نحوه برگزاری کنکور 1400

کنکور 1400 نظام قدیم و نظام جدید

نحوه طراحی سوالات در کنکور 1400

نحوه برگزاری کنکور سراسری 1400

کنکور 1400 چگونه برگزار می شود؟

پی سی کنکور : در سال های اخیر صبحت های متفاوتی در مورد روند برگزاری کنکور وجود داشته است و همواره بر میزان کاهش وزن کنکور و افزایش نقش سوابق تحصیلی جهت سنجش و پذیرش در دانشگاه ها تاکید داشته اند.

کنکور 1400 نیز به زودی از راه می رسد و سوالات زیادی در مورد نحوه برگزاری آن وجود دارد. پیش بینی می شود مانند چند سال اخیر تنها برای رشته های پر طرفدار برگزار شود. در مورد تاثیر معدل در کنکور 1400 نیز ابهامات زیادی وجود دارد و همواره بر سر تاثیر مثبت یا تاثیر قطعی اعتراض و اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد که هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.

به محض اعلام جزئیات بیشتر از برگزاری کنکور 1400 این مطلب بروز رسانی می شود.

بروز رسانی 25 فروردین 98

در کنکور 1400 تنها یک سری سوال طرح می شود

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: به منظور مساعدت با داوطلبان نظام قدیم که خواهان طراحی دو مجموعه سوال برای کنکور 99 بودند، شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصویب کرد که سوالات کنکور سال 99 هم مانند کنکور 98 با دو مجموعه سوال باشد.

وی تاکید کرد: کنکور سال 1400 تنها با یک مجموعه سوال برگزار می شود.

 

بروز رسانی 15 اردیبهشت 98

احمدی لاشکی نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره طرح حذف کنکور تا 1400 گفت: این طرح شامل چندین محور است و یکی از درباره محورهای طرح پیشنهادی جایگزین کنکور شامل : سوابق تحصیلی، معدل کتبی و امتحانات نهایی دانش آموزان خواهد بود. همچنین در محور دیگر این موضوع مدنظر است که این طرح از سال ۱۳۹۹ قابلیت اجرایی پیدا کند و در نهایت در  کنکور سال ۱۴۰۰ اجرایی شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +