مشاوره کنکور idnovinتام لند 1400تام لندaka100vip fizik

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

آخرین شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان کنکور 99 + سنی – معدل – قد

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 98-99

شرط سنی برای داوطلبان کنکور 98 دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم

پی سی کنکور : دانشگاه فرهنگیان جز دانشگاهایی ست که داوطلبان کنکور جهت شرکت در آن باید دارای شرایط ویژه ای باشند. شرایط سنی و شرط معدل و غیره جز ویژگی های این دانشگاه است و معمولا افرادی که قصد انتخاب این دانشگاه را دارند از سال های قبل برای ورود به این دانشگاه برنامه ریزی می کنند. در این مطلب به بررسی آخرین شرایط پذیرش و ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در کنکور 99 می پردازیم تا داوطلبان کنکور 99 با آگاهی بیشتری جهت ورود به این دانشگاه اقدام نمایند.

اگر می خواهید اطلاعات جامع در رابطه با نحوه پذیرش تربیت معلم و دبیری دانشگاه فرهنگیان را بدانید تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید . . .

فهرست مطلب :

– شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان کنکور 98-99

– شرایط معدل دانشگاه فرهنگیان کنکور 99

– مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان کنکور 99

– روش ثبت نام و پذیرش در پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی سال 99

– شرایط عمومی پذیرش و ثبت نام دانشگاه فرهنگیان کنکور 99 

– شرایط اختصاصی پذیرش و ثبت نام دانشگاه فرهنگیان کنکور 99 

– شرایط معاینه پزشکی و آمادگی جسمانی دانشگاه فرهگیان کنکور 99

– نکات مهم برای ثبت نام و پذیرش دانشگاه فرهنگیان 99

* شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان کنکور 98-99

شرط سنی یکی از شرایط مهم این دانشگاه است افرادی که سن آنان از زمان اعلام شده در دفترچه ی انتخاب رشته اعلام می شود به هیچ عنوان حتی برای مصاحبه دعوت نماید. تا سال 92 شرط سنی دانشگاه فرهنگیان سال  24 سال تمام بود، اما پس از آن با تغییر شرط سنی از 24 به 22 تغییر یافت. این دانشگاه در سال 96 قصد داشت شرط سنی را از 22 به 20 تغییر دهد که به دلیل اعتراض داوطلبان به تغییر  ناگهانی شرط سنی و برنامه ریزی که داوطلبان بر اساس سن 22 سال جهت پذیرش انجام داده بودند، سن پذیرش را از 20 سال به 22 سال بازگرداننده شد.

دانشگاه فرهنگیان شرط سنی کنکور 99 را نیز حداکثر 22 سال تمام تعیین کرد یعنی متولدین 1/7/1377 به بعد می توانند در این دانشگاه شرکت داشته باشند.

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان افزایش یافت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: ‌موضوع سن افزایش ورود به دانشگاه فرهنگیان و در مجموع افزایش سن پذیرش دانشجو سؤالی بود که وزیر آموزش و پرورش دراین باره توضیحاتی را ارائه کرد و درباره این مطالبه نمایندگان اعلام کرد که افزایش سن فرهنگیان موافق است و اینکار انجام خواهد شد/فارس

در صورت افزایش سن به 24 سال متولدین 1/7/75 به بعد شامل پذیرش جدید خواهند بود.

بروز رسانی خبر در 20 شهریور :

محسن حاجی‌ميرزايی وزیر آموزش و پرورش درباره سرانجام افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: ارزیابی متعددی داریم برای آنکه سن مطلوب برای دانشگاه فرهنگیان چیست داوطلب ۱-۲ سال هم برای آزمون کنکور تلاش کرده باشد یا سربازی رفته باشد می‌تواند تا سن ۲۱-۲۲ سالگی باز هم در کنکور شرکت کند، اما مطالبه فعلی که سن ۲۵ سالگی است چندین سال فرصت آزمون وجود داشته است.

او ادامه داد: بعد از بررسی‌های کارشناسی نتیجه را در شورای معاونان بررسی می کنیم و همین روزها اعلام خواهیم کرد./باشگاه خبرنگاران

 

بروز رسانی خبر در 22 شهریور :

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان به 24 سال سن افزایش یافت

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره نشست امروز شورای معاونان آموزش‌وپرورش، گفت: در این نشست موضوع افزایش سن متقاضیان و داوطلبان رشته‌های دانشگاه فرهنگیان از ۲۲ به ۲۴ سال مطرح و با موافقت وزیر آموزش‌وپرورش تصویب شد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش‌وپرورش افزود: به طور قطع با این اقدام رقابت برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان جدی‌تر می‌شود./آنا

 

شرایط نهایی باید در دفترچه انتخاب رشته به صورت رسمی منتشر شود تا این بند نیز در آن درج شود

 

* شرایط معدل دانشگاه فرهنگیان کنکور 99

شرط معدل نیز بعد از بعد از شرط سنی دومین شرط مهم داننشگاه فرهنگیان در پذیرش است،و هر ساله برای داوطلبان سوال است که حداقل معدل برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان چند است،حتی کار به دیوان عدالت اداری نیز کشید که در مطلب شرط معدل دانشگاه فرهنگیان نیز در سایت منتشر شده و دیوان عدالت رای داد که دانشگاه فرهنگیان معدل را حذف کنید که سرانجام اما دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 رای داد که حداقل معدل از 15 به 14 تغییر یابد.

دانشگاه فرهنگیان شرط معدل کنکور 99 را حداقل 14 تعیین کرد، یعنی حداقل معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه دوم (معدل سه پایه اول، دوم و سوم).

 

با توجه به قوانین و مقررات مصرح و آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، حداقل معدل کل و حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

* مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان کنکور در سال 99 ؛ یک مصاحبه ی مهم در پیش روی داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

داوطلبان این دانشگاه توجه داشته باشند که داشتن شرایط و رتبه ی مورد نظر دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش این دانشگاه کافی نیست، چرا که این دانشگاه پذیرش خود را به صورت نیمه متمرکز انجام می دهد و افرادی که رتبه و شرایط مورد نظر را داشته باشند، جهت انجام مصاحبه به مراکز دانشگاه های فرهنگیان دعوت می شوند و بخش مهمی از فرآیند پذیرش مربوط به مصاحبه ی این دانشگاه است. سنجش سلامتی پیرامون توانایی بینایی، شنوایی و گفتاری نیز در این مصاحبه ها مورد بررسی قرار می گیرد،که برای آشنایی با شرایط و تجربیات مصاحبه داوطلبان شرکت کننده حتما از مطلب سوالات مصاحبه و گزینش تربیت معلم دیدن کنید.

* روش ثبت نام و پذیرش در پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

1- در پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بومی پذیری اعمال می شود. کدرشته محل های مخصوص داوطلبان بومی هر استان در جداول مجزا از هم مشخص شده اند. گزینش نهایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور، در هر یک از کدرشته محلها با توجه به دامنه پذیرش که در ستون (پردیس مخصوص با اولویت پذیرش داوطلبان بومی / محل خدمت درج شده و مطابق ضوابط ذیل صورت می پذیرد.

۲- داوطلبان متقاضی رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش دقت نمایند چنانچه در یک کدرشته محل دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مخصوص داوطلبان بومی استانی درج شده باشد، همه داوطلبان بومی آن استان می توانند در صورت تمایل با رعایت سایر شرایط و ضوابط مربوط، آن را انتخاب نمایند

۳- بر اساس مصوبه دوازدهمین و نوزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ۱۳۹۷ / ۴ / ۱۷ و ۱۳۹۸ / ۵ / ۵ تمامی داوطلبان بومی هر استان مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به استان خود می باشند اما در کدرشته محل هایی که اولویت برای شهر یا بخش خاصی در نظر گرفته شده است این موضوع در مقابل کدرشته محل نوشته شده است) ابتدا داوطلبان بومی آن شهرها با بخش هایی که دارای اولویت هستند (حداقل ۲ شهر (یا بخش) از ۴ شهر (یا بخش) «محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر دوره متوسطه» محل اخذ مدرک تحصیلی سال ماقبل آخر دوره متوسطه» «محل اخذ مدرک تحصیلی دو سال ماقبل آخر دوره متوسطه» محل تولد» با شهر (یا بخش) رشته تعیین شده، تطابق داشته باشد) پذیرش می شوند و در صورتی که ظرفیت خالی بماند (داوطلب واجد شرایط بومی شهر یا بخش براساس دامنه پذیرش وجود نداشته باشد)، از داوطلبان بومی همان استان که کدرشته محل مزبور را انتخاب نموده اند، پذیرش انجام می شود.

شایان ذکر است از پذیرفته شدگان تعهد لازم برای خدمت در شهر یا بخش مندرج در محل خدمت ستون« تحصیل مخصوص داوطلبان بومی | محل خدمت» اخذ خواهد شد.

تذکر ۱ : نیاز آموزشی (محل خدمت) مندرج در ستون (پردیس | مخصوص داوطلبان بومی محل خدمت) تحت هر شرایطی برای پذیرش استانی تغییر نمی یابد. داوطلب پذيرفته شده نهایی مکلف است به مدت دو برابر طول تحصیل، تعهد خدمت محضری برای خدمت در محل مذکور به آموزش و پرورش بسپارد.

تذکر ۲: تعیین محل خدمت کدرشته محل هایی که به صورت استانی، شهرستانی و یا در یک 1 بوم (چند شهر شهرستان منطقه می باشد در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط استان بومی داوطلب) خواهد بود که بعد از فراغت از تحصیل به استناد ماده ۳ قانون متعهدین خدمت به صورت قطعی اعلام خواهد شد. عدم مراجعه به محل خدمت تعیین شده، به منزله استنکاف از انجام تعهد تلقی خواهد شد. تعیین محل صدور حکم آزمایشی در بین مناطق آموزشی تابعه جهت برقراری حقوق در طول تحصیل در اختیار اداره کل استان می باشد

۴- چنانچه داوطلب مجاز به انتخاب کدرشته محل های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی باشد و اقدام به انتخاب کدرشته محل های دانشگاههای مزبور بنماید براساس ضوابط و مقررات از میان واجدین شرایط در آزمون براساس اولویت های انتخابی تا حدود دو برابر ظرفیت پذیرش، برای انجام مصاحبه تخصصی و احراز صلاحیت های عمومی و تخصصی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به آموزش و پرورش معرفی خواهند شد. معرفی داوطلب
جهت انجام مصاحبه تخصصی به منزله قبولی نهایی در دانشگاههای مزبور تلقی نمی گردد.

6- چنانچه صلاحیت های عمومی و تخصصی داوطلب معرفی شده بعد از انجام مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت های عمومی مورد تأیید آموزش و پرورش قرار گیرد، سازمان سنجش آموزش کشور براساس ضوابط مربوط و لحاظ نمودن اولویت بر مبنای دامنه پذیرش بومی (بخش شهرستان استان توضیحات کدرشته محل مندرج در دفترچه آزمون) و با در نظر گرفتن نمره کل نهایی زیر گروه و گروه آزمایشی مربوطه داوطلب در مقایسه با سایر داوطلبانه گزینش نهایی را انجام خواهد داد.

بنابراین موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی به منزله قبولی فرد برای دانشگاههای مزبور تلقی نمی گردد.

تذكر : کسب نمره کل نهایی بالاتر در زیر گروه آزمایشی مربوط در مقایسه با سایر داوطلبان در کدرشته انتخابی (طبق ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور) و با رعایت شرایط و ضوابط آموزش و پرورش، الزامی است

7- داوطلبانی که صلاحیت های تخصصی و یا عمومی آنان مورد تأیید آموزش و پرورش قرار نمی گیرد از فرایند گزینش نهایی برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی حذف خواهند شد.

نکته مهم :

 انتقال دانشجو به سایر دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و بالعکس ممنوع می باشد. و ادامه تحصیل متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش، به استناد مفاد ماده ۴ قانون متعهدین خدمت و با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوط صرفا در رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش در صورت موافقت با ادامه تحصیل و صدور فرم مربوطه از سوی اداره کل آموزش و پرورش محل خدمت، امکان پذیر خواهد بود. شایان ذکر است جهت ادامه تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان، داشتن حداقل سه سال سابقه خدمت آموزشی و یا اداری در آموزش و پرورش الزامی است و تغییر رشته و گرایش، تغییر اولویت انتخابی، تغییر دوره تحصیلی، انتقال و جابجایی در بین دانشگاهها و بالعکس در بدو ورود و یا در طول تحصیل تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود.

* شرایط عمومی پذیرش و ثبت نام دانشگاه فرهنگیان کنکور 99 :

١- تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

۲- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

3- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.

۵- نداشتن سابقه محکومیت جزائی یا کیفری مؤثر.

۶- عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و الكل و هر نوع مواد اعتیاداور. داشتن (گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم) یا متوسطه دوم (نظام آموزشی جدید)

* شرایط اختصاصی پذیرش و ثبت نام دانشگاه فرهنگیان کنکور 99 :

١- کسب حداقل نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر (در زیر گروه مربوط جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته در گروه آزمایشی مربوط در آزمون سراسری خواهد بود.

2- داشتن هیچ گونه رابطه استخدامی با تعهد خدمت دائم یا موقت به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی، از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه.

۳- با توجه به رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۱۸۲۱، داشتن حداقل معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه دوم (معدل سه پایه اول، دوم و سوم ) برای پذیرش دانشجو، ملاک عمل خواهد بود.

تبصرہ: حداقل معدل کل، تحت هر شرایطی تغییر نخواهد داشت.

۴- با رعایت ماده ۴۲ و ۴۳ قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن ۲۲ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ( ۱۳۷۷/ ۷ / 1 به بعد دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی الزامی می باشد؛

تبصره ۱: محاسبه سن هر داوطلب با توجه به مندرجات اصل شناسنامه ای است که به استناد آن در آزمون ورودی ثبت نام می کند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبت نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد معتبر نیست و در صورت پذیرفته شدن در آزمون، در هر مرحله ای، قبولی وی لغو خواهد شد.

تبصره ۲: انجام خدمت سربازی و یا سوابق کاری و موارد دیگر، تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب افزوده نمی شود.

تبصره ۳: حداکثر سن ورود به دانشگاه های مزبور، تحت هر شرایحلی تغییر نخواهد داشت.

5- بومی بودن داوطلب در هریک از کد رشته ی محل های اعلام شده از سوی آموزش وپرورش

* شرایط معاینه پزشکی و آمادگی جسمانی دانشگاه فرهگیان کنکور 99

1- برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام و خليفه معلمی به استناد استناد بند (ز) ماده (۴۲) قانون مدیریت خدمات کشوری و آیین نامه اجرایی ماده مزبور تصویب نامه شماره ۸۸۳۸۳۴۴۱۷۸- ۲۳/ ۴ /۱۳۸۹ هیأت دولت و با توجه به رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری (موضوع دادنامه شماره ۱۳۱۲ مورخ ۱۳۹۷ / ۵ / ۹ )، با تأیید پزشک معتمد واجد شرایط آموزش و پرورش با ملاک ها و معیارهای ذیل الزامی است:

1- توانایی و مهارت گفتاری (توانایی رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات و عبارات، به طور کامل و صحیح و نداشتن لکنت زبان به هر میزان)

2- قدرت بینایی: – قدرت بینایی (قدرت دید هر چشم حداقل پنج دهم یا هر دو چشم بدون عینک و لنز، (حداقل ده بیستم) و نداشتن کوررنگی و انحراف چشم) | – هر نوع نقص میدان بینایی در یک یا هردو چشم؛ – دوربینی غیر قابل درمان ونیستاگموس شدید هردو چشم؛ – ضایعات وسیع ، شدید و غیر قابل درمان در هردو قرنیه؛ – کور رنگی برای رشته های آموزش ابتدایی و رشته های گروه هنر و رشته هایی که شناخت رنگ و طیف نوری در آن ها ضروری می باشد ممنوع بوده و در بقیه رشته ها بالامانع است – نابینایی در یک چشم

3- قدرت شنوایی: توانایی شنیدن صداها و اصوات معمولی، نداشتن نقص شنوایی، کم شنوایی داوطلب نباید بیش از ۳۰ دسی بل باشد):

4- قد، وزن: – با توجه به مقتضیات هر استان و متناسب با وظایف شغل معلمی به تشخیص اداره کل آموزش وپرورش استان مربوط، طبق ضوابط و مقررات که در مرحله مصاحبه تخصصی و انجام معاینات پزشکی، مورد سنجش قرار می گیرد. – حداقل قد لازم برای داوطلبان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، مطابق ضوابط مربوط به داوطلبان ورود به رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی می باشد.

به طور مشخص در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور سال جاری عددی برای قد و یا وزن ذکر نشده و بیشتر مبنا بر تناسب اندامی وزن و قد قرار داده شد،ولی صرفا جهت کنجکاوی شما داوطلبان می توان گفت که برای سال های قبل از 96 عدد 160 برای قد آقایان و عدد 155 برای خانم ها ذکر شده بود.

5- تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اندام ها و نداشتن کراهت منظر در اثر سوختگی، سوانح با دیگر عوامل در صورت با قسمت های خلاهری و نمایان بدن

6- نداشتن نقص عضو مشهود و موثر درانجام وظایف حرفه ای معلمی براساس تشخیص پزشک معتمد واجد شرایط .

7- عدم ابتلا به بیماری های مزمن و صعب العلاج از قبیل دیابت- سیروز کبدی – آسم- نارسایی کلیه بیماری های قلبی- اسکروز آن پلاک- پارکینسون و بیماری های خونی نظیر لوسمی – کم خونی شدید مقاوم به درمان، تالاسمی ماژور و هرنوع بیماری شناخته شده موثر درانجام وظایف معلمی به تشخیص پزشک معتمد واجد شرایط .

8 ) سایر موارد : بیماریهای که براساس تشخیص پزشک متعمد آموزش وپرورش مانع انجام وظایف حرفه ای باشد

9- احراز سلامت روانی براساس نظر روان شناس متخصص ومتعمد آموزش وپرورش دارای نظام روان شناسی از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران )

 

* تذکر مهم: شرایط و ضوابط تکمیلی پذیرش دانشجو متعاقبا جهت اطلاع داوطلبان متقاضی رشته های تحصیلی مورد نیاز آموزش وپرورش در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اعلام خواهد شد. بنابر این ملاک عمل آخرین تغییراتی خواهد بود که به استناد مجوز صادره از سوی مراجع ذیصلاح در دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) درج و یا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی خواهد شد. بدیهی است در صورت عدم صدور مجوز از سوی مراجع ذی ربط، موضوع بلااثر بوده و پذیرش دانشجو صورت نخواهد گرفت.

* نکات مهم برای ثبت نام و پذیرش دانشگاه فرهنگیان 99

١- پذیرفته شدگان مکلفند در آغاز تحصیل خود به میزان دو برابر مدت تحصیل (حداقل آن کمتر از ۵ سال نخواهد بود. به آموزش و پرورش تعهد خدمت محضری بسپارند که پس از دانش آموختگی به میزان دو برابر مدت تحصیل خود، در محل تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش خدمت نمایند. تحصیل آنان در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی منوط به سپردن تعهد محضری می باشد.مدت تحصیل دانشجو معلمان جزء سوابق خدمت حداکثر۴سال دوره کارشناسی) آنان محسوب می شود. پرداخت حقوق کارآموزی در طول تحصیل تحت هر شرایطی، صرفا حداکثر برای ۴ سال مجاز خواهد بود.

۲- اخذ تعد و استخدام و بکارگیری افراد، متناسب با رشته ها و نیازهای اعلام شده در هر استان و مشروط به حفظ شرایط پذیرش، احراز شرایط و کسب صلاحیت های حین تحصیل در دانشگاه و سپردن تعاد رسمی مبنی بر «عدم جابه جایی برون استانی، حداقل به مدت ده سال»، خواهد بود.

۳- عدم ثبت نام در محل قبولی تحت هر شرایطی ( حداکثر تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید بعد از اعلام قبولی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور)، به منزله انصراف و استنکاف از تحصیل تلقی شده و قبولی فرد “كان لم يكن ” تلقی خواهد شد.

۴- تحصیل دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به صورت شبانه روزی می باشد.

۵- انتقال دانشجو به سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و بالعکس ممنوع می باشد.

6- ادامه تحصیل متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش، به استناد مفاد ماده ۴ قانون متعهدین خدمت و با رعایت مصوبه جلسه ۱۷۱ مورخ ۱۳۹۳/ ۱۲ / ۲ شورای عالی اداری کشور به شماره ابلاغی عدد ۲۰۶/۱۷۲ مورخ ۱۳۹۳/ ۱۲ / ۲۶ ) و بخشنامه شماره ۱۷۰۰۶۱ مورخ ۱۳۹۳ / ۱۲ / ۲۴ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور سابق) و سایر خوابط و مقررات مربوط صرفا در رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش، در صورت موافقت با ادامه تحصیل و صدور فرم مربوطه از سوی اداره کل آموزش و پرورش محل خدمت، امکان پذیر خواهد بود.

شایان ذکر است جهت ادامه تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان، داشتن حداقل سه سال سابقه خدمت آموزشی و یا اداری در آموزش و پرورش الزامی خواهد بود. تبصرہ: با توجه به مفاده ماده ۶۱ ، ۶۰ و ۷۰ قانون مدیریت خدمات کشوری و ممنوعیت اعطای مأموریت آموزشی، ادامه تحصيل بعد از اشتغال به کار در مدارس، صرفا در خارج از ساعت اداری موظف، امکان پذیر خواهد بود.

۷- تغییر رشته و گرایش، تغییر اولویت انتخابی، تغییر دوره تحصیلی ، انتقال و جابه جایی در بین دانشگاه ها و بالعکس در بدو ورود و یا در طول تحصیل تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود. ضمنا چنانچه دانشجویی تحت هر شرایطی در دوره کاردانی متوقف شود به علت عدم نیاز به خدمات آنان در آموزش و پرورش ، جذب و استخدام آنان امکان پذیر نخواهد بود.

۸- عدم اشتغال به تحصیل همزمان در هر یک از دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی در زمان ثبت نام ، شروع به تحصیل وحین تحصیل.

۹- پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی که عنوان رشته آنها دبیری نمی باشد، ملزم به گذراندن دروس تربیتی هستند.

۱۰- از متقاضیان رشته های تحصیلی مورد نیاز آموزش و پرورش که جزء معرفي شدگان چند برابر قرار گیرند در صورتی مصاحبه به عمل خواهد آمد که دارای شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه بوده و ویژگی های جسمانی آنان نیز توسط پزشک معتمد واجد شرایط و سلامت روانی توسط روان شناس متخصص و معتمد آموزش و پرورش، صرفا در مهلت مقرر در زمان انجام مصاحبه مورد تایید قرار گیرد.

۱۱- مصاحبه از شرایط قانونی از مراحل آزمون سراسری برای پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی می باشد انجام مصاحبه تخصصی صرفا در مهلت مقرر مندرج در اطلاعیه های اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد. انجام مصاحبه مجدد ویا تمدید مهلت اعلام شده به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

۱۲- عدم حضور در مراحل انجام مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت های عمومی، تحت هر شرایملی بعد از معرفی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به منزله انصراف از رشته های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی خواهد شد.

۱۳- محل تحصیل پذیرفته شدگان پس از ثبت نام قطعی، توسط پردیس ها بر اساس جدول پیوست شماره ۱) در واحدهای تابعه (مراکز آموزش عالی) سطح استان تعیین خواهد شد.

تبصره ۱: کلاس های که به حد نصاب لازم (حداقل ۲۰ نشر برای تشکیل در پردیس محل قبولی نرسد، سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان به تشخیص خود نسبت به جابه جایی پذیرفته شدگان در سطح پردیس ها و کشور اقدام خواهد نمود. پذیرفته شدگان حق هیچگونه اعتراضی را نخواهند داشت درغیر این صورت قبولی آنان” كان لم یکن تلقی خواهد شد.

تبصره ۲: انتقال و جابه جایی در بین پردیس های دانشگاه فرهنگیان ممنوع می باشد.

۱۴- در پردیس های دانشگاه فرهنگیان برای رشته تحصیلی راهنمایی و مشاوره که گرایش فعالیت های پرورشی، اجرا می گردد بعد از فراغت از تحصیل به عنوان” مربی امور تربیتی مدارس” بکار گیری خواهند شد.

۱۵- قبولی در رشته های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به صورت قطعی تلقی می گردد چنانچه در برخی از رشته های خاص دانشگاه های مزبور صلاحیت های عمومی و اختصاصی داو حلب بعدا مورد تایید قرار بگیرد به دلیل تکمیل ظرفیت پذیرش ها ، عدم امکان ایجاد کلاس، به استناد ماده (۱) قانونی متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش برای پذیرش در رشنه جدید عدم نیاز برای آنان اعلام شده و ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۶- چنانچه صلاحیت های عمومی و تخصصی داوطلبی، پس از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری محرز گردد، حتی برای آن داوطلب ایجاد نمی کند. در عین حال در صورت وجود ظرفیت پذیرش در کدرشته محل مربوط، حداکثر تا قبل از شروع نیسمال دوم ۱۳۹۶-۱۳۹۸، امکان اقدام وجود خواهد داشت.

۱۷- برخی از کدرشته محل های دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به صورت آزاد و شبانه بوده و پذیرش دانشجو و تحصیل در این کدرشته محل ها، هیچ گونه حقی جنت استخدام در آموزش وپرورش ایجاد نمی کند.

۱۸- طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، در پایان دوره کارشناسی از دانشجو معلمان، ارزشیابی پایانی به عمل می آید و بر اساس نتایج حاصله ، گواهی صلاحیت حرفه ای در سطوح مختلف صادر می گردد.

۱۹- چنانچه فردی با ارائه اطلاعات نادرست پذیرفته شود و یا متعاقب آن مشخص گردد که شرایط لازم را نداشته است در هر مرحله از ثبت نام، تحصيل و يا استخدام ازمایشی و فعلی، قبولی وی لغو می گردد و حسب مورد مکلف به پرداخت خسارت های ناشی از آن خواهد بود.

۲۰- در رشته های دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی که دارای چند گرایش یا زمینه تخصصی می باشد و در دفترچه آزمون گرایش و زمینه تخصصی رشته، مشخص نشده است دانشگاه متناسب با نیاز آموزش و پرورش با در نظر گرفتن بومی بودن در سایه خدمت و وضعیت علمی دانشجویان ، نسبت به تعیین گرایش و زمینه تخصصی اقدام خواهد کرد بعد از تعیین گرایش و زمینه تخصصی توسط دانشگاه، تغییر گرایش و زمینه تخصصی تحت هر شرایلی مجاز نمی باشد.

بدینی است انتخاب دروس اختیاری از بین جدول دروس مندرج در جداول رشته عمومی با نفلر و تأیید گروه آموزشی متناسب با نیاز آموزش وپرورش) امکان پذیر خواهد بود. (جدول شماره ۲)

۲۱- صدور احکام کارگزینی و ابلاغ اشتغال به کار معلمان بعد از فراغت از تحصیل جهت تدریس در مدارس، مشروط به ادای سوگند معلمین و امضای سوگند نامه معلمی خواهد بود. متن امضاء سوگند نامه در پرونده دانشجو معلمان نگهداری می شود.

۲۲- مسئولیت رعایت شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ از سوی کلیه داوطلبان متقاضی و همچنین مقررات نظام وخلیفه عمومی (داوطلبان ذكور در مراحل مختلف از مون مزبور، به عمده آنان خواهد بود.

۲۳- علاوه بر شرایط و ضوابط اختصاصی مذکور، رعایت شرایط عمومی و سایر ضوابط کلی آزمون مندرج در این مطلب، که کلیه داوطلبان ملزم به رعایت آن بوده، الزامی است.

نکته مهم ۱: معرفی داوطلب از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به آموزش و پرورش جهت بررسی صلاحیت های عمومی، اختصاصی و همچنین بررسی ویژگی های جسمانی به منزله قبولی در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی نمی گردد. در صورت تأیید صلاحیت های افراد معرفی شده از سوی آموزش و پرورش، گزینش نهایی آنان، براساس نمرات علمی که در آزمون کتبی (کنکور) کسب نموده اند با در نظر گرفتن اولویت های انتخابی آنان، توسط سازمان سنجش آموزش کشور صورت خواهد گرفت.

نکته مهم ۲: لازم به توضیح است داوطلبانی که بر اساس کارنامه نتایج اولیه در دوره روزانه مجاز نشده اند در صورتیکه در زمان مقرر (۳، ۴، ۵ و ۹۸ / ۵ / ۶ ) در آزمون عملی رشته آموزش تربیت بدنی شرکت نموده اند به آنان اجازه انتخاب رشته محل های دوره روزانه، منحصرا در رشته آموزش تربیت بدنی داده شده است. این موضوع در کارنامه نتایج اولیه برای این داوطلبان مشخص گردیده است. لذا این دسته از داوطلبان در صورت پرداخت هزینه مربوط به علاقمندی به رشته های دانشگاههای فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی مجاز به انتخاب رشته محل های دوره روزانه منحصرا در رشته آموزش تربیت بدنی خواهند بود.

سازمان سنجش-پی سی کنکور-خبرنامه دانشجویان ایران

 

نکته مهم : چنانچه تغییری در شرایط سنی و معدل چه در زمان ثبت نام کنکور 99 و یا زمان برگزاری کنکور 99 صورت گیرد و در دفترچه ثبت نام کنکور 99 یا دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 قید شود،حتما این مطلب بروز رسانی می شود.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=7238

ممکن است شما دوست داشته باشید
887 نظر
 1. فاطمه می گوید

  سلام مگه اینکه سن فرهنگیان 24 شده برا 1400 م نیس ؟؟؟
  یعنی چی که برا 1400 معلوم نیس خب اگه قرار بود فقط یه سال 24 باشه هی افزایش نمیدادن
  ما میخایم بخونیم برا 1400
  چند نوع سوال میاد ؟؟
  یه دفعه نکننش 22 سال

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   اینکه میگیم قطعی نیست برای سال آینده یعنی طبیعتا باید 24 باشه اما تا تو یه سند که مثلا دفترچه ثبت نام کنکور 1400 باشه ذکر نشه ما بر چه مبنایی بگیم بله قطعا حتما 24 سال هست ولی شما فرض رو روی 24 سال بگذارید

 2. آیلین می گوید

  سلام. یعنی ۲۴ تصویب شد امکان نداره دوباره تجدید نظر کنن و یکی دو سال دیگه افزایش بدن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آیلین خانم گرامی
   حقیقتا فکر می کنیم بعیده بیشتر بشه حداقل برای امسال

 3. مهدی می گوید

  سلام من انسانی ام با معدل کتبی 11ومعدل کل 15قبول شدم می توانم در دانشگاه معارف اسلامی دولتی قبول بشم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   اگر اون رشته مدنظرتون با کنکور هست که بسته به رتبه کنکورتون ،اگر هم بدون کنکور هستش مونده به معدل سایر متقاضیان یک کد رشته

 4. لیلا می گوید

  سلام،ببخشید کسی که دانشگاه دولتی روزانه میخونه اگه بخواد دوباره کنکور بده باید قبل ثبت نام در کنکور از دانشگاه انصراف بده یا بعد اومدن رتبه ها هم میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام لیلا خانم گرامی
   باید تا 20 اسفند قبل از کنکور حتما انصراف بدید
   مگر اینکه بعضی ها حالا ترم بعدش فارغ التحصیل میشن که گفته میشه این افراد مشکلی ندارند

 5. زهره می گوید

  سلام اگه الان کاردانی بگیرم ودر آزمون سال ۱۴۰۰فرهنگیان قبول بشم مشکلی نداره اخه شنیده بودم که برای فرهنگیان نباید هیچ مدرکی داشته باشیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهره خانم گرامی
   همونطور که گفتیم شرط ثبت نام داوطلبان فنی نظام قدیم همینه که پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشند و دانشگاه فرهنگیان هم هعمچون سایر دانشگاه ها این مورد رو باید مبنای ثبت نام قرار دهد باز می توانید دفترچه انتخاب رشته امسال رو چک کنید

 6. جعفر می گوید

  سلام امسال ۲۴ لحاظ میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام جعفر عزیز
   بله انشاالله

 7. زیبا می گوید

  الان که شرایط قدی رو در دفترچه به طور دقیق مثل سال های گذشته ذکر نکردند،خانمی مثلا با قد 151 که تناسب قد و وزن داشته باشد و هیچ گونه مشکل بینایی و شنوایی نداشته باشد، امکان دارد که پزشک ایشان را رد کند؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زیبا خانم گرامی
   برخی از تصمیمات میتونه به پزشک حاضر در روز مصاحبه بستگی داشته باشد

 8. شکوه می گوید

  چقدر حیف شد کاش پارسال این کارو میکردند تا من هم بتونم معلم شم چقدر دیر با این حال نا امید نمیشم خدا رو چه دیدی شاید نظرشان عوض بشه و برای کنکور ۱۴۰۰ به ۲۶ برسونن آمین یا رب

 9. شادی می گوید

  حالا انگار چیکار کردند سن رو به ۲۴ افزایش دادند ۲۴ سال که چند سال قبل هم بود بعد کردند ۲۲ اگه خیلی مرد بودند به ۲۶ افزایش می دادند بیچاره کسایی که دو سال پیش اعتراض کردند ولی کسی پیگیر نشد کنکور ۱۴۰۰ هم که شد نظام جدید آخه بی عدالتی تا کی؟

 10. زهرا می گوید

  سلام

  من الان دانشجو پیامنور هستم و ٢٢ سالمه برای کنکور ١٤٠٠ میتونم امتحان بدم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   به صورت کلی بله ،باز اطمینانش رو می توانید در دفترچه ثبت نام کنکور 1400 که بهمن منتشر میشه ببینید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]