تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

کنکور ۱۴۰۲ : حذف دروس عمومی از کنکور 1402 + دو بار کنکور + 60 درصد تاثیر معدل

کنکور 1402
تغییرات برگزاری کنکور 1402

پی سی کنکور : در این مطلب به آخرین مطالب و اخبار کنکور 1402 می پردازیم. با توجه به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی گویا قرار است در بحث رابطه با کنکور 1401 و کنکور 1402 تغییراتی ایجاد شوید، پس با ما همراه باشید، تا در جریان نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۲ شوید.

 

بروز رسانی در 2 تیر 1400

نحوه برگزاری کنکور 1402 به بعد

معاون سیاستگذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طرح این شورا برای تغییرات کنکور مربوط به بعد از سال ۱۴۰۲ است و شامل کنکور امسال و سال بعد نیست.

آقای ابراهیم سوزنچی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه شب شبکه دو سیما درباره مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه کنکور افزود: بیش از ۲ سال مستمر در این مورد در حال کار هستیم و پیش از آن هم چند سالی در ستاد نقشه جامع علمی کشور بر روی این طرح، کار می‌شد

معاون سیاستگذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: به ۵ دسته آسیب اصلی رسیدیم و برای آن‌ها ۵ سیاست کلی را تدوین کردیم که این سیاست‌ها به طرح تبدیل شد و در آن ۱۲ ماده داریم.

آقای سوزنچی افزود: از این تعداد، ۹ ماده اصلی و محتوایی است و ۳ ماده پایانی هم مواردی است که در متن حقوقی باید قرار گیرد تا الزامات آن مشخص شود.
او ادامه داد: ۵ ماده از مواد اصلی تصویب شده است و موادی که هنوز باید درباره آن صحبت شود درباره سهمیه‌ها و نحوه اعمال آن است و ماده مهم دیگر درباره رشته بسیار پرطرفدار پزشکی است.

وی اضافه کرد: ماده‌ای هم در ارتباط با ساماندهی نظام تبلیغات و موسسات آموزش عالی است که ماده مهمی است و ۴ تبصره دارد و تکالیفی هم برای سازمان صدا وسیما درباره تبلیغات در این زمینه مشخص شده است.

– تاثیر معدل امتحانات نهایی دوازدهم 60 درصد قطعی + 40 درصد کنکور

آقای ابراهیم سوزنچی در ادامه برنامه گفتگوی ویژه خبری درباره طرح ساماندهی کنکور و میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور افزود: پیش نویس اولیه طرح این بود که امتحانات نهایی پایه دوازدهم و کنکور ملاک باشد اما در فرآیند و تعاملات کارشناسانه, خواستار تاثیر امتحانات پایه یازدهم شدند و در نهایت در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد فقط امتحانات نهایی پایه دوازدهم و کنکور، موثر باشد.

او ادامه داد: در کنکور سال 1401 تاثیر امتحانات نهایی پایه دوازدهم, 40 درصد مثبت خواهد بود اما از سال 1402 تاثیر این امتحانات, 60 درصد قطعی خواهد شد و تا آن زمان, مشکلات ناشی از طرح و تصحیح سوال برطرف خواهد شد.

 

حذف دروس عمومی از کنکور 1402 به بعد

آقای سوزنچی با بیان اینکه بر اساس طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی, کنکور از سال 1402 فقط شامل دروس تخصصی است و دروس عمومی حذف خواهد شد, افزود: با این کار, سوالات تخصصی می تواند عمیق تر, طرح شود چون با حذف سوالات دروس عمومی, مدت زمان پاسخگویی به سوالات تخصصی افزایش می باید.

معاون سیاست گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه اکنون بیشترین ناعدالتی در کنکور وجود دارد، گفت: کنکور باید از کتاب های درسی باشد در حالی که در کنکور, فراتر از کتاب های درسی، آزمون گرفته می شود بنابراین کسانی که در کلاس های کنکور شرکت می کنند می توانند برنده کنکور باشند.

وی ادامه داد: همچنین کنکور کنونی بسیار مهارت محور است یعنی نیاز به مهارت تست زنی دارد که مستلزم شرکت در کلاس های تست زنی و صرف هزینه است اما امتحانات نهایی پایه دوازدهم, اهداف آموزشی آموزش و پرورش و مطالب درس داده شده را می سنجد و تشریحی است.
آقای سوزنچی گفت: قانونگذار برای عدالت در کنکور, سهمیه مناطق یک و دو و سه را قرار داده است.

او افزود: کنکور قابل حذف شدن نیست زیرا بیش از یک میلیون متقاضی برای حدود 80 هزار صندلی دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خوب دانشگاه آزاد وجود دارد.

آقای سوزنچی اضافه کرد: طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی در ساماندهی کنکور ، اهمیت کنکور را به 40 درصد کاهش داده است.

معاون سیاست گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با اجرای این طرح, بخش زیادی از مافیای کنکور حذف می شود و سوالات کنکور و آموزش و پرورش به سمت استاندارد شدن حرکت خواهد کرد.

آقای سوزنچی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی الزاماتی را برای آموزش و پرورش قرار داده است که باید اجرا شود, افزود: مصوبه این شورا ضمانت اجرایی دارد و ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور, مسئول نظارت و راهبردی این مصوبه است .

او اضافه کرد: زمانی که کنکور سالی دو بار برگزار شود به ناچار باید استاندارد شود./خبرگزاری صدا و سیما

 

 

بروز رسانی در 13 تیر ماه 1400

تغییرات کنکور 1402 قطعی است !

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه مصوبات این شورا برای کنکور ۱۴۰۲ قطعی است، گفت: مابقی مصوبات در جلسات آینده تصویب خواهد شد.

دکتر سعید رضا عاملی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تغییرات کنکور ۱۴۰۲ قطعی است، اظهار کرد: ما در این شورا ۵ مصوبه را برای کنکور ۱۴۰۲ “تصویب” و “اعلام” کردیم که اجرای این مصوبات قطعی است.

وی در واکنش به اظهار نظر وزیر علوم که تاکید کرده بود مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تغییرات کنکور ۱۴۰۲ قطعی نیست، گفت: وقتی مصوبه ای در این شورا تصویب می شود به هیچ عنوان قابل برگشت نخواهد بود و باید اجرایی شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: ما اخیر در مجموع شش مصوبه در این شورا در خصوص کنکور ۱۴۰۲” تصویب” کردیم این مصوبات به هیچ عنوان تغییر نمی کنند و مابقی مصوبات شورا در خصوص کنکور در جلسات آینده تصویب خواهد شد./خبرگزاری ایسنا

 

بروز رسانی در 15 تیر ماه 1400

سهمیه های جدید برای کنکور 1402

در این جلسه موضوع سهمیه‌ها در کنکور به منظور یکپارچه‌سازی آن مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و مقرر گردید سیاست‌های مبتنی بر سرمایه‌ها تدوین و در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد.

براساس تصمیم اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی پذیرش در کنکور 1402 بر مبنای سهمیه‌های جدید خواهد بود.

در این جلسه همچنین موضوع جذب دانشجوی پزشکی از مقطع لیسانس رشته‌های علوم پایه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید در جلسه آینده شورا نسبت به این موضوع نیز تصمیم‌گیری شود./پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

 

 

بروز رسانی در 6 مرداد 1400

ابلاغ مصوبه ساماندهی کنکور 1402 از سوی ریاست جمهوری

دکتر حسن روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه جلسه 843 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 15 تیر 1400 با عنوان مصوبه «سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه)» را ابلاغ کرد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پی تصویب و ابلاغ نقشه جامع علمی کشور و ضرورت ساماندهی نظام سنجش و پذیرش دانشجو به عنوان یکی از اقدامات مهم مندرج در این نقشه، کار کارشناسی گسترده در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور آغاز شد. استفاده از نتایج مطالعات انجام‌شده پیشین در کشور، گردآوری نظرات آحاد مختلف ذی­نفعان، علی‌الخصوص معلمان آموزش‌وپرورش، مدیران مدارس، اندیشکده‌ها و پژوهشکده‌ها، کارشناسان مستقل، اساتید و روسای دانشگاه‌ها و حتی گروه‌های مستقل دانشجویی و دانشگاهی، برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، برگزاری جلسات متعدد کمیسیون علم و آموزش ستاد علم و فناوری، برگزاری جلسات ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با حضور روسا و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و برگزاری جلسات مختلف با وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش، از پشتوانه‌ها و عقبه‌های این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی است. اکنون «سیاست­ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان دوره متوسطه)» در جلسه 843 شورای‌عالی انقلاب فرهنگی طرح و تصویب شده است که به شرح زیر توسط رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرا ابلاغ می شود:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
وزارت آموزش و پرورش
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سازمان صداوسیما
ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور
شورای سنجش و پذیرش دانشجو
شورای سنجش و پذیرش دانشجو دوره تحصیلات تکمیلی از دانشگاهها و آموزش عالی کشور
قوه قضائیه
سازمان بازرسی کل کشور
مجلس شورای اسلامی
مصوبه «سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه)» که در جلسه 843 مورخ 1400/04/15 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می شود:

 

مقدمه:

با استناد به جزء 2-2 از بند 2 سیاست­های کلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری مورخ 1393/3/29 در خصوص اصلاح نظام پذیرش دانشجو، همچنین در راستای اجرایی­سازی اقدام ملی 6 راهبرد کلان 6 نقشه جامع علمی کشور مبنی بر استقرار نظام سنجش و پذیرش دانشجو در آموزش عالی و با عنایت به ماده 6 سند سیاست­ها و ضوابط اجرایی حاکم بر آمایش آموزش عالی در جمهوری اسلامی ایران مصوب جلسه 776 مورخ 1394/12/18 و پیرو جلسه 142 مورخ 1399/10/16 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی «سیاست­ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان دوره متوسطه)» را به پیشنهاد مشترک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش به شرح زیر تصویب نمود:

ماده 1- تعاریف

سابقه تحصیلی: شامل نمرات دروس عمومی و تخصصی سال آخر دوره دوم متوسطه در نظام آموزشی 3-3-6 و دیپلم و پیش دانشگاهی در نظام آموزشی قبلی هر رشته تحصیلی دوره متوسطه است که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه­ گیری، به طور استاندارد و کیفی توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری و نهایی در سنوات مختلف مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شده باشد.

آزمون اختصاصی: آزمون سراسری از میان دروس تخصصی رشته­ های تحصیلی در سه سال آخر دوره دوم متوسطه در هر یک از گروه­ های آزمایشی است که براساس کتاب­های درسی وزارت آموزش و پرورش، توسط سازمان برگزار می­شود.

سنجش: فرآیند ارزیابی میزان دانش، توانایی و پیشرفت تحصیلی متقاضیان برای ورود به موسسه است که از طریق «نمره­ کل سابقه تحصیلی» و «نمره ­کل آزمون اختصاصی» انجام می­شود.

پذیرش: فرآیند انتخاب متقاضیان ورود به موسسه در رشته‌های پرمتقاضی است که توسط سازمان صورت می­گیرد.

موسسه: منظور از موسسه شامل تمامی دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی است که مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشند و دارای مجوز پذیرش دانشجو از یکی از دو وزارت مذکور هستند.

رشته­ محل: هر یک از رشته­ های تحصیلی که متقاضی براساس محل تحصیل در هر موسسه می­تواند انتخاب کند و به تحصیل بپردازد.
رشته­ محل­ های پر متقاضی: رشته­ محل ­هایی می­باشند که مطابق قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی مشمول پذیرش بر مبنای صرفا سوابق تحصیلی نمی­باشند.

شورا: منظور از شورای سنجش وپذیرش دانشجو، شورای مصرح در قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 1392/6/30 و شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره­ های تحصیلات تکمیلی، شورای مصرح در قانون سنجش پذیرش دانشجو در دوره ­های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 1395/1/28 می‌باشد.

سازمان: منظور سازمان سنجش آموزش کشور است.

 

ماده 2- نمره کل

نمره کل آزمون اختصاصی: نمره‌کل آزمون اختصاصی، میانگین وزنی نمرات ترازشده دروس تخصصی در هرگروه­ آزمایشی است. این آزمون برای پذیرش در سال تحصیلی 1402 و بعد از آن در هر سال دو بار برگزار و نتیجه آن حداکثر برای دو سال و صرفاً برای همان گروه آزمایشی متقاضی معتبر است.

نمره‌کل سابقه تحصیلی: نمره‌کل سابقه تحصیلی، میانگین وزنی نمرات تراز شده سابقه تحصیلی دروس عمومی و تخصصی است.

تبصره 1 : عناوین و ضرایب دروس آزمون اختصاصی و سابقه تحصیلی در هر یک از گروه­های آزمایشی توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین و هر سه سال قابل بازنگری خواهد بود و حداقل دوسال قبل از اجرا باید اطلاع رسانی عمومی شود و زیرگروه­ها برای پذیرش از سال تحصیلی 1402 و بعد از آن، در هر گروه آزمایشی حذف می­شود.

تبصره 2 : سازمان می­تواند برای برخی از رشته­های خاص (مانند تربیت بدنی و رشته­های هنری) علاوه بر آزمون اختصاصی، آزمون عملی یا تشریحی برگزار نماید.

ماده 3- پذیرش

پذیرش در رشته محل­هایی که پر­متقاضی نمی­باشند، صرفاً براساس سوابق تحصیلی و مطابق مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو انجام می شود.
پذیرش در رشته محل­های پرمتقاضی، براساس نمره کل نهایی حاصل از ترکیب نمره‌کل آزمون اختصاصی و نمره­ کل سابقه تحصیلی انجام می­شود.
سهم نمره کل سابقه تحصیلی برای پذیرش در سال تحصیلی 1401 با توجه به سابقه تحصیلی موجود و مرتبط، 40 درصد با تأثیر مثبت و برای پذیرش از سال تحصیلی 1402 و بعد از آن، سهم نمره کل سابقه تحصیلی، با توجه به سابقه تحصیلی موجود و مرتبط، 60 درصد با تأثیر قطعی در نمره کل نهایی و مابقی 40 درصد سهم آزمون اختصاصی خواهد بود.

ماده 4 –

وزارت آموزش و پرورش موظف است نسبت به ایجاد سوابق تحصیلی کامل دانش ­آموزان اقدام نماید به گونه ­ای که برای پذیرش از سال تحصیلی 1402 به بعد همه فارغ ­التحصیلان دارای سوابق تحصیلی کامل باشند.

تبصره: از سال 1404 به بعد هر متقاضی در هر گروه آزمایشی باید دارای سوابق تحصیلی مرتبط و کامل در گروه آزمایشی که متقاضی پذیرش در آن است، مطابق نظام آموزشی جدید آموزش و پرورش (نظام 3-3-6) باشد.

ماده 5-

موسسه می­تواند در پذیرش دانشجو در رشته محل­های پرمتقاضی حدنصاب برای نمره‌کل آزمون اختصاصی و نمره­ کل سابقه تحصیلی تعیین و پس از تصویب شورای سنجش و پذیرش دانشجو، حداقل دو سال قبل از پذیرش دانشجو اعلام عمومی نماید.

ماده 6-

با توجه به اختلاف ویژگیهای آماری نمرات دروس آزمون اختصاصی و سابقه تحصیلی در سالهای مختلف، سازمان با همکاری وزارت آموزش و پرورش نسبت به هم‌ترازی آنها اقدام می­نماید.

ماده 7-

ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور موظف است نسبت به بررسی و ساماندهی سیاستهای حاکم بر سهمیه‌های پذیرش دانشجو در کلیه مقاطع تحصیلی ظرف مدت حداکثر شش ماه اقدام نموده و سیاست‌های پیشنهادی را به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برساند.

ماده 8-

منابع مالی لازم ناشی از اجرای این سیاستها، هرساله در بودجه سنواتی لحاظ می‌شود.

ماده 9-

این مصوبه مشتمل بر 9 ماده و 3 تبصره در جلسه 843 مورخ 1400/04/15 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و تمامی قوانین متعارض با این مصوبه ملغی و از تاریخ تصویب لازم الاجرا و حاکم بر سایر قوانین و مقررات موجود کشور خواهد بود.ص/مصوبات عالی/843
حسن روحانی
رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

بروز رسانی در 25 شهریور 1400

ابلاغ مصوبه ساماندهی کنکور به مدارس توسط آموزش و پرورش

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در خصوص تغییرات کنکور ۱۴۰۲ تصریح کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی این مصوبه ایجاد شد و در تاریخ ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ طی بخشنامه‌ای وزارت آموزش و پرورش سیاست‌های ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است به تمامی مدارس کشور در حوزه آموزش متوسطه ابلاغ کرد.

وی افزود: مطابق ماده ۹ مصوبه ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تمامی قوانین متقارن با این مصوبه ملغی شده و تمامی مصوبات آن از تاریخ تصمیم لازم الاجرا است و در ماده هفت این مصوبه اشاره شده ستاد راهبری نقشه جامع کشور ظرف مدت حداکثر شش ماه شیوه نامه آن را اجرایی کند./ خبرگزاری مهر

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=19840

ممکن است شما دوست داشته باشید
464 نظر
 1. مهتا می گوید

  سلام دروس عمومی واقعا حذف شدن ینی 1402کنکورش فقط مال تخصصیاست ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   این چیزی هست که رسما اعلام شده
   فعلا فقط روی تست ها تمرکز کنید

 2. بلوچ می گوید

  سلام من قراره امسال برم یازدهم دروس عمومی حذف میشه فقط تخصصی میمونه و برای تخصصی هم کتاب درسی بخونیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   فعلا فقط دروس تخصصی رو تستی کار کنید
   باز ببینیم در آینده خبری میشه یا نه

 3. نظام قدیم می گوید

  سلام
  ایا شما اطلاع دارید که بچه های نظام قدیم ترمیم معدل دارند یا نه ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   فعلا که خیر ولی برای 1402 منطقی بله همینه که اجرا بشه

 4. احسان می گوید

  در مورد تحصیل مجدد در مقطع لیسانس و گرفتن معافیت تحصیلی دیوان عدالت اداری به این موضوع رای داده عجیبه میگین نمیشه اگر ممکنه در مورد اون دیپلم نظام جدید بیشتر اطلاعات در اختیار من بذارید آیا در یکسال معافیت فارغ تحصیلی پس از دانشگاه میذارن دیپلم بگیریم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   در مورد تحصیل مجدد، نظام وظیفه شفاف توضیح داده که می توانید قوانین زیر رو بخونید :
   https://p30konkor.com/%DA%A9%D8%AF-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

   مورد بعدی هم که در کامنت قبلی تون پاسخ داده شد

 5. ترانه می گوید

  سلام
  بچه های نظام قدیم که مدرک پیش دانشگاهی دارند می تونند در کنکور 1402 شرکت کنند؟؟؟
  امکانش هست ترمیم معدل برای بچه های نظام قدیم هم بزارند؟؟؟؟ چون 60 درصد معدل شده
  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله مشکلی ندارند
   به نظر ما بله حتما فرصت ترمیم معدل اجرا میشه برای این داوطلبان هم

 6. علیرضا می گوید

  من کنکورام میفته سال 1402 پس لازم نیست غمومی تست کار کنم فقط تخصصی 3 سال؟ و اینکه ایا امکان تغییر این مصوبه وجود داره یا نه دیگه تغییر نمی کنه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   شما فرض رو روی برگزاری و اجرای این مصوبه بگذارید فعلا
   حقیقتا در ایران هر چیزی ممکنه

 7. دهمی می گوید

  سلام من امسال دهمی هستم ، میخواستم بدونم اگ واقعا قراره دروس عمومی حذف بشه برای تستی کار نکنم و روی تشریحی بیشتر مانور بدم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   البته دروس تخصصی رو باید تستی کار کنید چون کنکور 1402 از کتب تخصصی سه سال خواهد بود

 8. محمد می گوید

  سلام
  من امسال میرم تو پایه یازدهم و سال 1402 قراره که کنکور بدم.
  میخواستم بدونم که این مصوبات برای کنکور من هم اجرایی میشه؟
  یعنی مثلا سالی که من باید کنکور بدم دوبار کنکور برگزار میشه و تاثیرش هم 40 درصده یا از کنکور بعد از 1402 این اتفاق میوفته؟
  و اگه دوبار کنکور قراره برگزار بشه زمان اولین کنکور رو چه زمانی تعیین میکنن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   محمد عزیز
   فعلا که به اینص ورت اطلاع رسانی شده
   فعلا روی دروس تخصصی تمرکز کنید و تست کار کنید
   متاسفانه زمان دقیقی در نظر گرفته نشده، ولی حداقلش اینه که اطلاع رسانی های جدید قبل از شروع سال دوازدهم باشد

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]