شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در کنکور 99 چند است ؟ (آپدیت شده)

لغو شرط حداقل معدل 15 تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان

شرط داشتن حداقل معدل 15 تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان لغو شد

پی سی کنکور: یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی کنکور 99 شرط معدل است و در سالیان گذشته نیز داوطلبان زیادی به آن معترض بوده اند و در سال 97 سرانجام با شکایت یک از داوطلبان معترض به دیوان عدالت اداری نسبت به این بند پذیرش داشنگاه فرهنگیان،دیوان عدالت اداری رای به حذف شرط حداقل معدل 15 برای پذیرش داوطلبان دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم داد ، اما آموزش و پرورش شرط معدل 14 را برای کنکور 98 تعیین کرد،به همین دلیل پیش بینی می شود برای کنکور 99 نیز شرایط معدل همان حداقل 14 باشد.

 

رأی دیوان عدالت اداری نسبت به حذف شرط معدل تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان

« نظر به اینکه مطابق بندهای ذیل ماده ۶ قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش تصویب مقررات و اصول لازم برای گزینش تخصصی و تربیت و استخدام معلمان، بررسی و تصویب طرح‌های توسعه در مراحل و رشته‌های مختلف تحصیلی براساس احتیاجات نیروی انسانی با توجه به امکانات کشور، برعهده شورای عالی آموزش و پرورش نهاده شده است. از طرفی در مواد ۴۲ به بعد قانون مدیریت خدمات کشوری شرایط لازم برای استخدام اعلام شده است و حکم مقرر در ماده ۴۳ قانون اخیرالذکر نیز ناظر به تایید شرایطی است که در قوانین قبلی برای استخدام در دستگاه‌های اجرایی پیش بینی شده باشد، در صورتی که دلیلی بر وجود شرط داشتن حداقل معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه در گذشته ارائه نشده است و ضوابط مورد شکایت اولاً: موجب توسعه شرایط استخدام به شرح مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری است و ثانیاً: موجب تحدید امتیازات قانونی اعمال سهمیه استخدامی برای ایثارگران از جمله ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و نیز ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است. ثالثاً: با توجه به قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش مصوب سال ۱۳۶۵ تصویب موارد شکایت خارج از حدود اختیار مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش است، در نتیجه بند ۳ شیوه‌امه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مصوب مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ و ضوابط مورد شکایت از دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌های سراسری سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به شرح مذکور در گردش کار در افزایش و تعیین معدل ۱۵ در دوره متوسطه به لحاظ مغایرت با قانون و خروج از حدود اختیارات با استناد به بند ۱ ماده ۱۲ و مواد ۸۸ و ۱۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ از تاریخ تصویب ابطال می‌شود. »

 

حتما به آخرین بروز رسانی ها توجه کنید . . .

بروز شده در 1 اسفند 97 

ابهام در شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در کنکور 98

خبرگزاری تسنیم:در کنکور 98 دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از طریق آزمون سراسری اقدام به جذب دانشجومعلم می‌کنند البته هنوز آمار دقیق پذیرش دانشجویان اعلام نشده است اما آن‌گونه که مسئولان آموزش‌وپرورش از جمله علی اللهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفته‌ است، “رایزنی‌ها با سازمان امور اداری و استخدامی برای جذب 55 هزار نیرو در حال انجام است که از این تعداد 30 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و 25 هزار نفر از طریق آزمون استخدامی جذب خواهند شد”.

در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون سراسری سال 98 شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اعلام شده است.

پیش از این دیوان عدالت اداری، با ابطال مصوبه مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش، شرط داشتن معدل کل 15 در دوره متوسطه برای داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی را ابطال کرده بود، هم‌اکنون در ضوابط اعلام‌شده برای پذیرش دانشجو آمده است “شرط معدل بعد از تصویب در مراجع ذی‌صلاح زمان انتخاب رشته تحصیلی اعلام می‌شود”.

به‌نظر می‌رسد، “شرط معدل” که در سال‌های قبل به‌عنوان یکی از شروط ورود به دانشگاه فرهنگیان مطرح بود برای کنکور 98 در وضعیت ابهام قرار دارد و اعمال آن نیاز به تصمیم‌گیری و تصویب در مراجع ذی‌صلاح دارد

 

توضیح در مورد شرایط معدل دانشگاه فرهنگیان کنکور 98 که در دفترچه ثبت نام کنکور 98 درج شده به شرح زیر است :

« شرط معدل بعد از تصويب در مراجع ذيصلاح، زمان انتخاب رشته تحصيلي در دفترچه شماره ( 2) جهت اطلاع داوطلبان کنکور 98 درج شده و ملاك عمل قرار خواهد گرفت. »

مشاهده کامل شرایط پذیرش تربیت معلم کنکور 99

 

بروز رسانی شده در 17 مرداد ماه 98

حداقل معدل 14 برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور 98

سرانجام دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 منتشر شد ، و آموزش و پرورش شرط معدل برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور 98 را حداقل معدل 14 عنوان کرده است.

شرط حداقل معدل در دانشگاه فرهنگیان

 

 

طبق آخرین اخبار منتشر شده شرایط معدل دانشگاه فرهنگیان 99 ،حداقل معدل کل 14 می باشد و چنانچه تغییری در دفترچه ثبت نام کنکور 99 یا دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 صورت گیرد،این مطلب بروز خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=9020

ممکن است شما دوست داشته باشید
210 نظر
 1. حسین می گوید

  باسلام… من معدلم 13/89هستش…واسه دانشگاه فرهنگیان مجاز به انتخاب رشته میشم؟و بخاطر معدلم تو مصاحبه ردمیشم….. یا همون اول مجاز نمیشم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   شاید مجاز بشید ولی در مصاحبه پذیرش نمیشید
   البته معدل کل تون باید زیر 14 نباشه نه معدل کتبی دوازدهم

 2. zeynab می گوید

  سلام خسته نباشید.ببخشید برای ورورد ب دانشگاه فرهنگیان اگه ترمیم معدل انجام بدیم بازم نمیتونیم وارد دانشگاه فرهنگیان بشیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زینب خانم گرامی
   ترمیم معدل تنها برای سوابق کنکور استفاده میشه و گر نه کارنامه ی شما تغییری نمی کنه
   حداقل معدل کل فعلا 14 می باشد

 3. یاسر می گوید

  معدل کل واس ما نظام قدیما کدوم سه سال اول دوم و سوم ک معدل رو زدن رو کارنامه ی سوم دبیرستان؟
  یان معدلی ک زدن رو کارنامه ی پیش

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام یاسر جان
   معدل کل نظام قدیم (اول + دوم + سوم دبیرستان) می باشد
   اطلاعات بیشتر در لینک زیر :
   https://p30konkor.com/%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D8%AA%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D9%BE%D9%84%D9%85/

 4. جواد می گوید

  سلام خسته نباشید
  من معدل من ۱۴/۳۸هست شرط معدل کنکور ۹۹همین ۱۴هست‌ یا نه‌ کلا انگیزه خودمو از دست دادم
  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام جواد عزیز
   دو تا معدل داریم یکی معدل کتبی امتحانات نهایی دوازدهم
   یکی معدل کل دیپلم ،یعنی میانگین معدل (دهم یازدهم و دوازدهم)
   شما باید معدل کل تون بالای 14 باشه

 5. یوسف زاده می گوید

  سلام
  من معدلم 13/45شده… اگر دیپلم مجدد بگیرم و برسه به 14میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم…. و سوال دوم اگر شرکت کردم و خرداد دیپلم جدید رو گرفتم این معدل برام حساب میشه تو کنکور 99یا معدل دیپلم قبلی ک ثبت کردم در ثبت نام کنکور؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله خب شما دیپلم مجدد یه رشته دیگر رو می گیرید و معتبره
   اگر خرداد فارغ التحصیل بشید چون قبلا با دیپلم دیگه ای ثبت نام کردید نمیشه قطعی پاسخ داد و بهتره از سایت سازمان سنجش سوال کنید

 6. محمد می گوید

  سلام
  میخاستم ببینم دیپلم مجدد چقدر طول میکشه… و ربطی به نظام وظیفه داره؟
  در ضمن غیر حضوری باشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   باید برای این موارد به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید

 7. محسن بیاتی می گوید

  سلام وقت بخیر…. من دیپلم تجربی دارم با معدل 13/80نظام قدیم… امسال کنکور انسانی شرکت کردم نظام جدید… در این شرایط ورودم به دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟ آیا شرط معدل برای من محاسبه خواهد شد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن جان
   معدل کتبی یا معدل کل دیپلم تون 13/80 هستش؟
   اگر معدل کتبی سوم دبیرستان هستش که مشکلی نیست ولی اگر معدل دیپلم سه سال زیر 14 هستش ،خیر نمی توانید پذیرش بشید

 8. عباس خاکپور می گوید

  پس با این حساب نمیتونم برم…
  دانشگاهای خوب مثل فردوسی مشهد اونام شرط معدل دارن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   فقط دانشگاه فرهنگیان دارای شرط معدل است

 9. عباس خاکپور می گوید

  سلام خسته نباشید… میخاستم ببینم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان فرزندان جانباز 25درصد یا بالاتر از شرط معدل معاف هستند؟
  با تشکر از زحمات شما

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عباس عزیز
   در دفترچه ثبت نام کنکور،این بند جزو شرایط دانشگاه فرهنگیان نیست

 10. ناشناس می گوید

  سلام باید کجا اعتراض کنیم ک این شرط معدلو بردارن من امسال دیگ اخرین فرصتمه اخه

 11. ناشناس می گوید

  سلام توروخدا این شرط معدلو حذف کنین گناه ماچیه الان ازاموزوش پرورش میام اصلا انگار راحی نیست برای افزایش معدل دیگ خیلی نامردیه حداقلش ترمیم معدلو میذاشتین ک معدلو تغییر بده من الان ازسال 97میخونم براکنکور الان امادگی کاملو دارم ولی متاسفانه معدلم فقط 18صدم کمه چ جوری من میتونم الان دیپلم جدید ی رشته دیگه رو بگیرم خود تون فک نمکنین شرایط گرفتن دیپلم جدید خیلی سخته حالا اومدو گرفتیم معدلمون پایین تر شد ی شرایطایی میزارین خب ….دست نیافتنیه دمتون گرممم

 12. پریا می گوید

  سلام ببخشید من رشتم انسانیه میتونم دوباره دیپلم مجدد همین رشته روبگیرم معدلم بره بالا یان ؟؟؟ترمی واحدیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پریا خانم گرامی
   تا جایی که ما اطلاع داریم ممکن نیست،باز برای اطمینان از آموزش و پرورش سوال کنید

 13. سامر می گوید

  من رشته انسانی هستم پارسال کنکور دادم ولی رتبه ام 31452 شد و نتونستم فرهنگیان قبول بشم میخواستم بدونم در تکمیل ظرفیت کنکور 98 پذیرفته میشم؟ ماکزیمم هم 6100 شده

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سامر عزیز
   به دلیل اینکه ترازتون کمتر از 6500 هست، امکانش نیست

 14. سامر می گوید

  سلام معدل کل من 16 و معدل کتبی 11 شده آیا اگه رتبه خوبی بیارم میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سامر عزیز
   بله حتما،سعی کنید رتبه خوبی بیارید تا شانس قبولی تون بسیار زیاد باشه

 15. محمد می گوید

  سلام خسته نباشین من متولد ۷۷/۱/۱۳ هستم ایا شرایط سنیم حل میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   خیر متاسفانه، فعلا در دفترچه ثبت نام همون حداکثر 22 سال از مهر 77 در نظر گرفته شده

 16. پریا می گوید

  سلام من الان معدلم 13/78اگه دانشگاه فرهنگیان مجاز بشم…..بخاطر معدلم رد میشم ایا؟؟؟تو روخدا ی راحلی بزارید بتونیم معدلمونو تغییر بدیم یا حذفش کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پریا خانم گرامی
   در حال حاضر متاسفانه راهی به نظرمون نمیرسه
   برخی از داوطلبان نیز به خاطر همین مسئله به فکر دیپلم مجدد رشته ی دیگر و شرکت در کنکور آن افتاده اند ،که باید دید چقدر موثر خواهد بود

 17. پریا می گوید

  سلام ای بابا این چ وضعیه دیگ دس ب هرکاری میخوایییم بزنیم ی سنگ باید جلو پامون باشه الان شایدخیلیا تو این سه سال دبیرستان مشکلاتی داشتن نتونستن درس بخونن.ینی جایی برای جبران نی؟؟؟ ک ب ارزوشون برسن ؟ الان معدل کل دیپلمم شده13/78 ینی بخاطر 18صدم باید رد شم واقعاک جای تاسف داره خیلیااا ایندشون داره خراب میشه بخاطر شرط معدل خداروخوش نمیاد منک حالا تلاش میکنم رتبم خیییییییییییییییلی خوب شه هااااولی اگه ردصلاحیت شم بخاطر معدلم اصلا نمیبخشم

 18. عرفان می گوید

  سلام پی سی کنکور من معدل کل دیپلمم شده 15 ولی معدل کتبیم واقعا افتضاحه من چند وقته دارم شبانه روزی برای کنکور میخونم بلکه یه رتبه ی خوب کسب کنم بتونم برم فرهنگیان بعد الان ی جا نظر خوندم که نمره کتبی رو تو مصاحبه میپرسن و اگه پایین باشه رد میکنن
  واقعا الان شب و روز برام نمونده اگه قرار باشه رد بشم برای معدل کتبی بگن که انقدر خودمو به آب و آتیش نزنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عرفان جان
   خیر اینطوری نیست،شما سعی کنید رتبه خوبی کسب کنید تو مصاحبه تون هم با آمادگی برید خیلی هم خوب پذیرش میشید

 19. پریسا می گوید

  سلام آیا این خبر صحت داره که سال99 آخرین فرصت شرکت در کنکور برای نظام قدیمی هاست؟؟ و برادرمن معدل کلش14 هست اما کتبی نهایی زیر14 میتونه برای سال99 فرهنگیان بخونه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پریسا خانم گرامی
   برای کنکور 1400 در حال حاضر گفته شده که فقط نظام جدید برگزار میشه اما بازم نظام قدیمی ها می توانند شرکت کنند منتها با منابع نظام جدید
   اطلاعات بیشتر اینجا را بخوانید

   مورد دوم هم اینکه بله معیار فعلا معدل کل 14 هستش

   1. امیرحسین می گوید

    سلام
    ببخشید معدل پایه دوازدهمم زیر ۱۴ هستش ولی معدل کل سه سالم ۱۴.۰۶هستش
    میخواستم بدونم میشه تو دفتر چه انتخاب رشتم دانشگاه فرهنگیان رو بزنم یا معدلم پایینه؟!
    لطفا راهنماییم کنید

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام امیر حسین عزیز
     شرط معدل کل سه سال هستش که برای شما طبق گفته خودتون بالای 14 هست
     و مشکلی ندارید با این حساب

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*