TAMLAND

مدابوک

تام لند

راهنمای تمام سهمیه های کنکور سراسری 1401 (مناطق،شهدا،ایثارگران و …)

تاثیر سهمیه های کنکور سراسری 1401

سهمیه های کنکور سراسری (شهدا و جانبازان،ایثارگران،رزمندگان،بهیاران)
نحوه استفاده از سهمیه های کنکور 1400

 یکی از مواردی که هر ساله در برگزاری و ثبت نام کنکور مورد توجه قرار می گیرد،سهمیه ها است. در چند سال اخیر نیز مورد بحث های فراوانی بوده است به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب طبق دفترچه ثبت نام کنکور 1401 تمام سهمیه های کنکور سراسری 1401 را از جمله خانواده شهدا،جانبازان و ایثارگران،رزمندگان و بهیاران را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

هم چنین می توانید از شرایط ثبت نام کنکور 1400 ، مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 1401 نیز دیدن کنید.

سهمیه مناطق 1 و 2 و 3 کنکور سراسری 1401

شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران کنکور سراسری :

شرکت کنندگان متقاضی سهمیه مناطق کنکور سراسری با توجه به ملاک های زیر جزو یکی از مناطق ۱، ۲ و ۳ محسوب می گردند. متقاضیان سهمیه مناطق باید قسمت مربوط در بند 26 فرم تقاضانامه ثبت نام کنکور 1400 را علامت گذاری نمایند.

الف) برای متقاضیان نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶، بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دبیرستان (پایه دهم تا دوازدهم).

ب) برای داوطلبان نظام ترمی واحدی و سالی واحدی آموزش متوسطه، بخش محل اخذ مدرک تحصیلی دوره پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان.

ج) برای متقاضیان نظام قدیم آموزش متوسطه، بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دبیرستان یا هنرستان.

د) در صورتی که بخش محل اخذ مدرک تحصیلی متقاضیان سهمیه مناطق متفاوت باشد، سهمیه متقاضی براساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی منطقه مرفه تر (حتی یک سال از سه سال) تعیین می شود.

هـ) فارغ التحصیلان دوره های کاردانی (فوق دیپلم) پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای(برای متقاضیان دارنده مدرک کاردانی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند دیپلمه های فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام سالی واحدی) بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره دبیرستان و یا هنرستان (سال اول، دوم و سوم دبیرستان و یا هنرستان)، جزو یکی از سهمیه های مناطق ۱، ۲ و یا ۳ محسوب می شوند.

و) متقاضياني كه حداقل دو سال از سه سال آخر تحصيل در دوره متوسطه و يا سال آخر دوره متوسطه خود را در خارج از كشور گذرانده اند، جزو سهميه منطقه 3 محسوب مي شوند.

ز) کلیه داوطلبان معلول (نابینا، ناشنوا، نیمه بینا، نیمه شنوا و معلولین جسمی حرکتی، آسیب گفتار و زبان، تکاملی رشد (اتیسم) و اعصاب و روان) جزو سهمیه منطقه ۳ محسوب می شوند.

*** چنانچه متقاضي، بخش های محل اخذ مدرک تحصيلي خود را اشتباه درج کند به طوري که سهميه منطقه وي تغيير کند، قبولي او لغو خواهد شد. لذا متقاضيان در درج صحيح کد بخش هاي محل اخذ مدارک تحصيلي دقت نمايند.

سهمیه ایثارگران کنکور سراسری ۱۴۰۱

شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران کنکور سراسری :

سهمیه ایثارگران؛ «جانبازان ۲۵% و بالاتر و همسر و فرزندان آنان»، «جانبازان زیر ۲۵% و همسر و فرزندان آنان»، «آزادگان و همسر و فرزندان آنان» و «همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران» برای استفاده از سهمیه ایثارگران بایستی نسبت به تکمیل بند مربوط در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند.

هم چنین «همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه» ضمن علامتگذاری بند مربوطه می بایست کد ۱۲ رقمی از ارگان ذیربط را دریافت و در قسمت مربوطه در تقاضانامه درج نمایند که در صورت تأیید ارگان، در سهمیه گزینش میشوند.

با توجه به تصویب «قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ( ۱۳۹۶ – ۱۴۰۰ )» در تاریخ ۱۳۹۵/ ۱۲ / ۱۴ توسط مجلس شورای اسلامی، ماده ۹۰ این قانون علاوه بر ماده ۷۰ «قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران» و اصلاحیه بعدی آن در ماده ۴۷ «قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)» در این آزمون اجرا و گزینش متقاضیان براساس این قوانین صورت می گیرد.

 

بر اساس قوانین فوق

١- بیست و پنج درصد (۲۵%) از ظرفیت هر کدرشته محل به «همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران»، «آزادگان و همسر و فرزندان آنان»، «جانبازان ۲۵% و بالاتر و همسر و فرزندان آنان» اختصاص دارد(.سهمیه ایثارگران ۲۵ ظرفیت)

۲- پنج درصد (۵%) از ظرفیت هر کد رشته محل نیز به «جانبازان زیر 25٪ و همسر و فرزندان آنان» و همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه» اختصاص دارد. (سهمیه ایثارگران % ۵ ظرفیت).

یادآوری: طبق تبصره بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، در صورتی که سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران توسط متقاضیان مشمول سهمیه فوق تکمیل نشود، خالی مانده آن، ابتدا به مشمولین سهمیه ۵ درصدی ایثارگران که شرایط و حدنصاب لازم را داشته باشند، تخصیص یافته و اگر باز هم این ظرفیت خالی ماند، مابقی آن به متقاضیان سهمیه آزاد اختصاص می یابد.

تذکرات مهم سهمیه ایثارگران کنکور سراسری:

1- بر اساس قوانین مذکور حدنصاب نمره ایثارگران (اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت ۲۵ درصدی و یا ۵ درصدی) ۷۰% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل و حدنصاب نمره رزمندگان ۷۵% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل است.

۲- ظرفیت در کد رشته محل هایی به سهمیه های فوق تخصیص می یابد، که امکان گرد کردن ریاضی برای آنها وجود داشته باشد.

٣- سهمیه های فوق براساس قوانین و مقررات اختصاص یافته و در صورت هرگونه تغییر در این سهمیه ها توسط مراجع ذیصلاح، ضوابط و مقررات اعمالی اطلاع رسانی خواهد شد.

۴- متقاضیان سهمیه ایثارگران، علاوه بر سهمیه ایثارگران همانند سایر متقاضیان در سهمیه منطقه خود نیز گزینش می شوند و سهمیه مناطق آنها نیز در کارنامه نتایج علمی درج می شود.

۵- بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی مصوب 1368/ 02 / 18 هیئت محترم وزیران،در صورتی که متقاضی با استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون سراسری 1400 و قبل از آن در ردیف پذیرفته شدگان( اعم از دوره های روزانه یا غیر روزانه) قرار گرفته باشند، حتی در صورت انصراف حق استفاده مجدد از این سهمیه را نخواهند داشت.

6- متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان (شخص رزمنده داوطلب بسیجی) و ایثارگران ( همسر و فرزند رزمنده داوطلب بسیجی) سازمان بسیج مستضعفین، لازم است ضمن مراجعه به محل نگهداری پرونده جبهه (نواحی مقاومت بسیج سراسر کشور)، کد پیگیری ۱۲ رقمی را دریافت نموده و آن را در فرم تقاضانامه اینترنتی آزمون درج نمایند. بدیهی است آمار و اطلاعات پس از اتمام ثبت نام از طریق سپاه های استانی به سازمان بسیج مستضعفین ارسال گردیده و پس از تجمیع اطلاعات، برای اعمال در اطلاعات ثبت نامی متقاضیان به سازمان سنجش آموزش کشور ارائه خواهد شد. لذا اکیدا توصیه میشود که از مراجعه مستقیم به سازمان بسیج مستضعفین برای دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی خودداری گردد.

سهمیه رزمندگان کنکور سراسری 1401

شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان کنکور سراسری :

١- الف) رزمندگانی که بر اساس ماده ۱ و تبصره های چهارگانه ماده مذکور در آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی از تاریخ ۱۳۵۹ / ۶ / ۳۱ لغایت ۱۳۶۷ / ۶ / ۳۱ حداقل شش ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سازمان بسیج مستضعفین یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط سازمان بسیج مستضعفین یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تائید نهایی قرار گیرد. این افراد در صورت تائید نهایی توسط ارگان های ذیربط در سهمیه رزمندگان گزینش می گردند.

٢- الف) با توجه به مصوبه هیئت محترم وزیران در جلسه 1400/7/14 (موضوع تصویب نامه شماره 59241ت/75804 هـ مورخ 1400/7/19) رزمندگان جبهه مقاومت مشروط به دارا بودن حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه با تایید ستاد کل نیروهای مسلح (سازمان بسیج مستضعفین و ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) می توانند از تسهلات ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بهره مند گردند.

یادآوری مهم: متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سازمان بسیج مستضعفین و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان نسبت به دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی که در تقاضانامه اینترنتی در نظر گرفته شده درج نمایند.

تبصره ۱: متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان (سازمان بسیج مستضعفین، نیروهای مسلح و وزارت جهاد کشاورزی) در صورت عدم تائید سهمیه و درج سهمیه مناطق بر روی کارت شرکت در آزمون، به واحدهای تابعه شهرستان های محل تشکیل پرونده مراجعه نمایند.

تبصره ۲: کد پیگیری ۱۲ رقمی سازمان بسیج مستضعفین و یا نیروهای مسلح برای هر آزمون در هر سال متفاوت است. لذا متقاضیان ضرورت دارد برای ثبت نام در هر آزمون با مراجعه به واحد مربوط نسبت به دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی مخصوص همان آزمون اقدام کنند.

تبصره ۳: مناطق عملیاتی بر اساس مصوبات شورای عالی دفاع تعیین می شود.

تبصره ۴: مدت حضور در جبهه برای افراد دارای تعهدات و مأموریت های خدمتی کارکنان وزارتخانه ها، سازمانها و ارگان های نظامی در جبهه و نیز طرح شش ماهه دانشجویان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، حضور داوطلبانه تلقی نمی شود

تبصره ۵: نیروهای فعال بسیجی و بسیجیان عادی پایگاه های مقاومت بسیج مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی شوند.

 

3- الف) آن دسته از کارکنان کادر ثابت، پیمانی و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که علاوه بر میزان موظفی، از تاریخ ۱۳۵۹/ ۶ / ۳۱ تا ۱۳۶۷/ ۶ / ۳۱ حداقل ۶ ماه پیوسته و یا ۹ ماه ناپیوسته شرکت در عملیات به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته اند، با تأیید بالاترین مقام هریک از نیروهای مسلح ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران «آجا»، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح «ودجا»، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران «ناجا») می توانند از مزایای این قانون استفاده نمایند.

این قبیل افراد می توانند ابتدا به سازمانهای تابعه مراجعه و پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون ذیربط کد پیگیری ۱۲ رقمی دریافت نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مورد تأیید نهایی قرار گیرد.

این قبیل متقاضیان لازم است بند مربوط به سهمیه خود را در تقاضانامه ثبت نامی علامت گذاری و نسبت به درج کد ۱۲ رقمی پیگیری در محل مربوط اقدام نمایند. این افراد در صورت تأیید نهایی توسط ارگان ذیربط در سهمیه رزمندگان گزینش می گردند.

تبصره: متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان «آجا» لازم است برای دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی به نشانی اینترنتی: www.aja.ir مراجعه نمایند.

یادآوری مهم: متقاضیان واجد شرایط که با استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون سراسری سنوات گذشته شرکت کرده اند لازم است برای استفاده از سهمیه رزمندگان در این آزمون طبق توضیحات فوق عمل نمایند.

چنانچه ارگان تأييد كننده سهميه، ستاد مشترك سپاه پاسداران و يا ستاد كل نيروهاي مسلح باشد، لازم است كد پيگيري(12 رقمي) از ناحيه محل اعزام دريافت شود(كد پيگيري 12 رقمي ايثارگران براي هر آزمون متفاوت مي باشد).

به عبارت بهتر چنانچه در آزمون سراسري سال 1399 براي شما از سوي ارگان مربوطه کد 12 رقمي مربوطه صادر شده باشد و شما به هر دليل متقاضي ثبت نام در آزمون سراسري سال 1400 مي باشيد بايد مجددا کد مذکور را دريافت نمائيد.

چنانچه ارگان تأیید کننده سهمیه وزارت جهاد کشاورزی باشد، کد 12 رقمی ایثارگران تر یکبی از کدملی فرد و عدد 55 خواهد بود. به عنوان نمونه: 550321644670

متقاضيان استفاده از سهمية رزمندگان (سازمان بسيج مستضعفين) در صورت عدم تأييد سهميه شان، بايد به واحدهاي تابعه شهرستان هاي محل تشكيل پرونده خود مراجعه كنند.

متقاضيان ستاد ارتش جمهوري اسلامي ايران «آجا» كه شرايط استفاده از سهمية رزمندگان را دارند، براي دريافت كد پیگيري(12 رقمي) به نشاني اينترنتي www.aja.ir مراجعه كنند.

سهمیه خانواده شهدا کنکور سراسری ۱۴۰۱

سهمیه خانواده شهدا: خانواده معظم شهدا (پدر، مادر، خواهر و برادر شهید) برای استفاده از سهمیه مذکور بایستی نسبت به تکمیل بند مربوط در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند و نیازی به مراجعه به درگاه اینترنتی ایثار ندارند، در صورت تأیید نهایی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، این متقاضیان در سهمیه خانواده شهدا گزینش می گردند.

سهمیه بهیاران کنکور سراسری 1401

طبق مصوبات جلسه ۱۴۰ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۱۳۹۹ / ۹ / ۱۸ از سال ۱۴۰۰ سهمیه ویژه بهیاران به مدت ۵ سال به میزان ۵٪ از ظرفیت در تمامی دوره های (روزانه،شهریه پرداز، دانشگاه آزاد اسلامی) مقطع کارشناسی پیوسته رشته پرستاری به بهیاران حائز شرایط به شرح ذیل اختصاص می یابد.
1-برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی

۲-دارا بودن گواهینامه اشتغال به خدمت، اعم از دولتی و یا غیر دولتی بعنوان بهیار در استان محل خدمت پس از اخذ مدرک دیپلم به تایید دفتر پرستاری محل خدمت

٣- دارا بودن حداقل سه سال سابقه خدمت اعم از دولتی و غیردولتی به عنوان «بهیار» در استان محل خدمت پس از دریافت مدرک دیپلم بهیاری به تایید دفتر پرستاری محل ارائه خدمت.

۴- دارا بودن دیپلم بهیاری نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله) و یا دیپلم بهیاری نظام جدید آموزش متوسطه (سه ساله) به اضافه دریافت مدرک پیش دانشگاهی مورد تایید وزارت آموزش و پرورش حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/ ۶ / ۳۱ .

۵- این تسهیلات برای استفاده از سهمیه بهیاری در رشته محل های پرستاری، فقط در استان محل خدمت(محل اشتغال) بهیار اعمال می شود. متقاضیان حق استفاده از سهمیه بهیاری در استان های دیگر را ندارند. در صورت عدم رضایت این ضابطه، در صورت قبولی با سهمیه بهیاری، قبولی داوطلب لغو خواهد شد.

کسب حدنصاب ۷۰% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد.

توجه 1، طول دوره تحصیل و نظام آموزشی مطابق آیین نامه آموزشی مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی است.

توجه ۳، پذیرفته شدگان این سهمیه مجاز به انتقال و جابجایی نمی باشند.

توجه 3 برنامه آموزشی مطابق برنامه آموزشی مقطع کارشناسی پیوسته پرستاری مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی است. درس هایی که دانشجو در دوره بهیاری گذرانده است در مقطع کارشناسی پیوسته، تطبيق واحد داده نمی شود و دانشجو ملزم است کلیه دروس مقطع کارشناسی پیوسته را بگذراند.

6- نمره کل بهیاران برای گزینش در سهمیه مربوط به بهیاران در رشته پرستاری با در نظر گرفتن نمره درس بهیاری به عنوان درس تخصصی با ضریب 4 و با تاثیر قطعی  در نمره کل زیرگروه یک در آزمون سراسری سال 1401 در نظر گرفته می شود.

7- حدنصاب نمره لازم برای پذیرش متقاضیان حائز شرایط در سهمیه بهیاری هر یک از کدرشته محل های پرستاری، کسب حداقل 70درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد آن کدرشته محل است. متقاضیان بهیار حائز شرایط داری حدنصاب نمره، با توجه به ظرفیت مربوطه با یکدیگر رقابت می نمایند.

* متقاضیانی که با توجه به ضوابط فوق علاقه مند به استفاده از سهمیه بهیاران در رشته پرستاری می باشند، لازم است علاوه بر انتخاب یکی از سهمیه ها (بند ۲۶)، بر حسب مورد وضعیت خود را با علامت گذاری قسمت مربوط در بند ۳۱ فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی مربوط تعیین نموده و همچنین استان محل خدمت (استان محل اشتغال به حرفه بهیاری) خود را در بند ۳۶ فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند و مدارک لازم را نیز تهیه کنند تا از اولویت اختصاص داده شده برای رشته ذی ربط استفاده نمایند. و سایر شرایط و ضوابط مربوط به سهمیه بهیاران در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (شماره ۲) درج خواهد شد

 

منبع : دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شده توسط سازمان سنجش

ممکن است شما دوست داشته باشید
234 نظر
 1. زهرا می گوید

  سلام امسال سال اولیه که از سهمیه ۵ درصد استفاده می خوام بکنم ….اردیبهشت و تیر ایا میتونم در هر رو استفاده کنم ؟؟؟ بعد اگه اردیبهشت رو روزانه قبول بشم ولی نخوام برم بجاش بخوام برم تیر ماه روزانه میشه دوباره سهمیه رو استفاده کنم ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بله
   چون در مجموع یکبار انتخاب رشته هست، فرقی نمیکنه هر دو یا یکی رو شرکت کنید
   شما در تیرماه انتخاب رشته غیر از فرهنگیان رو انجام میدید
   چون بین دو نوبت کنکور شما، اونی که بهتر شده میشه ملاک انتخاب رشته شما

 2. امیر می گوید

  سلام پی سی کنکور من پارسال دانشگاه ازاد با سهمیه ۵ درصد استفاده کردم ولی نرفتم بجاش رفتم دانشگاه پیام نور البته سهمیه استفاده کردن الان دانشجو پیام نور م میخوام انصراف بدم میتونم برای دانشگاه ازاد با سوابق سهمیه استفاده کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   عذرخواهیم
   این مدت یکسال اخیر سهمیه ها یه اصلاحاتی داشته در رابطه با دفعات استفاده که نیاز به مطالعه ی بیشتری هست

 3. .... می گوید

  سلام خسته نباشید… ببخشید ب نظرتون اگه این طرح اجرا بشه سهمیه ها هم تغییر میکنن کم و زیاد میشن یا حذف شدنشون ممکنه؟! کلا نظرتون درباره سهمیه ها چیه1402… ممنون میشم یه توضیح کلی واضح بدید چون حرفاتون واقعا همیشه درست بوده..‌ من منتظر جوابتونم❤

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   والا ما هم کم اشتباه نداشتیم
   ولی خب اگر مظنورتون ایثارگران هست به نظر ما اتفاقی براش پیش نمیاد

 4. حبیبه می گوید

  سلام .من سهمیه 5درصدی دارم .موقع ثبت نام کنکور نتونستم کد بگیرم ،ولی موقع اومدن کارت ورود به جلسه تونستم از ارگان مربوطه کد بگیرم و ویرایش کردم ، ولی تو نتیجه کنکور اعمال داده نشد ،من نظام قدیمی هستم و قبلا با این سهمیه روزانه قبول نشدم ولی یادم نیست با این سهمیه ازاد قبول شدم یا نه، اگر با سهمیه قبلا دانشگاه ازاد قبول شده باشم و وثبتنام نکرده باشم ،آیا میتوانم از این سهمیه برای کنکور 402 استفاده کنم؟؟

 5. ریحانه می گوید

  سلام ببخشید من و خواهر بزرگترم هر دو امسال از سهمیه 5 درصد استفاده کردیم … برای من تایید شد ولی برای خواهرم تایید نشد . نمی دونین چرا این طوری شد … به تاهل ربط داره… چون ازدواج کرده

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   متاسفانه اطلاعی نداریم
   با اون ارگان صادرکننده سهمیه و سایت سنجش در ارتباط باشید :
   https://request.sanjesh.org/noetrequest/login/Register.aspx

 6. .... می گوید

  سلام ببخشید میشه بگید تغییرات کنکور (حذف عمومی و تاثیر قطعی معدل ) ب ۱۴۰۲ میرسه یا نه؟!
  بعد سهمیه ها تغییراتش ب ۱۴۰۲ میرسه یانه؟!
  منتظر جوابتونم ممنون از سایت خوبتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   تغییرات 1402 که اونقدر خبر اجرا و لغوش اومده واقعا نمی دونیم ولی به نظر ما اجرایی نشدنش بیشتر محتمله
   سهمیه ها هم قبلا صحبتش شده بود که شاماندهی بشه که شاید بهمن ماه اخبار بیشتری بیاد

 7. علی می گوید

  سلام ببخشید برای جانبازان و ایثارگران ارتش و سپاه هم درصد سپاه و ارتش میزنن و هم درصد بنیاد شهید حالا ملاک برای این مورد چیه؟درصد بنیاد یا درصد سپاه و ارتش واسه سپاه که در خود سایت بنیاده و درصد خود بنیاد رو میزنه اما ارتش چگونه است؟وقتی به سایت ارتش مراجعه می شود کدی که میدهد بر اساس درصد خود ارتش است یا درصد بنیاد شهید؟

 8. مارال می گوید

  سلام میشه لطفا جواب سوالی ک پرسیدم رو بدید خواهش میکنم ازتون لطفا کمکم کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   عذرخواهی می کنیم ابن مدت بخاطر کنکور 1402 کامنت های بسیار زیادی اومد که احتمالا دیده نشده

 9. مارال می گوید

  سلام پی سی جان من ۱۴۰۲ کنکور دارم سهمیه ایثارگری هم دارم اصلا فکرش نمیزاره خوب درس بخونم از بس استرس دارم باور کنید از تنهایی اومدم اینجا سوال بپرسم تورو خدا جوابمو بدید زودتر اون پایین گفتید احتمالش کم هست سهمیه ها برا ۱۴۰۲ تغییر کنه؟! میشه توضیح بدید واقعا تغییری نمیکنن شما نظر خودتون رو با توجه ب اطلاعاتی ک دارید بگید چون همیشه نظرتون درست بوده …سهمیه ها برا ۱۴۰۲ تغییر نمیکنن؟! نگران نباشم؟!

 10. طاهره می گوید

  سلام خسته نباشید میشه لطفا راهنمایی کنید ک تغییرات کنکور ب امسال میرسه؟! بعد سهمیه برای سال بعد ۱۴۰۲تغییر میکنن ب نظرتون؟!
  ممنون میشم جواب بدبد

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام به شما
   به 1401 که خیر
   برای 1402 یه صحبت هایی هستش ولی در حال حاضر احتمالش کم هست باز بهمن ماه اخبار رو چک کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]