TAMLAND

مدابوک

تام لند

تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه کنکور تیر ۱۴۰۲ (تمام رشته ها) + محل برگزاری، رفع نقص و نکات مهم

کارت ورود به جلسه کنکور 1400
دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۱

با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری 1402 در رابطه با کارت ورود به جلسه تیر ۱۴۰۲ سوالاتی وجود دارد از جمله : کارت ورود به جلسه کنکور تیر 1402 کی میاد؟، نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور تیر 1402 چگونه است؟، زمان کارت ورود به جلسه کنکور تیر ۱۴۰۲ کی است؟، که در ادامه به طور جامع به آن پاسخ خواهیم داد.

تاریخ برگزاری کنکور 1402 نوبت تیر :

گروه هاي آزمايشی زمان برگزاری کنکور تیر ۱۴۰۲
ریاضی صبح چهارشنبه 1402/04/14
انسانی صبح چهارشنبه 1402/04/14
هنر بعد از ظهر چهارشنبه 1402/04/14
تجربی صبح پنجشنبه 1402/04/15
زبان های خارجی بعد از ظهر پنج شنبه 1402/04/15

 

لینک دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1402

به زودی فعال می شود

الف- زمان کارت ورود به جلسه کنکور 1402 (تیر نوبت دوم)

نحوه پرينت کارت ورود به جلسه کنکور تیر 1402 ؟

کارت های شرکت در آزمون همه داوطلبان به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۴/۱۱ لغایت روز سه شنبه و مورخ ۱۴۰۲/۴/۱۳ در سامانه آزمون سراسری مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور برای مشاهده پرینت فعال خواهد شد. داوطلبان باید با ورود به کاربری خود از طریق درج کد ملی/ شماره فراگیر و رمز عبور یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه نمایند.

داوطلبانی که در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی متقاضی شده اند گروه های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی دارای ۲ یا ۳ کارت هستند.

داوطلبان باید طبق تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. در صورت مشاهده نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون باید مطابق بند «ب» این اطلاعیه به واحدهای رفع نقص کارت اعلام شده در جدول شماره ۲ ذیل همین اطلاعیه مراجعه نمایید.

یادآوری مهم : با توجه به اینکه روش ورود به سامانه آزمون سراسری و کاربری داوطلبان از طریق وارد کردن کدملی/ شماره فراگیر و رمز عبور و سپس دریافت کد تایید ارسالی توسط سامانه به شماره تلفن همراه اعلام شده در زمان ثبت نام است، ضرورت دارد در زمان ورود به سامانه شماره تلفن همراه اعلام شده زمان ثبت نام در دسترس باشد

ب- محل‌ رفع نقص كارت شركت در کنکور 1402 نوبت تیر ماه کجاست؟

محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی علوم انسانی علوم تجربی، هنر و زبانهای خارجی بر مبنای شهرستان انتخابی آنان که در تقاضانامه ثبت نام مشخص کرده اند به شرح جدول شماره ۱ و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره ۲ و ۳ این اطلاعیه است.

تذکر مهم : در این آزمون تغییر گروه آزمایشی ثبت نام جدید و تغییر حوزه امتحانی به هیچ وجه امکان پذیر نیست. لذا از مراجعه به واحدهای رفع نقص کارت برای این موارد جداً خودداری شود.

فرم های مورد نیاز کارت ورود به جلسه کنکور تیر 1402

لینک اصلی

جدول شماره 1 – شهرستان و یا بخش محل اجرای آزمون سراسری سال 1402 – نوبت دوم

جدول شماره 2 – آدرس محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1402 – نوبت دوم

مشاهده اطلاعیه کامل دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۲

 

ج- اگر مشخصات نوشته شده در کارت ورد به جلسه کنکور تیر ۱۴۰۲ صحیح نبود، باید چکار کنیم؟

1- با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه ای داوطلبان از سامانه ثبت احوال امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه ای وجود ندارد. لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱ ۲ ۳ ۴، ۱۲ و ۱۳ کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد ضروری است موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال شهر یا منطقه محل سکونت خود پیگیری نمائید.

2- با توجه به اینکه تمامی داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند چنانچه نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون در بندهای ۶ ۱۵، ۱۶، ۲۲ ۲۳ و ۲۴ شامل سال اخذ و نوع دیپلم کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم عنوان مدرک پیش دانشگاهی منطقه یا ناحیه اخذ پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی مغایرتی مشاهده شد لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۴/۲۰ به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایید.

3- چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱۴ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ و ۲۵ شامل محل تولد معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم محل اخذ مدرک دیپلم محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی وضعیت تحصیلی و اشتغال مشاهده نمودید لازم است در زمان مشاهده کارت در سامانه آزمون سراسری نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایید.

4- چنانچه نسبت به اطلاعات مندرج در بندهای الف، ب، ج و د به شرح ذیل معترض هستید ضروری است برای بررسی موضوع در روز سه شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۴/۱۳ صبح از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰) به نماینده سازمان سنجش مستقر در واحد رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره ۲ ذیل) همین اطلاعیه مراجعه نمایید.

الف) مغایرت در بندهای ۲ و ۸ (جنسیت و معلولیت)
ب) چنانچه شماره داوطلبی شما چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا است.
ج) چنانچه کارت شرکت در آزمون شما فاقد عکس بوده و یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله اشتباه عکس، فاقد مهر ، عدم وضوح و … است باید در روز اعلام شده شخصاً با همراه داشتن ۳ قطعه عکس ۳ در ۴ در سال جاری تهیه شده باشد، کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار به نماینده سازمان سنجش مستقر در واحد رفع نقص حوزه مراجعه نمایید در غیر این صورت مطابق ضوابط با شما رفتار خواهد شد. در صورتی که در این خصوص کارت داوطلب دارای اشکال است و تا روز قبل از آزمون نسبت به رفع آن اقدام ننماید مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وی رفتار خواهد شد.

د) برای آن دسته از داوطلبانی که یکی از بندهای مربوط به معلولیت را در تقاضانامه ثبت نام علامتگذاری نموده و پس از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنان مورد تایید قرار گرفته در مقابل عنوان معلولیت در کارت شرکت در آزمون نوع معلولیت و شدت آن درج شده است. چنانچه داوطلبی یکی از بندهای مذکور را علامتگذاری نموده لیکن معلولیت ایشان مورد تایید قرار نگرفته است و بند معلولیت وی حذف شده لازم است در روز اعلام شده با همراه داشتن گواهی معلولیت که از سازمان بهزیستی محل سکونت خود دریافت نموده، مراتب را سریعاً به واحد رفع نقص اطلاع دهد تا قبل از برگزاری آزمون وضعیت وی مشخص شود.

5- چنانچه سهمیه درخواستی داوطلب غیر از سهمیه مناطق است و در بند ۱۷ کارت شرکت در آزمون سهمیه مناطق درج شده. لازم است متقاضیان استفاده از سهمیه های بنیاد شهید و امور ایثارگران رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح وزارت جهاد کشاورزی و رزمنده متقاضی بسیجی و همچنین همسر و فرزندان ،آنان در زمان مشاهده کارت در سامانه آزمون سراسری، نسبت به اصلاح سهمیه اقدام نمایند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط بعد از برگزاری آزمون سهمیه برای آنها اعمال شود. در غیر اینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نیست. ضمناً تأکید میشود داوطلبانی که سهمیه آنان مورد تایید قرار نگرفته است برای اطمینان بیشتر و بررسی وضعیت عدم تایید سهمیه خود بعد از ویرایش موضوع را از ارگانهای ذیربط نیز پیگیری نمایند.

6- داوطلبان علاقه مند به انتخاب رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و پردیسهای دانشگاه فرهنگیان و همچنین موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه پیام ،نور میتوانند در زمان اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته (نیمه دوم مرداد ماه سال (۱۴۰۲ نسبت به اعلام علاقمندی و سپس انتخاب کدرشته محل های این دانشگاه ها اقدام نمایند.

 

– نحوه علاقه مندی داوطلبان کنکور هنر به رشته های ذیل و شرکت در آزمون عملی آن ها

7- داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه مندی به رشته های پذیرش با آزمون مندرج در جدول زیر به منظور شرکت در آزمون عملی باید نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته های تحصیلی جدول زیر موارد (۲ الی (۱۴ از روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ تا روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ از طریق سامانه آزمون سراسری اقدام نمایند داوطلبانی که به انتخاب ۱ مجموعه از مجموعه رشته های تحصیلی گروه آزمایشی هنر برای شرکت در آزمون عملی اقدام می نمایند باید نسبت به پرداخت مبلغ ۴/۰۵۰/۰۰۰ (چهار میلیون و پنجاه هزار ریال معادل چهارصد و پنج هزار تومان بابت هزینه آزمون عملی به صورت اینترنتی به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب از تاریخ فوق با مراجعه به سامانه آزمون سراسری اقدام کنند. داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در آزمون عملی ۲ مجموعه از مجموعه های گروه آزمایشی هنر هستند باید نسبت به پرداخت مبلغ ۸/۱۰۰/۰۰۰) هشت میلیون و صد هزار ریال (معادل هشتصد و ده هزار تومان به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

عدم پرداخت هزینه آزمون عملی در تاریخ تعیین شده، به منزله عدم امکان پذیرش آنان در این رشته ها خواهد بود تاکید میشود داوطلبان بعد از خرید کارت اعتباری باید نسبت به اعلام علاقه مندی در سامانه این آزمون نیز اقدام نمایند.

در ضمن متقاضیان رشته های نوازندگی موسیقی ایرانی و نوازندگی موسیقی جهانی باید از سازهای اشاره شده در جدول زیر فقط یک ساز را انتخاب نمایند. لازم است برای اطلاع از جزئیات برگزاری آزمون ،عملی، زمان پرینت کارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاری آزمون رشته های مندرج در جدول زیر به اطلاعیه ای که در روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ در درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام میشود، مراجعه نمایند. نکته مهم داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده و اعلام علاقمندی به یک رشته یا رشته ها اقدام نموده و ثانیاً در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر که در بعد از ظهر روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ برگزار می شود. حاضر باشند.

 

– نحوه علاقه مندی داوطلبان به رشته علوم ورزشي و آموزش تربيت بدني

داوطلبان هر یک از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی علوم تجربی و علوم انسانی در صورت علاقه مندی به رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی ردیف ۱ جدول زیر باید نسبت به انتخاب مورد مربوط از روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ تا روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ از طریق سامانه آزمون سراسری و با پرداخت هزینه آزمون عملی به مبلغ ۱/۹۰۰/۰۰۰ (یک میلیون و نهصد (هزار ریال معادل یکصد و نود هزار تومان به صورت اینترنتی به وسیله کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب اقدام نمایند.

آزمون عملی رشته مذکور از تاریخ ۱۴۰۲/۴/۲۸ تا تاریخ ۱۴۰۲/۴/۳۱ برگزار خواهد شد. لازم است برای اطلاع از جزئیات بیشتر به اطلاعیه ای که در روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ در درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر خواهد شد مراجعه نمایید.

نکته مهم داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده و اعلام علاقمندی به این رشته اقدام نموده و ثانیاً در جلسه آزمون یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی که در صبح روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به تاریخ ۱۴ و ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ برگزار میشود. حاضر باشند.

د- نحوه پرينت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۲ برای داوطلبانی که در چند رشته مختلف کنکور می دهند

1- در زمان حضور در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است.
2- فرآیند برگزاری آزمون صبح ها راس ساعت ۸:۰۰ هشت و بعد از ظهرها ساعت ۱۴:۳۰ دو و نیم بعد از ظهر آغاز میشود و در حوزه های امتحانی به ترتیب رأس ساعت ۷:۳۰ صبح و ۱۴:۰۰ دو بعداز ظهر بسته خواهد شد. لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن در حوزه های امتحانی ممانعت بعمل خواهد آمد.
3- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط لازم است اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار چند مداد سیاه نرم پررنگ مداد تراش مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن همراه داشته باشد.

4- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی ساک دستی هرگونه دستگاه ارتباطی و الکترونیکی از قبیل پیجر تلفن ،همراه ،تبلت قلم ،نوری ساعت هوشمند دستبند هوشمند انگشتر هوشمند هندزفری و …) ،کیف ،جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه نت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است که به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند دارای تبعات زیر خواهد بود:

4-1 – به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری که بخشی از آن در بند «هـ همین اطلاعیه درج شده، رفتار خواهد شد.

4-2- در صورت همراه داشتن وسایل ذکر شده و تحویل آنها به هنگام ورود به محل حوزه در صورت مفقود شدن وسایل حوزه برگزاری هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

4-3 – تأکید میشود همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه ،آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.
6- برای اطلاع از تعداد سوالات و مدت پاسخگویی دفترچه های سوال هر گروه آزمایشی و همچنین نکات مهم در خصوص پاسخنامه ها، ضرورت دارد راهنمای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲) نوبت دوم را که همراه کارت شرکت در آزمون قابل دریافت است به دقت مطالعه نمایند.

7- با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزهها ،دارد خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی

حوزه امتحانی خود در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ نوبت (دوم) از تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ لغایت ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ بصورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمائید.

8- داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ با این سازمان مکاتبه نمایند درخواستهای واصله بعد از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی . تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

هـ- مواردي از قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري

هـ – مواردی از قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری ماده ۵ تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:
الف ارتکاب هرگونه عملی که موجب بینظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی حتی بصورت (خاموش و دستگاه های حافظه دار
ب ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:
1- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون
2- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سوال برای تخلف در آزمون.
3- ثبت نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی
ج استفاده از هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه دار.

د کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون جهت پاسخ به سوالات.
ه دسترسی غیر مجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها.
و هرگونه تغییر غیر مجاز سوالات اوراق و پاسخنامه های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون
از افشای سوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو.
ح خرید یا فروش سوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیر واقعی باشد.

ماده ۶ هیأتهای رسیدگی به تخلفات صلاحیت صدور حکم به مجازاتهای زیر را درباره متخلفان دارند؛

الف در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۵) اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذیربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال
ب در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵) محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد. تبصره آراء هیأتهای بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدید نظرخواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمونها میباشد.
ماده ۷ در مورد مشمولان بندهای (د) ،(ه) ،(و) (ز) و (ج) ماده (۵) هیأتهای رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا یک میلیارد (۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی مینمایند.

ماده ۸ ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد موجب تشدید مجازات میشود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم میگردد مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می باشد.

ماده ۹ رسیدگی در هیأتهای رسیدگی به تخلفات در آزمونها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأتهای انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می گردد.

ماده ۱۰ در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازاتهای مندرج در این قانون به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶) هیات رسیدگی به تخلفات در آزمونها قبولی وی در آزمون را ابطال مینماید. در این صورت موسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود و چنانچه گواهی فارغ التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی میباشند.

ماده ۱۱ چنانچه با بررسیهای فنی و علمی بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلب و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیر متعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش دانشگاهی با رتبه و تمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد. با تأیید هیأتهای بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمونها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی میباشد.

ماده ۱۲ هر موسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمونهای مورد بحث این قانون فعالیت می کند چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد مجوز تاسیس آن لغو میشود و مدیران مسئول آنها علاوه بر محرومیت دائمی از تاسیس و اداره این گونه مراکز به مجازاتهای پیش بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم میشوند و چنانچه موسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد مجازات مدیران مسوول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) میباشد.

تبصره – در مورد آموزشگاههایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذیربط مدعی العموم نیز میتواند راساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید

ذ – نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و كشور

ذ – نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و کشوربه داوطلبان میتوانند سئوال یا درخواست خود را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی به نشانی https://request.sanjesh.org این سازمان ارسال نمایند. ضمناً داوطلبان در صورت لزوم میتوانند سئوال یا سئوالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند.

 

منبع : سازمان سنجش

ممکن است شما دوست داشته باشید
135 نظر
 1. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید چرا برای ورد به جلسه کنکور بچه بنده به نام فاطمه اکبری را راه ندادند چون نقص کارت داشت آیا دوباره برگزار میشود دخترم شرکت کند امسال یا نه خواهشا بررسی به بنده جواب دهید مصطفی اکبری شهرستان نکا روستای پوروا

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بزرگوار باید از سایت سازمان سنجش پیگیری بفرمایید
   با این تلفن تماس بگیرید
   (021) – 42163

 2. مهسا می گوید

  سلام من بجای کنکور انسانی کنکور تجربی خورده چی کار کنم فردا میتونم برم سر جلسه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   عذرخواهیم پیام شما رو دیر دیدیم

 3. مهسا می گوید

  سلام من ب جای کنکور انسانی کنکور تجربی خورده چی کار کنم فردا میتونم برم سر جلسه کنکور

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   مطمئنید اشتباه وارد نکردید؟
   پیامک ارسالی براتون هم همین بوده؟

 4. محدثه می گوید

  سلام کد دانش آموزی من تو کارت‌ و ود به‌ جلسه يه صفر اولش اضافه داره کافی نت اشتباه وارد کرده من الآن چي کار کنم اگه اصلاح نشه چي میشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   این موارد رو به نظر ما جای نگرانی نیست
   باز جهت راحتی خیال می توانید عضو و سپس پیام بدید به سنجش
   https://request.sanjesh.org/noetrequest/login/Register.aspx

 5. ناشناس می گوید

  سلام
  هنوز جواب امتحانای دی واسه دیپلم برامون نیومده
  میشه موقع انتخاب رشته یا موقع ثبت نام کنکور تیر ویراش کنیم سال اخذ دیپلم رو؟!
  و اینکه من معدل کتبی نهایی دیپلم رو معدل خرداد زدم اینم میشه اون موقع ویرایش کرد؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   این موارد رو به نظر ما میشه ویرایش کرد

 6. ستاره می گوید

  سلام،توی کارت ورود به جلسه ی من مورد۱۶ یعنی کددانش آموزیمو زده صفر
  توی سایت قلمچی چند نفر دیگه ام همینطور بودن
  مشکلی پیش میاد الان؟:(

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   یک از منابع مشاوره ای هم همین رو قید کرده بود که عادی هست و هم کاربران دیگه ای هم ذکر کردن
   باز اگر خواستید خیالتون راحت بشه از سیستم سوال کنید :
   ابتدا عضو و سپس سوالتون رو ارسال کنید
   https://request.sanjesh.org/noetrequest/login/Register.aspx

 7. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید رو کارت ورود به جسله من سال اخذ دیبلم نوشته ولی من هنوز دیبلم نگرفتم که این مشکلی داره ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر سال آینده ذکر شده که مشکلی نداره

 8. پ می گوید

  سلام خدا قوت اگه کنکور دی ثبت نام کرده باشی ولی غیبت کنی،ربطی به کنکور تیر نداره؟مشکلی نیست دی رو غیبت کنی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خیر

 9. ناشناس می گوید

  سلام اگر کسی معافیت نداشته باشه و کنکور هم ثبت نام کنه
  می‌تونه شرکت کنه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر مشکل خدمت داشته باشید یا غیبت داشته باشه از نظر ثبت نام کنکور مشکلی نداره ولی خب برای قبولی و ثبت نام در دانشگاه دچار مشکلی میشه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]