نحوه برگزاری کنکور 1400

کنکور 1400 نظام قدیم و نظام جدید

نحوه طراحی سوالات در کنکور 1400

نحوه برگزاری کنکور سراسری 1400

کنکور 1400 چگونه برگزار می شود؟

پی سی کنکور : در سال های اخیر صبحت های متفاوتی در مورد روند برگزاری کنکور وجود داشته است و همواره بر میزان کاهش وزن کنکور و افزایش نقش سوابق تحصیلی جهت سنجش و پذیرش در دانشگاه ها تاکید داشته اند.

کنکور 1400 نیز به زودی از راه می رسد و سوالات زیادی در مورد نحوه برگزاری آن وجود دارد. پیش بینی می شود مانند چند سال اخیر تنها برای رشته های پر طرفدار برگزار شود. در مورد تاثیر معدل در کنکور 1400 نیز ابهامات زیادی وجود دارد و همواره بر سر تاثیر مثبت یا تاثیر قطعی اعتراض و اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد که هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.

به محض اعلام جزئیات بیشتر از برگزاری کنکور 1400 این مطلب بروز رسانی می شود.

بروز رسانی 25 فروردین 98

در کنکور 1400 تنها یک سری سوال طرح می شود

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: به منظور مساعدت با داوطلبان نظام قدیم که خواهان طراحی دو مجموعه سوال برای کنکور 99 بودند، شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصویب کرد که سوالات کنکور سال 99 هم مانند کنکور 98 با دو مجموعه سوال باشد.

وی تاکید کرد: کنکور سال 1400 تنها با یک مجموعه سوال برگزار می شود.

 

بروز رسانی 15 اردیبهشت 98

احمدی لاشکی نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره طرح حذف کنکور تا 1400 گفت: این طرح شامل چندین محور است و یکی از درباره محورهای طرح پیشنهادی جایگزین کنکور شامل : سوابق تحصیلی، معدل کتبی و امتحانات نهایی دانش آموزان خواهد بود. همچنین در محور دیگر این موضوع مدنظر است که این طرح از سال ۱۳۹۹ قابلیت اجرایی پیدا کند و در نهایت در  کنکور سال ۱۴۰۰ اجرایی شود.

 

بروز رسانی 10 مهر 99

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سیاست های ساماندهی کنکور تا پایان امسال مشخص و سازمان های ذیربط مکلف می شوند که برای آزمون سال ۱۴۰۰ این سیاست ها را به صورت پایلوت عملیاتی کنند.

«ابراهیم سوزنچی کاشانی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره ساماندهی کنکور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهارداشت: در راهبرد کلان ششم، اقدام ملی ۶ نقشه جامع علمی کشور به اصلاح نظام سنجش و پذیرش دانشجو اشاره شده است و شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال های ۹۱ و ۹۲ اقداماتی برای ساماندهی کنکور انجام داد و سیاست هایی هم تدوین کرد.

وی افزود: این شورا بنا به دلایلی ورود به مسئله کنکور را ادامه نداد و یکی از دلایل، قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مبنی بر پذیرش بدون آزمون ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها طی پنج سال بود.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف یادآور شد: در حال حاضر حدود ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها خارج از کنکور پذیرش می شود اما همه می دانند این پذیرش ها برای کدام دانشگاه ها و صندلی ها در حال انجام است؛ ولی مشکل هنوز در جایی که همه برای تصاحب صندلی های آن خود را به آب و آتش می زنند، حل نشده است.

سوزنچی کاشانی خاطرنشان کرد: تقاضاهای زیادی برای دانشگاه های دولتی وجود دارد که این شرایط برای رشته های پزشکی بدتر است و امسال بیش از ۶۰۰ هزار متقاضی کنکور پزشکی داشتیم اما شانس تصاحب صندلی های پزشکی در بعضی رشته های پُرمتقاضی یک به ۶۰ است و قانون سنجش و پذیرش این مشکل را حل نکرد.

وی همچنین گفت: بنابراین شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گرفت بار دیگر به مسئله کنکور ورود کند؛ در همین زمینه رئیس مجلس شورای اسلامی نیز ابراز علاقه کرد که مجلس در این زمینه همکاری کند البته رهبر معظم انقلاب هم در برخی جلسات بر حل شدن این موضوع تاکید داشتند.

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: بررسی مسئله کنکور در دبیرخانه این شورا به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است و چگونگی پذیرش داوطلبان، سنجش و پذیرش، تاثیرات کنکور روی آموزش و پرورش بررسی می شود.

سوزنچی تاکید کرد: برخی معتقدند شیوه فعلی برگزاری کنکور کل نظام آموزش و پرورش را تحت الشعاع خود قرار داده است و دانش آموزان حتی از دوره ابتدایی خود را برای کنکور آماده می کنند. عده ای، موسسات کنکور را مقصر قلمداد می کنند و عده ای دیگر می گویند مشکل از جای دیگر است و این باعث پیچیده شدن مسئله کنکور شد.

وی تصریح کرد: برای حل این ماجرا در فرآیند سیاست گذاری یک سری مراحل داریم که اول از همه شناخت مسئله است.
معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: البته این مسئله هنوز شفاف نیست و هر کسی به نوعی آن را تفسیر می کند بنابراین تا پایان امسال سیاست های نظام سنجش و پذیرش به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی می رسد.

سوزنچی افزود: گام اول تبیین مسئله است و سه کار اصلی باید انجام دهیم؛ به همین منظور نشست هایی با ذی نفعان کنکور از جمله دانشگاه ها، مدارس، کانون های فکر و پژوهشکده ها و موسسات آمادگی کنکور از هفته آینده در شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می شود.

استاد دانشگاه صنعتی شریف به گام دوم شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ساماندهی کنکور اشاره کرد و و اظهار داشت: گام دوم تحلیل آماری است که از سازمان سنجش آموزش کشور خواسته ایم آمارهای خود را در اختیار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دهد و در سال های مختلف روند پذیرش، نحوه اعمال سهمیه و نحوه برگزاری کنکور را بررسی کرده و یک تحلیل آماری روی آن داشته باشیم.

سوزنچی ادامه داد: در مرحله بعد، مسئله را تبیین می کنیم که مجموع این فرآیند بیشتر از یک ماه زمان نمی برد. بعد از تبیین مسئله، در گام بعدی دو اقدام انجام می شود که یکی از آنها یعنی مطالعه تطبیقی در خصوص بررسی سیستم سنجش، آموزش و پذیرش سایر کشورها انجام شده است و احتیاجی نیست به آن ورود کنیم.

وی با بیان اینکه در نهایت به مجموعه ای از راهکارهای متصور در مورد سیستم سنجش و پذیرش دست می یابیم، ادامه داد: سپس کارگروهی از سازمان ها و نهادهای مرتبط تشکیل می شود.

سوزنچی خاطرنشان کرد: بعد از رسیدن به این سیاست ها موضوع را در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی می کنیم. البته این شورا در جزئیات اجرایی سازی دخالت نمی کند و نهادهای دیگری نظیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش که درگیر این فرآیند هستنند طراحی نحوه اجرا را تحت نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام می دهند که احتمال دارد برخی اجزای اجرایی آن نیازمند تصویب در مجلس شورای اسلامی باشد.

وی اظهار داشت: اکنون سهمیه در نظام سنجش و پذیرش متمرکز هم دخالت دارد و شاید به راهکاری برسیم که سهمیه ها به شکل فعلی، معنادار نباشد. اعمال سهمیه باید به گونه ای باشد که عدالت آموزشی در آن دیده شود و از سوی دیگر منجر به بی عدالتی هم نشود.

نشست‌های تخصصی بررسی مسائل نظام فعلی سنجش و پذیرش دانشجو به ویژه کنکور همچنین راهبردها و راهکارهای برای حل آن توسط معاونت خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به این ترتیب برگزار می شود: نشست با مؤسسات و اندیشکده‌ها ۱۳ مهرماه، نشست با دانشگاه‌ها ۱۴ مهرماه، نشست با مدیران و معلمان مدارس ۱۵ مهرماه‌ و نشست با مؤسسات کنکور ۱۶ مهرماه برگزار می شود.

 

بروز رسانی 21 دی 98

خدایی با بیان اینکه مصوبه شورای سنجش و پذیرش بر این مبناست که امسال آخرین سال برگزاری کنکور نظام قدیم است، گفت: این موضوع بسیار مورد بحث قرار گرفته و طراحی سؤال برای نظام قدیمی‌ها یک سال تمدید شد و در سال ۹۹ هم این کار انجام می‌شود اما دیگر قابل تمدید نیست./فارس

اطلاعات بیشتر از این خبر را در مطلب کنکور 1400 نظام قدیم بخوانید.

 

بروز شده در 15 بهمن 98

ساماندهی کنکور در 18 بند توسط شورای انقلاب فرهنگی

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: پیش‌نویس ۱۸ بندی سیاست‌های نظام سنجش و پذیرش دانشجو تهیه شده است که برای اجرایی شدن باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

تقاضاهای زیادی برای دانشگاه های دولتی وجود دارد که این شرایط برای ورود به رشته های پزشکی بیشتر است و امسال بیش از ۶۰۰ هزار متقاضی کنکور پزشکی داشتیم اما شانس تصاحب صندلی های پزشکی در بعضی رشته های پُرمتقاضی یک به ۶۰ است و این به آن معنا است که قانون سنجش و پذیرش این مشکل را حل نکرده است.

وی در این باره اظهار داشت: پیش نویس ۱۸ بندی سیاست های سنجش و پذیرش توسط معاونت خط مشی گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایی شده است و در مرحله تصویب قرار دارد. این بندها به موضوعاتی از قبیل آمادگی برای سنجش و پذیرش تا هدایت تحصیلی و سهمیه ها اشاره می کند که قرار است در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد.

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در این سیاست های ۱۸ گانه، پذیرش دانشجو بهینه تر می شود، گفت: این سیاست ها ضمن کمک به انتخاب رشته بهتر، آسیب های شناسایی شده در سنجش و پذیرش را بررسی و وظایفی برای وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش همچنین سازمان سنجش آموزش کشور تعیین کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه اجرای این سیاست ها به صورت پایلوت از سال ۱۴۰۰ کلید می خورد، افزود: اجرای این طرح پایلوت باید مبتنی بر سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد. / ایرنا

 

 

برخی از سوالات متداول برگزاری کنکور 1400

– کنکور 1400 چگونه برگزار می شود؟

طبق آخرین اطلاعات،در کنکور 1400 تنها یک سری سوال برای تمام داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم طراحی می شود. ( البته احتمال دارد در ادامه تغییر کند)

– داوطلب نظام قدیم هستم، چگونه در کنکور 1400 شرکت کنم؟

تمام داوطلبان نظام قدیم می توانند با همان مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور 1400 شرکت کنند. (اطلاعات بیشتر در رابطه با کنکور 1400 نظام قدیم بخوانید)

– تاثیر معدل برای کنکور 1400 چگونه است؟

تاثیر معدل همواره مخالفان و موافقان زیادی دارد،برای کنکور 1400 هم به زودی مشخص خواهد شد. (اطلاعات تکمیلی را در تاثیر معدل کنکور 1400 بخوانید)

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
163 نظر
 1. Amin می گوید

  ببخشید منظورشون قابلیت اجرایی پیدا کند یعنی 99 اجرا میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امین جان
   گفتن که برای 99 هم اجرایی نمیشه و اول برای کارشناسی ارشد و دکترا انجام میشه و اگر مثبت بود نتیجه ش از 1400 برای کنکور سراسری هم انجام میشه که البته باید منتظر اطلاعیه رسمی باشیم و این ها تنها صحبت های اولیه نمایندگان مجلس بوده

 2. علیرضا نیکرو می گوید

  کنکور لیسانس باید در سال ۱۴۰۰ حذف گردد
  دوره ی پزشکی عمومی ۵ ساله شود
  لیسانس هم ۵ ساله شود
  پزشکی عمومی یعنی مهندسی پزشکی
  دکترا هم ۵ ساله شود
  پزشکی تخصصی ۵ ساله شود
  تخصص و فوق تخصص با هم ادغام شوند
  سوالات امتحانی دوره ی دبیرستان شهرستانی و سوالات امتحانی دوره ی لیسانس استانی شود
  بومی گرایی

 3. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید..من دانشجویی هستم که تا سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل میشم و میخوام باز کنکور شرکت کنم.. اخه چرا نظام قدیم رو حدفش میکنن مگه چه فرقی با سال ۹۸ و ۹۹ داره؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   به هر حال این شرایطی هست که گفته شده،چون به مدت دو سال برای نظام قدیم برگزار میشه،البته بازهم احتمالش هست ولی خیلی کمه که باز هم برای نظام قدیم برگزار بشه

  2. محمد می گوید

   الان کلاس کنکوری برا نظام قدیم نیست همون بهتر حذف بشه

   1. منا می گوید

    کاش کنکور 1400 هم نظام قدیم باشه

    1. R@ می گوید

     ارررررره کاششششششش

  3. مريم می گوید

   واى منم دقيقا همين تصميم رو دارم
   و الان موندم چه كنم

  4. محمد می گوید

   ای کاش 1400 هم دو نوع کنکور باشه . بخدا دارن در حقمون بی انصافی میکنن .

 4. محدثه می گوید

  ینی الان مایی که ۱۴۰۰ کنکور داریم چیکار کنیم بخونیم نخونیم؟ کنکور داریم؟ نداریم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محدثه خانم گرامی
   بله به احتمال زیاد کنکور که هست ولی شاید بخواهند یه تغییراتی بدهند،هنوز چیزی قطعی نیست،و میخوان از طرفی تاثیر معدل رو افزایش بدن و به جای یک کنکور دو کنکور یا بیشتر برگزار بشه تغییرات عمده ش مربوط به همیناست که باز هم معلوم نیست چقدر بتوانند اجرایی ش کنند،پس فعلا باید منتظر ماند،در صورت لزوم می توانید دروس تخصصی نظام جدید را پیش خوانی کنید

   1. مهدی هاتفی می گوید

    سلام خدمت ادمین محترم. من دیپلم تجربی گرفتم و میخوام برم سربازی و سال 1400 که خدمتم تمام شد کنکور بدم.آیا میتونم با دیپلم نظام قدیم کنکور نظام جدید بدم یا نه؟؟؟
    البته چون معدل نهایی من خوب نشد میخوام دروس سال دهم و یازدهم و دوازدهم رو پاس کنم. میشه به نظرتون؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام مهدی جان
     شما مشکلی برای شرکت در کنکور ندارید و خیلی هم بعیده قانون جدیدی بیاد،پش شما مشکلی ندارید
     شما در حال حاضر می توانید دروس سال آخرتون رو ترمیم کنید

  2. امیر می گوید

   حتما بخون…….چون اگه کنکور هم حذف بشه ( که صد در صد نمیشه) روش دیگه جایگزین میکنن.

 5. علوی می گوید

  هیچ کشوری توی دنیا پیدا نمیکنی که سیستم امتحانی وآموزشیش هر ساله اینقدر دستخوش تغییر بشه. کنکور. سهمیه ایثارگران. سوابق تحصیلی. نمرات نهایی. در آینده امتحان داخلی.یعنی مغز آدم هنگ میکنه از این تصمیمات بیخودی مسئولان.

 6. نیما می گوید

  بنظرم معدل خیلی بیخودهه معلم پول میگیره سوالارو میده خیلی نا عدالتانس و بنظرم کنکور گزینه مناسبی برای ایجاد عدالت است با تشکر

 7. نگار می گوید

  سلام خسته نباشید من دیپلم ادبیات نظام قدیم داشتم و لیسانس حسابداری .امروز شنیدم اگر بخوام برای کنکور تجربی ۱۴۰۰ اقدام کنم باید حتما حتما دیپلم تجربی نظام جدید بگیرم تا بتونم توی کنکور شرکت کنم میخواستم بپرسم واقعا صحت داره این مسئله؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نگار خانم
   منظورتون اینه که دیپلم انسانی دارید؟ اگر دیپلم انسانی دارید که مشکلی ندارید برای کنکور 99 و نیازی به دیپلم نظام جدید نیست شما هر کدوم رو خواستید می توانید کنکور دهید،اما برای کنکور 1400 احتمالا با تغییراتی همراه باشه اما بر اساس چند سال اخیر باز هم شما نیازی ندارید که دیپلم نظام جدید بگیرید بلکه با همون دیپلم نظام قدیم که دارید در کنکور مدنظرتون می توانید شرکت کنید،فقط تنها در صورتی که اگر بخواهید تاثیر معدل براتون کامل اجرا بشه باید دروس تخصصی رشته تجربی را امتحان دهید،باز هم پیگیر اخبار این مطلب باشید

 8. AMIR می گوید

  سلام من کنکور نظام قدیم کنکور دارم.اما میخوام برم سربازی و سال 1400وقتی ک سربازیم تموم شد کنکور بدم.ایا میشه با همین دیپلم نظام قدیم کنکور نظام جدید بدم یا ن؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   بله به احتمال زیاد برای کنکور 1400 دیگه کنکور نظام قدیم برگزار نمیشه و هر داوطلب باید در کنکور نظام جدید شرکت کنه و نیازی به گرفتن دوباره مدرک نظام جدید نیست

 9. سامیار می گوید

  سلام،ببخشید من دیپلم انسانی سال ۸۶ رو دارم، لیسانس حقوق دانشگاه غیرانتفاعی و ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه آزاد رو دارم، میخوام آزمون تجربی بدم،اگه بخوام سال ۱۴۰۰ آزمون بدم از الان میشه کتابای نظام جدید رو بخونم؟یا ممکنه سال ۱۴۰۰ بازم کنکور نظام قدیم برگزار بشه؟کدو کتابا رو بخونم؟ممنون از مطالب مفیدتون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سامیار عزیز
   نظام جدید بخوانید به نفعتونه،بله از الان می توانید شروع کنید و زیاد به فکر نظام قدیم نباشید چون احتمال برگزاری در حد 10 یا 20 درصده

   1. رضا می گوید

    سلام. من دیپلم تجربی رو سال 84 گرفتم. الان مدرک کارشناسی ارشد دارم. من می تونم کنکور 1400 تجربی رو شرکت کنم با توجه به این که نظام قدیمم؟؟ اگه بتونم شرکت کنم باید منابع نظام جدید رو بخونم؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام رضا جان
     بله می توانید
     چون به احتمال 90 درصد فقط نظام جدید برگزار میشه،شما هم باید منابع نظام جدید را مطالعه کنید

    2. روژین می گوید

     سلام من دیپلم تجربی سال86را دارم اگه سال1400کنکور پرستاری قبول شم چقدراحتمال استخدامی بیمارستان دولتی را دارم؟

     1. پی سی کنکور می گوید

      سلام روژین خانم گرامی
      با این حساب باید نزدیک 28 سالتون باشه حدودا
      بهتره برای اطلاع از شرایط استخدام،دفترچه های استخدامی رسمی وزارت بهداشت را بررسی کنید که شرط سنی تا چه محدوده ای را شامل می شود

 10. سامیار می گوید

  بسیار سپاسگذارم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   موفق باشید

  2. مونا می گوید

   سلام
   قابل استناد بودن سوابق تحصيلي،معدل كتبي و امتحانات نهايي كه دكتر لاشكي گفتن مثل تاثير قطعي معدل دانش اموزا رو دچار مشكل نمي كنه؟من مي خوام سال ١٤٠٠ كنكور بدم ولي واسه اين موضوع نگرانم…

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام مونا خانم گرامی
    مشخص نیست تا اون موقع به چه شکل میشه،و اگر قطعی بشه می توانید از ترمیم معدل استفاده کنید

 11. محمد می گوید

  سلام.من برای دانشگاه فرهنگیان میخوام در کنکور ۹۹ شرکت کنم و از دانشگاه روزانه انصراف بدم اما یه مشکلی دارم اونم مشکل سنم هست چون اگر قبول بشم در موقع ثبت ۱۱ روز بیشتر از ۲۲ سال خواهم داشت.میشه راه حلی ارائه بدین؟ ممنون میشم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   راه حلی واقعا سراغ نداریم مگر اینکه شرط سنی رو تغییر بدن که اعتراضاتی هم شده و باید امیدوار باشید

 12. سیروان می گوید

  با عرض سلام خدمت ادمین ومشاورین گرامی.یه سوال داشتم ،مربوط به مطلب شما نیس ولی ممنون میشم راهنمایی فرمایید.بنده در حال حاضر سرباز هستم ، اخرین مدرک تحصیلم تا پایان سوم دبیرستان( تجربی ) هستش، البته سوم دبیرستان رو به طور کامل تموم کردم. الان خدمت سربازیم اسفند۹۸ تموم میشه، اگه بخوام ادامه تحصیل بدم واسه پیش دانشگاهیم میتونم خرداد ۹۹، از ۲۴ واحد پیش دانشگاهی ۱۲ واحد رو در مدرسه ی بزرگسالان امتحان بدم.اگه واسه کنکور ۱۴۰۰ نظام قدیمی در کار نباشه تکلیف اون ۱۲ واحد باقی مونده در شهریور ۹۹ چی میشه ، باید دیگه به طور کلی دروس دوازدهم از نظام جدید رو امتحان بدم یا همون دروس باقی مونده نظام قدیم پیش دانشگاهی رو میتونم امتحان بدم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سیروان جان
   مطلب تطبیق رو بخونید حتما راهنمایی میشید،ولی کوتاه میشه گفت که از دی ماه 98 به بعد شما به جای دروس مانده پیش دانشگاهی باید همون دروس رو در دوازدهم پاس کنید،حالا تفاوتی نداره میشه نصفش رو خرداد 99 پاس کنید و نصف دیگه ش رو هم شهریور 99

   لینک مطلب تطبیق نظام قدیم به جدید :
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D9%82-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF/

 13. داریوش می گوید

  سلام خوبید من یه سوال داشتم الان دانشجوم و سال ۱۴۰۱ فارغ اتحصیل میشم اون موقع میخوام کنکور شرکت کنم به نظرتون کنکور اون موقع برگزار میشه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام داریوش جان
   از آینده که کسی خبر نداره ولی خب احتمالا زیاد باز هم برگزار میشه فقط شاید نحوه برگزاری تغییر کنه

 14. fms می گوید

  سلام من داوطلب رشته ریاضی هستم و در کنکور 98 شرکت کردم و انتخاب رشته ام کرده ام میخواستم بدانم اگر روزانه قبول شوم و به دانشگاه نروم وسربازی بروم میتوانم در کنکور1400شرکت کنم و روزانه قبول شوم ..باتشکر.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله برای کنکور 1400 اگر بتونید خدمت رو هم بگیرید مشکل خاصی ندارید

 15. ناهید می گوید

  سلام.من دیپلم رشته ریاضی هستم.نظام قدیم.میتونم تجربی کنکوربدم.حالاسال۹۹ یا۱۴۰۰.یابایددیپلم تجربی داشته باشم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ناهید خانم گرامی
   مشکلی برای شرکت در کنکور ندارید اما باید مدرک پیش دانشگاهی تون رو هم بگیرید تا شهریور 99 برای کنکور 99

 16. مهدیه می گوید

  سلام من داوطلب نظام جدید کنکور ۹۹ هستم ولی قصدم اینه که سال ۹۹ کنکور ندم و سال ۱۴۰۰ کنکور شرکت کنم با این وضع نظام آموزشی اینکاری که میخوام انجام بدم به ضررمه؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدیه خانم گرامی
   کاملا استباه هست وقتی سال اول میتونید قبول بشید چرا باید بندازید برای سال دوم ، پشت کنکوری شدن که اصلا مشخص نیست ،آیا باز شما اون توان رقابت مجدد رو دارید یا نه،پس بهتره با آرامش تصمیم بگیرید و همین سال اولی موفق بشید و اصلا به سال دوم فکر نکنید

 17. zohre می گوید

  من سال ۱۴۰۰ میتونم کنکور بدم. رشته ام انسانی الان ۲۲ سالمه میترسم تا اون موقع سن منو برای دانشگاه ک بخوام تربیت معلم بخونم قبول نکنن و تلاش من بیهوده باشه میشه راهنمایی کنین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهره خانم گرامی
   یه بررسی کنید که آیا سن تون میخوره سال 1400 برای 24 ؟ چون از مهر ماه معمولا در نظر می گیرند،در حال حاضر که 22 ساله و صحبت هایی هست که به 24 افزایش پیدا کنه
   واقعیتش چون دست خود آموزش و پرورش هست این مورد هر وقت بخوان کم و زیاد می کنند و از الان زوده که با قطعیت بگیم که میشه یا نمیشه

 18. امیر می گوید

  سلام

  من میخوام برن سربازی و سال 1400 کنکور بدم
  آیا نظام قدیم برگذار میشه یا نه

  و من سال 94 پیش دانشگاهی تمام کردم آیا اگر بخوام کنکور نظام جدید بدم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   به احتمال 99 درصد فقط نظام جدیده،شما مشکلی ندارید با مدرک نظام قدیم هم میتونید کنکور بدید

 19. میکائیل می گوید

  سلام
  اول از همه ازتون تشکر میکنم بابت راهنمایی و مشاوره هاتون … و سؤالی داشتم … اینکه بنده نظام قدیم خوندم و مدرک لیسانس از دانشگاه علوم پزشکی دارم میخوام برای کنکور سال 1400 برنامه ریزی کنم تا بتونم شانسم رو برای رشته پزشکی بسنجم اینکه کدام کنکور برگزار میشه برام مبهم هست چون برنامه ام برای دو سال هست و شنیدم کنکور 99 آخرین کنکور نظام قدیم هست برنامه ام رو دچار مشکل کرده ممنون میشن کمکم کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام میکائیل جان
   شما خیلی بهتره و با خیال راحت نظام جدید رو بخونید و تنها بر همون اساس برنامه ریزی کنید

   1. میکائیل می گوید

    خیلی ممنون و سپاسگزارم از راهنمایی تون.
    منابع نظام جدید رو برای رشته تجربی اگه امکان داره و مقدور هست برام معرفی کنید ممنون میشم.
    با سپاس …

    1. پی سی کنکور می گوید

     منابع برای کنکور 1400 عبارت است از
     کتب دوازدهم چاپ 99
     کتب یازدهم 98
     کتب دهم چاپ 97
     این منابع را تهیه کنید ،البته برای دوازدهم می توانید از کتب چاپ 98 یعنی امسال استفاده کنید،برای دانلود کتب روی لینک زیر کلیک کنید :
     https://p30konkor.com/category/file-amozeshi/%da%a9%d8%aa%d8%a8-%d8%af%d8%b1%d8%b3%db%8c/

 20. خاطره می گوید

  سلام، من مدرک کارشناسیم و سال 92 گرفتم و دارم برای کنکور 1400 آماده میشم، امثال ما چطوری حساب میشه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام خاطره خانم گرامی
   سوالتون رو متوجه نشدیم،لطفا مجددا سوالتون رو مطرح کنید

 21. امیری می گوید

  سلام خسته نباشید برای کنکور 1400 من میتونم نظام جدید انتخاب کنم چون کتاب های نظام جدید میخونم.نظام قدیم هستم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله مشکلی نخواهید داشت

 22. فاطمه صالحی می گوید

  سلام من دانشجوری رشته حسابداری هستم و دیپلم تجربی دارم تا سال ۱۴۰۰ هم فارغ التحصیل میشم میخاستم ببینم من برای کنکور ۱۴۰۰ شروع کنم منابع جدید بخونم یا اینک تاثیر معدله

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   واقعیتش اینه که نمیشه به صورت قطعی گفت کنکور 1400 به چه صورت برگزار میشه ولی احتمالش هست تا حدی هم درصد تاثیر معدل قطعی باشه مابقی امتیاز کنکور باشه

 23. Sawde می گوید

  سلام من رشتم تجربیه و امسال میرم کلاس یازدهم ومیخوام توی عید سال99دروس یازدهمو تست بزنم وتوی تابستون 99کلاس دهمو تست بزنم توی تعطیلات عید1400دروس سال دوازدهم وتوی تایم زمانی بین امتحانات نهایی وکنکور تستایی که برای سه سال زدمو مرور کنم این روش ایا نتیجه پزشکی رو میتونه برام داشته باشه ؟بدون اینکه بخوام توی کلاس یا ازمونی شرکت کنم و فقط با کتاب تست جلو برم؟

 24. Saeede می گوید

  سلام من رشتم تجربیه و امسال میرم کلاس یازدهم ومیخوام توی عید سال99دروس یازدهمو تست بزنم وتوی تابستون 99کلاس دهمو تست بزنم توی تعطیلات عید1400دروس سال دوازدهم وتوی تایم زمانی بین امتحانات نهایی وکنکور تستایی که برای سه سال زدمو مرور کنم این روش ایا نتیجه پزشکی رو میتونه برام داشته باشه ؟بدون اینکه بخوام توی کلاس یا ازمونی شرکت کنم و فقط با کتاب تست جلو برم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سعید جان
   این روش هم تا حدودی خوبه ولی بهتره از الان فقط روی این نکته تمرکز داشته باشید که سر کلاس درس بتونید درس رو یاد بگیرید به ویژه در دروس تخصصی سعی کنید که از الا پایه قوی داشته باشید و شما کار اصلی تون از تابستان دوازدهم شروع میشه و آزمون آزمایشی هم لازمه حتما تا نقاط ضعف و قوت تون رو شناسایی کنید

 25. Zakie می گوید

  سلام.من امسال کنکور شرکت کردم و دانشگاه روزانه قبول شدم اما انصراف دادم و چون یه سال محرومیت دارم پس باید کنکور سال1400شرکت کنم.اگه کنکور برداشته شه چی کنم؟؟؟میتونم کنکور نظام جدید شرکت کنم؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید برای کنکور 98 هم شرکت کنید البته فقط نمی توانید در دانشگاه روزانه پذیرفته شوید،برای کنکور 1400 هم احتمالش کمه که برداشته بشه وبله می توانید نظام جدید شرکت کنید و مشکلی نداره

 26. ع م الف می گوید

  با سلام
  محض رضای خدا جواب بدید
  نظام قدیم هستم یعنی دیپلم تجربی نظام قدیم دارم
  تصادف کردم کنکور نرسیدم سال 1400 شرکت می کنم
  1 – با این مدرک و البته پیش دانشگاهی میتوانم در 1400 شرکت کنم بعضی ها میگن باید دوباره دیپلم بگیری یعنی باید در امتحانات خرداد دهم و یازدهم و دوازدهم شرکت کنم هر سال خرداد ماه یک پایه ؟
  2 – در صورت قطعی شدن همون تاثیر مستقیم معدل در 1400 امکان ترمیم معدل ایا وجود خواهد داشت ؟
  3 – جهت ترمیم معدل ایا باید دروس دوازدهم را امتحان بدهیم یا سوم نظام قدیم یا دهم یازدهم و دوازدهم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   1- نه نیازی به دیپلم جدید نیست
   2-بله به احتمال زیاد
   3-فعلا مشخص نیست

   1. ع م الف می گوید

    دست شما درد نکنه بابت ریپلای

    یک مورد کوچک این که چون این مسله دغدغه اصلیست از همه جا تحقیق می کنم احتمال خیلی قوی برای ترمیم معدل باید دروس سال دوازدهم امتحان بدیم امتحان از سه پایه مصیبت هم برای ما هم سازمان نظر شما چیه ؟
    باز هم متشکرم پاسخ می دید

    1. پی سی کنکور می گوید

     اینکه معدل قطعی بشه و برای 3 سال در نظر گرفته بشه فعلا زوده که در موردش صحبت بشه

 27. محمد می گوید

  با سلام،ممنون از سایت خوبتون،بنده دانشجو هستم و می‌خوام 1400 کنکور بدم،
  با توجه به اینکه یکی از دوستان بهم گفت به آموزش و پرورش زنگ زده گفتن که امسال برای دی ماه ترمیم معدل نظام قدیم برگزار نمی‌شه مگه درخواست زیاد باشه،امکان داره اگه سال 1400 تاثیر قطعی بشه به ما نظام قدیم ها هم اجازه ترمیم معدل ندن؟
  خواهشاً جواب بدید خیلی استرس گرفتم
  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   ما باز هم احتمال میدیم،که ترمیم معدل حالا حالاها برگزار میشه فقط شاید شکل برگزاریش برای بچه های نظام قدیم تغییر کنه

   1. محمد می گوید

    خیلی خیلی ممنون از پاسخگویی سریعتون
    مثلاً چطور تغییر کنه؟به ضرر ما قدیم ها نمی‌شه؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     مثلا شاید نیز باشه که شما دروس دوازدهم رو پاس کنید به جای سوم دبیرستان،البته باز احتمال هست و مشخص نیست،ولی فعلا از این بابت نگران نباشید

 28. علیرضا نیکرو می گوید

  برای حذف کنکور عجله نکنید
  کنکور لیسانس و کنکور دکترا همزمان در سال ۱۴۰۵ در ایران حذف گردد
  دوره ی فوق لیسانس از نظام تحصیلی حذف گردد
  شرط معدل دوره ی دبیرستان به جای کنکور لیسانس و
  شرط معدل دوره ی لیسانس به جای کنکور دکترا
  نمره دانش آموز و دانشجو ده نمره دست استاد ده نمره دست سازمان سنجش

 29. صدیق می گوید

  سلام من لیسانسم خودمم دیپلم تجربی قدیمم میخوام برا کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم واقعا کتابای نظام جدید را بخونم یا قدیم را؟؟ واقعا موندم؟ خواهشا یه جواب قطعی بدین ممنونم
  سوال دومم اینه که معدلم ۱۷.۵است اگه درصدها بالای پنجاه باشه از پزشکی قبول میشم
  لطفا راهنماییم کنین. تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام صدیق جان
   از 1400 به بعد فقط نظام جدید برگزار میشه و شما شروع به مطالعه نظام جدید کنید،اگر تاثیر معدل قطعی بشه حتما نیاز دارید به ترمیم معدل

 30. صدیق می گوید

  ممنون از راهنماییهای خوبتون❤

  1. پی سی کنکور می گوید

   سپاس از همراهی شما با پی سی کنکور

 31. زهرا می گوید

  سلام من دیپلم تجربی سال 83و پیش دانشگاهی 84 هستم و کارشناسیمو هم گرفتم اما میخوام برای سال 1400 دوباره کنکور تجربی شرکت کنم میشه منو کاملا راهنمایی کنید که آیا باید دوباره مدرک بگیرم ؟آیا باید ترمیم معدل شرکت کنم و اگه آره به چه صورت؟و اینکه آیا من باید کتب نظام جدید رو بخونم؟ممنون میشم که مطلبو کاملا بدام روشن کنید متشکرم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   برای کنکور 98 و احتمالا کنکور 99 چون دیپلم تون قبل از سال 84 بوده و نهایی نبودن امتحانات تاثیر معدل شامل شما نمیشه و تنها نمره کنکورتون هست،برای سال 1400 هم یکم زوده بفهمیم شرایط به چه صورته

  2. محبوبه می گوید

   سلام زهرا خانم خوب هستید دقیقا شرایط شمارو دارم ک برا کنکور 1400 دارم اماده میشم اگ چیزی فهمیدید ب منم خبر بدید یک دنیا ممنون میشم

 32. Negin می گوید

  سلام میشه دقیق بگین که اون ۸۵ درصد ظرفیت که بدون کنکوره شامل چه دانشگاهایی میشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نگین خانم گرامی
   دانشگاه های پیام نور- غیر انتفاعی- آزاد- علمی کاربردی

 33. فرید می گوید

  سلام ممنون بابت پاسخگویی به سوالات
  میخواستم بپرسم فارغ التحصیلان نظام قدیم که میخواهند سال ۹۹ یا بعد از اون ترمیم معدل انجام بدهند و با توجه به اینکه احتمالا آنزمان فقط امتحانات نظام جدید برگزار میشود تکلیفشان چیست؟ آیا می توانند در امتحانات نهایی نظام جدید شرکت کنند؟ باز هم ممنون بابت پاسخگویی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرید جان
   اگر در آینده کلا نظام قدیم برگزار نشه برای ترمیم معدل ،که بله باز هم باید فرصت جبرانی ترمیم معدل برای داوطلبان نظام قدیمی در نظر گرفته بشه و احتمالا باکتب نظام جدید

 34. محمدرضا می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشید.اگر لطف کنید و به این سوال من جواب بدید ممنون میشم.من جایی خواندم که فاکتور لازم برای قبولی رشته های پیراپزشکی اعم از هوشبری و اتاق عمل میانگین حداقل ۴۰تا۵۰درصد عمومی و میانگین حداقل ۱۵تا۲۰تخصصی است
  سوال من اینه که حتما باید به دروس عمومی پاسخ داد و این میانگین رو رعایت کرد یا مشکلی ندارد ب دروس عمومی پاسخی ندیم و این میانگین را رعایت نکنیم مثلا میانگین دروس عمومی صفر یا مثلا ۵یا … باشد.مشروط بر اینکه با استفاده از دروس تخصصی رتبه مورد نیاز را برای این رشته ها کسب کنیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمدرضا عزیز
   بهتره در این رابطه از نرم افزار تخمین رتبه گزینه دو و یا قلم چی استفاده کنید،مهم تراز کلی هست،میشه فقط اختصاصی رو جواب داد ولی باید درصد بسیار عالی رو کسب کنید که نیازی به دروس عمومی نداشته باشید و این رشته ها رو قبول بشید

   1. محمدرضا می گوید

    ممنونم لطف کردید

    1. پی سی کنکور می گوید

     موفق باشید

 35. زینب می گوید

  سلام من دانش آموز نظام قدیم هستم میخوام برای کنکور1400بخونم باید چیکار کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زینب خانم گرامی
   کتب نظام جدید رو تهیه کنید،کتب دهم چاپ 97 ، کتب یازدهم چاپ 98 و موقتا کتب دوازدهم چاپ امسال را استفاده کنید تا سال آینده کتب جدید دوازدهم 99 چاپ بشه و شاید تغییراتی به همراه داشته باشه

 36. آرین می گوید

  سلام و خسته نباشید …… من نظام دیمم ولی میخوام در کنکور 1400 شرکت کنم و مشکلی هم با خوندن کتاباشون ندارم تنها مشکلی که هست اینه که من معدل نهاییم بسیار بده میخوام بدونم اگه تاثیرش قراره قطعی بشه و مثبت نباشه حداقل تا وقت دارم برم ترمیم معدل کنم ؟؟ نظر شما چیه ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آرین جان
   واقعا ما هم مثل شما اطلاع دقیقی نداریم،مدت دو سال هست که در مجلس می خواهند شیوه برگزاری کنکور را تغییر دهند و تاثیر معدل نیز قطعی شود که مشخص نیست از چه سالی درنظر گرفته می شود،در کل بستگی به خودتون داره ؛ببینید اگر وقتش رو دارید و هم چنین امکانش براتون فراهمه می توانید شرکت کنید و نمراتتون رو ترمیم کنید

 37. امید می گوید

  سلام،از انجا کە طبق روال سالهای گذشته باتغیر نظام آموزشی سه سال متوالی کنکور نظام جدیدوقدیم برگزارشده،الان نیزاحتمال برگزاری سه سال متوالی کنکور به صورت قدیم وجدید هست تا هم نظام قدیما راحت بشن وهم زمینه اعمال معدل درکنکور نهایی بشه.سال نودونه که دو کنکوراست،بهتر نیست برای هزار وچهارصد به نظام قدیمیا سفارش نظام جدید رو نکنید؟؟؟چون احتمال دوکنکور هنوز هست و افراد از هزینه اضافی خلاص میشن.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امید جان
   سپاس از نظر شما، برای کنکور 99 نیز با فشار زیادی کنکور نظام قدیم برگزار میشه ولی برای 1400 هم تا حدی میشه احتمال داد البته از نظر ما کمتر از ده درصد هست
   ولی به نظر شما اگر 1400 هم نظام قدیم برگزار بشه منابع کنکور نظام قدیم با کمبود مواجه نیستند؟ حتی هم اکنون نیز برخی از موسسات آموزشی خدماتی برای برخی از داوطلبان نظام قدیم ندارند و شیوه طراحی سوالات هم از طرفی دیگر تنها به ضرر داوطلبان نظام قدیمی باشد،پس طبیعیه شرایط رقابت اصلا برابر نیست در اون حالت، پس توصیه به کنکور نظام جدید به توجه به شرایط توصیه اشتباهی نمی باشد

 38. ساجده می گوید

  خسته نباشین واقعا ممنون از راهنمایی هاتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سپاس از همراهی شما با پی سی کنکور
   موفق باشید

 39. علی می گوید

  سلام لطفا پیام های من رو پاک کنید کنکور نظام جدید میدم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   پاک شد

 40. ناشناس می گوید

  شاید کسی باشد که به دلیل بیماری نتوانسته حقشو بگیره نباید نظام قدیمو حذف کنند.

 41. سوین می گوید

  سلام و ممنون از زحمات و سایت بسیار خوبتون.من دیپلمه ی نظام قدیم تجربی سال ۸۹_۹۰ هستم ولی مدرک پش دانشگاهی ندارم به دلیل پاس نکردن دروس.میخوام کنکور ۱۴۰۰ نظام جدید شرکت کنم لزوم مدرک پیش دانشگاهی ضروریه برای ثبت نام کنکور؟اگه ضروریه تا چه زمانی باید اقدام به اخذش کنم.ممنون میشم اگه راهنمایی کمید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   سپاس از لطف و همراهی شما با پی سی کنکور
   سوال شما در قسمت پرسش و پاسخ سایت ،پاسخ داده شد :
   https://p30konkor.com/questions/question/%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-1400

 42. احسان می گوید

  سلام وقت بخیر،تاثیرمعدل بچه های نظام قدیمی که بخوان کنکورنظام جدیدبدن چطورمحاسبه میشه؟؟ اصلاتاثیرمعدل واسشون تعلق میگیره یانه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احسان جان
   بله محاسبه میشه همانند داوطلبان نظام جدید و تفاوتی از این لحاظ وجود نداره
   مطلب تاثیر معدل را بخوانید :
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

 43. مریم می گوید

  سلام.احتمال داره کنکور ۱۴۰۰ نظام قدیم بگیرن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   احتمالش زیر ده درصد هست

 44. مریم می گوید

  اگه کنکور ۱۴۰۰ یه کنکور بشه تاثیر معدل منفی میشه کلا تاثیر مثبت به خاطر نظام قدیم هست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   در لینکی که بالاتر بهتون جواب دادیم کامل توضیح داده شده،لطفا به کامنت های بالایی خودتون توجه کنید

 45. میلاد می گوید

  سلام ادمین عزیز.من اگر بخوام سال ۱۴۰۰و سال های بعد از آن، بعد حذف کنکور نظام قدیم ترمیم معدل بدم،باید با کتاب های نظام جدید ترمیم بدم یا همون قدیم؟من نظام قدیم هستم.بعد یه سوال دیگه من حتما میتونم نظام جدید شرکت کنم سال ۱۴۰۰ و بعد اون؟لطفا راهنماییم کنید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام میلاد جان
   در این رابطه صحبت خاصی نشده،و تنها گفته شده که از سال آینده تنها امتحانات نظام جدید برگزار می شود و داوطلبان واحد مانده نیز باید بر اساس نظام جدید امتحان بدهند،حدس ما اینه که داوطلبان ترمیم معدل نیز باید بر اساس کتب نظام جدید شرکت کنند،باز اطلاعات بیشتر را در پس ترمیم معدل پیگیری کنید

   1. میلاد می گوید

    ممنون.یه سوال دیگه هم داشتم.منظور از تاثیر معدل تو کنکور فقط معدل کتبی هست؟سوم دبیرستان قبلی و دوازدهم فعلی؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     برای نظام قدیم 25 درصد سوم و 5 درصد پیش دانشگاهی
     و برای نظام جدید تماما و یا 30 درصد دوازدهم

     البته برای کنکور 99 هست و برای سال های آینده امکان تغییر این درصدها وجود داره

 46. مریم می گوید

  سلام.یعنی من نمیتونم کنکور ۱۴۰۰ پزشکی قبول شم با معدل پایین؟چرا هر روز میان یه چیزی میگن استرس میدن مگه چه گناهی کردیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   چرا نمی توانید؟!
   شما درس بخونید و رتبه خوبی کسب کنید مشکلی وجود نخواهد داشت انشاالله،فکرتون رو هم با این مسائل درگیر نکنید اصلا

 47. مریم می گوید

  میترسم بگن اونابی که دیپلم کاردانش دارن باید دیپلم تجربی بگیرن تا بتونن کنکور تجربی بدن یا تاثیر معدل قطعی بشه نتونم تهران قبول شم معدل من ۱۲

  1. پی سی کنکور می گوید

   مورد اولی که خیر جای نگرانی نداره اصلا
   مورد دوم هم اینکه باز احتمالش هست بمونه پس بهتره با قدرت جلو برید
   خواشهمندیم سوال غیر مرتبط با این مطلب داشتد حتما در انجمن به آدرس زیر مطرح کنید تا بهتر پاسخ داده بشه
   https://ask.p30konkor.com

 48. محدثه می گوید

  ببخشید منابع نظام جدید و نظام قدیم خیلی متفاوتن؟آخه من تمام منابع نظام قدیم رو تهیه کردم ولی کنکور ۱۴۰۰ میخوام شرکت کنم، یعنی این منابع اصلا به دردم نمیخورن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محدثه خانم گرامی
   احتمالش حدود 10 تا 15 درصد است که نظام قدیم نیز در 1400 برگزار شود،و قطعا تفاوت وجود داره و نمیشه کتب رو برای هم دیگه استفاده کرد، ولی خب می توان گفت اوایل سال آینده به صورت بهتر می توان به این سوال جواب داد

 49. نرگس می گوید

  سال 1401 کنکور نظام جدید هستش؟ ورش نمیدارن؟
  معدل دهم 19/60 و یازدهم 20 و دوازدهم 19/96اگه تاثیر معدل بیشتر بشه خوبه یا نیاز به ترمیم داره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نرگس خانم گرامی
   نه احتمالش کمه فعلا ککه کنکور برداشته بشه
   معدل بسیار خوبی دارید و فعلا نیازی به ترمیم ندارید

 50. محبوبه می گوید

  سلام وقتتون بخیر کسی ک 2بار کنکور روزانه داده میتون ازاد پزشکی فقط شرکت کنه یعنی تو کنکور فقط ازاد انتخاب کنه بااینک کنکورش یکی شده یا کلا ازاد رو هم نمیتونه انتخاب کنه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محبوبه خانم گرامی
   شما هم در آزاد و هم در کنکور سراسری دانشگاه روزانه هم ادامه تحصیل دهید
   لینک توضیحات بیشتر :
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF/

 51. Hiwa می گوید

  ببخشید سال 1400 با دیپلم سال 87 میشه در نظام جدید کنکور شرکت کرد ؟ مانعی وجود نداره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام هیوا جان
   بله میشه شرکت کرد
   خیر مانعی وجود نداره

 52. علی می گوید

  سلام و خسته نباشید
  تاثیر معدل در کنکور 1400 به چه صورتی است، میدونم که به صورت رسمی اعلام نشده ولی حسب تجربیات شما احتمالا به چه صورتی هست، من داوطلب نظام قدیم هستم امکان دارد برای داوطلبان نظام قدیم تاثیر مثبت قرار بدهن، متاسفانه اینجانب از شهر محل دیپلم و منطقه مربوطه فاصله زیادی گرفتم و امکان ترمیم معدل رو ندارم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   قطعی نیست و هر چیزی ممکنه
   ولی در حال حاضر شرایط به سمت تاثیر مثبت هستش

  2. صدیق می گوید

   سلام
   اگه فرض بر اینکه سال۱۴۰۰ کنکور نظام قدیم باشه منی که نظام قدیمم میتونم نظام جدید را انتخاب کنم و منابع اونو بخونم ؟؟

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام صدیق جان
    بله در 1400 هم اگر همانند کنکور 99 برگزار شود،قابلیت انتخابی ممکن خواهد بود

 53. Arsam می گوید

  ت سال 1400 کنکور حذف نمیشه ک؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آرسم عزیز
   کنکور 1400حذف نمیشه لی شاید تغییراتی در شکل برگزاریش به وجود بیاد که اطلاع رسانی میشه

   1. محمد می گوید

    درود و خداقوت . من سربازم و ۴ ماه دیگه تموم میکنم . نظام قدیم بودم با معدل کتبی ۱۴ . میخوام برای ۱۴۰۰ رشته ی آهنگسازی دانشگاه هنر قبول بشم .کنکور نظام جدید شرکت کنم . به نظر شما چیکار کنم ؟ کنکور که همچنان خواهد بود ولی سوال من اینه که
    چون احتمال زیادتاثیر معدل قطعی میشه و افزایش هم داره ، شانسی برای قبولی من توی این رشته هست ؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام محمد جان
     نه احتمالشم هست که تاثیر معدل همچنان مثبت بمونه
     بله چرا شانس ندارید،بهتره یه تحقیق جامع انجام بدید که برای موفقیت در این رشته به چه کارهایی نیازه و تا اون زمان خدمتتون هم تموم شده و آماده شروع خواهید بود

    2. صدیق می گوید

     سلام خسته نباشین
     من لیسانسم میخام ۱۴۰۰ کنکور بدم برا پزشکی میشه بفرمایین آخرین اطلاعیه سنجش به کنکور ۱۴۰۰ چیه؟ و کی سنجش به طور قطع شرایط کنکور ۱۴۰۰ را اعلام میکنه؟
     با تشکر

     1. پی سی کنکور می گوید

      سلام صدیق عزیز
      هنوز در این رابطه اطلاعیه ای نداده سازمان سنجش
      آخرین اطلاعات در این مطلب به مرور زمان بروز میشه

 54. Hiwa می گوید

  سلام ببخشید ممکن هست برای 1400 بگند افرادیکە دیپلم سال 87 هستند و افرادیکە فلان سن رو دارند نمیتوانند در کنکور شرکت کنند ؟ یا برای اینکە بخواند پذیریش بشن در رشتە های پزشکی بگند فقط باید فلان معدل رو داشته باشند تا بتوانند در کنکور شرکت کنند؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام هیوا جان
   خیلی خیلی بعیده،و به نظر ما که احتمالش نزدیک به صفره
   ضمنا اگر موردی هم باشه یکسال زودتر به اطلاع داوطلبان میرسه

 55. Peyman می گوید

  سلام ببخشید اینکە میگن کنکور دستخوش تغییر میشه و احتمالا پذیرش از پزشکی از مقطع دیپلم حذف خواهد شد و لیسانس به پزشکی خواهد شد آیا با توجه به اینکه کنکور 99 فقط یک درصد ظرفیت رشته ی پزشکی در پنج دانشگاه از لیسانس به پزشکی هست آیا این امکان هست کنکور 1400 به یکباره کل ظرفیت رشته های پزشکی از لیسانس به پزشکی پذیرش شود؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پیمان عزیز
   خیر اصلا چنین چیزی برای کنکور 1400 مطرح نیست

 56. ناشناس می گوید

  من یازدهم هستم الان منابع ها رو تهیه کنم برای 1400 تغییر نمیکنه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام برای دهم و یازدهم می توانید منابع را تهیه کنید طبق منابع کنکور 1400
   برای دهم چاپ 97
   برای یازدهم چاپ 98
   برای دوازدهم چاپ 99 (برای کتب دوازدهم تا زمان چاپ بهتره از کتب دست دوم استفاده کنید)

 57. Sina می گوید

  سلام خسته نباشین ـ این طرحهای جدید تغییر کنکور و حذف و اینا آیا باعث خواهد شد کنکور 1400 خیلی از افراد رو از لحاظ سنی محروم کنند از شرکت در کنکور ؟ بعلاوه آیا طرح های جدید بصورت تدریجی خواهد بود یا به یکباره اعمال خواهد شد یا حداقل اطلاع رسانی دوساله خواهد شد ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سینا جان
   تا جایی که ما پیگیر اخبار و مطالب بوده ایم صحبتی از محدودیت سنی برای شرکت در کنکور نبوده و این محدودیت هم در صورت اضافه شدن غیر قانونی هستش ،پس نظر ما اینه که نگران این مورد نباشید
   اطلاع رسانی هم معمولا یکسال هستش،که میشه گفت باید از تیر ماه به بعد اخبار برگزاری رسمی کنکور سال 1400 منتشر بشه

   این طرح تغییر و تحولات کنکور هم در مطلب زیر در حال پیگیریه که هر خبری بشه بروز خواهد شد :
   https://p30konkor.com/%d9%85%d8%af%d9%84-%d8%ac%d8%a7%db%8c%da%af%d8%b2%db%8c%d9%86-%d8%ad%d8%b0%d9%81-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1/

 58. نیلوفر می گوید

  من امسال مدرک کارشناسیمو میگیرم و با توجه به اینکه ۴ سال از فضای کنکور دور بودم نمیدونم کنکور ۱۴۰۰ چه تغییراتی کرده؟بحث ترمیم معدل چیه؟منظور از تاثیر معدل دقیقا چطوری.دیپلمم سال ۸۹ گرفتم و معدل کلم ۱۷و خوردی بود الان برگشتم و میخوام به هدفم(پزشکی) برسم.چیکار باید بکنم.چقد چالش پیش رومه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نیلوفر خانم گرامی
   شرایط برگزاری کنکور 1400 رو که در این مطلب به صورت هفتگی می توانید چک کنید تا آخرین اخبار رو ببینید که قراره به صورت آزمایشی یه تغییراتی بدن
   اما در مورد تاثیر معدل هم مطلب زیر کامل راهنمایی تون می کنه
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

   اگر در دروس تخصصی به ویژه ریاضی و فیزیک پیش زمینه خوبی دارید و با یه برنامه ریزی عالی می توانید امیدوار باشید به پزشکی

 59. Sina می گوید

  سلام ببخشید بصورت آزمایشی یعنی چی؟ یعنی کنکور تغییر میکنه اما بصورت محدود در بعضی دانشگاهها یا اختصاص یک ظرفیت محدود به طرح جدید بصورت آزمایشی یا طرح رو کامل اجرا میکنند برای همه بصورت آزمایشی برای تخمین تصمیم گیری خودشون این که اسمش آزمایش نیست دیگه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سینا جان
   متاسفانه اطلاعات بیشتری ارائه نکردند
   انشاالله در طی یکی دو هفته آینده طلاعات بیشتری در این رابطه منتشر بشه

 60. علی می گوید

  سلام من سربازیم مهر ماه 1400 تموم میشه کنکور 1400 در حین خدمت میتونم بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   بله می توانید و در صورت قبولی ترخیص میشید از خدمت
   البته فقط برای مقاطع کارشناسی و بالاتر
   لینک کدهای نظام وظیفه را بخوانید :
   https://p30konkor.com/%da%a9%d8%af-%d9%86%d8%b8%d8%a7%d9%85-%d9%88%d8%b8%db%8c%d9%81%d9%87-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1/

   1. علی می گوید

    دیپلم و پیش دانشگاهی دارم ترخیص نمیتونم
    فکر کنم حدود شهریور 1400 سربازیم تموم بشه اون موقع کارت پایان خدمت دارم
    سوالم اینه میتونم حین خدمت سربازی کنکور 1400 ثبت نام کنم مجاز هست؟ بعدش تیر ماه کنکور بدم؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     بله می توانید مهم اینه که تا آخر شهریور 1400 از خدمت تموم شده باشید

 61. مهدی می گوید

  باعرض سلام…من پس از گرفتن دیپلم نظام قدیم و پیشدانشگاهی به خدمت رفتم و تازه خدمتم تمام شده است…میخواستم کنکور 1400 نظام جدید بدهم، آیا برای افرادی مثل من محدودیتی ایجاد خواهد شد؟ و آیا این حرف ها درمورد حذف کنکور 1400 واقعا انجام خواهد شد؟ لطفا راهنمایی کنید…این شایعات باعث نگرانی میشن به نظر شما کنکور 1400 مثل روال عادی برگذار میشود؟ ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   مورد اول که نه مشکلی ندارید،خدمت هم که دارید چه بهتر
   یه طرح هایی هست که برای کنکور 1400 به بعد در نظر گرفته شده،و گفته شده به صورت آزمایشی اجرا میشه،باید صبور باشیم تا یکی دو ماه آینده حدودا جزئیات بیشتر این طرح مشخص میشه
   عضو کانال تلگرامی هم باشید که سریعتر در جریان باشید
   p30konkor@

 62. Yasin می گوید

  سلام ایا تا سال 1401 سهمیه های مطرح شده حذف مشوند؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام یاسین جان
   احتمالش هست بله

 63. مرجان می گوید

  سلام.ایا منابع درسی ۱۴۰۰ با ۹۹ خیلی تفاوت دارن؟کتاب ها تغییر کردن؟دهم و یازدهم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مرجان خانم گرامی
   بله تغییراتی بوده ولی شرح تغییرات رو در تابستان بررسی خواهیم کرد

 64. سیروس می گوید

  سلام من در حال حاظر دانشجوی ترم چهار روزانه هستم و می خوام دو ترم مرخصی بگیرم و در بهمن ماه سال اینده که میشه ۹۹ انصراف بدم که بتونم ۱۴۰۰ رو کنکور نظام جدید بدم ایا احتمالش هست کنکور ۱۴۰۰ حذف بشه?

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سیروس عزیز
   اینکه کنکور 1400 حذف بشه به نظر ما که احتمالش خیلی ضعیفه،و اگر تغییری هم انجام بشه بیشتر تو تاثیر معدل و یا تغییرات آزمایشی مختصر خواهد بود و گرنه اصل کنکور باقی خواهد ماند

 65. Gol می گوید

  باسلام دیپلم تجربی نظام قدیم هستم معدل کتبی سوم ۱۸/۸۰وپیش ۱۹/۳۰ شده اگه کنکور ۱۴۰۰تاثیر معدل قطعی باشه ودرصد عمومی واختصاصی بالای ۸۵%باشه میتونم پزشکی یا دندون قبول شم؟ یا باید ترمیم معدل شرکت کنم وترمیم معدل باامتحانات نظام جدید ؟ممنون از سایت خوبتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر تاثیر معدل قطعی بشه بله نیاز هست که معدلتون رو ترمیم کنید برای کنکور 1400 ،و از الان هم دقیقا مشخص نیست که باید منابع نظام جدید رو امتحان بدید یا نظام قدیم

   اطلاعات تاثیر معدل :
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

   اطلاعات ترمیم معدل :
   https://p30konkor.com/%D8%AA%D8%B1%D9%85%DB%8C%D9%85-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C/

 66. Gol می گوید

  باسلام شرایط کنکور ۱۴۰۰روکی مشخص میکنند؟ چون خیلی ها الان بلاتکلیف هستند برحسب تجربیات شما تاثیر معدل به چه سمتی هستش ؟الان امتحات نظام قدیم برگزارنمیشه امکانش هست که واسه نظام قدیم ترمیم معدل نباشه ؟خواهشا زود جواب بدید استرس زیادی گرفتم توکنکور ۱۴۰۰که فقط نظام جدید هستش وبچه های نظام قدیم با امتحانات نظام جدید ترمیم معدل انجام بدن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   گفته شده که از سال 1400 تغییرات را به صورت آزمایشی در رابطه با نحوه برگزاری کنکور انجام می دهند،شرایط کنکور 1400 هم احتمالا بعد از برگزاری کنکور 99 مشخص خواهد شد
   برای تاثیر معدل هر احتمالی وجود دارد ولی اگر اعتراضات زیاد شود می توان امیدوار بود که مثبت شود
   ترمیم معدل که حتما برگزار میشه ولی شاید شرایط باشد که در امتحانات نظام جدید شرکت کنید
   برای نظام قدیم هم اگر درخواست ها خیلی زیاد باشد ممکن است که کنکور نظام قدیم نیز برگزار شود ولی تا به این لحظه احتمالش کمه
   لطفا نگران نباشید و بهتره از الان آرام آرام شروع به مطالب پایه ای کنید

 67. Gol می گوید

  باسلام امکانش هست برای نظام قدیم ترمیم معدل بر گزارنشه؟ببخشید خیلی سوال میپرسم چون خیلی استرس دارم

  1. پی سی کنکور می گوید

   در کامنت قبلی پاسخ داده شد

 68. Gol می گوید

  خیلی ازتون ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   موفق باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*