مشاوره کنکور idnovin

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

زمان برگزاری کنکور 99 (آخرین اخبار تغییر زمان کنکور 99)

تاریخ کنکور 99

زمان برگزاری کنکور 99 نظام قدیم و نظام جدید

تاریخ و زمان برگزاری کنکور سراسری 99

پی سی کنکور: سوالات زیادی در مورد کنکور 99 وجود دارد در پست قبلی با عنوان « نحوه برگزاری کنکور 99» برخی از موضوعات مرتبط با کنکور 99 را بررسی کردیم.در این مطلب می خواهیم آخرین جزئیات زمان برگزاری کنکور 99 را مورد بررسی قرار دهیم.

کنکور 99 دولین کنکوری است که تمام داوطلبان کنکور از منابع کتاب های نظام جدید و قدیم(منابع کنکور 99) استفاده کنند.زمان برگزاری کنکور 99 نیز می تواند سوال بسیار مهمی باشد چون با توجه به برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم و فاصله کم تا تاریخ برگزاری کنکور 99 آمادگی داوطلبان دوازدهمی برای کنکور 99 سخت خواهد بود.

 

تغییر زمان برگزاری کنکور 99 بله یا خیر؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ،دانش آموزان نگرانی هایی در رابطه با زمان برگزاری کنکور 99 داشتند ،که آخرین اخبار در این رابطه را در ادامه می خوانید :

25 اردیبهشت 99 :

تاریخ برگزاری کنکور 99 دیگر تغییر نمی کند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاریخ برگزاری کنکور سراسری و دکتری سال ۹۹ دیگر تغییر نمی‌کند و با قوت این آزمون‌ها برگزار می‌شود.

آزمون‌های کارشناسی، دکتری و آزمون های جامع از هفته آخر تیرماه شروع می‌شود و آزمون دکتری ۲۶ تیر، آزمون کارشناسی ارشد ۲ و ۳ مرداد، آزمون سراسری ۳۰ و ۳۱ مرداد، آزمون‌های فنی حرفه‌ای و کارشناسی ناپیوسته نیز ۱۴ شهریور برگزار می‌شود.

همچنین داوطلبان در این خصوص تنها به مراجع رسمی که تاریخ اعلام می‌کنند توجه کنند که یکی وزارت بهداشت و دیگری سازمان سنجش کشور است.

 

16 اردیبهشت 99 :

سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه تاریخ برگزاری کنکور 99 را اعلام کرد  :

کنکور سراسری 99 در روزهای پنجشنبه 99/05/30 و جمعه 99/05/31 برگزار می شود

 


زمان پیشنهادی جدید برگزاری کنکور در صورت تایید نهایی امروز اعلام می شود

14 اردیبهشت 99 :

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت زمان پیشنهادی جدید به منظور برگزاری آزمون های دکتری تخصصی، کارشناسی‌ارشد و کنکور سراسری 99 را به ستاد ملی کرونا اعلام کرده ایم که امروز در صورت تصویب اعلام عمومی خواهد شد.

 

10 اردیبهشت 99 :

برنامه امتحانات نهایی خرداد 99 منتشر شد

آموزش و پرورش برنامه برگزاری امتحانات نهایی را اعلام کرد، امتحانات نهایی خرداد 99 از 18 خرداد شروع و تا 14 تیر ماه به طول می انجامد.(دانلود برنامه امتحانات نهایی خرداد 99)

 

8 اردیبهشت 99 :

احتمالا کنکور هفته اول مرداد برگزار می شود
وی همچنین درخصوص تاریخ احتمالی برگزاری کنکور سراسری تصریح کرد: کنکور سراسری قرار بود ۱۲ و ۱۳ تیر ماه برگزار شود که چون با تاریخ برگزاری امتحانات نهایی آموزش متوسطه در ارتباط است و بر اساس رایزنی‌های با همکاران‌مان در وزارت آموزش و پرورش از آنجایی که امتحانات نهایی قرار است ۱۶ خرداد شروع و حدوداً ۱۴ تیرماه به پایان برسد، در نتیجه ۲۰ روز پس از این تاریخ حدود هفته اول مرداد ماه می‌شود که ما بتوانیم به احتمال قوی کنکور سراسری را برگزار کنیم.

 

آغاز امتحانات نهایی دوازدهم از ۱۰ یا ۱۷ خرداد

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای پایه دوازدهم طبق روال هر سال، آخر اردیبهشت پایان سال تحصیلی خواهد بود و پس از تعطیلات عید فطر، امتحانات از ۱۰ یا ۱۷ خرداد آغاز و تا یک هفته از تیر ادامه خواهد داشت؛ کنکور نیز۲۰ روز پس از آخرین امتحان نهایی برگزار می‌شود.

 

حذفیاتی به ما اعلام نشده است

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، در رابطه با برگزاری کنکور از ۸۰ درصد دروس و حذف ۲۰ درصد منابع گفت: هنوز وزارت آموزش و پرورش هیچ گونه حذفی را به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نکرده است تا سازمان هم آن را ملاک عمل قرار دهد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: اگر این حذف اتفاق بیفتد سازمان سنجش برای برگزاری کنکور سراسری ۹۹ بین نظام قدیم و نظام جدید متجانس سازی را انجام خواهد داد.

 

فعلاً تاریخی برای کنکور سراسری ۹۹ اعلام نمی کنیم و منتظر شروع امتحانات نهایی هستیم.

یکشنبه 31 فروردین 99 ؛ رئیس سازمان سنجش گفت : تاریخ قطعی برگزاری کنکور سراسری را در شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین می کنیم.

به نظر می رسد این پیش بینی ها و اظهارنظرات افراد غیرمسوول درباره برگزاری کنکور همه و همه بستگی به زمان بازگشایی مدارس دارد و طبیعی به نظر می رسد زمان برگزاری کنکور سراسری هم به تبع این مسأله اندکی با تعویق برگزار شود.

شاید بهتر باشد این روزها تا تصمیم گیری قطعی درباره زمان برگزاری کنکوری سراسری ۹۹ کاستن از اضطراب داوطلبانی که عمده آنها را دانش آموزان تشکیل می دهند، در اولویت قرار گیرد و تنور شایعات زمان جدید برگزاری این آزمون پر داوطلب سرد بماند.

 

وزیر آموزش و پرورش ؛ کنکور در دهه سوم تیرماه برگزار می شود

بامداد یکشنبه 31 فروردین 99 :وزیر آموزش و پرورش در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو؛ توضیحاتی را در مورد زمان برگزاری امتحانات نهایی دوازدهم و تاریخ برگزاری کنکور عنوان کرد

 

کنکور همه مقاطع برگزار می شود

چهارشنبه 27 فروردین 99 : معاون آموزشی وزارت علوم گفت: کنکور ورودی دانشگاه‌ها در همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری طبق روال سال‌های قبل انجام می‌شود و در صورت لزوم با چند هفته تاخیر برگزار می شود.

 

کنکور و امتحانات نهایی حضوری برگزار می شود

چهارشنبه 27 فروردین 99 : دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی امتحانات نهایی و کنکور به صورت حضوری و با تاریخ منعطف برگزار خواهد شد. باید بین امتحان نهایی دوره متوسطه و کنکور حداقل ۲۰ روز فاصله باشد

 

وزیر علوم ؛ برای رشته های پرطرفدار ، برگزاری کنکور لازم است

یک شنبه 17 فروردین 99 : وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به پیشنهاد مجلس مبنی بر عدم برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ و اینکه آیا امکان برگزار نشدن این آزمون وجود دارد یا خیر؟ گفت: در مورد کنکور سال جدید، با توجه به اینکه در تابستان برگزار می‌شود، اظهارنظر هنوز زود است.

غلامی تاکید کرد: باید تلاش شود تا با اطلاع‌رسانی کارشناسی شده، تعداد بیشتری از داوطلبان ورود به دانشگاه، متقاضی ورود از طریق سوابق تحصیلی خود باشند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که آیا در صورت عدم برگزاری کنکور دانشگاه‌های ما زیر ساخت لازم برای جذب دانشجو را در رشته‌های تراز بالا دارند؟ گفت: بدیهی است که برای رشته‌های پُرطرفدار هنوز برگزاری آزمون لازم است و جایگزین مورد قبول تعیین نشده است. امیدواریم تا زمان برگزاری آزمون سراسری دانشگاه‌ها مشکل ناشی از شیوع بیماری کرونا برطرف شود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور نیز بیان کرد: اگر تقویم آموزشی بسته شود، تاریخ کنکور هم در جلسه شورای سنجش بررسی شده و درباره زمان آن تصمیم‌گیری خواهد شد، همچنین محتوای امتحانی و اینکه مواد درسی به چه صورتی باشد، همگی منوط به تقویم آموزشی است.

 

عضو کمیسیون آموزش مجلس؛ کنکور 99 را لغو کنید !

شنبه 16 فروردین 99 : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توان امسال کنکور را برگزار نکرد و دانش‌آموزان با مراجعه به دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش بگیرند.

 

سناریو های مرکز پژوهش‌ های مجلس درباره تاریخ برگزاری کنکور ۹۹ و بازگشایی مدارس در دوره کنترل ویروس کرونا

شنبه 9 فروردین 99 :

 • سناریو اول: اگر مدارس تا پایان فروردین تعطیل باشند: با توجه به اینکه بنابر اظهارنظرهای مسئولان وزارت آموزش و پرورش تاکنون تدریس حدود ۷۰ درصد محتوی آموزشی کتاب‌های درسی تحقق یافته است و تنها حدود ۳۰ درصد حجم کتاب‌های درسی مانده است.

اگر مدارس در پایان فروردین امکان بازگشایی یابند می‌توان بدون تغییر تقویم آموزشی یعنی تا پایان اردیبهشت ماه و با احتساب دایر بودن کلاسهای درس در روزهای پنجشنبه و ساعات اضافه آموزشی دیگر روزهای هفته حجم باقیمانده کتاب‌های درسی را به پایان برد و امتحانات را نیز در خردادماه برگزار کرد. آزمون سراسری کنکور نیز حداقل دو هفته بعد در تیرماه برگزار می‌شود.

 

 • سناریو دوم: اگر مدارس تا پایان اردیبهشت ماه تعطیل باشند: در صورتی که مدارس تا نیمه یا پایان اردیبهشت ماه تعطیل باشند با توجه به حجم باقیمانده از محتوی کتابهای درسی، نمی‌توان سال تحصیلی را پایان یافته تلقی کرد و نیاز به ادامه آموزش حضوری حداقل به مدت یک ماه در خردادماه با احتساب برگزاری کلاس‌های درس در روزهای پنجشنبه است.

ازسوی دیگر، از آنجایی که براساس قانون بازگشایی مدارس در آغاز مهرماه هر سال مصوب سال ۱۳۷۶ سال تحصیلی تا پایان اردیبهشت ماه پایان می‌یابد و امتحانات در خردادماه برگزار می‌شوند، بنابراین وزارت آموزش و پرورش در این سناریو باید اجازه برگزاری کلاسهای درسی در خردادماه را از مجلس شورای اسلامی اخذ کند.

کلاس‌های درسی در خردادماه و امتحانات پایانی در این حالت در تیرماه برگزار می‌شود و با توجه به تاریخ آخرین امتحان نهایی پایه دوازدهم، آزمون کنکور سراسری در نیمه اول مردادماه برگزار می‌شود.

 

 • سناریو سوم: اگر مدارس تا پایان خردادماه تعطیل باشند: در صورتی که کلاس‌های درس تا نیمه یا پایان خردادماه تعطیل باشند، از یک سو نظام آموزشی تا این تاریخ بیش از سه ماه تعطیل شده است و از سوی دیگر آموزش‌های از راه دور وزارت آموزش و پرورش طی این مدت بخشی از افت تحصیلی و عقب ماندگی دانش آموزان را جبران کرده است، بنابراین به مدت یک ماه (حدوداً تا پایان تیرماه) با احتساب روزهای پنجشنبه کلاس‌های جبرانی، رفع اشکال و پرسش و پاسخ برگزار شود و امتحانات نیز بلافاصله در مردادماه یا شهریورماه برگزار شوند.

در این صورت به مدت دو هفته بعد از آخرین امتحان نهایی پایه دوازدهم (حدود دهم شهریورماه)، آزمون کنکور سراسری برگزار می‌شود. با توجه به برگزاری دیرهنگام کنکور سراسری، می‌توان پذیرش دانشجویان جدیدالورود را به آبان ماه یا نیمسال تحصیلی دوم منتقل کرد.

 

وزیر آموزش و پرورش؛ برگزاری کنکور 20 روز پس از پایان امتحانات نهایی

دوشنبه 26 اسفند 98 : وزیر آموزش و پرورش گفت: با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا وزارت آموزش‌و پرورش می‌تواند تقویم زمانی مدارس را جابجا کند و اختیاراتی را به شورای آموزش‌وپرورش استان‌ها می‌دهیم تا بین 4 تا 6 هفته پس از بازگشایی مدارس سال تحصیلی را ادامه دهند. همچنین کنکور20 روز پس از پایان امتحانات نهایی انجام خواهد شد.

 

رئیس کمیسیون آموزش مجلس  : اگر لازم باشد در ابتدای فروردین در رابطه با تعویق کنکور تصمیم می گیریم

شنبه 24 اسفند 98 : محمد مهدی زاهدی گفت : احتمالا بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و کنکور در سال ۹۹ به تعویق می‌افتد تا از سلامت فرزندان اطمینان حاصل کنیم. باید تا فروردین ماه کمی صبر کنیم تا اوضاع ویروس کرونا و میزان شیوع آن را در کشور مشاهده کنیم. و بر همین اساس اگر لازم به تعیین تکلیف در این باره باشد حتما در روزهای ابتدایی فروردین تصمیم‌گیری در این باره صورت خواهد گرفت.

 

رئیس سازمان سنجش : تغییر زمان برگزاری کنکور 99 به تقویم آموزشی ربط دارد

شنبه 24 اسفند 98 : ابراهیم خدایی اظهار داشت : در صورتی که تقویم آموزشی مدارس در سال تحصیلی جاری تغییر کند، هرگونه تصمیم گیری برای به تعویق انداختن زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ اعلام می شود.

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش؛ 5 سناریو برای تعویق کنکور سراسری 99

شنبه 24 اسفند 98 : مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت مدارس در ایام اخیر و احتمال تغییر در برگزاری امتحانات و تاخیر در پایان زمان آموزش در این سال تحصیلی گفت: تا کنون یک ماه تعطیلی داشته‌ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد. حداقل ۵ سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش‌بینی کرده‌ایم.

عبدالرسول عمادی در این باره افزود: اولین سناریو، تشکیل کلاس‌ها بعد از ۱۵ فروردین است. به این ترتیب یک ماه وقفه اسفند ماه را داریم که با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است و پیش بینی شده ۵ شنبه‌ها هم در صورت بازگشایی مدارس به روزهای آموزش افزوده شوند. در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البته پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز معوق شود.

عمادی با بیان اینکه قرار است این سناریوها امروز شنبه در شورای معاونین نهایی شود گفت: سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون‌ها با تاخیر برنامه ریزی می‌شوند و پیشنهاد می‌شود کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد و نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش بینی کردیم.

وی افزود: اگر تا آخر خرداد هم نتوانیم کلاس‌ها را تشکیل دهیم باید به برگزاری آزمون‌ها در مرداد و شهریور فکر کنیم و آزمون سراسری هم در مرداد یا شهریور برگزار شود. البته باید حواسمان باشد به سال تحصیلی بعد آسیب نرساند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که تشکیل کلاس حضوری برای رفع اشکال حتما در برنامه‌ها باشد گفت: حتی اگر بعد از عید کلاس‌ها باز هم با تاخیر شروع شد باید فرجه‌ای برای رفع اشکال گذاشته و بعد امتحانات برگزار شود.

عمادی ادامه داد: این موضوعات در جلسات شورای معاونین وزارتخانه بحث می‌شود و در نهایت باید در ستاد ملی کرونا هم به بررسی شود. ستاد ملی مدیریت کرونا اختیار دارد که اجازه دهد تقویم آموزشی یا زمان کنکور به تعویق بیفتد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

 

دبیر ستاد کرونا: تصمیم گیری درباره برگزاری امتحانات پایه دوازدهم و کنکور سراسری در روز شنبه

22 اسفند 98 : دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا درباره برگزاری امتحانات پایه دوازدهم، اعلام کرد: کارگروهی با مدیریت یکی از اعضای شورای معاونان تشکیل شده است که در آن راهکارهای مختلفی جهت چگونگی برگزار شدن امتحانات نهایی، امتحانات دوازدهم و کنکور سراسری پیشنهاد و ارائه شد که به طور مشخص در این مورد در جلسه روز شنبه ستاد مدیریت کرونا تصمیم نهایی و قابل اجرا، اتخاذ و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

 

 

معاون متوسطه آموزش و پرورش: شاید یک ماه تابستان مدارس ادامه داشته باشد

21 اسفند 98 : معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش‌ها تا ۲۰ فروردین برنامه‌ریزی شده است و امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند و و یک ماه از تعطیلات تابستانی را به آموزش اختصاص دهیم.

 

 

وزیر آموزش و پرورش : تصمیمی برای تغییر زمان کنکور نداریم

10 اسفند 98 : وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش داریم با آموزش‌های مجازی، عقب افتادگی درسی دانش‌آموزان به دلیل تعطیلی ناشی از شیوع بیماری کرونا را جبران کنیم. نمی خواهیم در تقویم آموزشی تغییر ایجاد شود و تا خرداد ماه باید سال تحصیلی تمام و تقویم زمانی رعایت شود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه تا کنکور فرصت زیادی داریم، گفت: تاکنون تصمیم برای تغییر زمان برگزاری نداریم البته تصمیم گیری نهایی با وزارت علوم و سازمان سنجش است، اما در این موضوع تا حدی دخیل هستیم، ولی اگر نیاز باشد تمهیدات لازم را داریم.

جدول زمانی برگزاری کنکور سراسری سال 99 :

 

– زمان برگزاری کنکور 99 ریاضی 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور ریاضی 99 پنجشنبه 30 مرداد 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 تجربی

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور تجربی 99 جمعه 31 مرداد 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 انسانی 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور انسانی 99 پنجشنبه 30 مرداد 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 هنر

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور هنر 99 پنجشنبه 30 مرداد 99 می باشد.

 

– زمان برگزاری کنکور 99 زبان 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور زبان 99 جمعه 31 مرداد 99 می باشد.

منابع : سازمان سنجش ، خبرگزاری ایرنا – ایسنا – باشگاه خبرنگاران جوان – فارس -ایلنا -مهر -وزارت آموزش و پرورش -خبر فوری

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8804

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,004 نظر
 1. جواد می گوید

  سلام پی سی جان خسته نباشین
  ببخشید من میخواستم اگه میشه یه ایدی از تلگرامتون بهم بدین چون یه تصویر درمورد برگه نظام‌ وظیفه هست باید نشونتون بدم و سوالمو بپرسم ممنون میشم قربان یا ایمیلتون. رو بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام جواد جان
   مدتی هست که دیگه در مورد نظام وظیفه ما پاسخی نمیدیم چون برامون مسئولیت داره و هر لحظه ممکنه قوانین تغییر کنه
   ولی اگر اصرار دارید اون رو به ایمیل پشتیبانی سایت ارسال کنید
   naserraya8@gmail.com

 2. ملیکا می گوید

  سلام ممنون از سایتتون
  چند درصد احتمال داره بخاطر کرونا کنکور نظام قدیم 1400 تمدید بشه ؟امکان داره تمدید بشه چون نایب رییس کمیسیون مجلس اقای لاشکی گفته بودن تمدید بشه امکان داره شورای سنجش برای اخرین بار نظام قدیم رو تمدید کنه؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ملیکا خانم گرامی
   به نظر ما فعلا در حد 20 درصد احتمالش هست

 3. medi می گوید

  سلام
  با توجه به اینکه اعلام کرده اند بعضی از دانشگاه ها برای سال جدید از ورودی بهمن دانشجو میپذیرند ایا امکان انتخاب رشته و، ثبت نام و پذیرش در دانشگاه های سراسری کارشناسی ارشد برای کسانی که در ترم مهر 99 فارغ التحصیل میشوند نیز وجود دارد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   اطلاعی نداریم از کنکور ارشد
   بهتره از سازمان سنجش شخصا سوال کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*