کنکور
امتحان نهایی
سوالات کنکور سراسری
حل تمرین کتاب درسی
جزوه درسی
porsesh

زمان مصاحبه کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ کی ست؟ ارزشیابی شایستگی های معلمی

زمان مصاحبه کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

برگزاری مصاحبه کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403 یکی از مراحل اساسی قبولی در این دانشگاه می باشد. سهم مصاحبه و ارزشیابی شایستگی های معلمی کنکور اختصاصی تربیت معلم، 25 درصد در نظر گرفته شده است. در ادامه به تاریخ برگزاری مصاحبه آزمون اختصاصی تربیت معلم در سال 1403 می پردازیم.

سؤالات متداول :

– تاریخ برگزاری ارزشیابی کنکور اختصاصی تربیت معلم 1403 کی است؟

– زمان برگزاری مصاحبه حضوری و عقیدتی و سیاسی و روان شناسی کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

– تاریخ شروع ارزیابی شایستگی معلمی تربیت معلم

 

پاسخ :

تا زمان تنظیم این مطلب به این صورت می باشد؛ کنکور فرهنگیان در نوبت اول کنکور سراسری در اردیبهشت ماه 1403 (تاریخ برگزاری دانشگاه فرهنگیان 1403) برگزار می شود. هر کدام از مراحل این آزمون هم درصدی از سهم قبولی را به خود اختصاصی می دهند، و هنگامی که می خواهند داوطلبان را برای نتیجه اولیه و معرفی به مصاحبه اعلام کنند، 60 درصد شامل نتیجه کنکور نوبت اول و 40 درصد نتیجه کنکور اختصاصی فرهنگیان است.

پس از اینکه افراد به مصاحبه دعوت شدند، سهم مراحل نیز تغییر می کند و شامل 50 درصد نمرات امتحان نهایی، 15 درصد کنکور سراسری، 10 درصد کنکور فرهنگیان و 25 درصد هم سهم مصاحبه اختصاصی و یا ارزشیابی های شایستگی معلمی می باشد.

از طرفی امسال آموزش و پرورش زمان اجرای روند ارزشیابی شایستگی های معلمی، را از دی ماه آغاز می کند. و البته ظاهر ماجرا از این قرار است که در دی ماه ممکن است صرفا یک سری استعلامات و تحقیقات و یا صرفا پر کردن فرم ها از داوطلبان انجام شود. و اما مرحله دوم مصاحبه که شامل معاینات، مصاحبه عقیدتی، مصاحبه اختصاصی روان شناسی خواهد بود، در مورد زمان مصاحبه کنکور تربیت معل سال 1403 نیز می توان گفت؛ از اواخر خرداد ماه به بعد شروع شود.

  • تبصره ماده 6 مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو معلم: میزان معرفی­ شدگان برای سال 1403؛ سه­ برابر ظرفیت رشته محل‌های اعلامی و برای سال­ های بعد طبق درخواست وزارت آموزش ‌و پرورش تعیین می­گردد./شورای انقلاب فرهنگی

هم چنین لازم به ذکر است، انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان در دی ماه و قبل از برگزاری کنکور انجام می شود.(دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان ۱۴۰۳)

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

guest
(منتشر نخواهد شد)
11 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]