مشاوره کنکور idnovin

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

فهرست کد نظام وظیفه کنکور 99 + جزئیات

کد وضعیت نظام وظیفه برای کنکور 99 سراسری 

کد نظام وظیفه برای کنکور 99 سراسری 

پی سی کنکور : نظام وظیفه همواره یکی از موراد مهم در ثبت نام داوطلبان پسر در کنکور سراسری می باشد، و در توضیحات دفترچه ثبت نام کنکور 99 بخشی به معرفی کدهای نظام وظیفه کنکور سراسری 99 برای داوطلبان مرد اختصاص دارد.

بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، داوطلبان «مرد» برای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ لازم است یکی از شرایط زیر را دارا بوده و کد مربوط را در بند ۴۵ فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند

– مقررات وظیفه عمومی داوطلبان کنکور سراسری 99

بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، داوطلبان «مرد» برای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ لازم است یکی از شرایط زیر را دارا بوده و کد مربوط را در بند ۴۵ فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند

کد نظام وظیفه 1) دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند

کد نظام وظیفه 2) دارا بودن کارت معافیت دائم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثار گران و موارد خاص)

کد نظام وظیفه 3) مشمولان دارای برگ معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی، كفالت و سایر…) در مدت اعتبار آن

کد نظام وظیفه 4) متولدین سال ۱۳۵۴ و قبل از آن، این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت نام کارت معافیت دائم هوشمند (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری را ارائه نمایند؛

کد نظام وظیفه 5) دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی که به صورت حضوری و پیوسته مشغول به تحصیل بوده و تا تاریخ ۹۹/ ۶ / ۳۱ در سنوات مجاز تحصیلی (حداکثر ۲۰ سالگی تمام)، فارغ التحصیل می شوند

کد نظام وظیفه 6) فارغ التحصیلان مقطع متوسطه ( نظام جدید ۳-۳-۶ و یا دارای مدرک پیش دانشگاهی) به شرط اتمام تحصیل حداکثر تا ۲۰ سالگی به صورت پیوسته و حضوری (مدارس روزانه، بزرگسالان و آموزش از راه | دور) و در صورتی که وارد غیبت نشده باشند؛

تبصرہ: دانش آموزانی که دوره متوسطه (سال اول متوسطه) را از مهر ۹۱ آغاز کرده باشند، سقف مجاز سنوات تحصیلی آنان حداکثر تا پایان ۲۰ سالگی خواهد بود.

کد نظام وظیفه 7) دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (قبل از ۱۸ سالگی تمام موفق به دریافت پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام جدید ۳-۳-۶ شده باشند، به شرط نداشتن غیبت؛

توضیح: دانش آموزانی که در سن ۱۷ سالگی و قبل از سن مشمولیت موفق به دریافت دیپلم یا پیش دانشگاهی می شوند، چنانچه حداکثر تا شش ماه پس از رسیدن به سن مشمولیت (۱۸ سالگی تمام وارد دانشگاه شوند، مجاز به ادامه تحصیل می باشند؛ در غیر این صورت به دلیل ورود به غیبت، مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود. مگر اینکه در مهلت شش ماه معرفی، خود را از طریق یکی از دفاتر پلیس +۱۰ به وظیفه عمومی معرفی کرده و در هنگام پذیرش در دانشگاه دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند.

تبصرہ: افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی یا پذیرش در دانشگاه است، لازم است برابر ضوابط مربوط نسبت به تمديد موعد اعزام خود اقدام نمایند. در غیر این صورت به دلیل ورود به غیبت، شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد. در ضمن افرادی که در موعد اعزام (مندرج در برگ آماده به خدمت به خدمت اعزام می شوند در صورت پذیرش در مقطع کارشناسی و بالاتر، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.

کد نظام وظیفه 8) کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت) بدون غیبت اولیه دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام جدید ۳-۳-۶ حضوری و پیوسته دانش آموز رسمی) به شرطی که در مقطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند؛

کد نظام وظیفه 9) کارکنان وظیفه ای که خدمت دوره ضرورت آنان تا تاریخ ۱۳۹۶/ ۶ / ۳۱ به پایان می رسد این دسته از افراد باید به هنگام ثبت نام در دانشگاه، گواهی یا کارت پایان خدمت ارائه نمایند)؛

کد نظام وظیفه 10) طلاب علوم دینی دارنده مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی دارای معافیت تحصیلی حوزه به شرطی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان یا اصفهان تأیید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیلی حوزه اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است. بدیهی است هر موقع که حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه ای را خاتمه یافته اعلام نماید، ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی دانشگاهی است. این گونه دانشجویان برای ثبت نام در هر ترم تحصیلی باید موافقت نامه حوزه علمیه مربوط را ارائه نمایند؛

کد نظام وظیفه 11) کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از سازمان مربوط برای ادامه تحصیل

کد نظام وظیفه 12) دانشجویان انصرافی در صورتی که در سقف سنوات تحصیلی اولیه، موضوع تبصره ۱ ماده ۳۳ قانون، انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد. مضافا مشروط به اینکه قبلا (از تاریخ ۱۳۹۰/ ۸ /۲۲ به بعد) از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند.

– تذکرات مهم کدهای نظام وظیفه ثبت نام کنکور سراسری 99

۱) مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در آن، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاهها مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.

۲) دانشجویان اخراجی دانشگاهها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا دریافت معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند (به جز افرادی که قبل از ورود به سن مشمولیت اخراج شده اند).

۳) مشمولانی که در مقطع کاردانی فارغ التحصیل شده اند، مجاز به شرکت در آزمون سراسری نمی باشند. این افراد فقط می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی ناپیوسته) تحصیل خود را ادامه دهند.

۴) معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار صادر می شود. بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطع مجاز به تحصیل مجدد در همان مقطع نمی باشند. ضمنا تأکید می گردد فارغ التحصیلان مشمول مقطع کاردانی مجاز به شروع به تحصیل در مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته نمی باشند و نیز فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مشمول مجاز به شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی نیستند.

۵) ترخیص سربازان حین خدمت صرفا جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر مجاز بوده و ترخیص آنان جهت تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نیست.

۶) دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند، در طول تحصیلات دانشگاهی (از دیپلم تا دکتری) فقط یک بار مجاز به انصراف می باشند، مشروط به اینکه در سنوات اولیه تحصیلی انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصیل مجدد بیش از یک سال سپری نشده باشد.

۷) دانشجویان مقاطع کارشناسی و بالاتر پیوسته که با دریافت مدرک مقطع پایین تر از ادامه تحصیل انصراف و یا اخراج می گردند، تا پایان خدمت دوره ضرورت یا دریافت معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند. مگر با رعایت تبصره ۱ ماده 7 آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی مشروط به رعایت سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه مقطع فارغ التحصیل شده، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر شناخته شوند (یعنی مقطع معادل کاردانی را حداکثر در 2/5 سال فارغ التحصیل شده باشند).

۸) کارکنان وظیفه (سربازان حین خدمت) مجاز به تحصیل هم زمان با انجام خدمت نیستند. این افراد در صورت قبولی در دانشگاه و داشتن شرایط ادامه تحصیل، از خدمت ترخیص خواهند شد.

۹) دانش آموزانی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی، پس از ورود به سال مشمولیت در ماه های خرداد یا شهریور هرسال به عنوان دانش آموز رسمی فارغ التحصیل می شوند، چنانچه تا پایان شهریور سال آینده در دانشگاه پذیرفته شوند، فاقد غیبت بوده و از معافیت تحصیلی استفاده خواهند کرد.

مثال: دانش آموز متولد ۱۳۸۰ و قبل از آن که در خرداد یا شهریور ۱۳۹۸ در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی طی سنوات مجاز تحصیلی (یعنی حداکثر تا ۲۰ سالگی تمام فارغ التحصیل حضوری می شود، آخرین مهلت معرفی تا پایان شهریور سال 1399 است.

۱۰) تمامی پذیرفته شدگان کنکور سراسری سال 1399 ملزم هستند جهت دریافت مجوز ثبت نام در دانشگاه، از طریق دفاتر پلیس +۱۰ شهرستان محل قبولی دانشگاه، نسبت به اخذ معافیت تحصیلی اقدام نمایند. در غیر این صورت از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آمد.

۱۱) سنوات مجاز تحصیل برای مشمولان در مقاطع کاردانی ۲/۵ سال، کارشناسی پیوسته ۵ سال، کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال و دکترای پیوسته ۸ سال است.

 

توضیحات کامل در مورد کد های نظام وظیفه کنکور سراسری 99 را مطالعه کردید،پیشنهاد می کنم حتما از مطلب ( قوانین معافیت تحصیلی دانش آموزان و پشت کنکوری ها ) دیدن کنید

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11108

ممکن است شما دوست داشته باشید
84 نظر
 1. مهران می گوید

  سلام.باتوجه به ابطال قانون منع تحصیل مجدد مشمولان برای دریافت معافیت تحصیلی اگه برای کنکور ثبت نام کنیم امکان ایجاد مشکل هست؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهران جان
   متاسفانه طبق گفته ها هنوز نظام وظیفه این مورد رو قبول نکرده علیرغم مصوبه دیوان عدالت اداری

 2. رضا می گوید

  سلام خسته نباشید من امسال ارشد شرکت کردم قصد دارم بعد که تموم شد توی اون مهلت یه ساله که بعدش وارد غیبت میشم توی کنکور کارشناسی شرکت کنم سوالی که داشتم اینه که میتونم اینکارو بکنم ینی اگه یکی از رشته های دکتری حرفه ای مثلا پزشکی قبول شدم واردش شم از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداره خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   در قوانین اومده :
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار صادر می شود. بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطع مجاز به تحصیل مجدد در همان مقطع نمی باشند. و نیز فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مشمول مجاز به شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی نیستند.

   بهتره برای اطمینان بیشتر از پلیس +10 سوال کنید

 3. پارسا می گوید

  سلام اگر من کد نظام وظیفه را باید 6 را می زدم اشتباهی 5 زدم ایا مشکلی برای من ایجاد می شود ؟؟و یا حتما باید تغیرش بدهم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پارسا جان
   نه مشکلی پیش نمیاد
   باز در فرصت مجدد می توانید آن را ویرایش کنید

 4. عادل می گوید

  Darkhast.sanjesh.org

  1. پی سی کنکور می گوید

   خب سایت باز میشه،لطفا بدون پروکسی تست کنید
   و ویرایش موردنظرتون رو درخواست کنید

 5. عادل می گوید

  سلام ببخشید من از طریق سایت سنجش پیگیر شدم برای اینکه با درخواستم موافقت کنه و سایتو برای ویرایش بازکنه
  ۱اینکه چقد طول میکشه تا جواب بده
  ۲اینکه چط‌ر باید ویرایشش کنم
  ۳هم اینکه اگه ویرایش شد باید ازش پرینت بگیرم یانه ؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عادل جان
   معمولا 24 تا 48 ساعت پاسخگو هستند
   سخته براتون سایت رو باز کنند تا ویرایش کنید و اگر هم قرار به ویرایش در این زمان باشه خودشون شاید براتون انجام بدن
   در کل چون زیاد مهمی نیست احتمالش کمه پاسخگو باشند
   اگر ویرایش شد پرینت بگیرید یا با موبایل عکس بگیرید هم کافیه

  2. عادل می گوید

   سلام خسته نباشید
   من از سازمان سنجش پرسیدم یه ساین بهم داد گفت تو این درخواست بده تا برسی ولی من هر چی تلاش کردم همش ارور میده میشه کمکم کنید
   واینکه نباید منع نظام وظیفه داشته باشی یعنی چی؟؟؟
   ممنون ازسایت بسیار عالی تون

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام عادل جان
    لطفا لینک سایت رو همینجا کامنت کنید
    منع نظام وظیفه همون اینکه نباید غیبت داشته باشی ،همین

 6. عادل می گوید

  سلام خسته نباشید من کد نظام وظیفه رو اشتباهی وارد کردم از طریق سازمان سنجش هم پیگیر شدم بهم گفت (اشتباه وارد کردن کد نظام وظیفه مشکلی در ثبت نام به وجود نمیاره ولی در هنگام ثبت نام دانشگاه نباید منع نظام وظیفه داشته باشی )
  اینو برام توضح میدید ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عادل جان
   موردی نیست،فقط گفتند که مشکلاتی از نظیر غیبت نداشته باشید برای ثبت نام مشکلی براتون پیش نمیاد

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*