کنکور
امتحان نهایی
سوالات کنکور سراسری
حل تمرین کتاب درسی
جزوه درسی
porsesh

شرایط انتقال دانشجویان رشته های پزشکی خارج از کشور به ایران چیه؟

شرایط انتقال دانشجویان رشته های پزشکی خارج از کشور به ایران چیه؟

هر ساله یکسری از دانشجویان برای تحصیل در رشته های پزشکی به دانشگاه های خارج از کشور می روند. شرایط انتقال دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به داخل کشور برای این داوطلبان سوال بسیار مهمی است، که وزارت بهداشت نیز در این زمینه برای درخواست انتقال از خارج به داخل دانشگاه های ایران، شرایطی را قرار داده که در ادامه می خوانید.

غلامرضا حسن زاده در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با بیان اینکه فروش صندلی در دانشگاه های علوم پزشکی دیگر معنی ندارد و ما به شدت با این موضوع برخورد کردیم، اظهار کرد: در این دولت می توانم قسم بخورم هیچ موردی از فروش صندلی در دانشگاه های ما اتفاق نیفتاده است.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص دور زدن تحریم توسط عده ای برای ورود به رشته های پرمتقاضی علوم پزشکی نیز گفت: داوطلبانی که برای تحصیل به یکی از دانشگاه های خارج از کشور می رفتند برای برگشت و ادامه تحصیل به دانشگاه های داخل باید در آزمونی که وزارت بهداشت برای سنجش میزان توانایی علمی آنها در نظر گرفته است شرکت کنند.

وی ادامه داد: ما به هیچ عنوانی نمی توانیم بگوییم برای تحصیل به خارج از کشور سفر نکنند اما اگر این افراد به داخل کشور برگردند شرایطی را باید طی کنند که یکی از این شرایط شرکت در آزمونی است که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

 

شرایط انتقال دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی داروسازی از خارج به ایران چیه؟

حسن زاده اظهار کرد: اگر دو درصد داوطلبان فوق توانستند بالای ۶۰ درصد نمره آزمون فوق را دریافت کنند می توانند در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داورسازی تحصیل کنند. علاوه بر این دانشجویان موظف هستند ۷۲ واحد درسی خود را در کشور مبدا گذرانده باشند و معدل بالای ۱۵ باشند تا بتوانند درخواست انتقال دهند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت تاکید کرد: امروزه راه دور زدن کنکور در کشور بسیار سخت است دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در رشته های پزشکی هستند اگر در داخل کشور درس بخوانند راحت تر پذیرفته می شود چرا که به شرایط جدید راه دور زدن کنکور بسیار سخت شده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ فقط ۱۱ نفر از کسانی که در آزمون فوق شرکت کردند توانستند بالای ۶۰ درصد نمره برای انتقال به دانشگاه های داخل را کسب کنند.

منبع:خبرگزاری ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت (حداکثر 24 تا 48 ساعت) تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه می باشد. ::

guest
(منتشر نخواهد شد)
1 دیدگاه های شما در پی سی کنکور
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: محتوای محفاظت شده!
X
[تام لند]