فهرست کد نظام وظیفه کنکور 99 + جزئیات

کد وضعیت نظام وظیفه برای کنکور 99 سراسری 

کد نظام وظیفه برای کنکور 99 سراسری 

پی سی کنکور : نظام وظیفه همواره یکی از موراد مهم در ثبت نام داوطلبان پسر در کنکور سراسری می باشد، و در توضیحات دفترچه ثبت نام کنکور 99 بخشی به معرفی کدهای نظام وظیفه کنکور سراسری 99 برای داوطلبان مرد اختصاص دارد.

بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، داوطلبان «مرد» برای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ لازم است یکی از شرایط زیر را دارا بوده و کد مربوط را در بند ۴۵ فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند

– مقررات وظیفه عمومی داوطلبان کنکور سراسری 99

بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، داوطلبان «مرد» برای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ لازم است یکی از شرایط زیر را دارا بوده و کد مربوط را در بند ۴۵ فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند

کد نظام وظیفه 1) دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند

کد نظام وظیفه 2) دارا بودن کارت معافیت دائم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثار گران و موارد خاص)

کد نظام وظیفه 3) مشمولان دارای برگ معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی، كفالت و سایر…) در مدت اعتبار آن

کد نظام وظیفه 4) متولدین سال ۱۳۵۴ و قبل از آن، این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت نام کارت معافیت دائم هوشمند (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری را ارائه نمایند؛

کد نظام وظیفه 5) دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی که به صورت حضوری و پیوسته مشغول به تحصیل بوده و تا تاریخ ۹۹/ ۶ / ۳۱ در سنوات مجاز تحصیلی (حداکثر ۲۰ سالگی تمام)، فارغ التحصیل می شوند

کد نظام وظیفه 6) فارغ التحصیلان مقطع متوسطه ( نظام جدید ۳-۳-۶ و یا دارای مدرک پیش دانشگاهی) به شرط اتمام تحصیل حداکثر تا ۲۰ سالگی به صورت پیوسته و حضوری (مدارس روزانه، بزرگسالان و آموزش از راه | دور) و در صورتی که وارد غیبت نشده باشند؛

تبصرہ: دانش آموزانی که دوره متوسطه (سال اول متوسطه) را از مهر ۹۱ آغاز کرده باشند، سقف مجاز سنوات تحصیلی آنان حداکثر تا پایان ۲۰ سالگی خواهد بود.

کد نظام وظیفه 7) دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (قبل از ۱۸ سالگی تمام موفق به دریافت پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام جدید ۳-۳-۶ شده باشند، به شرط نداشتن غیبت؛

توضیح: دانش آموزانی که در سن ۱۷ سالگی و قبل از سن مشمولیت موفق به دریافت دیپلم یا پیش دانشگاهی می شوند، چنانچه حداکثر تا شش ماه پس از رسیدن به سن مشمولیت (۱۸ سالگی تمام وارد دانشگاه شوند، مجاز به ادامه تحصیل می باشند؛ در غیر این صورت به دلیل ورود به غیبت، مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود. مگر اینکه در مهلت شش ماه معرفی، خود را از طریق یکی از دفاتر پلیس +۱۰ به وظیفه عمومی معرفی کرده و در هنگام پذیرش در دانشگاه دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند.

تبصرہ: افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی یا پذیرش در دانشگاه است، لازم است برابر ضوابط مربوط نسبت به تمديد موعد اعزام خود اقدام نمایند. در غیر این صورت به دلیل ورود به غیبت، شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد. در ضمن افرادی که در موعد اعزام (مندرج در برگ آماده به خدمت به خدمت اعزام می شوند در صورت پذیرش در مقطع کارشناسی و بالاتر، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.

کد نظام وظیفه 8) کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت) بدون غیبت اولیه دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام جدید ۳-۳-۶ حضوری و پیوسته دانش آموز رسمی) به شرطی که در مقطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند؛

کد نظام وظیفه 9) کارکنان وظیفه ای که خدمت دوره ضرورت آنان تا تاریخ ۱۳۹۶/ ۶ / ۳۱ به پایان می رسد این دسته از افراد باید به هنگام ثبت نام در دانشگاه، گواهی یا کارت پایان خدمت ارائه نمایند)؛

کد نظام وظیفه 10) طلاب علوم دینی دارنده مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی دارای معافیت تحصیلی حوزه به شرطی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان یا اصفهان تأیید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیلی حوزه اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است. بدیهی است هر موقع که حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه ای را خاتمه یافته اعلام نماید، ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی دانشگاهی است. این گونه دانشجویان برای ثبت نام در هر ترم تحصیلی باید موافقت نامه حوزه علمیه مربوط را ارائه نمایند؛

کد نظام وظیفه 11) کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از سازمان مربوط برای ادامه تحصیل

کد نظام وظیفه 12) دانشجویان انصرافی در صورتی که در سقف سنوات تحصیلی اولیه، موضوع تبصره ۱ ماده ۳۳ قانون، انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد. مضافا مشروط به اینکه قبلا (از تاریخ ۱۳۹۰/ ۸ /۲۲ به بعد) از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند.

– تذکرات مهم کدهای نظام وظیفه ثبت نام کنکور سراسری 99

۱) مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در آن، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاهها مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.

۲) دانشجویان اخراجی دانشگاهها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا دریافت معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند (به جز افرادی که قبل از ورود به سن مشمولیت اخراج شده اند).

۳) مشمولانی که در مقطع کاردانی فارغ التحصیل شده اند، مجاز به شرکت در آزمون سراسری نمی باشند. این افراد فقط می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی ناپیوسته) تحصیل خود را ادامه دهند.

۴) معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار صادر می شود. بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطع مجاز به تحصیل مجدد در همان مقطع نمی باشند. ضمنا تأکید می گردد فارغ التحصیلان مشمول مقطع کاردانی مجاز به شروع به تحصیل در مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته نمی باشند و نیز فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مشمول مجاز به شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی نیستند.

۵) ترخیص سربازان حین خدمت صرفا جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر مجاز بوده و ترخیص آنان جهت تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نیست.

۶) دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند، در طول تحصیلات دانشگاهی (از دیپلم تا دکتری) فقط یک بار مجاز به انصراف می باشند، مشروط به اینکه در سنوات اولیه تحصیلی انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصیل مجدد بیش از یک سال سپری نشده باشد.

۷) دانشجویان مقاطع کارشناسی و بالاتر پیوسته که با دریافت مدرک مقطع پایین تر از ادامه تحصیل انصراف و یا اخراج می گردند، تا پایان خدمت دوره ضرورت یا دریافت معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند. مگر با رعایت تبصره ۱ ماده 7 آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی مشروط به رعایت سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه مقطع فارغ التحصیل شده، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر شناخته شوند (یعنی مقطع معادل کاردانی را حداکثر در 2/5 سال فارغ التحصیل شده باشند).

۸) کارکنان وظیفه (سربازان حین خدمت) مجاز به تحصیل هم زمان با انجام خدمت نیستند. این افراد در صورت قبولی در دانشگاه و داشتن شرایط ادامه تحصیل، از خدمت ترخیص خواهند شد.

۹) دانش آموزانی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی، پس از ورود به سال مشمولیت در ماه های خرداد یا شهریور هرسال به عنوان دانش آموز رسمی فارغ التحصیل می شوند، چنانچه تا پایان شهریور سال آینده در دانشگاه پذیرفته شوند، فاقد غیبت بوده و از معافیت تحصیلی استفاده خواهند کرد.

مثال: دانش آموز متولد ۱۳۸۰ و قبل از آن که در خرداد یا شهریور ۱۳۹۸ در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی طی سنوات مجاز تحصیلی (یعنی حداکثر تا ۲۰ سالگی تمام فارغ التحصیل حضوری می شود، آخرین مهلت معرفی تا پایان شهریور سال 1399 است.

۱۰) تمامی پذیرفته شدگان کنکور سراسری سال 1399 ملزم هستند جهت دریافت مجوز ثبت نام در دانشگاه، از طریق دفاتر پلیس +۱۰ شهرستان محل قبولی دانشگاه، نسبت به اخذ معافیت تحصیلی اقدام نمایند. در غیر این صورت از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آمد.

۱۱) سنوات مجاز تحصیل برای مشمولان در مقاطع کاردانی ۲/۵ سال، کارشناسی پیوسته ۵ سال، کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال و دکترای پیوسته ۸ سال است.

 

توضیحات کامل در مورد کد های نظام وظیفه کنکور سراسری 99 را مطالعه کردید،پیشنهاد می کنم حتما از مطلب ( قوانین معافیت تحصیلی دانش آموزان و پشت کنکوری ها ) دیدن کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
50 نظر
 1. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من دانش آموز دوازدهم هستم،الان باید کدوم کد نظام وظیفه رو تو فرم ثبت نام کنکور وارد کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   شما که دانش آموز دوازدهمی و داوطلب کنکور 99 هستید،برای شرکت در آن کد نظام وظیفه 5 رو وارد کنید

 2. عرفان می گوید

  سلام.من دانشجوی پیام نور هستم و دو ترم مرخصی گرفتم برای شرکت در کنکور 99کدوم کد رو باید وارد کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   عرفان جان
   پاسخ داده شد

 3. عرفان می گوید

  سلام.من دانشجوی دانشگاه پیام نور هستم و دو ترم مرخصی گرفتم برای شرکت در کنکور99 باید چه کدی رو بزنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عرفان جان
   این گزینه های نظام وظیفه بیشتر برای آمارگیری هستش،شما سعی کنید گزینه ای که به شرایطتتون نزدیک هست رو بزنید و مشکلی پیش نمیاد
   پیشنهاد ما اینه یا کد 12 یا کد 6 رو بزنید

 4. عبادالله می گوید

  سلام من متولد800613 هستم و 98 اولین کنکورم بودم الان برای ثبت نام در 99 چه کدی را باید بزنم ؟ ممنون از راهنماییتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عبادالله عزیز
   شما کد 6 نظام وظیفه را در فرم ثبت نام کنکور 99 وارد کنید

   1. عبادالله می گوید

    خیلی ممنون فقط من در 17 سالگی دیپلم گرفتم یعنی قبلا از0613 . کد 6 بزنم؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     از نظر ما مشکلی نیست
     ولی خب اگر خودتون حساسیت دارید ، گزینه ای که به شرایطتتون نزدیکتره انتخاب کنید

 5. احسان می گوید

  سلام من دانش اموز دوازدهم هستم متولد۸۱من تو شهریور ۱۸سالم میشه کدوم رو بزنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احسان جان
   شما که دانش آموز دوازدهم هستید،کد نظام وظیفه 5 رو بزنید

 6. آیدین می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  من فارغ التحصیل نظام جدید تجربی هستم
  سال تولد من 1380/06/08هست و این یعنی این که من دیپلم رو قبل18 سالگی گرفتم
  هیچ دانشگاهی هم ثبت نام نکردم با این وضعیت نمیتونم تو کنکور99 شرکت کنم یعنی؟
  لطفا راهنمایی کنید نگرانم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آیدین جان
   هر داوطلب برای بار دوم بدون مشکل می تواند کنکور ثبت نام کنید
   گاها این توضیحات را هم مشخص نیست به چه دلیل نامفهوم درج می کنند
   اگر کنکور دومتون هست،که مشکلی ندارید و نگرانی نداره و ثبت نام رو هم انجام بدید
   برای اطمینان بیشتر بعد از ثبت نام در تیرماه یه مراجعه ای به پلیس+10 داشته باشید

 7. آیدین می گوید

  ممنون از راهنماییتون با این وضعیت باید کد6 رو انتخاب کنم یا کد7 رو؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   کد 6 رو بزنید

 8. محمد می گوید

  سلام،من متولد ۱۳۸۰/۰۳/۱۷ هستم و در تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شدم،ی سال پشت کنکور هستم،الان باید کد ۶ رو وارد کنم یا ۵؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   کد 6 نظام وظیفه رو وارد کنید

 9. متین ابراهیمی می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده پارسال برای اولین بار در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دیپلمم رو گرفتم و در رشته زیست سلولی مولکولی دانشگاه آزاد ثبت نام کردم. بدلیل عدم علاقه به رشته هم تصمیم گرفتم که ۲ ترم مرخصی تحصیلی بگیرم و مجددا در کنکور سراسری ۹۹ شرکت کنم و در واقع هم اکنون دانشجو حساب میشم و ۱۹ سال دارم. سوالم اینه که الان من باید چه کدی را برای نظام وظیفه ی خودم در ثبت نام کنکور وارد کنم؟؟ ممنونتون میشم اگر جواب بدید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام متین جان
   کد 6 نظام وظیفه رو در فرم ثبت نام کنکور بزنید

 10. امیز می گوید

  سلام من متولد مرداد هشتاد هستم و قبولی خرداد98یعنی قبل از هیجده سالگیم دیپلممو گرفتم و دومین کنکورمه از نظر سربازی مشکلی ندارم و اگر ندارم کد نظام وظیفم چنده؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   کد 6 نظام وظیفه رو بزنید
   نه مشکلی ندارید بری کنکور دوم،برای اطمینان در تیرماه بعد از کنکور هم یه استعلام از پلیس+10 بگیرید

   1. امیر می گوید

    پس این که میگن اگه شما معافیت تحصیلی از مدرسه نگیرید به مشکل بر میخورید درست نیست دیگه چون من هیچ برگه معافیت تحصیلی نگرفتم

    1. پی سی کنکور می گوید

     نه معمولا نیازی نیست
     چون هر داوطلب بار دوم هم بدون مشکل کنکور میده
     فقط همونطور که قبلا هم گفتیم برای اینکه مطمئن بشید یه مراجعه حضوری به پلیس +10 داشته باشید

 11. امیر می گوید

  سلام،من متولد ۸۰/۰۷/۲۱ هستم و معافیت تحصیلی گرفتم، امسال ۹۹ اولین باره کنکور میدم پ، کدوم کد رو بزنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   اگر دانش آموز هستید کد 5 رو بزنید
   در غیر اینصورت کد 6 نظام وظیفه رو بزنید

 12. امیر عباس می گوید

  سلام خسته نباشید من متولد 81/07/03 هستم و الان در پایه دوازدهم مشغول تحصیلم ایا باید کد نظام وظیفه 7 را وارد کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر عباس جان
   پیشنهادمون اینه که کد 6 نظام وظیفه رو بزنید

 13. امیر عباس می گوید

  ببخشید به شرط نداشتن غیبت یعننی چی

  1. پی سی کنکور می گوید

   شسلام عباس جان
   شما تا یه مهلتی فرصت دارید که وضعیت خودتون رو مشخص و به نظام وظیفه معرفی بشید ،بیشتر از اون اگر خودتون رو معرفی نکنید میشید غایب

 14. سروش می گوید

  سلام. من دانشگاه آزاد دارم کارشناسی پیوسته حسابداری میخونم، پرسیدم گفتند چون آزاد هستم نمیخواد انصراف بدم، بعد کد نظام وظیفه رو چه عددی باید بزنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سروش جان
   اگر سن تون بالای 20 سال هستش کد 12 رو بزنید

   1. سروش می گوید

    نه زیر 20 هستم متولد 79
    کدومو بزنم؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     کد 6 نظام وظیفه رو بزنید

 15. امیر حسین می گوید

  سلام من متولد تیر 79 هستم، کنکور 99 سومین کنکوری هست که میدم به خاطر همین مهر امسال در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم، الان می خوام بدونم کدوم کد نظام وظیفه رو وارد کنم، به یه نفر که وضعیت مشابه من داشت گفتین کد 12 رو بزنه، ولی این کد برای دانشجویان انصرافیه، من هنوز انصراف ندادم، می خوام بعد از اومدن نتایج کنکور انصراف بدم.
  وضعیت تحصیلی در آموزش عالی رو باید دانشجوی غیر روزانه بزنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین عزیز
   این کدها بیشتر آماری هست و فعلا استعلامی نمیشه
   مورد بعدی هم اینکه بله می توانید کد 12 رو بزنید مشکلی براتون پیش نمیاد،اگر هم زیر 20 سال هستید کد 6 رو بزنید
   بله غیر روزانه بزنید

 16. علیرضا می گوید

  سلام
  من متولد 80/05/28 هستم
  و الان پشت کنکوری ام
  من قبل از 18 سالگی دیپلم خودم رو گرفتم اما دقیقا روز تولدم 98/05/28 برای گرفتن معافیت تحصیلی به یکی از دفاتر پلیس 10+ رفتم،اما وقتی مدارک خودم رو تحویل دادم بهم گفتن شما نیازی به دریافت معافیت نداری و به صورت خودکار تا شهویور 99 میتونین برای کنکور بعدی و رفتن به دانشگاه تلاش کنی و در غیر این صورت باید بری خدمت،
  الان تکلیف من چیه یعنی من باید یه دفعه دیگه برم پلیس 10+ یا نه؟یعنی من الان معافیت دارم یا نه؟چند روز دیگه مهلت 6 ماه تموم میشه
  لطفا یه چیزی به من بگید نمیدونم تکلیفم چیه
  الان من باید از کد 7 استفاده کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   اگر بار اول پشت کنکور هستید که مشکلی ندارید و برای اطمینان بیشتر در مردادماه یه مراجعه ای به پلیس +10 داشته باشید که اگر نیاز بود دفترچه خدمت تحویل بدید که به مشکل نخورید در همین حد
   الان هم پیشنهاد ما اینه که کد 6 نظام وظیفه رو بزنید

 17. شاهین می گوید

  سلام . من متولد 29شهریور 80 هستم کنکور98اولین کنکورم بود و موندم پشت کنکور مشکلی برای من پیش نمیاد ایا و اینکه کد چند رو وارد کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شاهین جان
   کد 6 نظام وظیفه رو بزنید

 18. فردین می گوید

  سلام
  من متولد۳۱شهریور۸۰ هستم ودیپلمم رو خرداد۹۸یعنی قبل از۱۸ سالگی تمام گرفتم والان هم پشت کنکوریم
  توی دفترچه ثبت نام نوشته تا۶ماه پس از۱۸سالگی مهلت دارم درسته؟
  یعنی نمیتونم کنکور۹۹شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فردین جان
   سوالتون در انجمن سایت هم پاسخ داده شد
   معمولا داوطلبان برای کنکور دوم مشکلی ندارند،برای اطمینان بیشتر می توانید از نظام وظیفه یا پلیس+10 سوال کنید

 19. امین می گوید

  سلام،من متولد اردیبهشت80ام(80,2)یعنی بعد 18 دیپلم گرفتمو بعدشم جایی ثبت نام نکردم و از چنتا مشاور که سوال کردم گفتن بعد 18 یا باید دانشگاهی ثبت نام میکردم یا میرفتم واسه نظام وظیفه.اکثرا همینو میگن و کمتر کسی میگه اشکال نداره و اینا.در هر صورت باید برم نظام وظیفه اما اگه برم باید ثبت نام واسه سربازی کنم حتمن؟فکر نمیکنم پلیس+10 پاسخگو باشه چون قبلن نبود.حالا اگرم اوکی شد امسالم، اگه 1%اونی که میخواستمو تو99 قبول نشم،اینی که میگن فقط 1سال زمان واسه کنکور هست،یعنی سال بعد99 دیگه اصلن نمیتونم یا اون موقع میشه پیام نور بزنم و نرم؟و اگه پیام نور ثبت نام کنم حتمن باید ازموناشو برم درسنه؟ممنونم ازتون واقعا

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امین جان
   ببینید هر داوطلب برای سال دوم یعنی پشت کنکور ماندن برای بار اول مشکلی نداره و نهایتا از تیرماه به بعد دفترچه سربازی تحویل میده و در مهر هم یا خدمت میره یا دانشگاه حالا سراسری باشه یا پیام نور و به این شکل معافیت تحصیلی تمدید میشه

 20. امین می گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت سایت پی سی و بقیه دوستان،بله درسته من امروز رفتم نظام وظیفه و سوال کردم و همینرو به من هم گفتن که سال اول ایرادی نداره و شهریور سال بعد از سالی که کنکور دادم مهلت تمومه و باید یه دانشگاهی برم حتمن که معافیت تحصیلی بشه و نکته مهم اینکه فقط 1بار امکان انصراف از یه دانشگاه وجود داره.
  خیلی خیلی ممنون از سایت پی سی کنکور و پیگیریتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امین جان
   خواهش می کنم،موفق باشید

 21. پویا می گوید

  سلام اگر کسی دانشجوی پیام نوره وکد ۱۲ رو بزنه حتما باید انصراف بده. یاچی؟ دانشجو انصرافی یعنی چی؟ من الان بیست ویک سالمه دانشجوی پیام نورم در حال تحصیل در دانشگاه هستم آیا باید کد ۱۲. رو انتخاب. کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پویا جان
   بله کد 12 رو بزنید
   مشکلی پیش نمیاد

 22. Kian می گوید

  سلام من سال ۹۸ اولین کنکورم بود و امسال هم پشت کنکوری هستم
  و همچنین متولد ۲۶.۱۱.۱۳۷۹ هستم
  کدوم کد رو بزنم ؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کیان جان
   کد نظام وظیفه 6 را بزنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*