بهترین دی وی دی های کنکورمشاوره کنکور idnovinکلاسینو

آیا زمان برگزاری امتحانات نهایی و کنکور 98 تغییر می کند؟

طرح تعویق زمان برگزاری کنکور 98 اجرایی نمی شود

آیا زمان برگزاری کنکور 98 مجددا تغییر می کند؟

پی سی کنکور : نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز-دوشنبه- مجلس شورای اسلامی با 81 رای موافق، 115 رای مخالف و 7 رای ممتنع از 225 نماینده حاضر با دو فوریت طرح تعویق کنکور سراسری به مدت حداقل دو ماه مخالفت کردند.

هدایت الله خادمی نماینده ایذه به عنوان طراح این طرح گفت: با توجه به سیل ویرانگر در تعدادی از استان های کشور که باعث شده ظرف این مدت دانش آموزان امکان مطالعه را نداشته باشند تقاضای تعویق کنکور را داریم.

وی افزود: عدم امکان مطالعه ظرف این مدت توسط دانش آموزان این مناطق امکان رقابت برابر و سالم از بین دانش آموزان کشور را از بین می برد و این طرح فشار روحی بسیار زیادی بر روی دانش آموزان کشور را از بین می برد.

وی با اشاره به این که این طرح به امضای 17 نماینده مجلس رسیده است، ادامه داد: هم اکنون فشار روحی بسیار زیادی بر روی دانش آموزان این مناطق وجود دارد که این استرس مشکلات عدیده ای برای آن ها و والدین آن ها ایجاد کرده است به هر حال با توجه به وضعیت اضطراری که برای مردم به وجود امده است، دولت باید بتواند این موضوع را مدیریت کرده و حداقل برای دو ماه کنکور را به تعویق بیاندازد.

مشاهده زمان برگزاری کنکور 98

در توضیح ماده واحده این طرح آمده است: دولت موظف است با توجه به مشکلات به وجود آمده کنکور سراسری سال 98 را به به مدت حداقل دو ماه با تاخیر برگزار کند./ایرنا

لطفا جهت بررسی آخرین اخبار تایم لاین خبری زیر را بررسی کنید ، تا زمان مشخص شدن نهایی ، این مطلب بروز خواهد شد . . .

بروز رسانی جمعه 23 فروردین 98

تشکیل جلسه سنجش و پذیرش برای بررسی تغییر زمان کنکور های سال 98

رئیس سازمان سنجش در گفتگو با مهر گفت : با توجه به وقوع سیل در برخی استان‌های کشور و همچنین در پیش بودن آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸، بررسی وضعیت برگزاری آزمون‌های کشوری نیازمند جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو است.

وی افزود: از همین رو جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو در روز شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۸ برگزار می‌شود و تصمیم نهایی در مورد برگزاری کنکور های سراسری 98 اتخاذ می‌شود.

 

بروزرسانی شنبه 24 فروردین

ابراهیم خدایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: جلسه یازدهم شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی صبح امروز در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

خدایی افزود: با توجه به بررسی اجمالی شرایط سیل، پیش بینی هواشناسی و گزارش های رسمی آن برای هفته آینده و وضعیت موجود استان خوزستان و گزارش رسمی هلال احمر، شورای سنجش و پذیرش دانشجو به این جمع بندی رسید که تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از روزهای 5 و 6 اردیبهشت ماه جا به جا و در روزهای 23 و 24 خردادماه برگزار شود.

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد که این تغییر شامل حال کنکور سراسری سال 98 نمی شود و این آزمون روزهای 13 و 14 تیرماه برگزار خواهد شد.

معاون وزیر علوم در مورد تاخیر در آغاز سال تحصیلی، گفت: سال تحصیلی مقاطع کارشناسی و دکتری بدون تاریخ و بر اساس برنامه زمان بندی از پیش تعیین شده برگزار می شود.

وی تاکید کرد: پیش از این، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد هفته اول شهریورماه هر سال اعلام می شد، اما با این تغییرات، نتایج نهایی هفته آخر شهریور یا هفته اول مهر ماه اعلام می شود که در این صورت سال تحصیلی این مقطع هم با تاخیر آغاز خواهد شد.

 

چرا زمان برگزاری کنکور 98 با وجود مشکلات در مناطق سیل زده تغییر نمی کند؟

حسین توکلی مشاور سازمان سنجش در خصوص چرایی عدم تغییر برنامه زمانی آزمون سراسری سال 98 به برنا گفت: طبق برنامه زمان بندی که اعلام شده است باید در هفته اول شهریور ماه نتایج نهایی را اعلام کنیم؛ همان گونه که مستحضرید پس از آن که آزمون را برگزار کردیم باید به داوطلبان کارنامه بدهیم تا انتخاب رشته کنند همچنین برخی رشته ها دارای شرایط خاص هستند یا آزمون تشریحی و یا پروژه دارند که باید این آزمون ها را در تاریخ دیگری برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: با تاخیر صورت گرفته در برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، احتمالاا اوایل مهر ماه نتایج نهایی را اعلام کنیم که در این رابطه با دانشگاه ها مکاتبه خواهیم کرد تا در جریان قرار بگیرند.

 

تغییر زمان امتحانات نهایی در مناطق سیل زده (رسمی)

شیوه برگزاری امتحانات نهایی 97- 98 در مناطق سیل زده اعلام شد (مشاهده )

 

بروز رسانی پنجشنبه 29 فروردین 98

تعداد زیادی از داوطلبان کنکور سراسری 98 به دنبال تعویق کنکور سراسری 98 هستند و در همین رابطه سعی کردند با ایجاد کمپین و ثبت امضا درخواست خود را به به گوش مسئولان برسانند، این کمپین که در خبرگزاری فارس ایجاد شده تا به این لحظه 13690 نفر این کمپین را به امضا رسانده اند.

کمپین تعویق زمان برگزاری کنکور 98

واکنش های مسئولان نسبت به کمپین تغییر زمان کنکور 98 :

نماینده خرم آباد : برگزاری یک نشست ویژه برای بررسی موضوع تعویق زمان کنکور 98

در همین رابطه بیرانوند نماینده مجلس خرم آباد گفت: بنده موضوع تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۹۸ را پیشنهاد دادم و نامه نوشتم که بررسی آن به هفته آینده موکول شده است. وی افزود: قرار است یک نشست خاص برای بررسی این موضوع برگزار کنیم تا علاوه بر مساله اختصاص سهمیه به مناطق سیل‌زده، مساله تعویق زمان برگزاری کنکور هم بررسی شود./فارس

وزیر علوم : این درخواست ها مشکوک است !

منصور غلامی وزیر علوم نیز در پستی در صفحه اینستاگرام خود در پاسخ به این درخواست مردم نوشت: مراقب باشید عده‌ای با طرح موضوع تعویق زمان کنکور، شما را خام و سرگرم نکنند تا در روند برنامه مطالعه شما سستی و خلل وارد شود. این کار آنها حتماً به ضرر شما و به نفع رقیب‌های شماست! از زمان وقوع سیل تا کنکور سراسری بیش از دو ماه فاصله وجود دارد. در حالی که آزمون کارشناسی ارشد در ابتدای اردیبهشت بود. پس قابل مقایسه نیستند.

غلامی عنوان کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد برخی افراد که این موضوع را مطرح می‌کنند اصلاً داوطلب کنکور نیستند! البته در حال پیگیری هستیم تا مشخص شود هویت اصلی آنها چیست و به چه دلیل و منظوری دارند موجب نگرانی داوطلبان عزیز می‌شوند./فارس

رئیس سازمان سنجش : تعویق زمان کنکور 98 ممکن نیست

خدایی با بیان اینکه نمی‌توانیم کنکور سراسری را به تعویق بیندازیم، گفت: کنکور کارشناسی ارشد با تاخیر برگزار می‌شود اما برای کنکور سراسری این امکان وجود ندارد چرا که این کار نظام آموزش عالی را با اختلال مواجه می‌کند.

وی افزود: کنکور سراسری دارای اقدامات میدانی بسیاری مانند مصاحبه‌ها، امتحانات عملی و غیره است و فقط بحث نمره و تست نیست که در یک زمان محدود برگزار شده و به اتمام برسد، به همین دلیل اگر زمان برگزاری کنکور سراسری به تعویق بیفتد امکان پذیرش دانشجویان در ترم مهرماه وجود ندارد و باید دانشجویان از ترم بهمن پذیرش شوند که این خسارت برای آموزش عالی کشور غیرقابل جبران است.

خدایی ادامه داد: کنکور سراسری قابل جابجایی نیست و داوطلبان تا تیر ماه برای مطالعه فرصت دارند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این سوال که آیا سهمیه‌ای برای داوطلبان مناطق سیل‌زده در نظر گرفته می‌شود یا خی،ر اظهار داشت: اگر مجلس یا شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهادهای بالادستی سهمیه‌ای برای این افراد در نظر بگیرند ما حتما اجرا می‌کنیم اما تصویب اختصاص سهمیه بر عهده سازمان سنجش نیست./فارس

جواد ابطحی نماینده خمینی شهر : طرح نمایندگان مجلس برای تعویق برگزاری کنکور سراسری

وی افزود: در این طرح آورده شده با توجه به شرایط سخت روحی روانی و همچنین مشکلاتی که در حوزه‌هایی همچون بحث ساختمان‌ها، وسایل آموزشی و غیره مردم مناطق سیل‌زده با آن مواجه هستند نمایندگان در قالب طرح دوفوریتی به دنبال به تعویق انداختن زمان برگزاری کنکور سراسری در کشور هستند/فارس

 

بروز رسانی جمعه 6 اردیبهشت 98

وزیر آموش و پرورش تغییر زمان کنکور را بعید عنوان کرد و گفت: امکان تغییر زمان کنکور وجود ندارد چون آثار آن بر سال تحصیلی دانشگاه‌ها تأثیرگذار است و این پیشنهاد عملیاتی نیست.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امیدوارم پیشنهاد سهمیه مناطق سیل زده مورد تأیید شورای سنجش و پذیرش قرار گیرد تصریح کرد: پیشنهاد من افزایش سهمیه جداگانه و مستقل برای کنکوری‌های مناطق سیل زده است./برنا

 

بروز رسانی جمعه 23 اردیبهشت 98

درخواست تعویق کنکور 98 از رئیس جمهور

هدایت‌الله خادمی عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور گفت: حدود دو ماه است که سیل زندگی مردم را در برخی از مناطق کشور مختل کرده است، آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند به جریان عادی زندگی برگردند، طبیعتا دانش‌آموزان داوطلب کنکور نیز این فرصت دوماهه را از دست داده‌اند و برای آمادگی آزمون کنکور با مشکل مواجه شده اند.

خادمی بیان کرد: از رییس جمهور تقاضا داریم دستور دهد تمهیداتی اندیشیده شود تا زمان برگزاری کنکور به تعویق انداخته و شرایط برای رقابت عادلانه میان متقاضیان کنکور فراهم شود.

 

طرح دو فوریتی تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری 98

هدایت الله خادمی در توییتی نوشت: امروز طرح ٢ فوریتی تعویق ٢ ماه کنکور را تهیه و به سامانه همکاران ارسال کردم. وی افزود: همکاران هم به تعداد کافی امضاء و به هیأت رئیسه محترم مجلس ارسال کردم، امیدوارم همکاران کمک کنند تا این نگرانی دانش آموزان کشور رفع شود، آنچه می توانستم انجام دادم، امیدوارم دیگران هم کمک کنند.

 

کنکور سراسری 98 در 14 مرداد برگزار شود !

حاجی بابایی همچنین با اختصاص سهمیه به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده مخالفت کرد و گفت: سهمیه فایده‌ای ندارد زیرا اظهارنظرها درباره خوب بودن یا نبودن آن زیاد است؛ باید یک ماه کنکور به تاخیر بیفتد تا دانش‌آموزان با خیال راحت و امنیت خاطر آزمون کنکور را برگزار کنند.

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید کرد: من به عنوان کسی که وزیر آموزش و پرورش بوده، می‌گویم این امر شدنی است؛ به جای این که 14 تیر کنکور برگزار شود، آن را به 14 مرداد موکول کنند.

 

آخرین بروز رسانی ، دوشنبه 30 اردیبهشت 98

عدم موافقت مجلس با طرح تعویق کنکور 98

نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز-دوشنبه- مجلس شورای اسلامی با 81 رای موافق، 115 رای مخالف و 7 رای ممتنع از 225 نماینده حاضر با دو فوریت طرح تعویق کنکور سراسری به مدت حداقل دو ماه مخالفت کردند.

هدایت الله خادمی نماینده ایذه به عنوان طراح این طرح گفت: با توجه به سیل ویرانگر در تعدادی از استان های کشور که باعث شده ظرف این مدت دانش آموزان امکان مطالعه را نداشته باشند تقاضای تعویق کنکور را داریم.

وی افزود: عدم امکان مطالعه ظرف این مدت توسط دانش آموزان این مناطق امکان رقابت برابر و سالم از بین دانش آموزان کشور را از بین می برد و این طرح فشار روحی بسیار زیادی بر روی دانش آموزان کشور را از بین می برد.

وی با اشاره به این که این طرح به امضای 17 نماینده مجلس رسیده است، ادامه داد: هم اکنون فشار روحی بسیار زیادی بر روی دانش آموزان این مناطق وجود دارد که این استرس مشکلات عدیده ای برای آن ها و والدین آن ها ایجاد کرده است به هر حال با توجه به وضعیت اضطراری که برای مردم به وجود امده است، دولت باید بتواند این موضوع را مدیریت کرده و حداقل برای دو ماه کنکور را به تعویق بیاندازد.

در ماده واحده این طرح آمده است: دولت موظف است با توجه به مشکلات به وجود آمده کنکور سراسری سال 98 را به به مدت حداقل دو ماه با تاخیر برگزار کند./ایرنا

پایان مطلب

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8487

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظر
 1. حسین می گوید

  به نظر من باید آدم تا الان خونده باشه ۷ ماه از سال تحصیلی گذشته و الان باید دوره کنیم.
  البته این نظر منه…

 2. رضا می گوید

  به نظرتون چقدر احتمال عوض شدن تاریخ کنکور وجود داره ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   نمیشه پیش بینی کرد واقعا،با توجه به اینکه قبلا هم یه بار سامان سنجش تغییر داده سخت میشه،ولی اگه درخواست دانش آموزان و مسئولین ادامه دار باشه، میشه امیدوار بود به تغییر مجدد تاریخ برگزاری کنکور 98
   موفق باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*