TAMLAND

مدابوک

تام لند

شرایط ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت و تیر چیه؟ (نظام جدید و نظام قدیم)

شرایط شرکت در کنکور سراسری 1400
شرایط ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

اگر شما هم داوطلب کنکور ۱۴۰۳ هستید، لازم است که آخرین شرایط ثبت نام در کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ و شرایط شرکت در کنکور تیر ۱۴۰۳ را مطالعه کنید. در ادامه آخرین شرایط دفترچه ثبت نام را برای شما داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم در رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان ارائه می کنیم.

این مطلب در حال حاضر پیش نویس می باشد و در 20 آبان همزمان با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور 1403 آپدیت می شود

– شرایط عمومی ثبت نام در کنکور اردیبهشت 1403 و تیر 1403

الف) عدم احراز عناد (نه اعتراض نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.)

تبصره : در صورتی که متقاضی سابقا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر نظر او احراز شود.

ب) نداشتن سابقه عضویت خود و وابستگان آن ها در سازمانهای غیرقانونی، فراماسونری.

ج) عدم احراز فساد اخلاقی

د) عدم اعتیاد به مواد مخدر.

 

– شرایط اختصاصی شرکت در کنکور اردیبهشت 1403 و تیر 1403 :

بند الف شرایط کنکور دی ۱۴۰۱ :

داشتن با دریافت گواهینامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یاترمی واحدی) ویادیپلم نظام آموزشی جدید ( ۶- ۳ – ۳ اعم از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش) حداکثر تا تاریخ 1402/ 6 / 31 و یا دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه و با داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

تبصره ۱: ثبت نام و ادامه تحصیل پذیرفته شدگان، در رشته هایی که پذیرش آنان از نیمسال دوم سال تحصیلی 1403-1402 آغاز می شود به شرط دریافت مدرک تحصیلی دیپلم نظام آموزشی جدید ۶ – ۳ – ۳ و یا پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی حداکثر تا تاریخ 1402/ 11 / 30 ، بلامانع می باشد.

تبصره 2: دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته و همچنین آن دسته از متقاضیان مذکور که حداکثر تا 1402/ 6 / 31 در مقطع کاردانی فوق دیپلم فارغ التحصیل می شوند، حق ثبت نام در آزمون سراسری را خواهند داشت.

تبصره 3: فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت بهداشت (مشمولین خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان) در مقطع کاردانی که باید حداکثر تا تاریخ 1402/ 6 / 31 و یا 1402/ 11 / 30 (در صورت قبولی در رشته هایی که پذیرش آنان از نیمسال دوم تحصیلی 1403-1402 آغاز می گردد) خدمات خود را شروع نکرده باشند، چنانچه در مقطع دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پذیرفته شوند، می توانند خدمات موضوع این قانون را پس از اتمام تحصیل با مقطع جدید به انجام برسانند.بدیهی است در صورت انجام قسمتی از خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، موظف به انجام مابقی خدمات پس از فراغت از تحصیل در مقطع جدید خواهد بود

تبصره 4: فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های تحصیلی گروههای آموزشی غیر پزشکی حداکثر تا تاریخ 1402/ 6/ 31 به شرطی می توانند در آزمون سراسری سال 1402 شرکت نمایند که تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند

تبصره 5: فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی بهداشت دهان، تکنسین سلامت دهان، پرستاری دندانپزشکی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان نمی باشند.

تبصره 6 : بر اساس مصوبه جلسه 548 مورخ 1383/7/28 شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان دوره سطح 1 را گذرانده باشد و یا تا تاریخ 31/16/1401 فارغ التحصیل می شوند، منحصرا می توانند در گروه آزمایشی علوم انسانی ثبت نام و در آزمون آن شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی،ادامه تحصیل دهند. این دسته از متقاضیان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط حوزه های علمیه  صادر گردیده است در اختیار داشته باشند.

 

بند ب شرایط کنکور ۱۴۰۳ :

پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال 1401 می توانند، در آزمون سراسری 1402 ثبت نام و شرکت نمایند. ضمنا متقاضیان مذکور و نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره های روزانه و غیر روززانه ( نوبت دوم «شبانه» و، دانشگاه آزاد اسلامی، مجازی، شهریه پرداز و پردیس خودگردان، پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی « غیر دولتی – غیر انتفاعی» همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی(پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد(پیوسته و ناپیوسته) و دکتری عمومی یا تخصصی ، برای شرکت در آزمون سراسری 1402 به شر نداشتن مشکل نظام وظیفه( برای برادران) می توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل ،برای آزمون سراسری 1402 ثبت نام نمایند و در صورت قبولی، باید از رشته قبولی خود انصراف داده و فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند.لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته محل قبولی خود را ندارند و هم چنین دانشجویان شاغل به تحصیل مقطع کاردانی(فوق دیپلم) که حداکثر تا تاریخ 31/6/1402 فارغ التحصیل می شوند، برای ثبت نام و شرکت در این آزمون نیازی به انصراف ندارند.

تبصره 1 : دانشجویان دوره های فوق که از معافیت تحصیل استفاده می کنند، به منظور ثبت نام و شرکت مجدد در آزمون سراسری لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظیفه عمومی توجه و بر اساس آن ضوابط اقدام کنند.

 

تبصره 2 : دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع موارد مرتبط آیین نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی) را دریافت نموده اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل با مؤسسه ذی ربط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذی ربط و در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برای برادران) حق ثبت نام داشته و محدودیتی در انتخاب رشته ندارند. این دسته از متقاضیان می توانند تمامی تعهدات مربوط را پس از اتمام تحصیلات خود به صورت یکجا به انجام برسانند.

(بیشتر بخوانید نحوه انصراف و شرکت مجدد در کنکور سراسری 1401)

 

تبصره 3 : دانشجویان دوره های فوق که از معافیت تحصیل استفاده می کنند، به منظور ثبت نام و شرکت مجدد در آزمون سراسری لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظیفه عمومی توحه و بر اساس آن ضوابط اقدام کنند.

 

بند ج شرایط کنکور ۱۴۰۳:

دانش آموختگان مقطع کارشناسی در صورت شرکت مجدد در آزمون سراسری و قبولی با رعایت شرایط ذیل این بند میتوانند ادامه تحصیل دهند :

1- فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت بهداشت ( مشمولین خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در مقطع کارشناسی باید حداکثر تا تاریخ 1402/ 6 / 31 و یا 1402/ 11 / 30 (در صورت قبولي در رشته هايي که پذيرش آنان از نيمسال دوم تحصيلي 1403 – 1402 آغاز مي گردد) خدمات خود را شروع نکرده باشند، چنانچه در مقطع دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پذیرفته شوند، می توانند خدمات موضوع این قانون را پس از اتمام تحصیل با مقطع جدید به انجام برسانند.بدیهی است در صورت انجام قسمتی از خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، موظف به انجام مابقی خدمات پس از فراغت از تحصیل در مقطع جدید می باشند.

۲- دارا نبودن هر گونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاههای اجرایی، تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم

٣- نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه.

 

بند د شرایط کنکور ۱۴۰۳ :

دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و پیوسته کلیه رشته های تحصیلی و دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دکتری حرفه ای دامپزشکی متقاضی تحصیل مجدد، می توانند با رعایت شرایط زیر از طریق قبولی در آزمون سراسری در مقطع دکتری عمومی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل نمایند و محدودیتی در انتخاب دوره های مختلف (روزانه و شهریه پرداز) ندارند.

1- انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان برای مشمولین این قانون الزامی است.

۲- دارا نبودن هر گونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاههای اجرایی و عدم دارا بودن تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم

٣- نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه

 

بند هـ شرایط کنکور ۱۴۰۳ : 

انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان برای فارغ التحصیلان رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت الزامی است.

 

خب به پایان مطلب شرایط شرکت در کنکور سراسری 1403 رسیدیم، در راستای آگاهی بیشتر می توانید از مطالب مدارک لازم برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ دیدن کنید.

 

منبع : دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ منتشر شده توسط سازمان سنجش

ممکن است شما دوست داشته باشید
175 نظر
 1. ناشناس می گوید

  سلام آیا کسی که مدرک کاردانی دامپزشکی دارد میتواند در کنکور سراسری شرکت کند و وارد رشته هایی از قبیل کارشناسی هوشبری٬علوم آزمایشگاهی و.. بشود؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آقا هستید یا خانوم
   کی فارغ التحصیل شدید
   پایان خدمت دارید یا خیر

 2. محمد می گوید

  سلام وقت بخیر خسته نباشید من الان ترم آخر کارشناسی هستم می‌خوام کنکور ۱۴۰۳شرکت کنم آیا میتونم شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   یه موردی هم هست، با مدرک کارشناسی نمی توانید به عقب برگردید تا زمانی که کارت پایان خدمت نگرفتید
   در صورت انصراف احتمال زیاد مشکلی نیست

 3. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید نظام قدیم رشته تجربی تاثیر نمرات امتحان نهایی و پیش دانشگاهی به چه صورت هست
  و اینکه میگن دروس عمومی حذف شده در کنکور اونا به چه صورته
  و اینکه برای ماهم ترمیم معدل برگزار میکنن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   این مطلب رو بخونید
   اگر پاسخ نگرفتید همونجا مطرح بفرمایید :
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

 4. ناشناس می گوید

  سلام من سال ۹۲دیپلم تجربی گرفتم، الان بخوام برای کنکور تجربی ۴۰۳ثبت نام کنم
  امکانش هست؟ یا باید حتما قبل ثبت نام تطبیق دیپلم انجام بدم وگرنه امکان ثبت نام نیست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله
   نه نیازی به تطبیق دیپلم نیست

  2. ناشناس می گوید

   سلام من نظام قدیم هستم. برای ثبت نام کنکور قسمت معدل یازدهم رو باید چی وارد کنم؟

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام
    معدل سوم رو بزنید

 5. شبنم می گوید

  سلام ببخشید من سال۴۰۲ کنکور دادم و الان شبانه ام اگر در حین تحصیل دوباره کنکور بدم اما از بین رشته هایی که انتخاب کردم چیزی قبول نشم میتونم برگردم به همون رشته شبانه و ادامه تحصیل بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر انصراف ندید پس مشکلی هم نیست

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]