شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ چقدر است؟ (آخرین اخبار از افزایش یا کاهش شرایط سنی فرهنگیان)

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳
سن دانشگاه فرهنگیان کنکور 1402 و 1403 چند است؟

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۳، یکی از مهم ترین موارد متقاضیان پذیرش در این دانشگاه (شرایط دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 1402) می باشد که هر سال امکان کاهش یا افزایش آن وجود دارد، در ادامه آخرین اخبار در این رابطه را مشاهده می کنید.

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 1403 چند است؟

پس از اینکه مصوبه دیوان عدالت اداری تا 40 سال سن را برای ورود به گزینش و مصاحبه این دانشگاه اجازه داد، به دلایل مختلفی برای 1402 اجرایی نشد، و پیش بینی ما در پی سی کنکور این است، که اگر کنکور اختصاصی فرهنگیان در سال جاری برگزار نشود، احتمال اجرای این مصوبه برای 1403 قوت می گیرد، البته اینکه واقعا داوطلب با 40 سال سن را قبول می کنند، بحث دیگری است که در این مطلب به آن نمی پردازیم.

نزدیکترین تاریخ برای اعلام می تواند، زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ و انتشار دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ باشد.

 

تا زمان تنظیم این مطلب

شرط سنی درج شده در دفترچه :

اصلاحیه دفترچه : شرایط و ضوابط آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان مندرج در صفحه ۲۱ دفترچه راهنمای ثبت نام (الف) بر اساس مصوبات ابلاغی حداکثر سن مجاز برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال تمام مبنا اول مهر ماه هر سال تحصیلی خواهد بود.

 

تصویب نظام نامه سنجش و پذیرش تربیت معلم در شورای انقلاب فرهنگی

بروز رسانی در 18 بهمن 1402

ماده 16 مصوبه سنجش و پذیرش دانشجو معلم

ماده 16- حداکثر سن مجاز برای ثبت‌نام در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان؛ 24 سال تمام (مبنا اول مهرماه هرسال تحصیلی) است و این شرط برای متقاضیان ورود به دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی 1404-1403 و پس از آن اعمال می‌گردد.منبع : شورای انقلاب فرهنگی

نامه آموزش و پرورش به سازمان سنجش برای ثبت نام مجدد داوطلبان و حذف محدودیت شرط سنی دانشگاه فرهنگیان

بروز رسانی در 17 دی 1402

به نقل از ایسکانیوز؛ در فایل صوتی که اخیراً از رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش در جریان سفر به استان زنجان منتشر شده است او در پاسخ به پرسش یکی از داوطلبان کنکور، درباره اجرای رای دیوان عدالت اداری برای حذف سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۳ می‌گوید: ما (آموزش و پرورش) به سازمان سنجش نامه زدیم تا با توجه به رای دیوان عدالت اداری، سامانه را باز کنند و افرادی که تمایل دارند، اضافه شوند و ثبت‌نام کنند.

بروز رسانی در 10 مهر 1402

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رضامراد صحرایی در شصت‌ویکمین سال اعطای جایزه البرز در بخش دانش آموزی، اظهارکرد: فاصله نسل‌ها امروز از ۲۵ سال بسیار کمتر و برخی معتقدند شکاف نسلی به زیر ۱۰ سال رسیده است.

وی گفت: برخی اصرار دارند چرا حداکثر سن برای جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال است، البته بیش از ۸۵ درصد پذیرفته شدگان این دانشگاه زیر ۲۰ سال هستند اما یک دلیل اخذ چنین تصمیمی همین تحولات سریع بین نسل‌هاست و باید معلمانی انتخاب شوند که بتوانند بچه‌های امروز را درک کنند.

رئیس سازمان سنجش : برای کنکور 1402 شرط سنی دانشگاه فرهنگیان 24 سال است

بروز رسانی در 29 مرداد 1402

البته به موجب رأی دیوان عدالت اداری شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ابطال شده است؛ با این حال عبدالرسول پورعباس؛ رئیس سازمان سنجش در این باره به تسنیم گفت: با توجه به اینکه اقدامات لازم برای پذیرش دانشجو برای کنکور 1402 از یک سال قبل انجام و اطلاع‌رسانی شده است، اجرای رأی دیوان عدالت اداری برای کنکور 1402 امکان‌پذیر نیست و هر گونه تغییر از سال 1403 انجام خواهد شد./خبرگزاری تسنیم

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

guest
(منتشر نخواهد شد)
2.3K دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]