طول دبیرستان بخور و بخواب میکرده،
  عدالت نیست یهویی بخاطر 4ساعت بره رشته تاپ.
  درباره مورد دومم باید بگم که،خیلی از کساییکه اینجا سنگ کنکورو به سینه میزنن،
  چندین ساله پشت کنکورن و هرسالم رتبه های نجومی میارن ومجبورن دوباره بشینن.
  هرسالم معمولا رتبشون بدتر میشه.
  واقعا که خنده داره!!!!!!!!!!
  [البته استثناهم داریم.هستن کساییکه سال اول ویا دومشونه]
  ( خود بنده هم معدل بالایی دارم.
  هم امادگی زیادی واسه کنکور امسال.)
  ولی باهمه اینا،عدالت نمیدونم سلامت کل جامعه به خاطر ما کنکوریا بخطر بیفته.
  سلامت خودمون وخونواده هامون وهمه مردم.

  یاعلی

  1. منیره می گوید

   لایک

 6. کنکوری۹۹ می گوید

  استرس حذف کنکور از استرس خود کنکور بیشتر شده برای ما
  اصلا عادلانه نیست که پذیرش براساس سوابق تحصیلی باشه چون اون امتحانی که در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی گرفته میشد فرق داره با آزمون در مدارس عادی و غیرانتفاعی
  همچنین اون وقتی رو که دانش آموزان استعدادهای درخشان برای کنکور میزاشتن مسلما تاحدودی باعث افت نمرات مدرسه شده
  حالا به یکباره عوض کردن شرایط ظلم بزرگیه در حق ما
  امیدواریم که هرچه سریعتر مشکل کرونا برطرف بشه و کنکور حتما برگذار بشه چون آینده ۱میلیون نفر به این آزمون بستگی داره

 7. غزل می گوید

  بابا تموم کنین این بحثاتونو دیگ یکمم اگه فکرکنین خودتون میفهمین ک کنکور حذف شدنی نیست اگه۱٪هم بخاد حذف بشه فک میکنین براساس سوابق میکنن؟نخیر دانشگاهاخودشون ازمون برگزار میکنن اگه ب سوابق باشه ک این همه معدل ۲۰خالص دیگه دانشگاها تا چندسال ظرفیتشون پره و همه دکتر و مهندش میشدن دیگه اینقد رئیس اموزش و پرورش نفهم نیست که حالا این طفلیا اومدن این سایتو زدن هرلحظه بهتون خبر بدن ک چیشد چی نشد شما هم بیا اینجا فقط منتظر باش کی تایم کنکورو اعلام میکنن اینا که علم غیب ندارن بگن اصلا برگزار میشه بااین وضعیت یانه واینک اصلا شهریوره بااین وضع مرگ ومیر.

 8. sara می گوید

  سلام خسته نباشین عزیزان من خدایی نکرده نمی خوام ارزش کسیوبیارم پایین وهمچنین اجازه چنین کاری روهم به خودم نمی دم من خودم برای کنکور دوسال هست بیرون نرفتم وپشت کنکوری هستم وتجربه کنکوررو دارم وهیچ وقت ارزش کنکوریاو… نمیارم پایین وواقعا متاسفم ک شما ازجملات من اینگونه برداشت کردید واینک هرکسی نظری داره ولی اینک چطوراین نظروعقیدرو برداشت کنی بستگی ب درک شماداره دوست عزیز!! من خودم ب همین دلایلی ک گفتید ب اضافه دلایل خودم سخت باحذف کنکورمخالفم واگ این اتفاق بیفته برای امسال هست چون من معتقدم کنکوربرای رشته های تاپ حذف نمیشه واگ بشه هم اسمش شایدتغییرکنه وشمادوست عزیر اگ این اتفاق ینی حذف کنکوربرای امسال رخ بده(من ویااشخاصی مث من ممکنه گرفتارافسردگی بشن)واین اماریم ک عرض کردم ب دلیل این بودک شما کنکوری جان متوجه بشی کنکوربرای امسال باتوجه ب حرف پیسی جان ک گفتن میلیونی تلفات حذف نمیشه وغیرممکنه(ولی بازم همه اینااحتمال هس)!!! لطفا کمی تامل کنیدوبعدنظربدیدممنون

 9. Safir می گوید

  دوستان خیالتون راحت برای این حکومت جون ما با یه کیلو خیار هیچ فرقی نداره ، همین الانم دارن به طرز فجیعی تو آمار دست می برن ، آلودگی بیشتر از 100K رو فقط 64K میگن و فوت تقریبا نزدیک به 10 هزار و فقط چهار هزار میگن، همین سیاست موقع کنکور مثل چین یهو میگه کرونا صفره و تموم شده ، بعد دو روز بعد کنکور دوباره میان میگن اشتباه کردن و هنوز مقداری تو کشور است

 10. ثنا می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم برای فرهنگیان معدل کل مهمه یا امتحان نهایی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ثنا خانم گرامی
   معدل کل
   شرایط کامل را در مطلب زیر بخوانید :
   https://p30konkor.com/?p=7238

 11. یه کنکوری می گوید

  این نظرو میخوام برا کسایی بنویسم که خیلی خرسند میگن کنکور لغو جون خانواده ها مهمه و …
  اره مهمه درست ولی اونایی که پشت کنکور موندن اونام مریض نشن خیلی من خودم ۴ ماه تمام اون اوایل خوندنم بیرون نرفتم همش استرس اگه بقیه کرونا بگیرن ما پشت کنکوریا با استرس ام اس رو شاخمونه انقد برا خودتون منطق فلسفه نپیچید یه نفر خوب حرفی زد ما از صبح درس میخونیم بعد میایم نظر های شمارو میکنیم کلن نابود میشم یکم منطقی باشید اگه درس نمیخونید و کنکور براتون مهم نیس ماهایی که میخونیم با نظراتون نا امید نکنید لطفن نظر ندید فقط سوالاتونو بپرسید
  این همه تلاش نکردیم که شماهایی که این نظرارو میدید چون پشتتون گرمه وخیالتون تخت برید دانشگاه ماهم بشینیم کشکمونو بسابیم
  #لطفا_نظراتونو_برا_خودتون_نگه_دارید
  ممنون

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*