کنکور
امتحان نهایی
سوالات کنکور سراسری
حل تمرین کتاب درسی
جزوه درسی
porsesh

ظرفیت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ چقدر است؟

ظرفیت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم برای کنکور ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ یکی از سوالات مهم متقاضیان دانشگاه فرهنگیان است که در این مطلب به آن می پردازیم.

به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ طبق اعلام وزیر آموزش و پرورش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی جدید(1402-1403) ۳۰ هزار نفر است که هر سال ۵ هزار نفر تا رسیدن به مرز ۴۰ هزار نفر به آن اضافه می شود.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۲ 

30 هزار نفر

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳

35 هزار نفر

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۴

40 هزار نفر

 

در کنکور 1401 سهم هر رشته چه تعداد بود :

رشته

تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1401

ریاضی 3186
تجربی 6905
انسانی 14818
هنر 153
زبان 308
چمع 24/560 نفر

 

.

آخرین خبرها در این رابطه را در تایم لاین زیر دنبال کنید :

5 آبان 1401

ارائه سه راهکار جدید برای جبران کمبود معلم در کشور

به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: بر اساس قانون، همه معلم‌های مورد نیاز آموزش و پرورش باید از مسیر دانشگاه فرهنگیان وارد شوند و این دانشگاه مسیر تربیت معلم است.

صحرایی ابراز داشت: ظرفیت فعلی دانشگاه فرهنگیان کشور ۲۵ هزار دانشجو است که با در نظر گرفتن و تامین مکان، به صورت بسیار جدی درصدد افزایش این ظرفیت هستیم.

وی افزود: در سال اول دولت سیزدهم، ۴۰۰ هزار مترمربع به فضای دانشگاه فرهنگیان کشور افزوده شد که بتوان ظرفیت دانشجو معلم فعلی را حفظ کرد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه آموزش و پرورش بیشتر از ۲۵ هزار معلم در سال نیاز دارد گفت: برای جبران این کاستی‌ها سه طرح جایگزین ارائه شده که قرار است امسال روی آن کار شود.

صحرایی گفت: اولین راهکار، جذب دانشجو معلم از مقطع کارشناسی ارشد است که برای اولین بار در تاریخ اتفاق می‌افتد و بورسیه دانشجویان سال آخر دانشگاه های معتبر نیز راهکار دوم است.

وی افزود: سومین راهکار نیز استفاده از افراد دومدرکی است و با دانشگاه‌های داخل کشور در ۵ رشته برای تامین معلم تعامل داریم.

5 آبان 1401

25 هزار نفر در کنکور پذیرش می شوند

به نقل از خبرگزاری فارس؛ سرپرست وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: مسئله مهم ما این است که بتوانیم معلمانی با ویژگی‌های معلمی جذب کنیم، اشکال کار در بحث استخدام، این است که ما نباید فرصت‌های استخدامی خود را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از شناسایی معلمان قوی خود را محروم کنیم.

وی عنوان کرد: امسال جذب 25 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری خواهیم داشت. سهم استان خوزستان نیز با توجه به نیاز، سهم قابل توجهی خواهد بود.

صحرایی تصریح کرد: البته سهم‌هایی که به همه استان‌ها اختصاص داده می‌شود به طور واقع بینانه متاسفانه کمتر از نیاز آن‌ها است اما ظرفیت استخدامی کشور به این اندازه است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه جذب دانشجویان فرهنگیان از طریق کنکور سراسری افزایش خواهیم داشت؟ اظهار کرد: امسال در کنکور سراسری به اندازه سال گذشته جذب خواهیم داشت. همچنین یک جذب از طریق دانشگاه‌های مادر دیگر خواهیم داشت که به آن شیوه دومدرکی گفته می‌شود و برای اولین بار در تاریخ تربیت معلم کشور است.

 

17 مرداد 1402 

ظرفیت پذیرش تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان سال 1402 به بعد اعلام شد

طبق اعلام وزیر آموزش و پرورش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی جدید(1402-1403) ۳۰ هزار نفر است که هر سال ۵ هزار نفر تا رسیدن به مرز ۴۰ هزار نفر به آن اضافه می شود. /خبرگزاری ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت (حداکثر 24 تا 48 ساعت) تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه می باشد. ::

guest
(منتشر نخواهد شد)
2.5K دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: محتوای محفاظت شده!
X
[تام لند]