مشاوره کنکور idnovinتام لند 1400تام لندaka100vip fizik

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

تکلیف معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های 99

تشریح وضعیت سربازی مشمولان کنکوری 99

معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های 99
وضعیت سربازی مشمولان کنکور 99

پی سی کنکور : با توجه به وجود کرونا ،تغییراتی در زمان برگزاری کنکور 99 فراهم آمد. بسیاری از داوطلبان نیز که از معافیت تحصیلی استفاده می کردند، نگران وضعیت نظام وظیفه خود شده اند. در ادامه رئیس سازمان نظام وظیفه به تشریح آخرین وضعیت معافیت تحصیلی دانش آموزان دوازدهمی و داوطلبان پشت کنکوری 99 می پردازد.

 

وضعیت نظام وظیفه دانش آموزان دوازدهم شرکت کننده در کنکور 99

با اشاره به وضعیت خدمت مشمولانی که امسال کنکوری بودند، اظهار کرد: برابر قانون کسانی که به سن ۲۰ سالگی می‌رسند، ۱۸ سال آنها تمام می‌شود و حداکثر تا ۲۰ سالگی باید وضعیت سربازی خود را معلوم کنند، البته از ۱۸ تا ۲۰ سالگی می‌توانند معافیت تحصیلی بگیرند.

وی افزود: افرادی هستند که به عنوان به مثال امسال خرداد ماه امسال دیپلم می‌گیرند این افراد یک سال زمان دارد تا به خدمت سربازی بیاید یعنی تغییر تاریخ کنکور تغییری در وضعیت اینها ندارد چراکه تا خرداد سال آینده این افراد مهلت دارند تا دانشگاه قبول شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: بنابراین کسانی که در خرداد امسال دیپلم گرفتند یک سال زمان و مهلت معرفی دارند که برای خدمت سربازی بیایند. در واقع می‌توانند در کنکور امسال که مردادماه برگزار می‌شود، شرکت کنند.

 

وضعیت نظام وظیفه داوطلبان دوازدهمی پشت کنکوری 99

طبق اعلام سازمان سنجش با توجه به اعلام معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح، به اطلاع کلیه مشمولین وظیفه که درسال 1398 موفق به اخذ دیپلم شده اند و مهلت یکساله معرفی آنان برای خدمت وظیفه عمومی به اتمام رسیده است می رساند، این گونه داوطلبان می توانند در کنکور سراسری شرکت و مهلت اعزام به خدمت آنان تا 31 شهریور تمدید می گردد.

این مشمولین حداکثر یک هفته بعد از شرکت در آزمون سراسری ، می بایست خود را برای اعزام به خدمت به پلیس 10+ معرفی و نسبت به تشکیل پرونده اعزام اقدام نمایند که این افراد در صورت قبولی در کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور، مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی، قبل از شروع ترم تحصیلی، از خدمت سربازی ترخیص خواهند شد.

بدیهی است چنانچه مشمولین مذکور حداکثر یک هفته پس از آزمون مربوطه خود را به پلیس 10+ معرفی ننمایند به عنوان مشمول غایب شناخته شده و در صورت پذیرفته شدن در آزمون هم، مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

 

وضعیت نظام وظیفه برای دانشجویان مشمول شرکت کننده در کنکور ارشد و دکترا 99

سردار مهری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه وضعیت خدمت مشمولان دانشجو که در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند و باید کنکور ارشد و یا دکترا می‌دادند و الان زمان این آزمون هم به تأخیر افتاده است، گفت: کسانی که در مقطع دکترا هستند یا مقاطع فوق لیسانس می‌خواهند شرکت کنند بستگی به شرایط فرد داد. به عنوان مثال لیسانسه‌ها ۵ سال وقت دارند. حتی اگر دچار مشکل شوند همانند کرونا که پیش آمده دانشگاه اجازه دارد، کمیسیون برگزار می‌کنند و یک سال به آنها اجازه دهد که ادامه تحصیل بدهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدت زمان تحصیل فردی بیشتر از ۵ سال برای گرفتن لیسانس پیوسته طول کشید و به دلیلی عقب افتاد در کمیسیون یک سال دیگر هم به او اجازه می‌دهند. یعنی ۶ سال وقت دارد لیسانس خود را بگیرد و هیچ مشکلی هم از نظر وظیفه عمومی ندارد.

به گفته رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در حال حاضر دیپلمه‌ای نداریم که اجازه شرکت در کنکور را نداشته باشد چراکه هر کسی الان دیپلم گرفت یک سال فرصت دارد تعیین تکلیف سربازی خود را انجام دهد و یک بار هم کنکور را اجازه دارد شرکت کند.

 

جدیدترین اخبار معافیت تحصیلی کنکور 99 :

 

بروز رسانی شده در 17 شهریور 99 :

سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، اظهار کرد: مشمولانی که در کنکور سال ۹۹ شرکت کردند یعنی فارغ التحصیل نیمه اول سال ۹۸ هستند و برگ اعزام به خدمت‌شان برای ماه‌های مهر و آبان است اما قصد ادامه تحصیل دارند با در دست داشتن کارت شرکت در کنکور به پلیس +۱۰ مراجعه کنند تا اعزام به خدمت‌شان تا آذر ماه تمدید شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی بیان کرد: افرادی که دیپلم دارند برگ اعزام سوم برای آذر ماه و افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند برگ اعزام برای اول آذر ماه به آنها داده می‌شود. اگر فرد در دانشگاه قبول شود برگه اعزام به خدمت‌اش باطل شده و دانشجو برگه معافیت تحصیلی خود را دریافت می‌کند. این فرد از نظر سازمان وظیفه می‌تواند در دانشگاه تحصیل کند.

 

بروز رسانی شده در 13 شهریور 99 :

سردار تقی مهر: مهلت تعیین شده فقط برای معرفی و ثبت درخواست بوده و تاریخ اعزام به خدمت این عزیزان برای ماه های آتی مشخص می شود تا مشکلی برای انتخاب رشته و ثبت نام نداشته باشند.

وی بیان داشت: مشمولان شرکت کننده در کنکور سراسری در صورتی که طبق نتایج اولیه کنکور اعلامی سازمان سنجش مجاز به انتخاب رشته شوند، می توانند تاریخ اعزام خود را تا اول آذر ماه تمدید کنند.

سردار مهری افزود: با اعلام نتایج قطعی پذیرش دانشگاه ها، مشمولان پذیرش شده با ارائه درخواست معافیت تحصیلی از دانشگاه مربوطه و ابطال برگ آماده به خدمت، از مجوز معافیت تحصیلی برخوردار می شوند./پایگاه خبری پلیس

 

بروز رسانی شده در 7 شهریور 99 :

زمان اعزام مشمولان پشت کنکوری تا 31 شهریور 99 تمدید شد

سردار تقی مهری در ارتباط با آخرین مهلت تعیین و تکلیف وضعیت نظام وظیفه کنکور‌ی‌های سال ۹۹ اظهار کرد: مشمولان فارغ التحصیل دیپلمی که در سال ۹۸ مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده و در کنکور سراسری سال ۹۹ شرکت کردند با توجه به مقررات و به جهت رفع مشکل این عزیزان تا ۳۱ شهریورماه مهلت دارند نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام نمایند.

وی ادامه داد: مهلت مذکور صرفاً به جهت ثبت درخواست‌ها در دفاتر پلیس +۱۰ می‌باشد و زمان اعزام به خدمت این عزیزان در ماه‌های آتی مشخص می‌شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی افزود: مشمولان عملاً تا فرارسیدن زمان اعزام خدمت خود فرصت انتخاب رشته و در صورت فراهم شدن شرایط توسط سازمان سنجش امکان ثبت نام بدون دغدغه در دانشگاه را دارند.

مهری خاطرنشان کرد: ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا به‌منظور مساعدت و تعیین تکلیف این مشمولان منتظر اعلام نتایج و برنامه زمان‌بندی انتخاب رشته، ثبت‌نام و زمان دقیق شروع به تحصیل این عزیزان از سوی سازمان سنجش و وزارتخانه‌های علوم و بهداشت است که به محض تعیین موارد مذکور، سازمان وظیفه عمومی ناجا، ضوابط مربوط به این عزیزان را به زودی اعلام می‌کند./خبرگزاری پلیس

 

بروز رسانی شده در 1 تیر 99 :

زمان اعزام مشمولان پشت کنکوری به یک هفته پس از برگزاری کنکور 99 تمدید شد

مشمولین وظیفه که درسال ۱۳۹۸ موفق به اخذ دیپلم شده‌اند و مهلت یکساله معرفی آنان برای خدمت وظیفه عمومی به اتمام رسیده است می‌رساند، این گونه داوطلبان می‌توانند در کنکور سراسری شرکت و مهلت اعزام به خدمت آنان تا یک هفته بعد از انجام آزمون تمدید می‌شود.

فرصتی که ستادکل برای شرکت مشمولان در کنکور سراسری قائل شده فقط مختص به مشمولان وظیفه دیپلمه است و سایر مشمولان برای شرکت در سایر امتحانات و کنکورهای سراسری از جمله ارشد، دکترا، فنی و حرفه‌ای و ناپیوسته چنین فرصتی ندارند.

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلحتصریح کرد: همه مشمولان وظیفه دیپلم که در سال 98 موفق به اخذ دیپلم شده بودند یک سال مهلت داشتند که در کنکور شرکت کرده یا برای اعزام آماده شوند.

وی افزود: مشمولان دیپلمی که امسال مهلت یکساله‌شان به اتمام رسیده، به دلیل تعویق در آزمون کنکور سراسری نمی‌توانستند بیش از یک‌سال صبر کرده تا در کنکور شرکت کنند، اما ستادکل مهلت داد تا این افراد در کنکور سراسری شرکت کنند، البته باید حداکثر ظرف یک‌هفته بعد از آزمون کنکور سراسری، خودشان را به پلیس + 10 معرفی کرده تا اعزام شوند. / خبرگزاری فارس و ایلنا

 

بروز رسانی شده در 28 اردیبهشت 99

مشمولان مشکلی برای شرکت در کنکور ندارند

سردار “تقی مهری” رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی اظهار کرد: همه مشمولانی که از مقطع دیپلم و بالاتر از مدارس یا دانشگاه ها در سال 1398 و 1399 فارغ التحصیل شده اند، می توانند در آزمون های سراسری سال 1399 شرکت و در صورت پذیرفته شدن و دارا بودن شرایط لازم از مهر ماه در دانشگاه تحصیل کنند.

سردار مهری بیان کرد: با توجه به اینکه آزمون های سراسری امسال با تعویق مواجه شده است ، مشمولان و خانواده های آنان هیچ گونه دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند زیرا در صورت قبولی این عزیزان و پذیرفته شدن آنان در دانشگاه ها با احراز شرایط قانونی لازم، ادامه تحصیل آنان بلامانع است.

این مشمولان حتی در صورت اعزام به خدمت نیز برابر ضوابط مجاز به ترخیص از خدمت و تحصیل هستند.

وی گفت: سربازان وظیفه غیرغایب نیز که هم اکنون در حال خدمت هستند می‌توانند در آزمون‌های سراسری شرکت کنند و درصورت قبولی و احراز شرایط لازم برای ادامه تحصیل درمقاطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر؛ از خدمت ترخیص شوند و در دانشگاه ثبت نام کنند./خبرگزاری پلیس

 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: در صورت عدم اعلام برنامه زمان‌بندی مناسب از سوی سازمان سنجش و وزارتخانه‌های مذکور و نیز شروع به تحصیل این عزیزان در ترم دوم، اعزام مشمولان در نزدیک‌ترین ماه انجام تا آنها بتوانند دوره آموزشی خود را در نیروهای مسلح گذرانده و در صورت تمایل در بهمن ماه از خدمت ترخیص می‌شوند.

وی ادامه داد: کلیه نیروهای مسلح موظف هستند برابر مقررات در صورت اعلام قبولی مشمولان به سرعت نسبت به تسویه حساب با مشمولان اقدام به جهت ادامه تحصیل آنها را به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنند.

مهری با اعلام این‌که مشمولان و خانواده‌های محترم آنها هیچ دغدغه و نگرانی نداشته باشند، گفت: سازمان وظیفه عمومی ناجا و همکاران بنده در ستاد کل نیروهای مسلح به‌دنبال رفع مشکلات مشمولان است

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=14421

ممکن است شما دوست داشته باشید
121 نظر
 1. پرهام می گوید

  اگه الان بریم خودمون رو معرفی بکنیم
  من خبر نداشتم فقط یه هفته س
  الان باید چیکار کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پرهام عزیز
   با مدارک ثبت نام کنکور مراجعه کنید که هم ثبت نام کرده باشید هم تاریخ اعزامتون رو تمدید کرده باشند

 2. محمد می گوید

  سلامم این کارت شرکت در کنکور که برای تمدید اعزام است رو از کجا بگیریم هیشکی نمیدونه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   منظور کارت ورود به جلسه کنکور هستید اگر دارید که همون رو ببرید،اگر گم کردید که با پرینت ثبت نام کنکورتون مراجعه کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]