همه چیز درباره اصلاح ،کاهش و حذف سهمیه های کنکور 99 (آپدیت شده)

اصلاح سهمیه کنکور ایثارگران

پی سی کنکور : اصلاح و حذف سهمیه های کنکور 99 همواره موافقان و مخالفان بسیاری دارد و بر همین اساس وزیر علوم از طرح اصلاح سهمیه های کنکور خبر داد،در ادامه جزئیات این خبر را می خوانید.

 

لطفا آخرین بروز رسانی ها را به ترتیب زمان انتشار در تایم لاین زیر مشاهده کنید : 

بروز شده در 16 آذر 98

لایحه حذف و کاهش میزان سهمیه های کنکور سراسری به هیئت دولت ارسال شد

لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی و اصلاح قوانین مرتبط زیر عنوان “لایحه توزیع عادلانه فرصت ها و امکانات تحصیلی در آموزش عالی” از سوی وزیران علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم دولت شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، این لایحه در سه صفحه مشتمل بر یک مقدمه و ۱۰ ماده تهیه و تدوین شده و با امضای دکتر منصورغلامی و دکتر سعید نمکی به دبیرخانه هیات دولت ارسال شده است.

 

متن لایحه کاهش و حذف سهمیه های کنکور سراسری ارشد و دکترا و دستیاری

بخش اول لایحه اصلاح سهمیه های کنکور بخش دوم لایحه اصلاح سهمیه های کنکور

بخش سوم لایحه اصلاح سهمیه های کنکور

جزئیات کاهش و حذف سهمیه های کنکور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کل محور لایحه ساماندهی سهمیه‌های آزمون‌ها بر این محور بنا شده که افرادی که نمرات بالاتری دارند بدون قید و بند به رشته‌های مورد علاقه خود وارد شوند.

دکتر ابراهیم خدایی افزود: لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی و اصلاح قوانین مرتبط همانطور که از عنوانش مشخص است «لایحه توزیع عادلانه فرصت ها و امکانات تحصیلی در آموزش عالی» است، قصد دارد قید و بندها را از سر راه افراد با نمرات برتر کنکور بردارد.

– تغییر سیاست بومی گزینی در دانشگاه‌های کشور

در این لایحه سهمیه مهمی از جمله بومی‌گزینی حذف شده است. وزارت علوم چندی است تغییر طرح بومی گزینی را در دستور کار دارد؛ زیرا مسئولان این وزارتخانه معتقدند سیاستی که در دوره‌ای در کشور برای بومی گزینی دانشجویان اتخاذ شده بود سیاست صحیحی نبوده است.

– سهمیه ایثارگران مازاد بر ظرفیت کنکور شد

از دیگر سهمیه‌های مورد انتقاد، سهمیه ایثارگران در کنکور بود که در لایحه جدید سهمیه ایثارگران ۵ درصد تعیین شده و ظرفیت اصلی کنکور دست‌نخورده باقی مانده است.

به این ترتیب در تمام آزمون‌ها ۵ درصد از ظرفیت به صورت مازاد به ایثارگران اختصاص پیدا می‌کند و در استفاده از سهمیه ایثارگران اولویت با همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران، جانبازان ۲۵ درصد به بالا و همسر و فرزندان آنها، آزادگان و همسر و فرزندان آنها، رزمندگان با ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه و جانبازان زیر ۲۵ درصد است و در صورتی که این ظرفیت تکمیل نشود خالی‌مانده ظرفیت به خانواده شهدا (پدر، مادر، خواهر و برادر)، همسر و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان رزمندگان با ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص می‌یابد و در صورت تکمیل این ظرفیت، سایر ایثارگران با داوطلبان غیرایثارگر رقابت می‌کنند.

– افزایش حد نصاب قبولی برای ایثارگران

همچنین حدنصاب نمره‌ای که ایثارگران باید در کنکور کسب کنند از ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی به ۸۵ درصد آخرین فرد قبولی تغییر پیدا کرده است که این تغییر یکی از پیشنهاد‌های مطرح در این باره بوده است.

– حذف سهمیه اعضای هیات علمی در کنکور

از دیگر تغییرات مهم این لایحه حذف شدن تسهیلات خبرساز فرزندان اعضای هیات علمی است. در این لایحه به صراحت این تسهیلات لغو شده است.

– حذف سهمیه‌های قهرمانان و حافظان قرآن

در لایحه پیشنهادی همچنین سهمیه‌های قهرمانان، حافظان قرآن، بهیاری و کشاورزی نیز حذف شده است و دیگر خبری از این سهمیه‌ها در لایحه پیشنهادی جدید نیست.

– تغییر سهمیه مناطق

از دیگر تغییرات مهم این لایحه، تغییر سهمیه مناطق محروم است که منوط به مصوبه شورای گسترش دانشگاه‌ها شده است و حداکثر ۵ درصد ظرفیت می‌تواند به تامین نیاز استان کم‌تر برخوردار اختصاص داده شود.

با این حال سهمیه مناطق ۱،۲ و ۳ باقی مانده است.
به این ترتیب، ظرفیت هر کد رشته محل در آزمون سراسری به میزان ۵۰ درصد به نسبت شرکت‌کنندگان به هر یک از مناطق (۱،۲ و ۳)‌ و مابقی (۵۰)‌ درصد به صورت آزاد به تمام داوطلبان اختصاص می‌یابد و شورا مجاز شده با توجه به امکانات سهم داوطلبان آزاد و مناطق را حداکثر تا ۵ درصد ظرفیت تعدیل کند.

– سهمیه حوادث غیرمترقبه ماندنی است

در این لایحه سهمیه حوادث غیرمترقبه همچنان به قوت خود باقی است.

– کاهش سهمیه برگزیده‌های المپیادهای داخلی

از گذشته دارندگان مدال‌های المپیادها در کنکور دارای سهمیه بودند که در لایحه جدید در مورد المپیادهای دانش‌آموزی داخلی تغییراتی ایجاد شده و سهمیه آنها کاهش یافته و محدود به رشته‌های مرتبط شده است.

سهمیه مصوب شورای هدایت استعدادهای درخشان در باره المپیادهای دانش‌آموزی داخلی تخصیص داده می‌شود و حد نصاب المپیادهای دانش‌آموزی داخلی در سه رنگ مدال ۹۰ درصد حدنصاب گزینش آزاد در آن کد رشته است.

– زمان اجرای حذف سهمیه های کنکور 

حداکثر ۳ ماه بعد از تصویب این قانون آیین‌نامه اجرایی آن توسط شورا تدوین خواهد شد و به تصویب هیات وزیران می‌رسد و هر گونه تغییر در آیین‌نامه اجرایی یک سال پس از تصویب آن برای اجرا اعتبار می‌یابد و بعد از این قانون امکان ایجاد هیچ گونه سهمیه جدیدی به جز موارد این قانون وجود ندارد.
این لایحه فعلا به هیات دولت ارسال شده و برای قانونی شدن ابتدا باید تایید هیات دولت را بگیرد.

* گزارش شبکه 5 از حذف و کاهش سهمیه های کنکور سراسری

 

 

* مصاحبه تصویری رئیس سازمان سنجش در رابطه با کاهش سهمیه های کنکور سراسری

 

بروز شده در 19 آذر 98

لایحه تغییر سهمیه های کنکور شاید به سال 1400 هم نرسد !

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: به طور حتم اگر این لایحه به مجلس برود، به کنکور ۹۹ که نمی‌رسد به کنکور 1400 هم نخواهد رسید؛ به طور متوسط لایحه‌هایی به مجلس داده می‌شود که دو فوریت بگیرد، اگر دو فوریت نگیرد، می‌ماند.

برخی از مصوبات، مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی و برخی مربوط به مجلس است. اما ما نیز موافق سه سهمیه‌ای که در لایحه آمده، هستیم. اینکه این لایحه با چه تقسیم کاری بین شورا و مجلس به نتیجه برسد، نیازمند یک همکاری نزدیک بین شورای عالی انقلاب فرهنگی، دولت و مجلس است. ما هم علاقمند هستیم این موضوع به نتیجه برسد

 

بروز شده در 20 آذر 98

مخالف هر گونه کاهش سهمیه ایثارگران هستیم !

مهدی ایزدی معاون حقوقی بنیاد شهید و ایثارگران با اشاره به اخباری که حکایت از پیشنهاد برای حذف و یا کاهش سهمیه‌ها در کنکور دارد اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اینکه معتقد است باید برای افزایش بنیه علمی و سطح دانش ایثارگران و فرزندانشان تلاش کرد، تأکید دارد گروه‌های ایثارگری که عمر و سلامتشان را فدای کشور کردند از حقوقی که در این زمینه برایشان در نظر گرفته شده است باید برخوردار شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد با اشاره به موفقیت‌های ایثارگران در عرصه‌های علمی، افزود: در حال حاضر ایثارگران زیادی بدون استفاده از سهمیه کنکور وارد دانشگاه می‌شوند و فقط چند درصد از ایثارگران از سهمیه استفاده می‌کنند که تأکید داریم این سهمیه باید حفظ شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد برای حفظ سهمیه ایثارگران از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و در این زمینه با نمایندگان مجلس، کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها به ویژه فراکسیون شاهد و ایثارگران مجلس برای مخالفت با کاهش سهمیه ایثارگران رایزنی خواهد شد.

 

بروز شده در 23 آذر 98

تغییرات سهمیه ی بومی گزینی در لایحه ای جداگانه ارائه می شود !

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سؤال که با اجرای لایحه پیشنهادی جدید برای ساماندهی 19 سهمیه کنکور تکلیف پیشنهاد تغییر مصوبه بومی‌گزینی چه می‌شود، گفت: بومی‌گزینی در لایحه پیشنهادی ساماندهی سهمیه‌ها نیست و موضوع بومی‌گزینی باید در لایحه جدا بررسی شود.

وی ادامه داد: بحث بومی‌گزینی نقد‌های زیادی دارد و موافقان و مخالفان زیادی درباره آن نظر داده‌اند. به گفته غلامی، این بحث‌ها درباره مصوبه بومی‌گزینی در دست پیگیری است و انشاءالله زمانی که به نتیجه رسید اعلام می‌کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: بنابراین هنوز در بحث بومی‌گزینی به اجماع‌نظر نرسیده‌ایم که پیشنهاد جامعی برای آن ارائه دهیم.

 

بروز شده در 24 آذر 98

وزیر علوم : امیدواریم لایحه ساماندهی سهمیه ها به کنکور ۹۹ برسد

حذف سهمیه های کنکور و وزیر علوم

دکتر منصور غلامی در جمع خبرنگاران در حاشیه بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی در پاسخ به سوال زمان اجرای لایحه ای که در خصوص ساماندهی سهمیه کنکور تدوین شده، گفت: این لایحه امسال به دولت ارائه شده و امیدواریم که به سرعت از دولت به مجلس منتقل شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه امیدواریم که این موضوع برای سال ۹۹ اجرایی شود، گفت: اگر این لایحه تا قبل از ثبت نام کنکور 99 برسد، اجرایی می شود.

وی ادامه داد: اگر لایحه نرسد ممکن است برای کنکور سال ۹۹ اجرایی نشود و برای سال بعد اجرایی شود.

بروز شده در 25 آذر 98

لغو امتیاز فرزندان اساتید باید توسط شورای انقلاب فرهنگی بررسی شود

سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو درباره بازنگری آیین نامه ارتقاء نیز گفت: جابجایی فرزندان اساتید که سهمیه هم محسوب نمی شود و به اشتباه به آن سهمیه گفته می شود، باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد حال آنکه پیشنهاد لغو این مصوبه در لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به آموزش عالی داده شده است.

وی ادامه داد: این یک تقسیم کار ساده است لایحه ای (لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به آموزش عالی) که تهیه شده هم می تواند در مجلس بررسی و هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود، آن جنبه ای که به ما ارتباط دارد را باید ما بررسی کنیم جنبه ای که به مجلس ارتباط دارد مجلس بررسی می کند ما نیز نمی توانیم مصوبه مجلس شورای اسلامی را لغو کنیم بنابراین باید تقسیم کار صورت گیرد.

بروز شده در 4 دی 98

رئیس بنیاد شهید : سهمیه شاهد حق ایثارگران است!

حجت اسلام محلاتی ،رئیس بنیاد شهید در رابطه با لایحه کاهش و حذف سهمیه های ایثارگران در کنکور سراسری گفت : ما اعلام می‌کنیم سهمیه شاهد، حقی است که به خاطر دِین ایثارگری و جان‌فشانی رزمندگان در نظر گرفته‌ایم.

 

بروز شده در 5 دی 98

رئیس بنیاد شهید : تغییرات سهمیه ها به کنکور 99 نمی رسد

وزیر علوم با بیان اینکه برای کنکور ۹۹ تغییری در سهمیه های مصوب نخواهیم داشت، گفت: در بازه زمانی تا ثبت نام کنکور 99 این لایحه به صحن مجلس نمی رود.

منصور غلامی درباره لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی به هیات دولت، گفت: سهمیه ها دو بخش هستند بخشی مصوب مجلس هستند که عمده این سهمیه ها مصوب مجلس هستند و بخشی هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده اند.

وی ادامه داد: ما برای اصلاح سهمیه هایی که مصوب مجلس بود، لایحه ای تدوین کردیم که در صحن دولت بررسی می شود اگر تایید شد به مجلس ارسال خواهد شد.

وزیر علوم افزود: اگر لایحه مذکور در صحن دولت مصوب شد، در مجلس بررسی و مصوب شده و سپس اجرایی می شود.

غلامی ادامه داد: قطعا آنچه ما ارائه دادیم با توجه زمان ثبت نام کنکور برای کنکور ۹۹ محقق نمی شود لذا برای کنکور ۹۹ تغییری در سهمیه های مصوب نخواهیم داشت.

وی یادآورشد: ما براساس عملکرد چند سال اخیر اعلام کرده ایم، این آسیب ها و اشکالات در سهمیه ها وجود دارد و پیشنهاد ما برای اصلاح این است به این شکل اصلاح شود، حذف سهمیه را پیشنهاد ندادیم.

وی ادامه داد: این پیشنهادات قبلا هم به مجلس ارائه شده بود ولی خیلی ورود پیدا نکرده بودند، با توجه به فضای مجلس که به سمت انتخابات می‌رود پیش بینی ما این است در بازه زمانی تا ثبت نام کنکور این لایحه به صحن مجلس نمی رود.

 

بروز شده در 8 دی 98

هیئت دولت : لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور به به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دبیر هیأت دولت، لایحه ساماندهی سهمیه‌های کنکور را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داد.

ابراهیم خدایی روز یکشنبه اظهار داشت: لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی که ترکیبی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی است، از سوی حسین سیمایی صراف برای بررسی و تصویب به این شورا ارجاع داده شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور باید در یکی از این دو نهاد پیگیری می شد که با تشخیص دبیر هیأت دولت در اختیار شورا قرار گرفت.

وی افزود: شاید تا تصویب این لایحه، پیشنهادات دیگری برای اعمال در آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

خدایی درباره زمان اجرای این لایحه تاکید کرد: هر زمان این لایحه به تصویب برسد،‌ قابلیت اجرایی شدن دارد و این امکان هست که مفاد آن در کنکور ۹۹ اجرایی شود.

۱۶ آذرماه سال جاری وزیران علوم و بهداشت با تقدیم لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی به هیات دولت، پیشنهاد لغو مصوبه تسهیلات فرزندان اعضای هیأت علمی را ارائه کردند.

 

بروز شده در 10 دی 98

معاون آموزشی وزیر بهداشت : لایحه اصلاح سهمیه به جدیت پیگیر می شود

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که باصلاحیت ترین افراد وارد دانشگاه ها شوند و از طرفی ما باید قدردان منزلت افرادی که برای کشور زحمت کشیدند نیز باشیم و بستری فراهم کنیم تا این افراد در رشته‌های متناسب با خودشان و متناسب با تعدادی که هستند تحصیل کنند به همین جهت در این راستا دولت لایحه‌ای در حوزه اصلاح سهمیه‌ها تدوین کرد.

لایحه اصلاح سهمیه ها چگونه بررسی می شود؟

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: براساس لایحه اصلاح ساماندهی سهمیه‌ها ما دنبال این هستیم که ما باید یک بار دیگر تمامی کسانی که ورودی به دانشگاه‌ها دارند مورد ارزیابی قرار دهیم و با حمایت ولی به گونه‌ای که افراد در رشته‌های که می‌روند توانایی آن رشته را داشته باشند و بتواند مشکلی از مردم را حل کنند.

وی ادامه داد: این که لایحه ساماندهی سهمیه ورود به دانشگاه ها در سال 99 اجرایی شود یا نه بستگی به این موضوع دارد که این لایحه چه زمانی تصویب می‌شود. اگر این لایحه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شود سرعت آن بهتر خواهد شد اما اگر در مجلس مطرح شود با توجه به تغییرات پایان دوره مجلس امیدوارم نتیجه بدهد.

 

بروز شده در 11 دی 98

عضو شواری انقلاب فرهنگی  : نحوه بررسی لایحه اصلاح سهمیه به زودی مشخص می شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: به زودی نحوه ورود و بررسی شورا درباره لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی اعلام می شود.

منصور کبگانیان درباره نحوه ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی که از سوی دولت برای بررسی و تصویب به این شورا ارجاع داده شده، گفت: این لایحه از سوی هیئت دولت به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داده شد وی نیز آن را به من ارجاع داده است.

وی ادامه داد: موضوع کنکور به عنوان یکی از بحثهای اساسی ما در نقشه جامع علمی کشور کلید زده شده است. در مورد سهمیه ها چون تازه به من ارجاع شده باید آن را بررسی کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: چون مجلس در این لایحه مصوباتی دارد باید بررسی کنیم و بعد از بررسی اعلام خواهیم کرد که چگونه به آن ورود خواهد شد.

وی تاکید کرد: به زودی نحوه ورود به سهمیه ها را اعلام خواهیم کرد.

 

بروز شده در 12 دی 98

دبیر کمیسیون آموزش مجلس  : لایحه هنوز به مجلس نرسیده است

سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت : لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی هنوز به مجلس نرسیده است.
دبیر هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت هنوز لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی را به مجلس ارائه نداده، پس از ارائه به بررسی کیفیت این لایحه خواهیم پرداخت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت تصویب شدن لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی این لایحه برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ قابل اجرا خواهد بود.

بروز شده در 13 دی 98

وزیر علوم : لایحه اصلاح سهمیه ها به کنکور 99 نمی رسد

منصور غلامی روز جمعه اظهار داشت: لایحه ساماندهی سهمیه‌های آزمون سراسری اوایل هفته جاری از سوی هیات دولت به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع شد.

وی با بیان اینکه ساماندهی سهمیه ها و اعمال آن به آزمون سراسری سال ۹۹ نمی‌رسد ، افزود: شاید تا زمان برگزاری آزمون سراسری سال آینده، ساماندهی سهمیه‌ها به زمان بیشتری نیاز داشته باشد و بعد از پایان مهلت ثبت نام، اجازه تغییر دیگری در کنکور نمی‌دهیم.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: داوطلبان خود را با شرایط فعلی آزمون سراسری وفق می‌دهند و اگر شرایط به یک باره تغییر کند،‌ کنکوری‌ها معترض می‌شوند.

 

بروز شده در 15 دی 98

رئیس سازمان سنجش : امیدواریم اما شواهد نشان می دهد  اصلاح سهمیه به کنکور 99 نمی رسد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور می‌گوید که موضوع سهمیه‌ها باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد تا آنها برای کنکور 99 آنرا اعمال کنند.

ابراهیم خدایی بسیار امیدوار است که شورای عالی انقلاب فرهنگی هر چه زودتر این لایحه را در دستور کار خود قرار دهد تا داوطلبان با آرامش بیشتر در کنکور 99 شرکت کنند.

او در این باره می‌افزاید: موضوع عدالت آموزشی در کنکور مورد توجه ما و همچنین دولت هم بوده است برای همین لایحه توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات در آموزش عالی را تدوین کردیم و دولت هم این لایحه را در هفته جاری به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داد. اما آن‌طور که از شورا خبر آمده تصمیم‌گیری درباره این لایحه به سال 99 نمی‌رسد.

خدایی می‌گوید: ما از شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست می‌کنیم که این لایحه را برای آرامش داوطلبان در دستور کار خود قرار دهد. در این لایحه تأکید کرده‌ایم اگر قرار است امتیازی به افراد خاص داده شود به‌صورت مازاد سهمیه اختصاص پیدا کند. بیش از ۱۹ نوع سهمیه‌بندی در کنکور داشته‌ایم و حالا ما پیشنهاد داده‌ایم که این سهمیه‌ها به ۳ مورد برسد.

 

بروز شده در 17 دی 98

وزیر علوم : امیدواریم روند تصویب خوب پیش برود

از وزیر علوم سوال کردیم ؛ این لایحه به دنبال چه چیزی ست؟ در چه ارگانی باید تصویب شود و با توجه به وجود مخالفان متعدد آن این لایحه مهر تائید خواهد خورد یا خیر؟ که وی این چنین پاسخ داد: «لایحه ساماندهی سهیمه‌های کنکور در جهت رفع انتقادهاست» «این لایحه یک بحث منطقی است»

غلامی در ادامه افزود: این لایحه فعلا یک پیشنهاد است و باید ابتدا در سطح دولت تصویب شود و بعد به مجلس برود و حیطه‌ی مسائلی که باید در مجلس اصلاح شود به مجلس برود و مسائلی نیز که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است نیز به شورای عالی انقلاب فرهنگی مربوط می‌شود و باید در آنجا رفع شود.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اینکه بسیاری از اجزای این لایحه مصوبات مجلس است امکان مخالفت مجلس وجود ندارد؟ افزود: هدف از تنظیم این لایحه ساماندهی و رفع نگرانی هاست. با توجه به اینکه این لایحه یک بحث منطقی است امیدواریم که تصویب آن خوب انجام شود.

 

بروز شده در 20 دی 98

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی : تا 2 ماه آینده لایحه اصلاح سهمیه ها بررسی و به تصویب می رسد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ساماندهی سهمیه‌های کنکور تا ۲ ماه آینده در این شورا نهایی و به تصویب می‌رسد.

سعیدرضا عاملی روز جمعه درباره بررسی سهمیه های کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: در لایحه پیشنهادی وزارتخانه های علوم و بهداشت در خصوص ساماندهی سهمیه های کنکور، تاکید بر رسیدگی به این سهمیه ها توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی افزود: دبیر هیأت دولت هم این لایحه را بر اساس مجوزی که از دولت گرفته شده است به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: برخی مصوبات مربوط به سهمیه ها، قانون مجلس را دارد و شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی تواند قانون مجلس را نقض کند.

عاملی در توضیح بیشتر گفت: ممکن است در بسته سیاست گذاری که برای سهمیه های کنکور تهیه می شود، امکان ارائه تفسیری از برخی مصوبات وجود داشته باشد که این تفاسیر به اصلاح نظام سهمیه ای کنکور کمک کند.

وی یادآور شد: این لایحه به فوریت در دستور کار ستاد نقشه جامع علمی کشور قرار گرفته است و امیدواریم در یک دوره زمانی منطقی به جمع بندی برسیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دانش آموزان به موضوع سهمیه بندی کنکور حساسیت دارند و وظیفه خود می دانیم به این حساسیت احترام بگذاریم، تاکید کرد: تلاش این شورا بر این است که بازنگری سهمیه های کنکور تا دو ماه آینده وارد دستور جلسه این شورا شود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که مباحث کارشناسی سهمیه های کنکور ابتدا جمع بندی، سپس در نقشه جامع علمی کشور طرح و بعد در صحن این شورا تصویب شود.

استاد دانشگاه تهران درباره اعمال سهمیه های جدید در کنکور ۹۹ گفت: نمی توان به طور قطع در این باره حرفی زد، چرا که این مسأله مقداری بعید به نظر می رسد؛ بخشی از این ساماندهی اگر نیاز به تجدید نظر در قانون مجلس باشد به کنکور ۹۹ نمی رسد.

عاملی اظهار داشت: قسمتی از این سهمیه ها مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است که امکان اعمال جمع بندی آن در کنکور ۹۹ وجود دارد.

وی تاکید کرد: بخشی از سهمیه ها نیاز به تجدیدنظر در قانون و طی کردن مسیر طولانی تری دارد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ارتباط بازنگری سهمیه های کنکور و برنامه سیاست گذاری این شورا برای سنجش و پذیرش دانشجو که از چند ماه گذشته در دستور کار معاونت خط مشی گذاری این شورا قرار گرفته است، یادآور شد: این دو مسأله مجزا از یکدیگر است؛ دایره سهمیه ها گسترده بوده و بحث سهمیه ایثارگران و سهمیه مبتنی بر بومی گزینی مطرح است.

 

بروز شده در 28 دی 98

لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور به مجلس نمی رود

معاون خط مشی گذاری ستاد نقشه جامع علمی کشور از جلسه با اعضای کمیسیون مجلس درخصوص ساماندهی سهمیه های کنکور خبر داد و گفت: با هماهنگی انجام شده تمام لایحه در شورا بررسی می شود.

ابراهیم سوزنچی درباره آخرین وضعیت بررسی لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی گفت: وزارتخانه‌های علوم و بهداشت که این لایحه را برای سازمان سنجش آموزش کشور تهیه و به دولت ارسال کرده بودند، به این موضوع اشاره داشتند که بهتر است این لایحه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود.

وی ادامه داد: بنابراین دولت هم این لایحه را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داد، ما قبلاً بر روی ساماندهی کنکور کار می‌کردیم که در حال حاضر سهمیه‌های کنکور هم به آن اضافه شد که باید درباره آن تدبیر کنیم.

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ساماندهی سهمیه‌ها به امسال نمی‌رسد. داوطلبان و دانشجویان نگران امسال نباشند، چیزی تغییر نمی‌کند. ساماندهی سهمیه و کنکور را انجام داده و ابلاغ می‌کنیم.

وی درباره اینکه تکلیف مصوباتی که توسط مجلس شورای اسلامی وضع شده در بررسی لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی به چه صورت خواهد بود افزود: اخیراً جلسه‌ای با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی داشتیم و با آنها هماهنگ هستیم و جای نگرانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: همه لایحه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود، امکان دارد یکی یا دو بحث را به مجلس ارجاع دهیم یا امکان دارد یک تفصیلی بر روی قانون مجلس قرار دهیم تا آنچه را که می‌خواهیم انجام دهد.

سوزنچی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال مجلس برای سهمیه ای درصدی اعلام کرده، اما برای چطور اجرا شدن آن قانونی ننوشته است، سازمان سنجش به صورتی آن را انجام می‌دهد، اگر ما روی آن تفصیلی بگذاریم شاید مراد حاصل شود و نیاز به مجلس نباشد اما اگر دیدیم نمی‌شود با مجلس هماهنگ می‌کنیم.

بروز شده در 29 دی 98

امیدواریم اصلاح تمام سهمیه ها یا برخی از آن ها به 99 برسد 

ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور ، در پاسخ به این سوال که یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد که با هماهنگی به عمل آمده با کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی مصوبه ساماندهی سهمیه های کنکور برای تصویب به مجلس نمی رود و در شورای عالی حل و فصل می شود، گفت: حتما اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی رایزنی های لازم و کارهای حقوقی لازم را انجام داده اند و پس از آن این موضوع را مطرح کرده اند.

او در ادامه بیان کرد: از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست داریم لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور را به آزمون سراسری سال ۹۹ برسانند.

 

خدایی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا لایحه ساماندهی سهیمه‌های کنکور به کنکور ۹۹ می‌رسد یا خیر؟

گفت: به نظر من اگر کمی همت و تلاش باشد حتما لایحه ساماندهی سهمیه‌های کنکور به آزمون سراسری ۹۹ می‌رسد و دلیلی ندارد که به تعویق بیفتد. برای تصویب یک لایحه زمان زیادی لازم نیست و حداقل کاری که می‌شود این است که مصوبات مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کنکور ۹۹ حذف شوند.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در ادامه در پاسخ به این سوال که کدام یک از سهمیه‌های موجود در کنکور مصوبه مجلس را دارد؟ ، گفت: فقط سهمیه ایثارگران مصوبه مجلس شورای اسلامی را دارد و سایر سهمیه‌های مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

 

بروز شده در 2 بهمن 98

نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس : سهمیه کنکور ایثارگران قابل دستبرد نیست!

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر غیرقابل تعرض بودن سهمیه‌های علمی فرزندان ایثارگران در کنکور سراسری تاکید کرد.

قاسم احمدی لاشکی، نماینده ایثارگر مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی با اشاره به قوانین بالادستی، قوانین حمایتی ایثارگران و قانون برنامه ششم توسعه کشور تاکید کرد: در بحث سهمیه ها ما به عنوان نمایندگان ایثارگران در مجلس شورای اسلامی چند بار این موضوع را مطرح کردیم ولی تا این لحظه نتیجه ای نگرفته ایم.

وی افزود: بر اساس ماده ۹۰ برنامه ششم توسعه کشور و موادی که در ذیل آن وجود دارد، بحث ما این بود که یک پنجم درصد را به سهمیه ۲۵ درصد برای کسانی که درصد ۵ تا ۲۵ را داشتند و رزمندگانی که بالای ۶ ماه به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشتند، اضافه کردیم.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم ادامه داد: برمبنای آن اعلام کردیم که اگر در سهمیه ۲۵ درصد ظرفیت خالی وجود داشت از این سهمیه به ۵ درصدی ها نیز داده شود. متاسفانه این موضوع یک مقدار اشکالات و شبهاتی را در جامعه ایجاد کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران خاطرنشان کرد: بر اساس اینکه ماده الف را نوشتیم در ذیل آن تقسیم کردن سهمیه (از ۲۵ به ۵ درصد) شاید باعث ایجاد نارضایتی در جامعه شده است. به همین خاطر یک سری حرف‌هایی زده شد که سهمیه های علمی فرزندان ایثارگر باید ساماندهی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در ادامه یادآور شد: در دوره ریاست آقای عارف بر کمیسیون، متاسفانه این خط بیشتر دنبال شده است.

احمدی لاشکی تصریح کرد: من بعید می‌دانم که در کنکور سال ۹۹ تغییری در سهمیه ها ایجاد شود؛ چرا که با توجه به موضوع رسیدگی به بودجه در مجلس و انتخابات یازدهمین دوره آن و پایان سال جاری، با شرایطی که عرض شد احتمال تغییر در سهمیه ها وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس دهم در خصوص ایجاد شبهات برای تقلیل سهمیه فرزندان ایثارگر در کنکور سال ۹۹ متذکر شد: شورای سنجش و پذیرش وزارت علوم این اختیار را ندارد که درصدهای سهمیه فرزندان ایثارگر را کم یا زیاد کند. آنچه که اختیار به این شرط داده شده، تعیین محتوای دروس، تعداد پذیرش و نحوه سنجش است که در دستور کار قرار دارد. بنابراین نمی تواند به موضوع تقلیل سهمیه‌ها ورود پیدا کند.

وی در پایان اظهار داشت: موضوع سهمیه ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی بحث و بررسی می شود و در صورت لزوم، تصمیم‌گیری خواهد شد؛ اما به طور کلی در حوزه اختیارات شورای سنجش و پذیرش وزارت علوم نیست./فاش نیوز

 

منابع : وزارت علوم ،خبرگزاری مهر – فارس – ایسنا – تسنیم-میزان – ایرنا – دانشجو ،صدا و سیما،روزنامه ایران،باشگاه خبرنگاران جوان

ممکن است شما دوست داشته باشید
675 نظر
 1. رازقی می گوید

  من در روستای خدمان درس می خواندم چون شاگرد اول کلاس بودم رییس مدرسه مرا برای مدرسه نمونه ثبت نام کرد الان که کنکور دادیم تنبل های کلاس که روستا ماندند دانشگاه فرهنگیان قبول شدند ولی من با رتبه خوب قبول نشدم

 2. علی می گوید

  سلام من متوجه نشدم الان برای کنکور 99 سهمیه 5درصدی ایثارگران حذف شده یا همچنان هست؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   فعلا سرجاشه و تغییری نداشته و احتمال زیاد برای کنکور 99 تغییراتی سهمیه انجام نشه و برای سال های بعد در نظر گرفته بشه

 3. A.a می گوید

  باسلام امسال سهمیه هادچار تغییر میشن ؟ اینم از شانس ماست که یک سهمیه داشتیم اونم وقتی زمانش رسید اون به ما نرسید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   احتمالا برای کنکور 99 مشکلی نباشه ولی باز قطعی نیست و بیشتر طرحی در دست بررسی هست که برای 1400 به بعد در نظر گرفته بشه

  2. کیمیا می گوید

   این تصویب باید از خیلی وقت پیش اجرایی میشد ولی خب الانم عملیش کنند بد نیست

   1. کیمیا می گوید

    من با اینکه منطقه سه ام ولی راضی ام اجرا شه

    1. فائزه می گوید

     ..به نظر من هم برای ایثار گران و هم غیر اونا خوبه ک سهمیه شون حذف بشه.چون با این سهمیه حق خیلیا ضایع شده و از طرفی هم به ایثارگران خیلی توهین میشه.

  3. عباس می گوید

   چرا قبول نشدی و بعدش یهنی توی روستا درس بخوانی امتیاز داری ؟؟؟

   1. کیمیا می گوید

    اولن اینکه من دو سال دیگه کنکور دیگه کنکور دارم دوما منطقه 3 صرفا روستا محسوب نميشه بعدش ما گفتم راضی ام کنکور و بدون اینکه سهمیه ای کم تو کشور هست توجه به رتبه کشوری بدم بالاخره پذیرش اول یا مناطق 1و2 هستش دیگه

    1. مريم می گوید

     سلام اي كاش اول بريم تحقيق بكنيم بعد حرف بزنيم هيعت علمي سهميه نداره امتيازه يعني فرزندانشون قبول شدنش رو خوشون ميشن بعد با استفاده از امتياز شهرشون رو به مكان خدمت پدر/ مادر هيعت علمي ميتونن تغيير بدن براي تغيير رشته هم مثلا دامپزشكي قبول بشن اگر ٩٢.٥٪‏ نمره نفر اخر رو بيارن ميتونن به دندان / دارو/ پزشكي تغيير بدن مسعله بسيار مهم اين هست كه اين افراد جزو ظرفيت رشته محسوب نميشن و مهمان به حساب ميان يعني انگار صندلي قبوليشون رو برميدارن ميان ي شهر ديگه يا رشته ديگه( فقط يكي امكان پذيره نه هردو باهم). و جاي كسي رو نميگيرن برخلاف سهميه ٢٥ درصد من خودم فرزند هيعت علميم و باور داشته باشين اگر رتبه زير ٧٠٠٠ نباشه اصلا بدرد نميخوره ! اينكه ميان ميگن با ٤٠٠٠٠ هعيت علمي پزشكي قبول شده دروغه محضه! درضمن انتقال به تهران به هر نحو ممنوعه! همين اميدوارم الان اطلاعاتتون بيشتر شده باشه! من خودم كنكوري ٩٩ هستم ايا امتياز هيعت علمي براي سال ٩٩ حذف شده؟ مثل اينكه فقط تغيير رشته قراره برداشته بشه ؟!!

     1. محمد می گوید

      دوست عزیز ، اجرایی شدن حذف سهمیه ها حتی در صورت تصویب نهائی نیازمند یک سال زمانه ، تغییر رشته هم خیر سرجاشه فقط قبلا دامپزشکی بدون هیچ محدودیتی به پزشکی تبدیل میشد الان به قول خودتون باید رتبتون حداقل ۳۰۰۰ باشه

  4. علی می گوید

   مگه خودت رفتی جنگ بهت سهمیه بدن ها ما خودمون بترکونیم شما با راحتی عین ماست قبول شید یعنی اینایی که با سهمیه قبول میشن وقتی کسی رازی نیست حروم ترین کار هست

 4. عباس می گوید

  با سلام
  اول یه تشکر بکنم از شما که اینقدر زحمت میکشین
  دوم یه سلامی بکنم به این مسئولی که میگن وضع مناطق محروم خوب شده و اصلا نمیدونن منطقه محروم چیه
  چطوره بهترین رتبه ها از تبریزو تهرانو شیراز و ….هستن بعد شما میگین محروم وجود نداره.
  یه دوردی هم بفرستم به روح پر فتوح صدام با اون جنگی که راه انداختو مارو بدبخت کرد با این سهمیه ها
  با تشکر

  1. علی می گوید

   منم درود به تو میفرستم کاش کاش خمین رزمنده ها نمیرفتن شهید و جانباز بشن تا الان میفهمیدی!!!

  2. نیکی می گوید

   برات متاسفم واقعا
   تو نه میدونی مرام چیه
   نه معرفت
   یه دوستی دارم پدرش موجیه
   نمیاد دیگه مدرسه واسه خاطر اینکه مادرشون گذاشته رفته
   میخوام بدونم اگر امثال پدرای اینا نبود تو الان بودی زبون درازی کنی؟؟؟؟پدر تو کجا بود وقتی جنگ بود؟؟؟

 5. الهام می گوید

  سلام با توجه به صحبت های اقای خدایی درباره ساماندهی سهمیه ها و اجرا شدنش که به کنکور ۹۹ هم میرسه واقعا احتمالش چند درصده ☹

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الهام خانم گرامی
   واقعا مشخص نیست هر روز یه خبر میدن!

 6. ماندانا می گوید

  سلام،آیا برا کنکور ۹۹ سهمیه ۵و۲۵ درصد ادغام می شند؟تو رو خدا یه کاری کنید ادغام بشند.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ماندانا خانم گرامی
   هنوز مشخص نیست ولی احتمالش خیلی کمه

 7. عباس می گوید

  چرا قبول نشدی و بعدش یهنی توی روستا درس بخوانی امتیاز داری ؟؟؟

 8. احمدرضا می گوید

  بعضی شهرستانها زیاد هم محروم نیستند ولی منطقه 3 هستند یعنی کنار یک روستای مرزی و کلاسهای کپری! بعضی‌ها بچه شونو تو شهرستان‌ ن ثبت نام می‌کنند ولی میان شهر بزرگ بهترین غیرانتفاعی میفرستنشون. فقط میرن شهرستان امتحان میدن. سهمیه بالای منطقه 3 هم میگیرن. متاسفم برای این کشور پر از فساد. اینو به چشم خودم دیدم.

 9. ماندانا می گوید

  سلام، خواهش میکنم کاری کنید برا کنکور ۹۹ سهمیه ۵و۲۵ درصد ادغام بشه .صدای ما رو به گوش مسئولین برسونید مگه یک انسان چقدر عمر میکنه که این قدر دیر قانون ها رو تصویب میکنند ؟

  1. دیانا می گوید

   دیوونه این سهمیه ها ادغام نمیشن بلکه شانس ها در قبولی کمتر میشن حتی خود ۵ درصدی واقعا متوجه نشدی ک گمون کردی ادغام میشن‌؟همشون میرن جزو مازاد سهمیه ۵ درصدی هم شانس قبولیش کم میشه

  2. محمد می گوید

   چیمیگی تو دارن همه سهمیه هارو حذف میکنن هی میگی بیان ادغام کنن حال خوش نیستا

 10. ماندانا می گوید

  سلام،خواهش میکنم یه کاری کنید سهمیه ۵ و ۲۵ درصد برا کنکور ۹۹ ادغام بشه ،صدای ما رو به گوش مسئولین برسونید.

  1. محمد علی می گوید

   اتفاقا این کار بسیار اشتباه هستش من خودم چن سال پیش کنکور دادم ولی اگه این سهمیه ها با هم ادغام بشن به صورت علنی یعنی همه سهمیه ها برداشته میشه چو حدود 50 هزار نفر سهمیه 25 درصدی و حدود 90 هزار نفرم سهمیه 5 درصدی دارن که درصورت ادغام اینا تعدادشون بالاتر از تعداد نفرات رشته گروه هایی مثل ریاضی میشه یعنی باعث میشه که تقریبا از 500 هزار شرکت کننده 400 هزار سهمیه 70 درصدی و 140 هزارم سهمیه 30 درصدی داشته باشن که با مقداری دو دوتا میفهمی که این نه تنها به ضرر 25 درصدیا میشه بلکه به 5 درصدیا هم ضرر میشه و بره شیره مالی این قشر زحمت کش این و عنوان میکنن که واقعا متاسفم بره مسعولین اگه اینکارو انجام بدن

   1. Sorosh می گوید

    ۵۰ هزار نفر ۲۵٪ که نداریم بابا ، امسال شنیدم حدود ۲۹ هزار نفر بودن ، تعداد اینا خیلی زیاد نیست ولی ۵٪ ها واقعا زیادن ….

    1. سارا می گوید

     19هزار

   2. زهرا می گوید

    اتفاقا تا الان هم حق خيلي از بچه های زحمت کش خورده شده من خودم شاگرد اول استعداد درخشان در شهرستان هستم اما یکی از دوستام که درسش از من پایین تر بود با ۲۵ درصد دارو قبول شد. بنیاد شهید میتونه خودش بهشون کمک مالی کنه چرا حق تحصیلات رو از بقیه میگیره تازه علاوه براین جانباز های ۲۵ درصدی کلی حقوق و مزایا در همه اورگان ها میگیرن به نظرم سهمیه فقط برای فرزند شهید و اسرا و بالای ۵۰ درصدی ها و از کار افتاده ها حقشان است بقیه بی عدالتی هست

 11. مهساو می گوید

  بخدا ازین ک اینقدر تلاش میکنیم جونمون میرسه ب لبمون ولی چندین هرار نفر بازم همییشه از ما جلواند بدون دلیل منطقی مارو ناامید میکنه حق ماهایی ک زحمت میکشیم برای ایندمون خوردن نداره امیدوارم خدا ازتون نگدره ک اولای زندگیمون همچین ضربه ای بهمون میزنید

  1. Ali می گوید

   کاملا موافقم

 12. علی می گوید

  سلام
  یعنی یعنی دیگه سهمیه ی بالای 25 درصدم تاثیری در کنکور نداره.

  لطفا جواب بدین

  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   فعلا تاثیر داره و مشکلی وجود نداره،خبر جدید هم مربوط به تعداد داوطلبان مشمول سهمیه 5 درصدی هستش

 13. سارا می گوید

  سلام سهمیه ی ۲۵درصدی حذف میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سارا خانم گرامی
   خیر این خبر بیشتر مربوط به سهمیه 5 درصد هست و تا جایی که اطلاع داریم سایر سهمیه ها به قوت خود باقیه فقط از تعداد دارای سهمیه 5 درصد کاسته میشه

 14. آرش می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشيد ببخشيد خبر جديد مربوط به حذف سميه براي ٥ درصد يا ٢٥ درصد؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آرش جان
   خبر جدیدی که در مطلب جدیدمون در سایت منتشر شده و در این لینک منتشر شده ، مربوط به سهمیه 5 درصدی بوده ،یعنی کارمندانی که در دوران جنگ تحمیلی بوده اند و هیچ آسیبی ندیده اند و اسیر نشده اند ،سهمیه 5 درصدی آن ها حذف شده است،می توان گفت نزدیک 30 تا 40 درصد افرادی که در سال های گذشته صرفا شامل سهمیه 5 درصدی می شدند از امسال نمی توانند استفاده کنند البته طبق رای دیوان عدالت اداری

 15. آرش می گوید

  اين اطلاعيه جديد مربوط به ٢٥ درصد يا ٥ درصد يا هيئت علمي؟ لطفا جواب بديد

  1. پی سی کنکور می گوید

   پاسخ داده شد

   1. آرش می گوید

    بسيار ممنونم ببخشيد

    1. پی سی کنکور می گوید

     موفق باشید

 16. معترض می گوید

  امیدوارم ک این تبعیض چند ساله برداشته بشه..شما دوستان قطعا خیلیها رو سراغ دارید ک با هیچ تخصص و سوادی و صرفا با سهمیه وارد داشنگاه و مشاغل شده…شهیدان و ایثارگران رو تخم چشم ما جا دارن ولی دولت باید برای خانواده هاشون تسهیلاتی فراهم کنه نه این ک این وظیفه رو بر دوش مستعدین و دانش اموزان و دانشجویان تلاشگر بندازن

  1. زهرا می گوید

   آفرین دقیقا

 17. سعید می گوید

  ببخشید هنوز هم سهمیه 5 درصدی جانبازی هست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سعید جان
   بله هنوز این سهمیه هست،فقط قراره از این به بعد یه سری از داوطلبان دیگه شامل نشوند

   1. سعید می گوید

    چه داوطلبانی حذف می شوند؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     داوطلبانی که وظیفه شون بوده و به نوعی استخدامی نیروهای مسلح بودن از هر ارگانی و هم چنین دچار مجروحیت و جانبازی و اسیری نشدند،دیگه سهمیه بهشون تعلق نمی گیره

 18. امیر می گوید

  ب نظر من باید یه فکری هم برای سهمیه منطقه ۲و۳ هم بکنند واقعا بی عدالتیه،خواهر بنده وقتی تو همایش های آخر سال شرکت میکرد میگفت بیشتر بچه ها از شهرستان اومدن تازه سهمیه منطقه هم دارن….این هم بی عدالتیه،الان دیگه امکانت زیاد شده ،حداقل هم اگه میدن ،بدن ،،نمره علمی زیاد کنند…یا فقط ب روستاها بدن،خواهر منم اگه منطقه ۲بود الان قبول شده بود جا اینکه پشت کنکور بمونه….هر کی ک سهمیه داره ب نظر خودش حقشه،اونی که پدرش رفته جنگیده،این مناطق میگن معلم خوب نداشتیم انگار تو تهران تمام معلمها عالین…واقعا فرق نزارن بین سهمیه ها

 19. رها می گوید

  سلام اخبارتازه اعطای لایحه سهمیه های کنکوربه دولت جریانش چیه چرا نذاشتین؟ یعنی چی توضیح بدید لطفا مربوط به امسال که نیست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   چرا اتفاقا سریعا مطلب بروز شده و این خبر نیز قرار داده شده،چند بار صفحه رو رفرش کنید مجددا لطفا و خبر رو انتهای همین مطلب بخونید
   توضیحات کامل داده شده ، این طرح هم تا به مرحله نهایی برسه فعلا کار داره و مشخص نیست که به امسال میرسه یا نه

   1. نگین می گوید

    ببخشید من میخوتستم بدونم الان سهمیه منطقه ۳ برای کنکور ۹۹ چه تغییری کرده من اینو متوجه نشدم کم‌میشه ؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام نگین خانم گرامی
     بخشی از سهمیه ها حذف شده،سهمیه ها ایثارگری هم حدنصابش از 70 درصد به 85 درصد افزایش داشته،در کل یعنی شما هر چقدر رتبه و درصدت بهتر باشه شانس قبولی ت بیشتر،در کل به نحوی به عدالت آموزشی نزدیک تر می شیم

     1. نگین می گوید

      من فقط میخوام بدونم سهمیه ۲۵%منطقه ۳ چه بلایی سرش میاد لطفا اینو بهم بگین

      1. پی سی کنکور می گوید

       سهمیه منطقه 3 و سایر مناطق به نحوی به نسبت 50 درصد شرکت کنندگان تعیین میشه و نصف دیگه هم بدون هیچ سهمیه گزینش میشن

 20. رهام می گوید

  ای کاش سهمیه منطقه دو یا سه سر جاش بمونه من که خودم منطقه 3 هستم دیدم که می گم ای کاش معلم هامون درسا رو افتضاح می گفتن به جا اینکه مطالب رو اشتباه بگن به نظر من حتی باید سهمیه منطقه سه رو بیشتر هم کنن واقعا بی عدالتیه که معلم ها با هم دیگه فرق داشته باشن

 21. کلهر می گوید

  سلام ممنون از اطلاعات دقیقتون….طبق اصلاحیه کسانی که پدرشون رزمنده بوده و سهمیه ی 5 درصد داره فرزندان نمیتونن استفاده کنن درسته؟؟
  اگه ظرفیت تکمیل نشه فرزندان هم میتونن استفاده کنن
  درسته؟؟لطفا مدیر این سایت جوابمو بدن ممنونتون میشم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کلهر جان
   ببینید ابتدا اولویت با داوطلبان سهمیه 25 درصدی به بالاست و اگر باقی موند به فرزندان جانباز و فرزندان رزمنده 5 درصدی تعلق میگیره

 22. علیرضا می گوید

  با سلام ببخشید با توجه به لایحه جدید مورخ ۱۶ اذر ایا ایثارگران ٪۲۵ و ٪۵ یکی میشن و همه برای اون ٪۵ تلاش میکنن یا بازم به ٪۲۵ درصدیا رتبه جدا و ٪۵هم جدا بعد گزینش رو تراز صورت می گیره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   هنوز به این شکل جزئیات دقیق مشخص نیست

 23. عینی می گوید

  درود.سهمیه ی ۵ درصد ایثارگران برای کسانی ک داوطلبانه جبهه رفتن طبق این چیزی ک من خوندم نوشته فقط خود رزمنده رو شمال میشه… و فرزند و همسرش دیگه شامل نمیشن مگر ظرفیت کامل نشه درست متوجه شدم؟ پی سی کنکور لطفا جواب بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   فعلا برداشت ما اینه که همونطور که نوشته شده اولویت با داوطلبان جانباز بالای 25 درصد هست و اگر باقی ماند به رزمندگان داوطلب و جانبازان 5 درصد اختصاصی می یابد

 24. مهدی می گوید

  دوست عزیز چیزی بنام سهمیه منطقه دو وسه وجود ندارد این( اسم )هست فقط گذاشتن قبولی درمنطقه دو وسه به مراتب سخت تر ازمنطقه یک هست
  در منطقه یک از بین ۱۰۰هزار داوطلب ۲۵۰۰نفر درسه رشته تاپ تجربی پذیرفته میشن ..در منطقه ۳ازبین ۲۲۰هزار نفر۲۰۰۰نفر
  بعد میای میگی سهمیه ..کدام سهمیه؟
  چرا دارید مغلطه میکنید همه میدونن سهمیه منظور جانبازی وهییت علمی هست.بقیه برای فریب افکار عمومی وانحراف افکار عمومی از سهمیه جانبازی وهییت علمی هست.

 25. Reza می گوید

  سلام، اقا تورو خدا راهنماییم کنین،، یعنی الان منکه تو منطقه ۳ زندگی میکنم و میخوام کنکور بدم، هیچ سهمیه ای از منطقه محروم برخوردار نمیشم؟ برای کنکور۹۹

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   سهمیه مناطق باز هم هست ،فقط از این به بعد 50 درصد هر رشته با توجه به شرکت کنندگان تعیین شده،برای مثال اگر ظرفیت یه رشته 30 نفر باشه 15 نفرش بر اساس سهمیه گزینش میشن و بقیه بر اساس رتبه و درصد بهتر گزینش میشن

 26. reza می گوید

  سلام منظور از تغییر ۳۰ درصد به ۵ درصد در ایثارگران چیه توضیح میدید لطفاً دوم اینکه ایا تصمیم دارن سهمیه ی ۲۵ درصد رو حذف کنن اگه ۲۵ درصد رو حذف کنن چرا همون اول کنکور نکردن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   سهمیه ایثارگران حذف نشده،بلکه از این به بعد 5 درصد مازاد هر رشته برای این داوطلبان هستش و اولویت با داوطلبان 25 درصد به بالا هستش و بعد در صورت خالی ماندن برای جانبازان و رزمندگان سهمیه 5 درصدی و حد نصاب قبولی هم از 70 درصد به 85 درصد آخرین فرد قبولی سهمیه آزاد افزایش خواهد یافت

 27. Ahmad می گوید

  الآن تغییر ۳۰ به ۵ درصد چیه دقیقاً
  ۲۵ درصد حذف شده ؟هردوتا رو توضیح بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمدجان
   ظرفیت پذیرش ایثارگران 5 درصد اضافه بر هر رشته تعیین شده و حد نصاب قبولی داوطلبان ایثارگر هم قبلا 70 درصد بود به 85 درصد افزایش داده شده

 28. alireza می گوید

  سلام خسته نباشید سهمیه ایثارگران ۵درصد برای چه کسایی حذف میشه ایا کسی مثل ماکه یک سال وسه ماه جنگی به صورت داوطلبانه بودن حذف میشن یانه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   برای سربازان یا سایر افراد داوطلب حذف نشده بلکه برای کارمندانی که به صورت موضفی در دوره جنگ بوده اند و هیچ مشکلی هم اعم از زخمی شدن یا جراحت پیش نیومده ، حذف شده

 29. Faraz می گوید

  سلام.یعنی الان سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران حذف شده؟تو رو خدا جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فراز جان
   خیر حذف نشده،فقط حد نصاب قبولی که در سال های قبل 70 درصد آخرین نفر پذیرفته شده بود،از زمان اجرای این مصوبه به 85 درصد آخرین داوطلب پذیرفته شده میرسه

 30. Ahmad می گوید

  سلام من پارسال از سهمیه 25 درصد ایثارگری استفاده کردم ولی انتخاب رشته نکردم!
  امسال میتونم دوباره استفاده کنم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمد جان
   بله مشکلی ندارید،برای اطمینان بیشتر می توانید از سنجش سوال کنید

 31. علی می گوید

  سلام لایحه سهمیه بندی آزمون های برای کنکور 99 اجرا میشه؟ یا برای کنکور 1400 هست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   مشخص نیست حقیقتا احتمالش 50 50 هست

 32. محمدحسین می گوید

  با سلام من نمیدونستم که این همه سهمیه وجود داره با این حال فک نکنم سهمیه ها برداشته بشه بنظرم یه سهمیه بزارن برا اونایی که سهمیه ندارن و تعدادشونم رند میشه میشه بیست تا سهمیه.
  واقعا متاسفم برای این کشور دیگه تا کجا بی عدالتی تا کجا از بین بردن جوونا خدا بهمون رحم کنه یکی هم که میخواد عدالت رو بیاره انقدر دور سر میچرخوننش که خسته بشه بره بنظرم امسال از تو انتخابات از مسئولین بخوایم هرچند معلوم نیست خرشون از پل که گذشت چی بشه واقعا که….

 33. علی می گوید

  سلام این سهمیه ها برای کنکور 99 هم هست

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی عزیز
   فعلا مشخص نیست،باید منتظر اخبار جدید تر باشیم

 34. رضا احمدی می گوید

  سلام
  با توجه به اخرین اپدیت (لایحه اصلاح سهمیه ها) یعنی سهمیه 25 درصد توی کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد سال 99 اصلاح میشدن و میزانشون کم میشه یا برای سال های بعد هست ؟
  چون توی دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 99 میزان سهمیه و نحوه اعمال مانند سال های قبل لحاظ شده
  خواهش میکنم پاسخ بدید
  با سپاس

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   مشخص نیست دقیقا،ولی اگر بخواهند می توانند برای امسال آن را اجرایی کنند ولی به نحوی شانسش کمتره،باز طی روزهای بهتر مشخص میشه که مربوط به امسال هست یا 1400 به بعد

 35. Faraz می گوید

  سلام.الان یعنی سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران حذف شد؟تو رو خدا جواب بدید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فراز جان
   خیر حذف نشده

 36. نگین می گوید

  ببخشید الان چه بلایی سر سهمیه منطقه ۳ میاد؟من از وقتی مطلب رو خوندم خیلی نگران و استرسی شدم یعنی قراره سهمیه منطقه ۳ چی بشه میشه لطفا توضیح بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نگین خانم گرامی
   سهمیه منطقه 1 و 2 و 3 سرجاش هست منتها قرار از تاریخی که این لایحه تصویب بشه به نسبت 50 درصد شرکت کنندگان تاثیر داده بشه،برای مثال نصف قبولی یه رشته بر اساس سهمیه مناطق،نصف هم بدون هر گونه سهمیه و بر اساس رتبه و درصد بهتر

   1. نگین می گوید

    بعد اینجوری به نفع ما منطقه ۳ ها میشه یا اوضاع برامون سخت تر میشه؟ببخشید انقدر سوال میپرسم چون خیلی گیج شدم‌

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام نگین خانم گرامی
     در کل نظر ما به این تغییرات مثبت هست،حالا باز باید ببینیم تو مرحله اجرایی به چه شکل میشه

 37. علی می گوید

  سلام احتمال زیاد اعمال تغییرات سهمیه ایثارگران ۲۵ برای ۹۹ است یا کنکور های بعدی ؟!

  1. علی می گوید

   لطفا پاسخ بدید

  2. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   اگر پروسه تصویب طولانی بشه احتمالش هست بیوفته برای سال 1400 به بعد

 38. هانیه می گوید

  من خودم سهمیه پنج درصدی ( حداقل شیش ماه حضور در جبهه ) رو دارم
  و به نظرم این خیلی کار اشتباهیه که وسط سال اومدن اعلام کردن
  حداقل از مرداد اعلام میکردن
  برا ماهایی ک سهمیه داریم و پشت کنکور موندیم ی سال واقعا بد میشه ! من پارسال واقعا رشته خوبی قبول شدم و واستادم ک رشته بهتر بیارم ، اگه مرداد ماه اعلام میکردن من میرفتم و نمیموندم . و باید بگم که اگر از پدران شجاع ما نبود خیلیا اینجا نبودن ، حالا طرف چیزیش نشده و صدمه ای ندیده ولی از لحاظ روحی که آسیب میبینن و بلخره از جونشون گذشتن و میشه گفت انچنان فرق زیادی با کسی که صدمه دیده ندارن بلخره قصد جفتشون ایثار بودهامیدوارم اگر چنین چیزی هست از کنکور ١۴٠٠ اجرا بشه چون در حق ماهایی که امسال موندیم و سال قبل رشته خوب اوردیم کوتاهیی میشه

 39. علی می گوید

  اقای خدایی گفته بودند قبلا که اصلاح سهمیه ها به کنکور ۹۹ نمیرسه … قطعا هم در لفظشون گفته بودند حالا با این شرایط اصلاح سهمیه ها ممکنه برای ۹۹ باشه ؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   بله صحبت های هر روزشون متفاوته،ولی به نظر میاد فعلا کار داره و احتمالش برای 1400 به بعد بیشتره

 40. هانیه می گوید

  اون سهمیه ای ک طرف با تراز افتضاح میره دانشگاه خوب ماله ٢۵ درصده ، سهمیه پنج درصدیا ک ب اندازه کافی خودشون زیاد هستن و انچنان تاثیری ندارهو باید رتبت حداقل زیر ١٠ هزار باشه تا جای خوب بیاری درست مثل منطقه سه هستش ، ولی ٢۵ درصدیا با توجه ب ظرفیت زیادی که بهشون دادن و همچنین تعداد کمشون معلومه ک تاثیر میذاره رو اینده بقیه
  اگه بخان سهمیه هارو درست کنن باید کلا درست کنن نه فقط پنج درصدیا انگار پنج درصدیا هفتاد هزار نفرشونم میرن پزشکی یا رشته های پیراپزشکیما پنج درصدیام تاثیر خاصی نمیبینیم فقط تعداد کمترش نسبت ب منطقه یکم خوبه همین

  1. سينا می گوید

   يه جوري قانونو نوشتن كه انگار دلشون ميخاد كامل حذفش كنن! پنح درصد؟! و سهميه پنج درصد ايثارگرا و خانواده شهدا هم كه هيچ.چون عملا با همون ٢٥ درصدي ها پر ميشه و به بقيه نميرسه. اميدوارم اجرا نشه فعلا، و اشكالاشو بر طرف كنند.

 41. مهدی می گوید

  برای کنکور سال ۹۹ اجرا نمیشه
  در متن لایحه نوشته شده است حداکثر ۳ ماه پس از تصویب و ابلاغ مجلس آیین نامه نوشته می شود و ۱ سال بعد اعتبار اجرایی می یابد

  1. رضا احمدی می گوید

   سلام
   کجا همچین چیزی نوشته ؟!

   1. مهدی می گوید

    ماده ۷ متن لایحه
    پس از تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان
    حداکثر ۳ ماه بعد آیین نامه نوشته می شود و ۱ سال بعد اعتبار اجرایی می یابد

    1. رضا احمدی می گوید

     ممنون
     ولی هنوزم میترسم همین امسال به یه نحوی اجراییش کنن 🙁

    2. رضا احمدی می گوید

     البته چیزی که من برداشت میکنم اینه که هر تغییری بعد از تصویب این قانون (اصلاح سهمیه ها) سال بعدش عملی میشه و منظور خود اصلاح سهمیه ها نیست !

 42. کیا می گوید

  آقا ببخشید الان این 50 درصد منطقه 3 قراره به چه کسایی تعلق بگیره؟این 50 درصد چطوری مشخص میشن؟اگه میشه لطفا پاسخ بدید من منطقه 3 هستم حسابی استرس دارم سهمیه م بپره و کارم سخت بشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کیا جان
   نگران نباشید ،تصور کنید از 100 درصد ظرفیت یک رشته ،50 درصدش تعلق میگیره به سهمیه مناطق(1 و 2 و 3) و 50 درصد باقی مانده هم بدون هر گونه سهمیه برای تمامی داوطلبان

  2. معین می گوید

   بابا بقران سکته کردیم الان که ما سهمیه بالای ۲۵ هستیم یا نسبت به پارسال کار سخت تر میشه جان مادرت جواب بده

 43. مهدی می گوید

  دوستان نگران نباشید
  رئیس سنجش گویا متن لایحه رو مطالعه نکردند
  ماده ۷ لایحه
  پس از تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان حداکثر تا ۳ ماه بعد از آن آیین نامه تصویب می شود
  و ۱ سال بعد اعتبار اجرایی می یابد
  احتمالا برای کنکور ۱۴۰۱ باشد و اگر مجلس سریع باشد که با توجه به انتخابات مجلس و بررسی بودجه احتمالش کم است برای ۱۴۰۰ شاید آماده شود

  1. دلارام می گوید

   اشتباه متوجه شدین گفته یک سال بعد برای هرگونه تغییر

  2. ستایش می گوید

   نه
   نوشته که هرگونه تغییر ایجاد بشه برای سال بعد اجرا میشه،نه اینکه کلا برا سال بعد اجرا شه

 44. الي می گوید

  سلام
  ببخشيد من درست متوجه نشدم
  يعني قبلا ٣٠ درصدظرفيت براي ايثارگران بالاي ٢٥درصد بوده و الان ٥ درصد؟!؟
  يعني كم شده؟!
  يعني اين به ضرر سهميه اي هاي بالاي ٢٥ درصد ايثارگران هست؟!؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الی خانم گرامی
   به هر حال قرار است تغییراتی را در تمامی سهمیه ها حتی سهمیه مناطق شاهد باشیم و از تاریخی که این مصوبه اجرایی شود که مشخض نیست زمانش فعلا،سهمیه ایثارگران 5 درصد مازاد خواهد بود (که ابتدا اولویت با 25 درصد به بالاها و باقی مانده به داوطلبان سهمیه 5 درصی ایثارگری )تعلق می گیرد

 45. صالح می گوید

  سلام..ببخشید الان یعنی بومی گزینی دانشگاه فرهنگیان هم حذف میشه؟؟یعنی یک دانشجو ازیک استان دیگه میاد سهمیه استان دیگه
  خیلی ممنونم ازپاسخگویی شفافتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام صالح جان
   خیلی بعیده این مورد،چون معلمی شغلی هست که نیاز هست بومی منطقه باشه

 46. راکی می گوید

  یعنی اینطوری دیگه تفاوتی بین منطقه ۳و۲و۱ وجود نداره برای کنکور درسته؟و پذیرش دانشگاه میشه براساس رتبه کشوری؟درست متوجه شدم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام راکی عزیز
   برای 50 درصد ظرفیت رشته ها بله،برای 50 درصد دیگر بر اساس سهمیه منطقه هستش

   1. راکی می گوید

    بعد اون ۵۰ درصد که سهمیه مناطقه سهمیه ۳ به ۱ ارجعیت داره؟یا اینکه نه سهمیع منطقه ۱ پذیرشش راحت تره و برتره از منطقه ۳؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     برای اون 50 درصد همانند وضعیت فعلی کنکور هستش و اون 50 درصد تغییری نمی کنه

 47. Sareh می گوید

  سلام ببخشید تغییرات برای سهمیه ۲۵درصد به بالا خوبه یا بد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ساره خانم گرامی
   به هر حال قراره به عدالت نزدیک تر بشیم و سهمیه ها کم رنگ تر بشه ولی بازم تاثیر خودش رو دارن

 48. علی می گوید

  سلام این تغیر نمره از ۷۰ به ۸۵ مشمول ایثار گران ۲۵ درصد هم میشه؟ و اینکه این لایحه برای کنکور ۹۹ اجرا میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   بله شامل میشه،برای کنکور 99 احتمالش کمتره و بیشتر برای 1400 مطرحه

 49. محمد می گوید

  عجیبه و بعیده از شما که همچین اشتباهی کنید ! متن لایحه رو بخونید این لایحه نیاز به تایید مجلس و شورای نگهبان داره که هنوزم تو این گیرواگیریه انتخابات بعیده مطرح شد ، فرض بگیریم تایید شد سه ماه بعد آئین نامه میدن و بعد از یک سال تازه اعتبار اجرایی میگیره ، چرا هی میگید معلوم نیست واسه امساله یا نه؟ سال ۹۹ که هیچ ۱۴۰۰ هم یحتمل سهمیه ها سرجاشونن ، غمتون نباشه دوستان سهمیه ای

 50. Faraz می گوید

  سلام.ممنون که راهنماییمون میکنید.اجرتون با خدا.میشه بفرمایین طبق این لایحه سهمیه ای که برای فرزندان جانبازان 25 درصد میرسه چقدره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فراز جان
   قراره در هر رشته 5 درصد مازاد و اضافه بر ظرفیت اصلی برای داوطلبان سهمیه ایثارگران،اختصاص داده بشه

   1. Faraz می گوید

    منظورم اینه که برای فرزندان جانبازان ۲۵ درصد ۲۵ درصد سهمیه تعلق میگیره(بر حسب لایحه جدید)یا ۵ درصد؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     به نوعی ترکیب میشن این دو سهمیه ،ولی اصلش همونه اولویت با 25 درصد و بالاتره و باقی مانده 5 درصدی ها

 51. Artin می گوید

  دوستان اين لايحه حتي اگر هم به تصويب مجلس برسه به كنكور ٩٩ نميرسه .

 52. ملیکا می گوید

  سلام
  سهمیه ۲۵ ایثارگری پارسال تاثیر خیلی زیادی توی رتبه داشت
  الان یعنی امسال خیلی کم شده ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ملیکا خانم گرامی
   فعلا این متن لایحه هستش و زمان تصویب و اجرا مشخص نیست و به نوعی همه سهمیه ها دارای تغییراتی بوده و میشه گفت در آبنده کاهش خواهد بود

 53. الهه می گوید

  سلام
  اين لايحه مال ٩٩ هست يا ١٤٠٠؟
  امكانش هست سال ٩٩ اجرابشه يا خير؟يعني بايد قيدشو از همين الان بزنيم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الهه خانم گرامی
   برای امسال احتمالش کمتره و بیشتر برای 1400 به بعد مطرح هست

 54. حامد می گوید

  دوستان
  باید صبر کرد
  این لایحه هنوز به تصویب دولت هم نرسیده تا به مجلس ارائه بشه
  باید ببینیم در هیت دولت با قید دو فوریت به مجلس ارسال میکنند یا نه
  اگر دو‌فوریت نباشه که ۱-۲ سال طول میکشه اجراش
  ولی به نظر بعد از ۱۴۰۰ باید باشه که برنامه پنجم توسعه هم تمام میشه و این قوانین ۵٪ ایثارگری برای آن قانون است

  1. دیانا می گوید

   سلام آقا حامد اما دکتر افشار ک مشاورن
   اگ بشناسید
   گفتن به احتمال زیاد
   برای کنکور۹۹ تغییرات اعمال
   بشه.

 55. سعید می گوید

  سلام خدمت شما.
  ببخشید سهمیه 5 درصدی رو من با اینکه کامنت ها رو خوندم دقیق متوجه نشدم… رقابت 5 درصدی چی میشه؟اگه از 25%ظرفیتی نموند به 5 درصد چیزی نمیرسه ؟… کلا چه بلایی سر 5 درصد اومده؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سعید جان
   ببینید قراره کلا برای سهمیه های ایثارگران 5 درصد اضافه بر ظرفیت هر رشته در نظر گرفته بشه،و در اون 5 درصد هر داوطلبی که درصد ایثارگری بیشتری داشته باشه اولویت با اونه ، یعنی ابتدا اولویت با ایثارگران 25 درصد به بالا و سپس ایثارگران و رزمندان 5 درصد

 56. محمد می گوید

  طبق صحبت های آقای خدایی نصف کسانی که سهمیه منطقه 3دارند سهمیه شان خذف میشود و نصف دیگر بر عکس
  از کجا بفهمیم که عضو کدام دسته هستیم با سهمیه یا بدون سهمیه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   برداشت ما اینه که برای مثال یه رشته پذیرش 30 نفری داره،نصفش بر اساس همون رتبه در منطقه و سهمیه مناطق هستش و نصف دیگه هم بر اساس رتبه و تراز بهتر بدون هیچگونه سهمیه ای

 57. امیر می گوید

  خدا رو شکر . خدا میدونه این سهمیه دارای از خدا بی خبر که با نیمچه سواد وارد دانشگاه ها ی پزشکی و پیرا پزشکی میشن الان چقدر از این قضیه ناراحتن . به جای این سهمیه ها اگه دلشون واقعا برای این مملکت می سوزه ، خود سهمیه دارا باید با افزایش امکانات و کاهش سهمیه موافق باشن و اگه غیر از این باشه یعنی با بی عدالتی میخوان حق خوری کنن . پارسال یه بنده خدایی تمام درصد هاش بین 20 تا 40 بود آورد 4000 و من بدبخت تمام اختصاصی ها مو تقریبا 70 زدم و از اون بدتر آوردم . این انصافه واقعا ؟؟؟ بعد خیلی هم شاکی بود میگه این حق من نبود:( . خلاصه اگه این کارو انجام بدن شاید یه ذره از این بی عدالتی ها کم کنن .

 58. علی می گوید

  سلام
  دقیقا کی معلوم میشه که این لایحه به قانون تبدیل میشه یا نه و این که به کنکور های ۹۹ (ارشد و کارشناسی) میرسه یا نه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   ما هم مثل شما اطلاع دقیقی نداریم،به محض اینکه خبر جدیدتری برسه در همین مطلب اعلام می کنیم

 59. علی می گوید

  سلام
  این طرح بعیده به ۹۹ برسه چون هم تصویب طول میکشه هم چون دکتر خدایی گفت اگر قرار باشه تغییراتی در کنکور اعمال بشه از یک سال قبل اطلاع رسانی باید بشه تا اجرا شه
  در ضمن دکتر خدایی در یک‌ مصاحبه گفتن کنکور ۹۹ بی تغییر برگزار خواهد شد.
  درست میگم پی سی کنکور؟ درست فکر میکنم؟
  خواستم بگم درستون رو بخونید بیخودی دلخوش‌ نکنید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   بله تا حد زیادی درست میفرمایید،به احتمال زیاد به امسال نرسه ولی خب باید منتظر باشیم طی روزهای آینده اخبار جدیدی منتشر بشه،چون تو کشور ما به هر حال حوادث غیرمنتظره کم نیست

 60. وحید می گوید

  این لایحه کاملا رو‌ هوا نوشته شده و تصویب آن در دولت هم معلوم نیست
  چون نوشته سهمیه ها از این پس میشه ظرفیت مازاد و این خود مستلزم بودجه و امکانات در دانشگاه ها است
  سهمیه بومی را حذف کردن که مجلس و شورای نگهبان هم تایید نمی کنند
  این همه تغییراتی که اعمال شده حتی پس از رفتن به مجلس ماه ها در مجلس بررسی میشه
  لایحه ای در این مملکت نبوده که زودتر از ۷-۸ ماه به قانون تبدیل شده باشه

 61. Sod می گوید

  سلام الان یعنی اگر‌ اجرا بشه ایثارگران به جای ۳۰ درصد ظرفیت فقط ۵ درصد دارن که اگه اینطور شه بازم خوبه یا نه ۵ درصد هم اضافه شده

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله ظرفیت ایثارگران کاهش داشته و شانس قبولی شون کم تر شده با سهمیه

 62. سهیل می گوید

  مدیر محترم سایت
  سلام
  به نظر شما واسه کنکور نود و نه سهمیه بیست و پنج درصد حذف میشه ؟؟؟ و این که اجرای این لایحه به تصویب مجلس نیاز داره یا بدون اجازه مجلس میتونه اجرا شه ؟؟ به نظر شما نمایندگان این طرح رو تصویب میکنن جوری که واسه کنکور نود و نه اجرا شه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سهیل جان
   احتمالش کم تره به امسال برسه و بیشتر به نظر میاد واسه 1400 به بعد باشه و بله تصویب چند مرجع رو لازم داره

 63. روناک می گوید

  سلام من امسال از سهمیه ایثارگری استفاده کردم اما انتخاب رشته نکردم برای کنکور99دوباره میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

 64. محمد می گوید

  االان من بدرم جانباز 15 درصد هستن واسه کنکور1400 سهمیه دارم و چقدهه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   در صورتی که تصویب بشه و برای سال 1400 اجرایی بشه، در سهمیه ایثارگران اولویت با بالای 25 درصد و بعد از آن با داوطلبان زیر 25 درصد است.

  2. امیر می گوید

   با این وجود کسانی که در منطقه ۳ هستند توانایی رقابت با افرادی در منطقه ۱ هست رو ندارند! چون امکانات بیشتری رو دارند!

 65. محمد می گوید

  لطفا جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   پاسخ داده شد محمد عزیز

 66. ph می گوید

  از امسال باید تصویب بشه نباید بزارن سال بعد ما که نسل سوخته نباید باشیم

 67. ذبیح می گوید

  سلام،دراین لایحه جدیدکه پیشنهاد شده ،گفته شده، ۵۰٪برای مناطق(۱و۲و۳)و۵۰٪برای آزادکه سهمیه مناطق ندارندمنظورازآزادچی هست لطفاتوضیح دهید ،باتشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ذبیح جان
   آزاد یعنی اینکه بدون هر گونه سهمیه ای یعنی نها با توجه به رتبه و تراز بهتر در مقایسه با تمام داوطلبان

 68. حمید رضا می گوید

  رئیس سنجش گفت رئیس جمهور باید تصمیم بگیره که لایحه به مجلس بره یا برای اجرای سریع به شورای انقلاب فرهنگی
  اگر بفرستن مجلس به سال ۹۹ نمیرسه
  بعید میدونم بدون تصویب شورای نگهبان اجرا بشه

 69. مهدی می گوید

  سلام به نظرتون چقد طول می کشه تا خبر دقیق سهمیه برسه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   لطفا کلیپ آخر در انتهای متن رو ببینید که رئیس سازمان سنجش توضیح دادند

 70. فاطمه می گوید

  سلام مرسی بابت مطالبتون.
  ببخشید الان طبق اصلاحیه جدید برای سهمیه ها اینکه گفته شده سهمیه ها به صورت ظرفیت مازاد وارد دانشگاه میشن یعنی باید شهریه پرداخت کنند؟اخه تو دفترچه کنکور برای رشته های پردیس و ظرفیت مازاد گفته شده که باید شهریه پرداخت کنند.
  و اینکه برای سهمیه ۲۵ درصد یعنی خیلی تفاوت نسبت به کنکور ۹۸ ایجاد میشه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   این مازاد منظورش اضافه هستش یعنی 5 درصد اضافه بر ظرفیت اصلی هر رشته به ایثارگران اختصاص داره و با مفهوم دیگر یعنی اینکه پول بدید کاملا جداگانه ست و یکی نیستند
   اگر اجرایی بشه طبیعتا باید بسیار رتبه بهتری داشته باشید تا در سهمیه ایثارگران قبول بشید به قولی قبولی سخت تر میشه

 71. عاطی می گوید

  خدا کنه امسال از دست این سهمیه دارها خلاص بشیم . چون واقعا حق ماهای که با سختی و تلاش درس میخونیم این نیست . نع میتونیم کنکور ارشد باشون رقابت کنیم نع آزمون های استخدامی .امیدوارم که این طرح برای سال ۹۹ اجرا بشه چون واقعا دیگه تحمل یه شکست دیگه ندارم.

 72. حمیده می گوید

  آیا این تغییر سهمیه ها اجراش به کنکور ۹۹ میرسه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حمیده خانم گرامی
   خوشبینانه شاید

 73. احمد می گوید

  سلام خسته نباشید.این لایحه حذف سهمیه مربوط به کدوما سهمیه ها میشه.یه سوال دیگه من بدرم جانباز15درصد هستن و کارت جانبازیی دارن و در جبهه خیلی حضور داشتن بیش از شش ماهه من برای کنکور1400 سهمیه دارم یا حذفش میکنن سهمیه برای ما هم شامل میشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمد جان
   اگر این لایحه تصویب بشه و برای 1400 هم اجرایی بشه ایثارگران دارای ظرفیت پذیرش 5 درصدی خواهند بود که اولویت با ایثارگران 25 درصد و سپس با ایثارگران و رزمندان 5 درصدی است

 74. محمد می گوید

  خیلی خوبه اگه اجرا بشه میدونید برا ۹۹ احتمالش هست باشه یا نه و تصویبش چقدر طول میکشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد عزیز
   خوشبینانه احتمالش هست ولی احتمال بیشتر برای 1400

 75. مبینا می گوید

  سلام من پارسال از سهمیه ی ایثار گری استفاده کردم و آزاد قبول شدم اما نرفتم.
  امسال نمیتونم استفاده کنم؟
  خواهشن جواب بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مبینا خانم گرامی
   تا جایی که ما اطلاع داریم اگر قبلا برای سراسری و روزانه استفاده شده باشه نمی توانید استفاده کنید مجددا،در غیر این صورت شما باز هم می توانید از آن استفاده کنید،برای اطمینان از سایت سنجش و بنیاد شهید نیز می توانید پیگیر باشید

 76. alireza می گوید

  سلام خسته نباشید.ببخشیداین لایحه تغییرات سهمیه تصویب شدیانه؟ اگرتصویب نشده چه زمانی تصویب میشه تاریخ نشخصی داره یااصلا به ۹۹میرسه؟مچکرازشما

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   خیر هنوز تصویب نشده
   خوشبینانه شاید به امسال برسه و احتمال بیشتر برای 1400 به بعد

 77. فاطی می گوید

  سلام ببخشید سهمیه ۲۵ درصد دقیقا چطور میشه واسع کدوم کنکوره

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطی خانم گرامی
   ظرفیت پذیرش سهمیه ایثارگران از 25 درصد کاهش داده میشه به 5 درصد،و در اون سهمیه 5 درصدی پذیرش، اولویت با ایثارگران بالای 25 درصد و سپس 5 درصد ایثارگری و رزمندگان خواهد بود،امیدواریم واضح گفته باشیم،لطفا کلیپ ها ی داخل مطلب رو حتما ببینید

 78. حامد می گوید

  همانطور که قبلا گفتم این لایحه با دوفوریت به مجلس نرود به سال ۱۴۰۰ هم نمی رسد
  که بعید هم است دو فوریت باشد

  شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتند هم باید به شورای انقلاب فرهنگی بیاد هم مجلس و اگر‌ با دوفوریت به مجلس نرود به سال ۱۴۰۰ هم نمی رسد
  مجلس هنوز لایحه های سال ۹۵ رو بررسی نکرده

  1. ستایش می گوید

   سلام
   ببخشید اگه قرار بود سهمیه ایثارگران برا ۹۹ حذف کنن،خب چرا تو دفترچه های ارشد و دکتری لحاظ شده؟ به هر حال مردم براساس اون میرن کد میگیرن و…اگه قرار باشه حذف شه چرا خب تو دفترچه درج میکنن؟؟
   به نظر شما برا امسال سهمیه ها وجود داره؟ ۲۵ درصد و ۵ درصد؟

   1. حامد می گوید

    سلام
    معمولا لایحه هایی از این دست را دولت با دو فوریت به مجلس نمیفرسته البته لایحه های دو فوریتی هم معمولا ۶ ماه زمان می برد تا ابلاغ شود
    برای سال ۹۹ سهمیه ها هست ولی به احتمال زیاد برای سال ۱۴۰۰ عملا حذف می شود
    سهمیه ایثارگران بعد از اون عملا وجود ندارد چون ۵٪ ظرفیت مازاد متعلق به ایثارگران توسط رتبه هایی بالا و نمره های عالی که حتی از حدنصاب هم نمره بالاتری می آورند پر می شود وچیزی باقی نمی ماند

   2. علی می گوید

    برای ۹۹ همون چیزی هست که توی دفترچه نوشته شده
    این صرفا یک لایحست و کلی داستان داره
    البته حوادث یهویی«:)))» کم نیست تو این مملکت ولی به احتمال خیلییییی زیاد همون چیزی که توی دفترچه نوشته شده درست هست
    این لایحه هم کلی کار داره و با توجه به تغییرات اساسی و زیادی که ایجاد میکنه بیشتر در حد یک شوخی هست

    1. ستایش می گوید

     نه من منظورم این بود که،توی دفترچه های ارشد و دکتری سهمیه ها وجود داره،نمیشه که برا اونا بذارن برا کارشناسی ها حذف کنن:(

  2. ستایش می گوید

   سلام
   آخه رییس سازمان سنجش گفت هر زمان که تصویب بشه ما اجراش میکنیم،خودشم گفت میخوایم هر چه سریع تر تصویب بشه تا اجراش کنیم،و سعی میکنیم برا کنکور ۹۹ اجرایی بشه

  3. ستایش می گوید

   با این وضع عملا حذف کردن سهمیه ایثارگرانی که قبلا ۵ درصد داشتن،چون کاهش ظرفیت دادن به ۵ درصد،بعدشم همش پر میشه دیگه،اصلا جا نمیمونه برا بقیه،اونایی که سهمیه های بالاتری دارن تو اولویتن و عملا هم پر میکنن ظرفیت رو

  4. رها می گوید

   از کجا میدونید انشالله حداقل امسال نرسه وگرنه نمیموندم مشت کنکور خوب

 79. نگین می گوید

  کجای این سهمیه ها به نفع بچه هاست آخه؟همه خوشحالن از این قضیه اما معضل اصلی سهمیه مناطق و ایثارگران و جانبازانه که اینا علاوه بر پابرجابودن تازه بیشترهم شده فقط دارن در حق منطقه ۳و بچه های محروم ظلم میکنن همین وگرنه هیچ هدف دیگه ای ندارن واقعا امیدوارم برا امسال تصویب نشه خیلیا بدون دونستن این قضیه موندن پشت کنکور حالا تکلیف اونا چیه

  1. حامد می گوید

   سهمیه ایثارگران عملا در قانون جدید حذف شده است و فقط یک اسم ازش باقی مانده
   هم ظرفیت کم شده و هم حدنصاب بالا رفته و رقابت بیشتر
   ۵٪ ظرفیت با رتبه های عالی ایثارگران پر می شود که معمولا نفرات اول سهمیه بدون سهمیه هم قبول می شوند
   هر سال در تحصیلات تکمیلی حداقل چند رتبه ی تک رقمی برای نفرات اول ایثارگر است

 80. محسن می گوید

  سلام خواهشن جواب بدید دقیقا کدوم سهمیه ها حذف میشن

  1. پی سی کنکور می گوید

   محسن جان
   کامل در متن مشخص شده
   بسیار از سهمیه ها از جمله بهیاری ،هیئت علمی،و … حذف می شوند
   سهمیه ایثارگران از 30 درصد به 5 درصد کاهش می یابد،و ظرفیت قبولی سهمیه مناطق نیز 50 درصد خواهد بود

   1. محسن می گوید

    سهمیه جانبازان زیر25 حذف می شودجانباز15 درصد کارت جانبازیی هم داریم

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام محسن جان
     در اون 5 درصد سهمیه ایثارگران که در لایحه اومده اولویت با داوطلبان با سهمیه بیشتر هست و باقی مونده به شما می رسه

    2. حدیث می گوید

     سلام ممنون بابته سایت خوبتون من یه سوال داشتم پدرم حضور بیش از شش ماه در جبهه داشته و من سال ۹۹کنکور دارم میخاستم بدونم که اگر این طرح برای امسال اجرایی نشه بازم سهمیه ۵درصدی من حذف میشه یا به احتمال زیادتغییری ایجاد نمیشه؟ میشه لطفا جواب بدید

     1. پی سی کنکور می گوید

      سلام حدیث خانم گرامی
      یه مصوبه ای رو در دیوان عدالت اداری لغو کردند که در این لینک قابل مشاهده هستش با این توضیح که : که اگر پدرتون در دوره جبهه بوده اند و حضورشون داوطلبانه نبوده یعنی یا موظفی بوده یا استخدامی نیروهای مسلح اگر جانبار نشده اند و یا اسیر نشدند سهمیه 5 درصدی شون لغو میشه ولی اگر حضورشون داوطلبانه بوده و بیشتر از 6 ماه بوده که بازم سهمیه 5 درصد دارند

      اما در این مطلب بالا توضیحات طرح تغییرات سهمیه رو می بینید که مشخص نیست زمان اجراش چه وقت هست،تمام سهمیه ها با کاهش روبرو می شوند

 81. امير محمد می گوید

  سلام حالتون خوبه به خدا هر خبري مياد من از تو سايت خوبتون ميبينم يه شوال دارم
  آيا براي من كه سهميه ٢٥ درصد دارم و كنكور ١٤٠٠ ميدم ممكنه سهميمو كم كنن يا نه لطفا جواب بديد بازم ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   امیر محمد عزیز
   در کل همه سهمیه ها کم میشن حالا هم سهمیه مناطق هم سهمیه ایثارگران و شما دارای 5 درصد سهمیه خواهید بود در کنکور 1400 البته اگر همین توضیحات تصویب و اجرایی بشه
   خوشحالیم که با پی سی کنکور هستید،هر خبر جدیدی برسه در این رابطه مطلب رو بروز می کنیم

 82. دانیال می گوید

  سلام خسته نباشید جانبازان زیر25 درصد سهمیه دارن سهمیه شاملشون میشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دانیال عزیز
   ببینید در کنکور فعلی و سال های اخیر 30 درصد بوده که قراره تبدیل به 5 درصد اضافه بر ظرفیت اصلی کنکور باشه،در اون 5 درصد هم اولویت با کسانی هست که درصد ایثارگری بیشتری دارند

   1. دانیال می گوید

    اها یعنی سهمیه جانبازان زیر25 درصد بازم تو کنکور هست و حذف نمیشه ولی مث قبل نیس و کمتر لحاظ میشه ولی در ثبت نام کنکور بازم هس درسته ببخشید واقعا اگر اینبارم جواب بدید سباس

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام دنیال جان
     حتما به کامنت ها تون اگر لازم به پاسخ باشه و ما هم اطلاعاتی داشته باشیم ،پاسخ میدیم
     بله درسته ولی خب این سهمیه در کل کم میشه که شاید اصلا به تعداد کمی از داوطلبان برسه البته باز نظر قطعی رو باید در زمان اجرای این لایحه گفت

 83. آرش می گوید

  سلام ببخشيد يعني تغيرات سهميه از سال١٤٠١شروع ميشه وبراي سال ٩٩و١٤٠٠ در نظر گرفته نميشه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آرش جان
   اگر با طرح دو فوریتی به مجلس نره احتمالا به کنکور 1400 میرسه، و اگر مورد دوم یعنی از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش بره و سریعتر پیش بره که حالت خوشبینانه هست به کنکور 88 میرسه

 84. روناک می گوید

  سلام من امسال از سهمیه ایثارگری استفاده کردم اما انتخاب رشته نکردم تو کنکور99دوباره میتونم از سهمیم استفاده کنم؟

 85. نفس می گوید

  سلام الان چی میشه ترو خدا احتمالش چقدره به ۹۹ برسه؟؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   نفس خانم گرامی
   احتمالش کمه که به 99 برسه ولی باز اخبار جدیدتر رو در صورت انتشار در این مطلب بروز می کنیم

 86. سهیل می گوید

  با سلام و خسته نباشید…اگه دو فوریتی نشه برای سال 99 همه ی سهمیه ها مثل سال های گذشته خواهد بود؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سهیل جان
   بله

 87. احمد می گوید

  سلا لطفا جواب بدین من سهمیه خانواده شهدا دارم یعنی چی اولویت با فرزند شهید و ایثارگر بعد در صورت تکمیل نشدن ظرفیت سایر ایثارگران یعنی اگر نمره بالاتری کسب کنیم بازم اولویت بندی شده منتظر بمونیم چیزی اضافه بمونه به ما برسه ؟ خب اینجوری عملا سهمیه مون از بین رفته

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمد جان
   اولویت با ایثارگران بالای 25 درصد و در صورت باقی ماندن ظرفیت به داوطلبان با سهمیه 5 درصدی تعلق می گیرد،بله خب ظرفیت ها بسیار کم شده

 88. فاطی می گوید

  سلام ببخشید یعنی اینجا من که سهمیه ۲۵درصد دارم و سال اولمه هیچ تاثیری برام نداره یعنی مثل قبل بین ۱۹ هزار نفر شمرده نمیشم چقدر ضرر کردم میشه واضح برام تضیح بدیت چون خیلی استرسشو گرفتم میخام بدونم چطور میشه سهمیه ۲۵ درصدا اخه من موندم این عامو بر نداشت تا همین امسال اینا باید اینوباید یه سال قبل اعلام میکردن نه الان که دوماه دیگه شروع ثبتنامه میشه به من بگیت قبلا بین ۱۹ هزار نفر سنجیده میشدم بعد از تصویب این لاحیه بین چندنفر سنجیده میشم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مجدد خدمت شما
   ببینید اصلا مشخص نیست که به امسال میرسه یا نه و احتمالش کمتره
   اما در مورد بعدی اینکه شما در اون سهمیه ای که به ایثارگران تعلق میگیره طبیعتا هر چقدر نمراتتون در بین داوطلبان ایثارگر بالاتر باشه قطعا سهمیه براتون قابل استفاده خواهد بود

 89. ذبیح می گوید

  سلام،باتشکرازپی سی کنکور

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ذبیح جان
   سپاس از لطف و همراهی شما با پی سی کنکور

   1. احمد می گوید

    مشکل ما کاهش سهمیه نیست مشکل ما زمانبندی نامناسبه آلان وسط سال تحصیلی

   2. مهدی می گوید

    سلام خسته نباشید
    آیا سهمیه ۲۵ درصد تو کنکور ۹۹ به ۵ درصد کاهش یافته?

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام مهدی عزیز
     فعلا که تصویب نشده و مشخص نیست به امسال برسه،تا زمانی هم که تصویب نشده مثل سابق هست
     ولی در صورت تصویب حالا چه برای سال 99 یا 1400 ظرفیت ایثارگران به 5 درصد کاهش می یابد که اولویت با داطولبان دارای سهمیه بیشتر است.

 90. علی می گوید

  سلام
  دوستان این طرح بعیده به ۹۹ برسه اولا پروسه تایید این خیلی طول میکشه اگه با قید دو فوریت نره که دیگه هیچی اگر هم تایید بشه اما دیر باشه که میگن دیره نباید ۹۹ اجرا بشه
  دوما به این طرح ایراد میگیرن و یه سری از بند هاشو قبول نخواهند داشت یا میگن اینا نباید حذف بشه باید مثلا کم بشه یا میگن این خیلی کمه باید بیشتر بشه
  مثلا اون بحث سهمیه آزاد چیزی هست که شک ندارم بهش گیر خواهند داد.
  و خلاصه میفرستن برای اصلاح یعنی اگه بره مجلس میفرستن کمیسیون برای بررسی مجدد و اصلاحیه
  بیخودی فکرتون رو درگیر نکنید. اگر خدا بخواد به ۱۴۰۰ میرسه.

  1. الهام می گوید

   اخرین خبرو بخونید شورای نگهبان گفته موافقیم با این لایحه که فقط سه سهمیه شده فقط دیگه می مونده مراحلشو کی تصویب بشه

   1. پی سی کنکور می گوید

    دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع رو گفتند که با شورای نگهبان متفاوت هستند

 91. Zahra می گوید

  اگه میخواستن لغو کن سهیمه هارو باید قبلتر میگفتن نه الان که ما فکرمون درگیر شه گناه ما چیه اخه که یهو میان مطرح میکنن

 92. خاطره می گوید

  سلام.ممنون از راهنمایی ها و مطالب خوبتون
  یه سوال داشتم

  پدر من دوران جنگ سرباز بودن ۲سال و کد ایثارگری هم دارن.الان سهمیه ۵ درصدی برای من شامل میشه یا نه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام خاطره خانم گرامی
   اگر این دو سال کاملا موظفی خدمتشون بوده خیر،ولی اگر بخشی از آن بیشتر از 6 ماه داوطلبانه در جنگ حضور داشتند بله شامل سهمیه میشید،باز شاید این مصوبه دیوان عدالت اداری که سهمیه 5 درصدی بخشی از افراد رو حذف کرده اجرا نشه

 93. سیده می گوید

  سلام دوستان
  من فرزند جانباز ۵۰ درصد فوتی هستم…حاضرم دنیامو و زندگی مو بدم ولی بابام کنارم باشه ..خدا میدونه هیچ سهمیه ای هیچ امتیازی جای خالی بابامو پر نمیکنه ….کاش شما دوستان ما رو خواهر و برادر خودتون میدونستین و درک مون میکردن
  ان شاالله همه موفق بشین

 94. امير محمد می گوید

  سلامي دوباره خدمت شما
  اگه از شما بپرسن كه آيا سهميه هاي٢٥درسد براي كنكور ١٤٠٠ كاهش مي يابد يا نه جواب شما چيه فقط اره يا نه بازم ممنون از سايتتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر محمد عزیز
   بله همچون سایر سهمیه کاهش می یابد

 95. مهدیه می گوید

  نباید سهمیه ی حافظان قرآن رو حذف میکردن اونا ۳ الی۴ سال زحمت میکشن قرآن رو حفظ میکنن ولی بچه های ایثارگران که واسه اون سهمیه ی ۵۰ درصد به پایین که زحمتی نمیکشن

 96. زهرا* می گوید

  سلام
  الان حذف بعضی از سهمیه ها به نفع داوطلبان مناطق میشه یا به ضررشون
  اگه کسی سهمیه ایثار داشته باشه شانسش بهتره یا اینکه از مناطق استفاده کنه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   در کل این طرح برای افزایش عدالت آموزشی هست و اینطور نشون میده که به نفع تمام داوطلبان است ولی تا زمانی که اجرا نشه نمیشه نظر قطعی داد

 97. راکی می گوید

  پی سی کنکور طبق آخرین خبر که استاد … داخل پیجش گذاشته مشخص شده طبق گفته عاملی دبیر شوارای انقلاب فرهنگی این تغییرات سهمیه به کنکور ۹۹ نمیرسه میتونید داخل پیج ایشون مشاهده کنید و درستش هم همینه برا هر تغییری حق ندارن وسط سال ذهن دانش آموز رو درگیر کنن باید از خیلی قبل تر میگفتن نه الان

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام راکی جان
   ایشون رو نمی شناسیم و ما هم این خبر رو منتشر کردیم،ولی خب کشور ما در کل زمان بندی خاصی نداره !

 98. javad می گوید

  سلام خسته نباشید اگه این طرح به کنکور 99 نرسه حد نصاب نمره برای ایثارگران همون هفتاد درصد خواهد بود؟؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام جواد جان
   بله درسته

 99. زهرا می گوید

  سلام باوجود کاهش سهمیه مناطق ۵۰ درصد به ضرر بچه های منطقه ۲ و۳ درعین حال به نفع منطقه ۱ هست خب معلومه اونا رتبه کشوریشون از بچه های محروم بهتر میشه و عملا بی عدالتی نمود پیدا میکنه
  #مسئولین خواهشا سهمیه مناطق رو دست نزنید ….

 100. بردیا می گوید

  سلام. به نظرتون این لایحه طرح دو فوریتی میگیره که به امسال برسه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بردیا جان
   احتمالش کمه فعلا

 101. مهری می گوید

  آیا بنظر شما این تغییرات سهمیه تا موقع ثبت نام کنکور ۹۹ معلوم میشه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهری خانم گرامی
   باه احتمالش هست

 102. حامد می گوید

  وزیر علوم گفتند
  اگر قانون کاهش سهمیه تا قبل از ثبت نام کنکور برسد، اجرایی می‌شود؛ وگرنه ممکن است برای سال بعد اجرایی شود.
  یعنی اگر تا بهمن ابلاغ شود برای ۹۹ اجرایی می شود وگرنه برای سال ۱۴۰۰

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حامد جان
   طبق گفته ایشون بله

 103. آرش می گوید

  سلام ببخشيد امكان داره تغييرات سهميه. به ١٤٠٠ برسه ؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آرش جان
   بله امکانش هست ولی هنوز چیزی قطعی نیست،اگر تا بهمن ماه و نهایتا اسفند ماه خبر جدیدی نشد،سخته که به کنکور 99 تغییرات برسه

 104. فاطمه می گوید

  سلام خوب الان تو چند ماه ممکنه برسه ؟ چون زمان ثبت نام کنکور کم تر از دو ماه دیگس، لطفا جواب بدین ممنون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   در حال حاضر احتمالش کمه که به امسال برسه ولی خب هیچ کسی نمیتونه قطعی نظر بده

 105. فاطمه می گوید

  و ببخشید با توجه به صحبت های دبیر شورای انقلاب فرهنگی که گفتن اگر لایحه به مجلس برود برای ۱۴۰۰هم نمی رسه و چون دکتر غلامی گفتن از دولت به مجلس میره پس در این صورت به احتمال ۹۰درصد به امسال نمیرسه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   ما هم دقیقا نمی دانیم،چون تو کشور ما نه در این مورد بلکه در موارد دیگر هم زمان بندی مشخصی ندارد

 106. عليرضا می گوید

  الان اين طرح بره مجلس…چقدر احتمال تصويبش هست؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   احتمالا چون نزدیک انتخاباته بعضی از نمایندگان سعی می کنند خودشون رو نشون بدن و دچار دو قطبی ایحاد بشه !

 107. فرزانه می گوید

  سلام وقت بخیر باشه
  اگه سهمیه 5%حذف بشه و سهمیه های دیگه یعنی 10 تا 20 جز 25 محسوب میشن یعنی دیگه دو گروه بالای 25 و پایین 25 نمیشن!!!!!
  ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرزانه خانم گرامی
   سهمیه 25 درصد و 5 درصدی ادغام میشن در یک سهمیه 5 درصدی که اولویت با داوطلبانی خواهد بود که سهمیه ایثارگری بیشتری دارند

 108. رامین می گوید

  این لایحه حتی اگر دو‌فوریت هم به مجلس برود نمایندگان وقت بررسی آن را ندارند
  فعلا درگیر بودجه ۹۹ هستند و انتخابات
  فعلا لایحه از خود دولت هم خارج نشده
  وزیر علوم هم خودش خوب میدونه به کنکور ۹۹ نمیرسه اینجوری میگه که بعد کسی معترض شد بگه که لایحه را دادیم در حال مراحل قانونی است
  کنکور ارشد چند ماه دیگه برگزار میشه و همچنان میگه امیدواریم

  1. محمد می گوید

   رسیدگی به بودجه ۴ اسفنده ، ولی خیلی نامردیه که ارشد نباشه ولی برا کنکور اصلی تصویب کنن باید حداقل از یه سال قبلش اطلاع میدادن، نه وسط سال اونم قانونی که خیلی سال هست بخان یدفه عوض کنن.

 109. حامد می گوید

  سلام
  اگه تا قبل از 15 بهمن که ثبت نام کنکوره این لایحه تصویب نشه،سهمیه های کنکور با شرایط قبلی برگزار میشه؟ دیگه بعد از ثبت نام کنکور نمیتونن تغییری بعدش ایجاد کنن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حامد جان
   بله معمولا باید به این صورت باشه

 110. علی می گوید

  سلام لطفا خبری که دبیر شورای عالی آقای عاملی درباره اینکه سهمیه هئیت علمی باید در شورا بررسی بشه رو هم داخل سایت قرار بدید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی عزیز
   سپاس از شما،این خبر هم پوشش داده شد

 111. عليرضا می گوید

  واقعا مسخرس…الان وقت اين كاراس…اين وقت داشتن درست دمه كنكور دارن اين كار ميكنن…واقعا اين بلاتكليفي ادم رو اذيت ميكنه‍

 112. Ali می گوید

  سلام پی کنکور این لایحه به کنکور امسال میرسه یا نه؟؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   احتمالش کم تره ولی طبق گفته وزیر علوم اگر تا زمان ثبت نام کنکور که بهمن ماه هستش اگر به مجلس ارسال بشه احتمالش هست برای 99 بررسی بشه در غیر اینصورت میوفته برای 1400

 113. علي می گوید

  ببخشيد…اگه واسه كنكور سال بعد(٩٩) اجرا نشه…واسه تحصيلات تكميلي(٩٩)ممكنه اجرا بشه؟؟؟!!!

  1. پی سی کنکور می گوید

   از نظر ما که احتمالش کمه و بعیده همچین موردی

 114. بردیا می گوید

  پی سی جدا از احتمالات خودت فکر میکنی به امسال میرسه یا نه؟ بله یا خیر لطفا :)

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بردیا جان
   به هر حال ما هم طبق اطلاعاتی که میرسه نظر میدیم و پیش بینی نمی کنیم،ولی نظرمون اینه که اگر تا بهمن به مجلس نرسید به امسال نمی رسه

 115. سین می گوید

  سلام خسته نباشید
  ممکنه که اصلا وقتی این لایحه به مجلس رسید تصویب نشه ؟ چون همینطور که میدونید این طرح مخالفان زیادی داره و اینکه سهمیه ایثارگران سال های ساله داره اجرا میشه اینطوری یهویی حذف کردن یا کم کردنش هم یه جور بی عدالتیه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله امکانش هست

 116. saman می گوید

  ادمين عزيز خيلى ممنون از اينكه همه ى خبر ها رو برامون قرار ميدين و مثل افراد ديگه اخبارو الكى بزرگ نمايى نميكنين و همون جورى كه هست ميگين

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سامان عزیز
   سپاس از شما، خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید

 117. علي می گوید

  پس اگه به كنكور امسال نرسه…خيلي احتمالش كمه كه به تحصيلات تكميلي برسه…درسته؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   در کامنت قبلی تون پاسخ داده شد

 118. راکی می گوید

  ببخشید سوالم ربطی به سهمیه ها نداره اما خیلی پرس و جو کردم به نتیجه نرسیدم شما میدونین برای قبولی در ارشد انگل شناسی دامپزشکی باید مدرک کارشناسی رو در چه رشته ای گرفته باشیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام راکی جان
   در این رابطه ما هم اطلاع دقیقی نداریم و قطعا بهتره که دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد رو بررسی کنید،لیست رشته های مجاز در کنکور این رشته رو ذکر کرده

 119. محمد می گوید

  سلام ببخشد این سه سهمیه هایی که می مونن کدومان

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   بیشتر سهمیه ها با کاهش و حذف نهایتا به این صورت ماندنی خواهند بود ،از جمله سهمیه مناطق ،سهمیه ایثارگران و سهمیه المپیادهای جهانی و سهمیه بلایا و مناطق محروم در صورت امکان

   1. محمد می گوید

    سهمیه ایثارگران کدوما پس خانواده شهدا چی

    1. پی سی کنکور می گوید

     بله همونه،سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران

 120. حمید می گوید

  انتخاباتی که اسفند ماهه چه تاثیری توی روند تصویب این سهمیه ها داره ؟ یعنی باعث میشه این لایحه تصویب بشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حمید جان
   اتفاقا ما بیشتر احساس می کنیم،نماینده ها معکوس عمل می کنند و جلوگیری می کنند از تصویب در این برهه زمانی

  2. Marym می گوید

   تصویب نمیشه

 121. حمید می گوید

  سلام تا کی معلوم می‌شه که به امسال میرسه یا نه و کدوم احتمالش بالاتره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حمید جان
   احتمالا اواسط بهمن ماه

 122. نیوشا می گوید

  سلام
  چندتا سوال داشتم ازتون:
  وقتی سهمیه 5 و 25 ادغام شن اگر مثلا برای یک کد رشته و دانشگاه سهمیه 5 درصدی بهتر از 25 باشه کسیو رو انتخاب میکنن که سهمییش بیشتره؟
  حدنصاب 85 فقط برای اون سه تا رشته تجربیه؟
  ینی تو این سازماندهیشون فقط به ضرر 5 درصدیا بود ؟؟
  مثلا پنج درصد یه دانشگاه با 25 پر شد 5 درصدیا باید چیکار کنن؟؟!!!میرین برای گزینش با سهمیه مناطق ؟ که اونم بیشترش واسه منطقه 2 و 1 شده
  به نحوی 5 درصدو حذف کردن فقط اسمش مونده نه !

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نیوشا خانم گرامی
   این سوالات شما برمیگرده به جزئیات بیشتر،که بعضی از این مسائل رو حتی تا زمانی که اجرا نشده نمی توان نظر قطعی داد
   ولی هر قدر درصدهای کنکور شما بهتر باشه و به حدنصاب نزدیکتر باشید قطعا شانستون برای استفاده از سهمیه ایثارگران بیشتره

 123. فرشته می گوید

  ببخشید قانون حذف سهمیه ها به کنکور سال ۱۴۰۰‌میرسه؟؟
  یا اگه به کنکور ۹۹ نرسه دیگ تصویب نمیشه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرشته خانم گرامی
   احتمالا به 1400 میرسه

 124. سارا می گوید

  سلام به نظرتون احتمال داره به کنکور امسال برسه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سارا خانم گرامی
   تا زمان ثبت نام کنکور 99 اگر خبری نشد که به امسال نمیرسه

 125. Marym می گوید

  برید اخبار رو چک کنید آقای دکتر کاویانی راد معاون بنیاد شهید تاکید کردن ک این لایحه واسه امسال نیست،حتی دوبار این اخبار اعلام شده،

 126. Marym می گوید

  زنگ بزنید ب شماره ۰۲۱۳۹۹۳۲۴۷۷این شماره دفتر مصوبات مجلس هست، زنگ بزنید بپرسید، من زنگ زدم گفتن ک این لایحه هنوز تو سیستم ما نیومده، و با توجه ب انتخابات مجلس بررسی این لایحه ب عمر این مجلس نمیخوره

 127. Marym می گوید

  من هم زنگ بنیاد شهید کل زدم هم دفتر مجلس و هم دفتر شورای عالی انقلاب،هرر سه گفتن واسه کنکور ۹۹ بطور حتم نیست

 128. Marym می گوید

  متن کامل سخن آقای کاویانی راد رو مطالعه کنید،این ده روز همه جامعه ایثارگری کنکور ذهنشون درگیر این حواشی شده، بخدا ارزش نداره، با تمام نیرو درس بخوانید هیچ اتفاقی و هیچ گونه تغییری نخواهد افتاد.

  1. حامد می گوید

   لینک متن سخنرانیش رو بگذارید بی زحمت

 129. Marym می گوید

  در ضمن الان خیلیا هستن ک پشت کنکوری سهمیه ایثار گران هستن و این افراد اگر میدونستن همچین قانونی واسه کنکور ۹۹ اجرا میشه پشت کنکور نمیموندن ،پس این خودش بی عدالتی هست در حق جامعه ایثارگری و این خودش این لایحه ک مبنی بر عدالت هستو زیر سوال میبره، این خودش اوج بی عدالتی هست

 130. Marym می گوید

  سلام چرا نظرات من نیست؟!!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   بابت تاخیر در تایید پیام ها پوزش،چند پیام شما تایید و منتشر شد

 131. سارا بانو می گوید

  سلام پدرم جانباز ۲۵درصد هست من سهمیه ۲۵درصدی دارم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سارا خانم گرامی
   بله
   مطلب زیر را نیز بخوانید :
   https://p30konkor.com/%d8%b3%d9%87%d9%85%db%8c%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1/

 132. مریم می گوید

  سلام
  اینکه سهمیه هیئت علمی ها توسط انقلاب فرهنگی تصمیم گیری میشود و بقیه لایحه توسط مجلس درست است؟؟؟
  نباید تصمیم گیری نهایی حتی برای هیئت علمی ها را مجلس انجام دهد؟؟
  ایا تعقیر سهمیه هیئت علمی ها به کنکور ۹۹ میرسد؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   وزیر علوم در آخرین صحبتشون به این مورد اشاره داشتند که برخی از سهمیه تصویب شده قبلی توسط شورای انثلاب فرهنگی و سایر مصوبات سهمیه ای مربوط به مجلس نیز در مجلس بررسی خواهد شد

 133. فاطیما می گوید

  سلام من امسال از سهمیه ی آزادگی پدرم استفاده کردم و بر اساس سوابق تحصیلی روزانه قبول شدم اما نرفتم
  دیگه نمیتونم از سهمیه م استفاده کنم؟
  من دو تا سهمیه دارم یکی آزادگی پدرم یکی هم جانبازی ۲۵درصدی میتونم امسال از جانبازی ۲۵درصدی استفاده کنم؟

 134. نگین می گوید

  ببخشید اینکه دکتر خدایی گفته راجع به علت لغو ممنوعیت پذیرش تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه ازاد به چه معناست چون من رشتم تجربیه و میخوام ازاد بدون کنکور خقوق بخونم میخواستم بدونم برای مهرماه سال آینده همچنان حقوق بدون کنکور وجود داره یا نه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نگین خانم گرامی
   ظاهرا قرار بوده که از سال 96 دانشجوی تکمیل ظرفیت پذیرش نداشته باشند،ولی امسال دانشگاه آزاد از این مورد تبعیت نکرد،و سایر دانشگاه ها نیز برای اینکه جا نمونن از این فرصت شروع کردند به تکمیل ظرفیت،توضیحات رئیس سنجش هم در این رابطه بوده و برای سال آینده نیز کامل مشخص نیست البته برای این رشته های بدون کنکور احتمالا سال های آینده باز هم تکمیل ظرفیت وجود داشته باشه

 135. باران می گوید

  سلام به نظر شما چقدر امکانش هست ک به کنکور ۹۹ برسه حذف سهمیه ی ایثارگران ممکنه ک نرسه ؟؟تا کی خبر قطعی رو میدن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بارا خانم گرامی
   احتمالش کمه که به کنکور 99 برسه،با این حال باید در زمان ثبت نام کنکور 99 یعنی بهمن ماه منتظر باشیم

 136. Marym می گوید

  پیسی کنکور چرا اخبارارو و سخنارو آپدیت نمیکنید؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   خبر جدیدی نبوده،به محض اینکه خبر مهمی منتشر بشه این مطلب بروز میشه

   1. Marym می گوید

    صحبت آقای کاویانی راد رو نگذاشتید

    1. پی سی کنکور می گوید

     در این هفته ها مسئولین زیادی از بینیاد شهید مصاحبه کردند،ما نیز سعی می کنیم مهم ترین ها رو منتشر کنیم

 137. شیرین حسینی می گوید

  سلام
  ببخشید سوالم به موضوع بالا ربطی نداره ولی لطفا جواب بدین:1.کارشناسی هوشبری هم میتونه نماینده علمی بشه؟؟؟
  2.بنظرتون برای قبولی هوشبری از سهمیه منطقه 2 استفاده کنیم بهتره یا سهمیه 5 درصد؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شیرین خانم گرامی
   1- نمی دانیم منظورتون چیه از نماینده علمی
   2- اگر احساس می کنید که درصد بسیار بالایی کسب می کنید و حتی سه رقمی می توانید از 5 درصدی استفاده کنید در غیر اینصورت از منطقه 2 استفاده کنید باز نظر سایر مشاوران را هم جویا شوید

   1. شیرین حسینی می گوید

    یعنی بنظر شما سهمیه منطقه 2 از سهمیه 5 درصد ایثارگران شانس قبولی بیشتری داره؟اگر سازماندهی به کنکور 99 نرسه هم نظرتون همینه؟
    ممنون از راهنماییتون:)

    1. پی سی کنکور می گوید

     به هر حال نظر ما اینه،می توانید نظرات سایر مشاوران و اساتید و داوطلبان سال های گذشته را جویا شوید

 138. سارا می گوید

  سلام
  من دوتا سهمیه دارم
  سهمیه آزادگی پدرم و جانبازی ۲۵درصدی
  امسال از آزادگی استفاده کردم و روزانه قبول شدم و نرفتم
  سهمیه م از بین رفته؟
  میتونم از اون سهمیه م استفاده کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سارا خانم گرامی
   برای سال های قبلی بوده در صورتی که فرد دو سهمیه داشته از سهمیه دومی استفاده کرده برای کنکور مجدد،ولی بهتره شما در زمان ثبت نام کنکور 99 هم در فرم ثبت نام این گزینه رو وارد کنید و به بنیاد هم مراجعه حضوری داشته باشید تا پیگیری کنید.

   1. رها می گوید

    پی سی کنکور خبر اخر و بذار لطفا

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام رها خانم گرامی
     خبر جدید اضافه شد

 139. مریم می گوید

  سلام
  واقعا خسته نباشید خیلی پیگیری های دقیق و عالی انجام میدید.
  این معدلا تاثیرشون در کنکور به چه اندازه است و انگار در سال پیش هیچ تاثیری نداشته ! امسال چه جور است؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   سپاس از همراهی و لطف شما به پی سی کنکور
   منظورتون تاثیر معدل هستش؟ ، تفاوتی نداره تاثیر معدل امسال هم مثل سال گذشته خواهد بود و مثبت،اطلاعات بیشتر را در این مطلب بخوانید

 140. هديه می گوید

  اگر پدران ما در جنگ نبودند و محروميت هارو تحمل نميكردند الان شماها حتي تصور تحصيل هم نميتونستيد داشته باشيد. محروميت هايي كه هيچ كدوم از شماها توان تحمل ان را نداريد. كدوم يك از شماها پدرش الان بخاطر ٨٠ ميليون نفر ميره ميجنگه و عصابش رو از دست ميده و بعد هم بخاطر شيميايي جنگ ميميره؟ پدر كدوم يك از شماها حاضره با سيم برق و هزاران وسيله ديگه كتك بخوره و توي پوتين و كلاهي ك پر از الودگي اب و غذا بخوره؟ الان حاضريد حق ماها برداشته شه و دربرابر ايثارگري كه پدرانمون داشتن ولي هيچي از زندگي نفهميدن هيچ پاداشي نداشته باشيم؟ درواقع بي عدالتي اينه كه حق ايثارگران ۲۵ درصد از كنكور حذف بشه…

 141. Marym می گوید

  بچه ها خبر خوشحالییییییی،وزیر علوم و ارتباطات ساعت ۱۰:۲۸امروز ۱۳۹۸/۱۰/۵در رسانه ها‌ اعلام کرد که در کنکور ۹۹ هیچ تغییری نداریم،

 142. سامان می گوید

  وزیر علوم: برای کنکور سال آینده تغییری در سهمیه های مصوب نخواهیم داشت!

  وزیر علوم با بیان اینکه برای کنکور ۹۹ تغییری در سهمیه های مصوب نخواهیم داشت، گفت: در بازه زمانی تا ثبت نام کنکور این لایحه به صحن مجلس نمی رود.

 143. رضا می گوید

  سلام و تشكر ويژه به خاطر خبر هاي به روزتون…
  توي يه مصاحبه از اقاي كدخدايي كه گفتن ساماندهي سهميه ها به كنكور ٩٩ نميرسه…ولي ممكنه به تحصيلات تكميلي برسه…الان با اين مصاحبه اخر وزير علوم كه گفتن به كنكور ٩٩ نميرسه…چقدر ممكنه به كارشناسي ارشد يا ازمون دستياري پزشكي برسه؟؟؟؟
  با تشكر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   کلا با توجه به این وضعیت همونطور که وزیر علوم گفتند چون مجلس در آستانه انتخابات هستش به 99 نمیرسه،باز برای تحصیلات تکمیلی هم اگر خبر جدید بود در این رابطه،حتما قرار خواهیم داد

  2. وحید می گوید

   آزمون دستیاری پزشکی ۹۹ که همین اسفند ۹۸ برگزار میشه
   آزمون کارشناسی ارشد هم فروردین ۹۹
   کنکور سراسری هم تیر ۹۹
   به هیچ کدام از اینها نمیرسه
   ———-
   برای آزمون های ۱۴۰۰ احتمال اجراش است
   از جمله دستیاری پزشکی ۱۴۰۰ که اسفند ۹۹ برگزار میشه و کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام وحید جان
    انشاالله که همینطور باشه و به کنکور 1400 کلیه مقاطع برسه

 144. Marym می گوید

  سلام پیسی کنکور ،بنظرت دیگه واقععععععاا واسه کنکور ۹۹ تغییری ایجاد نمیشه؟؟ما ب این صحبت آخری میتونیم استناد کنیم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   بله به احتمال خیلی زیاد دیگه به امسال نمیرسه،و فعلا خودتون رو بیش از حد درگیر این مسئله نکنید

 145. Marym می گوید

  لطفا سریع جواب بدید.ممنون

 146. رضا می گوید

  ببخشيد با توجه به اينكه بنياد شهيد گرفته و فراكسيون ايثارگران مجلس…چقدر ممكنه اصلا اين طرح در مجلس تصويب بشه…ممكنه طرحش با يه سري تغييرات تو مجلس تصويب شه؟؟
  تظر شما چيه؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   اگر داوطلبان کنکوری به نمایندگان مجلس فشار بیارن شدنیه در غیر اینصورت احتمال تصویبش کمه

 147. مریم می گوید

  سلام بالاخره سهمیه ۵ درصدی فرزندان سرباز وظیفه دوران جنگ برقرارهست با حذف شده؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   اگر سرباز بوده و داوطلب نبوده و هیچ صدمه ای ندیدند،طبق مصوبه دیوان عدالت اداری حذف شده مگر اینکه اتفاق خاصی بیوفته

 148. رضا می گوید

  ایا تغییرات سهمیه به کنکور امسال میرسه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   به احتمال 95 درصد خیر

 149. negin می گوید

  سلام ببخشید میخواستم بدون سهمیه ایثارگران بهتره یا مناطق؟ اگه مناطق بهتره کدوم منطقه از سهمیه ایثارگران بهتره؟

 150. علي می گوید

  پي سي عزيز سلام…
  ببخشيد يه سوال داشتم…با توجه كاهش سهميه ايثارگران به ٥٪؜مازاد…ايا واقعا تأثيري در كنكور داره…واقعا ارزش داره كه ازش استفاده كنيم
  مرسي…با تشكر ويژه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی عزیز
   این مورد تغییر سهمیه به 99 نمیرسه
   ولی در اون صورت تنها اگر به کسب رتبه های زیر 500 و حتی زیر 100 امیدوار هستید می توانید از سهمیه 5 درصدی استفاده کنید

 151. علي می گوید

  پس واسه رتبه هاي متوسط هيچ تأثيري نداره؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   به هر حال در این رابطه بین مشاوران اختلاف هستش،داره ولی خب کمتره

 152. حامد می گوید

  سلام و عرض ادب و احترام
  میشه بی زحمت لینک آخرین خبر مربوطه ای که گذاشتید رو بگذارید؟ همون خبر 5 دی ماه

 153. نفس می گوید

  سلام با توجه به سوال بالا سهمیه ۲۵درصد چه قدر ارزش داره استفاده کنیم؟ با توجه به لایحه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نفس خانم گرامی
   استفاده کنید موثر خواهد بود ولی خب اولویت با کسانی است که رتبه بهتری کسب کنند

 154. عليرضا می گوید

  خسته نباشيد ويژه خدمت پي سي عزيز…
  با توجه به اينكه اين قانون به كنكور ٩٩ نميرسه…چقدر امكانش هست به ازمون دستياري سال بعد برسه؟؟؟
  و نكته دوم اينكه با توجه به كاهش سهميه،واسه ازمون دستياري تأثيري خواهد داشت يا نه؟؟
  مرسي

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   والا این مسئولان هر روز یه اظهار نظر می کنند و طبق خرین گفته هم اینکه شاید به کنکور 99 هم برسه ! ولی اگر 1400 منظورتونه بله احتمالش خیلی زیاد هست

 155. ستایش می گوید

  ببخشید به نظر شما خوبه از سهمیه ۵ درصد استفاده کنیم یا منطقه دو؟ البته ۵ درصد مثل سال قبل ها،بدون در نظر گرفتن اینکه قراره امسال کاهش بدن یا ندن و از این حرفا

 156. علی می گوید

  سلام پی سی جان نظرت چیه اینا مارو مسخره کردن یکی میگه به ۹۹ نمیرسه خدایی میگه میرسه
  لایحه رفت شورای عالی
  الان چی میشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   ما هم موندیم چی بگیم والا،ولی خب اگر زیاد طول بکشه احتمالا از 1400 اجراییش می کنند،ولی پیش بینی ما اینه اگر بعد فروردین تکلیفش مشخص بشه احتمالا از 1400 اجرایی میشه

 157. وحید می گوید

  لایحه فعلا رفت شورای انقلاب فرهنگی
  که احتمالا سهمیه هایی که مصوب شورا هست از جمله هیئت علمی برای ۹۹ حذف می شود
  سهمیه های مصوب مجلس هم برای سال ۱۴۰۰

 158. Faraz می گوید

  سلام این خبری که دکتر خدایی امروز گفتن که لایحه به شورای انقلاب رفته چیه؟مگه اون رو اقای غلامی نگفته بود به کنکور ۹۹ نمیرسه؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فراز جان
   والا ما هم متوجه نشدیم،ولی خبر صحت داره بله

 159. امیر می گوید

  سلام ممنون از سایت عالیتون
  چند تا مورد دارم میشه جواب بدید؟
  ۱-باتوجه به این که این لایحه به شورای عالی رفت یعنی دیگه به مجلس نمیره برای تصویب؟
  ۲-امکان تصویب شدنش بیشتر شد با توجه به رفتن لایحه به شورای عالی
  ۳-دوباره گفتن ممکنه به کنکور امسال برسه نظر شما؟
  اصلا ممکنه تصویب شه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر عزیز
   1- فعلا اینطوری گفته شده
   2- میتونه سریعتر پیگیری بشه و امکانش هست بله
   3- اگر سریعتر بررسی بشه بله میتونه
   چرا که نه

 160. Farzad می گوید

  سلام فقط یه سوال اینکه بالاخره آقای غلامی و یک سری از اعضای کمیسیون مجلس گفتند صحت داره یا نه؟
  اینکه گفتن مصوبات مجلس در مجلس و مصوبات شورا در شورا باید بررسی بشه و هیچکدام نمیتوانند مصوبات دیگری را لغو کنند.
  اینگونه هست بالاخره؟
  اگر اینطور باشه لایحه باید مجلس هم بره.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرزاد جان
   بله مدتی قبل این گفته وزیر علوم بود،حالا طبق تصمیم دولت که قرار شده به شورای عالی انقلاب فرهنگی بره این طرح

 161. Qw می گوید

  رای دیوان عدالت اداری برگشت
  اصلاح سهمیه ایثارگر هم کاری از پیش نخواهد برد.

 162. حامد می گوید

  یعنی دیگه نیازی به تایید شورای نگهبان هم نیست؟
  خلاصه میخوان قانون ششم توسعه را تغییر بدن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حامد جان
   باید منتظر اخبار جدید بمانیم

 163. فاطمه می گوید

  سلام
  حالا به نظر شما رو حرف کدام یک میشه حساب کرد؟ وزیر علوم یا آقای خدایی؟یعنی دیگه این لایحه به مجلس نمی ره؟
  به نظر شما به کنکور ۹۹ می رسه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   واقعیتش ما هم موندیم کدوم نظر درسته،هر چی که هست باید منتظر بمونیم تا اخبار بیشتری بیاد ولی خب اگر سریع بررسی کنند میشه برای امسال امیدوار بود که اجرا بشه و گر نه که میوفته برای 1400 به بعد

 164. علیرضا می گوید

  الان اگه این لایحه به شورا رفته دیگه نیازی به مجلس برای تصویب هیت علمی نیست؟بعدش اون دبیر شورا خیلی مخالف بود و میگفت اصلا این سهمیه نیست و برای ۱۴۰۰هم اجراعی نمیشه؟بعدش این هیت علمی اگه میخواد تصویب بشه تا قبل از ثبت نام کنکوره دیگه یا بعده ثبت نام کنکور هم میتونه اجرایی بشه برای ۹۹؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   احتمالش هست باز سهمیه ها یا تغییراتی بکنه مثلا مناطث ایثارگران ظرفیتش بیشتر بشه ،بله ممکنه حتی بعد از کنکور هم ولی احتمالش کمه از نظر ما

 165. setayesh می گوید

  سلام،ببخشید الان تکلیف چیه؟ حذف میشه یا نه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ستایش خانم گرامی
   ما هم دقیقا نمی دانیم،و باید منتظر بمانیم برای انتشار اخبار بیشتر ،البته که طول میکشه و بستگی داره به چه سرعتی این فرآیند رو بررسی کنند

 166. رضا می گوید

  سلام ببخشید این لایحه که به شورای عالی رفته همه ی سهمیه ها یعنی ایثارگران هم هست یا فقط فرزندان هییت علمی چون من قبلن خوندم فقط سهمیه های اونا میره انقلاب فرهنگی بقیه تو مجلس بررسی میشه بعد یه سوال سهمیه ی ایثارگران شنیده بودم یه قانونه فکر کنم یعنی میتونن یه قانون رو حذف کنن و باتوجه به مخالفت بنیاد در مورد کاهش سهمیه های ایثارگران شورای عالی تصویب کنه با مخالفت رو برو نمیشن؟ اگه میشه به همشون جواب بدید ممنون میشم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   فعلا با این خبری که اومده گفته شده این طرح در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب میشه و باید منتظر موند اخبار جدیدتری منتشر بشه،اگر قرار بر حذف شدن باشه که بله میتونن

 167. Melika می گوید

  سلام
  -شما میدونید علاوه بر هیئت علمی دیگه کدوم سهمیه ها مصوب شورای انقلاب هستن؟
  مثلا سهمیه ی جانبازان و ایثارگران مصوبه مجلسه؟
  -ممکنه اگر هم این لایحه به امسال برسه فقط بعضی هاش تصویب بشه و همش نشه؟
  -باتوجه به لو رفتن یه سری تقلب ها و اخراج شدن نزدیک به ۲۰۰نفر دانشجویان دانشگاه آزاد،آیا حتی در صورت تقویت نشدن این لایحه میتونیم بگیم قطعا ظرفیت پذیرش دانشگاه های آزاد در رشته های پزشکی حداقل همین ۲۰۰ نفر افروزنده میشه؟؟
  -خیلی خیلی خیلی ممنونیم از زحمات شما و اینکه دقیق خبرهارو قرار میدید و با لطف خودتون به سوالات همه پاسخ میدید:)

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ملیکا خانم گرامی
   1- اطلاع دقیقی نداریم
   2- بله میتونه
   3- ظرفیت ها توسط شورای سنجش و پذیرش تغییر میکنه و احتمالش کمه تغییر خاصی داشته باشه

 168. sina می گوید

  سلام پی سی جون عزیز
  الان چی شد سهمیه ها

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سینا جان
   تصمیم گیری در این رابطه به عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی سپرده شده،آخرین خبر اینه

 169. علیرضا می گوید

  چه چیزهای عجیبی آدم میبینه خود دبیر شورای عالی نقلاب فرهنگی میگه ما نمیتونم مصوبات مجلس رو لغو کنیم یعنی اصلا پایه قانونی نداره و اکثر موادی که در لایحه اومده مصوبات مجلسه به خصوص سهمیه ایثارگران بعد دو عضو شورا همین غلامی و نمکی هستن که لایحه رو نوشته و امضا کردن! باید تقسیم کار انجام بگیره و اونی که مربوط به مجلسه در مجلس برسی بشه یعنی با استناد به حرف خود مسولین امر نقض آشکار قانون توسط خود قانون گذاره!

 170. حامد می گوید

  سلام و خسته نباشی
  شورای عالی انقلاب فرهنگی میتونه مصوبات مجلس مثل سهمیه ایثارگران رو لغو کنه؟
  وقتی وزیر علوم گفته به کنکور 99 نمیرسه، دیگه فک کنم همین حرفش رو باید مد نظر قرار داد.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حامد جان
   بله امکانش هست که لغو کنه
   فعلا شرایط مشخص نیست پس نمیشه قطعی نظر داد متاسفانه

 171. yas می گوید

  ما واقعا چه گناهی کردیم؟اون از‌ تغییر نظام اموزشی که قشنگگگ‌ خورد به ما…کتابای پر اشکال…تنش‌و استرس واسه اجرای‌اولین کنکور نظام جدید‌…و خیلی چیزا…‌حالاهم‌که پشت کنکور موندیم:/ بعد تازه اهسته و‌ارومممم و‌خیلی ریلکس‌ دارن تصمیم‌میگیرن‌ سهمیه اصلاح بشه یا نه…بابا خداروخوش‌نمیاد…یه انگیزه‌ای بذارین واسه ما ها…باشع پدرتون‌شهید‌شد‌جانباز‌شد…زندگیتون‌سخته…به خدا که واسه ما کابوس شدین….دوستم هیچی‌نخوندو‌ الان به لطف‌ باباش سر کلاس پزشکیه:) خب من چیکار کنم بابام نرفته…تاوانشو‌من باید بدم؟شمایی که الان‌پدرتون جانبازه و خودخواهانه و با تندی میگین پدرای شما کجا بودن!!!! ایا خودت اختیاری در جانبازی و‌شهید شدن پدرتون داشتین…؟ یه چیز‌کاملا اتفاقی یه شانس…پس به ماها حق‌بدین…که دلمون پر باشه واسه این‌بدشانسی..

  واسمون یه کاری کنین..
  بردارین این‌سهمیه‌هارو…همه رو یکسان بسنجین…
  تروخدا بسه دیگه ….
  مگه زندگیمون الکیه…تازه ۱۴۰۰‌ تصویب بشه ینی ما باید باز‌ با استرسِ بی عدالتی…درس بخونیم…؟

  1. علی می گوید

   شانس؟ اتفاق؟ شهید شدن و جانباز شدن توفیق میخواد که خداروشکر نسیب پدرای ما شد.

   1. Yas می گوید

    شما خودت که اختیاری نداشتی…
    اسمشو هرچی میخوای بذار…
    حق خوری و بی عدالتی در حال حاضر مناسب ترین توصیفه واسش!
    بعید میدونم خدا هم راضی‌باشه!!

 172. مهدی می گوید

  با سلام الان 1دفترچه ثبت‌نام کنکور بیاد معلوم میشه که به امسال میرسه یا نه؟
  2و با این حرف جدیدی که زدن احتمال اینکه به امسال برسه بالاتره یا سال بعد؟
  3بالاخره کی صددرصد معلوم میشه که چه سالی اجرایی میشه.؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی عزیز
   ما هم مثل شما بلاتکلیف موندیم واقعا!
   وزیر علوم اینطوری گفتند ولی خب قطعی نیست ،شاید حتی بعد از ثبت نام هم توصیب بشه و به اجرا برسه
   فکر می کنم تا فروردین ماه منتر بمونیم اخبار جدید منتشر بشه میشه گفت که به چه صورت میشه شرایط

 173. محمد می گوید

  پی سی کنکور مطمئنا حرف وزیر علوم ملاک است و ایشون است که باید پاسخگو باشد نه رئیس سنجش
  بعد از ثبت نام کنکور نمی تونن اجرا کنن چون خیلی از افرادی که سهمیه ۵٪ دارند ادعا میکنند که با این وجود سهمیه منطقه ۳ بهتر است و قصد استفاده از منطقه ۳ را دارند
  ضمن اینکه بر فرض تصویب و ابلاغ نوشتن آیین نامه اجرایی چند ماه زمان لازم دارد

  1. پی سی کنکور می گوید

   نظر شما هم محترمه محمد جان

 174. مریم می گوید

  آیا کسی که پدرش دوره جنگ سرباز بوده و سه چهارم دوره سربازیش داوطلبانه محسوب میشود و جراحتی هم ندارد سال های قبل ۵ درصد میشد امسال هم همین طور است؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   این مطلبی که گفتید فعلا مربوط به سهمیه 5 درصدی هست که دیوان عدالت اداری لغوش کرده بود
   اما امروز خبر اومده که ستاد نیروهای مسلح مذاکره کردند و رای رو برگردوندند، که اگر در چند روز آینده دیوان عدالت رسما این مورد رو اعلام کنه، بله می توانید از سهمیه 5 درصدی استفاده کنید
   اطلاعات بیشتر را در لینک زیر بخوانید :
   https://p30konkor.com/%d8%ad%d8%b0%d9%81-%d8%b3%d9%87%d9%85%db%8c%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%ab%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%b1%db%8c/

 175. محمد می گوید

  سلام پی سی جان
  وقتی که اینها نتوانستند سهمیه ی ایثارگرانی که استخدام سپاه بودند را بردارند،(امروز خبر امد که لغو شد)آیا میتوانند سهمیه ی جانبازان و شهدا و بقیه ی ایثارگران که تعداد زیادتری هم هستند را بردارند؟!! اینها همه جوسازی است.از سال ۷۶ میخواهند سهمیه هارو بردارند (اخبارش هست)
  نظر شما چیه ؟؟؟وممنون از سایت عالیتون که جواب همه رو میدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد عزیز
   والا چه عرض کنیم،بله متاسفانه این مشکل وجود داره،چون در چند سال اخیر داوطلبان بدون سهمیه زیادی از این بی عدالتی خسته شدند و اعتراض کردند سازمان سنجش و وزارت علوم پیگیر هستش ولی خب زور این ارگان ها هم زیاده،باید ببینیم چه پیش خواهد آمد

 176. امیر خوش مرام می گوید

  سلام. بومی گزینی هم جز این لایحه هست؟یعنی اینکه نصفش کنن سهمیه ها رو؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   بله بومی گزینی نیز حذف خواهد شد،اما سهمیه منطقه ای وجود دارد ،البته باز احتمال تغییرات در این لایحه و میزان سهمیه ها وجود دارد

 177. ذبیح می گوید

  سلام عزیزان،سال ۹۶من درب مدرسه دانش آموزم که پیش دانشگاهی بودمنتظرشان بودم ،داشتم رادیوگوش میکردم اتفاقابرنامه ای که داشت، بایک رتبه برترمصاحبه میکردمجری ازایشان پرسیدشماموقع کنکوراسترس نداشتی؟ایشان درجواب گفت خیرچون تاآنجاکه توانستم خودم راازحاشیه دورکردم واطلاعات کنکوریم رابالا بردم والآن دارم پزشکی دانشگاه تهران میخوانم،ومن هم برای دانش آموزم تاآنجاکه تونستم دررابطه باکنکوراطلاعات جمع کردم،وخداروشکردانش آموزم درسال ۹۷پزشکی قبول بشن ،پس برید دررابطه باکنکور اطلاعات خودرازیادکنید،موفق باشید

 178. محمد می گوید

  بابا ول کنید اخه چکار دارین با ایثارگران ۵ درصد مگه اونا حق ندارن شما خدا بیکارتون کرده اونا زیر شلیک گلوله های دشمن بودن به خدا اینا الکی نیست تو را به خون این شهدا کار به ایثارگران نداشته باشین خوب فرزندان ایثارگران باید استفاده کنن از امتیازشون به خدا حق این ایثارگران به گردن ماست به والله اگه سهمیه این ایثارگران بردارن اونا در عالم اخرت شکایت میکنن اخه اونا چه گناهی کردن تو را به خون ریخته شهیدان کار نداشته باشید با ایثارگران

 179. Marym می گوید

  چرا واقعااااااا ذهن ما کنکوریهای ایثارگر رو بهم ریختید مگه ما چ گناهی کردیم با سهمیه موندیم پشت کنکور و تا الان خوندیم بعد یهو وسط سال میان میخان تغییر بدن همه چیزو ،خب حداقل این لایحه رو تابستون می دادید ک ما پشت کنکور نمانیم و بریم دانشگاه ،خواهشششش میکنم ب گوش مسئولان برسونید ک این اوج بی عدالتی هست

 180. Marym می گوید

  پیسی خواهش میکنم بگو واسه کنکور سراسری ۹۹ اجرایی نکنن.من ک بخاطر موجی بودن پدرم نتونستم درس بخونم و ی سال موندم پشت کنکور الان این عدالتههههههه این انصافهههههههه، ؟؟پدرم از خونه رفته نتونستم یکسال درس بخونم،شما می تونید اینارو درک کنید بچه ها؟؟؟؟؟؟؟خیلی سخته

  1. مبینا می گوید

   درکت میکنم:)
   من هم…
   مریم عزیز گاهی اتفاقاتی میوفته که به میلمون نیستش.. درکت میکنم که توام دوس داشتی مث بقیه یه کم آرامش داشته باشیو با آرامش درس بخونی..
   الان که این اتفاقات به میلت نیست سعی کن تو همون شرایط یه ستاره بشی:) چون مطمئنم هر کی آرزوویی داره تواناییشم داره..
   ولشون کن که میگن سهمیه ظلمه و اینا.. من درس نمیخونم قیدشو زدم چون مجبورم از بابام مراقبت کنم.. چون مامانمم اینقد از بابام تاثیر گرفته شیمیایی نیست‌ولی ازون بدتره:)
   داستایوفسکی میگه :می دونم اگر قضاوت ناردستی در مورد کسی بکنم دنیا تمام تلاششو میکنه تا منو در شرایطش قرار بده،تا ثابت کنه که تو تاریکی همه مث همیم..؛ بخون، جوری بخون که بعدا بگی سهمیه م نداشتم میتونستم.. بعدش عزیز من ، سهمیه ها اگرم حذف بشن که نمیشن و فقط تغییرشون میدن ، بااازم تأثیر داره ، نگران نباش فقط خوب بخون ⁦♥️⁩

 181. محمد می گوید

  چرا نظر من نيست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   نظر شما هم تایید شد

 182. احمد.م می گوید

  با سلام
  ۱.شورای عالی انقلاب فرهنگی حدودا چقدر طول میکشه یه لایحه رو تصویب کنه؟؟
  ۲. این شورا میتونه قوانینی که مجلس تایید کرده رو کنسل کنه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمد جان
   1- بسته به فوریت طرح داره و فعلا مشخص نیست
   2- فعلا که این طرح به شورا سپرده شده ،و باید منتظر اخبار بیشتر بمونیم

 183. Marym می گوید

  پیسی کنکور را ایا عادلانس اخه،؟؟چرا واقعا الان اومدن گفتن مگه ما چ گناهی کردیم؟؟؟چ گناهیییییییییی؟؟من انتخاب رشته نکردم پارسال چون میخاستم واسه کنکور ۹۹ ی چیز بهتر قبول شم،الان تو این بازه زمانی من چیکار کنم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   پیشنهاد می کنیم فعلا فقط روی درس تون فکر کنید،چون هر چی به این مسئله بیشتر فکر کنید ،بیشتر فکرتون درگیر میشه و صدمه بیشتری میرسه به درستون حتی اگر تصویب نشه،پس پرقدرت ادامه بدید،فعلا هم چیزی مشخص نیست فقط اما و اگر شده و سهمیه ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی به خصوص ایثارگران و مناطق شاید افزایش داشته باشه

 184. Marym می گوید

  نباید واسه کنکور ۹۹ اجرا بشه،من رو حساب حرف آقای خدایی و آقای عاملی ک گفتن سهمیه ها واسه کنکور ۹۹ تغییر نمیکنه موندم پشت کنکور و انتخاب رشته هم نکردم،الان چرا گفتن امکان داره ب کنکور ۹۹ برسه،چرااااااا با احساسات ما کنکوریها بازی میکنید؟؟؟؟

  1. احمد.م می گوید

   واقعا به اندازه سرسوزنی دانش آموزان واسه مسئولین مهم نیستن

   واقعا فک میکنن کسایی که کنکور شرکت میکنن از موقع ثبت نام به بعد شروع به درس خوندن میکنن

 185. محسن می گوید

  اینا دارن سهمیه ۵٪ را حذف میکنن اون وقت نیروهای مسلح سر سهمیه ۵٪ که به همه تعلق بگیره داره با دیوان عدالت بحث میکنه
  این قضیه تا مجلس نره حل نمیشه
  حتی اگر شورای انقلاب فرهنگی هم تایید کنه دوباره یک نهاد یا حتی که فرد میره دیوان عدالت با توجیح اینکه قانون مصوب است رای را بر میگرداند

 186. hana می گوید

  یعنی چی؟مگه ممکنه در صورت تصویب بعد ثبتنام، بخوان این داستانو برا کنکور ۹۹ هم اجرا کنن؟ واقعا بچه های سهمیه دار کنکور ۹۹ از هر لحاظ دارن ضربه میبینن. شاید سهمیه ناعادلانه باشه از نظر بعضیا،اما راه حلش این نیست که وسط سال کنکور بخوان این داستانو راه بندازن، اگر هم میخوان اجراییش کنن باید برای کنکور ۱۴۰۰ باشه.

  1. Marym می گوید

   اره واقعا باید اگرم میخان اجراییش کنن بذارن واسه کنکور ۱۴۰۰ ،چون الان خیلیا با اون شرایط قبلی درس خوندنشونو بردن جلو ،

 187. نگین می گوید

  اینل خودشون تکلیفشون با خودشونم مشخص نیست حالا میخوان مارو به عدالت نزدیک کنن؟یکی میگه حذف نمیشه یکی فرداش میگه نه حذف میشه واقعا خجالت داره با احساسات ما بازی کردن و هرروز یه خبر دادن واقعا که مملکت همه چیش درسته گیر دادن به کنکور اخه تکلیف ماهایی که به امید سهمیع منطقه ۳ نرفتیم دانشگاه چیع اخه مگه ما مسخره ایم

 188. راکی می گوید

  اینا با این کارشون فقط میخوان روحیه دانش آموزا تضعیف بشه و دست از تلاش بردارن وگرنه اگه یه درصد به ماها اهمیت میدادن اینجوری با فکر ماها بازی نمیکردن و تصویب این لایحه صد در صد به نفع ایثارگران و صد در صد به ضرر مناطق محرومه پس اینا مشکلشون عدالت نیس کلا هدفشون با دانش اموزای بدبخت مناطق در افتادنه

 189. مهدی می گوید

  اینکه ی ماه به ثبت نام کنکور دارید با اعصاب و روحیه ما بازی میکنید رو ازتون نمی گذرم اگه میخوای حذف کنی هم تکلیف ما رو معلوم کن اصلا سهمیه ها ظالمانه بد ولی اینکه ی عده به امید سهمیه ها شیش ماه تلاش کردن رو مسخره کنی خیلی ظلمه
  بخدا داریم درس میخونیم هر روز یکی ی نظر میده همه روحیات ما رو بهم میزنید

 190. دلیار یزدانی می گوید

  سلام بچه ها و پی سی کنکور عزیز بچه ها لطفا ماده۹و۱۰لایحه رو بخونید،تو ماده۹نوشته اجرای قانون و سنجش و پذیرش دانشجوها و…تنها برعهده مجلسه و ماده۱۰نوشته شورا میتونه در برخی شرایطِ و ضوابطِ پذیرش دانشجوها تصمیم گیری کنه مثه تعیین حدنصاب تراز علمی….ببینید اینجور که من متوجه شدم واقعا چنین چیزی ممکن نیس که تمام قوانین این لایحه واسه امسال تنها توسط شورا تصویب بشه،احتمالا هرچیزی که مربوط به شوراست قراره فقط تصویب بشه،اینطور نیست پیسی عزیز؟؟؟خواهش میکنم جواب بدین،خودتونم ماده۹و۱۰لایحه رو مطالعه کنین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دلیار عزیز
   بله قبلا هم طی مصاحبه هایی که انجام شده بود گفته شده بود که بخشنامه مصوب مجلس و شورای عالی جداگانه بررسی میشه، و الان که قرار بود این مصوبه به مجلس برسه فعلا به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفته،در کل باید منتظر اخبار جدیدتر بمانیم

 191. Marym می گوید

  کیفیت مطالعه ام ریخته بهم هر ساعت ی خبر میدم روی سایتا، ما چه گناهی کردیم با سهمیه موندیم پشت کنکور ؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. احمد.م می گوید

   هم دردیم

 192. Marym می گوید

  اگر بحث عدالت هس این خودش خلاف عدالته ک این موقع از سال بخان ی قانون بزرگ رو لغو کنن

 193. امیر می گوید

  سلامی دوباره خدمت شما
  یک خبر دیدم که نوشته بود طرح لایحه ساماندهی سهمیه ها در دولت تصویب شد و قراره هفته دیگه در مجلس علنی بشه
  درسته یا نه؟؟؟نظرتون چیه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   با این سرعت ؟؟ ،خیر خبر درست نیست و تازه قراره در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی بشه

 194. Marym می گوید

  پیسی کنکور اینکه گفتید سهمیه ها ممکنه در شورای عالی انقلاب واسه ایثارگران و مناطق افزایش پیدا کنه ینی چی؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   یعنی اینکه ممکنه این لایحه ویرایش بشه و ظرفیت ها تغییر کنه که بیشتر جنبه افزایش داره تا کاهش سهمیه

   1. Marym می گوید

    پیسی این مسئولان ک هدفشان کاهش هست شما رو چ حساب میگید ممکنه لایحه ویرایشش مبنی بر افزایش سهمیه هست؟؟این ک تناقضه!!!!!لطفا واضح تر توضیح بدبد

    1. پی سی کنکور می گوید

     بله چون قرار در شورا سایر پیشنهادات رو هم در این طرح قرار بدهند و منجر به ویرایش طرح بشه

 195. Marym می گوید

  ما صحبت های آقای وزیر رو ملاک قرار بدیم یا این خب آخر دکتر خدایی رو؟؟؟واقعا دیوانه شدم

 196. سجاد می گوید

  سلام طبق آخرین تماسی که با بخش مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی داشتم امروز صبح ساعت 10 امر کردن به نمایندگی اعلام کنم طبق آخرین مصاحبه جناب عاملی دبیر شورا داشتن و فرمودن این لایحه برای کنکور 99 اجرا نخواهد شد و همینطور لوایح مربوط به شورای عالی فقط در این شورا اجرا خواهد شد و شورا توانایی لغو مصوبات مجلس رو نداره و باید مجلس هم برود.بشینین بخونین و تمام به کنکور امسال نیس

  1. علی می گوید

   مطمئن باشیم؟
   من که دیگه گیج شدم
   بچه ها نظرتون چیه به نظرتون میرسه؟

 197. سین می گوید

  سلام نظر من اینه که هممون به هرجایی که میتونیم زنگ بزنیم از بنیاد شهید گرفته تا مجلس بگیم که با این کارا فقط ذهن ماها درگیر میشه
  که چطور این همه سال بی عدالتی نبود الان بی عدالتی شد ؟ همتون زنگ بزنید بگید چطور بقیه میتونن به بی عدالتی اعتراض کنن ما نمی‌تونیم ؟

  1. هانا می گوید

   دوست عزيز شماره هايى كه ازشون دارى رو اینجا هم بذار که همه تماس بگیریم

  2. حامد می گوید

   سهمیه های ایثارگری چون قانون مصوب مجلسه باید تا 1400 اجرا بشه
   اگه سهمیه ها رو لغو کنن باید برید دیوان عدالت اداری
   اگه چند نفر شکایت کنن، دیوان رای به حفظ سهمیه ها مخصوصا ایثارگران میده، چون قانونه و باید تا 1400 اجرا بشه…فقط کافیه چند صد نفر برن دیوان عدالت و شکایت کنن

 198. Al می گوید

  هخخ
  حافظای قرآنم قد علم کردن برای دفاع

 199. علي می گوید

  P30عزيز سلام
  روزتون به خير
  سؤالم اينه مع لا توجه به صحبت اقاي كدخدايي مبني اينكه ممكنه يكسري پيشنهادات به قانون جديد ساماندهي كنكور أضافه بشه…ممكنه تغييري در ظرفيت ها ايجاد بشه…أصلا شوراي انقلاب فرهنگي صلاحيت بررسي در أين زمينه رو داره…ميتونه مصوبه مجلس أو لغو كنه…خواستم نظر شما رو در أين زمينه جويا شم…
  با تشكر ويژه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   بله احتمالش هست مجددا تغییراتی داشته باشه سهمیه ها،طبق گفته خودشون قرار بوده که بررسه سهمیه ها مصوبی چداگانه بررسی بشه،فعلا هم دولت که تشخیص داده به شورای انقلاب فرهنگی بره که شاید در ادامه مجلس به صورت مشورتی و یا در پایان کار مشارکت کنه،پس باید منتظر اخبار بیشتری موند

 200. امیر می گوید

  خداوکیلی در اخبار کنکور حرف اول رو میزنید
  دمتون گرم با قرت ادامه دهید✊

  1. پی سی کنکور می گوید

   سپاس امیر عزیز
   خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید

 201. Marym می گوید

  پیسی نظر شخصی خودت چیه؟؟بنظرت واسه امسال تصویب و اجرا میشه؟؟مگه اعضای شورایدانقلابو رهبری انتخاب نمیکنه؟؟ خب رهبری ک همواره پشت خانواده های شهدا و جانبازان بوده؟؟پیسی کنکور لطفاا جواب بده

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   الان هر چند روز یک خبر میاد و اینطوری نظر دادن هم عجولانه است
   ،بهتره تا اظهار نظر مجدد دبیرای شورای عالی انقلاب فرهنگی و سنجش صبر کنیم

 202. Marym می گوید

  بچه ها شماره ی بخش پاسخ گویی ب سهمیه ها در بنیاد شهید۰۲۱۸۸۳۰۴۲۳۹هست،زنگ بزنید بپرسید

 203. Marym می گوید

  شماره‌ دفتر شورای انقلاب۰۲۱۶۶۴۶۸۲۷۱

 204. Marym می گوید

  شماره دفتر مصوبات‌ مجلس۰۲۱۳۹۹۳۲۴۷۷

 205. Marym می گوید

  بچه ها ما هممون باید پشت هم باشیم،جامعه ایثارگری باید دست در دست هم بدن و از حقوقشان دفاع کنند،بچه ها کشور ژاپن ک طی جنگ جهانی دو شهرشو با بمب اتم زدن برید سرچ کنید هنوز ک هنوز هست داره ب بچه هایی ک از این خانواده ها هستند ک دچار معلولیت هستند تسهیلات میده،اما ما هنوز داریم شهید میدیم ما حججی ها رو داریم ک تازه رفتن و شهید شدن اون وقت این دولت میخاد سهمیه رو جوری ساماندهی کنه ک با حذفش فرقی نداره و فقط اسمش ساماندهی هست

 206. سارا می گوید

  سلام یعنی چی سهمیه ایثارگران شاید بیشتر بشه؟
  یعنی از ۳۰درصد هم بیشتر میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سارا خانم گرامی
   الان در طرح جدید کلا سهمیه ایثارگران در 5 درصد مازاد بر ظرفیت اصلی تعیین شده که گفتیم شاید احتمالش باشه این 5 درصد رو به طور مثال به 15 تا 20 درصد هم اضافه کنند

 207. Marym می گوید

  سازمان سنجش چرا لایحه ای تنظیم نمیکنه ظرفیت دانشگاهها رو بیشتر کنن، چرا دست گذاشتن رو سهمیه ماها

 208. Marym می گوید

  دکتر عاملی دبیر شورای عالی خودشون فرمودند ک این ساماندهی کنکور در کنار کنکور در مرحله بررسی قرار دارد و تاکید کردند ک حرف قطعی نمیتوانیم بزنیم ولی بطور حتم کاری ک در مورد سهمیه ها هست ب موازات کنکور سراسری بوده و هیچکدام از آنها برای کنکور ۹۹ اجرایی نخواهد شد.وی ادامه داد:بنابر این بحث و بررسی ما روی کنکور ۹۹ نبوده و بعداز آن میتوانیم ب یک نتیجه برسیم.

 209. reza می گوید

  اخه این چ وضعشع خدایی.باشه اصن سهمیه ظلم ب بچ های دیگس ولی ظلم واقعی ب ماهاییه که سال پیش انتخاب رشته نکردیم گفتیم بزار. ی سال دیگه تلاش کنم بعد یهو شیش ماه موندع ميگن واسه 99 اجرایی میشه.واقن فک میکنن ما الان شرو میکنیم واس کنکور درس میخونیم یا هدفشون بازی با اینده ی ماس.من اگ سال پیش رفته بودم پزشکی پردیس بودم موندم کع ب خانوادم فشار نیارم الان با این وضعیت هیچ کاری نمیتونم بکنم اصن اگ یه سال زودتر اعلام میکردن اعتراضی نداشتیم.

 210. Marym می گوید

  پیسی چقدر سخن دکتر عاملی میتوان حساب کرد؟؟؟ایشون حرفشان چقدر ملاک هست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   در رابطه با این مصوبه افراد زیادی تاثیر گذار هستند و صرفا یک شخص تصمیم گیرنده نیست

 211. دلیاریزدانی می گوید

  سلامی دوباره به پی سی عزیز.خب چقدر طول میکشه یک لایحه در شورای عالی انقلاب تصویب بشه پی سی جان؟؟؟خنده داره ولی من هرچی میزنم مراحل تصویب یک لایحه در شورای عالی اصلا چیزخاصی بهم نمیده.مراحل تصویب لایحه تو مجلسو بهم میده.برای همین ازتون میپرسم.شرمنده.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دلیار عزیز
   ببینید فعلا گفته شده به شورا منتقل شده ،باید صبر کنیم تا یکی از مسئولان شورا صحبت کنه که قراره روند بررسی به چه شکل باشه

   1. La می گوید

    سلام دوستان طبق قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی توانایی و حق دستکاری در مصوبات مجلس رو نداره من به یکی دو تا از اعضای مجلس پیام دادم هر موقع جواب گرفتم بهتون میگم.

 212. دلیاریزدانی می گوید

  پی سی جان لطفا نظرتون رو بگین در مورد حرفای من.شما بهرحال اطلاعاتتون بالاتره.ببینین امروز آخرین مهلت ثبت نام آزمون دستیاری بود.آزمونشم اسفندماهه.لایحه ی بالا برای کنکورسراسری/ارشد/دستیاری هست.اگه ما فرض بگیریم که شورا خیلی سریع تصویب کنه که نمیکنه بازم به اسفند نمیرسه و بعدم نمیشه که واس یه آزمون قانونو اجرا کنن ولی واسه بقیه آزمونا نه.این طرح تصویب میشه ولی هرطور به قضیه نگاه میکنم میبینم به ۹۹ نمیرسه.اصلا منطقی نیست.نظرشما چیه پی سی جان؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   ببینید دلیار عزیز
   با این سرعت که تا اسفند خیلی احتمالش کمه که تصویب بشه
   ولی متاسفانه اطلاعات زیادی در این رابطه وجود نداره،فقط گفته شده به شورا ارجاع داده شده،لطفا صبور باشید تا نظرات و اخبار جدید منتشر بشه

 213. دلیاریزدانی می گوید

  و با عرض شرمندگی اینکه این لایحه بعد از شورا تحت هیچ شرایطی نمیره مجلس؟؟؟؟آخه امکان نداره.این لایحه قراره یه قانون بشه.تو راس قانون گذاری هم مجلسه.چطور میشه مجلس هیچ جای کار نباسه اینا تصویب کنن بره؟؟؟؟نظر شخص خودتونو بگین.این لایحه درشورا تصویب میشه و تمام؟؟ اصلا نیازی به مجلس نداره؟؟؟اصلا به مجلس میره نمیره؟؟؟؟

 214. دلیاریزدانی می گوید

  ببینین دقیقا سال۹۷ اینطورا بود که گفتن قراره حدنصاب سهمیه ایثارگران از ۷۰درصد بشه ۸۵ درصد.ببینینن این قانونی بود که قرار بود برای ایثارگران درنظر گرفته بشه.این مورد چیزی بور که شورای عالی انقلاب به تنهایی میتونست تصمیم گیری کنه.چون تو حیطه کاریش بود ومیتونست دخالت کنه ولی بازم با این حال به مجلس رفت و رای نیوورد.حالا سوال من اینه.این همه تغییرات بزرگ و یهویی تو سهمیه ها از جمله ایثارگران و مناطق چطور امکان داره اینقدر سریع و بدون دخالت مجلس به جایی برسه.اون لایحه ی تغییر نمره حد نصاب نمره علمی که درمقایسه با این لایحه هیچ بود و درواقع راحتتر میشد عملیش کرد.نظرتووون؟؟؟

 215. دلیاریزدانی می گوید

  زیاد حرف زدم ولی میخواستم به به نتیجه ای برسم.هرجور نگاه میکنم عملی کردن این اتفاق و ساماندهی سهمیه ها به کنکور ۹۹ نمیرسه ولی ازاونجایی که ایران تنها کشوریه که هیچ چیزشو نمیشه پیش بینی کرد(امروز میخوابی فردا بیدار میشی میبینی بنزین لیتری۳تومن)پس درنتیجه بقول شما باید منتظر اخبار باشیم.فقط نمیدونم این وزیر علوم و اینو و اونو فلان که تا دیروز سر و تهشونو میزدی میشستن یه مصاحبه ای میکردن،دقبقا از پریروز تا حالا رفتن رو سایلنت!!!؟؟

 216. حامد می گوید

  سلام و خسته نباشی
  رییس بنیاد شهید با کاهش سهمیه ایثارگران مخالفت کرده، آیا رییس بنیاد شهید عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حامد جان
   لیست اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی :
   https://sccr.ir/pages/4201/1

 217. حامد می گوید

  کسانی که فکر میکنید با حذف سهمیه ها ظرفیت ها آزاد میشه، اشتباه میکنید.
  اینها دارن ظرفیت ها رو برای بچه هایی که 2 ترم خارج (روسیه، ارمنستان، ترکیه و…) درس خوندن و حالا دارن با انتقالی میان ایران رو خالی میکنن.
  پس فکر عدالت نکنین، عدالت داره برا کسانی که رفتن خارج و کنکور رو دور زدن اجرا میشه و راحت میان سر کلاس های دانشگاه های ایران بدون اینکه کسی متوجه بشه…پس به این قانون دور زدن کنکور اعتراض کنید.

 218. Marym می گوید

  بچه ها زنگ بنیاد شهید تهران‌ بزنید،اخبار دقیق رو اونها دارند،

 219. Marym می گوید

  پیسی کنکور چرا سازمان سنجش ظرفیت کل رو افزایش نمیده ؟؟ چرا دنبال کاهش این سهمیه هایی است ک حق شرعی و قانونی ماست،این سهمیه ها حق شرعی است.حق فرزندی هست ک پدر بالای سرش نیست،حق خواهری هست ک برادرشو از دست داده تو جنگ،اینها حق است.یک فرقی باید بین کسانی ک زمان جنگ از کسور دفاع کردند و کسانی ک نرفتند جبهه و ی مشت ترسو بودند،فرقی باید باشه یا ن؟ بین کسانی ک واسه جمهوری اسلامی خون ریختند

 220. Marym می گوید

  اگه باباهای ما اگر برادران ما زمان جنگ نبودند و نمیرفتند جبهه و از کشور دفاع نمی کردند الان شماها اصلن نمیتونستید کنکور بدید، شماها اصلن درک میکنید ک وقتی باباتو رو ویلچر میبینی چ حسی بهت‌ دس میده؟حاضری ی ثانیه بهش فکر کنی؟؟بابایی ک متوجه خرج زنک بچه خودشو بده

  1. امیر خوش مرام می گوید

   سلام.با نظر شما کاملا موافق هستم و این سهمیه حق شماهاست.

 221. حسین می گوید

  معاون آموزشی وزارت بهداشت:
  این که لایحه ساماندهی سهمیه ورود به دانشگاه ها در سال 99 اجرایی شود یا نه بستگی به این موضوع دارد که این لایحه چه زمانی تصویب می‌شود. اگر این لایحه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شود سرعت آن بهتر خواهد شد اما اگر در مجلس مطرح شود با توجه به تغییرات پایان دوره مجلس امیدوارم نتیجه بدهد.

 222. آرش می گوید

  دوستان
  شما درس بخونین و اصلا سهمیه ها ربطی به درس خواندن و آزمون دادن شما نباید داشته باشد
  خوب درس بخوانید با سهمیه و بدون سهمیه موفق می شوید باقی مثال حاشیه و فرافکنی است
  شما بنا را بر نبود سهمیه بزارین تا موفق شوید

 223. نیکی می گوید

  برای کنکور ارشد که ما ثبت نام کردیم تکلیف سهمیه ها چی میشه پی سی جان؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نیکی خانم گرامی
   فعلا تا چیزی تصویب نشده مثل سابق هستش

 224. سارا می گوید

  سلام به نظرتون به کنکور امسال میرسه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سارا خانم گرامی
   طبق آخرین اطلاعات بستگی داره به چه سرعتی این مصوبه بررسی بشه،باید منتظر اخبار بیشتر بمانیم

 225. Marym می گوید

  دلیاریزدانی درست میگه این لایحه و پیشنهاداتی ک درش شده ی چیز الکی و فرمالیته نیست حتما باید مجلس بره و اونجا هم برسی بشه

 226. Marym می گوید

  بچه ها با توجه ب اون لینک ک پیسی کنکور اولا رئیس شورا رئیس جمهور هست ک رئیس بنیاد شهید یکی از معاوناشه،دوم اینکه رئیس مجلس اونجا عضو حقیقی هست و نائب رئیس اول،دبیر شورای نگهبان هم اونجاس آقای جنتی،بنظر شما اینها این لایحه رو تصویب میکنند؟؟

 227. Marym می گوید

  بچه های ایثارگر اینها هدفشان این هست ک بچه هایی ک رفتن روسیه و ترکیه و بقیه کشورای مجاز و یک سال اونجا درس پزشکی خوندن و میخان بیان ایران اینا مجبورن از ظرفیت اصلی بهشون بدن،بخاطر همین چون تعداد این افراد زیاده تصمیم دارن روند پزیرش داوطلبان ایثارگر رو تغییر بدن و بصورت مازاد پزیرش کنند ایثارگرانو ک فرقی با حذفش نداره، در واقع میخان ایثارگرانو دور بزنن،جامعه ایثارگری باید از حق خودش دفاع کنه،وگرنه حقمان را پایمال خواهند کرد،.

  1. حامد می گوید

   3 تا از همشهری های من 1 سال رفتن روسیه حالا اومدن دارن برا دانشگاه شیراز یا بندر عباس برا دندون پزشکی کاراشون رو میکنن. قشنگ میخان ظرفیت رو برا اینها که فقط پول دارند خالی کنند. 90 درصد کارهاشون هم انجام شده و برا ترم بهمن بهشون پذیرش دادن.

   به خدا اگه حرکتی نکنید و اعتراض نکنید و نرید دیوان عدالت اداری راحت اینها و امثال اینها ظرفیت رو پر میکنن و حق ایثارگران رو کامل ضایع میکنن. اگه کسی تهران هست بره اعتراض کنه.
   پیشنهادم اینه که یه گروه تلگرامی تشکیل بدین و جامعه ایثارگری کل کشور عضوش بشن تا هماهنگ اعتراض مون به جایی برسه
   لطفا نظر من رو قرار بدید

 228. علی می گوید

  حالم داره از این وضعیت به هم میخوره هیچ چیز بدتر از بلاتکلیفی نیست یه آدم مسلمان هم پیدا نمیشه تکلیف مارو مشخص کنه.

 229. نفس می گوید

  ینی دیگه رفت به شورا تصویبش حتمیه ؟چند درصد احتمال داره همچین چیزی ، بعد ینی چی مفادکنکور۹۹؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   لطفا صبور باشید،هنوز تنها به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفته و چیزی بیشتر از این مشخص نیست

 230. reza می گوید

  منظور حرف این اقا چیه من نفهمیدم بارضایت ولی و اینا چیه منظورش چی بود هر کی با توانایی بره چرا توضیح شفاف نمیدن اقا من سهمیه دارم اگه میخواین کم کنین مثل بچه ادم بیاین بگین چرا میپیچونین پی سی لطفاً بگو این اقا چی گفته من منظورشو نفهمیدم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   کدوم نظر رو منظورتونه
   اگر منظورتون معاونت آموزشی وزیر بهداشت است ؟ که ایشون و سایر مسئولان آموزشی نظرشون بر اینه که سعی کنیم که افرادی که توانمندی دارند به رشته های حساس وارد شوند

 231. دلیار یزدانی می گوید

  پی سی جان سلام.با عرض شرمندگی یه سوال داشتم،آیا شورا عالی انقلاب تا قبل از ثبت نام کنکور میتونه این لایحه رو تصویب کنه؟؟؟یعنی روندش انقدر سریع هست که تا۱۶بهمن تصویب بشه؟؟؟
  راستش امروز تو تلگرام سرچ کردم سهمیه های کنکور،یه کانال بود که همین اخباری که شما میزارین رو هم اونجا گذاشته بودن،البته مثه شما واضح اخبار رو توضیح نداده بودن،ولی یه ویس بود که انگار یکی از مسولین گفته بود،قشنگ توضیح داده بود چی به چیه،ایشون گفتن تصمیم گیری درمورد ساماندهی سهمیه ها توسط دولت کاملا به عهده شورای عالی گذاشته شده،اگه تا قبل از ثبت نام ۹۹تصویب شد،برای۹۹اجرایی خواهد شد اما اگر نه میشه واسه ۱۴۰۰.اصلا بچه ها اگه تل دارین خودتون سرچ کنین،قشنگ اون ویس رو میبینید،کامل گوش کنین،حالا پی سی جان بنظرشما روندش طوری هست که تا قبل از ثبت نام اوکی شه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دلیار عزیز
   ببینید ما از جزئیات بیشتری خبر نداریم و اینکه اصلا نمی دونیم قرار به چه شکل بررسی بشه ولی بعید می دونیم تا یک ماه آینده یعنی قبل از ثبت نام تصویب بشه و احتمالا زمان بر خواهد بود،و بعضی از این خبرها هم مصرف لحظه ای دارند،پشنهاد می کنم اگر کنکوری هستید فعلا تنها روی درستون فکر کنید و به صورت هفتگی از طریق کانال تلگرامی مون و یا سایت پیگیر باشید

 232. Marym می گوید

  پیسی چرا نظرات منو نمیذاری؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   قطعا نظرات رو ثبت می کنیم ولی بسیار زیاده حجمشون
   و اینکه خواهشمندیم از ثبت نظرات تکراری خودداری فرمایید و نظر خود را کامل و جامع در یک کامنت توضیح دهید
   لطفا صبور باشید و به درس تون بپردازید و به این شکل بیشتر تمرکزتون رو از دست میدید
   سپاس از شما

 233. Marym می گوید

  یک ماه دیگه هم دفترچه های کنکور سراسری۹۹ میاد اگه خدا بخاد تو اونام تغییری ایجاد نمیشه،و شرایط و ضوابط مثل پارسال هست

 234. رامین می گوید

  دوستان سهمیه ها برداشته میشه شک نکنید
  منتهی به سال ۹۹ نمیرسد
  شورای انقلاب فرهنگی معمولا ماهی یک بار جلسه تشکیل میده که تصویب این مصوبه چند ماه زمان لازم دارد
  دوستان کنکوری درس بخوانید به دور از حاشیه
  اگر سهمیه ها بود یک امتیاز مثبت تلقی کنید نه اینکه تمام برنامتون سهمیه باشد که اشتباه است
  اینجوری بر فرض هم وارد دانشگاه بشوید نه تنها به راحتی فارغ التحصیل نمی شوید موفق و باسواد هم نمی شوید و همچنین همیشه رتبه ی کنکورتان‌ را باید از دیگران مخفی کنید

 235. Milad می گوید

  سلام رتبم شد صدوپنجاه هزار اگه سهمیه جانبازی داشتم چند میشد؟ یعنی چن هزار مینداختم جلوتر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام میلاد جان
   متاسفانه اطلاعی نداریم،لطفا از کارنامه های موجود در سایت گزینه دو استفاده کنید

 236. علی می گوید

  سلام بچه ها خبری ک لینکشو گذاشتم بخونید و خودتون قضاوت کنید خود آقای نمکی داره میگه میخاییم تا جایی ک بتونیم دانشجوهای خارج کشور ک وضعیت مطلوب دارند رو ایران بیاریم پس گولشون رو نخوریم بهتره

  https://www.mojnews.com/بخش-اجتماعی-5/311274-پیشنهاد-اصلاح-سهمیه-ورود-به-دانشگاه-ها-تقدیم-دولت-شده-است#gsc.tab=0

 237. علی می گوید

  حذف سهمیه ها فقط یه راهکاره برای درامدزایی بیشتر خودشون

 238. Faraz می گوید

  سلام؛پی سی کنکور لطفا شماره های مربوطه به این بحث اعم از بنیاد و سازمان سنجش و … را به اشتراک بذارید تا بچه های ایثارگر بتونن تماس بگیرن و از حقشون دفاع کنن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فراز عزیز
   شماره تماس های این سازمان ها در سایت مربوط به هر کدام قابل مشاهده است

 239. مبینا می گوید

  سلام و وقت بخیر.
  مرسی از جواب دادناتون. ببخشید میخواستمبپرسم که
  ۱.با وجود اینکه رئیس بنیاد مخالف این لایحه هستن ایا از احتمال تصویب کاهش سهمیه‌ی ایثارگران کم میشه؟
  ۲. اگه سهمیه ی ایثارگران کاهش پیدا کنه ، هنوز تو اون وضعیت هم تاثیرش از سهمیه‌ی مناطق بیشره؟چقد؟
  ۳. نظر خودتون در مورد کاهش این سهمیه چیه؟ من زیاد درگیرش نیستم ولی بعضیا تو کامنتا، شدید نگرانن و ناراحت ممنون میشم بگید چقد احتمال تصویبش هست بنظرتون؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مبینا خانم گرامی
   1- این مصوبه در شورای عالی انقلاب توسط مسئولان زیادی به رای گذاشته می شود و تنها وابسته به نظر یک شخص نیست البته نمیشه گفت کامل،پس بی تاثیر نیست
   2- باید در زمان خودش بررسی بیشتری بشه و فعلا زوده
   3- به نظر ما اگر تا پایان فروردین ماه تصویب نشه یا خبر مهمی نرسه میوفته برای 1400

 240. Marym می گوید

  بچه ها برید سخن آقای نمکی مورخ۱۰دی رو بخوانید اینا قصدشون اینه ک ظرفیت رو واسه افرادی از خارج میان باز کنند.میخان از سهمیه ماها کم کنن بدن ب اونا، بچه هایی ک سهمیه ندارید خوشحال نباشید اینا هدفشان اینه دلشون ب حال شما ها نسوخته،.اخه این کجاش عدالته ظرفیت رو بدن ب کسی ک رفته پول داده روسیه درس خونده یک ترم حالا براحتی بهش ظرفیت میدن بیاد داخل ایران درس بخونه. بعد سهمیه ما بیچاره ها ک بابامون رفته واسه این مملکت جنگیده و دفاع کرده و الان بعضی از عضواش ناقصه و نمیتونه کار گنه و خرج خانواده رو بده .ایا ایثارگران اینقدر کمرنگ شدن؟اینقدر باید اونهارو نادیده گرفت ک از ظرفیت مازاد بهمون بدید و این موقع از سال بگید شایییید واسه کنکور ۹۹ اجرا بشه ما ک ۶ ماه ب امید خوندیمو امیدمان ناامید کنید یک ماه دیگه دفترچه های کنکور سراسری میاد و ۶ ماه دیگه کنکوره الان بای بگید؟؟؟؟شرایط و ضوابط کنکور ارشد و دکترا و دستیاری پزشکی رو تغییر ندادین الان دس گذاشتید رو شرایط و ضوابط کنکور سراسری؟؟؟؟؟ایا این انصافه ک ذهن ما دانش آموزان رو بهم بریزید؟؟؟

 241. Marym می گوید

  یک کسی ک سهمیه ایثارگری داره باید ۷۵ درصد اخرین فرد قبولیو بیاره ک بره دانشگاه ولی کسایی ک میرن روسیه ک تعدادشان چندین هزار نفره ک اصلن کنکوری نمیدن اگه ماها با ایثارگری پدر رو ویلچرمون ی سهمیه بهمون میدن ،اون ها با پول باباشون کنکور نمیدن میرن خیلی شیکو مجلسی روسیه بعدش بر میگردن سر کلاسای ایران پزشکی میخونن،.

 242. Marym می گوید

  این چندین هزار نفری ک رفتن روسیه اکثرشون همین فرزندان مسئولان هستند پس این مسئولان دلشون بحال بچه های خودشون سوخته ن اونهایی سهمیه ندارند.

  1. ساناز می گوید

   به جای اینکه انقدر حرص بخوری برو درستو بخون
   هر چیزی که بخاد بشه میشه ما نمیتونیم تغییرش بدیم

  2. Marym می گوید

   بچه ها با توجه ب اخرین خبر که عضو شورای عالی انقلاب(آقای منصور کبگانیان) اعلام کردند که این لایحه امروز به دستشان رسیده و باید آن بررسی کنیم و چون برخی مصوبات در لایحه مربوط به مجلس است باید آنرا بررسی کنیم و بعداز بررسی اعلام خواهیم کرد ک چگونه ب آن ورود خواهد کرد،پس بچه ها طبق حرف دکتر عاملی شورا نمی تواند مصوبات مجلس را ابطال و یا لغو کند و باید یک تقسیم کار صورت بگیرد.انچه مصوبه مجلس هست را مجلس باید اصلاح کنه در صورت نیاز ک همچین کاری هم نمیکنه ،آنچه مربوط ب شورا هست رو شورا باید مورد باز نگری قرار دهد.و بچه ها اینم تو اینترنت نوشته ک ابطال قانون مجلس جرم محسوب میشود.واسلام.

 243. علی می گوید

  به نظر من سهمیه های مصوب شورا اصلاحیش به ۹۹‌میرسه ولی مصوب مجلس از جمله ایثارگران نه
  چون الان لایحه رفته شورا خود آقای عاملی هم گفت دیگه خبرش بالا هست بزار اصلا بزارمش:
  وی ادامه داد: این یک تقسیم کار ساده است لایحه ای (لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به آموزش عالی) که تهیه شده هم می تواند در مجلس بررسی شود و هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود، آن جنبه ای که به ما ارتباط دارد را باید ما بررسی کنیم جنبه ای که به مجلس ارتباط دارد مجلس بررسی می کند ما نیز نمی توانیم مصوبه مجلس شورای اسلامی را لغو کنیم بنابراین باید تقسیم کار صورت گیرد.
  بنابراین تا در شورا بررسی بشه بعد بره مجلس دیگه به ۹۹ نمیرسه و میره ۱۴۰۰

 244. حامد می گوید

  این سهمیه ها رو فقط دارن برا روسیه ای ها باز میکنن
  فقط برا کسانی که با پول کنکور رو دور زدن و رفتن خارج و حالا دارن برمیگردن… پس اعتراض کنید و جلوی مجلس فریاد بزنید که حق ایثارگران رو ضایع نکنند. فریاد بزنید…

 245. ستایش می گوید

  سلام مدیر
  الان چی شد دقیقا؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ستایش خانم گرامی
   فعلا اتفاقی نیفتاده،مصوبه به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفته و قراره در آنجا بررسی بشه

 246. Marym می گوید

  پیسی کنکور نظر خودت چیه راجب اخرین اخبار ک گفته چون لایحه مصوبات مجلس را دارد باید بررسی کنیم ک چگونه ورود خواهد شد ینی چی؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   مریم خانم گرامی ،ما هم متاسفانه اطلاعی از این جزئیات نداریم،ولی پیشنهاد می کنیم صبور باشید و تنها روی درس تون تمرکز کنید

 247. علي محمد می گوید

  سلام بر شما ادمين گرامي
  با توجه به اخباري كه اومده آيا هدف اصلي لايحه ساماندهي سهميه ها باز كردن راه براي دانشجوياني است كه در خارج ميخوانند؟؟؟
  با اين كه من سهميه ندارم اما اميدوارم حداقل اين فرزندان جانبازان به دانشگاه هاي خوب بروند تا اين افراد
  نظر شما چيه پي سي جان؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی محمد عزیز
   خیر ما نظرمون فعلا به این صورت نیست و اگر درست و اصولی اجرا بشه میتونه عدالت آموزشی رو در کنکور به اثبات برسونه

 248. Marym می گوید

  خیر علی محمد جان،شما برو اخرین خبر آقای نمکی رو بخون متوجه میشی عزیزم ک داستان چیه

 249. Marym می گوید

  ۵۰۰۰ دانشجوی خارج از کشور در روسیه قرار هست مهر ۹۹ بیان ایران پذیرش بشن آقای علی محمدجان،همین خودش ظرفیت میخاد پس چی فکر کردی؟هرچند آقای نمکی خودشون ب صراحت این موضوع رو گفتن

 250. مریم می گوید

  ساام بالاخره من متوجه نشدم رای لغو سه چهارم سربازی جهت سهمیه ۵ درصدی دیوان عدالت که داده بود توسط دکتر نوروزی دوباره به حالت اول برگشت ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   ستاد کل نیروهای مسلح در بخشنامه این مورد رو اعلام کرده که مانند سال های قبل هستش،و گفته شده دیوان عدالت اداری تشکیل جلسه میده و رای قبلی ش رو برمیگردونه

 251. Marym می گوید

  پیسی مگه سخن علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون تحقیقات مجلس ک دیروز با خبر دانشجو مصاحبه کردن صحت نداره؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   این خبر نیز اضافه شده مریم خانم گرامی

 252. علی می گوید

  پی سی جان این حرف آقای سلیمی‌ صحت داره؟
  یعنی میره برای ۱۴۰۰ یا فقط ایثارگرا میره برای ۱۴۰۰

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   هر روز یکی از این مسئولان اظهار نظر می کنند و ما فعلا هیچ نظری نمیدیم تا قطعی بشه

 253. امير محمد می گوید

  خانم مريم عزيز
  تنها راه تصويب نكردن اين فاجعه اتحاد جامعه ايثارگري و جانبازان است
  پيشنهاد ميكنم سري به سايت فاش نيوز كه سايت ايثارگران است بزنيد
  اما بقيه:مگر كساني كه سهميه دارند حرف حق نميزنند؟من مي گويم سلامتي پدرم را پس بدهيد همه سهميه ها را به شما ميدهم اصلا ديگر دانشگاه نميروم
  لطفا با شانتاژ هاي رسانه اي فريب نخوريد
  فردي نوشته بود رتبه ام صد و بيست هزار بود اگر سهميه داشتم چند ميشدم؟!!!
  اين را بدانيد كه طبق آمار سنجش هرساله حداكثر ١٠الي ١٥درصد سهميه هاي ٢٥درصد قبول ميشوند و بقيه به ظرفيت هاي ازادميرسند هوشيار باشيد
  فتامل

 254. دلیار یزدانی می گوید

  واااا پی سی جان!!!مگه لایحه رو دولت بقول خودشون نداده به شورای عالی انقلاب تا بررسی و تصویب بشه و دیگه بقول خودشون مجلس نره،الان این آخرین خبر که دبیر کمیسیون میگه لایحه هنوز از سوی دولت به مجلس نرفته،چیه پس؟؟؟چه ربطی داره؟؟؟یعنی بعد از شورا میره مجلس؟؟؟میشه توضیح بدین پی سی جان؟؟من منوجه نشدم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سام دلیار جان
   والا ما هم متوجه نشدیم !
   ولی خب قراره بررسی بشه در شورای عالی انقلاب فرهنگی و احتمالا از مجلس هم نظرخواهی می کنند یا مجلس نیز مشارکت جدی خواهد کرد

 255. علیرضا می گوید

  سلام پی سی جان عزیز سردار دلها سردار سلیمانی به دیدار حق شتافت از انجا که ایشون به گردن همه ما حق دارن شایسته است شماهم خبر شهادت و تسلیت خودتون رو در سایتتون اعلام کنید

 256. M می گوید

  سلام لطفا خبر جدید که الان گفته شد رااضافه کنید.

 257. Marym می گوید

  نه‌ بچه ها من زنگ زدم شورای عالی انقلاب فرهنگی، با آقای کبکانیان صحبت کردم، ایشون گفتند چون قانون خدمات رسانی ب ایثارگران جزو مصوبات مجلس هست و یک‌ قانون دایمی نیز هست ما قصد داریم آن را به مجلس ارائه کنیم،ایشون گفتند تنها هیئت علمی را ما بررسی میکنیم

  1. مهدی می گوید

   چجوری با خود آقای کبگانیان حرف زدین؟؟ اصلاح سهمیه های شورا مثل هیت علمی به 99 میرسه ؟

  2. علی می گوید

   سلام
   مریم خانم راست میگید؟
   واقعا چنین حرفی زدن؟

 258. علی می گوید

  پی سی
  نظرت درباره صحبت وزیر علوم چیه
  یعنی باز هم مشخص نیست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   با توجه به صحبت وزیر و اتفاقاتی که اخیرا افتاده،اگر تا فروردین این مصوبه بررسی نشه میوفته برای سال 1400

 259. فاطمه می گوید

  دوستان خیالتون راحت ، هر سهمیه ای اصلاح بشه سهمیه ایثارگران هیچ تغییری نمیکنه امسال که هیچ برای سال های بعد هم تغییری نمی کند نمی تونند تغییربدن واقعا ساده این اگه فک کنیین اصلاح میشه در سال ۱۴۰۰ به بعد هم تنها سهمیه های دیگر به تصویب میرسه مطمئن باشین.

 260. Marym می گوید

  پیسی کنکور منظورت از اتفاقاتی ک افتاده چیه؟؟ینی شهادت سردار سلیمانی تو این روند تاثیر میذاره؟لطفا جواب بده پیسی جون

  1. پی سی کنکور می گوید

   بله با توجه به شرایط خاص از جمله این مورد و انتخابات مجلس و سایر مسائل کلان کشور تا فروردین اگر خبری نشه فرض ما اینه که میوفته برای سال 1400

 261. Ali sadat می گوید

  سلام بچه ها ضمن تسلیت شهید شدن سردار عزیزمون سلیمانی. امروز از تلویزیون دیدم وزیر علوم گفت اصلاح سهمیه ها به کنکور99 نمیرسه. بشینید محکم درس بخونید به امید سر فرازی شما آینده سازان میهن عزیزم.

 262. محمد می گوید

  سلام تسلیت به کشورم جهت شهید شدن سردار سلیمانی که جهت حق و حقیقت شهید شد در شرایط فعلی اگر رهبر انقلاب هرزمان اعلان جنگ کنه همه جوانان کشورم چه سهمیه دار و چه سهمیه آزاد آماده هستن پس جهت سهمیه کنکور بعدالت رفتار کنیم دوستان عزیز

  1. علی می گوید

   باشه قبول عدالت
   ولی هر چیزی زمان لازم داره
   هرچیزی مکان داره
   الان موقع مناسبی نیست

 263. Marym می گوید

  زنگ بزن شورای عالی بخش لوایح و مصوبات

 264. Melika می گوید

  سلام برای دیدن کارنامه های بیشتری از سهمیه ایثارگران باید به کجا مراجعه کنیم؟
  و اینکه آدرس اینستاگرام سایت شما چیه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ملیکا خانم گرامی
   در حال حاضر خیر
   لطفا از طریق تلگرام با ما همراه باشید:
   آیدی :
   p30konkor@ یا جستجو کنید پی سی کنکور

 265. سارا می گوید

  سلام پی سی
  من امسال روزانه قبول شدم و نرفتم
  میخام درخواست …

 266. Marym می گوید

  پیسی کنکور خبر های امروز رو بروز رسانی کردی؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   خبر جدیدی نبوده
   و هم اکنون بروز شده

 267. علي می گوید

  پي سي جان سلام…خدا قوت
  ميخواستم در مورد بورسيه نيروهاي مسلح واسه ازمون دستياري پزشكي چقدر تاثير داره…يه توضيح مختصر…
  مرسي كلي

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   لطفا سوالات خارج از این مطلب رو در انجمن سایت مطرح کنید

   با توجه به مصوبات پنجاه و نهمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی پذیرش کادر ثابت (رسمی) نیروهای مسلح با استفاده از بورسیه نهاد محل استخدام با شرایط زیر به صورت مازاد بر ظرفیت در قالب باقیمانده ظرفیت 2.5 درصد پذیرش دستیاران انتقالی از خارج از کشور در هر دانشگاه (با گرد به بالا) با تایید کمیسیون برنامه ریزی برنامه های دستیاری مطابق مندرجات انجام می پذیرد./فارس
   باز دفترچه راهنمای آزمون موردنظر رو مطالعه کنید توضیحات جامع رو مشاهده می کنید

 268. هانا می گوید

  وای چرا اینجوری میکنن؟ یعنی حتی یک درصد هم به فکر این نیستن که بچه های ایثارگر، رو این سهمیه برا امسال حساب کردن و ممکنه بخاطر این امسال رو مونده باشن پشت کنکور؟ مگه ما هم کنکور نداریم؟ درس نداریم؟ چرا انقد استرس وارد میکنن؟ چرا هرکدوم یه حرفی میزنن؟ قشنگ همه بگن برای امسال اجرایی میشه یا نمیشه، که ما هم تکلیفمون مشخص شه.

 269. علی می گوید

  سلام پی ۳۰ جان با توجه به حرف های دیروز وزیر و امروز رئیس سازمان سنجش دیگه قطعا به ۹۹ نمیرسه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   نظر ما اینه که با وجه به صحبت های چند روز اخیر اکثر مسئولین به احتمال 90 درصد به کنکور 99 نمیرسه

 270. Marym می گوید

  پیسی جان با توجه ب حرف آخر رئیس سازمان سنجش که خبر از شورای عالی داده،احتمالی که خودت میدی چیه؟؟ینی دیگه مجلس دخیل نیست تو این موضوع؟؟وقتی شورادگفته ک به ۹۹ نمیرسه آخرش چی میشه؟بنطرتون‌ با توجه به زمان برگذاری کنکور این لایحه به جایی میرسه یا ن؟؟لطفا ب همشون جواب بدید من خیلی استرس گرفتم.بعد از انتشار دفترچه میتونن باز تغییرش بدن؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   مریم خانم گرامی
   فعلا روی درس تون تمرکز کنید
   نظر ما اینه که با توجه به صحبت های چند روز اخیر اکثر مسئولین به احتمال 90 درصد به کنکور 99 نمیرسه

 271. علي می گوید

  اقاي كدخدايي واقعا متوجه نيست كه مصوبه مجلس بايد تو خوده مجلس تصويب شه…واقعا يه مسئول تو اين سطح اين موضوع رو نميدونه

 272. ماریا می گوید

  سلام من خیلی سردرگرم شدم اطلاعات توی کامنت ها با سایت مطابق نیست!
  ایا امتیاز هیعت علمی برای کنکور 99 حذف شده ؟ یا خواهد شد ؟
  اخرین خبر نوشته بصورت مازاد خواهند شد اخه هیعت علمی که از اول مازاد بوده!!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ماریا خانم گرامی
   فعلا هیچ چیزی تصویب نشده و کماکان شرایط سهمیه ها مثل قبل است

 273. Alireza می گوید

  پیسی کنکور ،دیگه میشه به این حرف آخر خدایی اعتماد کرد یا نه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   اخیرا اکثر مسئولین مربوطه گفتند که به 99 نمیرسه و میشه گفت احتمالش بالای 90 درصد است که صحیح باشه این صحبت

 274. Marym می گوید

  پیسی کنکور جواب منو هم بده لطفا خیلی سردرگم و افسردم،چرا با اینده ما اینجوری بازی میکنن یکی میگه باید بره مجلس یکی میگه ن،

  1. پی سی کنکور می گوید

   پاسخ دادیم باور کنید ،شما اینطوری به آرامش خودتون ضربه می زنید،سعی کنید روی درس تون تمرکز کنید
   مسئولین شوار گفتند که باید مشخص بشه که قراره با چه فرآیندی این لایحه بررسه بشه پس تا آن زمان باید صبر کرد که قراره مجلس چکار کنه؟

 275. Marym می گوید

  رو حرف وزیر علوم آقای منصور غلامی میشه استناد کرد ؟؟؟با توجه به اینکه ایشون یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی هستن؟؟؟؟؟؟؟

 276. Marym می گوید

  میشه خواهش کنم ویدیو که وزیر علوم توی اخبار مصاحبه کردن رو بذارید، خواهش میکنم لینکش بذارید.لینک ویدیوشو

  1. پی سی کنکور می گوید

   بررسی می کنیم تا فردا اگر پیدا کردیم چشم

 277. Fateme می گوید

  وای عزیزم تمرکز کن روی درس خوندنت قرار باشه اتفاقی بیفته قطعا خواهد افتاد.فرصت ها رو از دست نده

 278. رها می گوید

  آیا به امسال میرسه؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   اگر تا فروردین ماه خبری نشه بله به امسال نمیرسه ولی در حالت کلی به احتمال 80 -90 درصد به امسال نمیرسه

 279. S.A می گوید

  سلام.خیلی ساده‌س،اونایی که تا الآن خوب درس خوندن که البته خیلی از ایثارگران هم اینطورن،نباید نگرانی داشته باشن،اونایی هم که تنبلی کردن بهرحال باید تفاوتی داشته باشند با بقیه هرچند سهمیه‌ها حذف نشدن و فقط بصورت مازاد باقی موندن و اینکه این موضوع چند ساله مطرحه و حرف یک ماه و دوماه نیست.بهرحال کسی باید وارد رشته‌های مطرح بشه که قابلیتشو داشته باشه.امیدوارم بهترین تصمیم گرفته بشه

 280. S.A می گوید

  لطفا کامنت رو ثبت کنید،تشکر

 281. Marym می گوید

  پیسی اون فیلم رو پیدا کردی فیلم وزیر علوم

  1. پی سی کنکور می گوید

   نه متاسفانه خبری در این خصوص منتشر نشده ،و شاید صحبت گفته شده در کلیپی که می فرمایید هم همون صحبت های قبلی ایشون است که در این هفته در گفتگوها منتشر شده

   1. Ali می گوید

    من دیدم صحبتشون رو ، صبح ساعت بین ۹ تا ۱۰
    همون روزی که حاج قاسم شهید شدن من زدم شبکه خبر که دیدم در میانه پوشش خبری حاج قاسم آقای غلامی هم در تلویزیون آمدن و این حرف را زدن

 282. Marym می گوید

  پیسی خبر جدیدی نشد؟؟اخرین خبر همون صحبت وزیر علومه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   هنوز نه خبر جدید نشده

 283. Marym می گوید

  پیسی چرا میگی تا فروردین؟؟مگه بعداز ثبت نامم شرایط و میتونن تغییر بدن؟؟ وزیر علوم گفته بعداز ثبت نام کنکور اجازه تغییر دیگری نمیدیم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   دوست عزیز
   ما که تصمیم گیرنده نیستیم،اومدیم این مسئولین باز حرفشون تغییر کرد،برای همین ما نمی توانیم نظر قطعی بدیم،شما روی نظر مسئولین حساب کنید

  2. امیر می گوید

   چرا تغییر نکنه تا روز کنکور وقت هست اینا هرکاری بخوان میتونن کنن ادم خوبه خودش تلاش کنه و نون بازوشو بخوره نه ب امید این باشه با ضایع شدن حق یه سری دیگه بره دانشگاه.

 284. علی می گوید

  ید الله فوق ایدیهم از خدا میخوام که در قران حرف عدالت زده عدالتو اینجا اجرا کنه و هرکی با تلاش خودش بره دانشگاه نه ضایع کردن حق یه سری دیگه .خدایا منتظر نشان دادن عدالتت هستم و کارم را ب تو میسپارم همانطور که در قران به ما یاد دادی بگیم و افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد. و گفتی الیس بکاف الله عبده .من از تو میخوام که عدالت را برای ماهم که سال اخرمونه اجرا کنی

  1. Marym می گوید

   هنوز باباتو کور و فلج رو ویلچر ندیدی ک الان داری زبون درازی میکنی.،کسی که خودشو جانباز کرد که تو الان نون داشته باشی بخوری

  2. علی می گوید

   سهمیه ایثارگران ضایع کردن حق بقیه است؟
   ۳۰ درصد کل دانشگاست؟
   الان همراهان سپهبد سلیمانی که بچه های قد و نیم قد شون رو تنها گذاشتن نباید پشت و پناهی داشته باشن نباید پشتوانه ای داشته باشن؟

 285. Marym می گوید

  من خودم الان بخاطر شیمیایی بودن پدرم اسم گرفتم، دکتر میگه بخاطر شیمیایی بودن پدرته،سردار شهید سلیمانی رو دیدی چطور کشتتش حاضری بابات این بلاها سرش بیاد ؟پس بدون سهمیه ایثارگران کنکور یک حق شرعی هست حق خونخواهی یک جانباز که نمیتونه خرج و مخارج زندگی شو بده،فرق نداره ب بقیه؟؟عدالت خدا

  1. امیر می گوید

   خانم مریم اآسم شما هیچ ربطی به پدرت نداره مگه واگیر داره خخخ جای دیگه نگو مگه با چیز طرفی؟. مخارج زندگیشو حقوق جانبازی و مزایا میگیره سهمیه ایم باشه مال خود شخصه نه بچش. چون جانباز شده بچش حق مارو بخوره؟ این حرامه.من خودمم پدرم جانباز جنگه اما دنباش نرفته بخاطر اعتقاداتش.حالا مگه بابا تو مثه سردار سلیمانی شده؟ چون جانباز شدن باید مردم باید بمیرن

 286. رررر می گوید

  اقا جان راست میگن بخدا جانبازا رفتن جنگیدن دمشون گرم یه چیزیه بین خودشون و خداشون.تو کشورم ازشون قدردانی میشه از لحاظ مادی و البته معنوی.منم خاک پای همشون .دیگه چرا باید بچه هاشون به جای ما برن دانشگاه اخه انصاف کجا رفته

 287. علی می گوید

  صحبت جدید وزیر علوم رو بزارید که با خبرنگاران میزان مصاحبه کرده و گفته
  سهمیه های مصوب مجلس در مجلس باید اصلاح بشه و شورا در شورا

  1. پی سی کنکور می گوید

   قرار داده شد علی عزیز

 288. امیرعلی می گوید

  لطفا نظر منم درج کنید اخه مگه کنکور تو حیطه کاری رییس بنیاد شهیده که اینجوری میگه وحق مارو ضایع میکنههمه جوره به خود ایثار گرا برسین ماهم کوچیکشون هستیم اما اخه چرا دیگه بچه هاشون باید به جای ما برن دانشگاه لطفا سهمیه هارو برا سال۹۹ که سال اخر کنکور ماست تغییر بدین ماهم زحمت کشیدیم.من ک ه میگم همه بریم در مجلس اعتزاض من الان چند روزه اصلا نمیتونم درس بخونم از اضطراب و ترس ضایع شدن حقه امسالم هم مثه گذشته.ممنون از پی سی

  1. فاطمه می گوید

   معذرت میخوام شما فکر کردی لایحه به امسال برسه به نفعتونه؟ خیر چون سهمیه ۵۰درصدش حذف شده و درضمن کسایی قبول میشن که لب مرز هستن نه شما که بهانه میارید.

  2. مهدی می گوید

   دوست عزیز من سهمیه دارم و خدا شاهده میدونم سهمیه ها باید تا حدودی اصلاح شود اما چرا این رو در نظر نمیگیری ک منی ک یک سال پشت کنکور موندم روی این سهمیه حساب باز کردم اگه میدونستم همچین اتفاقی میخواد بی افته هر گز این کار رو نمی کردم و الکی یک سال عمر خودم رو تو قمار کنکور نمیذاشتم شما وقتی شروع کردی شرایط رو میدونستی باید همه چیز رو برحسب شرایط تغییر داد

 289. علی می گوید

  بچه ها دارید میگید سهمیه ایثارگران
  طبق گفته رئیس سازمان سنجش دوهزار و خورده ای از بچه های ایثارگر باهم چه ۲۵ درصد و چه ۵ درصد در مجموع رفتم رشته های تاپ طبق آمار هم ۲۰ هزارنفر بچه های ۲۵ درصد هستن و ۸۰ هزار اینا هم بچه های ۵ درصد
  در مقابل هزارو خورده ای از بچه های هیئت علمی تغییر رشته دادن رفتم رشته های تاپ و به نظرتون چند نفر مگه فرزند هیئت علمی داریم تو هر کنکور
  پس بیاییم فقط نگیم ایثارگران بلکه هیئت علمی ها وضعیتشون از ما بچه های سهمیه ای بهتره چون ک میتونن تغییر رشته هم بدن.من خودم به چشم دیدم. یکی از همکلاسی هام ک اصلا اوضاع درسیش خوب نبود رفت دانشگاه زابل دامپزشکی بعد یه ترم انتقال گرفت دانشگاه تهران رشته پزشکی
  پس بهتره روشن بینانه تر خرف بزنیم

 290. فاطمه می گوید

  ببخشید میشه منظور وزیر علوم بگید چی بود؟ یعنی امید واره که به امسال برسه ؟یا کار داره وبرا امسال نیست؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   امیدوار هستند به تصویب لایحه در حالت کلی
   ولی برای سال 99 امیدوار نیستند که بررسی بشه

 291. مبینا می گوید

  سلام⁦☹️⁩
  این حرفای آخر وزیر علوم رو نفهمیدم ⁦☹️⁩میشە بم بگید منظورش چی بود آقای پی سی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مبینا خانم گرامی
   گفته اند که به زودی تو شورای عالی انقلاب فرهنگی مشخص میشه که شاید به نحوی مصوبه های مجلس توسط خود مجلس بررسی بشه و مصوبه های شورا در شورا

 292. Zahra می گوید

  حق شما بخاطر ایثارگران ضایع میشه؟از شما کم میکنن میدن به اونا؟کسی که تلاش کنه حقشو میگیره اگه همین جانبازان نبودن شما حتی الان نمیتونستین درس بخونین که میاین اینجور میگین

 293. علی می گوید

  به جای ما چیه خجالت بکشید ۳۰ درصد چقدره مگه باع

 294. ررررر می گوید

  هرکی رفته بخاطر ناموسش رفته منتی روی بقیه نداره بابای شمام کور و رو ویلچره الان؟ باشه ما نوکرشیم حقوقشم میگیره از همه لحاظم تامینه .اخه چه ربطی به کنکور بچش داره؟.اقایی ک شما میگی باید پشتوانه داشته باشن مگه ما گفتیم نداشته باشن؟ کنکور پشتوانه شونه؟ هه شمام برا خودتون تفره میزنین

 295. امیرعلی می گوید

  چرا منی ک دوساله شب و روز زحمت کشیدم موهام ریخت درصدام بالای ۵۵ بودن قبول نشم یکی که باباش جانبازه با درصدای تخصصی ۱۰و ۱۵ قبول شه . اخه جانبازی پدرش چه ربطی به کنکور داره خب از لحاظ دیگه بهشون برسن.من قضاوتو به خدا میسپرم که خدا هم ازین کار راضی نیست

 296. mm می گوید

  کاربر مریم بالاخره بالا چشاش اسیب دیده یا ویلچره یا شیمیایی.بعدم خوار من کدوم دکتر این حرفو زده خخخ طرفتو چی حساب کردی که اینجوری میگی اخه تو میگی از شیمیایی بودن پدرم آسم گرفتم مثه اینه یکی بگه پدرم پاش شکسته ‌منم ازش شکستگی گرفتم.اخه اون شیمیایی که ارثی نیست یا واگیر دار نیس. بعدم میخوان سهمیه بدن خب بدن ظریفتو افزایش بدن سهمیه مازاد بدن نه از حق بقیه . همه مردم ناراضی ان و هیچکس از حق خودش نمیگذره

 297. علي می گوید

  پي سي عزيز…شما پيش بينيتون چيه…با توجه به شرايط احتمال تصويب لايحه رو چند درصد ميدونيد…ممكنه اين لايحه دچار تغييراتي بشه و بعد تصويب شه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی عزیز
   احتمال تصویبش فعلا با توجه به گفته ها و شرایط خیلی کم شده

 298. دلیاریزدانی می گوید

  سلام پی سی عزیز.خسته نباشید.ضمن تشکر،میخواستم بپرسم با توجه به صحبت آخر وزیر علوم،یعنی این لایحه هم به مجلس میره هم به شورا؟؟؟پس آقای خدایی میگفتن دولت تمام اختیار تام رو داده به شورای انقلاب فرهنگی تا در صورت بررسی تصویب و اجرا بشه چی بود؟؟؟به حرف کدومشون میشه استناد کرد واقعا،میشه یکم توضبح بدین؟؟باعرض معذرت البته.مرسی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دلیار عزیز
   به نظرم همونطور که یکی از اعضای شورا گفتند ؛به زودی روند بررسی این مصوبه مشخص میشه که آیا تماما در شواری عالی بررسی میشه یا همزمان بخشی هم به مجلس سپرده میشه

 299. سین می گوید

  زمانی این لایحه باعث برقراری عدالت میشد که اصلا از همون اول یه همچین سهمیه هایی رو قرار نمیدادن که بعد چند سال بخوان حذفش کنن
  اگر تصویب بشه در حق بچه های ایثارگری که امسال و سال های بعد می‌خوان کنکور بدن هم بی عدالتی میشه

 300. شادی می گوید

  والا بخداقسم من فرزند جانبازم درصدامم خوب بودن ولی باسهمیه ۲۵ درصدی که داشتمم قبول نشدم نمیدونم چرا فک میکنین سهمیه جانبازان جلوی قبول شدن شمارو گرفته ی زمانی با میانگین درصد ۵۰ میشد پزشکی قبول شد الآن همه باید بالای ۷۰ باشن که تازه رتبت بیاد زیر هزار مشکل سهمیه نیست عزیزان مشکل پوله پول اونایی که دارنو البته تعدادشونم کم نیست با هزارتا کلاسو دی وی دی کوفت و مرض دیگه بهترین درصدارو کسب میکنن و میانگین درصدارو بردن بالا اونایی که پول دارن قبل از کنکور راحتن واسه کنکورم با برنامه ریزی مرتب از چهارسال قبل و آرامش میان سرجلسه کنکور بعدشم که دوباره تقریبا همه چیز مال اونا میشه

 301. ستایش می گوید

  سلام
  مخاطبم اونایی هستش که میگن چرا به بچه های شهدا و جانبازان و رزمندگان سهمیه میدید، اولا پدرای ما خیلیاشون به طور داوطلبانه رفتن جنگ خیلیا شهید شدن و خیلیا متاسفانه جانباز شدن و الان چندین ساله دارن رنج میبرن از این قضیه،و خیلیا هم هیچ اتفاقی در دوران جنگ بهشون نیوفتاده که مصلحت الهی بوده،ولی آقایون یا خانومایی که میگید این عدالت نیست!!!آیا رفتن پدرای ما به جنگ و بودن پدرای شما کنار خانواده هاشون عدالت بود؟ شما به چی میگن عدالت؟ مفهوم عدالت اینه که پدرای ما برن جنگ بخاطر شما ها بخاطر امنیت خیلیا و پدرای شما راحت بمونن تو کشور و کنار خانواده شون باشن؟؟ شما به این میگین عدالت؟ ببینم مگه با پول میشه شیمیایی شدن یکی رو برطرف کرد؟ با پول میشه اونارو از ویلچر سرپا کرد؟ میشه واقعا؟

 302. ستایش می گوید

  خیلی راحت دارین راجب شهدا حرف میزنین،کسی حاضر میشه به طور داوطلبانه و بخاطر خدا و کشورش و مردمش بره که شجاعت و معرفت عمیقی داشته باشه،خداروشکر که خدا این هارو به پدرای ما داده،کسی که پدرش چندین سال رو ویلچره و شیمیاییه کلی رنج و عذاب میکشه،چرا؟ چون پدرش به خاطر کشورش رفته،و این هم حق بچه های اوناست که کشور بهشون تسهیلات بده تو همه چی،که هیچ کدوم این ها نمیتونه جای خالی پدر رو براشون پر کنه،یا به پدرشون سلامتی بده،درضمن آقایی که میگی من همه درصد هام بالای ۵۵ بود و…..از حق شما نزدن که به اونا بدن،اونا جداگانه با هم حساب میشن نه با شما ها
  اول معنا و مفهوم این هارو بفهمید بعدش بیاید بگید خب به خودشون بدن و…..والسلام
  مدیر لطفا ثبت کن نظر من رو،ممنون

 303. Marym می گوید

  خانم یا آقای mm,برو اطلاعاتت ببر بالا ،بله،شیمیایی تا چن نسل تو بدن میمونه و منتقل میشه،افرادی که تووهیروشیما و ناکازاکی هستند هنوز اثرات شیمیایی در بچه هاشون هست ،در بعضیها بصورت اسم و مشکلات تنفسی و در برخی باعث عقب افتادگی ازرنطررقد یا بیماری چشمی و یا …. میشود

 304. Marym می گوید

  بعضیها باباشون زمان جنگ از ترس توپ و تفنگ نرفت جبهه در رفت ولی بعضیها دلیر و غیرت داشتن رو خاموشش کن رفتن و از ناموس و کشورشون‌ دفاع کردند، خانمی که داری واسه خودت قضاوت میکنی اینو بدون الانم جنگ بشه همین خونواده های ما ایثارگران میرن جلو دشمن وگرنه شما ترسوها ک تو هفت سوراخ قائم میشید، شهادت سردار سلیمانیو دیدی؟؟؟؟چطور دلت اتیش گرفت تازه باباتم نبوده، اوکی؟؟حالا فرض کن بابات باشه؟سهمیه خوشحالت میکنه؟؟؟درد جنگ و نکشیدی،در همه کشور ها همچین تسهیلاتی واسه دانشگاه خانواده های ارتش قائل میشن ب همین اتدازه و حتی بیشتر ،برو ی تحقیق کن ببین کشور ژاپن بعد از جنگ جهانی ک شیمیایی زدن داخل کشورش چطوری داره ب نسلهایی از این خانواده ها که بچه هاشون هنوز معلول بدنیا میاد تسهیلات زندگی میده .

  1. ام می گوید

   آقا اینایی ک اینجا دارن میگن سهمیه بده خودشون اگ یک هزارم درصد بدونن چیزی بهشون تعلق میگیره از هیچ تلاشی دست نمیکشن… من مطمئنم… اگ تو سهمیه داشتی و استفاده نکردی ماهم نمیکنم… با بچه طرف انگار

 305. مهدیه می گوید

  باشه شما خوبید شما برا منافع خودتون حرف میزنین وسلام خودتونم میدونید چه خبره و شلوغش میکنید و میترسین سهمیتون کم شه و حق مارو بهتون ندن. وگرنه هزار بار دوستان گفتن که اقا کسی ک جانبازه داره حقوقشو میگیره و مادی تامین میشه.و هزارتا مزایا که اینجا جاش نیست ماهم میگم حقشونه ازین بیشتر حقشونه خدایی . ولی اخه چرا سهمیه میدن به بچه هاشون اخه. ۳۰ درصد میشه از هر هزارتایی سیصد نفر که اره دارن میدنش ب سهمیه دارا از سه هزارتا هزارتاش دادن به بچه ها جانبازا خب چرا خودشون نمیجنگن تو کنکور نتیجه بگیرن اگه حق ما نیس پس حق کیه باید کسی که تلاش کرده و سوادشو داره بره دانشگاه نه کسی که پدرش جانبازه و درصداش درحد ۱۰ که نتیجش نشه مثه یه سری از دکترای الان.پی سی محترم لطفا نظرمو بزار چند بار درج نشده

 306. امیر می گوید

  من پدرم جانبازه اما بخدا قسم راست میگن سهمیه دادن بی عدالتیه در حق دیگران .باید بزارن با شرایط مساوی اونی که حقشه بره دانشگاه که بیمارستانا نشن کشتارگاه ممنون از سایت خوبتون

 307. نرگس می گوید

  مدیر محترم خواهشا نظر منو ثبت کن . اونایی که دنبال سهمیه ان به ضعف و کم سوادیشون ایمان دارن که میخوان ازین طریق برن دانشگاه.همه میدونن قضیه چیه و دیگه از بس کسی صداشونو نشنیده خسته شدن و دم نمیزنن. درضمن هیچکس به اجبار نرفته جبهه هرکسی رفته که دیگه بخاطرشون که خیلیم محترمن نباید حق مارو به بچه هاشون بدن که.هرکی به فکر منافع خودشه . خدایا توقضاوت کن هرچی که عینه عدالتته اون بشه هرچی که هست.ما راضیم به رضای تو پس منتظر عدالتتیم که وعده تو حق است

  1. پی سی کنکور می گوید

   دوست عزیز تمامی نظرات تا زمانی که به دور از هر گونه توهینی باشند، ثبت خواهند شد

 308. S.A می گوید

  اول اینکه پدرهای همه ما به اندازه کافی به این مملکت خدمت کردن یکی با جنگیدن یکی با آموزش دادن یکی با درمان کردن و … هر کدوم دارن به نحوی خدمت میکنن به من و امثال من و هر کدوم به یه اندازه ارزش دارن پس بیشتر به هم احترام بذاریم ، و اینکه عدالت رو اول خدا و بعد کسی تعیین می‌کنه که درس قانون و عدالت و قضاوت رو خونده باشه…بیشتر منطقی باشیم و جایگاه خودمون رو بدونیم.

 309. علی می گوید

  یه جوری میگید حقوق و مزایا انگار هیچ کس ندونه فکر‌ میکنه زیر چهار پنج تومن حقوق نمیگیرم کدوم حقوق و مزایا دلتون خوشه برید بنیاد بپرسید به جانبازا چقدر حقوق میدن د اگر میدونستی که می گفتی نه اینکه بگی اینجا جاش نیست

 310. احمد می گوید

  مریم خانم واقعا آقای کبکانیان این حرف رو زد؟ میشه بهش استناد کرد؟

 311. ستایش می گوید

  من خودم الان دانشجوی پزشکی هستم،رتبه منطقه دوم شده بود ۴۶۰ و با سهمیه ۵ درصد شده بود ۱۵۳،باز هم به هر حالتی من پزشکی تبریز قبول شدم،فکر نکنید سهمیه ۵ درصد تاثیر چندانی داره،با ۲۵ درصد کاری ندارم،ولی سهمیه ۵ درصد در اون حدی ام که فکر میکنید تاثیر نداره،چون اگه قرار بود من با ۱۵۳ سنجیده بشم دانشگاه تهران درمیومدم،درحالیکه تبریز دراومدم،۲۵ درصد تاثیرش ۱۰ هزار برابره ۵ درصده
  پس نگید کسایی که سهمیع دارن از حق شما خوردن،به هیچ وجه سهمیه های ۵ درصدی از حق بقیه نخوردن،نتیجه تلاش خودشونه

 312. ذبیح می گوید

  سلام عزیزان چرااینقدرشلوغش میکنیدشمابه جای اینکه بریداطلاعات تون راراجع به کنکور ببرید بالا همش میگین سهمیه،سهمیه،شمااصلا چرااینقدرفضای مجازی ودنبال میکنید،بخدامن ازبیکاری اخبارکنکوررودنبال میکنم،یه دانش آموزدارم کلاس نهم هستش اگه عمری باشه سال ۱۴۰۲میخوادکنکوربده ،بخداقسم نه موبایل دارفقط سخت مشغول درس خوندنه ،برودرستو بخون واطلاعات تو ببربالاوالسلام موفق باشید

 313. امیر می گوید

  خانم ستایش چه ۲۵ درصد چه یه درصد بحث ما اینه اون پنج درصدی که شما میگین یعنی کلا از هر رشته ای پنج درصدشو برا شما گذاشتن.۲۵ درصدشو برا اون سهمیه ۲۵ درصدا.دیگه برا قهرمانان و چه میدونم حافظان قرانو و هیت علمی هارو اگه حساب نکنیم یعنی ما باید برا اون۷۰ درصد صندلیای باقی مونده بجنگیم که عین نا عدالتیه. اگه ۳۰ درصد رو بردارن و به جانبازا سهمیه مازاد بدن به ظرفیت پزشکی مثلا ۳۰ درصد اضافه میشه. شما رتبه ت بین سهمیه دارا شده ۱۵۳

  1. ستایش می گوید

   ببینید از یه طرف هم به شما ها حق میدم هم به فرزندان ایثارگر،به هر حال پدرای ما هم رفته جنگ و….درسته که خوبه ظرفیت هارو افزایش بدن و به صورت مازاد بدن به این ها،ولی خب افزایش ظرفیت هم از یه طرف مشکلاتی رو به همراه داره که من و شما در جریان همه چیز نیستیم،درضمن خب کسی که قران حفظ میکنه برا خودش میکنه یا کسی که هیات علمیه چرا باید بچه ش بیاد تغییر رشته بده،دایی دوستم هیات علمی و متخصص هستش،دخترش از کیش با ۱۰۰ میلیون پول رفت تهران،خیلی راحت
   بچه های سرمایه دارا میرن خارج میخونن و برمیگردن با پول
   چرا این هارو نمیگیم پس؟ فقط گیر دادیم به شهدا و جانبازان،درحالیکه سهمیه های ۵ درصدی واقعا سهمیه ی خاصی ندارن،چون من توی خودم و برادرم دیدم که تاثیر نداشت،برادر من پزشکی یکی از دانشگاه های دور قبول میشد ولی با سهمیه دوشهر اینور تر قبول شد خودشم هردومون توی ۹۸ کنکور دادیم،تاثیر چندانی نداشت واقعا

 314. علی می گوید

  هه اره آقا اصلا ما حق شمارو خوردیم شما مظلومین ول کنید بحثو خدا بهتر میدونه

 315. ذبیح می گوید

  دانشگاههای علوم پزشگی هرسال حدود۳۶۰۰دانشجودررشته پزشگی روزانه میگیرند حالافکرکنیدسال آینده می خواهند۲۴۰۰دانشجوبگیرند

 316. زهرا می گوید

  پدر منم دکتره اگه الان نبود پدرتو و تویی که آسم گرفتین چیکار میکردین؟ اونم داره به امثال شما خدمت میکنه اگه اینجوریه پس سهمیه حق منم هست. کسی ترسو نبوده خیلیا بخاطر موقعیتشون رفتن.بعد شما الان هفت سوراخو معنی کن برا من.من تعجم بعضیا اسموشونو هنوز اشتباه مینویسنممنون از سایت خوبتون

  1. علی می گوید

   بعضی ها هم کلمات رو سر هم مینویسن.

  2. علی می گوید

   میرفتیم پیش یه دکتر دیگه
   دوما چون پدر جنابعالی درس خونده و حالا رفته سرکار باید بهت سهمیه بدن؟ چه حرفا
   سوما پولشو میگیره درمان میکنه منتی نیست مجانی که کاری نمیکنه که متاسفانه کم تر دکتری پیدا میشه منصف و با معرفت حتما تا میفهمه طرف جانبازه میگه شما به گردن ما حق داری پول ویزیت نده‌.

 317. علی می گوید

  سلام صحبت آقای عاملی رو بزارید که دیگه فکر کنم حجت تمام شد.
  فقط لطفا در پاسخم بگید منظورشون چیه؟
  یعنی سهمیه های مجلس باید بره مجلس؟
  اونجا که میگه شاید ارائه تفسیری برای ساماندهی بدیم یعنی چی؟

 318. احمد می گوید

  پی سی جان با توجه به صحبت آقای عاملی نظرت چیه؟
  اونجا که میگه شاید تفسیری برای لایحه برای نظام ساماندهی میدیم یعنی چی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمد عزیز
   هر روز کلامشون تغییر میکنه،ما هم واقعا نمی دانیم !
   ولی طبق صحبت ایشان مجلس در بررسی همکاری جدی خواهند داشت،و احتمالش کمه مصوبات مربوط به مجلس در این مهلت کوتاه در مجلس کامل بررسی بشه و زمان بر خواهد بود مگر اینکه تغییر خاصی رخ بده

 319. amir می گوید

  سلام یعنی سهمیه ایثارگران که مصب مجلس هست به 99 نمیرسه دیگه اره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   احتمالش کمه بله ،مگر اینکه تغییری رخ بده در این مدت

 320. فاطمه می گوید

  ببخشید من گیج شدم الان اصلاح کدوم سهمیه ها که با شورا هست به امسال میرسه ؟! و درضمن دوماه دیگه میشه ۲۰ اسفند از ثبت نام کنکور که گذشته میشه جواب بدید ممنون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   تفکیک این سهمیه های مصوبی هم خودش جای سوال داره، در بعضی از سهمیه ها مشترکا مجلس و شورای انقلاب فرهنگی به مرور زمان آن را تکمیل و تغییر داده اند مانند مصوبات مناطق محروم و… ،برخی از سهمیه ها هم مانند ایثارگران مصوب مجلس و هیئت علمی مربوط به شورا بوده و …
   گفته شده که اصلاح سهمیه ای مانند سهمیه ایثارگران که وابسته به مجلس هست زمان بر است و بعیده به 99 برسه ولی برای سایر مصوبه ها احتمالش است

 321. دلیار یزدانی می گوید

  پی سی جان،سلام!روز بخیر،پی سیِ عزیز،منظورشون از”شاید ارائه تفسیری برای ساماندهی بدهیم”یعنی چی؟؟؟؟
  بااین اوصاف قطعی شده که مصوبات مجلس تنها درخود مجلس بررسی میشه و تنها مصوبات مربوط به خود شورا به تصویب میرسه؟؟؟
  لطف میکنین جواب بدین،ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دلیار عزیز
   ما هم واقعا نمی دانیم !
   ولی طبق صحبت ایشان مجلس در بررسی همکاری جدی خواهند داشت،و احتمالش کمه در این مهلت کوتاه در مجلس کامل بررسی بشه و زمان بر خواهد بود مگر اینکه تغییر خاصی رخ بده

 322. حامد می گوید

  اینجور که گفتن امسال سهمیه هیت علمی را احتمالا حذف میکنن
  سال بعد میرن برای سایر سهمیه ها
  که البته با توجه به تغییر ترکیب مجلس آینده و سایه جنگ من بعید میدونم سهمیه ایثارگر تغییری کند

 323. Marym می گوید

  حامد نظرت چیه؟؟سهمیه ایثارگری و شهدا باید ببره مجلس؟؟؟

 324. Marym می گوید

  زهرا خانم بهتره بدونی که پدرت ب این دلیل توانسته دکتر بشه و درس بخونه چون بابای ماها رفت جنگید واسه آرامش کشورش،وگرنه الان دکتر بودن پدرت که سهله نون واسه خوردنم نداشتی

 325. Marym می گوید

  پیسی کنکور نظرت چیه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   هر روز کلامشون تغییر میکنه،ما هم واقعا نمی دانیم !
   ولی طبق صحبت ایشان مجلس در بررسی همکاری جدی خواهند داشت،و احتمالش کمه مصوبات مربوط به مجلس در این مهلت کوتاه در مجلس کامل بررسی بشه و زمان بر خواهد بود مگر اینکه تغییر خاصی رخ بده

 326. حقوقدان می گوید

  خانم ها و آقایان، با توجه به حادثه اخیر،باید متوجه شده باشید، سردار سلیمانی شهید شدند ،تا به شما مردم،یک بار دیگر دفاع از وطن و فداکاری شهدا و جانبازان، ثابت شود تا شما جوانان اینقدر به ایثارگران توهین نکنین و به شما ثابت شود ،که صندلی موجود در دانشگاه ها برای فرزندان ایثارگر جداگانه است و رتبه آن ها با گروه ایثارگری خودشون مقایسه می شوند و اصلا حق شما مردم را تصاحب نمی کنند، سردار سلیمانی شهید شدند تا به شما تفهیم کنند،عادلانه قضاوت کنید، الان اگر هم سهمیه ایثارگران لغو شود،تصور نکنید ،که به حق و حقوقتان دسترسی پیدا کردید،بلکه کاملا تصورتان اشتباه هست،چرا که جناب نمکی و جناب خدایی قرار هست به جای ایثارگران، دانشجویانی که در خارج از کشور در حال تحصیل در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی هستند،جایگزین کنند،مصداق بارز این مسئله هم ،همین هواپیمایی سقوط کرده، که مقصدش اوکراین بود و سرنشینان آن به عنوان نخبگان معرفی شدند،در حقیقت همان افرادی بودند،که در حال تحصیل در رشته های مختلف پزشکی در کشورهای مختلف از طریق ثروت های کلان بودند و قرار بود مهر ۹۹ به ایران باز گردند و در دانشگاه های ایران به ادامه تحصیل خود بپردازند،ورود این دانشجویان به ایران،ظرفیت می خواهد،که این ظرفیت هم از طریق حذف سهمیه ایثارگران، به دست می آید و این یعنی خیانت به خون شهیدان از جمله سردا سلیمانی و جانبازان که برای نگه داشتن امنیت و ناموس این مرز و بوم ،جان و آزادی خود را فدا کردند،پس لطفا اینقدر بی انصاف نباشید و نادرست قضاوت نکنید،با حذف ایثارگران شما به هیچ چیز دسترسی پیدا نمی کنید ،فقط با اینکار باعث بی احترامی به ایثارگران و دلسردی تمام سربازان مرزی این وطن می شوید ،که این دلسردی نهایتا منجر به ورود گروه جدید داعش خواهد شد،و این باعث از بین رفتن امنیت و ایجاد ترس و واهمه برای شما جوانان خواهد شد، اون موقع دیگر کنکوری در کار نیست ،جز اینکه جان خود را از تجاوز بیگانه نجات دهید و در پایان کار شما مساوی با توهین به مقام معظم رهبری

 327. احمد می گوید

  پی سی جان الان دیگر قطعی است که سهمیه ایثارگران باید برود مجلس ، حالا هر موقع که تصویب بشه ولی کلیات دیگر دست شورا نیست.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمد جان
   چرا کلیات که دست شورا هستش و جمع بندی در این رابطه به عهده شوراست ،فقط قراره شده مصوبات مجلس را حالا به روشی که خودشون صلاح میدونند به مجلس واگذار کنند

   1. احمد می گوید

    پس بنابراین میتونند اصلاح کنند ولی ترجیح میدن بدن به مجلس و مجلس خودش تصمیم گیری کنه درسته؟
    بنابراین پس به ۹۹ قطعا نمیرسه با این اوصاف چون تا شورا تصمیم بگیره و بفرسته مجلس هم به عمر این مجلس نمیرسه و هم اونا اگر تصویب کنند با توجه به صحبت آقای سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات برای ۱۴۰۰ اجرا میکنن.

 328. مهدی می گوید

  پی سی ینی سهمیه هیئت علمی رو بر میدارن الان؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   طبق گفته خودشون بله
   ولی فعلا کار داره و باید تا اواخر اسفند منتظر بمانیم

 329. زهره می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  با توجه به گفته های اخیر سهمیه ی ۲۵ درصدی تغییر میکنه!!؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهره خانم گرامی
   احتمالش کمه ولی باز نتیجه قطعی تا دو ماه آینده مشخص میشه

 330. Marym می گوید

  پیسی کنکور میخاستم بپرسم که سهمیه خانواده شهدا در کنکور (خواهر و برادر شهید)جزو قوانین مجلس هست یا شورای انقلاب فرهنگی؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   تا جایی که اطلاع داریم،سهمیه های ایثارگران و شهدا مصوب مجلس است.

 331. Marym می گوید

  در مورد سهمیه خانواده شهدا هم توضیح بدید لطفا

 332. Marym می گوید

  پیسی میشه لطفا مصوباتی که واسه شورا هست رو بگی ممنون میشم واقعا،یک دنیا سپاس از همکاری و راهنماییتون،لطفا این سوالو جواب بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   در نظرات بالاتر در راین رابطه صحبت شده جز برخی از سهیه ها که مشخص است مربوط به کدام نهاد بوده،تفکیک بعضی از سهمیه ها برای ما مشکل است.

 333. محمد می گوید

  یعنی تا دوماه آینده اصلاح سهمیه ها کاملا مشخص میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   تا دو ماه آینده اگر باز وقت تلفی نکنند، بله مشخص میشه که سهمیه به چه شکل خواهد بود

 334. نعیم می گوید

  پدر شما پول خدمتشو میگیره مث بقیه اما جانبازان وقتی رفتن جنگ که خبری از پول سهمیه نبود چرا پدر شما نرفت چون مفتی بود میگفت من راحت میخوابم بقیه برن شهید شن بمن چه تا حالا شده یماه پدرت بخاطر فشار روانی جنگ تو بیمارستان باشه کسی نباشه پیشش تو مجبور باشی کنارش باشی چجوری میتونی درس بخونی مث بقیه ک میگی ب فرزنداشون چ ربطی داره پس … باشه با این حرفاتون اینجا زندگی میکنید پدر ماجونشو برا شما امثال شما داده تا اینجا امنیت داشته باشه شما درس بخونین همه اینارو حتی راحتی و اسایشی که دارین و حتی خود جون پدراتون که سالمن بالای سرتون رو مدیون پدرای مایین.

 335. مریم می گوید

  سهمیه شهدا و سهمیه جانبازان ۲۵ درصد ۲تا ۴ در صد داوطلبان کنکور داره ولی بقیه سهمیه ها از قبیل ۵ درصد و هیئت علمی و …. باید ساماندهی بشه تا حقی ضایع نشه

 336. Marym می گوید

  پیسی کنکور سهمیه خانواده شهدا (پدر مادر خواهر و برادر شهید)،جزو قوانین مجلس هست و جزو قوانین خدمات رسانی به ایثارگران میشود؟؟؟؟؟؟خواهش میکنم کمکم کنید اطلاع چندانی ندارم

  1. پی سی کنکور می گوید

   مریم خانم گرامی
   ما هم دقیقا اطلاع نداریم،ولی به احتمال زیاد جزو همین قانون باشه

 337. ساحل می گوید

  اره قبول دارم ایثارگران ۲۵ درصد جمعیتشون خیلی کمه ولی بقیه زیادن:/
  به هر حال امیدواریم چیزی که درسته اجرا بشه و اینکه به امسال هم نرسه چونکه الان خیلی دیره و تطابق مشکله

  1. sina می گوید

   ۲۵ درصد که خیلی تاثیرش بیشتره،فکر کن ۲۵ درصد از ظرفیت مال اوناست،ولی برا ۵ درصدی ها فقط ۵ درصد ظرفیت هست،فرقی نمیکنه که تعدادشون زیاد باشه یا کم،مهم ظرفیته

 338. زهرا می گوید

  سلام. مریم اولا زمانی که پدرتو جنگ نرفته بود پدر من دکتر بود . بعد که ادعا دارین به این مملکت خدمت کرده منم میگم پدر منم خدمت کرده. اگه معلما نبودن توام الان سواد نداشتی که بخوای کنکور بدی پس اونام خدمت کردن و سهمیه میخوان اینجوری که نمیشه منطقی باشین .کسی ام که درس نخونه بره دانشگاه گیر میزنه اونجا فقط قبولیش نیس که

 339. امیر می گوید

  خدایا مگه تو حق مارو بگیری ما کسیو جز تو نداریم.

 340. نفس می گوید

  چقد احتمال داره تا دو ماه دیگه سهمیه ۲۵ درصد تغییر کنه؟! مگه وزیر علوم و برخی نهاد ها دو بار نگفتن به امسال نمیرسه قطعا ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نفس خانم گرامی
   باید این دو ماه رو هم صبور باشید
   ما هم نمی دانیم واقعا !

 341. امیرعلی می گوید

  خانم مریم همون ۴ درصد میشه ۲۴۰۰۰ نفر چیز کمی نیس تو کنکور رقابت برا ده هزار نفر اوله ها. عدالتم ارزوس. همین کارو کردن که همه تصمیم گرفتن ازین کشور برن.ماهم که میریم بماند برا شماها با حق مردم کیف کنید باشد که وعده خدا عملی شود در روزی که حق مظلوم را پس میگیرد. ممنون از سایت جامع و عالی پی سی

 342. نرگس می گوید

  اقای نعیم با ادب صحبت کن پدرماهم جبهه رفته اما منتی روی کسی نداره خیلیا هم به واسطه موقعیت شغلیشون رفتن اینو همه میدونن خیلیا هم جبهه نرفتن تو شهر جانباز شدن به هر حال جانباز شدن چیزیه بین خودشون و خداشون و اینجا حقشونو گرفتن تو این مملکت اما قرار نیست بقیه به پای بچه های جانبازا بسوزن. ما همون مردن و ترجیح میدادیم به این زنده بودن که میبینیم حقمون ضایع میشه و نمیتونیم پسش بگیریم.خدایا ما حقمونو تو این دنیا میخوایم و تو نسبت به همه چی آگاهی

 343. محمد می گوید

  دانش آموزی که با درصد زیست سه درصد با سهمیه قبول شه و من با درصد ۵۳ قبول نشم اگه ظلم نیست پس چیه ما درمونو به کی بگیم تا کی تبعیض . اون میخواد بجای امثال من بره دانشگاه و بقول دوستان نتیجش وضع بیمارستانای الانن که به کشتارگاه شبیه ان.#کنکور عادلانه

 344. .... می گوید

  نه به بی عدالتی .خدایا کو عدالتت که در قران گفتی چرا در مملکت اسلامی اجرا نمیشه

  1. سارا می گوید

   بی عدالتی فقط سهمیه جانبازاست؟ چرا به بچه های سرمایه دارا نمیگین بی عدالتی،که بدون کنکور میرن میخونن بعدش از ظرفیت من و شما میدن بهشون،چرا به استادزاده ها نمیگین بی عدالتی که دامپزشکی درمیان بعدش تغییررشته میدن به پزشکی،اینا عدالته؟کلی بی عدالتی هست اونارو نمیگین فقط گیر دادین به جانبازا و ایثارگرانی که بخاطر من و شما رفتن جبهه حق علیه باطل،اگه بگیم بی عدالتی خیلی چیزا از بیخ بی عدالتیه ولی ما چشمامونو روش بستیم

 345. رها می گوید

  خدمت*جناب محمد و خانم نرگس *عرض کنم همین الانش دکترها بیکارن، دکتر عمومی بعد این همه سال درس خوندن رفته تو کار تزریق ژلومل کسیم جونشو نمیده به فوق تخصص تازه کار بنابر این باید کم کم تو ۵۰ ۶۰ سالگی به ارزوت برسی ، و دوما فاتحه پزشکی دقیقا مثل مهندسی قراره خونده بشه ، چرا چون این برای این ازمون لیسانس به پزشکی ۵ دانشگااااه جدا بزنن که جامعه دیگه میشه پره پزشک و سوما کسی که کلا درصد ۵۰ میزنه پرستاری هم قبول نمیشه شما درصد بالا ۸۰ بزن اگه سهمیه ای ها به جا ۳۰ درصد ۷۰ درصدم جا داشتن شما مطمئن باش بازم قبولی اگه چیزیو واقعا میخای پس بهانه نداشته باش فعلا ک وضعیت همینه شما میمونیو پشیمونیت ولی اگه تلاش کنی قبول شی به خودتم افتخار میکنی که بدون سهمیه و با تلاش خودت قبول شدی و قرار نیست دکتر قلابی بشی.

 346. سین می گوید

  کسی که با سهمیه هم به طور مثال رشته های تاپ قبول شه مطمئن باشید اگه ظرفیت اون رشته رو نداشته باشه زیر دوسال باید انصراف بده پس بحث فقط قبول شدنش نیس دیگه امتحانا و واحد های عملیشو که با سهمیه پاس نمیکنه

 347. آرمین می گوید

  دوستان بی سهمیه؛اینایی ک سهمیه ایثارگران دارن حق کسی رو نخوردن..۳۰ درصد ورودی خودشون قبول شدن ک به خودشون اختصاص یافته…مابقی ۷۰ درصد رو اگ خودتون یکم زحمت بکشید قبول میشد….الانم قبولی سخته…شده ۷۰ درصد نمره اخرین فرد قبولی در هر رشته….یکم مطالعه کنید لطفا…

  1. ساحل می گوید

   موافقم

 348. Marym می گوید

  آقای نمکی اعلام کردند با ساماندهی سهمیه های کنکور، دیگر نگران ظرفیت اختصاصی برای دانشجویان ایرانی محصل در خارج از کشور که مهرماه با ضوابط و قوانین حقوقی ب ایران می آیند نیستیم. بچه ها برید متن سخنرانیشان رو بخوانید اینا میخان واسه دانشجو هایی که خارج هستند مثل روسیه و ….. ظرفیت اصلی بهشون بدن دلشون ب حال ماها نسوخته.

 349. Marym می گوید

  این سهمیه ها اگرم ساماندهی بشه واسه دانشجوهای کشور روسیه و … هست که مهرماه دارن میان ایران و دولت موظفه بهشون ظرفیت بده.

 350. Marym می گوید

  صحبت آقای نمکی گواه همه چیز هست

 351. شادی می گوید

  پی سی جان تقریبا یک ماه دیگه زمان ثبت نام کنکور میرسه به نظرتون اگه تو دفترچه سهمیه ۲۵ درصد قید بشه بازم ممکنه دوماه دیگه که موضوع سهمیه ها به سرانجام برسه برای ۹۹ سهمیه ۲۵ رو بردارن ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شادی خانم گرامی
   سهمیه ایثارگران به نظر میاد خیلی طول بکشه و احتمالش بالای 80 درصد به امساا نمیرسه،و نظر قطعی مسئولین نیز در دو ماه آینده مشخص خواهد شد

 352. Marym می گوید

  پسی جان با توجه به صحبت های اخیر یعنی کلا بخش مربوط به ایثارگران که در لایحه اومده رو میدن به مجلس واسه بررسی؟یا مثلا ایثارگران ۲۵درصد وو۵ درصد رو میدن مجلس و رزمنده و خانواده شهدا رو میدن شورا؟؟؟نظرتون چیه لطفا به تک تک سوالاتم جواب بدید،

  1. پی سی کنکور می گوید

   بله به احتمال خیلی زیاد
   باور کنید ما هم طبق همین اطلاعات منتشره توسط مسئولین بررسی می کنیم،که خودشون هم تفسیر درستی از تصویب ندارند
   تنها پاسخی که داریم لطفا صبور باشید این مدت رو به احتمال زیاد برای سهمیه 25 درصد برای 99 اتفاقی نمی افته

 353. حقوقدان می گوید

  جناب امیرعلی که میگی وعده خدا عملی شود در روزی که حق مظلوم را پس میگیرد،جنابعالی که این همه ادعا داری،می خوای از این مملکت بدی، پس چرا دیگه اینقدر حرص می خوری،در ثانی شما که کاملا بر قوانین الهی مسلطی،پس حتما میدونی که خداوند به جهادگران در راه خودش را وعده به بهشت و همنشینی به اولیای الهی داده،پس حتما خیلی مقامشون بالاست،که چنین پاداشی واسشون درنظر گرفته، حالا شما در این دنیا بتونی نسبت به پاداش شهدا و ایثارگران اعتراض کنی و بعد هم از این مملکت بری،که آخر سر هم برگردی ایران و به جای ظرفیت فرزندان ایثارگر ،شما جایگزین بشین و به ادامه تحصیل در این مملکت بپردازین،وقتی رفتی به دنیای آخرت، آیا بازهم می تونی به وعده خداوند به ایثارگران در راه وطن،اعتراض و جسارت کنی؟؟ اگه براساس وعده خداوند شما که جسم و روحتون سالمه ،مظلوم هستید،پس ایثارگران که یه نقطه سالم در بدن ندارند و هرروز خدا در بیمارستان به سر می برند،آنها دیگر در چه درجه و مرتبه ای از مظلومیت قرار دارند؟لطفا در حیطه عقل و درکتان قضاوت و اظهارنظر بفرمائید، نه براساس احساسات شخصی؟شما هم اگر طالب سهمیه ایثارگری هستید،پدرانتان را برای جنگ لبنان،سوریه، یمن و فلسطین به عنوان داوطلب از طریق سپاه به کشورهای دیگر بفرستید،این شما و این هم میدان،لطفا فقط و فقط صحبت نکنید،مرد عمل و میدون باشید.زهرا خانم،خطاب من به شما هم که میگید پدرتان دارن از طریق علم پزشکی ،که قبل از جنگ مدرک پزشکی گرفتن و به مردم خدمت میکنن،هم هست،شما طالب سهمیه هستید،بفرمائید تشریف ببرید،جنگ،تا سهمیه دریافت کنید،به انداره ی کافی به شما بها داده شده ،شما با ثروتی که اندوخته اید، به خارج از کشور می روید و پزشکی می خوانید،پس لطفا قضاوت ناعادلانه نداشته باشید.

 354. حقوقدان می گوید

  خطاب جناب امیرعلی و زهرا خانم در حقیقت تنها به ایثارگران نیست ،بلکه صحبتهایشان یعنی توهین به مقام معظم رهبری است،چون ایشون خودشون جزء جانبازان این مملکت هست.لطفا صحبتتان در چارچوب قانونی باشد.

 355. امیر می گوید

  بحث بی فایده س هرکی ساز خودشو میزنه بیخیال شیم بهتره ما اینجا فقط حرف میزنیم اونور خودشون هرکاری بخوان میکنن ماهم توکلمون به خدا هرچی پیش آید خوش آید. پی سی میگم که اینایی که میرن روسیه و اینجور جاها باید به زبان انگلیسی مسلط باشن که برن سر کلاسا درسته؟ یا اونا استاداشون فارسی زبونن؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   خیر باید زبان رو یاد بگیرند

 356. Marym می گوید

  پیسی جان خبر جدید رو بذار

  1. امير می گوید

   چه خبري؟

 357. امیر علی می گوید

  اقای به ظاهر حقوقدان حرفای من کجاش درمورد رهبری بود چرا مقلطه میکنی من درباره سهمیه کنکور حرف زدم نه توهین به هیچکس. ضمنا شما نگران نباش سهمیه ت سر جاشه همه ش واسه شما.منم گفتم قضاوتو به خدا میسپرم . بعدهم خداوند به جهاد گران وعده اجر اخروی داده وعده که نداده حق بقیه رو میدن به بچه های کنکوریشون. بعدشم شمایی که میگی اندازه کافی ثروت اندوخته این لطفا حد خودتو بدون و چیزایی که بهتون مربوط نمیشه دخالت نکن بحث ما چیز دیگه ایه مال شمارو که نبردیم . لطفا نظر منو درج کن پیسی. ممنون

 358. امیر علی می گوید

  من ک رفتم دنبال کارای روسیه یا ترکیه شما هم برید پول انچنانی نمیخواد انگار صد درصد سهمیه س بعدش راحت میاید ایران سرکلاس دمشون گرم بالاخره یه چیز مثبتم شنیدیم. پی سی یه دونه ای

 359. mm می گوید

  اقا یا خانم پشت کنکوریه حقوقدان ثروت کلان یعنی چی؟ مگه دزدی کردن ایا ؟ شما چرا به نخبگان هواپیمای اوکراین که شهید شدن بی احترامی میکنی مگه اونا جز شهدا نیستن ؟ چون خارج درس میخوندن باید اینجوری بگی؟ جنابعالی که تا الان داشتی از مقام منزلتشون که ماهم قبول داریم میگفتی.پس چیشد. متاسفانه دغدغه بعضیا جانبازان و شهدای عزیز نیست بلکه منافع خودشونه.

 360. علی می گوید

  سلام پی سی این خبر آخر حقیقت داره؟
  بعد حالا اگر به توافق برسند که نمیرسند همون تو شورا به تصویب میرسه؟ سهمیه های مجلس مگه نباید تو صحن مجلس بررسی و تصویب بشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   خبر آخر بله توسط نماینده مجلس عضو کمیسیون تحقیقات گفته شده
   در مورد جزئیات بیشر باید صبر کرد

 361. حسین می گوید

  سلام
  تورو خدا حرف ما رو به به گوش مسعولین برسونید که سهمیه ها تا کنکور 99 اجرایی بشه…
  و اینکه امیدی هست؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   شاید بخشی از این لایحه سهمیه ها رو برای کنکور 99 اجرایی کنند
   ولی خب نظر قطعی تا دو ماه آینده

 362. رضا می گوید

  پی سی جان تغییر سهمیه های منطقه ای (منطقه1و2و3)به کنکور99 میرسه؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   رضا جان
   باور کنید آنقدر نظرات مختلف توسط مسئولین بیان میشه،تنها باید صبر کرد تا اعلام رسمی در دو ماه آینده

 363. amir می گوید

  سلام این خبر اخر مربوط به جداسازی سنجش از پذیرشه و ربطی به سهمیه نداره حتی تو مصاحبه اقای عاملی هم گفته شده که لایحه سهمیه از جداسازی سنجش از پذیرش جدا هست و صحبت های اقای نماینده برای جداسازی سنجش از پذیرش است.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   بله تشکر از شما
   تصحیح شد

نظرات بسته شده است.