تام لندتام لندمازتام لندمازلوییز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

کارت ورود به جلسه کنکور 1400 + زمان و نحوه دریافت + نکات مهم

کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۰ سازمان سنجش

کارت ورود به جلسه کنکور 1400
دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۰

 

پی سی کنکور : با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 در رابطه با کارت ورود به جلسه ۱۴۰۰ سوالاتی وجود دارد از جمله : کارت ورود به جلسه کنکور 1400 کی میاد؟، نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1400 چگونه است؟، زمان کارت ورود به جلسه کنکور 1400 کی است؟، که در ادامه به طور جامع به آن پاسخ خواهیم داد.

 همراهان گرامی پی سی کنکور ، در حال حاضر فقط زمان کارت ورود به جلسه کنکور 1400 مشخص شده و اطلاعیه جزئیات دریافت کارت ورود به جلسه در 31 خرداد 1400 منتشر می شود، به همین دلیل در حال حاضر می توانید جزئیات مربوط به کارت ورود به جلسه سال قبل را مشاهده کنید. 

متن اطلاعیه زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 99 سازمان سنجش : 

به اطلاع همه متقاضیان گرامی كه‌ در کنکور سراسری‌ سال 1399 ثبت‌‌نام‌ نموده‌­اند (زمان ثبت نام کنکور 99)  می‌رساند آزمون عمومي و اختصاصي داوطلبان گروه آزمايشي هنر در صبح روز چهارشنبه مورخ 99/05/29 ، داوطلبان گروه ­های آزمايشي علوم رياضی و فني و علوم انسانی در صبح روز پنج­شنبه مورخ 99/05/30 ، داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربی در صبح جمعه مورخ 99/05/31 و داوطلبان گروه آزمايشي زبانهاي خارجي در صبح روز شنبه مورخ 99/06/01 در 392 شهرستان و بخش مختلف كشور (به شرح جدول شماره 1) برگزار خواهد شد.

كارتهاي‌ شركت در آزمون براي‌ همه داوطلبان‌ آزمون‌ سراسری سال 1399 براساس‌ مندرجات‌ بند «الف‌» اين‌ اطلاعيه‌ بر روي درگاه اطلاع ­رساني سازمان سنجش آموزش كشور قرار مي‌گيرد و داوطلبان پس از پرينت كارت شركت در آزمون، در صورت وجود نقص احتمالي مي‌بايستي “مطابق بند «ب» اين اطلاعيه” به حوزه ­هاي رفع نقص كارت مندرج در جدول شماره 2 مراجعه نمايند.

 

الف- زمان کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۰

كارت ها‌ شركت در‌ کنکور‌ همه داوطلبان‌ گروه هاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ تجربي‌، علوم انساني‌، هنر و زبانهاي خارجي‌ به همراه راهنماي شركت در آزمون از روز دو شنبه مورخ 99/04/7 لغايت روز ­شنبه مورخ 99/04/12 براي مشاهده و پرينت بر روي درگاه اطلاع ­رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

 

نحوه پرينت کارت ورود به جلسه کنکور 99

خب چطوری کارت ورود به جلسه کنکور 99 بگیریم؟

همه‌ داوطلبان‌ متقاضي شركت‌ در آزمون‌، براي پرينت كارت شركت در آزمون 99 بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به درگاه اطلاع‌رساني مذكور مراجعه نموده و با وارد نمودن شماره سريال كارت اعتباري ثبت نام (12 رقمي) و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده و كدپيگيري ثبت‌نام (16 رقمي) و نام و نام ­خانوادگي، كدملي و سريال شماره شناسنامه يك نسخه پرينت از راهنما و كارت شركت در آزمون تهيه نمايند.

بديهي است براي شركت در جلسه آزمون کنکور 99 همراه داشتن پرينت كارت ورود به جلسه و هم چنين اصل كارت ملی و يا اصل شناسنامه عكس ­دار و ارائه آن الزامي است. لذا همه داوطلبان بايد براي پرينت كارت شركت در آزمون اقدام نمايند.

 

نحوه پرينت کارت ورود به جلسه کنکور 99 برای داوطلبانی که در چند رشته مختلف کنکور می دهند

داوطلباني كه در 2 يا 3 گروه آزمايشي متقاضي شده‌اند بايد علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي اصلي، برحسب مورد نسبت به پرينت كارت گروه آزمايشي دوم و يا گروه هاي آزمايشي دوم و سوم (گروه هاي آزمايشي هنر وزبان هاي خارجي) خود اقدام نمايند. داوطلبان براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند.

 

اگر شماره پرونده یا کد پیگیری نداشته باشیم، چگونه کارت ورد به جلسه کنکور 99 را دریافت کنیم؟

یادآوری مهم: چنانچه داوطلبي به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و يا كد پيگيري مورد نياز، موفق به پرينت كارت شركت در آزمون خود نمي شود، لازم است با مراجعه به درگاه سازمان سنجش آموزش كشور و ورود به سيستم پاسخگويي و انتخاب نام آزمون و تعيين موضوع پيگيري نسبت به دريافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، و يا كد پيگيري ثبت­ نام اقدام نمايند و به هيچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه ننمايند. لازم به ذكر است اين امكان براي داوطلباني فراهم مي­باشد كه در سيستم پاسخگويی داراي عضويت باشند. لذا ضرورت دارد داوطلباني كه اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابي اين اطلاعات اقدام نمايند.

 

ب- محل‌ رفع نقص كارت شركت در کنکور 99 کجاست؟

باجه های رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری از روز سه شنبه مورخ 99/05/28 شروع به فعالیت خواهند نمود. محل رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون همه داوطلبان گروه­هاي آزمايشي علوم رياضي و فني‌، علوم انساني‌، علوم‌ تجربي‌، هنر و زبانهاي ‌خارجي‌ بر مبناي‌ شهرستان‌ محل‌ اقامت فعلي‌ آنان‌ كه‌ در بند 44 تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌، مشخص‌كرده‌اند به‌ شرح‌ جدول شماره‌ 1 و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره 2 و 3 اين اطلاعيه مي‌باشد.

 

فرم های مورد نیاز کارت ورود به جلسه کنکور 99

لینک اصلی

لینک کمکی

جدول شماره 1 – شهرستان و يا بخش محل اجراي آزمون داوطلبان متقاضي شركت در کنکور 99

جداول شماره 2 و 3 – نشاني محل رفع نقص كارت شركت در کنکور 99

ج- اگر مشخصات نوشته شده در کارت ورد به جلسه کنکور 99 صحیح نبود،باید چکار کنیم؟

1- داوطلباني كه مشمول اعمال سوابق تحصيلي ديپلم و يا پيش دانشگاهي مي‌باشند و نسبت به مندرجات كارت شركت در آزمون در بندهاي 1 ،3 ،4، 7 ،13، 16، 17، 22، 23، 24 و 25 شامل نام خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع ديپلم، شماره ملي، كد دانش‌آموزي و منطقه اخذ ديپلم، سال و بخش محل اخذ مدرك پيش‌دانشگاهي، عنوان مدرك پيش‌دانشگاهي، منطقه يا ناحيه اخذ مدرك پيش‌دانشگاهي، كد دانش آموزي مقطع پيش‌دانشگاهي مغايرتی مشاهده نمودند لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 98/06/11 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرك تحصيلي خود مراجعه و از آن طريق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند. ضمناً داوطلباني كه مشمول اعمال سوابق تحصيلي نمي‌باشند چنانچه مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي فوق مشاهده نمودند مي توانند نسبت به ويرايش آنها اقدام نمايند.

 

2- داوطلباني كه نسبت به مندرجات كارت شركت در آزمون در بندهاي 13، 14، 17، 18، 19، 20 و 26 شامل شماره ملي، سري و سريال شناسنامه، محل تولد، سهميه، معدل كتبي نهايي ديپلم، محل اخذ مدرك ماقبل ديپلم، محل اخذ مدرك ديپلم و وضعيت تحصيلي و اشتغال مغايرتی مشاهده نمودند لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 99/06/01 منحصراً به درگاه اينترنتي سازمان سنجش (قسمت ويرايش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضيحات مندرج در درگاه نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند.

تبصره 1- داوطلبان نظام جديد كه سال اخذ مدرك ديپلم آنان سال 1384 به بعد مي­باشد و مدرك پيش دانشگاهي خود را از سال 1391 به بعد اخذ نموده‌اند و مشمول اعمال سوابق تحصيلي هستند. چنانچه خواستار ويرايش اطلاعات مندرج در بندهاي 1 ،3 ،4، 7 ،12، 15، 16، 21، 22، 23 و 24 كارت شركت در آزمون خود مي‌باشند با توجه به اينكه در زمان ثبت‌نام اوليه نسبت به تأييد بندهاي فوق اقدام و كدسوابق تحصيلي دريافت نموده‌اند در اين مرحله هيچ گونه ويرايشي درخصوص اطلاعات فوق انجام نخواهد شد، لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 99/06/11 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرك تحصيلي خود مراجعه و از آن طريق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند.
تبصره 2- در صورت مشاهده هرگونه مشكل درخصوص نمرات آموزش و پرورش، اطلاعات سوابق تحصيلي، عدم ارسال آنها به سازمان سنجش، مشمول يا غير مشمول بودن لازم است حداكثر تا تاريخ 99/06/11 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ ديپلم خود مراجعه نماييد.

– داوطلبان درصورتي كه مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 2، 6، 8، 9 و 11 (جنسيت، دين، زبان خارجي امتحاني، معلوليت و نوع سوال انتخابي) كارت شركت در آزمون مشاهده نمودند ضروري است از روز سه‌شنبه 99/05/28 لغايت روز چهارشنبه 99/05/29 از ساعت 8:30 الي 12:00 و 14:00 الي 18:00 با به همراه داشتن كارت شناسايي معتبر (كارت ملي و يا شناسنامه عكس­دار) شخصاَ به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره 2 اين اطلاعيه پرينت كارت مراجعه نمايند.

یادآوری: داوطلبان گروه آزمايشي هنر بدون توجه به زمان بندی اعلام شده در جدول شماره 3 مي‌بايست در روز سه‌شنبه 28/5/99 جهت رفع نقص احتمالی کارت شرکت در آزمون به باجه رفع نقص مراجعه نمايند.

 

3- چنانچه سهميه درخواستي داوطلبي غير از سهميه مناطق مي‌باشد و در بند 10 كارت شركت در آزمون سهميه مناطق درج گرديده است لازم است به ترتيب ذيل عمل نمايند:

3-1- همه داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه‌هاي بنياد شهيد و امورايثارگران، رزمندگان ستاد كل نيروهاي مسلح، وزارت جهاد كشاورزي و رزمنده داوطلب بسيجي و همچنين همسر و فرزندان آنان جهت اعلام مغايرت و تكميل اطلاعات مربوط به سهميه حداكثر تا تاریخ 99/06/01 منحصراً به قسمت ويرايش اطلاعات در درگاه اين سازمان مراجعه و با توجه به توضيحات مندرج در درگاه نسبت به اصلاح و تكميل موارد اقدام نمایند تا درصورت تاييد سهميه توسط ارگان مربوط، سهميه براي آنها اعمال گردد. در غيراينصورت با سهميه مناطق گزينش خواهند شد و هيچگونه اعتراضي قابل قبول نمي‌باشد.

ضمناً تأكيد مي­گردد داوطلباني كه سهميه آنان مورد تاييد قرار نگرفته است براي اطمينان بيشتر و بررسي وضعيت عدم تاييد سهميه خود (بعد از ويرايش) به ارگان هاي ذيربط نيز مراجعه نمايند. در غير اينصورت با سهميه مناطق گزينش خواهند شد و هيچ‌گونه اعتراضي قابل قبول نمي‌باشد.

 

4- چنانچه كارت شركت در آزمون داوطلب داراي اشكالاتي از جمله؛ فاقد مهر عكس، واضح نبودن عكس، درج عكسي به جزء عكس داوطلب (اشتباه عكس) و … مي­باشد ضروري است از روز سه‌شنبه 99/05/28 لغايت روز چهارشنبه 99/05/29 از ساعت 8:30 الي 12:00 و 14:00 الي 18:00 با همراه داشتن 2 قطعه عكس 4×3، كارت ملي يا شناسنامه عكسدار شخصاَ به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص‌حوزه مربوطه براساس جدول شماره 2 و 3 مراجعه نمايند و موضوع را دنبال نموده تا مشكل برطرف گردد.

 

تبصره: در صورتي كه در اين خصوص كارت داوطلب داراي اشكال مي باشد و تا روز قبل از آزمون نسبت به رفع آن اقدام ننمايد مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وي رفتار خواهد شد.

 

5- چنانچه شماره داوطلب مندرج بر روي كارت ورود به جلسه چه به صورت عددي و يا به صورت حروف ناخوانا مي‌باشد ضروري است از روز سه‌شنبه 99/05/28 لغايت روز چهارشنبه 99/05/29 از ساعت 8:30 الي 12:00 و 14:00 الي 18:00 شخصاَ به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط براساس جدول شماره 2 اين اطلاعيه مراجعه نمايند و موضوع را دنبال نموده تا مشكل برطرف گردد.

 

– نحوه علاقه مندی داوطلبان کنکور هنر به رشته های ذیل و شرکت در آزمون عملی آن ها

6- داوطلبان گروه آزمايشي هنر در صورت علاقه‌مندي به رشته­ هاي ذيل به منظور شركت در آزمون عملی مي­بايست نسبت به انتخاب حداكثر دو مجموعه از رشته‌هاي تحصيلي جدول ذيل (موارد 2 الي 14) و منحصراً به صورت اينترنتي از روز سه‌شنبه مورخ 99/05/28 همزمان با پرينت كارت تا روز دوشنبه 99/06/03 از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org اقدام نمايند.

با توجه به اينكه پذيرش دانشجو در رشته‌هاي تحصيلي مورد نظر در آزمون سراسري سال 1399 بصورت متمركز و با شرايط خاص صورت مي‌پذيرد داوطلباني كه اقدام به انتخاب يك/1 مجموعه از مجموعه رشته‌هاي تحصيلي گروه آزمايشي هنر براي شركت در آزمون عملي اقدام مي‌نمايند، مي­بايست نسبت به پرداخت مبلغ 1.000.000 (یک میلیون) ريال بابت هزينه آزمون عملی به صورت اينترنتي به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب، از تاريخ فوق با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني فوق‌الذكر اقدام نمايند.

داوطلبان در صورتي كه متقاضي و علاقه مند به شركت در آزمون عملي دو/2 مجموعه از مجموعه­ هاي گروه آزمايشي هنر مي‌باشند مي‌بايست نسبت به پرداخت مبلغ 2.000.000 (دو ميليون) ريال بصورت اينترنتي اقدام نمايند.

بديهي است عدم پرداخت هزينه آزمون رشته ­هاي تحصيلي عملي در تاريخ تعيين شده، به منزله عدم امكان پذيرش آنان در اين رشته‌ها خواهد بود. آزمون عملي براي كليه رشته‌هاي مندرج در جدول ذيل در شهریور ماه 99 برگزار خواهد شد و داوطلبان لازم است براي اطلاع از جزئيات برگزاري آزمون عملي، زمان پرينت كارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاري آزمون رشته‌هاي مندرج در جدول ذيل (بجز رشته علوم ورزشي) به اطلاعيه‌اي كه در روز چهارشنبه مورخ 12/6/99 در درگاه اطلاع رساني اين سازمان قرار مي‌گيرد، مراجعه نمايند.

داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده اقدام نموده و ثانیاً در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر که در روز چهارشنبه مورخ 29/5/99 برگزاری می‌گردد، حاضر باشند.

– نحوه علاقه مندی داوطلبان به رشته علوم ورزشي و آموزش تربيت بدني

7- داوطلبان هريك از گروه ­های آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني در صورت علاقه­ مندي به رشته علوم ورزشي و آموزش تربيت بدني (مورد 1 جدول ذيل) مي­بايست نسبت به انتخاب مورد مربوط منحصراً به صورت اينترنتي همزمان با پرينت كارت از تاريخ 99/05/28 تا 3/06/1399 از طريق درگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org اقدام نمايند و با توجه به اينكه پذيرش دانشجو در اين رشته در آزمون سراسري سال 1399 به صورت متمركز با شرايط خاص صورت مي­پذيرد، داوطلباني كه نسبت به انتخاب مورد مربوط اقدام نموده ­اند مي­بايست نسبت به پرداخت مبلغ 420.000 (چهارصد و بیست هزار) ريال به صورت اينترنتي به وسيله كارتهاي بانكي عضو شتاب اقدام نمايند.

ضمناً داوطلبان برای اطلاع از روزهای برگزاری آزمون عملي رشته مذكور به اطلاعیه‌ای که در روز یکشنبه مورخ 99/06/16 در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می‌گردد، مراجعه نمايند. داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده اقدام نموده و ثانیاً در جلسه آزمون یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی که در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 30 و 99/05/31 برگزاری می‌گردد، حاضر باشند.

مورد

عنوان رشته ها

1علوم ورزشي – آموزش تربيت بدني
2نقاشي (ارتباط تصويري)، آموزش ارتباط تصويري ـ هنرهاي تجسمي ـ طراحي پارچه و لباس
3طراحي صنعتي
4ادبيات نمايشي
5مجسمه‌سازي
6موسيقي ايراني
7موسيقي جهاني
8موسيقي نظامي
9كتابت و نگارگري
10آهنگسازي
11بازيگري ـ كارگرداني
12طراحي صحنه
13نمايش عروسكي
14عكاسي

 

8- به اطلاع داوطلبان علاقه­ مند به رشته ­هاي تحصيلي مورد نياز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه­ هاي تربيت دبير شهيد رجايي و پرديس­هاي دانشگاه فرهنگيان مي‌رساند، توضيحات لازم درخصوص نحوه اعلام علاقه­ مندي از داوطلبان براي پذيرش در اين دانشگاهها در مرحله انتخاب رشته و دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 اطلاع‌رساني خواهد شد.

9- آن دسته از داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مراكز و واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي كه پذيرش در آنها براساس آزمون صورت مي‌پذيرد، مي‌بايست ضمن شركت در آزمون، پس از اعلام نتایج اوليه کنکور سراسری جهت انتخاب رشته های دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاعیه این سازمان در زمان انتخاب رشته توجه نمایند.

د) نکات مهم نحوه شرکت در جلسه کنکور ۹۹

1- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت ورود به جلسه ، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس­ دار الزامي است.

2- درِ حوزه ­­هاي امتحاني رأس‌ ساعت‌ 7:30 (هفت و سی) صبح بسته خواهد شد و شروع فرآيند برگزاري آزمون صبح­ها راس‌ ساعت‌ 8:00 (هشت) آغاز مي­گردد. لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درِ حوزه ­هاي امتحاني ممانعت بعمل خواهد آمد.

3- هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي مربوط‌، لازم است اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس­دار، چند مداد سياه نرم پررنگ، مدادتراش، مدادپاكن و يك سنجاق و يا سوزن و همچنين ماسک به همراه داشته‌ باشد.

4- داوطلبان بايد از آوردن وسايل اضافي از جمله كيف دستي، ساك دستي، هرگونه دستگاه ارتباطي (از قبيل پيجر، تلفن همراه حتی بصورت خاموش، تبلت، قلم نوري، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و …)، کیف، جزوه، كتاب، ماشين حساب، هرگونه نُت و يادداشت و نظاير آن و همچنين وسايل شخصي به جلسه آزمون اكيداً خودداری نمايند. بديهي است كه به همراه داشتن هر كدام از وسايل مندرج در اين بند:

4-1- به عنوان تقلب و تخلف تلقي و با داوطلبان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري كه بخشي از آن در بند «هـ» آمده است، رفتار خواهد شد.

4-2- درصورت همراه داشتن وسايل ذكر شده و تحويل آنها به هنگام ورود به محل حوزه در صورت مفقود شدن وسايل، حوزه برگزاري هيچ گونه مسئوليتي در قبال آن نخواهد داشت.

 

5-براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضي شركت در آزمون گروه های‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ انساني‌ ، علوم‌ تجربي و زبانهاي خارجي‌ كه علاقه‌مندي‌ خود را براي‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمايشي‌ هنر با گذاشتن‌ علامت‌ در رديف‌ 39 تقاضانامه‌ اعلام‌ داشته‌اند، كارت‌ شركت در آزمون‌ گروه هنر نيز جداگانه‌ صادر گرديده‌ است‌. اين‌ دسته ‌از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرينت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ هنر را نيز علاوه‌ بر پرينت كارت‌ شركت در آزمون ‌گروه آزمايشي‌ مربوط‌ از طريق درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور دريافت ‌دارند. به عبارت ديگر براي‌ اين‌ قبيل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در جلسه کنکور 99‌صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرينت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طريق درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور ‌دريافت‌ نمايند.

 

6-براي‌ آن دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضي شركت در آزمون گروه هاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ انساني‌، علوم‌ تجربي و هنر كه علاقه‌مندي‌ خود را براي‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمايشي‌ زبانهاي‌ خارجي‌ نيز با گذاشتن‌ علامت‌ در رديف‌ 40 تقاضانامه‌ مشخص‌ كرده‌اند، كارت‌ شركت در آزمون گروه زبانهاي‌ خارجي‌ نيز صادر گرديده‌ است‌. اين‌ دسته‌ از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرينت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ آزمايشي‌ زبانهاي‌ خارجي‌ را نيز علاوه‌ بر كارت‌ گروه‌ آزمايشي‌ مربوط‌ از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور دريافت‌ دارند. به‌ عبارت ديگر براي‌ اين‌ قبيل‌ از داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در جلسه کنکور 99 صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم است‌ پرينت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طريق درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور دريافت‌ نمايند.

 

7- براي‌ آن دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضي شركت در آزمون گروه هاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ تجربي‌ و علوم‌ انساني‌ كه علاقه‌مندي‌ خود را براي‌ شركت‌ در گروه‌ هنر و همچنين‌ گروه‌ زبانهاي‌ خارجي‌ با علامتگذاري‌ در رديفهاي‌ 39 و 40 تقاضانامه‌ مشخص‌ كرده‌اند، سه‌ كارت‌ شركت در آزمون (يك‌ كارت‌ مربوط‌ به‌ گروه‌ آزمايشي‌ اصلي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني يا علوم‌ تجربي‌ و يا علوم‌ انساني‌ و دو كارت‌ ديگر به‌ ترتيب‌ براي‌ گروه‌ هنر و زبانهاي‌ خارجي‌) صادر شده‌ است‌. اين‌ قبيل‌ از داوطلبان‌ بايد پرينت هر سه‌ كارت‌ شركت در کنکور 99 را از طريق درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور دريافت‌ دارند.

 

8- داوطلبان‌ نظام‌ جديد آموزش‌ متوسطه‌ گروه‌ آزمايشي‌ علوم‌ انساني‌ كه داراي ديپلم علوم و معارف اسلامي و عنوان‌ گواهينامه‌ دوره‌ پيش‌دانشگاهي‌ نظام جديد آنان‌ علوم‌ و معارف‌ اسلامي‌ (كد 18) مي‌باشد با توجه‌ به‌ ضوابط‌، لازم‌ است‌ علاوه‌ بر دروس‌ اختصاصي‌ گروه‌ مذكور، درس ‌اصول، عقايد و فقه‌ (دفترچه شماره 3) را نيز امتحان‌ دهند. لذا به اين داوطلبان توصيه‌ مي‌شود كه‌ به‌ مندرجات‌ برگ راهنما كه‌ به همراه‌ كارت‌ شركت در آزمون از طريق درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور قابل دريافت‌ و پرينت مي‌باشد توجه‌ نمايند. وضعيت‌ چنين‌ داوطلباني‌ كه‌ با توجه‌ به‌ ضوابط‌ (از لحاظ‌ نوع‌ گواهينامه‌ ديپلم و دوره‌ پيش‌ دانشگاهي‌)، لازم ‌است‌ درس‌ اصول‌، عقايد و فقه‌ را امتحان‌ دهند دقيقاً در برگ راهنماي‌ شركت‌ در آزمون‌ مشخص‌ شده‌ است‌.

تبصره: به داوطلبان داراي ديپلم علوم و معارف اسلامي نظام جديد آموزشي 3-3-6 در گروه آزمايشي علوم انساني دفترچه شماره 3 (اصول عقايد) تحويل نخواهد شد و اين دسته از داوطلبان منحصراً مي‌بايست به سوالات دفترچه اختصاصي (دفترچه شماره 2) كه ويژه داوطلبان ديپلم علوم و معارف اسلامي نظام آموزشي 3-3-6 به آنها تحويل مي‌شود، پاسخ دهند.

 

9- براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلباني‌ كه‌ يكي‌ از بندهاي‌ 1يا 2 يا 3 يا 4 و يا 5 رديف‌ 29 (بند معلوليت) تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌ را علامتگذاري‌ نموده‌ و پس از استعلام از سازمان بهزيستي معلوليت آنان مورد تاييد قرار گرفته است در مقابل‌ عنوان‌ معلوليت‌ در كارت‌ شركت در آزمون، نوع‌ معلوليت‌ درج‌ شده‌ است‌. چنانچه‌ داوطلبي‌ يكي‌ از بندهاي‌ مذكور را علامتگذاري‌ نموده ليكن معلوليت ايشان مورد تاييد قرار نگرفته است بند معلوليت وي حذف گرديده‌، لذا لازم‌ است‌ در يكي از روزهاي سه‌شنبه مورخ 99/05/28 يا چهارشنبه مورخ 99/05/29 (روزهاي قبل از آزمون) با همراه داشتن گواهي معلوليت مراتب‌ را سريعاً به‌ نماينده ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور مستقر در باجه رفع‌ نقص‌ براساس جدول شماره2 اطلاع‌ دهد تا قبل‌ از برگزاري‌ آزمون‌ وضعيت‌ وي‌ مشخص‌ گردد.

 

10- داوطلبان‌ مشمول‌ هر يك‌ از بندهاي 3 و 4 مندرج در بند (ج) و همچنين بند 10 مندرج در بند (د) فوق لازم‌ است‌ قبل‌ از برگزاري‌ آزمون‌ با مراجعه به باجه رفع نقص براساس جدول شماره 2 اطلاعيه وضعيت‌ خود را مشخص‌كرده ‌باشند، بديهي‌ است‌ در حين‌ اجراي‌ آزمون‌ و بعد از آن‌ اقدامي‌ انجام‌ نخواهد شد.

11- داوطلبان آزمون سراسري سال 1399 با توجه به دارا بودن آخرين مدرك تحصيلي مي‌بايست داراي يكي از شرايط باشند:

11-1- دانش آموز نظام جديد آموزشي 3-3-6 (پايه دوازدهم) كه تا پايان شهريور ماه (99/06/31) موفق به اخذ ديپلم مي‌شوند.

11-2- داراي گواهي‌نامه پيش دانشگاهي (به تاريخ فارغ‌التحصيلي حداكثر تا 99/06/31).

11-3- داراي ديپلم چهارساله نظام قديم آموزش متوسطه.

11-4- داراي مدرك كارداني و يا بالاتر (به تاريخ فارغ‌التحصيلي حداكثر تا 99/06/31).

كليه داوطلباني كه موفق به اخذ يكي مدارك فوق تا تاريخ 31/6/99 نشوند، در صورت‌ شركت و قبولي در آزمون‌ نسبت به لغو قبولي آنان اقدام خواهد شد.

تبصره: در صورت قبولي داوطلب در رشته‌هايي كه پذيرش آنها از نيمسال دوم سال تحصيلي 1400-1399 آغاز مي‌گردد به شرط دريافت مدارك تحصيلي فوق تا تاريخ 99/11/30، ثبت‌نام و ادامه تحصيل آنان در رشته قبولي بلامانع خواهد بود.

 

12- با توجه به اينكه سازمان سنجش آموزش كشور در جهت بهبود و ارتقاء كيفي حوزه­ هاي برگزاري آزمون، نياز به نظرات شما به عنوان معتبرترين منبع اخذ داده و اطلاعات براي ارزيابي حوزه ­ها دارد، خواهشمند است نسبت به تكميل نمودن پرسشنامه ارزيابي حوزه امتحاني خود در آزمون سراسري سال 1399 از تاريخ 99/05/29 لغايت 99/06/05 بصورت اينترنتي از طريق درگاه اطلاع رساني اين سازمان اقدام نمائيد.

 

13 – نكاتي مهم در خصوص دفترچه‌هاي سوال گروههاي آزمايشي پنج‌گانه و شخصي‌سازي آنها:

13-1- در آزمون سراسري سال 1399 به هر داوطلب در تمامی گروههاي آزمايشي يك پاسخنامه و 2 دفترچه سوال (آزمون عمومي «دفترچه شماره 1» و آزمون اختصاصي «دفترچه شماره 2») در قالب دو بسته نايلوني داده مي‌شود. اين بسته‌ها شخصي سازي شده و مشخصات داوطلبان بر روي پاسخنامه و جلد دفترچه سوالات درج گرديده است.

13-2- داوطلبان داراي مدرك ديپلم و پيش‌دانشگاهي علوم و معارف اسلامي در گروه آزمايشي علوم انساني علاوه بر پاسخگويي به سوالات دفترچه‌ عمومي (دفترچه شماره 1) و اختصاصي (دفترچه شماره 2) مي‌بايست به سوالات دفترچه اختصاصي شماره 3 (درس اصول و عقايد فقه) نيز پاسخ دهند.

تبصره: به داوطلبان داراي ديپلم علوم و معارف اسلامي نظام جديد آموزشي 3-3-6 در گروه آزمايشي علوم انساني دفترچه شماره 3 (اصول عقايد) تحويل نخواهد شد و اين دسته از داوطلبان منحصراً مي بايست به سوالات دفترچه اختصاصي (دفترچه شماره 2) كه ويژه داوطلبان ديپلم علوم و معارف اسلامي نظام آموزشي 3-3-6 به آنها تحويل مي‌شود، پاسخ دهند.

13-3- داوطلبان در كليه گروه هاي آزمايشي مي‌بايست پاسخ سوالات دفترچه‌هاي عمومي و اختصاصي را در همان يك برگ پاسخنامه تحويل شده علامتگذاري نمايند.

و- تکمیل فرم خوداظهاری داوطلبان کنکور سراسری 99:

1- تکمیل فرم خوداظهاری ویژه داوطلبان مبتلا به بیماری کرونا:

به منظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون سراسري سال 1399 که دچار بیماری کرونا شده‌اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ نموده است. بر این اساس داوطلبانی که علائم بیماری آنها از تاریخ 99/05/16 بصورت قطعی تایید گردیده، لازم است از روز چهارشنبه مورخ 22/5/99 لغایت پنج شنبه مورخ 23/5/99 با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان (بخش آزمون سراسري) فرم خوداظهاری را تکمیل نموده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری نمایند. داوطلباني كه اين فرم را تكميل نمايند براساس دستورالعمل‌هاي وزارت بهداشت از ساير داوطلبان جدا شده و آزمون آنها در یکی از بیمارستانهای تعیین شده صرفاً در شهرهای محل آزمون به همراه سایر داوطلبان مبتلا به بیماری کرونا برگزار خواهد شد.

 

2- تکمیل فرم خوداظهاری ویژه همه داوطلبان آزمون:

همه داوطلبان این آزمون لازم است از روز سه‌شنبه مورخ 99/05/28 به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری، اقدام نمایند. اطلاعات این فرم در وزارت بهداشت محفوظ است. تکمیل این فرم به منزله تائید سلامت داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1399 است، چرا که سایر داوطلبان مبتلا به بیماری کرونا باید به درگاه سازمان سنجش مراجعه و نسبت به تکمیل فرم مربوط اقدام نمایند.

ز- مواردي از قانون رسيدگی به تخلفات و جرايم در کنکورهای سراسری :

ماده 5 – تخلفات و جرايم در اين قانون مشتمل بر موارد زير است:

الف – ارتكاب هرگونه عملي كه موجب بي‌نظمي در برگزاري آزمون گردد يا همراه داشتن هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الكترونيكي (حتی بصورت خاموش) و دستگاههاي حافظه‌دار.

ب – ارتكاب هرگونه عمل خلاف مقررات كه آزمون داوطلب را از نظر علمي خدشه دار سازد از قبيل:

1 – ارائه مدرك يا گواهي مجعول يا تصوير گواهي مجعول براي شركت در آزمون.

2 – تباني با داوطلبان يا افراد خارج از حوزه امتحاني يا دست‌اندركاران آزمون از قبيل عوامل اجرايي و طراحان سوال براي تخلف در آزمون.

3 – ثبت‌نام در آزمون با هويت مجعول يا شركت در جلسه آزمون به جاي داوطلب اصلي.

ج – استفاده از هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاههاي حافظه‌دار.

د – كمك به داوطلب خارج از ضوابط برگزاري آزمون جهت پاسخ به سوالات.

ه‍- دسترسي غيرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان يا استفاده غيرمجاز از آنها.

و – هرگونه تغيير غيرمجاز سوالات، اوراق و پاسخنامه‌هاي داوطلبان يا ساير مدارك و دفاتر مربوط به آزمون.

ز- افشاي سوالات آزمون يا تلاش در جهت دستيابي و افشاي آن يا شركت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون به هر نحو.

ح – خريد يا فروش سوالات آزمون يا پاسخ آنها يا شركت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون اعم از اينكه سوالات يا پاسخ آنها واقعي يا غير واقعي باشد.

 

ماده 6 – هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات، صلاحيت صدور حكم به مجازاتهاي زير را درباره متخلفان دارند:

الف – در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5): اخطار كتبي با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذيربط يا محروميت از گزينش در آزمون همان سال.

ب – در مورد مشمولان بند (ب) يا بند (ج) ماده (5): محروميت از گزينش علمي در آزمون همان سال و ابطال قبولي داوطلب در همان سال و محروميت از شركت در آزمون از يك تا ده سال بعد.

تبصره – آراء هيأت‌هاي بدوي جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (6) اين قانون قابل تجديد نظر خواهي در هيأت تجديد نظر رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها مي‌باشد.

ماده 7 – در مورد مشمولان بندهاي (د)، (هـ)، (و) (ز) و (ح) ماده (5) هيأت‌هاي رسيدگي متهم را براي رسيدگي و اعمال جزاي نقدي از ده ميليون (10.000.000) ريال تا يك ميليارد (1.000.000.000) ريال يا حبس از يك تا پنج سال يا هر دو مجازات به محاكم دادگستري معرفي مي‌نمايند.

ماده 8 – ارتكاب هر يك از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضويت در يك گروه يا شبكه باشد موجب تشديد مجازات مي‌شود و تشكيل دهنده و سركرده گروه يا شبكه به حداكثر مجازات محكوم مي‌گردد. مجازات هر يك از اعضاء كه در ارتكاب تخلفات و جرايم فوق دخالتي نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذكر شده براي مرتكب مي‌باشد.

ماده 9 – رسيدگي در هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسيدگي برابر ساير قوانين جزايي يا رسيدگي در هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات اداري يا هيأت‌هاي انتظامي اعضاي هيأت علمي يا كميته‌هاي انضباطي دانشجويان نيست و مرتكب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6) و (7) اين قانون به مجازات مقرر در ساير قوانين و مقررات محكوم مي‌گردد.

ماده 10 – در صورت محكوميت قطعي فردي به يكي از مجازاتهاي مندرج در اين قانون، به استثناي مجازات مندرج در بند (الف) ماده (6)، هيات رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها، قبولي وي در آزمون را ابطال مي‌نمايد. در اين صورت موسسه آموزشي مربوط از صدور و اعطاي هرگونه گواهي يا مدرك به وي خودداري خواهد نمود و چنانچه گواهي فارغ‌التحصيلي به وي اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي يا وزارت آموزش و پرورش يا دانشگاه آزاد اسلامي ملزم به ابطال آن گواهي مي‌باشند.

ماده 11 – چنانچه با بررسي‌هاي فني و علمي، بين نمرات و رتبه اكتسابي داوطلبي و سوابق تحصيلي وي مغايرتهاي غيرمتعارف مشهود و اساسي از قبيل عدم تطابق معدل ديپلم و دوره پيش‌دانشگاهي با رتبه و نمره اكتسابي در آزمون وجود داشته باشد، با تأييد هيأت‌هاي بدوي رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در يك يا چند درس عمومي و اختصاصي امتحان مجدد به عمل مي‌آيد. تعيين وضعيت نهايي آزمون اين داوطلب، بر اساس نتايج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هيأت بدوي مي‌باشد.

ماده 12 – هر موسسه يا آموزشگاه علمي و آموزشي كه براي افزايش آمادگي داوطلبان شركت در آزمون‌هاي مورد بحث اين قانون فعاليت مي‌كند چنانچه در تخلفات ماده (5) مشاركت داشته باشد مجوز تاسيس آن لغو مي‌شود و مديران مسوول آنها علاوه بر محروميت دائمي از تاسيس و اداره اين گونه مراكز به مجازات‌هاي پيش‌بيني شده در اين قانون و ساير قوانين محكوم مي‌شوند و چنانچه موسسه يا آموزشگاه فاقد مجوز باشد مجازات مديران مسوول آنها حداكثر مجازات مندرج در ماده (6) مي‌باشد.

تبصره – در مورد آموزشگاههايي كه فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانوني ذيربط مدعي‌العموم نيز مي‌تواند راساً نسبت به اعلام جرم و پيگيري تخلفات آنان اقدام نمايد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11029

ممکن است شما دوست داشته باشید
76 نظر
 1. مریم می گوید

  سلام وقتتون بخیر برای آوردن رشته پرستاری آزاد تو تهران چه رتبه ای لازم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   متاسفانه در این رابطه دیتایی نداریم
   می توانید به صورت حدودی از سایر سایت های مشاوره ای یا در گوگل سرچ کنید هر چند دقیق نمیشه گفت

 2. آوا می گوید

  سلام ببخشید یه سوال داشتم شرایطی که واسه دانشگاه فرهنگیان گذاشتن مثله شرایط جسمانی و معدل اینا حالا اگه دانشگاه روزانه ایناهم بخوایم بریم اونم این شرایطو داره یانه ؟خیلی ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست گرامی
   به صورت کلیت خیر
   ولی برخی دانشگاه ها اگر شرایط خاصی داشته باشند در دفترچه انتخاب رشته معمولا درج میشه

 3. شیدا می گوید

  سلام وقتتون بخیر بعداز ویرایش ثبت نام کنکور شماره سریالم عوض میشه ؟ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست گرامی
   باید از سازمان سنجش سوال کنید
   ولی تا جایی که اطلاع داریم با ویرایش، مشخصات ورود شما تغییری نمی کنه

 4. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم من تو رسید ثبت نام کنکورم تو برگه ی رسید اولم شماره سریال و شماره پرونده و کد رهگیری اینارو نوشته تو برگه ی رسید بعدی که ویرایش کردم شماره پرونده و کد رهگیریو نوشته ولی شماره سریالوننوشته پیامکش تو گوشیمم نیومده چرا؟ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   همین که شما کد پیگیری و شماره پرونده دارید یعنی ثبت نام انجام شده و مشکلی نیست

 5. زهرا می گوید

  سلام میخواستم بدونم میشه بدون وارد کردن شماره داوطلبی وبااستفاده از شماره پرونده و کد پیگیری کارت ورود به جلسه کنکوروگرفت؟ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   معمولا سه روش وجود داره،یکی با مشخصات شناسنامه ای هست و یکی دو تا هم با شماره پرونده و کد رهگیری و این موارد
   بهتر این مشصخات رو یجار یادداشت کنید که داشته باشید

 6. ناشناس می گوید

  سلام
  از طریق رشته علوم تجربی ایا میشه دبیری زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان قبول شد یا صرفا باید در گروه ازمایشی زبان باشی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عزیز
   نه این رشته در لیست رشته دانشگاه فرهنگیان کنکور تجربی نیست

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]