مشاوره کنکور idnovinتام لند 1400paresh-jambandimoallefتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

تکلیف معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های 99

تشریح وضعیت سربازی مشمولان کنکوری 99

معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های 99
وضعیت سربازی مشمولان کنکور 99

پی سی کنکور : با توجه به وجود کرونا ،تغییراتی در زمان برگزاری کنکور 99 فراهم آمد. بسیاری از داوطلبان نیز که از معافیت تحصیلی استفاده می کردند، نگران وضعیت نظام وظیفه خود شده اند. در ادامه رئیس سازمان نظام وظیفه به تشریح آخرین وضعیت معافیت تحصیلی دانش آموزان دوازدهمی و داوطلبان پشت کنکوری 99 می پردازد.

 

وضعیت نظام وظیفه دانش آموزان دوازدهم شرکت کننده در کنکور 99

با اشاره به وضعیت خدمت مشمولانی که امسال کنکوری بودند، اظهار کرد: برابر قانون کسانی که به سن ۲۰ سالگی می‌رسند، ۱۸ سال آنها تمام می‌شود و حداکثر تا ۲۰ سالگی باید وضعیت سربازی خود را معلوم کنند، البته از ۱۸ تا ۲۰ سالگی می‌توانند معافیت تحصیلی بگیرند.

وی افزود: افرادی هستند که به عنوان به مثال امسال خرداد ماه امسال دیپلم می‌گیرند این افراد یک سال زمان دارد تا به خدمت سربازی بیاید یعنی تغییر تاریخ کنکور تغییری در وضعیت اینها ندارد چراکه تا خرداد سال آینده این افراد مهلت دارند تا دانشگاه قبول شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: بنابراین کسانی که در خرداد امسال دیپلم گرفتند یک سال زمان و مهلت معرفی دارند که برای خدمت سربازی بیایند. در واقع می‌توانند در کنکور امسال که مردادماه برگزار می‌شود، شرکت کنند.

 

وضعیت نظام وظیفه داوطلبان دوازدهمی پشت کنکوری 99

طبق اعلام سازمان سنجش با توجه به اعلام معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح، به اطلاع کلیه مشمولین وظیفه که درسال 1398 موفق به اخذ دیپلم شده اند و مهلت یکساله معرفی آنان برای خدمت وظیفه عمومی به اتمام رسیده است می رساند، این گونه داوطلبان می توانند در کنکور سراسری شرکت و مهلت اعزام به خدمت آنان تا یک هفته بعد از انجام آزمون تمدید می گردد.

این مشمولین حداکثر یک هفته بعد از شرکت در آزمون سراسری ، می بایست خود را برای اعزام به خدمت به پلیس 10+ معرفی و نسبت به تشکیل پرونده اعزام اقدام نمایند که این افراد در صورت قبولی در کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور، مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی، قبل از شروع ترم تحصیلی، از خدمت سربازی ترخیص خواهند شد.

بدیهی است چنانچه مشمولین مذکور حداکثر یک هفته پس از آزمون مربوطه خود را به پلیس 10+ معرفی ننمایند به عنوان مشمول غایب شناخته شده و در صورت پذیرفته شدن در آزمون هم، مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

 

وضعیت نظام وظیفه برای دانشجویان مشمول شرکت کننده در کنکور ارشد و دکترا 99

سردار مهری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه وضعیت خدمت مشمولان دانشجو که در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند و باید کنکور ارشد و یا دکترا می‌دادند و الان زمان این آزمون هم به تأخیر افتاده است، گفت: کسانی که در مقطع دکترا هستند یا مقاطع فوق لیسانس می‌خواهند شرکت کنند بستگی به شرایط فرد داد. به عنوان مثال لیسانسه‌ها ۵ سال وقت دارند. حتی اگر دچار مشکل شوند همانند کرونا که پیش آمده دانشگاه اجازه دارد، کمیسیون برگزار می‌کنند و یک سال به آنها اجازه دهد که ادامه تحصیل بدهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدت زمان تحصیل فردی بیشتر از ۵ سال برای گرفتن لیسانس پیوسته طول کشید و به دلیلی عقب افتاد در کمیسیون یک سال دیگر هم به او اجازه می‌دهند. یعنی ۶ سال وقت دارد لیسانس خود را بگیرد و هیچ مشکلی هم از نظر وظیفه عمومی ندارد.

به گفته رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در حال حاضر دیپلمه‌ای نداریم که اجازه شرکت در کنکور را نداشته باشد چراکه هر کسی الان دیپلم گرفت یک سال فرصت دارد تعیین تکلیف سربازی خود را انجام دهد و یک بار هم کنکور را اجازه دارد شرکت کند.

 

جدیدترین اخبار

 

بروز رسانی شده در 1 تیر 99 :

زمان اعزام مشمولان پشت کنکوری به یک هفته پس از برگزاری کنکور 99 تمدید شد

مشمولین وظیفه که درسال ۱۳۹۸ موفق به اخذ دیپلم شده‌اند و مهلت یکساله معرفی آنان برای خدمت وظیفه عمومی به اتمام رسیده است می‌رساند، این گونه داوطلبان می‌توانند در کنکور سراسری شرکت و مهلت اعزام به خدمت آنان تا یک هفته بعد از انجام آزمون تمدید می‌شود.

فرصتی که ستادکل برای شرکت مشمولان در کنکور سراسری قائل شده فقط مختص به مشمولان وظیفه دیپلمه است و سایر مشمولان برای شرکت در سایر امتحانات و کنکورهای سراسری از جمله ارشد، دکترا، فنی و حرفه‌ای و ناپیوسته چنین فرصتی ندارند.

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلحتصریح کرد: همه مشمولان وظیفه دیپلم که در سال 98 موفق به اخذ دیپلم شده بودند یک سال مهلت داشتند که در کنکور شرکت کرده یا برای اعزام آماده شوند.

وی افزود: مشمولان دیپلمی که امسال مهلت یکساله‌شان به اتمام رسیده، به دلیل تعویق در آزمون کنکور سراسری نمی‌توانستند بیش از یک‌سال صبر کرده تا در کنکور شرکت کنند، اما ستادکل مهلت داد تا این افراد در کنکور سراسری شرکت کنند، البته باید حداکثر ظرف یک‌هفته بعد از آزمون کنکور سراسری، خودشان را به پلیس + 10 معرفی کرده تا اعزام شوند. / خبرگزاری فارس و ایلنا

 

بروز رسانی شده در 28 اردیبهشت 99

مشمولان مشکلی برای شرکت در کنکور ندارند

سردار “تقی مهری” رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی اظهار کرد: همه مشمولانی که از مقطع دیپلم و بالاتر از مدارس یا دانشگاه ها در سال 1398 و 1399 فارغ التحصیل شده اند، می توانند در آزمون های سراسری سال 1399 شرکت و در صورت پذیرفته شدن و دارا بودن شرایط لازم از مهر ماه در دانشگاه تحصیل کنند.

سردار مهری بیان کرد: با توجه به اینکه آزمون های سراسری امسال با تعویق مواجه شده است ، مشمولان و خانواده های آنان هیچ گونه دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند زیرا در صورت قبولی این عزیزان و پذیرفته شدن آنان در دانشگاه ها با احراز شرایط قانونی لازم، ادامه تحصیل آنان بلامانع است.

این مشمولان حتی در صورت اعزام به خدمت نیز برابر ضوابط مجاز به ترخیص از خدمت و تحصیل هستند.

وی گفت: سربازان وظیفه غیرغایب نیز که هم اکنون در حال خدمت هستند می‌توانند در آزمون‌های سراسری شرکت کنند و درصورت قبولی و احراز شرایط لازم برای ادامه تحصیل درمقاطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر؛ از خدمت ترخیص شوند و در دانشگاه ثبت نام کنند./خبرگزاری پلیس

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=14421

ممکن است شما دوست داشته باشید
26 نظر
 1. مهدی باقری می گوید

  سلام، عذرخواهی میکنم، من یجای مطلب رو متوجه نشدم، اینکه منه سال دومی باید بعد از کنکورم برم پلیس +۱۰، و اعزام بشم، یعنی تا زمانی که بخواد نتایج کنکور بیاد من باید تو خدمت سربازی باشم و اگه قبول شدم مرخص میشم؟ یااینکه فقط میرم اعلام میکنم که من سال دومیم و کنکور دادم و منتظر نتایجم؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   بعد زا اینکه کنکور 99 رو شرکت کردید، نهایتا تا یک هفته بعدش فرصت دارید که به پلیس +10 مراجعه کنید و درخواست اعزام بدید
   حالا بعد از اینکه دفترچه اعزام رو پر کردید و زمان اعزام تون مشخص شد،بهتره درخواست تعویق بدید
   حالا بسته به زمان شروع دانشگاه داره،اگر تاریخ اعزام تون قبل از شروع دانشگاه بود، باید برید سربازی و دانشگاه که شروع شد از سربازی ترخیص میشید

   در سال های گذشته همینکه نتیاج می اومد داوطلب کنکوری سرباز ترخیص میشد،ولی امسال گفته شده با توجه به شروع دانشگاه فرد داوطلب سرباز از سربازی ترخیص میشه

 2. علیرضا می گوید

  سلام.من دانش آموز سال دوازدهم هستم.اگر بخوام در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم مشکل سربازی ندارم؟
  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   منظورتون اینه که خرداد 99 در امتحانات نهایی دوازدهم شرکت کرده اید؟
   اگر در این حالت منظورتون هست ،بله می توانید شرکت کنید و در تیرماه سال آینده باید دفترچه اعزام رو هم پر کنید و تحویل بدید
   اگر هم قراره خرداد 1400 در امتحانات دوازدهم شرکت کنید که اصلا نیازی نیست کاری برای بحث نظام وظیفه انجام بدید

 3. مهرداد می گوید

  من پارسال کنکور داشتم و فارغ التحصیل بودم بعد واسه اینکه نرم سربازی و بخونم دانشگاه ازاد ثبت نام کردم و اون سالو کلا مرخصی گرفتم…پارسال قبول نشدم و دوباره دارم میخونم…حالا امسال دوباره همون دانشگاهو ثبت نامم و ترم اولو واحد گرفتم ولی ترم دومو نگرفتم…حالا بعد از اینکه دانشگاه قبول شم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهرداد جان
   تا زمانی که شما دانشجو باشید مشکلی پیش نمیاد

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن