بهترین دی وی دی های کنکورمشاوره کنکور idnovinکلاسینو

همه چیز درباره اصلاح ،کاهش و حذف سهمیه های کنکور 99 (آپدیت شده)

اصلاح سهمیه کنکور ایثارگران

پی سی کنکور : اصلاح و حذف سهمیه های کنکور 99 همواره موافقان و مخالفان بسیاری دارد و بر همین اساس وزیر علوم از طرح اصلاح سهمیه های کنکور خبر داد،در ادامه جزئیات این خبر را می خوانید.

 

لطفا آخرین بروز رسانی ها را به ترتیب زمان انتشار در تایم لاین زیر مشاهده کنید : 

بروز شده در 16 آذر 98

لایحه حذف و کاهش میزان سهمیه های کنکور سراسری به هیئت دولت ارسال شد

لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی و اصلاح قوانین مرتبط زیر عنوان “لایحه توزیع عادلانه فرصت ها و امکانات تحصیلی در آموزش عالی” از سوی وزیران علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم دولت شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، این لایحه در سه صفحه مشتمل بر یک مقدمه و ۱۰ ماده تهیه و تدوین شده و با امضای دکتر منصورغلامی و دکتر سعید نمکی به دبیرخانه هیات دولت ارسال شده است.

 

متن لایحه کاهش و حذف سهمیه های کنکور سراسری ارشد و دکترا و دستیاری

بخش اول لایحه اصلاح سهمیه های کنکور بخش دوم لایحه اصلاح سهمیه های کنکور

بخش سوم لایحه اصلاح سهمیه های کنکور

جزئیات کاهش و حذف سهمیه های کنکور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کل محور لایحه ساماندهی سهمیه‌های آزمون‌ها بر این محور بنا شده که افرادی که نمرات بالاتری دارند بدون قید و بند به رشته‌های مورد علاقه خود وارد شوند.

دکتر ابراهیم خدایی افزود: لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی و اصلاح قوانین مرتبط همانطور که از عنوانش مشخص است «لایحه توزیع عادلانه فرصت ها و امکانات تحصیلی در آموزش عالی» است، قصد دارد قید و بندها را از سر راه افراد با نمرات برتر کنکور بردارد.

– تغییر سیاست بومی گزینی در دانشگاه‌های کشور

در این لایحه سهمیه مهمی از جمله بومی‌گزینی حذف شده است. وزارت علوم چندی است تغییر طرح بومی گزینی را در دستور کار دارد؛ زیرا مسئولان این وزارتخانه معتقدند سیاستی که در دوره‌ای در کشور برای بومی گزینی دانشجویان اتخاذ شده بود سیاست صحیحی نبوده است.

– سهمیه ایثارگران مازاد بر ظرفیت کنکور شد

از دیگر سهمیه‌های مورد انتقاد، سهمیه ایثارگران در کنکور بود که در لایحه جدید سهمیه ایثارگران ۵ درصد تعیین شده و ظرفیت اصلی کنکور دست‌نخورده باقی مانده است.

به این ترتیب در تمام آزمون‌ها ۵ درصد از ظرفیت به صورت مازاد به ایثارگران اختصاص پیدا می‌کند و در استفاده از سهمیه ایثارگران اولویت با همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران، جانبازان ۲۵ درصد به بالا و همسر و فرزندان آنها، آزادگان و همسر و فرزندان آنها، رزمندگان با ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه و جانبازان زیر ۲۵ درصد است و در صورتی که این ظرفیت تکمیل نشود خالی‌مانده ظرفیت به خانواده شهدا (پدر، مادر، خواهر و برادر)، همسر و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان رزمندگان با ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص می‌یابد و در صورت تکمیل این ظرفیت، سایر ایثارگران با داوطلبان غیرایثارگر رقابت می‌کنند.

– افزایش حد نصاب قبولی برای ایثارگران

همچنین حدنصاب نمره‌ای که ایثارگران باید در کنکور کسب کنند از ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی به ۸۵ درصد آخرین فرد قبولی تغییر پیدا کرده است که این تغییر یکی از پیشنهاد‌های مطرح در این باره بوده است.

– حذف سهمیه اعضای هیات علمی در کنکور

از دیگر تغییرات مهم این لایحه حذف شدن تسهیلات خبرساز فرزندان اعضای هیات علمی است. در این لایحه به صراحت این تسهیلات لغو شده است.

– حذف سهمیه‌های قهرمانان و حافظان قرآن

در لایحه پیشنهادی همچنین سهمیه‌های قهرمانان، حافظان قرآن، بهیاری و کشاورزی نیز حذف شده است و دیگر خبری از این سهمیه‌ها در لایحه پیشنهادی جدید نیست.

– تغییر سهمیه مناطق

از دیگر تغییرات مهم این لایحه، تغییر سهمیه مناطق محروم است که منوط به مصوبه شورای گسترش دانشگاه‌ها شده است و حداکثر ۵ درصد ظرفیت می‌تواند به تامین نیاز استان کم‌تر برخوردار اختصاص داده شود.

با این حال سهمیه مناطق ۱،۲ و ۳ باقی مانده است.
به این ترتیب، ظرفیت هر کد رشته محل در آزمون سراسری به میزان ۵۰ درصد به نسبت شرکت‌کنندگان به هر یک از مناطق (۱،۲ و ۳)‌ و مابقی (۵۰)‌ درصد به صورت آزاد به تمام داوطلبان اختصاص می‌یابد و شورا مجاز شده با توجه به امکانات سهم داوطلبان آزاد و مناطق را حداکثر تا ۵ درصد ظرفیت تعدیل کند.

– سهمیه حوادث غیرمترقبه ماندنی است

در این لایحه سهمیه حوادث غیرمترقبه همچنان به قوت خود باقی است.

– کاهش سهمیه برگزیده‌های المپیادهای داخلی

از گذشته دارندگان مدال‌های المپیادها در کنکور دارای سهمیه بودند که در لایحه جدید در مورد المپیادهای دانش‌آموزی داخلی تغییراتی ایجاد شده و سهمیه آنها کاهش یافته و محدود به رشته‌های مرتبط شده است.

سهمیه مصوب شورای هدایت استعدادهای درخشان در باره المپیادهای دانش‌آموزی داخلی تخصیص داده می‌شود و حد نصاب المپیادهای دانش‌آموزی داخلی در سه رنگ مدال ۹۰ درصد حدنصاب گزینش آزاد در آن کد رشته است.

– زمان اجرای حذف سهمیه های کنکور 

حداکثر ۳ ماه بعد از تصویب این قانون آیین‌نامه اجرایی آن توسط شورا تدوین خواهد شد و به تصویب هیات وزیران می‌رسد و هر گونه تغییر در آیین‌نامه اجرایی یک سال پس از تصویب آن برای اجرا اعتبار می‌یابد و بعد از این قانون امکان ایجاد هیچ گونه سهمیه جدیدی به جز موارد این قانون وجود ندارد.
این لایحه فعلا به هیات دولت ارسال شده و برای قانونی شدن ابتدا باید تایید هیات دولت را بگیرد.

* گزارش شبکه 5 از حذف و کاهش سهمیه های کنکور سراسری

 

 

* مصاحبه تصویری رئیس سازمان سنجش در رابطه با کاهش سهمیه های کنکور سراسری

 

بروز شده در 19 آذر 98

لایحه تغییر سهمیه های کنکور شاید به سال 1400 هم نرسد !

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: به طور حتم اگر این لایحه به مجلس برود، به کنکور ۹۹ که نمی‌رسد به کنکور 1400 هم نخواهد رسید؛ به طور متوسط لایحه‌هایی به مجلس داده می‌شود که دو فوریت بگیرد، اگر دو فوریت نگیرد، می‌ماند.

برخی از مصوبات، مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی و برخی مربوط به مجلس است. اما ما نیز موافق سه سهمیه‌ای که در لایحه آمده، هستیم. اینکه این لایحه با چه تقسیم کاری بین شورا و مجلس به نتیجه برسد، نیازمند یک همکاری نزدیک بین شورای عالی انقلاب فرهنگی، دولت و مجلس است. ما هم علاقمند هستیم این موضوع به نتیجه برسد

 

بروز شده در 20 آذر 98

مخالف هر گونه کاهش سهمیه ایثارگران هستیم !

مهدی ایزدی معاون حقوقی بنیاد شهید و ایثارگران با اشاره به اخباری که حکایت از پیشنهاد برای حذف و یا کاهش سهمیه‌ها در کنکور دارد اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اینکه معتقد است باید برای افزایش بنیه علمی و سطح دانش ایثارگران و فرزندانشان تلاش کرد، تأکید دارد گروه‌های ایثارگری که عمر و سلامتشان را فدای کشور کردند از حقوقی که در این زمینه برایشان در نظر گرفته شده است باید برخوردار شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد با اشاره به موفقیت‌های ایثارگران در عرصه‌های علمی، افزود: در حال حاضر ایثارگران زیادی بدون استفاده از سهمیه کنکور وارد دانشگاه می‌شوند و فقط چند درصد از ایثارگران از سهمیه استفاده می‌کنند که تأکید داریم این سهمیه باید حفظ شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد برای حفظ سهمیه ایثارگران از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و در این زمینه با نمایندگان مجلس، کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها به ویژه فراکسیون شاهد و ایثارگران مجلس برای مخالفت با کاهش سهمیه ایثارگران رایزنی خواهد شد.

 

بروز شده در 23 آذر 98

تغییرات سهمیه ی بومی گزینی در لایحه ای جداگانه ارائه می شود !

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سؤال که با اجرای لایحه پیشنهادی جدید برای ساماندهی 19 سهمیه کنکور تکلیف پیشنهاد تغییر مصوبه بومی‌گزینی چه می‌شود، گفت: بومی‌گزینی در لایحه پیشنهادی ساماندهی سهمیه‌ها نیست و موضوع بومی‌گزینی باید در لایحه جدا بررسی شود.

وی ادامه داد: بحث بومی‌گزینی نقد‌های زیادی دارد و موافقان و مخالفان زیادی درباره آن نظر داده‌اند. به گفته غلامی، این بحث‌ها درباره مصوبه بومی‌گزینی در دست پیگیری است و انشاءالله زمانی که به نتیجه رسید اعلام می‌کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: بنابراین هنوز در بحث بومی‌گزینی به اجماع‌نظر نرسیده‌ایم که پیشنهاد جامعی برای آن ارائه دهیم.

 

بروز شده در 24 آذر 98

وزیر علوم : امیدواریم لایحه ساماندهی سهمیه ها به کنکور ۹۹ برسد

حذف سهمیه های کنکور و وزیر علوم

دکتر منصور غلامی در جمع خبرنگاران در حاشیه بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی در پاسخ به سوال زمان اجرای لایحه ای که در خصوص ساماندهی سهمیه کنکور تدوین شده، گفت: این لایحه امسال به دولت ارائه شده و امیدواریم که به سرعت از دولت به مجلس منتقل شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه امیدواریم که این موضوع برای سال ۹۹ اجرایی شود، گفت: اگر این لایحه تا قبل از ثبت نام کنکور 99 برسد، اجرایی می شود.

وی ادامه داد: اگر لایحه نرسد ممکن است برای کنکور سال ۹۹ اجرایی نشود و برای سال بعد اجرایی شود.

بروز شده در 25 آذر 98

لغو امتیاز فرزندان اساتید باید توسط شورای انقلاب فرهنگی بررسی شود

سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو درباره بازنگری آیین نامه ارتقاء نیز گفت: جابجایی فرزندان اساتید که سهمیه هم محسوب نمی شود و به اشتباه به آن سهمیه گفته می شود، باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد حال آنکه پیشنهاد لغو این مصوبه در لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به آموزش عالی داده شده است.

وی ادامه داد: این یک تقسیم کار ساده است لایحه ای (لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به آموزش عالی) که تهیه شده هم می تواند در مجلس بررسی و هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود، آن جنبه ای که به ما ارتباط دارد را باید ما بررسی کنیم جنبه ای که به مجلس ارتباط دارد مجلس بررسی می کند ما نیز نمی توانیم مصوبه مجلس شورای اسلامی را لغو کنیم بنابراین باید تقسیم کار صورت گیرد.

بروز شده در 4 دی 98

رئیس بنیاد شهید : سهمیه شاهد حق ایثارگران است!

حجت اسلام محلاتی ،رئیس بنیاد شهید در رابطه با لایحه کاهش و حذف سهمیه های ایثارگران در کنکور سراسری گفت : ما اعلام می‌کنیم سهمیه شاهد، حقی است که به خاطر دِین ایثارگری و جان‌فشانی رزمندگان در نظر گرفته‌ایم.

 

بروز شده در 5 دی 98

رئیس بنیاد شهید : تغییرات سهمیه ها به کنکور 99 نمی رسد

وزیر علوم با بیان اینکه برای کنکور ۹۹ تغییری در سهمیه های مصوب نخواهیم داشت، گفت: در بازه زمانی تا ثبت نام کنکور 99 این لایحه به صحن مجلس نمی رود.

منصور غلامی درباره لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی به هیات دولت، گفت: سهمیه ها دو بخش هستند بخشی مصوب مجلس هستند که عمده این سهمیه ها مصوب مجلس هستند و بخشی هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده اند.

وی ادامه داد: ما برای اصلاح سهمیه هایی که مصوب مجلس بود، لایحه ای تدوین کردیم که در صحن دولت بررسی می شود اگر تایید شد به مجلس ارسال خواهد شد.

وزیر علوم افزود: اگر لایحه مذکور در صحن دولت مصوب شد، در مجلس بررسی و مصوب شده و سپس اجرایی می شود.

غلامی ادامه داد: قطعا آنچه ما ارائه دادیم با توجه زمان ثبت نام کنکور برای کنکور ۹۹ محقق نمی شود لذا برای کنکور ۹۹ تغییری در سهمیه های مصوب نخواهیم داشت.

وی یادآورشد: ما براساس عملکرد چند سال اخیر اعلام کرده ایم، این آسیب ها و اشکالات در سهمیه ها وجود دارد و پیشنهاد ما برای اصلاح این است به این شکل اصلاح شود، حذف سهمیه را پیشنهاد ندادیم.

وی ادامه داد: این پیشنهادات قبلا هم به مجلس ارائه شده بود ولی خیلی ورود پیدا نکرده بودند، با توجه به فضای مجلس که به سمت انتخابات می‌رود پیش بینی ما این است در بازه زمانی تا ثبت نام کنکور این لایحه به صحن مجلس نمی رود.

 

بروز شده در 8 دی 98

هیئت دولت : لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور به به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دبیر هیأت دولت، لایحه ساماندهی سهمیه‌های کنکور را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داد.

ابراهیم خدایی روز یکشنبه اظهار داشت: لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی که ترکیبی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی است، از سوی حسین سیمایی صراف برای بررسی و تصویب به این شورا ارجاع داده شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور باید در یکی از این دو نهاد پیگیری می شد که با تشخیص دبیر هیأت دولت در اختیار شورا قرار گرفت.

وی افزود: شاید تا تصویب این لایحه، پیشنهادات دیگری برای اعمال در آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

خدایی درباره زمان اجرای این لایحه تاکید کرد: هر زمان این لایحه به تصویب برسد،‌ قابلیت اجرایی شدن دارد و این امکان هست که مفاد آن در کنکور ۹۹ اجرایی شود.

۱۶ آذرماه سال جاری وزیران علوم و بهداشت با تقدیم لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی به هیات دولت، پیشنهاد لغو مصوبه تسهیلات فرزندان اعضای هیأت علمی را ارائه کردند.

 

بروز شده در 10 دی 98

معاون آموزشی وزیر بهداشت : لایحه اصلاح سهمیه به جدیت پیگیر می شود

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که باصلاحیت ترین افراد وارد دانشگاه ها شوند و از طرفی ما باید قدردان منزلت افرادی که برای کشور زحمت کشیدند نیز باشیم و بستری فراهم کنیم تا این افراد در رشته‌های متناسب با خودشان و متناسب با تعدادی که هستند تحصیل کنند به همین جهت در این راستا دولت لایحه‌ای در حوزه اصلاح سهمیه‌ها تدوین کرد.

لایحه اصلاح سهمیه ها چگونه بررسی می شود؟

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: براساس لایحه اصلاح ساماندهی سهمیه‌ها ما دنبال این هستیم که ما باید یک بار دیگر تمامی کسانی که ورودی به دانشگاه‌ها دارند مورد ارزیابی قرار دهیم و با حمایت ولی به گونه‌ای که افراد در رشته‌های که می‌روند توانایی آن رشته را داشته باشند و بتواند مشکلی از مردم را حل کنند.

وی ادامه داد: این که لایحه ساماندهی سهمیه ورود به دانشگاه ها در سال 99 اجرایی شود یا نه بستگی به این موضوع دارد که این لایحه چه زمانی تصویب می‌شود. اگر این لایحه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شود سرعت آن بهتر خواهد شد اما اگر در مجلس مطرح شود با توجه به تغییرات پایان دوره مجلس امیدوارم نتیجه بدهد.

 

بروز شده در 11 دی 98

عضو شواری انقلاب فرهنگی  : نحوه بررسی لایحه اصلاح سهمیه به زودی مشخص می شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: به زودی نحوه ورود و بررسی شورا درباره لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی اعلام می شود.

منصور کبگانیان درباره نحوه ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی که از سوی دولت برای بررسی و تصویب به این شورا ارجاع داده شده، گفت: این لایحه از سوی هیئت دولت به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داده شد وی نیز آن را به من ارجاع داده است.

وی ادامه داد: موضوع کنکور به عنوان یکی از بحثهای اساسی ما در نقشه جامع علمی کشور کلید زده شده است. در مورد سهمیه ها چون تازه به من ارجاع شده باید آن را بررسی کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: چون مجلس در این لایحه مصوباتی دارد باید بررسی کنیم و بعد از بررسی اعلام خواهیم کرد که چگونه به آن ورود خواهد شد.

وی تاکید کرد: به زودی نحوه ورود به سهمیه ها را اعلام خواهیم کرد.

 

بروز شده در 12 دی 98

دبیر کمیسیون آموزش مجلس  : لایحه هنوز به مجلس نرسیده است

سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت : لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی هنوز به مجلس نرسیده است.
دبیر هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت هنوز لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی را به مجلس ارائه نداده، پس از ارائه به بررسی کیفیت این لایحه خواهیم پرداخت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت تصویب شدن لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی این لایحه برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ قابل اجرا خواهد بود.

بروز شده در 13 دی 98

وزیر علوم : لایحه اصلاح سهمیه ها به کنکور 99 نمی رسد

منصور غلامی روز جمعه اظهار داشت: لایحه ساماندهی سهمیه‌های آزمون سراسری اوایل هفته جاری از سوی هیات دولت به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع شد.

وی با بیان اینکه ساماندهی سهمیه ها و اعمال آن به آزمون سراسری سال ۹۹ نمی‌رسد ، افزود: شاید تا زمان برگزاری آزمون سراسری سال آینده، ساماندهی سهمیه‌ها به زمان بیشتری نیاز داشته باشد و بعد از پایان مهلت ثبت نام، اجازه تغییر دیگری در کنکور نمی‌دهیم.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: داوطلبان خود را با شرایط فعلی آزمون سراسری وفق می‌دهند و اگر شرایط به یک باره تغییر کند،‌ کنکوری‌ها معترض می‌شوند.

 

بروز شده در 15 دی 98

رئیس سازمان سنجش : امیدواریم اما شواهد نشان می دهد  اصلاح سهمیه به کنکور 99 نمی رسد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور می‌گوید که موضوع سهمیه‌ها باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد تا آنها برای کنکور 99 آنرا اعمال کنند.

ابراهیم خدایی بسیار امیدوار است که شورای عالی انقلاب فرهنگی هر چه زودتر این لایحه را در دستور کار خود قرار دهد تا داوطلبان با آرامش بیشتر در کنکور 99 شرکت کنند.

او در این باره می‌افزاید: موضوع عدالت آموزشی در کنکور مورد توجه ما و همچنین دولت هم بوده است برای همین لایحه توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات در آموزش عالی را تدوین کردیم و دولت هم این لایحه را در هفته جاری به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داد. اما آن‌طور که از شورا خبر آمده تصمیم‌گیری درباره این لایحه به سال 99 نمی‌رسد.

خدایی می‌گوید: ما از شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست می‌کنیم که این لایحه را برای آرامش داوطلبان در دستور کار خود قرار دهد. در این لایحه تأکید کرده‌ایم اگر قرار است امتیازی به افراد خاص داده شود به‌صورت مازاد سهمیه اختصاص پیدا کند. بیش از ۱۹ نوع سهمیه‌بندی در کنکور داشته‌ایم و حالا ما پیشنهاد داده‌ایم که این سهمیه‌ها به ۳ مورد برسد.

 

بروز شده در 17 دی 98

وزیر علوم : امیدواریم روند تصویب خوب پیش برود

از وزیر علوم سوال کردیم ؛ این لایحه به دنبال چه چیزی ست؟ در چه ارگانی باید تصویب شود و با توجه به وجود مخالفان متعدد آن این لایحه مهر تائید خواهد خورد یا خیر؟ که وی این چنین پاسخ داد: «لایحه ساماندهی سهیمه‌های کنکور در جهت رفع انتقادهاست» «این لایحه یک بحث منطقی است»

غلامی در ادامه افزود: این لایحه فعلا یک پیشنهاد است و باید ابتدا در سطح دولت تصویب شود و بعد به مجلس برود و حیطه‌ی مسائلی که باید در مجلس اصلاح شود به مجلس برود و مسائلی نیز که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است نیز به شورای عالی انقلاب فرهنگی مربوط می‌شود و باید در آنجا رفع شود.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اینکه بسیاری از اجزای این لایحه مصوبات مجلس است امکان مخالفت مجلس وجود ندارد؟ افزود: هدف از تنظیم این لایحه ساماندهی و رفع نگرانی هاست. با توجه به اینکه این لایحه یک بحث منطقی است امیدواریم که تصویب آن خوب انجام شود.

 

بروز شده در 20 دی 98

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی : تا 2 ماه آینده لایحه اصلاح سهمیه ها بررسی و به تصویب می رسد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ساماندهی سهمیه‌های کنکور تا ۲ ماه آینده در این شورا نهایی و به تصویب می‌رسد.

سعیدرضا عاملی روز جمعه درباره بررسی سهمیه های کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: در لایحه پیشنهادی وزارتخانه های علوم و بهداشت در خصوص ساماندهی سهمیه های کنکور، تاکید بر رسیدگی به این سهمیه ها توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی افزود: دبیر هیأت دولت هم این لایحه را بر اساس مجوزی که از دولت گرفته شده است به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: برخی مصوبات مربوط به سهمیه ها، قانون مجلس را دارد و شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی تواند قانون مجلس را نقض کند.

عاملی در توضیح بیشتر گفت: ممکن است در بسته سیاست گذاری که برای سهمیه های کنکور تهیه می شود، امکان ارائه تفسیری از برخی مصوبات وجود داشته باشد که این تفاسیر به اصلاح نظام سهمیه ای کنکور کمک کند.

وی یادآور شد: این لایحه به فوریت در دستور کار ستاد نقشه جامع علمی کشور قرار گرفته است و امیدواریم در یک دوره زمانی منطقی به جمع بندی برسیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دانش آموزان به موضوع سهمیه بندی کنکور حساسیت دارند و وظیفه خود می دانیم به این حساسیت احترام بگذاریم، تاکید کرد: تلاش این شورا بر این است که بازنگری سهمیه های کنکور تا دو ماه آینده وارد دستور جلسه این شورا شود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که مباحث کارشناسی سهمیه های کنکور ابتدا جمع بندی، سپس در نقشه جامع علمی کشور طرح و بعد در صحن این شورا تصویب شود.

استاد دانشگاه تهران درباره اعمال سهمیه های جدید در کنکور ۹۹ گفت: نمی توان به طور قطع در این باره حرفی زد، چرا که این مسأله مقداری بعید به نظر می رسد؛ بخشی از این ساماندهی اگر نیاز به تجدید نظر در قانون مجلس باشد به کنکور ۹۹ نمی رسد.

عاملی اظهار داشت: قسمتی از این سهمیه ها مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است که امکان اعمال جمع بندی آن در کنکور ۹۹ وجود دارد.

وی تاکید کرد: بخشی از سهمیه ها نیاز به تجدیدنظر در قانون و طی کردن مسیر طولانی تری دارد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ارتباط بازنگری سهمیه های کنکور و برنامه سیاست گذاری این شورا برای سنجش و پذیرش دانشجو که از چند ماه گذشته در دستور کار معاونت خط مشی گذاری این شورا قرار گرفته است، یادآور شد: این دو مسأله مجزا از یکدیگر است؛ دایره سهمیه ها گسترده بوده و بحث سهمیه ایثارگران و سهمیه مبتنی بر بومی گزینی مطرح است.

 

بروز شده در 28 دی 98

لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور به مجلس نمی رود

معاون خط مشی گذاری ستاد نقشه جامع علمی کشور از جلسه با اعضای کمیسیون مجلس درخصوص ساماندهی سهمیه های کنکور خبر داد و گفت: با هماهنگی انجام شده تمام لایحه در شورا بررسی می شود.

ابراهیم سوزنچی درباره آخرین وضعیت بررسی لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی گفت: وزارتخانه‌های علوم و بهداشت که این لایحه را برای سازمان سنجش آموزش کشور تهیه و به دولت ارسال کرده بودند، به این موضوع اشاره داشتند که بهتر است این لایحه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود.

وی ادامه داد: بنابراین دولت هم این لایحه را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داد، ما قبلاً بر روی ساماندهی کنکور کار می‌کردیم که در حال حاضر سهمیه‌های کنکور هم به آن اضافه شد که باید درباره آن تدبیر کنیم.

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ساماندهی سهمیه‌ها به امسال نمی‌رسد. داوطلبان و دانشجویان نگران امسال نباشند، چیزی تغییر نمی‌کند. ساماندهی سهمیه و کنکور را انجام داده و ابلاغ می‌کنیم.

وی درباره اینکه تکلیف مصوباتی که توسط مجلس شورای اسلامی وضع شده در بررسی لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی به چه صورت خواهد بود افزود: اخیراً جلسه‌ای با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی داشتیم و با آنها هماهنگ هستیم و جای نگرانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: همه لایحه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود، امکان دارد یکی یا دو بحث را به مجلس ارجاع دهیم یا امکان دارد یک تفصیلی بر روی قانون مجلس قرار دهیم تا آنچه را که می‌خواهیم انجام دهد.

سوزنچی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال مجلس برای سهمیه ای درصدی اعلام کرده، اما برای چطور اجرا شدن آن قانونی ننوشته است، سازمان سنجش به صورتی آن را انجام می‌دهد، اگر ما روی آن تفصیلی بگذاریم شاید مراد حاصل شود و نیاز به مجلس نباشد اما اگر دیدیم نمی‌شود با مجلس هماهنگ می‌کنیم.

بروز شده در 29 دی 98

امیدواریم اصلاح تمام سهمیه ها یا برخی از آن ها به 99 برسد 

ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور ، در پاسخ به این سوال که یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد که با هماهنگی به عمل آمده با کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی مصوبه ساماندهی سهمیه های کنکور برای تصویب به مجلس نمی رود و در شورای عالی حل و فصل می شود، گفت: حتما اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی رایزنی های لازم و کارهای حقوقی لازم را انجام داده اند و پس از آن این موضوع را مطرح کرده اند.

او در ادامه بیان کرد: از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست داریم لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور را به آزمون سراسری سال ۹۹ برسانند.

 

خدایی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا لایحه ساماندهی سهیمه‌های کنکور به کنکور ۹۹ می‌رسد یا خیر؟

گفت: به نظر من اگر کمی همت و تلاش باشد حتما لایحه ساماندهی سهمیه‌های کنکور به آزمون سراسری ۹۹ می‌رسد و دلیلی ندارد که به تعویق بیفتد. برای تصویب یک لایحه زمان زیادی لازم نیست و حداقل کاری که می‌شود این است که مصوبات مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کنکور ۹۹ حذف شوند.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در ادامه در پاسخ به این سوال که کدام یک از سهمیه‌های موجود در کنکور مصوبه مجلس را دارد؟ ، گفت: فقط سهمیه ایثارگران مصوبه مجلس شورای اسلامی را دارد و سایر سهمیه‌های مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

 

بروز شده در 6 بهمن 98

نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس : اصلاح سهمیه‌های کنکور به مجلس دهم به نتیجه نمی رسد

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس، گفت: اصلاح سهمیه‌های کنکور باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و سپس اقدامات اجرایی و عملیاتی آن در شورای عالی سنجش و پذیرش انجام شود.

هم چنین در مورد اعمال تغییرات در سهمیه‌های کنکور سال 99 و ورود شورای سنجش و پذیرش به این موضوع، گفت: در این رابطه با یکی از خبرگزاری‌ها گفت‌و‌گویی داشتم که با بداخلاقی و عدم رعایت اخلاق رسانه‌ای صحبت‌های گفته شده را خلاف آنچه که گفته شد منتشر کرد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای سنجش و پذیرش دانشجو تاکنون به موضوع اصلاح سهمیه‌های کنکور ورود نکرده است و نباید هم ورود می‌کرد، افزود: در گذشته در مورد این موضوع در کمیسیون آموزش مجلس بحث و گفت و گو شد اما به نتیجه نرسید.

وی با یادآوری اینکه موضوع سهمیه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی است، ادامه داد: شورای سنجش و پذیرش در این رابطه خودسرانه عمل نمی‌کند و بر اساس ضوابط و معیارها این موضوع را پیش می برد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نیاز به اصلاح و ایجاد تغییراتی در سهمیه‌های کنکور دیده می‌شود اما با توجه به پیش رو بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس و بررسی لایحه بودجه 99 بعید است در این زمان محدود اصلاح سهمیه‌ها به نتیجه برسد.

احمدی‌لاشکی یادآور شد: بنابراین پیش‌بینی و پیشنهاد‌ می‌شود این مهم در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و سپس در شورای عالی سنجش و پذیرش اقدامات اجرایی و عملیاتی آن انجام شود.

 

بروز شده در 11 بهمن 98

لایحه حذف سهمیه‌های کنکور ایثارگران در کمیسیون آموزش مجلس رد شد

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، درباره لایحه ارسالی از سوی دولت مبنی بر حذف سهمیه‌های ایثارگری، قهرمانان ورزشی و مناطق محروم و … از کنکور اظهار کرد: ارائه این لایحه از سوی دولت شگفت انگیز بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: این لایحه مخالف عدالت بود بنابراین کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با این لایحه مخالفت و آن را رد کرد.

 

بروز شده در 15 بهمن 98

سهمیه ها به کنکور 99 نمی رسد ، با مجلس همکاری می کنیم

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی ، درباره ساماندهی سهمیه های کنکور خاطرنشان کرد: ساماندهی سهمیه های کنکور هم در پیش نویس ۱۸ بندی ساماندهی کنکور قرار می گیرد و تغییرات سهمیه ها به کنکور ۹۹ نمی رسد.

سوزنچی در پاسخ به این سوال که تکلیف مصوبات مجلس شورای اسلامی در خصوص سهمیه های کنکور چیست، گفت: مجلس شورای اسلامی برخی نمایندگان را به عنوان نماینده خود برای هماهنگی به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کرد تا با همکاری یکدیگر ساماندهی این سهمیه ها به سرانجام برسد.

 

بروز شده در 17 بهمن 98

وزیر علوم : سهمیه ها به کنکور 99 نمی رسد 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حذف سهمیه‌ها با توجه به شروع ثبت نام کنکور، در آزمون سراسری ۹۹ اعمال نمی‌شود.

 

بروز شده در 7 اسفند 98

ساماندهی سهمیه‌های کنکور در راهروهای مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ساماندهی سهمیه‌های کنکور در فرایند تصمیم گیری بین مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد.

سعیدرضا عاملی درباره آخرین وضعیت ساماندهی سهمیه های کنکور اظهار داشت: این ساماندهی نیازمند فرایندهای تکمیلی است، به همین منظور، هفته آینده ملاقاتی با رییس مجلس شورای اسلامی برای بررسی مدل ساماندهی سهمیه ها خواهیم داشت. ساماندهی سهمیه ها باید دارای مدلی باشد که شرایط را برای ظرفیت حداکثری عموم متقاضیان فراهم کند.

وی افزود: در مدل پیشنهادی ساماندهی سهمیه‌های کنکور یک مقدار تردیدهایی وجود دارد، این مدل بسیار مهم است و باید مدلی باشد که بتواند هم شرایط را برای ظرفیت حداکثری برای عموم متقاضیان فراهم کند و در عین حال عزیزانی که مشمول قانون ایثارگران هستند در این مدل مغفول نباشند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در حال حاضر نمی‌توانم جزئیات آن را به صورت قطعی اعلام کنم.

وی ابراز امیدواری کرد که سیاستگذاری های مربوط به سنجش و پذیرش دانشجو و ساماندهی سهمیه ها تا پایان سال جاری به سرانجام برسد.

 

 

منابع : وزارت علوم ،خبرگزاری مهر – فارس – ایسنا – تسنیم-میزان – ایرنا – دانشجو ،صدا و سیما،روزنامه ایران،باشگاه خبرنگاران جوان ،خانه ملت

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=10003

ممکن است شما دوست داشته باشید
833 نظر
 1. ایلیا می گوید

  سلام اگه ینفر ازسهمیه استفاده کنه وروزانه قبول بشه دیگه نمیتونه کنکور بده وازسهمیه اش برای روزانه استفاده کنه ولی میتونه کنکور بده وازسهمیه اش برای آزاد استفاده کنه …. اگه یکی آزاد قبول بشه دیگه نمیتونه ازسهمیه اش برای آزاد استفاده کنه ولی میتونه تو همون مقطع کنکور بده وباسهمیه وروزانه قبول بشه درسته؟؟؟؟ من آزاد فارغ تحصیل شدم حالا میخوام کنکور بدم وازسهمیه برای روزانه استفاده کنم میتونم ازسهمیه استفاده کنم ؟ داخل کارت ورود به جلسه ام سهمیه پارسال درج شد یعنی سهمیه شامل حالم میشه ؟سال97کنکوردادم ولی انتخاب رشته نکردم اونموقع هم رتبم داخل سهمیه اومد ولی بالاکارنامم چیزی نیومد که قبل استفاده کردم ازسهمیه یانه ولی برای دوستم اومد حالا امسال میتونم استفاده کنم ازسهمیه برای کنکور سراسری99 ؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   اگر تا به الان با استفاده از آن دانشگاه روزانه قبول نشده اید،بله می توانید استفاده کنید از سهمیه

 2. ایلیا می گوید

  سلام خسته نباشیدمن ایلیا بالا جوابمو دادین ممنون فقط منظورتون ازاین که تاحالا ازسهمیه استفاده کردم یعنی سهمیه رو واردکردم یا روزانه قبول شدمه یانه ؟من بخاطرندارم سهمیه امو وارد کردم در کنکور یانه …. ولی داخل کارت ورود به جلسه پارسالم زده بود سهمیه فرزند ایثارگر25%به بالا اما من کنکور ندادم وقتی داخل کارت ورود به جلسه درج شده یعنی سهمیه دارم؟؟ تا حالا روزانه قبول نشدم میتونم ازسهمیه روزانم استفاده کنم کنکور بدم که روزانه قبول بشم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ایلیا جان
   چون سوالات زیاد بوده دقیقا بخاطر نداریم
   اما خب با این توضیحاتی که گفتید تا زمانی که شما با استفاده از سهمیه دانشگاه روزانه قبول نشده باشید می توانید استفاده کنید

 3. سمانه می گوید

  سلام، خواهش می کنم جواب بدید، به نظر شما اگر کنکور مرداد یا دیرتر برگزار بشه، باز احتمالش هست سهمیه های کنکور اصلاح بشه؟؟
  سهمیه ایثارگران.

  بنظرتون چقدر احتمال داره به کنکور۹۹برسه؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سمانه خانم گرامی
   خیر،به نظر ما منتفیه این مورد با توجه به شرایط برای کنکور 99

 4. پارسا می گوید

  سلام. خسته نباشید.
  ببخشید با اجرای این لایحه کسانی که سال های قبل از سهمیه هیئت علمی استفاده کردن برگردونده میشن به رشته قبلیشون?
  یا صرفا برای ۹۹ به بعده?

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پارسا جان
   خیر، از زمانی که تصویب شد بعد از آن قابلیت اجرایی پیدا می کند و طبیعتا شامل قبلی ها نمی شود

 5. mohammad می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید به p30konkor
  به نظرتون این طرح به کنکور1400می رسه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   اگر وضعیت عادی بشه بله

 6. مهدی می گوید

  سلام پی سی جان
  الاناین سهمیه ها چی شد؟
  چون گفته بودن تا نهایت دو هفته دیگه تصویب میشه
  لایحه سهمیه ها
  با این اوصاف دیگه احتمال تاثیرش تو ۹۹ صفره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   چون این ویروس وارد کشور و خیلی جاها از جمله مجلس رو هم تعطیل کرده،پس فعلا تا تشکیل نشه خبری جدیدی نیست
   بله با توجه به وضعیت پیش آمده برای کنکور 99 به نظر ما که نزدیک به صفره این احتمال

 7. علی می گوید

  سلام خسته نباشید. شما خبری از تعویق کنکور ندارین؟؟؟؟ امروز دیدم چنتا از دبیرا گفتن کنکور 99 ب تعویق میوفته

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   خیر تا خیر رسمی نشه نمیشه قطعی گفت
   ولی شما بهتره برنامه ریزی تون رو روی همون روال سابق بگذارید
   تعویق رو هم در لینک زیر پیگیری کنید :
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D9%88-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-99/

   1. علی می گوید

    خیلی مچکر. مشاور وزیر بهداشت گفت حداقل تا اردیبهت درگیر ویروسیم و طبیعتن مدارس هم تعطیل میشه. اگ تا اون موقع تعطیل باشع احتمال تعویق هستش؟ یا ب بهانه کلاس های شبکه اموزش توی تایم خودش برگزارش میکنن؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     طبیعتا اگر بیشتر طول بکشه،ناچارا شاید یک ماهی به سال تحصیلی اضافه بشه و امتحانات نهایی نیز به تعویق انداخته میشه و منطقی هست که کنکور هم به تعویق بیوفته
     البته جدا از این مسئله،انشاالله که این ویروس از کشورمون بره

     1. علی می گوید

      ایشالله حال هم وطنامون خوب باشع و هیچکی عزیزی از دست نده. واکسنی چیزی هم سریعتر براش پیدا بشه

 8. زهرا می گوید

  سلام پی سی کنکورخسته نباشید ببخشید این لایحه که ۷ اسفنداومده یعنی اینکه احتمالش هست کنکور۹۹ سهمیه ایثارگران تغییر کنه ؟میشه لطفا کامل تر توضیح بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   از نظر ما و خود مسئولین که چند بار تاکید کردند خیر

 9. نازنینن می گوید

  سلام .سوال من اینه ک لایحه ساماندهی سهمیه ها برای کنکور ۹۹ اجرا میشه؟مثلن سهمیه بومی گزینی حذف میشه؟یا سهمیه مناطق مثل سالای قبل برای کنکور ۹۹ اجرا میشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نازنین خانم گرامی
   گفته شده که لایحه اصلاح سهمیه ها در کنکور 99 اجرایی نمیشه،ما هم مثل شما امیدواریم هر آنچه که به نفع داوطلبان می باشد رخ دهد

 10. Tina می گوید

  سلام پيسي جان
  الان اين خبر ٧اسفند يعني چي؟
  يعني ممكنه براي كنكور ٩٩سهميه ايثارگران تغيير كنه؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام تینا خانم گرامی
   این خبر گفته شده که در حال مذاکره هستند که هم تکلیف ساماندهی کنکور رو و ساماندهی سهمیه ها رو تا آخر سال مشخص کنند
   برای کنکور 99 خیر تغییری مطرح نیست

 11. یلدا می گوید

  بعد ببخشید با توجه به صحبت های دبیر شورای عالی انقلاب امکان داره کاهش سهمیه از ۳۰ درصد به ۵ درصد هم دچار تغییر بشه؟ یعنی بیشتر بشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام یلدا خانم گرامی
   امکانش هست اینکه قبلا گفته شده به 5 درصد میرسه،دچار تغییر بشه یعنی از 30 درصد به 15 درصد برسه این سهمیه البته این فقط مثال است و هنوز مشخص نیست

 12. یلدا می گوید

  سلام پی سی خسته نباشی یه سوال داشتم به نظرتون امکانش هست سهمیه ایثارگران برای سال ۱۴۰۰ تغییر کنه
  اصلا با توجه به این که سال ها ست قانون مجلس ممکنه برای ۱۴۰۰ تغییراتش اعمال بشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام یلدا خانم گرامی
   بله احتمالا باید از سال 1400 تغییرات سهمیه ای اعمال بشه

 13. عليرضا می گوید

  پي سي جان هموني كه شما گفتيد شد…ميخوان مدلي كه دولت پيشنهاد داده تغيير بدن…يه خرده سهميه ها اضافه كنن…مگه نه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   واقعا مشخص نیست،چون دبیر شورا هم چیزی بیشتری نگفتند،ولی احتمالش هست به این صورتی که گفتید باشه
   انشاالله که تا آخر این ماه تکلیفش کامل مشخص بشه

 14. مهدی می گوید

  سلام،خسته نباشید
  ولی آقای سبطی گفتن که باتوجه به حرفایی که رئیس سازمان سنجش زده بود هرزمان که تصویب بشه قابلیت اجرایی شدن رو داره و الان هم میتونه تغییرات به ۹۹ برسه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی عزیز
   بله رئیس سازمان سنجش این مورد رو گفتند،ولی وزیر علوم و خود دبیر شورای انقلاب فرهنگی چند بار ذکر کردند که به کنکور نمیرسه و جدای از این مسئله با توجه به اینکه زمان کنکور 99 و چون اجرایی شدن این مسئله رو از امسال استرس زا می دانند،به همین دلیل ما هم فکر نمی کنیم که به کنکور 99 برسه و در خوشبینانه ترین حالت سهمیه ایثارگران همانند گذشته برای 99 اعمال می شوذ و سایر سهمیه ها با تغییر برای 99 اجرا شود

 15. مبینا می گوید

  سلام
  منظورشون چیە؟؟ ینی چی ینی امکان دارە حذف سهمیە ها یە امسالم برسە؟؟؟؟چی میگن اینا! با خودشونم درگیرن هر روز حرفای روز قبلشونو رد میکنن یە چیز دیگە میگن
  پیسی توروخدا بگو ینی امکان دارە حذف سهمیە ی ایثارگری و بومی گزینی بە امسال برسە؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مبینا خانم گرامی
   خیر به کنکور 99 نمیرسه
   این فقط اصل مصوبه رو گفتند که احتمالا تا آخر این ماه پرونده ش بسته بشه ولی تاثیرش احتمالا از سال 1400 به بعد باشه ولی قطعا برای 99 اجرا نمیشه

 16. Marym می گوید

  تکلیف ما دوازدهمی هایی ک قم زندگی میکنیم چیه؟؟پیسی خواهش میکنم کاری کنین که کنکور سراسری هم حداقل دو هفته واسه امتحانات نهایی و جبران عقب افتادگی های تعطیلی ها به تعویق بیوفته ما ک داخل قم زندگی میکنیم کنکور هم داریم از استرس داریم میمیریم،و واقعا از درس عقب افتادیم به صلاح همه جامعه کنکوری هست که کنکور سراسری هم حداقل واسه جبران این وضع و امتحانات نهایی ما دوازدهمی ها حداقللل ۲هفته تعویق بیوفته

 17. Marym می گوید

  من دوازدهمی هستم مدرسمون ۲ هفته هست که تعطیله نصف درسام مونده امتحان نهایی هم ازونور،ایا کنکور سراسری تاریخش عوض میشه؟؟؟؟ چقدر احتمال داره؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   احتمالش هست ولی باید دید که این تطعیلی ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت

 18. ایلیا می گوید

  سلام خسته نباشید من فارغ تحصیل کارشناسی دانشگاه آزاد هستم پیام نورهم قبول شدم نرفتم همون سال …سال97کنکورتجربی دادم ولی انتخاب رشته نکردم سال98دفترچه گرفتم ولی کنکور ندادم ارشد دانشگاه آزاد خوندم بااین حالا میتونم ازسهمیه روزانه داخل کنکورتجربی99استفاده کنم ؟درچه صورت بفهمیم میتونیم ازسهمیه استفاده کنیم اگه داخل کارت ورود به جلسه درج بشه یعنی سهمیه داریم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ایلیا جان
   اگر تا حالا برای کنکور سراسری از سهمیه استفاده نکرده اید،منشکلی نخواهید داشت برای کنکور روزانه 99

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*