تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم دوازدهم و سوم دبیرستان کنکور 1400 + آموزش تصویری

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور
کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰ نظام جدید و نظام قدیم

پی سی کنکور: سوابق تحصیلی که در حال حاضر شامل نمرات امتحانات نهایی سال های آخر مقطع متوسطه می باشد و یکی از عوامل مهم در رتبه دهی کنکور و قبولی دانشگاه می باشد.میزان تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 1400 هر ساله توسط سازمان سنجش مشخص می شود،اما برای بهره مندی از سوابق تحصیلی باید کد آن را دریافت و در فرم ثبت نام سازمان سنجش وارد کنید، ما نیز در این مطلب قصد داریم تا شما داوطلبان عزیزان را با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰ دوازدهم و پیش دانشگاهی و دیپلم سوم دبیرستان و تشریح تمامی مراحل دریافت آن آشنا کنیم،پس با ما همره باشید.

– تاریخ و زمان دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 1400

– زمان دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم کنکور 1400

کد سوابق تحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم نظام جدید (3-3-6)

 • دانش آموزان دوازدهمی که در سال تحصیلی جدید (سال 1400) فارغ التحصیل می شوند

دانش آموزان دوزادهمی که در حال تحصیل پایه دوازدهم هستند و در خرداد ماه 1400 فارغ التحصیل می شوند،این داوطلبان باید در دی و یا بهمن (تاریخ دقیق اطلاع داده می شود) اطلاعات و مشخصات شخصی خود ر در سامانه تایید کنند و کد دریافتی را در هنگام ثبت نام در کنکور 1400 در فرم مربوطه وارد کنند.

مرحله دوم اما برمی گردد به پس از برگزاری کنکور 1400 ،زمانی که شما در امتحانات نهایی خرداد ماه 1400 شرکت کرده اید و نمرات شما آماده است،و در این بازه باید به سایت سنجش وارد شوید و نمراتتان را که از طرف آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال شده را تایید کنید.

 

 • دانش آموزان دوازدهمی که فارغ التحصیل و یا پشت کنکوری هستند

برای دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان پشت کنکوری دوزادهم کنکور 1400 که در پایه دوزادهم فارغ التحصیل شده اند باید همزمان با مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ به آدرس سامانه ای که در همین پست معرفی می شود وارد شوند و نمرات وارد شده در سامانه با نمرات کارنامه خود را تطبیق دهند و در صورت تائید، کد سوابق تحصیلی کنکور 1400 خود را دریافت کنند.

داوطلبان در صورت عدم وجود کد سوابق تحصیلی  خود در سایت این سازمان و یا مشاهده اشکال در نمرات سوابق تحصیلی خود مي‌بايست به اداره آموزش و پرورش منطقه اخذ مدرك تحصیلی مراجعه نمايند. بديهي است.

 

– زمان دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور 1400 (نظام قدیم)

کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال 1384 تا سال 1397

برای دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان پشت کنکوری نظام قدیم ۱۴۰۰ که در پایه های دیپلم و پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شده اند باید همزمان با مهلت ثبت نام کنکور سراسری 99 به آدرس سامانه ای که در همین پست معرفی می شود وارد شوند و نمرات وارد شده در سامانه با نمرات کارنامه خود را تطبیق دهند و در صورت تائید، کد سوابق تحصیلی کنکور 1400 خود را دریافت کنند.

چنانچه داوطلب کنکوری نظام قدیم هستید و در خرداد ماه فارغ التحصیل خواهید شد لازم است تا در تیرماه در مهلتی که برای داوطلبان نظام جدید در نظر گرفته می شود،نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰ اقدام کنید.

داوطلبان در صورت عدم وجود کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود در سایت این سازمان و یا مشاهده اشکال در نمرات سوابق تحصیلی خود مي‌بايست به اداره آموزش و پرورش منطقه اخذ مدرك تحصیلی مراجعه نمايند.

تبصره: دارندگان مدرک پیش‌دانشگاهی سالهای ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ باید طبق بند بالا اقدام کرده و دانش آموزان پیش‌دانشگاهی سال جاری که تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال 1400 فارغ‌التحصیل می‌شوند، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام به اطلاعیه پرینت کارت ورود به جلسه کنکور 1400  در تاریخ 7 تیرماه 1400 مراجعه کنند.

نحوه ثبت سوابق تحصیلی کنکور 1400 برای داوطلبانی که در ترمیم معدل شرکت کرده اند؟

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که در دروس ترمیمی سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی نیز شرکت نموده اند می‌توانند باتوجه به توضیحات فوق برای مشاهده سوابق تحصیلی و نمرات خود اقدام نمایند. (جزئیات کامل ترمیم معدل کنکور 1400)

– اطلاعات چه داوطلبانی در سامانه dipcode.medu.ir وجود ندارد؟

در مورد مدرک فارغ التحصیلی دوره متوسطه:

اطلاعات سوابق تحصیلی فردی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي نخواهند بود واطلاعات آنان در سامانه دریافت کد تحصیلی موجود نیست.
الف – فارغ التحصیلان قبل از سال 84
ب – فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصيلان غير رشته هاي نظري (دانشسراهاي تربيت معلم )
ج – فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی قدیم  آموزش متوسطه
د- ديپلمه هاي تطبيقي مدارس غير ايراني خارج از كشور.

در مورد مدرک فارغ التحصیلی دوره پیش دانشگاهی :

اطلاعات سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی فرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي نخواهند بود واطلاعات آنان در این سایت موجود نیست.

الف – فارغ التحصیلان قبل از سال 91

 

– مراحل آموزش دریافت کد سوابق تحصیلی دوزادهم ،سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی برای کنکور 1400 

– مرحله 1 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1400

ابتدا باید اطلاعات زیر را داشته باشید و روی یک برگه آن ها را یادداشت کنید:

1- تاریخ تولد

2- کد دانش آموزی

3- کد مقطع

برای بدست آوردن این اطلاعات کارنامه دیپلم ،پیش دانشگاهی یا دوازدهم خود را بررسی کنید.

برای مثال می توانید از نمونه قرار داده شده زیر محل قرارگیری اطلاعات شخصی تان در کارنامه را یادداشت کنید:

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور 98

– مرحله 2 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1400

چنامچه کد منطقه را بدست نیاورده اید می توانید ،به منظور دریافت کد منطقه آموزش و پرورش جهت سوابق تحصیلی 1400 به لینک زیر در سایت سازمان سنجش به مراجعه نمایید :

پس از وارد شدن در سایت می توانید کد منطقه آموزش و پرورش مدنظرتان را کسب کنید،برای مثال اصفهان را وارد کنید و کد منطقه مربوط به خودتان را یادداشت کنید

دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 98

– مرحله 3 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1400

اکنون با اطلاعاتی که از مرحله 1 و مرحله 2 بدست آورده اید به سایت زیر مراجعه کنید. و نمرات یا سوابق تحصیلی خود را مشاهده کنید ،چنانچه نمرات به درستی وارد شده است تائید کنید تا به شما کدی داده شود.

اما اگر نمرات شما صحیح نمی باشد و یا نمره درسی به اشتباه وارده شده است باید از تائید آن خودداری واز طریق سامانه و یا مراجعه به آموزش و پرورش پیگیر باشید تا نمرات شما در سامانه اصلاح شود و سپس کد سوابق تحصیلی کنکور 1400 خود را دریافت کنید.

آدرس سایت دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 1400

http://dipcode.medu.ir/studentlogin.aspx?ReturnUrl=studentview.aspx

پس از اینکه به لینک بالا وارد شدید،با صفحه ی زیر مواجه میشید ،که کافیه اطلاعات و مشخصات گفته شده را وارد کنید :

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 98

 

پس از ورود نیز به صفحه مشابه صفحه زیر منتقل می شوید :

همانطور که می بینید مشخصات شما و نمرات دروس نهایی قابل مشاهده است،چنانچه نمرات شما صحیح وارد شده و با کارنامه مطابقت دارد می توانید روی گزینه تایید کلیک کنید تا به شما کد سوابق تحصیلی اختصاص یابد.

نکته مهم : چنانچه نمرات شما در سامانه صحیح نیست به هیچ وجه روی تایید دریافت کد سوابق تحصیلی 99 کلیک نکنید ،بلکه ابتدا به آموزش و پرورش محل سکونت خود مراجعه و در صورت تصحیح نمرات در سامانه بعدا می توانید کد سوابق تحصیلی را دریافت کنید.

 

– مرحله 4 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1400

این مرحله مربوط به دانش آموزانی می باشد که در سال 99 فارغ التحصیل می شوند و یا ترمیم معدل داشته اند

در این مرحله در فاصله 19 تا 21 تیرماه 99 پس از برگزاری کنکور به سایت سازمان سنجش مراجعه خواهید کرد تا نمرات نهایی کسب شده در خرداد ماه 99 را جهت تایید نهایی و اعمال سوابق تحصیلی بررسی کنید.

– فیلم آموزشی دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰

در کلیپ زیر که آماده شده می توانید در 5 مرحله و کمتر از یک دقیقه به راحتی کد سوابق تحصیلی دوازدهم ،سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را دریافت کنید

 

اگر کلیپ بالا برایتان واضح نیست، می توانید آن را دانلود کنید : دانلود

– نکات مهم نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰ نظام قدیم و نظام جدید 

 • داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی دیپلم سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی (هر دو مورد) هستند، توجه داشته باشند که باید از سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها دو کد سوابق تحصیلی دریافت کنند.
 • سوابق تحصیلی دانش آموزانی که در سال جاری در دوره پیش دانشگاهی در حال تحصیل هستند و هنوز فارغ التحصیل نشده اند جهت تایید در آخر خرداد 99 در معرض داوطلبان قرارداده خواهد شد و در نیمه اول تیرماه به سازمان سنجش ارائه می شود.
 • عدم اعلام کد سوابق تحصیلی دوازدهم توسط داوطلبان نظام جدید در سایت سازمان سنجش در بازه زمانی مقرر موجب عدم اعمال سوابق تحصیلی در نمره کل نهایی آنان خواهد شد.
 • داوطلبانی که قادر به مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی نیستند یا تناقضی در خصوص نمرات و مشخصات فردی مندرج در اطلاعات آموزش و پرورش خود مشاهده کرده اند، ضروری است که از طریق سامانه: http://dipcode.medu.ir مورد خود را به صورت الکترونیکی در سایت مذکور حداکثر تا شروع ثبت نام مجدد اعلام کنند تا در زمان ثبت نام مجدد، مشکلی نداشته باشند.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8901

ممکن است شما دوست داشته باشید
108 نظر
 1. آهو می گوید

  سلام
  وارد سایت دیپ کد شدم همه اطلاعات درسته فقط جلوی معدل کل و معدل کتبی 0 نوشته الآن باید عدم تایید اطلاعات رو بزنم؟ چی کار کنم الآن؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام به شما
   اگر برای دوستاتون هم به همین شکل هست که مشکلی نداره، اگر نیست از طریق خود سایت درخواست اصلاح بدید

 2. فاطمه می گوید

  سلام وقت بخیر من تازه سال دوازدهمم تموم شده و امروز که سایت دیپ کد رو چک کردم نمراتمو زده بود و اطلاعاتمم درست بود اما معدلم رو ۰ زده بود و بعد از تایید برام کد سوابق تحصیلی رو زد در حالی که دوستام دیگه نیاز به تایید نداشتن و بعد از ورود به سایت واسش همه چیز رو بالا اورد کد سوابق تحصیلی هم زده بود و زده بود تو بهمن ماه مشخصات تایید شده خواستم ببینم من که الان تایید رو زدم مشکلی پیش نمیاد و موقع ثبت نام هم کافی کد سوابق تحصیلیمو زده (ممکنه کافی نت کد رو واسم نزده باشه)
  و اینکه نمراتم با این حال روی کنکورم اثر میذاره
  میشع لطفا راهنماییم کنین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   اگر اسکرین بگیرید و ارسال کنید بهتر متوجه منظورتون میشیم
   در کل اگر مشخصات صحیح هست اعم از مشخصات شخصی و لیست نمره و معدل تایید کنید و برای سنجش ارسال میشه و در کنکور هم تاثیر داده میشه

 3. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید در فایل دریافت کارت کنکور سراسری ۱۴۰۰ برای من نوشته بود مشمول سوابق تحصیلی هستید ولی سوابق تحصیلی شما به سازمان سنجش ارسال نشده و همچنین نوشته بود مشمول اعمال سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نیستید ، من باید چیکار کنم ؟ هنوز به ما کارنامه سال دوازدهم ندادن و من بجای معدل پایه دوازدهم معدل پایه یازدهم و نوشتم ممنون میشم کمکم کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   در چند روز آینده، برای سنجش ارسال میشه و شما نیاز هست که تایید کنید
   و الانم مشکلی برای شما وجود نداره

 4. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید در فایل دریافت کارت کنکور سراسری ۱۴۰۰ برای من نوشته بود مشمول سوابق تحصیلی هستید ولی سوابق تحصیلی شما به سازمان سنجش ارسال نشده و همچنین نوشته بود مشمول اعمال سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نیستید ، من باید چیکار کنم ؟ هنوز به ما کارنامه سال دوازدهم ندادن و من بجای معدل پایه دوازدهم معدل پایه یازدهم و نوشتم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   در همین روزها آموزش و پرورش اطلاعات امتحانات خرداد رو به سنجش ارسال میکنه و شما باید تایید کنید همین

 5. زهرا می گوید

  سلام من ریاضی دوازدهمم رو دی ماه با تک ماده قبول شدم، الان رفتم کارت کنکور رو ببینم دیدم قسمت سوابق تحضیلی پیش دانشگاهی یا همون دوازدهم خالیه. چیکار باید بکنم ممنون میشم بهم بگین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   به ‌اطلاع‌ متقاضيان تمامي گروه هاي آزمايشي آزمون سراسری سال 1400 در خصوص توضیحات قسمت ج بند 1 اطلاعيه‌ مورخ 29/03/1400(پرینت کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1400) می رساند فايل سوابق تحصيلي دانش آموزان سال آخر دبيرستان از تاريخ 19/04/1400 لغايت 21/04/1400 براي مشاهده در درگاه اطلاع رساني اين سازمان قرار خواهد گرفت.
   متقاضيان در صورتي که مغايرتي در اطلاعات سوابق تحصيلي خود مشاهده نمودند لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذکور حداكثر تا تاريخ 22/04/1400 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرك تحصيلي خود مراجعه و از آن طريق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند. در غیر این صورت در مرحله اعلام نتایج اولیه این آزمون با همان سوابق و اطلاعات موجود گزینش علمی آنان انجام خواهد شد.

 6. محمد می گوید

  – فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصيلان غير رشته هاي نظري چجوری باید کد سوابق تحصیلی بگیرم من نتونستم ثبت نام کنم من سال 93متوسطه خوندم تموم شده ترو خدا کمکم کنین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد عزیز
   شما اگر قبل 95 دیپلم فنی و حرفه ای گرفتید، کد سوابق تحصیلی ندارید

 7. سحر می گوید

  سلام ،من دانش آموز نظام قدیم هستم و دیپلم انسانی دارم اما چند درس از دوره پیش دانشگاهیم پاس نکردم و برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ اقدام کردم ولی کد سوابق پیش دانشگاهیم در سایت وجود نداره میشه راهنماییم کنین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سحر خانم گرامی
   خب شما باید اون چند درس رو هم پاس کنید و در نتیجه شما باید تطبیق بدید به نظام جدید و امتحانات را در دوازدهم پاس کنید و مدرک دیپلم نظام جدید دریافت کنید

 8. یونس می گوید

  سلام خدمت شما
  من وارد سایت سوابق تحصیلی که میشم هم معدل کل و هم کتبی رو 0 نوشته فارغ التحصیل هستم، کجا باید درخواست مغایرت بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام یونس عزیز
   می توانید داخل سایت درخواست مغایرت بدید ؛ البته این امکان هم وجود دارد که سامانه بروز نشده باشد به همین دلیل معدل شما 0 وارد شده

 9. نفیسه می گوید

  سلام معدل کل دیپلمم رو از کدوم سایت بگیرم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نفیسه خانم گرامی
   داخل مدرک دیپلمتون درج شده
   سایت سوابق تحصیلی رو هم چک کنید :
   https://dipcode.medu.ir/

 10. محمد می گوید

  سلام چرا سایت سوابق تحصیلی باز نمیشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   گهگاه دچار مشکل میشه،نگران نباشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]