آموزش تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم و سوم و پیش دانشگاهی کنکور 99

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام قدیم و نظام جدید

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور 98

پی سی کنکور: سوابق تحصیلی که در حال حاضر شامل نمرات امتحانات نهایی سال های آخر مقطع متوسطه می باشد و یکی از عوامل مهم در رتبه دهی کنکور و قبولی دانشگاه می باشد.میزان تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99 هر ساله توسط سازمان سنجش مشخص می شود،اما برای بهره مندی از سوابق تحصیلی باید کد آن را دریافت و در فرم ثبت نام سازمان سنجش وارد کنید، ما نیز در این مطلب قصد داریم تا شما داوطلبان عزیزان را با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99 دوازدهم و پیش دانشگاهی و دیپلم سوم دبیرستان و تشریح تمامی مراحل دریافت آن آشنا کنیم،پس با ما همره باشید.

 

فهرست مطالب :

– زمان دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99

– اطلاعات چه داوطلبانی در سامانه dipcode.medu.ir وجود ندارد؟

– مراحل آموزش دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99 

– آدرس سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99

– فیلم آموزش دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99

– نکات مهم نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام قدیم و نظام جدید 

 

– تاریخ و زمان دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99

– زمان دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم کنکور 99

کد سوابق تحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم نظام جدید (3-3-6)

 • دانش آموزان دوازدهمی که در سال تحصیلی جدید (سال 99) فارغ التحصیل می شوند

دانش آموزان دوزادهمی که در حال تحصیل پایه دوازدهم هستند و در خرداد ماه 99 فارغ التحصیل می شوند،این داوطلبان باید در دی و یا بهمن (تاریخ دقیق اطلاع داده می شود) اطلاعات و مشخصات شخصی خود ر در سامانه تایید کنند و کد دریافتی را در هنگام ثبت نام در کنکور 99 در فرم مربوطه وارد کنند.

مرحله دوم اما برمی گردد به پس از برگزاری کنکور 99 ،زمانی که شما در امتحانات نهایی خرداد ماه 99 شرکت کرده اید و نمرات شما آماده است،و در این بازه باید به سایت سنجش وارد شوید و نمراتتان را که از طرف آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال شده را تایید کنید.

 

 • دانش آموزان دوازدهمی که فارغ التحصیل و یا پشت کنکوری هستند

برای دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان پشت کنکوری دوزادهم کنکور 99 که در پایه دوزادهم فارغ التحصیل شده اند باید همزمان با مهلت ثبت نام کنکور سراسری 99 به آدرس سامانه ای که در همین پست معرفی می شود وارد شوند و نمرات وارد شده در سامانه با نمرات کارنامه خود را تطبیق دهند و در صورت تائید، کد سوابق تحصیلی کنکور 99 خود را دریافت کنند.

داوطلبان در صورت عدم وجود کد سوابق تحصیلی  خود در سایت این سازمان و یا مشاهده اشکال در نمرات سوابق تحصیلی خود مي‌بايست به اداره آموزش و پرورش منطقه اخذ مدرك تحصیلی مراجعه نمايند. بديهي است.

 

– زمان دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور 98 (نظام قدیم)

کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال 1384 تا سال 1397

برای دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان پشت کنکوری نظام قدیم 99 که در پایه های دیپلم و پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شده اند باید همزمان با مهلت ثبت نام کنکور سراسری 99 به آدرس سامانه ای که در همین پست معرفی می شود وارد شوند و نمرات وارد شده در سامانه با نمرات کارنامه خود را تطبیق دهند و در صورت تائید، کد سوابق تحصیلی کنکور 99 خود را دریافت کنند.

چنانچه داوطلب کنکوری نظام قدیم هستید و در خرداد ماه فارغ التحصیل خواهید شد لازم است تا در تیرماه در مهلتی که برای داوطلبان نظام جدید در نظر گرفته می شود،نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 98 اقدام کنید.

داوطلبان در صورت عدم وجود کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود در سایت این سازمان و یا مشاهده اشکال در نمرات سوابق تحصیلی خود مي‌بايست به اداره آموزش و پرورش منطقه اخذ مدرك تحصیلی مراجعه نمايند.

تبصره: دارندگان مدرک پیش‌دانشگاهی سالهای ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ باید طبق بند بالا اقدام کرده و دانش آموزان پیش‌دانشگاهی سال جاری که تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال ۹۹ فارغ‌التحصیل می‌شوند، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام به اطلاعیه پرینت کارت ورود به جلسه کنکور 99 در تاریخ ۳ تیرماه ۹۹ مراجعه کنند.

نحوه ثبت سوابق تحصیلی کنکور 99 برای داوطلبانی که در ترمیم معدل شرکت کرده اند؟

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که در دروس ترمیمی سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی نیز شرکت نموده اند می‌توانند باتوجه به توضیحات فوق برای مشاهده سوابق تحصیلی و نمرات خود اقدام نمایند. (جزئیات کامل ترمیم معدل کنکور 99)

– اطلاعات چه داوطلبانی در سامانه dipcode.medu.ir وجود ندارد؟

در مورد مدرک فارغ التحصیلی دوره متوسطه:

اطلاعات سوابق تحصیلی فردی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي نخواهند بود واطلاعات آنان در سامانه دریافت کد تحصیلی موجود نیست.
الف – فارغ التحصیلان قبل از سال 84
ب – فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصيلان غير رشته هاي نظري (دانشسراهاي تربيت معلم )
ج – فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی قدیم  آموزش متوسطه
د- ديپلمه هاي تطبيقي مدارس غير ايراني خارج از كشور.

در مورد مدرک فارغ التحصیلی دوره پیش دانشگاهی :

اطلاعات سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی فرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي نخواهند بود واطلاعات آنان در این سایت موجود نیست.

الف – فارغ التحصیلان قبل از سال 91

 

– مراحل آموزش دریافت کد سوابق تحصیلی دوزادهم ،سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی برای کنکور 99 

– مرحله 1 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 99

ابتدا باید اطلاعات زیر را داشته باشید و روی یک برگه آن ها را یادداشت کنید:

1- تاریخ تولد

2- کد دانش آموزی

3- کد مقطع

برای بدست آوردن این اطلاعات کارنامه دیپلم ،پیش دانشگاهی یا دوازدهم خود را بررسی کنید.

برای مثال می توانید از نمونه قرار داده شده زیر محل قرارگیری اطلاعات شخصی تان در کارنامه را یادداشت کنید:

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور 98

– مرحله 2 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 99

چنامچه کد منطقه را بدست نیاورده اید می توانید ،به منظور دریافت کد منطقه آموزش و پرورش جهت سوابق تحصیلی 99 به لینک زیر در سایت سازمان سنجش به مراجعه نمایید :

پس از وارد شدن در سایت می توانید کد منطقه آموزش و پرورش مدنظرتان را کسب کنید،برای مثال اصفهان را وارد کنید و کد منطقه مربوط به خودتان را یادداشت کنید

دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 98

– مرحله 3 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 99

اکنون با اطلاعاتی که از مرحله 1 و مرحله 2 بدست آورده اید به سایت زیر مراجعه کنید. و نمرات یا سوابق تحصیلی خود را مشاهده کنید ،چنانچه نمرات به درستی وارد شده است تائید کنید تا به شما کدی داده شود.

اما اگر نمرات شما صحیح نمی باشد و یا نمره درسی به اشتباه وارده شده است باید از تائید آن خودداری واز طریق سامانه و یا مراجعه به آموزش و پرورش پیگیر باشید تا نمرات شما در سامانه اصلاح شود و سپس کد سوابق تحصیلی کنکور 99 خود را دریافت کنید.

آدرس سایت دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99

http://dipcode.medu.ir/studentlogin.aspx?ReturnUrl=studentview.aspx

پس از اینکه به لینک بالا وارد شدید،با صفحه ی زیر مواجه میشید ،که کافیه اطلاعات و مشخصات گفته شده را وارد کنید :

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 98

 

پس از ورود نیز به صفحه مشابه صفحه زیر منتقل می شوید :

همانطور که می بینید مشخصات شما و نمرات دروس نهایی قابل مشاهده است،چنانچه نمرات شما صحیح وارد شده و با کارنامه مطابقت دارد می توانید روی گزینه تایید کلیک کنید تا به شما کد سوابق تحصیلی اختصاص یابد.

نکته مهم : چنانچه نمرات شما در سامانه صحیح نیست به هیچ وجه روی تایید دریافت کد سوابق تحصیلی 99 کلیک نکنید ،بلکه ابتدا به آموزش و پرورش محل سکونت خود مراجعه و در صورت تصحیح نمرات در سامانه بعدا می توانید کد سوابق تحصیلی را دریافت کنید.

 

– مرحله 4 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 99

این مرحله مربوط به دانش آموزانی می باشد که در سال 99 فارغ التحصیل می شوند و یا ترمیم معدل داشته اند

در این مرحله در فاصله 19 تا 21 تیرماه 99 پس از برگزاری کنکور به سایت سازمان سنجش مراجعه خواهید کرد تا نمرات نهایی کسب شده در خرداد ماه 99 را جهت تایید نهایی و اعمال سوابق تحصیلی بررسی کنید.

– فیلم آموزشی دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99

در کلیپ زیر که آماده شده می توانید در 5 مرحله و کمتر از یک دقیقه به راحتی کد سوابق تحصیلی دوازدهم ،سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را دریافت کنید

 

اگر کلیپ بالا برایتان واضح نیست، می توانید آن را دانلود کنید : دانلود

– نکات مهم نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام قدیم و نظام جدید 

 • داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی دیپلم سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی (هر دو مورد) هستند، توجه داشته باشند که باید از سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها دو کد سوابق تحصیلی دریافت کنند.
 • سوابق تحصیلی دانش آموزانی که در سال جاری در دوره پیش دانشگاهی در حال تحصیل هستند و هنوز فارغ التحصیل نشده اند جهت تایید در آخر خرداد 99 در معرض داوطلبان قرارداده خواهد شد و در نیمه اول تیرماه به سازمان سنجش ارائه می شود.
 • عدم اعلام کد سوابق تحصیلی دوازدهم توسط داوطلبان نظام جدید در سایت سازمان سنجش در بازه زمانی مقرر موجب عدم اعمال سوابق تحصیلی در نمره کل نهایی آنان خواهد شد.
 • داوطلبانی که قادر به مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی نیستند یا تناقضی در خصوص نمرات و مشخصات فردی مندرج در اطلاعات آموزش و پرورش خود مشاهده کرده اند، ضروری است که از طریق سامانه: http://dipcode.medu.ir مورد خود را به صورت الکترونیکی در سایت مذکور حداکثر تا شروع ثبت نام مجدد اعلام کنند تا در زمان ثبت نام مجدد، مشکلی نداشته باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
65 نظر
 1. parsa می گوید

  ما که کد سوابق تحصیلی نگرفتیم تکلیف چیه ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پارسا جان
   در حال حاضر سایت دریافت کد سوابق تحصیلی باز هستش میتونید مراجعه کنید و کد سوابق تحصیلی خودتون رو دریافت کنید
   موفق باشید

 2. مجید می گوید

  برای دریافت کد تحصیلی تا مرحله دوم که چک کردن اطلاعات هستش میرم ولی دکمه تایید اطلاعات
  فعال نیست و نمی توانم ادامه بدم لطفا راهنمایی کنید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مجید جان
   شاید مشکل از خود سایت باشه،مجددا چند بار دیگر در زمان های مختلف تست کنید و اگر باز هم مشکل داشت از طریق سیستم پاسخگوی سازمان سنجش و یا مراجعه به آموزش و پروش منطقه خود پیگیری کنید
   موفق باشید.

 3. sam می گوید

  code savabeghe diplom chie mn to site code savabeghe pish danshgahim bod vali bara sabtenam code diplomm mikhad

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سام عزیز
   به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی مراجعه کن ،کافیه کد دانش آموزی و کد منطقه رو در سایت وارد کنی و همچنین گزینه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم رو انتخاب کنی تا به راحتی کد دیپلم رو دریافت کنی و برای ثبت نام کنکور استفاده کنی
   موفق باشید

 4. رامین می گوید

  الان تکلیف چیه بعضی از سایت ها نوشته اند کاردانی رشته ها بدون کنکور هستن نه کارشناسی انها الان این راست یا دروغ اگه فقط اون رشته های سازمان سنجش داده بدون کنکور باشه اونا که از اول هم بدون کنکور بودن پس چرا این همه بزرگش کردن و گفتن 85 درصد دانشگاه ها با رشته بدون ازمون پذیرش میشه و بار و فشار کنکور کم میشه این طوری که داوطلب های رشته تجربی به 800 یا 900 هزار میرسن فشاری که قبلا دوبرار بود میشه ده برابر.
  با تشکر از سایت خوبتون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رامین جان
   این خبری که امسال منتشر شده مبنی بر بدون کنکور شدن 85 درصد رشته ها،یکم زیاد از حد بزرگنمایی شده ،برای سال های قبل هم همین وضعیت بوده ،چون در حال حاضر به غیر از کنکور با هیچ چیز دیگه ای نمیشه داوطلبان تفکیک کرد،هم چنین تا بخواهند بر اساس معدل نفرات رو پذیرش کنن نیاز هست که سه سال متوسط پایانی امتحانات نهایی برگزار بشه که در حال حاضر تنها سال آخر دارای امتحانات نهایی است.
   کاری که امسال کردن تنها بعضی از رشته ها رو اون هم در بعضی از دانشگاه های خاص بدون کنکور قرار دادن که تعدادی از رشته ها و دانشگاه های روزانه هم دیده میشه ولی کماکان رقابت اصلی برای رشته ها و دانشگاه های برتر از طریق کنکور هستش
   برای مشاهده دفترچه ثبت نام بدون کنکور 98 از این لینک و برای مشاهده لیست رشته های روزانه بدون کنکور 98 اینجا را کلیک کنید
   موفق باشید

 5. رامین می گوید

  سلام دوباره خسته نباشید ببخشید شما می دونید چه رشته هایی کاردانی داره من امروز رفته بودم کافی نت واسه کنکور ثبت نام کنم و اونجا گفتن که رشته های کاردانی بدون کنکور است یعنی الان رشته هایی مثل کاردانی فوریت پزشکی یا کاردانی بهداشت عمومی و…. بدون کنکور است یا نه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رامین جان
   رشته های پیراپزشکی و علوم پزشکی چه کاردانی چه کارشناسی بدون کنکور نیستند در حال حاضر ، به نظر میاد حداقل تا چند سال آینده تنها ملاک پذیرش شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه خوب می باشد
   مجددا پیشنهاد می کنیم دو تا مطلب زیر رو کامل بررسی کنید
   برای مشاهده دفترچه ثبت نام بدون کنکور 98 از این لینک و برای مشاهده لیست رشته های روزانه بدون کنکور 98 اینجا را کلیک کنید
   موفق باشید

 6. رویا می گوید

  سلام من دانش اموز مدرسه بزرگسالان هستم و نظام قدیم میخونم خرداد ماه امسال دیپلم میگیرم میتونستم امسال کنکور شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رویا خانم گرامی
   شما باید مدرک پیش داننشگاهی را نیز حداکثر تا شهریور 98 کسب کنید در این صورت مجاز می باشیدو در صورت قبولی می توانید در دانشگاه پذیرفته شوید
   موفق باشید

 7. امیرحسین می گوید

  سلام خسته نباشید.من امسال یازدهم هستم میتونم کنکور شرکت کنم.برای سال بعد مشکلی ایجاد نمیشه؟.سپاس از پاسخ شما.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین جان
   شاید بشه شرکت کرد ولی مسئولیتش با خودتون هست،در ضمن وقتی که بدون آمادگی شزکت می کنید از شرایط سر جلسه کنکور نمی توانید استفاده کافی را ببرید و تنها نقش تماشاگر را خواهید داشت،پیشنهاد می کنیم در آزمون های آزمایشی شرکت کنید
   موفق باشید

 8. آل مهدی می گوید

  سلام
  میخواستم سوابق تحصیلیم ببینم تو کارت ورود به جلسه کنکور گفته لینک سنجش رو سرچ کنم اما چیزی عایدم نشد راهنماییم کنید لطفا

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر دوازدهمی هستید که نتایج امتحاناتتون رو آموزش و پرورش 20 تیر ارسال می کنه،اگر نظام قدیم هستید که به راحتی دیده میشه به این صورت که شما وارد سامانه دریافت کارت که شدید در پایین صفحه چند کادر سبز رنگ وجود داره که در اونجا نوشته شده (مشاهده نمرات ارسالی از آموزش و پرورش) کافیه روی این گزینه کلیک کنید تا نمراتتون رو ببینید،اطلاعات بیشتر کارت ورود به جلسه را در لینک زیر ببینید
   کارت ورود به جلسه کنکور

 9. ali می گوید

  سلام برنامه امتحانات شهریور ماه دوازدهم تجربی روزانه رو اعلام کردن یا نه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   بله منتشر شده و در مطلب بالا کاملا مشخص شده

 10. Paria می گوید

  سلام من امسال دیپلم گرفتم در فرم انتخاب رشته کد سوابق تحصیلیم هست ولی کد سوابق پیش دانشگاهی رو از کجا باید بگیرم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   کد سوابق تحصیلی تو کارت ورود به جلسه یا ثبت نام تون هست اگر پیدا نکردید که از سایت زیر وارد بشید و دوباره بگیرید
   http://dipcode.medu.ir/studentlogin.aspx

 11. رحمان می گوید

  سلام داداش خسته نباشی یه سوال دارم منو راهنمایی کنی ممنونت میشم من سال 84 دیپلم گرفتم اونم فنی و حرفه ای رشته کامپیوتر بعدش کاردانی پیوسته کامپیوتر گرفتم سال 86 و بعد اون هم کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر گرفتم سال 89 من کلا پیش دانشگاهی نخوندم مدرکشم ندارم الان میخام کنکور 99 منحصرا زبان شرکت کنم الان من نمیدونم چطور ثبت نام کنم با لیسانسم یا کاردانیم یا معدل چی رو وارد کنم یا اصلا سوابق تحصیلیم چی وارد کنم موقع ثبت نام کنکور یه مشکلم همین در رابطه با ثبت نامه و مسله دیگه این که کنکور منحصرا زبان هم نظام قدیم و جدید جدا برگزار میشه ؟ و برای من کدوم مناسب تره ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رحمان جان
   در بخشنامه تاثیر معدل کنکور سازمان سنجش اومده که : کسانی که دیپلم رو از سال 84 به بعد تا 98 گرفته اند شامل تاثیر معدل می شوند
   شما برای ثبت نام معدل دیپلم تون در نظر گرفته میشه،با توجه به اینکه دیپلمتون غیر از سه رشته اصلی هست و فنی و حرفه ای گرفتید،تاثیر معدل باز هم براتون در نظر گرفته میشه اما کمتر از سایر رشته ها،به طور مثال اگر تاثیر معدل کنکور تجربی 98 30 درصد بوده برای شما که فنی هست 18 درصد تقریبا در نظر گرفته میشه و باقیش نتیجه کنکورتون موثر هست

   اطلاعات بیشتر از تاثیر معدل کنکور 99 را در لینک زیر بخوانید :
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

   1. رحمان می گوید

    ممنون از پاسختون فقط لطفا ببخشید من حقیقتش چون از درس و مدرسه دور بودم یکم الان گیجم من الان تو مدرکم نگاه کردم زده پایان خرداد ماه سال تحصیلی 83-84 مدرک دیپلم گرفتم و یه معدل کل و یه معدل کتبی نهایی رو دارم تو مدرک دیپلمم الان این شامل تاثیر معدل میشه ؟ و اینکه قضیه سوابق تحصیلی چیه من باید چیکار کنم دقیقا ؟ لطفا بگید ثبت نام کنکور 99 کی هست و من باید موقع ثبت نام با شرایطی که دارم چه فیلدایی همراهم باشه منظورم معدل چی رو وارد کنم و با مدرک کاردانی یا کارشناسی ثبت نام کنم ؟ ایا معدل مدارک کاردانی یا کارشناسی هم نیازه ؟ میدونم سوالاتم زیاده ولی خواهش میکنم جامع راهنماییم کنید بازم ببخشید

    1. پی سی کنکور می گوید

     رحمان جان
     جای نگرانی نداره،شما شرایط رو برای خودتون پیچیده ش نکنید
     شما خرداد 84 فارغ التحصیل شدید پس یعنی شما سوابق تحصیلی میشید و همون معدل کتبی نهایی تون مدنظر هست
     تو زمان ثبت نام در فرم مربوطه معدل کتبی دیپلم تون رو وارد می کنید ،معدل کاردانی و لیسانس تاثیری نداره فقط صرفا جهت تکمیل مشخصات ثبت نام وارد میشه
     زمان ثبت نام کنکور 99
     مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 99

     1. رحمان می گوید

      ممنونم از وقتی که میزارید فقط دو نکته برام سواله الان این سوابق تحصیلی که میگن همون معدل کتبی دیپلمه که موقع ثبت نام وارد میکنم ؟ یا باید کار خاصی انجام بدم منظورم تو سایت خاصی ثبت نام کنم یا نمراتم وارد کنم …؟؟ نکته دوم اینکه من الان نظام قدیم حساب میشم و کنکور زبان در دو نظام برگزار میشه ؟ اگه اره بنظر شما کدوم نظام شرکت کنم بازم شرمنده محبت میکنید پاسخ میدید

      1. پی سی کنکور می گوید

       همون معدل کتبی تون رو وارد می کنید و باید یه کد با عنوان سوابق تحصیلی بگیرید که در این مطلب کامل آموزش داده شده و نمراتتون قبلا وارد شده فقط نیاز هست کد رو بگیرید کد رو هم از اواخر دی یا اوایل بهمن ماه می تونید بگیرید و یادداشت و در فرم ثبت نام وارد کنید،برای شما پیشنهادمون نظام جدید هست،موفق باشید

 12. Shakila می گوید

  سلام خسته نباشید.
  من برای شرکت در کنکور ۹۸ یه بار کد سوابق تحصیلی گرفتم. برای اینکه تو کنکور ۹۹ شرکت کنم بازم باید کد بگیرم یا کد تغییر نمی‌کنه و لازم نیست؟ با توجه به اینکه اون موقع هنوز دیپلمم رو دریافت نکرده بودم و چند وقت پیش گرفتم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شکیلا خانم گرامی
   بهتره برای اطمینان هم شده باز کد سوابق تحصیلی تون رو دریافت کنید و کمتر از ده دقیقه وقتتون رو میگیره

   1. قاسم می گوید

    سلام
    من امسال کنکور دادم(98) و کد سوابق رو گرفتم. من میخوام دوباره کنکور بدم(99) آیا باید دوباره کد رو بگیرم یا نه؟ دیپلم بهمون ندادن و فقط دیپلم موقت بهمون دادن چون من میخواستم برم پیام نور ولی پشیمون شدم مشکلی نداره؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام قاسم جان
     بهتره برای اطمینان دوباره کد رو دریافت کنید چون در کمتر از 5 دقیقه می توانید کد سوابق تحصیلی را دریافت کنید،مهم اینه که فارغ التحصیل شده باشید و دیپلم کامل را گرفته باشید حالا موقت یا اصلی مشکلی به وجود نمیاره برای ثبت نام کنکور 99

 13. سامان می گوید

  سلاممم من نظام جدید هستم و پشت کنکور و آماده برای کنکور ۹۹ موندم ببخشید چنتا سوال داشتم اول اینکه سایت گفته دوتا کد بگیرید هم متوسطه هم پیش دانشگاهیرو میشه بگید چه طوری میشه بعد من می خوام ترمیم معدل کنم قبلش باید کد سوابقرو بگیرم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سامان جان
   این مطلب دقیقا برای همینه که شما چگونه بتوانید کد سوابق تحصیلی را دریافت کنید
   لطفا مجددا چند دقیقه مطلب را به دقت بخوانید تا بتوانید وارد سایت دریافت کد سوابق تحصیلی بشید و بعد از وارد کردن مشخصات و تایید نمرات، کد تاثیر سوابق تحصیلی رو بگیرید
   برای ترمیم معدل هم نیازی به دریافت کد جدید نیست، و خود آموزش و پرورش ارسال می کنه،فقط بعد از اینکه نتیجه امتحانات اومد شما باید بررسی کنید که نمرات ترمیم شده به درستی به سازمان سنجش ارسال شده یا خیر

 14. نگین می گوید

  سلام برای کد سوابق باید یه کد پیش دانشگاهی بگیریم و یه کد متوسطه ؟ مایی که پشت کنکوره نظام جدیدیم مقطعو چی باید وارد کنیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نگین خانم گرامی
   برای کد مقطع ، شما کافیه روی همون گزینه کلیک کنید و داخل منوی باز شده (متوسطه یا سوم دبیرستان،پیش دانشگاهی و متوسطه دوم(نظام جدید) ) رو انتخاب کنید

 15. نگار می گوید

  سلام من پشت کنکور‌۹۸ هستم و می‌خوام‌کنکور‌۹۹ بدم سایت زده دو کد مجزا یکی برای متوسطه و یکی برای پیش دانشگاهی یعنی چی‌

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نگار خانم گرامی
   اگر نظام قدیم هستید باید یک کد رو مخصوص سوم دبیرستان و یک کد رو مخصوص پیش دانشگاهی بگیرید،دو بار وارد سایت مربوطه میشید و برای هر یک از مقاطع سوم و پیش یک جداگانه دریافت می کنید

 16. نگار می گوید

  سایت زده دو کد مجزا بگیرید ینی چی این ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   در کامنت قبلی پاسخ داده شد

 17. رضا می گوید

  مشکلی نداره که کد سوابقمون مثه کد پارسالمون باشه ؟ بعد نکته دوم چنتا کد باید دریافت کنیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   اگر نظام جدید هستید یک کد
   اگر نظام قدیم هستید دو کد
   بهتره برای اطمینان مجددا کد را دریافت کنید و وقت کمتر از ده دقیقه از شما می گیرد

 18. پیام می گوید

  توروخدا کمک کنید من کد سوابق تحصیلیمو دوباره گرفتم مثه همون پارسالیم بود بعد دو تا از درسایی که تویه نهایی افتادم ولی شهریور پاس کردمشون رو دوروس نکرده همونارو گذاشتن حالا چکار کنممممم مننن ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پیام جان
   صبور باشید،بگذارید تا زمان اطلاعیه ثبت نام سازمان سنجش در بهمن ماه، باز می توانید بررسی کنید اگر مشکل داشت که از طریق خود سایت درخواست پیگیری می دهید و در صورت لزوم به آموزش و پرورش منطقه مراجعه می کنید و مشکل حل میشه

 19. شایان می گوید

  سلام من نظام جدید هستم و کد سوابق تحصلیمو یه بار دیگه برای اطمینان گرفتم چنتا از دوروس افتاده ی منو که در شهریور پاس شدمو برام دوروس نکرده بودن باید چکار کنم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   در کامنت قبلی پاسخ داده شد شایان جان

 20. هومن می گوید

  سلام اول اینکه واقعن تشکر میکنم که جواب سوالامو میدین با حوصله واقعن ممنونم بعد می خواستم بگم من نظام جدید هستم و ماه آبان وارد سایت کد سوابق شدم و کدمو گرفتم و مثه پارسال بود و همچنین چنتااز دوروسی که توی شهریور پاس کردم واسم هنوز به همون صورت پاس نشده گذاشته شده بود احساس میکنم خیلی زود وارد سایت سوابق شدم شدم و کدمو گرفتم به نظرتون مشکل پیش میاد واسم که خیلی زود کدمو گرفتم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام هومن جان
   نه هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد،شما باز هم می توانید سایت رو چک کنید و در زمان ثبت نام درخواست بدید از طریق سایت پیگیری میشه و اگر باز هم برطرف نشد نهایتا از طریق حضوری حل میشه

 21. علی می گوید

  سلام بنده خرداد ۹۶ دیپلم تجربی گرفتم و کدسوابقش رو دارم
  و شهریور ۹۸ هم پیش دانشگاهی رو تموم کردم در نوبت شبانه اما سامانه دیپکد سوابق نمیده بهم
  لطفا بگید چیکار کنم خیلی برای کنکور ۹۹ زحمت کشیدم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی عزیز
   نگران نباشید،لطفا مجدد تست کنید،در صورتی که بازم نتونستید طبق راهنما از سامانه سوابق تحصیلی کد پیش دانشگاهی رو دریافت کنید و به (قسمت سنجش آموزش و پرورش)مراجعه کنید تا پیگیری بشه

 22. ممد می گوید

  سلام. الان سامانه برای دریافت کد تحصیلی بازه یا همزمان با زمان ثبت نام کنکور باز میشه؟ من نظام قدیم هستم اما کد رو نمیده!! خیلی نگرانم مشکلی پیش نیاد

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   سامانه بازه مشکلی نداره،لطفا اطلاعاتتون رو یه بررسی کنید که صحیح باشه
   ولی خب باز از چهارشنبه که ثبت نام شروع میشه و نتوانستید وارد سامانه دریافت سوابق تحصیلی بشید،یه مراجعه حضوری به قسمت سنجش آموزش و پرورش منطقه داشته باشید

 23. حسین می گوید

  سلام دانش آموز دوازدهم هستم ،آیا لازمه کد سوابق تحصیل بگیرم الان؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین عزیز
   بله حتما لازمه،شما به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی مراجعه و طبق راهنمای مطلب کد سوابق تحصیلی دوازدهم رو دریافت کنید

   1. M می گوید

    سلام من پشت کنکور نظام جدید هستم لازمه که کدسوابق تحصیلی بگیرم؟؟واگه درسته چه زمانی باید بگیرم؟؟ممنون

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام دوست عزیز
     کد سوابق تحصیلی بله لازمه برای شما،همین الان فرصت مناسبیه کد رو بگیرید و یادداشت کنید در جایی و در زمان ثبت نام در فرم وارد کنید،فقط برخی از داوطلبان هستند که قبل از سال 84 سوابق تحصیلی ندارند

 24. مریم می گوید

  سلام من پشت کنکورنظام جدیدم ایا لازمه کدسوابق تحصیلی بگیرم ؟اگه درسته چه زمانی بایداقدام کنم؟؟

 25. حامد می گوید

  سلام ببخشید ما اگر درسیرو افتاده باشیم و در شهریور پاس کرده باشیم ولی همان نمره پاس نشده رو گذاشته باشن این دورسته یا باید پیگیری کنم ؟ نمره همونه و فقط توی دورش به جای ضمن سال زده تابستانی روزانه کمکم کنید و سوال دوم درسایی که مثلا ۸/۷۵ شدیم و با نمره کلاسی پاس کردمم همون جوری به حالت ۸/۷۵ گذاشتن من استرس دارم تکرو خدا کمک کنید سوال آخرمم اینه من که پشت کنکور نظام جدید هستم ینی کنکور ۹۹ دومین کنکورمه یه کد باید بگیرم؟ دیگه چون بضی جاها خوندم یه کد واسه دیپلم و یه کد واسه پیش دانشگاهی ولی ما اصن پیش داشنگاهی نداشتیم دهم و یازدهن و دوازدهم داشتیم من مقطعمو دوم متوسطه زدم دروروس زدم دیگه ؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حامد عزیز
   اگر نمره هاتون درست نیست،از طریق خود سامانه کد سوابق تحصیلی درخواست مغایرت بدید
   مورد دوم هم تا جایی اطلاع داریم بله نمره ها زیر ده هم مشکلی نداره و به همون صورت ثبت میشه
   مورد سوم هم بله شما داوطلب نظام جدید فقط یک کد سوابق تحصیلی می گیرید

 26. زهرا می گوید

  سلام، من فارغ التحصیل نظام جدید هستم.برای کد مقطع باید کدوم گزینه رو انتخاب کنم؟
  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   اگر دوازدهم هستید و نظام جدید برای دریافت کد سوابق تحصیلی ، قسمت کد مقطع گزینه (متوسطه دوم) را انتخاب کنید

   1. زهرا می گوید

    یک سوال دیگه هم داشتم، متشکرم از پاسخگوییتون…من چندین بار موارد خواسته شده ی توی https://dipcode.medu.ir رو وارد کردم اما هر بار خطا داد و نتونستم وارد شم، باید چکار کنم؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام زهرا خانم گرامی
     فشار زیادی روی سرورشون هست
     نگران نباشید و بعد از ساعاتی درست میشه،نهایتا چند بار پشت سر هم بدون وی پی ان تست کنید،نهایتا اگر نشد صبح زود انجام بدید

 27. سهیل می گوید

  ببخشید یه سوال. من دارم ثبت نام میکنم برای کنکور ۹۹ اشکال نداره سریالهای ثبت نامو با کارت صاحب کافینت بخرمممم ؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سهیل جان
   نه مشکلی نداره

 28. احمد می گوید

  سلام من در مدارس غیر ایرانی درس خوندم و فارغ التحصیل شدم برای ثبت نام کنکور ازم کد سوابق میخاد ولی وقتی میرم به سایت سوابق میگه سوابق نداری ولی تو ثبت نام ازم کد سوابق دیپلم میخاد

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمد جان
   ابتدا از طریق سایت درخواست مغایرت و پیگیری بدید
   و اگر باز هم نشد این مورد رو حضوری از واحد سنجش آموزش و پرورش منطقه سوال کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*