TAMLAND

مدابوک

تام لند

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان کنکور ۱۴۰۳ چند است؟(حداقل معدل تجربی ریاضی انسانی)

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۳
معدل کل دیپلم دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برای کنکور سال ۱۴۰۳ یکی از ملاک های موردنظر برای شرکت در مصاحبه تربیت معلم مربوط به دانشگاه فرهنگیان است. که در ادامه سعی می کینم آخرین اخبار حول این موضوع را بررسی کنیم.

 

آپدیت 10 آذر 1402

شرط معدل از ضوابط پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان 1403 حذف شد.

 

آپدیت 28 مرداد 1402

همانند سابق شرط معدل حداقل معدل کل 14 دیپلم برای متقاضیات دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402 قید گردیده است.

 

آپدیت 29 بهمن 1401

افزایش شرط معدل اعتراضات داوطلبان را به همراه خواهد داشت

به نقل از خبرگزاری فارس؛ عبدالرسول پورعباس معاون وزیر و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور 16 بهمن 1401 خطاب به صادق ستاری‌فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد:

بند شماره 3 مربوط به شرط معدل :

3- در سنوات گذشته مطابق رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری(دادنامه شماره 1821 مورخ 13 آذر 1397)، افزایش معدل و تعیین شرط معدل 15 برای پذیرش دانشجو در دوره فرهنگیان ابطال شده است. از سوی دیگر افزایش معدل برای داوطلبان دارای دیپلم «ادبیات و علوم انسانی» و «علوم و معارف اسلامی» از 14 به 15، اعتراضات این داوطلبان را به همراه دارد. 

همچنین لحاظ معدل کل 14 برای داوطلبان دارای دیپلم «فنی و حرفه‌ای» و «کاردانش»باعث تشدید اعتراضات داوطلبان دارای دیپلم «ادبیات و علوم انسانی» و «علوم و معارف اسلامی» خواهد شد. با توجه به موارد فوق ضروری است نسبت به اخذ مجوزهای لازم برای پیشگیری از اتفاقات و اعتراضات آزمون سراسری سال 1397 و 1396 انجام پذیرد.

آپدیت 28 دی 1401

به نقل از ایسکانیوز؛ رئیس دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر اینکه گزینش برای ما بسیار مهم است گفت: کف تراز سال آینده ۷۰۰۰ خواهد بود و ۵۰۰ نمره اضافه شده و معدل باید برای گروه علوم انسانی حداقل ۱۵ و برای گروه ریاضی، فنی و تجربی حداقل ۱۴ باشد.

مربوط به کنکور 1401 و قبل از آن

 در سالیان گذشته نیز داوطلبان زیادی به آن معترض بوده اند و در سال 97 سرانجام با شکایت یک از داوطلبان معترض به دیوان عدالت اداری نسبت به این بند پذیرش دانشگاه فرهنگیان،دیوان عدالت اداری رای به حذف شرط حداقل معدل 15 برای پذیرش داوطلبان دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم داد ، اما آموزش و پرورش شرط معدل 14 را برای کنکور 98 تعیین کرد.

دفترچه ثبت نام کنکور دی 1401 منتشر شد اما در رابطه با شرط معدل دانشگاه فرهنگیان موردی ذکر نشده است، و گمان می رود که همانند دوره های اخیر شرط معدل 14 ملاک پذیرش داوطلبان باشد.

رأی دیوان عدالت اداری نسبت به حذف شرط معدل تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان

« نظر به اینکه مطابق بندهای ذیل ماده ۶ قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش تصویب مقررات و اصول لازم برای گزینش تخصصی و تربیت و استخدام معلمان، بررسی و تصویب طرح‌های توسعه در مراحل و رشته‌های مختلف تحصیلی براساس احتیاجات نیروی انسانی با توجه به امکانات کشور، برعهده شورای عالی آموزش و پرورش نهاده شده است. از طرفی در مواد ۴۲ به بعد قانون مدیریت خدمات کشوری شرایط لازم برای استخدام اعلام شده است و حکم مقرر در ماده ۴۳ قانون اخیرالذکر نیز ناظر به تایید شرایطی است که در قوانین قبلی برای استخدام در دستگاه‌های اجرایی پیش بینی شده باشد، در صورتی که دلیلی بر وجود شرط داشتن حداقل معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه در گذشته ارائه نشده است و ضوابط مورد شکایت اولاً: موجب توسعه شرایط استخدام به شرح مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری است و ثانیاً: موجب تحدید امتیازات قانونی اعمال سهمیه استخدامی برای ایثارگران از جمله ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و نیز ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است. ثالثاً: با توجه به قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش مصوب سال ۱۳۶۵ تصویب موارد شکایت خارج از حدود اختیار مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش است، در نتیجه بند ۳ شیوه‌امه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مصوب مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ و ضوابط مورد شکایت از دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌های سراسری سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به شرح مذکور در گردش کار در افزایش و تعیین معدل ۱۵ در دوره متوسطه به لحاظ مغایرت با قانون و خروج از حدود اختیارات با استناد به بند ۱ ماده ۱۲ و مواد ۸۸ و ۱۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ از تاریخ تصویب ابطال می‌شود. »

 

من معدلم زیر 14 است، چگونه می توانم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم؟

مصلح عزیز، یکی از کاربران پی سی کنکور است که علاقمند به دانشگاه فرهنگیان است و به دلیل معدل کل کمتر از 14 به دنبال راه حلی برای افزایش معدل کل بوده، که سرانجام توانسته با دریافت دیپلم مجدد در دانشگاه فرهنگیان کنکور 99 پذیرفته شود. در زیر می توانید نکاتی بیشتر را از چگونگی افزایش و ترمیم معدل کل دیپلم او بخوانید :

– فارغ التحصیل چه رشته ای بودید و چگونه دیپلم مجدد دریافت کردید؟

من فارغ التحصیل رشته تجربی بودم و برای دریافت دیپلم رشته انسانی درخواست دادم.

 

– برای دریافت دیپلم رشته انسانی مدرک کدام دروس را امتحان دادید؟

دروس پایه های دیگر تطبیق داده شد و صرفا در امتحانات پایه دوازدهم انسانی شرکت کردم.

 

– معدل کتبی و معدل کل دیپلم انسانی شما چگونه محاسبه شد؟

معدل کتبی از ۱۱ امتحان نهایی و معدل کل از جمع امتحانات نهایی و ۴ درس داخلی (ورزش-مطالعات فرهنگی-مدیریت خانواده-نگارش) محاسبه شد

 

– دیپلم مجدد انسانی رو در چند ترم توانستید دریافت کنید؟

گفتند حداکثر توی دو ترم میشه ثبت نام کرد، من همه شو برای دی ماه گرفتم ولی یه مشکلی پیش اومد نرسیدم امتحانات داخلی امتحان بدم افتاد خرداد ماه

 

– در زمان ثبت نام کنکور و فرم ثبت نام مشخصات معدل را چگونه وارد کردید؟

اونموقع چون هنوز برام کارنامه صادر نشده بود با مشورت یکی از مسئولان اداره آموزش و پرورش معدل یازدهم رو خودم یه نمره ثبت کردم و بعد موقع انتخاب رشته ویرایش کردم

 

– آیا در دانشگاه فرهنگیان در رابطه با دریافت دیپلم مجدد ازتون سوال شد؟

برای دانشگاه فرهنگیان کپی گواهی پایان موقت رشته جدید رو خواستن و ریز نمرات و سوالی نکردن در موردش

 

با آرزوی موفقیت بیشتر برای مصلح عزیز

 

لازم به ذکر است، کاربران گرامی تحقیقات بیشتری را به عمل آورده و در این رابطه به همین مطلب فوق اکتفا نفرمایید.

آخرین اخبار شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

بروز رسانی شده در 17 مرداد ماه 98

حداقل معدل 14 برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور 98

سرانجام دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 منتشر شد ، و آموزش و پرورش شرط معدل برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور 98 را حداقل معدل 14 عنوان کرده است.

شرط حداقل معدل در دانشگاه فرهنگیان

 

منبع : دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شده توسط سازمان سنجش – پی سی کنکور

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,294 نظر
 1. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشین من معدل کتبی نهایی ام شد ۱۰/۳۳ اما معدل کل من ۱۶شده امیدی برای قبولی هست خیلی نگرانم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   معدل 50 درصد تاثیر داره
   پس لطفا روی ترمیم هم وقت بگزارید

 2. abolfazl می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید. تاثیر 50 درصد معدل کتبی نهایی در کنکور فرهنگیان قطعیه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله

 3. اوا می گوید

  سلام من رشتم تجربیه و هنوز دیپلم نگرفتم یعنی یکی از درسا رو هنوز پاس نکردم با وجود اون درس پاس نشده میتونم دیپلم انسانی بگیرم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   شما وقتی تمام دروس رو پاس نکردید و تا زمانی که پاس نشده، دیپلمی هم صادر نمیشه

 4. مجتبی می گوید

  سلام معدل نوبت اول برای فرهنگیان حساب میشه یا نه اگه حساب نمیشه به چه دردی میخوره

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خیر
   در محاسبه نمره قبولی خرداد تاثیر دارد

 5. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید معدل چند باشد؟
  و معدل کنکوری چقدر باشد خوب است؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   کلا هر چقدر نمرات نهایی کتبی تون بالاتر باشه شانس بهتری دارید
   معدل 19 نهایی و اونایی که نزدیکش هست عالی هست، حالا هر چقدر میاد پایین تر وضعیت فاصله میگیره

 6. ناشناس می گوید

  سلام من دی ماه نهایی دارم بعد اگه یکی از درس های دوازدهم بیوفتم نمیتونم دیپلم بگیرم تک ماده رو هم استفاده کردم میتونم بدون دیپلم ترمیم کنم نمرهامو

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]