تام لند

نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دی 1401 (تمام رشته ها) + محل برگزاری، رفع نقص و نکات مهم

کارت ورود به جلسه کنکور 1400
دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۱

با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری 1402 در رابطه با کارت ورود به جلسه  دی۱۴۰۱ سوالاتی وجود دارد از جمله : کارت ورود به جلسه کنکور دی 1401 کی میاد؟، نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دی 1401 چگونه است؟، زمان کارت ورود به جلسه کنکور دی 1401 کی است؟، که در ادامه به طور جامع به آن پاسخ خواهیم داد.

تاریخ برگزاری کنکور 1402 نوبت دی :

گروه هاي آزمايشی زمان برگزاری کنکور دی 1401
علوم تجربی صبح پنجشنبه 1401/10/29
زبان هاي خارجي ظهر پنجشنبه 1401/10/29
علوم انسانی صبح جمعه 1401/10/30
علوم ریاضی و فنی
هنر ظهر جمعه 1401/10/30

لینک دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1402

الف- زمان کارت ورود به جلسه کنکور 1402 (دی نوبت اول)

نحوه پرينت کارت ورود به جلسه کنکور دی 1401 ؟

الف- نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون
کارتهای شرکت در آزمون همه داوطلبان به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به درگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه نموده و با وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام (۱۲) رقمی و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام (۱۶رقمی) و نام و نام خانوادگی، کدملی و سریال شماره شناسنامه یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه نمایید

داوطلبانی که در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی متقاضی شده اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی برحسب مورد نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروههای آزمایشی دوم و سوم (گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی خود نیز اقدام نمایند برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایید.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. درصورت مشاهده نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون میبایستی مطابق بند «ب» این اطلاعیه به حوزههای رفع نقص کارت مندرج در جدول شماره ۲ (موجود) در ذیل همین اطلاعیه مراجعه نمایید.

یادآوری مهم : چنانچه به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری ثبت نام ، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی شوید لازم است با مراجعه به درگاه سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری ثبت نام اقدام نمایند و به هیچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه ننمایید این امکان برای داوطلبانی فراهم میباشد که در سیستم پاسخگویی دارای عضویت باشند. لذا ضرورت دارد داوطلبانی که اطلاعات فوق را مفقود نمودهاند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام نمایید.

ب- محل‌ رفع نقص كارت شركت در کنکور 1402 نوبت دی ماه کجاست؟

محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون داوطلبان گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی علوم ،انسانی علوم تجربی، هنر و زبانهای خارجی بر مبنای شهرستان انتخابی آنان که در بند ۵۰ تقاضانامه ثبت نام مشخص کردهاند به شرح جدول شماره ۱ و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره ۲ و ۳ این اطلاعیه میباشد.

فرم های مورد نیاز کارت ورود به جلسه کنکور دی 1401

لینک اصلی

جدول شماره 1 – شهرستان و یا بخش محل اجرای آزمون سراسری سال 1402 – نوبت اول

جدول شماره 2 – آدرس محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1402 – نوبت اول

 

ج- اگر مشخصات نوشته شده در کارت ورد به جلسه کنکور دی 1401 صحیح نبود، باید چکار کنیم؟

درصورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شرکت در آزمون داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند

۱- با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامهای داوطلبان از سامانه ثبت احوال امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه ای وجود ندارد. لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۱۲ و ۱۳ کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد ضروری است موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال شهر یا منطقه محل سکونت خود پیگیری نمائید.

۲- داوطلبان نظام سالی واحدی و ترمی واحدی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم فارغ التحصیلان سال ۱۳۸۴ به بعد) و یا پیش دانشگاهی فارغ التحصیلان سال ۱۳۹۱ به بعد میباشند و همچنین فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید (نظام ۶،۳،۳) نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون در بندهای ۶ ، ۱۵، ۱۶، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ شامل سال اخذ و نوع دیپلم کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی منطقه یا ناحیه اخذ پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی مغایرتی مشاهده نمودند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند.

تبصره: دانش آموزان سال آخر که مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند برای اطلاع از زمان مشاهده سوابق تحصیلی لازم است به اطلاعیه ای که در دهه سوم تیرماه سال ۱۴۰۲ در درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر میشود مراجعه نمایند.

۳- داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نمیباشند چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ،۶، ۱۴ ،۱۵ ،۱۶، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴ و ۲۵ شامل سال اخذ و نوع دیپلم محل ،تولد کد دانش آموزی منطقه اخذ دیپلم، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ پیش دانشگاهی کد دانش آموزی پیش دانشگاهی وضعیت تحصیلی و اشتغال مغایرتی مشاهده نمودند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ منحصراً به درگاه اینترنتی سازمان سنجش (قسمت ویرایش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در درگاه نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند.
|
۴- چنانچه نسبت به اطلاعات مندرج در بندهای الف ب ج و د به شرح ذیل معترض میباشید ضروری است برای بررسی موضوع صبح ها از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ روزهای اعلام شده بر اساس زمان بندی مندرج در جدول ذیل به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره ۲ ذیل) همین اطلاعیه مراجعه نمایند.

تاریخ مراجعه متقاضیان به باجه های رفع نقص با توجه به گروه آزمایشی کنکور 1402 نوبت دی

گروه هاي آزمايشی تاریخ رفع نقص مشخصات کارت ورود به جلسه
علوم تجربی روز چهارشنبه  1401/10/28
زبان هاي خارجي
علوم انسانی روز چهارشنبه و پنج شنبه  29 و 1401/10/28
علوم ریاضی و فنی
هنر روز چهارشنبه و پنج شنبه  29 و 1401/10/28 و صبح جمعه 1401/10/30

الف – مغایرت در بندهای ۲ و ۸ جنسیت و معلولیت
ب – چنانچه شماره داوطلبی شما چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا میباشد.
ج – چنانچه کارت شرکت در آزمون شما فاقد عکس بوده و یا چنانچه عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله اشتباه عکس، فاقد مهر، عدم وضوح و … میباشد ضروری است در روزهای اعلام شده با توجه به گروه آزمایشی خود شخصاً با همراه داشتن ۳ قطعه عکس ۳*۴ در سال جاری تهیه شده باشد کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه بر اساس جدول شماره ۲ مندرج در ذیل همین اطلاعیه مراجعه نمایید در غیر این صورت مطابق ضوابط با شما رفتار خواهد شد. در صورتی که در این خصوص کارت داوطلب دارای اشکال میباشد و تا روز قبل از آزمون نسبت به رفع آن اقدام ننماید مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وی رفتار خواهد شد.

د – برای آن دسته از داوطلبانی که یکی از بندهای ردیف ۴۴ (بند معلولیت) تقاضانامه ثبت نام را علامتگذاری نموده و پس از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنان مورد تایید قرار گرفته است در مقابل عنوان معلولیت در کارت شرکت در آزمون نوع معلولیت و شدت آن درج شده است چنانچه داوطلبی یکی از بندهای مذکور را علامتگذاری نموده لیکن معلولیت ایشان مورد تایید قرار نگرفته است بند معلولیت وی حذف گردیده لذا لازم است در یکی از روزهای اعلام شده با توجه به گروه آزمایشی خود، با همراه داشت گواهی معلولیت که از سازمان بهزیستی محل سکونت خود دریافت نموده، مراتب را سریعاً به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص براساس جدول شماره ۲ اطلاع دهد تا قبل از برگزاری آزمون وضعیت وی مشخص گردد.

۵- چنانچه سهمیه درخواستی داوطلب غیر از سهمیه مناطق میباشد و در بند ۱۷ کارت شرکت در آزمون سهمیه مناطق درج گردیده است لازم است داوطلبان استفاده از سهمیه های بنیاد شهید و امورایثارگران، رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت جهاد کشاورزی و رزمنده متقاضی بسیجی و همچنین همسر و فرزندان آنان جهت اعلام مغایرت و تکمیل اطلاعات مربوط به سهمیه حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ منحصراً به قسمت ویرایش اطلاعات در درگاه این سازمان مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در درگاه نسبت به اصلاح و تکمیل موارد اقدام نمایند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط بعد از برگزاری آزمون سهمیه برای آنها اعمال گردد. در غیر اینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نمیباشد. ضمناً تأکید میگردد داوطلبانی که سهمیه آنان مورد تایید قرار نگرفته است برای اطمینان بیشتر و بررسی وضعیت عدم تایید سهمیه خود بعد از ویرایش به ارگانهای ذیربط نیز مراجعه نمایند.

تذکر مهم : داوطلبانی که از سال ۱۴۰۱ و قبل از آن با استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شده اند، توجه داشته باشند که سهمیه نهایی آنان پس از انجام بررسیهای لازم و داشتن شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ، اعمال خواهد شد.

6- آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت نام آزمون موفق به اعمال بند موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور نشده اند، میتوانند در زمان اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته مرداد ماه سال (۱۴۰۲) نسبت به اعمال بند فوق اقدام نمایند.

7- توضیحات لازم در خصوص نحوه اعلام علاقه مندی داوطلبان به رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و پردیسهای دانشگاه فرهنگیان در مرحله اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته مرداد ماه سال ۱۴۰۲) اعلام می شود.

8- آن دسته از داوطلبان علاقه مند به انتخاب رشتههای تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها به روش با آزمون صورت می پذیرد میبایست ضمن شرکت در آزمون برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲) مرداد ماه سال (۱۴۰۲ مندرج در درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه نمایند.

د- یادآوری های مهم

1- در زمان حضور در جلسه ،آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است.

2- شروع فرآیند برگزاری آزمون صبحها راس ساعت ۸:۰۰ هشت) و بعد از ظهرها ساعت ۱۴:۳۰ دو و نیم بعدازظهر) آغاز می گردد و در حوزه های امتحانی رأس ساعت ۷:۳۰ صبح و ۱۴:۰۰ دو بعد از ظهر بسته خواهد شد لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن در حوزههای امتحانی ممانعت بعمل خواهد آمد.

3- هرداوطلب برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط لازم است اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس،دار چند مداد سیاه نرم ،پررنگ ،مداد تراش مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن و همچنین ماسک به همراه داشته باشد.

4- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی ساک دستی هرگونه دستگاه ارتباطی از قبیل پیجر، تلفن همراه تبلت، قلم ،نوری ساعت هوشمند دستبند هوشمند انگشتر هوشمند هندزفری و …) ،کیف، جزوه ،کتاب ماشین حساب، هرگونه نت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است که به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند دارای تبعات زیر خواهد بود
۴-۱- به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که بخشی از آن در بند «ز» آمده است رفتار خواهد شد.
۴-۲- درصورت همراه داشتن وسایل ذکر شده و تحویل آنها به هنگام ورود به محل حوزه در صورت مفقود شدن وسایل، حوزه برگزاری هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
۴-۳- تأکید می شود همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه  آزمون، موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

5- تعداد کارت شرکت در آزمون قابل دریافت برای داوطلبان با توجه به ثبت نام آنها در گروه های آزمایشی به شرح جدول ذیل خواهد
تعداد کارت شرکت در آزمون کنکور 1402

نحوه پرينت کارت ورود به جلسه کنکور 1401 برای داوطلبانی که در چند رشته مختلف کنکور می دهند

تبصره: داوطلبانی که علاوه بر ثبت نام در آزمون یکی از گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی علوم تجربی و علوم انسانی، در گروه های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی نیز ثبت نام کردند برای آنها سه کارت شرکت در آزمون یک کارت مربوط به گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی و یا علوم انسانی و دو کارت دیگر به ترتیب برای گروه هنر و زبانهای خارجی صادر شده است.

6- داوطلبان نظام جدید آموزشی -۳-۳-۶ در گروه آزمایشی علوم انسانی که دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی و داوطلبان نظام سالی واحدی ترمی واحدی که عنوان دیپلم و پیش دانشگاهی آنان علوم و معارف اسلامی (کد (۱۸) است با توجه به انتخاب نوع دفترچه سوالاتی که در بند ۳۸ تقاضانامه مشخص کرده اند در جلسه آزمون به آنها دفترچه اختصاصی مورد درخواست تحویل خواهد شد.

7- داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۲) نوبت (اول با توجه به دارا بودن آخرین مدرک تحصیلی میبایست دارای یکی از شرایط ذیل باشند:
۱-۷- دارای دیپلم نظام جدید آموزشی ۳-۳-۶

۲-۷- دانش آموز نظام جدید آموزشی -۳-۳-۶) پایه) (دوازدهم که تا پایان شهریور ماه (۱۴۰۲/۶/۳۱) موفق به اخذ دیپلم میشوند.

۳-۷- دارای گواهینامه پیش دانشگاهی به تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر تا ۱۴۰۲/۶/۳۱).

۴-۷- دارای دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه.
۵-۷- دارای مدرک کاردانی و یا بالاتر به) تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر تا ۱۴۰۲/۶/۳۱).
داوطلبانی که موفق به اخذ یکی از مدارک فوق تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱ نشوند در صورت شرکت و قبولی در آزمون، قبولی آنان لغو خواهد شد.

8- داوطلبان توجه داشته باشند که تا پایان زمان برگزاری آزمون حق خروج از حوزه امتحانی را نخواهند داشت.

9- با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزههای برگزاری آزمون نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزهها ،دارد خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ نوبت اول از تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ لغایت ۱۴۰۱/۱۱/۶ بصورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمائید.

10- داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۶ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی https://request.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه نمایند درخواستهای واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

هـ – نکاتی مهم در خصوص دفترچه های سوال گروه های آزمایشی پنج گانه

1- در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ نوبت اول به هر داوطلب در گروههای آزمایشی به شرح جدول ذیل دفترچه سوال اختصاصی و پاسخنامه داده میشود این بستهها شخصی سازی شده و مشخصات داوطلبان بر روی پاسخنامه و جلد دفترچه سوالات درج گردیده است.

داوطلبان شرکت در گروه علوم تجربی که دارای گواهینامه دیپلم بهیاری هستند و به حرفه بهیاری اشتغال دارند لازم است علاوه بر پاسخگویی به سؤالات دفترچه شماره ۲ و ۳ به ۳۰ سؤال درس بهیاری مندرج در دفترچه شماره ۴ دفترچه بهیاری پاسخ دهند.

۲- داوطلبانی که در گروه آزمایشی زبان خارجی به زبان غیرانگلیسی (فرانسه ،آلمانی ایتالیایی و یا روسی) پاسخ خواهند داد، سؤالات مربوط برای این دسته از داوطلبان با توجه به شماره داوطلبی آنان شخصی سازی شده و به صورت بسته های مجزا در جلسه آزمون به آنها تحویل خواهد شد.

– داوطلبان در تمامی گروه های آزمایشی میبایست پاسخ سوالات دفترچه های اختصاصی را با توجه به جدول فوق در همان پاسخنامه مربوطه علامتگذاری نمایند

کنکور 1402 نوبت دی و جزئیات برگزاری

– نحوه علاقه مندی داوطلبان کنکور هنر به رشته های ذیل و شرکت در آزمون عملی آن ها

در اطلاعیه کنکور 1402 نوبت تیر ماه در اوایل تیر منتشر می شود

– نحوه علاقه مندی داوطلبان به رشته علوم ورزشي و آموزش تربيت بدني

در اطلاعیه کنکور 1402 نوبت تیر ماه در اواخر خرداد یا اوایل تیر منتشر می شود

ز- مواردي از قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري

و – مواردی از قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری
ماده ۵ – تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:
الف – ارتکاب هرگونه عملی که موجب بینظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی (حتی بصورت (خاموش و دستگاههای حافظه دار.
ب – ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:
۱ – ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون
۲ – تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سوال برای تخلف در آزمون. ۳ – ثبت نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی
ج – استفاده از هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار.
د – کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون جهت پاسخ به سوالات.
ه دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها
و – هرگونه تغییر غیر مجاز سوالات اوراق و پاسخنامههای داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.
ز – افشای سوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو. ح – خرید یا فروش سوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.

ماده ۶ – هیأتهای رسیدگی به تخلفات صلاحیت صدور حکم به مجازاتهای زیر را درباره متخلفان دارند

الف – در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۵) اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذیربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال
ب – در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵) محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد. تبصره – آراء هیأتهای بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمونها میباشد. ماده ۷ – در مورد مشمولان بندهای (د)، (هـ)، (و) (ز) و (ح) ماده (۵) هیأتهای رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون ریال تا یک میلیارد ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی مینمایند.

ماده ۸ – ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد موجب تشدید مجازات میشود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم میگردد مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب میباشد.

ماده ۹ – رسیدگی در هیأتهای رسیدگی به تخلفات در آزمونها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأتهای انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم میگردد.

ماده ۱۰ – در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازاتهای مندرج در این ،قانون به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمونها قبولی وی در آزمون را ابطال مینماید. در این صورت موسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود و چنانچه گواهی فارغ التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی میباشند.

ماده ۱۱ – چنانچه با بررسیهای فنی و علمی بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلب و سوابق تحصیلی وی مغایرتهای غیر متعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأتهای بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمونها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل میآید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی میباشد.

ماده ۱۲ هر موسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمونهای مورد بحث این قانون فعالیت میکند چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد مجوز تاسیس آن لغو میشود و مدیران مسوول آنها علاوه بر محرومیت دائمی از تاسیس و اداره این گونه مراکز به مجازاتهای پیش بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم میشوند و چنانچه موسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد مجازات مدیران مسوول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) میباشد.

تبصره – در مورد آموزشگاههایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذیربط مدعی العموم نیز میتواند راساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

ح – نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و كشور

ذ – نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و کشوربه داوطلبان میتوانند سئوال یا درخواست خود را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی به نشانی https://request.sanjesh.org این سازمان ارسال نمایند. ضمناً داوطلبان در صورت لزوم میتوانند سئوال یا سئوالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند.

 

منبع : سازمان سنجش

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11029

ممکن است شما دوست داشته باشید
129 نظر
 1. محدثه می گوید

  سلام کد دانش آموزی من تو کارت‌ و ود به‌ جلسه يه صفر اولش اضافه داره کافی نت اشتباه وارد کرده من الآن چي کار کنم اگه اصلاح نشه چي میشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   این موارد رو به نظر ما جای نگرانی نیست
   باز جهت راحتی خیال می توانید عضو و سپس پیام بدید به سنجش
   https://request.sanjesh.org/noetrequest/login/Register.aspx

 2. ناشناس می گوید

  سلام
  هنوز جواب امتحانای دی واسه دیپلم برامون نیومده
  میشه موقع انتخاب رشته یا موقع ثبت نام کنکور تیر ویراش کنیم سال اخذ دیپلم رو؟!
  و اینکه من معدل کتبی نهایی دیپلم رو معدل خرداد زدم اینم میشه اون موقع ویرایش کرد؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   این موارد رو به نظر ما میشه ویرایش کرد

 3. ستاره می گوید

  سلام،توی کارت ورود به جلسه ی من مورد۱۶ یعنی کددانش آموزیمو زده صفر
  توی سایت قلمچی چند نفر دیگه ام همینطور بودن
  مشکلی پیش میاد الان؟:(

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   یک از منابع مشاوره ای هم همین رو قید کرده بود که عادی هست و هم کاربران دیگه ای هم ذکر کردن
   باز اگر خواستید خیالتون راحت بشه از سیستم سوال کنید :
   ابتدا عضو و سپس سوالتون رو ارسال کنید
   https://request.sanjesh.org/noetrequest/login/Register.aspx

 4. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید رو کارت ورود به جسله من سال اخذ دیبلم نوشته ولی من هنوز دیبلم نگرفتم که این مشکلی داره ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر سال آینده ذکر شده که مشکلی نداره

 5. پ می گوید

  سلام خدا قوت اگه کنکور دی ثبت نام کرده باشی ولی غیبت کنی،ربطی به کنکور تیر نداره؟مشکلی نیست دی رو غیبت کنی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خیر

 6. ناشناس می گوید

  سلام اگر کسی معافیت نداشته باشه و کنکور هم ثبت نام کنه
  می‌تونه شرکت کنه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر مشکل خدمت داشته باشید یا غیبت داشته باشه از نظر ثبت نام کنکور مشکلی نداره ولی خب برای قبولی و ثبت نام در دانشگاه دچار مشکلی میشه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]