آیا زمان برگزاری امتحانات نهایی و کنکور 98 تغییر می کند؟

احتمال تأخیر در برگزاری امتحانات نهایی و کنکور ۹۸

آیا زمان برگزاری کنکور 98 مجددا تغییر می کند؟

پی سی کنکور : قائم مقام وزیر آموزش و پرورش به ارائه گزارشی از وضعیت مدارس و تحصیل دانش آموزان در مناطق سیل زده پرداخت و گفت: همکارانم در اکثر مناطق سیل زده و آسیب دیده در ایام تعطیلات نوروز، با همت جهادی تلاش کردند تا حد امکان مدارس از روز شنبه آماده گشایش باشند؛ در آق قلا و گمیشان استان گلستان انتقال کانکس‌ها و میز و نیمکت مورد نیاز را نیز انجام دادیم.

امیرعلی نعمت‌الهی ضمن تاکید بر اینکه تمهیدات لازم پیرامون جبران عقب افتادگی‌های درسی دانش آموزان در مناطق سیل زده اندیشیده شده است گفت: خانواده‌ها نگران درس بچه‌ها نباشند. ظرف چند روز آینده رایزنی‌هایی بین وزرای آموزش و پرورش و علوم درباره زمان برگزاری کنکور هم صورت خواهد گرفت.

وی افزود: اما تاکید موکد ما این است که حفظ جان دانش‌آموزان و معلمان اولویت اول آموزش و پرورش و نظام است. بر همین اساس، بنا شد تصمیم گیری درباره تعطیلی مدارس در استان‌ها و مناطق توسط ستادهای بحران انجام شود که در مناطق مختلف حسب شرایط ابلاغ و اعلام شده است.

توضیحات وزیر آموزش و پرورش در رابطه با دانش آموزان و داوطلبان کنکور در مناطق سیل زده

لطفا جهت بررسی آخرین اخبار تایم لاین خبری زیر را بررسی کنید ، تا زمان مشخص شدن نهایی ، این مطلب بروز خواهد شد . . .

بروز رسانی جمعه 23 فروردین 98

تشکیل جلسه سنجش و پذیرش برای بررسی تغییر زمان کنکور های سال 98

رئیس سازمان سنجش در گفتگو با مهر گفت : با توجه به وقوع سیل در برخی استان‌های کشور و همچنین در پیش بودن آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸، بررسی وضعیت برگزاری آزمون‌های کشوری نیازمند جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو است.

وی افزود: از همین رو جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو در روز شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۸ برگزار می‌شود و تصمیم نهایی در مورد برگزاری کنکور های سراسری 98 اتخاذ می‌شود.

 

بروزرسانی شنبه 24 فروردین

ابراهیم خدایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: جلسه یازدهم شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی صبح امروز در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

خدایی افزود: با توجه به بررسی اجمالی شرایط سیل، پیش بینی هواشناسی و گزارش های رسمی آن برای هفته آینده و وضعیت موجود استان خوزستان و گزارش رسمی هلال احمر، شورای سنجش و پذیرش دانشجو به این جمع بندی رسید که تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از روزهای 5 و 6 اردیبهشت ماه جا به جا و در روزهای 23 و 24 خردادماه برگزار شود.

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد که این تغییر شامل حال کنکور سراسری سال 98 نمی شود و این آزمون روزهای 13 و 14 تیرماه برگزار خواهد شد.

معاون وزیر علوم در مورد تاخیر در آغاز سال تحصیلی، گفت: سال تحصیلی مقاطع کارشناسی و دکتری بدون تاریخ و بر اساس برنامه زمان بندی از پیش تعیین شده برگزار می شود.

وی تاکید کرد: پیش از این، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد هفته اول شهریورماه هر سال اعلام می شد، اما با این تغییرات، نتایج نهایی هفته آخر شهریور یا هفته اول مهر ماه اعلام می شود که در این صورت سال تحصیلی این مقطع هم با تاخیر آغاز خواهد شد.

 

چرا زمان برگزاری کنکور 98 با وجود مشکلات در مناطق سیل زده تغییر نمی کند؟

حسین توکلی مشاور سازمان سنجش در خصوص چرایی عدم تغییر برنامه زمانی آزمون سراسری سال 98 به برنا گفت: طبق برنامه زمان بندی که اعلام شده است باید در هفته اول شهریور ماه نتایج نهایی را اعلام کنیم؛ همان گونه که مستحضرید پس از آن که آزمون را برگزار کردیم باید به داوطلبان کارنامه بدهیم تا انتخاب رشته کنند همچنین برخی رشته ها دارای شرایط خاص هستند یا آزمون تشریحی و یا پروژه دارند که باید این آزمون ها را در تاریخ دیگری برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: با تاخیر صورت گرفته در برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، احتمالاا اوایل مهر ماه نتایج نهایی را اعلام کنیم که در این رابطه با دانشگاه ها مکاتبه خواهیم کرد تا در جریان قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید  هر آنچه که باید درباره کنکور98 بدانید!

 

تغییر زمان امتحانات نهایی در مناطق سیل زده (رسمی)

شیوه برگزاری امتحانات نهایی 97- 98 در مناطق سیل زده اعلام شد (مشاهده )

 

بروز رسانی پنجشنبه 29 فروردین 98

تعداد زیادی از داوطلبان کنکور سراسری 98 به دنبال تعویق کنکور سراسری 98 هستند و در همین رابطه سعی کردند با ایجاد کمپین و ثبت امضا درخواست خود را به به گوش مسئولان برسانند، این کمپین که در خبرگزاری فارس ایجاد شده تا به این لحظه 13690 نفر این کمپین را به امضا رسانده اند.

کمپین تعویق زمان برگزاری کنکور 98

واکنش های مسئولان نسبت به کمپین تغییر زمان کنکور 98 :

نماینده خرم آباد : برگزاری یک نشست ویژه برای بررسی موضوع تعویق زمان کنکور 98

در همین رابطه بیرانوند نماینده مجلس خرم آباد گفت: بنده موضوع تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۹۸ را پیشنهاد دادم و نامه نوشتم که بررسی آن به هفته آینده موکول شده است. وی افزود: قرار است یک نشست خاص برای بررسی این موضوع برگزار کنیم تا علاوه بر مساله اختصاص سهمیه به مناطق سیل‌زده، مساله تعویق زمان برگزاری کنکور هم بررسی شود./فارس

وزیر علوم : این درخواست ها مشکوک است !

منصور غلامی وزیر علوم نیز در پستی در صفحه اینستاگرام خود در پاسخ به این درخواست مردم نوشت: مراقب باشید عده‌ای با طرح موضوع تعویق زمان کنکور، شما را خام و سرگرم نکنند تا در روند برنامه مطالعه شما سستی و خلل وارد شود. این کار آنها حتماً به ضرر شما و به نفع رقیب‌های شماست! از زمان وقوع سیل تا کنکور سراسری بیش از دو ماه فاصله وجود دارد. در حالی که آزمون کارشناسی ارشد در ابتدای اردیبهشت بود. پس قابل مقایسه نیستند.

غلامی عنوان کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد برخی افراد که این موضوع را مطرح می‌کنند اصلاً داوطلب کنکور نیستند! البته در حال پیگیری هستیم تا مشخص شود هویت اصلی آنها چیست و به چه دلیل و منظوری دارند موجب نگرانی داوطلبان عزیز می‌شوند./فارس

رئیس سازمان سنجش : تعویق زمان کنکور 98 ممکن نیست

خدایی با بیان اینکه نمی‌توانیم کنکور سراسری را به تعویق بیندازیم، گفت: کنکور کارشناسی ارشد با تاخیر برگزار می‌شود اما برای کنکور سراسری این امکان وجود ندارد چرا که این کار نظام آموزش عالی را با اختلال مواجه می‌کند.

وی افزود: کنکور سراسری دارای اقدامات میدانی بسیاری مانند مصاحبه‌ها، امتحانات عملی و غیره است و فقط بحث نمره و تست نیست که در یک زمان محدود برگزار شده و به اتمام برسد، به همین دلیل اگر زمان برگزاری کنکور سراسری به تعویق بیفتد امکان پذیرش دانشجویان در ترم مهرماه وجود ندارد و باید دانشجویان از ترم بهمن پذیرش شوند که این خسارت برای آموزش عالی کشور غیرقابل جبران است.

خدایی ادامه داد: کنکور سراسری قابل جابجایی نیست و داوطلبان تا تیر ماه برای مطالعه فرصت دارند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این سوال که آیا سهمیه‌ای برای داوطلبان مناطق سیل‌زده در نظر گرفته می‌شود یا خی،ر اظهار داشت: اگر مجلس یا شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهادهای بالادستی سهمیه‌ای برای این افراد در نظر بگیرند ما حتما اجرا می‌کنیم اما تصویب اختصاص سهمیه بر عهده سازمان سنجش نیست./فارس

جواد ابطحی نماینده خمینی شهر : طرح نمایندگان مجلس برای تعویق برگزاری کنکور سراسری

وی افزود: در این طرح آورده شده با توجه به شرایط سخت روحی روانی و همچنین مشکلاتی که در حوزه‌هایی همچون بحث ساختمان‌ها، وسایل آموزشی و غیره مردم مناطق سیل‌زده با آن مواجه هستند نمایندگان در قالب طرح دوفوریتی به دنبال به تعویق انداختن زمان برگزاری کنکور سراسری در کشور هستند/فارس

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظر
 1. رضا می گوید

  به نظرتون چقدر احتمال عوض شدن تاریخ کنکور وجود داره ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   نمیشه پیش بینی کرد واقعا،با توجه به اینکه قبلا هم یه بار سامان سنجش تغییر داده سخت میشه،ولی اگه درخواست دانش آموزان و مسئولین ادامه دار باشه، میشه امیدوار بود به تغییر مجدد تاریخ برگزاری کنکور 98
   موفق باشید

 2. حسین می گوید

  به نظر من باید آدم تا الان خونده باشه ۷ ماه از سال تحصیلی گذشته و الان باید دوره کنیم.
  البته این نظر منه…

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +