تام لند 1400tamlandمازتام لند 1400تحلیلازتحلیلازمازماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

زمان برگزاری کنکور 1400 (آخرین اخبار تغییر زمان کنکور ۱۴۰۰)

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400

پی سی کنکور : یکی از سوالات مهم برگزاری کنکور 1400 ، بررسی زمان برگزاری کنکور 1400 است. در ادامه آخرین اخبار در رابطه با تاریخ کنکور 1400 بررسی می کنیم.

در کنکور ۱۴۰۰ تمام داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید بر اساس (منابع کنکور 1400) می توانند شرکت کنند و زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ بر اساس اعلام سازمان سنجش به صورت زیر است :

جدول زمانی برگزاری کنکور سراسری سال 1400 :

 

– زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ ریاضی 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور ریاضی 1400 صبح پنجشنبه 10 تیر 1400 می باشد.

– زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ تجربی

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور تجربی 1400 صبح جمعه 11 تیر 1400 می باشد.

– زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ انسانی 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور انسانی 1400 صبح پنجشنبه 10 تیر 1400 می باشد.

– زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ هنر

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور هنر 1400 عصر پنج شنبه 10 تیر 1400 می باشد.

– زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ زبان 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور زبان 1400 عصر جمعه 11 تیر 1400 می باشد.

 

 

آخرین اخبار تغییر زمان برگزاری کنکور 1400 :

 

کاربران گرامی تا زمان نزدیک به کنکور و بررسی شرایط برگزاری 1400، می توانید آخرین اخبار مربوط به کنکور سال گذشته (کنکور 99) را بررسی کنید :

اطلاعیه رسمی سازمان سنجش در خصوص برگزاری کنکور 99

«آزمون سراسری سال 1399 بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در روزهای چهارشنبه 29، پنج شنبه 30، جمعه 31 مردادماه و شنبه اول شهریور ماه در سراسر کشور با رعایت دستورالعمل-های بهداشتی مصوب، با برنامه ریزی و همکاری دستگاه های کشوری و لشگری برگزار خواهد شد.

این سازمان با دعوت از کلیه اصحاب رسانه و مسوولین در جهت ایجاد فضای آرامش بخش برای داوطلبان و خانواده های محترم ایشان و مساعدت در پرهیز از ایجاد فضای تنش زا اطمینان دارد برگزاری آزمون سراسری بار دیگر عرصه بروز نماد همدلی خواهد شد. از داوطلبان عزیز درخواست می شود برای کسب اطلاعات لازم در خصوص آزمون و به جهت داشتن آرامش و اطمینان لازم، ضمن عدم توجه به منابع خبری غیر رسمی، اخبار آزمون را تنها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور (www.sanjesh.org) پیگیری نمایند.»

 

21 مرداد 99 :

کنکور سراسری 31 بدون تغییر برگزار می شود

اطلاعیه ی وزارت بهداشت : پیرو اعلام نیاز به زمان بیشتر جهت برگزاری آزمون سراسری توسط مجریان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها به نیت یافتن فضای مناسب برای برگزاری منطبق با پروتکل های سختگیرانه، مشروط به تایید تغییر تاریخ در ستاد ملی مدیریت کرونا، از آنجا که این تغییر بدلایل متعدد مورد تایید ستاد قرار نگرفت، مقرر شد با همکاری استانداران محترم، مراکز آموزشی، فرهنگی، ورزشی، نظامی و انتظامی، کمبود فضاها و تجهیزات مورد نیاز جهت اعمال و اجرای پروتکل ها مهیا و آزمون سراسری در تاریخ مصوب قبلی ستاد ملی مدیریت کرونا (در روزهای 29-30 و 31 مرداد و یکم شهریورماه) برگزار گردد.

 

وزیر بهداشت؛ امروز تعویق کنکور در ستاد کرونا بررسی می شود

پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور روی میز ستاد کرونا

سعید نمکی وزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز عصر مجدد با حضور ریاست محترم کمیسیون‌های آموزش و بهداشت و درمان و تعدادی از نمایندگان محترم مجلس و همچنین وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش جلسه‌ای داشتیم.

نمکی در ادامه آورده است: وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش اعلام کردند که اجرای پروتکل‌های سختگیرانه در این زمان باقیمانده میسر نیست، مگر این دستورالعمل‌ها برای برگزاری آزمون سراسری تغییر کند.

در این جلسه اعلام کردم به عنوان وزیر بهداشت و متولی سلامت این کشور، قطعا سلامت فرزندانمان برای ما در اولویت است و از این پروتکل‌های سختگیرانه کوتاه نخواهم آمد که ریسس محترم کمیسیون های آموزش و بهداشت نیز در این مورد کاملا همراه و موافق بودند.

نمکی در ادامه گفته است: به مسولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر واقعا نمی‌توانید این دستورالعمل‌ها را به درستی اعمال کنید با برگزاری کنکور در این تاریخ مخالفم و تاکید می‌کنم که کنکور را به زمانی موکول کنید که بتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت را فراهم کنید.

پیشنهاد وزارت علوم تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری بود که قرار شد در ستاد ملی کرونا مطرح شود.

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش؛ 5 سناریو برای تعویق کنکور سراسری 99

شنبه 24 اسفند 98 : مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت مدارس در ایام اخیر و احتمال تغییر در برگزاری امتحانات و تاخیر در پایان زمان آموزش در این سال تحصیلی گفت: تا کنون یک ماه تعطیلی داشته‌ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد. حداقل ۵ سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش‌بینی کرده‌ایم.

عبدالرسول عمادی در این باره افزود: اولین سناریو، تشکیل کلاس‌ها بعد از ۱۵ فروردین است. به این ترتیب یک ماه وقفه اسفند ماه را داریم که با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است و پیش بینی شده ۵ شنبه‌ها هم در صورت بازگشایی مدارس به روزهای آموزش افزوده شوند. در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البته پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز معوق شود.

عمادی با بیان اینکه قرار است این سناریوها امروز شنبه در شورای معاونین نهایی شود گفت: سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون‌ها با تاخیر برنامه ریزی می‌شوند و پیشنهاد می‌شود کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد و نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش بینی کردیم.

وی افزود: اگر تا آخر خرداد هم نتوانیم کلاس‌ها را تشکیل دهیم باید به برگزاری آزمون‌ها در مرداد و شهریور فکر کنیم و آزمون سراسری هم در مرداد یا شهریور برگزار شود. البته باید حواسمان باشد به سال تحصیلی بعد آسیب نرساند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که تشکیل کلاس حضوری برای رفع اشکال حتما در برنامه‌ها باشد گفت: حتی اگر بعد از عید کلاس‌ها باز هم با تاخیر شروع شد باید فرجه‌ای برای رفع اشکال گذاشته و بعد امتحانات برگزار شود.

عمادی ادامه داد: این موضوعات در جلسات شورای معاونین وزارتخانه بحث می‌شود و در نهایت باید در ستاد ملی کرونا هم به بررسی شود. ستاد ملی مدیریت کرونا اختیار دارد که اجازه دهد تقویم آموزشی یا زمان کنکور به تعویق بیفتد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

نکات مهم درباره برگزاری کنکور 1400 :

1- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار الزامي است.

2- هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي مربوط‌، لازم است اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار، چند مداد سياه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاكن و يك سنجاق و يا سوزن به همراه داشته‌ باشد.

تذكر بسيار مهم: همراه داشتن هرگونه وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه حافظه‌دار (از قبيل پيجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوري، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و …)، در جلسه آزمون حتي درحالت خاموش، علاوه بر اينكه موجب محروميت از گزينش در آزمون مي‌شود، به عنوان تقلب و تخلف نيز تلقي شده و با داوطلبان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري كه بخشي از آن در بند «و» آمده است، رفتار خواهد شد.

3- براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضي شركت در آزمون گروههاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ انساني، علوم‌ تجربي و زبانهاي خارجي‌ كه علاقه‌مندي‌ خود را براي‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمايشي‌ هنر با گذاشتن‌ علامت‌ در رديف‌ 39 تقاضانامه‌ اعلام‌ داشته‌اند، كارت‌ شركت در آزمون‌ گروه هنر نيز جداگانه‌ صادر گرديده‌ است‌. اين‌ دسته ‌از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرينت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ هنر را نيز علاوه‌ بر پرينت كارت‌ شركت در آزمون ‌گروه آزمايشي‌ مربوط‌ از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور دريافت ‌دارند. به عبارت ديگر براي‌ اين‌ قبيل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون‌ صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرينت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور ‌دريافت‌ نمايند.

4 – چنانچه مشخصات کارت ورود به جلسه کنکور 1400 دارای اشکال هست،حتما قبل‌ از برگزاري‌ آزمون‌ با مراجعه به باجه رفع نقص وضعيت‌ خود را مشخص‌كرده ‌باشند، بديهي‌ است‌ در حين‌ اجراي‌ آزمون‌ و بعد از آن‌ اقدامي‌ انجام‌ نخواهد شد. هم چنین می توانید برای دیدن توضیحات بیشتر در این رابطه از مطلب نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دیدن کنید.

منابع : سازمان سنجش ، خبرگزاری ایرنا – ایسنا – باشگاه خبرنگاران جوان – فارس -ایلنا -مهر -وزارت آموزش و پرورش -خبر فوری -تسنیم

 

همچنین برای دیدن زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 اینجا را کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8804

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,415 نظر
 1. ماریه می گوید

  سلام، خسته نباشید
  این که می گن ممکنه کنکور نظام قدیم تا ۱۴۰۰ به تعویق بیافته چقدر احتمال داره؟ اگه قرار باشه بیافته سال بعد من ترجیح می دم ویرایش کنم و نظام جدید کنکور بدم.اخه اصلا مگه میشه بگن یه عده امسال کنکور بدن یه عده سال بعد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   نه شما اشتباهی برداشت کردید
   اینکه گفته شده کنکور نظام قدیم تمدید بشه تا 1400 ،یعنی اینکه سال 1400 هم کنکور نظام قدیم برگزار بشه

 2. علی می گوید

  سلام پی سی جان خسته نباشین
  ببخشید واسه دانشگاه علوم قضایی معدل چند میخاد و اینکه معدل کل من۱۴/۳۸هست و معدل کتبیم۱۱/۳۷
  میتونم قبول بشم به رتبه خوب بستگی داره یا نه که به معدلم زیاد گیر ندن
  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   تا جایی که اطلاع داریم حداقل معدل کتبی و کل 14 می باشد و دارای مصاحبه نیز می باشد

 3. سحر می گوید

  سلام خسته نباشید من دارم از استرس میمیرم هر دفعه یه چیزی میگن تاریخ دقیق کنکور کیه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سحر خانم گرامی
   تاریخ کنکور قطعیه بله نگران نباشید

   1. سحر می گوید

    یعنی همون ۳۰ و۳۱ مرداد؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     بله درسته

 4. جواد می گوید

  سلام وقتتون بخیر باشه خسته نباشین
  ببخشید مگه کنکور سراسری ۳۱و ۳۰ مرداد ماه نبود
  امروز تغییر کرده؟کل برنامه ریزی هامون بهم میخوره یعنی

  آزمون‌های کارشناسی، دکتری و آزمون‌های جامع از هفته آخر تیرماه شروع می‌شود

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام جواد جان
   خیر تاریخ قطعیه،نگران نباشید
   یه سوءتفاهم بود

 5. طاها می گوید

  سلام امروز گفتن ک میخوان ازمون دکترا و ازمون های جامع و سراسریرو هفته اخر تیر برگزار کنن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام طاها جان
   اشتباه لپی بوده احتمالا ،و منظورشون از این گفته چیز دیگه ای بوده

 6. دریا می گوید

  سلام پی سی عزیز،می خواستم بدونم شما گفتین احتمال داره نظام جدید سخت و چالشی باشه ، با توجه به این موضوع و این که باید سطح سوالات هر دو نظام یکی باشه،احتمال داره نظام قدیم هم سخت باشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دریا خانم گرامی
   شاید صرفا احتمال باشه!
   بله ممکنه ولی توجه تون بیشتر روی مباحث مشترک باشه، انشاالله که سربلند میشید

 7. علی می گوید

  سلام پی سی جان
  من پشت کنکوری نظام جدید هستم،میخواستم بپرسم این حذفیات ۲۰ درصدی برای ما هم محسوب میشه یا نه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   بله اعمال میشه

 8. راکی می گوید

  پی سی کنکور من یه سوال داشتم میخواستم بدونم کنکور ۱۴۰۰هم دو نوع سوال طراحی میشه برای نظام جدید و نظام قدیم ؟؟یا اینکه فقط میشه کنکور نظام جدید چون من نظام قدیمم خیلی برام حیاتیه که بدونم چون مخوام کنکور ۱۴۰۰اگه بشه شرکت کنم میشه لطفا جواب سوالمو بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام راکی جان
   ممکنه نظام قدیم هم برگزار بشه و مجددا احتمالش زیاد شده
   ولی هنوز رسما اعلام نشده

 9. لاله می گوید

  سلام وخسته نباشیدمن می خواستم ببینم برای قبول شدن دررشته اموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان بایدچه رتبه ای داشته باشم رشتم تجربیه ومنطقه3 هستم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام لاله خانم گرامی
   خواهشمندیم سوالات غیرمرتبط را در انجمن سایت مطرح کنید
   برای فرهنگیان هر چقدر رتبه بهتر شانس قبولی بیشتر از 5 هزار تا 15 هزار ممکنه قبولی

 10. حسین می گوید

  زمان برگزاری کنکور ۳۱مرداد هس یا دهه اول مرداد؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   دهه سوم مرداد حسین جان

   1. حسین می گوید

    بعضی جاها میگن دهه اول بعضیا میگن دهه سوم واقعا سر در گمم

    1. حسین می گوید

     حالا دقیق میشه بگین دهه اول مرداد یا دهه سوم

     1. پی سی کنکور می گوید

      حسین جان
      تاریخ رسمی که اعلام شده،30 و 31 مرداد کنکور برگزار میشه

      1. طناز می گوید

       سلام
       این خبری که از اقای حریرچی امروز پخش شده،یعنی کنکور سی ام مرداده؟؟

       1. پی سی کنکور می گوید

        سلام طناز خانم گرامی
        منظورشون چیز دیگه ای بوده،و تاریخ قبلی قطعیه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]