مشاوره کنکور idnovin

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

نحوه برگزاری کنکور 1400 (از صفر تا صد – آپدیت شده)

کنکور 1400 نظام قدیم و نظام جدید

نحوه طراحی سوالات در کنکور 1400

نحوه برگزاری کنکور سراسری 1400

پی سی کنکور: کنکور 1400 نیز به زودی از راه می رسد و سوالات زیادی در مورد نحوه برگزاری آن وجود دارد. در همین راستا سعی داریم تا به چند سوال مهم در رابطه با سرنوشت کنکور 1400 بپردازیم.

 

کنکور 1400 چگونه است؟

چگونگی برگزاری کنکور 1400 نیز احتمالا همانند سال های اخیر است، هر چند مجلس و شواری عالی انقلاب فرهنگی به دنبال این مورد هستند که  در طرحی با عنوان ساماندهی و حذف کنکور از کنکور 1400 تغییراتی را در شیوه برگزاری اعمال کنند، اما با توجه به شرایط پیش بینی می شود  کنکور سال 1400 نیز همانند کنکور سال های گذشته برگزار شود.

 

آیا کنکور 1400 نظام جدید است یا نظام قدیم؟

طبیعتا داوطلبان نظام قدیم نیز می خواهند شانس خود را مجددا امتحان کنند و خود را برای کنکور 1400 آماده کنند، اما سوالاتی که برایشان پیش می آید این است که آیا کنکور 1400 نظام قدیم دارد؟، کنکور 1400 برای نظام قدیم برگزار می شود؟ ،که در پاسخ به این داوطلبان نظام قدیمی باید گفت که سازمان سنجش در کنکور 98 و 99 برای همکاری با داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم دو سری سوالات متفاوت را طراحی کرد ،یعنی هر سری از داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید فقط به سوالات خود پاسخ می دادند.

از همین رو داوطلبان برای کنکور سال 1400 نیز انتظار دارند که مجددا سازمان سنجش، کنکور نظام قدیم را در سال 1400 اضافه کند، اما از سال گذشته تاکید سازمان سنجش بر این بوده که در کنکور 1400 سوالات جداگانه ای برای نظام قدیمی ها طراحی نمی شود و این گونه داوطلبان نیز تنها می توانند در نظام جدید شرکت کنند.

اما به توجه به دلیل شرایط کرونا ،برخی از داوطلبان مجددا امیدوار شده اند، که در نهایت باید تا شهریور ماه صبر کنیم تا تکلیف نحوه برگزاری کنکور 1400 نیز مشخص شود

 

تاثیر معدل در کنکور 1400 چگونه است؟

تاثیر معدل یا همان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ماجرای طولانی دارد و باعث می شود تا نمرات امتحانات نهایی دانش آموزان در کنکور آن ها تاثیر گذار باشد، اما دو بحث وجود دارد؛ اینکه تاثیر معدل مثبت باشد و در صورتی که به نفع داوطلبان باشد در کنکور تاثیر داده شود یا اینکه تاثیر معدل قطعی باشد و به این معنی که در هر صورت نمرات در کنکور و نتیجه نهایی تاثیر داده شود.

حال برای سال 1400 نیز تاثیر معدل مهم است،اما پیش بینی می شود چون فرآیندهای امتحانات نهایی سه سال آخر دبیرستان اجرا نشده و همچنین عدالت آموزشی به طور کامل محقق نشده،پیش بینی می شود که تاثیر معدل 1400 نیز مثبت باشد،که البته این مورد نیز احتمال زیاد در شهریور ماه اطلاع رسانی شود.

اطلاعات بیشتری از تاثیر معدل در کنکور 1400 را می توانید بخوانید

 

ترمیم معدل برای کنکور 1400 چگونه است؟

برخی از داوطلبان ،در نمرات امتحان نهایی نتواسته اند نتیجه دلخواه را کسب کنند و از آنجایی که این نمرات می تواند در کنکور موثر باشد،به دنیال راهی برای جبران این نمرات هستند،که آموزش و پرورش ترمیم معدل را به این گونه از داوطلبان پیشنهاد می کند که می توان در شهریور و دی و خرداد برای شرکت در ترمیم معدل کنکور 1400 اقدام کرد.

مشاهده ترمیم معدل کنکور 1400

 

در رابطه با کنکور 1400 شاید به کمک تان بیاید:

منابع کنکور 1400 تجربی منابع کنکور 1400 انسانی منابع کنکور 1400 ریاضی
بهترین منابع کنکور 1400 تجربی بهترین منابع کنکور 1400 انسانیبهترین منابع کنکور 1400 ریاضی
بودجه بندی کنکور 1400
تاثیر معدل کنکور 1400
ترمیم معدل کنکور 1400
روش مطالعه دروس کنکور 1400بهترین آزمون آزمایشی کنکور 1400برنامه ریزی رایگان برای کنکور 1400

 

 

آخرین اخبار کنکور 1400 را در زیر دنبال کنید :

بروز شده در 2 تیر 99

تمدید کنکور 1400 نظام قدیم باید در شورای سنجش و پذیرش مطرح شود

سازمان سنجش مرجع تصمیم گیرنده برای تمدید یا عدم تمدید نظام آموزشی قدیم برای کنکور ۱۴۰۰ نیست.

سخنگوی سازمان سنجش با تاکید بر اینکه مرجع تصمیم گیرنده در این زمینه شورای سنجش و پذیرش است، افزود: داوطلبان نظام قدیم اگر درخواست تمدید کنکور نظام قدیم برای سال ۱۴۰۰ را دارند، می‌توانند نامه و امضا جمع کرده و به سازمان سنجش ارسال کنند.

او بیان کرد: با توجه به اینکه رئیس شورای سنجش و پذیرش وزیر علوم و دبیر این شورا، رئیس سازمان سنجش است، داوطلبان می‌توانند درخواست خود را به این دو ارگان ارسال کنند تا پیشنهاد آنها برای بررسی به شورای سنجش و پذیرش ارسال شود.

سخنگوی سازمان سنجش اضافه کرد: اگر این پیشنهاد در شورای سنجش و پذیرش رأی بیاورد، اعمال می‌شود و اگر رأی نیاورد، سازمان سنجش با استدلال به داوطلبان جواب می‌دهد./باشگاه خبرنگاران جوان

بروز شده در 27 اردیبهشت 99

اینکه کنکور 1400 نظام قدیم برگزار شود یا نه؟ ،شورای سنجش تصمیم گیری می کند

زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش درباره سخنان نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مبنی بر تمدید نظام قدیم تا ۱۴۰۰ در کنکور یادآوری کرد: هر نوع تصمیم گیری برای کنکور باید در شورای سنجش و پذیرش تصویب شود. اگر این موضوع در شورای سنجش و پذیرش تصویب و در نهایت مصوب شد اجرایی می شود در غیر این صورت قوانین همان است که به داوطلبان اعلام شده است./باشگاه خبرنگاران

 

بروز شده در 22 اردیبهشت 99

نظام قدیم تا کنکور 1400 تمدید شود

قاسم احمدی لاشکی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس خطاب به شورای سنجش پذیرش دانشجو و وزرای علوم و آموزش و پرورش گفت: در حالی که بازگشایی مدارس و دانشگاه در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، اختیاری شدن حضور دانش‌آموزان در مدارس باید اصلاح شود.

او افزود : دانش‌آموز مقطع ابتدایی قطعا نمی‌تواند بهداشت فردی را به طور کامل رعایت کند و همین مسئله به دلیل کمبود امکانات پروتکل بهداشتی را دچار مشکل می‌کند، بنابراین تصمیم کمیسیون آموزش مجلس در برگزاری آزمون ۸۰ درصد محتوا برای آزمون‌های نهایی دانش ‌آموزان اثربخش است.

احمدی لاشکی با اشاره به مشکلاتی که برای کنکوری ‌های امسال با وقوع و گسترش کرونا ایجاد شد، تصریح کرد: بیش از یک میلیون داوطلب اکنون نمی‌دانند تاریخ امتحاناتشان در چه زمان و چه فصلی است، بنابراین نظام کنکور قدیم تا ۱۴۰۰ تمدید شود./باشگاه خبرنگاران

 

بروز شده در 15 بهمن 98

ساماندهی کنکور در 18 بند توسط شورای انقلاب فرهنگی

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: پیش‌نویس ۱۸ بندی سیاست‌های نظام سنجش و پذیرش دانشجو تهیه شده است که برای اجرایی شدن باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

تقاضاهای زیادی برای دانشگاه های دولتی وجود دارد که این شرایط برای ورود به رشته های پزشکی بیشتر است و امسال بیش از ۶۰۰ هزار متقاضی کنکور پزشکی داشتیم اما شانس تصاحب صندلی های پزشکی در بعضی رشته های پُرمتقاضی یک به ۶۰ است و این به آن معنا است که قانون سنجش و پذیرش این مشکل را حل نکرده است.

وی در این باره اظهار داشت: پیش نویس ۱۸ بندی سیاست های سنجش و پذیرش توسط معاونت خط مشی گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایی شده است و در مرحله تصویب قرار دارد. این بندها به موضوعاتی از قبیل آمادگی برای سنجش و پذیرش تا هدایت تحصیلی و سهمیه ها اشاره می کند که قرار است در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد.

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در این سیاست های ۱۸ گانه، پذیرش دانشجو بهینه تر می شود، گفت: این سیاست ها ضمن کمک به انتخاب رشته بهتر، آسیب های شناسایی شده در سنجش و پذیرش را بررسی و وظایفی برای وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش همچنین سازمان سنجش آموزش کشور تعیین کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه اجرای این سیاست ها به صورت پایلوت از سال ۱۴۰۰ کلید می خورد، افزود: اجرای این طرح پایلوت باید مبتنی بر سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد. / ایرنا

 

بروز رسانی 21 دی 98

خدایی با بیان اینکه مصوبه شورای سنجش و پذیرش بر این مبناست که امسال آخرین سال برگزاری کنکور نظام قدیم است، گفت: این موضوع بسیار مورد بحث قرار گرفته و طراحی سؤال برای نظام قدیمی‌ها یک سال تمدید شد و در سال ۹۹ هم این کار انجام می‌شود اما دیگر قابل تمدید نیست./فارس

اطلاعات بیشتر از این خبر را در مطلب کنکور 1400 نظام قدیم بخوانید.

 

بروز رسانی 15 اردیبهشت 98

احمدی لاشکی نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره طرح حذف کنکور تا 1400 گفت: این طرح شامل چندین محور است و یکی از درباره محورهای طرح پیشنهادی جایگزین کنکور شامل : سوابق تحصیلی، معدل کتبی و امتحانات نهایی دانش آموزان خواهد بود. همچنین در محور دیگر این موضوع مدنظر است که این طرح از سال ۱۳۹۹ قابلیت اجرایی پیدا کند و در نهایت در  کنکور سال ۱۴۰۰ اجرایی شود.

 

بروز رسانی 25 فروردین 98

در کنکور 1400 تنها یک سری سوال طرح می شود

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: به منظور مساعدت با داوطلبان نظام قدیم که خواهان طراحی دو مجموعه سوال برای کنکور 99 بودند، شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصویب کرد که سوالات کنکور سال 99 هم مانند کنکور 98 با دو مجموعه سوال باشد.

وی تاکید کرد: کنکور سال 1400 تنها با یک مجموعه سوال برگزار می شود.

 

برخی از سوالات متداول برگزاری کنکور 1400

– کنکور 1400 چگونه برگزار می شود؟

فعلا بر اساس آخرین اطلاعات،در کنکور 1400 تنها یک سری سوال برای تمام داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم طراحی می شود. ( البته این احتمال وجود دارد که به دلیل وجود کرونا یک سال دیگر کنکور نظام قدیم تمدید شود)

 

– داوطلب نظام قدیم هستم، چگونه در کنکور 1400 شرکت کنم؟

تمام داوطلبان نظام قدیم می توانند با همان مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور 1400 شرکت کنند. (اطلاعات بیشتر در رابطه با کنکور 1400 نظام قدیم بخوانید)

 

– تاثیر معدل برای کنکور 1400 چگونه است؟

تاثیر معدل همواره مخالفان و موافقان زیادی دارد،برای کنکور 1400 هم به زودی مشخص خواهد شد. (اطلاعات تکمیلی را در تاثیر معدل کنکور 1400 بخوانید)

 

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=9080

ممکن است شما دوست داشته باشید
282 نظر
 1. Star می گوید

  سلام برا ما که بیست درصد از کتاب حذف شده و اصلا درس ندادیم کنکور سال۱۴۰۰ هم حذف میشه یا باید بخونیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ستار عزیز
   ما هم نمی دانیم و از الان زوده تصمیم گیری این مورد

 2. شهاب می گوید

  با سلام. لطفا از کمپین تمدید کنکور نظام قدیم حمایت کنید.
  فردا باید ۲۰ هزار امضا جمع کنیم
  اگر شما حمایت نکنید هیچکس خبردار نمیشه از این مهم

  لینک در تلگرام @kq1400

  توروخدا از این مهم چشم پوشی نکنید
  آخرین فرصت ما هست

 3. Gol می گوید

  باسلام اگر کنکور ۱۴۰۰دونوع سوال باشه بازهم به بچه های نظام قدیم حق انتخاب میدن؟ممنون از راهنمایی تون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام به شما
   به نظر ما بله

 4. زینب می گوید

  لینک اعتراض برای برگزاری کنکور ۱۴۰۰برای نظام قدیم https://www.farsnews.ir/my//c/16059 بچه ها شماره تلفنتون رو واردمی کنید و بعد روی «حمایت میکنم» میزنید.پایین صفحه قرارگرفته.اینجوری امضا کردین درخواست‌ها بالا میرن و توی مجلس مطرح میشه

 5. علی می گوید

  خیلی ممنون از پی سی کنکور …الان توشهریور ترمیم معدل که کنم واسه کنکور ۱۴۰۰هست خوب اومدیم وگفتند خدایی نکرده کنکور ۱۴۰۰فقط نظام جدید هست ومن ترمیمم را با کتابای قدیم انجام دادم اون موقع ترمیمم قبول نیست؟؟آخه چون من تو یه سایتی خوندم نوشته بود اگه کنکور نظام قدیم حذف بشه به تبع آن ترمیم نظام قدیم هم حذف خواهد شد وباید با کتابای جدید ترمیم کرد ..خواهشا یه توضیح بیشتری راجب این مسئله بدید ..باتشکر از سایت خوبتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   خب کنکور 1400 فقط نظام جدید هم باشه،شما می توانید ثبت نام کنید در همون کنکور،و سوابق شما هم فرقی نمی کنه ،همون سوابق قبلی تون در نظام قدیم برای کنکور نظام جدید در نظر گرفته میشه
   در کل شهریور رو می توانید ولی از دی ماه به بعد مشخص نیست و بله شاید نظام جدید ترمیم معدل کنید،پس بهتره اگر قصدتون جدیه برای 1400 و ترمیم معدل براتون مهمه از شهریور ماه استفاده کنید

   1. علی می گوید

    باسلام..یعنی جدا از تصمیم سازمان سنجش من میتونم تو شهریور ماه با کتابای نظام قدیم ترمیم معدل کنم واسه کنکور ۱۴۰۰وحتی اگه کنکور ۱۴۰۰نظام قدیم نداشته باشه همین ترمیمی که تو شهریور ماه واسه کنکور ۱۴۰۰انجام میدم برام اعمال میشه؟؟با تشکر از سایت گلتون ببخشید هم سوالام زیاد شد..

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام علی جان
     بله درسته

    2. M می گوید

     سلام ..پس الان تو شهریور ۹۹میتونم کتابای سوم دبیرستان نظام قدیم را ترمیم کنم برای کنکور ۱۴۰۰؟؟تا الان مگه کنکور ۱۴۰۰فقط نظام جدید نیست؟؟پس چطور تو شهریور امتحانات نظام قدیم بازم برگزار میشه؟؟آخه من هر جا میپرسم میگند نمیشه باید پایه دوزادهم نظام جدید را ترمیم کنی…به خدا سردرگم شدم وقت داره میگذره نمیدونم هم چکار کنم ..واقعا بسیار سوال پرسیدم ببخشید

     1. پی سی کنکور می گوید

      و ترمیم معدل ربطی به نظام قدیم یا نظام جدید نداره و تمام داوطلبان که امتحان نهایی داشتند می توانند یکبار از این رطح استفاده کنند امتحانات نهایی نظام قدیم در شهریور ماه نیز برگزار می شود و از دی ماه شاید برگزار نشود
      علی جان ما نظرمون رو گفتیم
      در استفاده یا عدم استفاده مختارید

      1. علی می گوید

       باتشکر وسپاس فراوان از سایت گلتون …پس دیگه انشاالله شهریور ماه با همون کتابای نظام قدیم ترمیم معدل میکنم ‌..به خاطر توضیحات کاملتون بسیار ممنون وسپاسگذارم

 6. M می گوید

  سلام.من نظام قدیم هستم.میخواستم کتب نظام جدید رو سفارش بدم و شروع کنم به خوندن ایا واقعا امکان مجدد کنکور برای نظام قدیمی ها هست؟ و الان من باید چیکارکنم؟صبر کنم اعلام بشه؟ یا کتب بگیرم از طرفی احتمال کمی هست برای تمدید کنکور نظام قدیم و اگ صبر کنم کلی زمان میره واینکه زمان ثبت نام کتاب محدوده

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله احتمالش وجود دارد، ولی خب ما نمی توانیم قطعی بگیم چون به دلیل کرونا هم مقداری امید ایجاد شده به نظام قدیم 1400 و از طرفی هم مسئولین قبلا گفتند خیر کنکوری برای نظام قدیم دیگر در کار نیست،برای همین شما باید انتخاب کنید و تصمیم بگیرید و متاسفانه مقداری هم دیر اعلام میشه و باید در شهریور ماه اعلام بشه

 7. Gol می گوید

  سلام الان کتا های کمک درسی توی بازار مطابق کنکور ۹۹اگر این کتاب ها رو بخرم واسه ۱۴۰۰قابل استفاده هست یا اینکه تغییرات کتاب ها زیاده چون نمیتونم دوبار هزینه کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   امسال به توجه به تعویق کنکور کتاب های کمک درسی کنکور احتمالا شهریور منتشر میشن
   به نظر ما بهتره دو بار هزینه نکنید و فعلا دروس پایه رو با همین کتبی که دارید کار کنید و شهریور ماه خریدتون رو انجام بدید

 8. پیمان می گوید

  سلام مدیر کی کنکور نظام قدیم ۱۴۰۰ تصویب میشه من در خواست دادم سایت سازمان سنجش امیدوارم بشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پیمان عزیز
   باید این کنکور برگزار بشه تا تکلیف کنکور 1400 مشخص بشه ولی خب نهایتا باید تا نیمه اول شهریور همه چیز مشخص شده باشه

 9. محمد می گوید

  باسلام وخسته نباشید…من متولد سال ۷۴هستم ودیپلم نظام قدیم دارم وعلاقه ی شدیدی به درس دارم وخدمت هم رفتم و۸روز دیگه خدمتم تمومه وباور کنید به خاطر همین کنکور به خدمت رفتم ومیخام برا کنکور ۱۴۰۰ثبت کنم ولی بعضی وقتها میگم سنم بالاست واز این حرفا خواهشا در این مورد راهنمایی ام کنید آیا واقعا سنم بالاست وکنکور دیگه از من گذشته؟؟سوال دوم اینکه میخام ترفیع معدل کنم آیا اگه سال اینده خدایی نکرده نظام قدیمی در کار نباشه من باید بر اساس کتابای جدید ترفیع معدل کنم ؟؟واگه قراره اعلام بشه سال ۱۴۰۰نظام قدیم داره کی اعلام میشه؟؟با تشکر فراوان

 10. محمد می گوید

  سلام ..من دیپلم ریاضی قدیم دارم وسربازی هم رفتم متولد ۷۴هستم اولا ایا سنم بالاست ودیگه امیدی نیست؟؟ویه سوال دیگه من میخام ترفیع معدل انجام بدم اگه در سال ۱۴۰۰خدایی نکرده نظام قدیمی در کار نباشه ترفیع معدل را چگونه انجام بدم با کتابهای نظام جدید یا همون کتابهای نظام قدیم؟؟وسوال آخر اینکه کی تکلیف کنکور ۱۴۰۰مشخص میشه واعلام میکنن قدیم هست یا نه؟؟باتشکر فراوان خواهشا به سوالاتم جواب بدین

  در ضمن من خیلی انگیزه دارم وبه خاطر کنکور رفتم خدمت وخدمتم هم تموم شد ولی بعضی وقتها میگم سنم بالا رفت خواهشا در این مورد راهنمایی ام کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   شما الان سن تون باید 25 سال باشه
   بستگی به هدف و رشته ای که می خواهید دارد ولی در کل نه دیر نیست
   برای ترمیم معدل هم فعلا مشخص نیست که از دی ماه 99 به بعد همون نظام قدیم میگیرن یا نظام جدید،ولی خب شما در شهریور با همون نظام قدیم می توانید اقدام کنید
   جزئیات برگزاری کنکور 1400 هم در شهریور باید مشخص بشه

   1. Sima می گوید

    سلام.من میخواستم سفارش کتاب بدم (نظام قدیمم)ولی وارد سیستم ک میشم‌میگه اطلاعاتت توی سیستم نیست چون نظام قدیمم.الان باید چطور پیگیر باشم؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام سیما خانم گرامی
     در سامانه سفارش کتب درسی منظورتونه؟، اگر جوابتون بله هست که شاید نتونید ثبت نام کنید و مجبور باشید از بازار آزاد و یا اینکه خودتونه کتب رو چاپ کنید
     البته قبلش بهتره با شماره های درج شده در سایت سامانه تماس بگیرید تا مطممئن بشید که امکان سفارش وجود دارد یا خیر

  2. علی می گوید

   سلام..میگم دو سوال دارم من میخام برای کنکور ۱۴۰۰از الان بخونم چون تازه خدمت سربازی تموم کردم ومیخام ترمیم معدل کنم تو شهریور ماه..آیا امکانش هست با کتابای نظام قدیم ترمیم کنم چون دیپلمم نظام قدیمه؟؟وسوال دیگه اینه که چرا تعلل میکنن آخه گناه ما چیه ما الان با هزارتا بدبختی خدمت سربازی را تموم کردیم ومیخاییم برا کنکور ۱۴۰۰از همین الان شروع کنیم چرا وقت ما را هدر میدند؟؟چرا اعلام نمیکنن؟زودترین وقت ممکنی که اعلام میکنن کی خواهد بود؟؟با تشکر

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام علی جان
    سوال اول بله میشه
    سوال دوم هم منتظرن ابتدا این کنکور برگزار بشه،بعد برای کنکور بعدی تصمیم بگیرند و شهریور ماه احتمالا مشخص بشه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*