مشاوره کنکور idnovinتام لند 1400تام لندaka100منتا

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در کنکور 99 چند است ؟ (آپدیت شده)

لغو شرط حداقل معدل 15 تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان

شرط داشتن حداقل معدل 15 تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان لغو شد

پی سی کنکور: یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی کنکور 99 شرط معدل است و در سالیان گذشته نیز داوطلبان زیادی به آن معترض بوده اند و در سال 97 سرانجام با شکایت یک از داوطلبان معترض به دیوان عدالت اداری نسبت به این بند پذیرش داشنگاه فرهنگیان،دیوان عدالت اداری رای به حذف شرط حداقل معدل 15 برای پذیرش داوطلبان دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم داد ، اما آموزش و پرورش شرط معدل 14 را برای کنکور 98 تعیین کرد،به همین دلیل پیش بینی می شود برای کنکور 99 نیز شرایط معدل همان حداقل 14 باشد.

 

رأی دیوان عدالت اداری نسبت به حذف شرط معدل تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان

« نظر به اینکه مطابق بندهای ذیل ماده ۶ قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش تصویب مقررات و اصول لازم برای گزینش تخصصی و تربیت و استخدام معلمان، بررسی و تصویب طرح‌های توسعه در مراحل و رشته‌های مختلف تحصیلی براساس احتیاجات نیروی انسانی با توجه به امکانات کشور، برعهده شورای عالی آموزش و پرورش نهاده شده است. از طرفی در مواد ۴۲ به بعد قانون مدیریت خدمات کشوری شرایط لازم برای استخدام اعلام شده است و حکم مقرر در ماده ۴۳ قانون اخیرالذکر نیز ناظر به تایید شرایطی است که در قوانین قبلی برای استخدام در دستگاه‌های اجرایی پیش بینی شده باشد، در صورتی که دلیلی بر وجود شرط داشتن حداقل معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه در گذشته ارائه نشده است و ضوابط مورد شکایت اولاً: موجب توسعه شرایط استخدام به شرح مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری است و ثانیاً: موجب تحدید امتیازات قانونی اعمال سهمیه استخدامی برای ایثارگران از جمله ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و نیز ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است. ثالثاً: با توجه به قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش مصوب سال ۱۳۶۵ تصویب موارد شکایت خارج از حدود اختیار مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش است، در نتیجه بند ۳ شیوه‌امه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مصوب مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ و ضوابط مورد شکایت از دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌های سراسری سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به شرح مذکور در گردش کار در افزایش و تعیین معدل ۱۵ در دوره متوسطه به لحاظ مغایرت با قانون و خروج از حدود اختیارات با استناد به بند ۱ ماده ۱۲ و مواد ۸۸ و ۱۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ از تاریخ تصویب ابطال می‌شود. »

 

حتما به آخرین بروز رسانی ها توجه کنید . . .

بروز شده در 1 اسفند 97 

ابهام در شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در کنکور 98

خبرگزاری تسنیم:در کنکور 98 دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از طریق آزمون سراسری اقدام به جذب دانشجومعلم می‌کنند البته هنوز آمار دقیق پذیرش دانشجویان اعلام نشده است اما آن‌گونه که مسئولان آموزش‌وپرورش از جمله علی اللهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفته‌ است، “رایزنی‌ها با سازمان امور اداری و استخدامی برای جذب 55 هزار نیرو در حال انجام است که از این تعداد 30 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و 25 هزار نفر از طریق آزمون استخدامی جذب خواهند شد”.

در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون سراسری سال 98 شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اعلام شده است.

پیش از این دیوان عدالت اداری، با ابطال مصوبه مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش، شرط داشتن معدل کل 15 در دوره متوسطه برای داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی را ابطال کرده بود، هم‌اکنون در ضوابط اعلام‌شده برای پذیرش دانشجو آمده است “شرط معدل بعد از تصویب در مراجع ذی‌صلاح زمان انتخاب رشته تحصیلی اعلام می‌شود”.

به‌نظر می‌رسد، “شرط معدل” که در سال‌های قبل به‌عنوان یکی از شروط ورود به دانشگاه فرهنگیان مطرح بود برای کنکور 98 در وضعیت ابهام قرار دارد و اعمال آن نیاز به تصمیم‌گیری و تصویب در مراجع ذی‌صلاح دارد

 

توضیح در مورد شرایط معدل دانشگاه فرهنگیان کنکور 98 که در دفترچه ثبت نام کنکور 98 درج شده به شرح زیر است :

« شرط معدل بعد از تصويب در مراجع ذيصلاح، زمان انتخاب رشته تحصيلي در دفترچه شماره ( 2) جهت اطلاع داوطلبان کنکور 98 درج شده و ملاك عمل قرار خواهد گرفت. »

مشاهده کامل شرایط پذیرش تربیت معلم کنکور 99

 

بروز رسانی شده در 17 مرداد ماه 98

حداقل معدل 14 برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور 98

سرانجام دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 منتشر شد ، و آموزش و پرورش شرط معدل برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور 98 را حداقل معدل 14 عنوان کرده است.

شرط حداقل معدل در دانشگاه فرهنگیان

 

مصاحبه فرهنگیان

طبق آخرین اخبار منتشر شده شرایط معدل دانشگاه فرهنگیان 99 ،حداقل معدل کل 14 می باشد و چنانچه تغییری در دفترچه ثبت نام کنکور 99 یا دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 صورت گیرد،این مطلب بروز خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=9020

ممکن است شما دوست داشته باشید
281 نظر
 1. جواد می گوید

  سلام،من امسال رتبه مناسب فرهنگیان رو دارم ومعدلم هم ۱۹/۰۲شده و می‌خوام رشته کودکان استثنایی که ارتباط با خودم داره را تحصیل کنم(چون خودم هم کم بینا هستم).به نظر شما من انتخاب میشم رتبه من در کنکور۹۹ منطقه ۳، شده ۳۲۰۰.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام جواد عزیز
   رتبه بسیار خوبی کسب کردید تبریک میگیم
   اما برای دانشگاه فرهنگیان سخت گیری هایی وجود داره
   شرایط بینایی به این صورته :
   قدرت بینایی (قدرت دید هر چشم حداقل پنج دهم یا هر دو چشم بدون عینک و لنز، (حداقل ده بیستم) و نداشتن کوررنگی و انحراف چشم) | – هر نوع نقص میدان بینایی در یک یا هردو چشم؛ – دوربینی غیر قابل درمان ونیستاگموس شدید هردو چشم؛ – ضایعات وسیع ، شدید و غیر قابل درمان در هردو قرنیه؛ – کور رنگی برای رشته های آموزش ابتدایی و رشته های گروه هنر و رشته هایی که شناخت رنگ و طیف نوری در آن ها ضروری می باشد ممنوع بوده و در بقیه رشته ها بالامانع است – نابینایی در یک چشم

   باز شانستون رو امتحان کنید

 2. محمد می گوید

  من نظام قدیمم دقیقا کدام معدل ملاک است برای تربیت معلم تو رووخدا زود بگین وقت ندارم میخوام انتخاب رشته کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   برای دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم ملاک است

 3. ندا می گوید

  سلام من انتخاب رشته انسانی روانجام دادم برای تربیت معلم ودبیری نوشته معدل کتبی نهایی درحالیکه دردفترچه راهنماییه انتخاب رشته نوشته شده شرط قبولی تربیت معلم ودبیری معدل کل سه سال است پس چرانوشته معدل کتبی نهایی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ندا خانم گرامی
   ملاک معدل کل هستش،ولی رد صفحه انتخبا رشته برای تمامی داوطلبان معدل کتبی درج شده

 4. saeed می گوید

  سلام من 23 سال دارم و الان محصل هستم تو دانشگاه دوره روزانه و میخوام انصراف بدم و ازمون شرکت کنم برای تربیت معلم ولی معدل دیپلمم زیر 14 هست تقریبا 13ونیمه ایا میتونم تو این سن از ترمیم معدل استفاده کنم و معدل رو درست کنم؟ لطفا راهنمایی کنید خیلی واجبه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سعید عزیز
   خیر متاسفانه راهی وجود ندارد برای ترمیم معدل

 5. محدثه می گوید

  من رشتم کودکیاریه دوزادهم هستم.
  رشته کودکیاری کنکور نداره
  ولی ب دبیری خیلی علاقه دارم و میخوام دانشگاه فرهنگیان قبول شم.میشه کمکم کنین بگین چطوری باید اونجا قبول شم؟
  معدلم باید چقد باشه ک قبولم کنند؟
  یا اینکه من میتونم فرهنگیان برم یا با داشتن این رشته امکان ب رفتن اونجا نیست!؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   تا اونجایی که در دفترچه ذکر شده،لازمه داوطلبان دیپلم نظام جدید داشته باشند که در این رابطه باز می توانید تحقیق کنید
   مورد بعدی حداقل معدل معدل سه سال آخر 14 باید باشه
   این رشته شما هم احتمالا کارودانش یا فنی و حرفه ای باشه
   باز دفترچه انتخاب رشته فنی و حرفه ای رو هم می توانید بررسی کنید تا از ظرفیت های فرهنگیان فنی و حرفه ای آگاه شوید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]