مشاوره کنکور idnovin

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

تکلیف معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های 99

تشریح وضعیت سربازی مشمولان کنکوری 99

معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های 99
وضعیت سربازی مشمولان کنکور 99

پی سی کنکور : با توجه به وجود کرونا ،تغییراتی در زمان برگزاری کنکور 99 فراهم آمد. بسیاری از داوطلبان نیز که از معافیت تحصیلی استفاده می کردند، نگران وضعیت نظام وظیفه خود شده اند. در ادامه رئیس سازمان نظام وظیفه به تشریح آخرین وضعیت معافیت تحصیلی دانش آموزان دوازدهمی و داوطلبان پشت کنکوری 99 می پردازد.

 

جدیدترین خبر بروز رسانی شده در 28 اردیبهشت 99 :

مشمولان مشکلی برای شرکت در کنکور ندارند

سردار “تقی مهری” رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی اظهار کرد: همه مشمولانی که از مقطع دیپلم و بالاتر از مدارس یا دانشگاه ها در سال 1398 و 1399 فارغ التحصیل شده اند، می توانند در آزمون های سراسری سال 1399 شرکت و در صورت پذیرفته شدن و دارا بودن شرایط لازم از مهر ماه در دانشگاه تحصیل کنند.

سردار مهری بیان کرد: با توجه به اینکه آزمون های سراسری امسال با تعویق مواجه شده است ، مشمولان و خانواده های آنان هیچ گونه دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند زیرا در صورت قبولی این عزیزان و پذیرفته شدن آنان در دانشگاه ها با احراز شرایط قانونی لازم، ادامه تحصیل آنان بلامانع است.

این مشمولان حتی در صورت اعزام به خدمت نیز برابر ضوابط مجاز به ترخیص از خدمت و تحصیل هستند.

وی گفت: سربازان وظیفه غیرغایب نیز که هم اکنون در حال خدمت هستند می‌توانند در آزمون‌های سراسری شرکت کنند و درصورت قبولی و احراز شرایط لازم برای ادامه تحصیل درمقاطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر؛ از خدمت ترخیص شوند و در دانشگاه ثبت نام کنند./خبرگزاری پلیس

 

وضعیت نظام وظیفه دانش آموزان دوازدهم شرکت کننده در کنکور 99

با اشاره به وضعیت خدمت مشمولانی که امسال کنکوری بودند، اظهار کرد: برابر قانون کسانی که به سن ۲۰ سالگی می‌رسند، ۱۸ سال آنها تمام می‌شود و حداکثر تا ۲۰ سالگی باید وضعیت سربازی خود را معلوم کنند، البته از ۱۸ تا ۲۰ سالگی می‌توانند معافیت تحصیلی بگیرند.

وی افزود: افرادی هستند که به عنوان به مثال امسال خرداد ماه امسال دیپلم می‌گیرند این افراد یک سال زمان دارد تا به خدمت سربازی بیاید یعنی تغییر تاریخ کنکور تغییری در وضعیت اینها ندارد چراکه تا خرداد سال آینده این افراد مهلت دارند تا دانشگاه قبول شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: بنابراین کسانی که در خرداد امسال دیپلم گرفتند یک سال زمان و مهلت معرفی دارند که برای خدمت سربازی بیایند. در واقع می‌توانند در کنکور امسال که مردادماه برگزار می‌شود، شرکت کنند.

 

وضعیت نظام وظیفه برای دانشجویان مشمول شرکت کننده در کنکور ارشد و دکترا 99

سردار مهری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه وضعیت خدمت مشمولان دانشجو که در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند و باید کنکور ارشد و یا دکترا می‌دادند و الان زمان این آزمون هم به تأخیر افتاده است، گفت: کسانی که در مقطع دکترا هستند یا مقاطع فوق لیسانس می‌خواهند شرکت کنند بستگی به شرایط فرد داد. به عنوان مثال لیسانسه‌ها ۵ سال وقت دارند. حتی اگر دچار مشکل شوند همانند کرونا که پیش آمده دانشگاه اجازه دارد، کمیسیون برگزار می‌کنند و یک سال به آنها اجازه دهد که ادامه تحصیل بدهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدت زمان تحصیل فردی بیشتر از ۵ سال برای گرفتن لیسانس پیوسته طول کشید و به دلیلی عقب افتاد در کمیسیون یک سال دیگر هم به او اجازه می‌دهند. یعنی ۶ سال وقت دارد لیسانس خود را بگیرد و هیچ مشکلی هم از نظر وظیفه عمومی ندارد.

به گفته رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در حال حاضر دیپلمه‌ای نداریم که اجازه شرکت در کنکور را نداشته باشد چراکه هر کسی الان دیپلم گرفت یک سال فرصت دارد تعیین تکلیف سربازی خود را انجام دهد و یک بار هم کنکور را اجازه دارد شرکت کند.

وضعیت نظام وظیفه داوطلبان پشت کنکوری 99

سردار مهری در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد ستاد کل نیروهای مسلح برای کسانی که کنکور سال گذشته را قبول نشدند و امسال قصد داشتند تا بار دیگر در کنکور شرکت کنند ولی به دلیل کرونا و تعویق آزمون‌ها این شانس را از دست دادند، مهلتی در نظر بگیرد تا بتواند از شانس خود استفاده کنند، گفت: این را مطلع نیستم مگر آموزش و پرورش یا هر نهاد دیگری از ستاد کل نیروهای مسلح درخواست کند و آنها تصمیم جدیدی در این باره بگیرند.

به گفته وی تا به این لحظه هنوز نه آموزش و پرورش و نه وزارت علوم و نه هیچ نهاد دیگری این درخواست را نه از ستاد کل نیروهای مسلح و نه از سازمان وظیفه عمومی ناجا نداشته است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در پایان گفت: تمامی دیپلمه‌ها نگران نباشند و استرس هم نداشته باشند چراکه همه می‌توانند یک بار در کنکور شرکت کنند./خبرگزاری مهر

 

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=14421

ممکن است شما دوست داشته باشید
22 نظر
 1. مهرداد می گوید

  من پارسال کنکور داشتم و فارغ التحصیل بودم بعد واسه اینکه نرم سربازی و بخونم دانشگاه ازاد ثبت نام کردم و اون سالو کلا مرخصی گرفتم…پارسال قبول نشدم و دوباره دارم میخونم…حالا امسال دوباره همون دانشگاهو ثبت نامم و ترم اولو واحد گرفتم ولی ترم دومو نگرفتم…حالا بعد از اینکه دانشگاه قبول شم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهرداد جان
   تا زمانی که شما دانشجو باشید مشکلی پیش نمیاد

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*