سرنوشت تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98

سرنوشت تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور98

بررسی طرح تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در مجلس تا دو هفته دیگر

سرنوشت تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور98

پی سی کنکور : چند روزی است که از تصویب طرح 30 درصد قطعی سوابق تحصیلی در کنکور98 می گذرد اما کماکان اعتراضات دانش آموزان به این طرح ادامه دارد و بالخره با اعتراضات و پیگیری های دانش آموزان این طرح به مجلس کشیده شد.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران؛ درباره تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور از سال آینده اظهار کرد: امروز جلسه‌ای با رئیس سازمان سنجش داشتیم و گزارش کاملی درباره این قانون ارائه شد که بنابر این گزارش مقرر شد تا کمیته آموزش عالی مجلس به مدت ۲ هفته بررسی‌های بیشتری درباره اعمال سوابق تحصیلی داشته باشد.

وی ادامه داد: البته قانونی که در کمیته پذیرش دانشجو مطرح شده ضمانت اجرایی دارد و نیازی نیست تا مجلس آن را تصویب کند چرا که این شورا کاملا قانونی است و سه وزیر آموزش و پرورش، علوم و بهداشت  در این مجموعه حضور دارند؛ هرچند موضوع رسیدگی به کنکور پیش از این در مجلس مطرح شده بود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه اکنون کمیته پذیرش دانشجو باید دستور العمل‌هایی را برای اجرای این قانون تنظیم کند؛ گفت: مجلس با توجه به مأموریت نظارت بر اجرای قانون، بررسی‌های بیشتر روی تاثیر قطعی سوابق تحصیلی را انجام می‌دهد.

وی درباره انتقاداتی که برخی دانش‌آموزان نسبت به تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دارند اظهار کرد: در وضع و اجرای هر قانونی موافقان و مخالفانی وجود دارد؛ به همین جهت در تاثیر قطعی سوابق تحصیلی هم چنین شرایطی را شاهد هستیم و گاهی موسسات و معلمان کنکوریدانش‌آموزان را علیه این چنین قوانینی تحریک می‌کنند در حالی که مجلس تمامی جوانب مربوط به این قضیه را سنجیده است همچنین در شورای پذیرش دانشجو با در نظر گرفتن ابعاد مختلف این  قانون برای اجرا تصویب شده است.

میرزاده یادآور شد: فعلا در حال بررسی قانون تاثیر قطعی سوابق تحصیلی هستیم و چنانچه با چالش مواجه شویم؛ آن را با شورای سنجش و پذیرش دانشجو مطرح خواهیم کرد.

احمدی لاشکی نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز با اشاره به نشست امروز این کمیسیون گفت: در این نشست درباره تاثیر مثبت و قطعی معدل برای کنکور سال آینده‌ هم مباحثی مطرح شد، 30 درصد از اعضا با این موضوع مخالف بودند که بنده‌ هم یکی از مخالفان جدی این مسئله هستم ؛لذا قرار شد کمیته آموزش عالی و سنجش برای بررسی بیشتر این مسئله جلساتی را برگزار کنند.

بیشتر ببینید :

واکنش ها به تاثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور98+فیلم

اعتراض دانش‌آموزان به تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور98

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور98

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*