TAMLAND

alt

مصاحبه با محمد قانع رتبه 2 کنکور تجربی ۱۴۰۲

محمد قانع رتبه 2 کنکور تجربی ۱۴۰۲  است و مصاحبه با این رتبه های برتر می تواند نکاتی را از طی این مسیر و به دست آوردن این موفقیت برای کنکوری های سال بعد روشن تر سازد. در ادامه این مصاحبه را بخوانید.

محمد قانع رتبه ۲ گروه ‌آزمایشی علوم تجربی از یزد در پاسخ به سوال ایرنا درباره رمز موفقیت خود در کنکور ۱۴۰۲ گفت: از ابتدای پایه دهم شروع به خواندن برای کنکور کردم و به طور مستمر درس خواندم. این گونه نبود که یک روز کم یا یک روز زیاد بخوانم و پیوسته درس خواندم.

قانع گفت: از روزهای ابتدایی پایه دهم به طور مستمر روزی هشت تا ۹ ساعت درس می خواندم که در پایه یازدهم به روزی ۱۱ تا ۱۵ ساعت مطالعه درسی رسید و در پایه دوازدهم روزی ۸ تا ۹ ساعت درس خواندم.

رتبه دوم کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی نقش خانواده را در موفقیت خود خیلی مهم دانست و گفت: آنها به من انگیزه و ایده و امید می دادند و نگذاشتند هیچ دغدغه ای جز کنکور داشته باشم و محیطی آرام را برای من فراهم کردند.

وی درباره این که آیا انتظار آوردن کسب رتبه دوم در علوم تجربی را داشته است گفت: با توجه به این وقتی که برای درس خواندن گذاشتم و در آزمون های مختلف شرکت کردم تا حدودی از رتبه خود با خبر بودم و در واقع با توجه به درصدهایی که در کنکور زدم این رتبه قابل حدس بود.

قانع دو مرحله ای شدن کنکور را خوب دانست و گفت: این که تصور شود دو مرحله ای شدن کنکور استرس داوطلب را کم می کند؛ این گونه نیست چرا که برگزاری دو مرحله ای کنکور هم استرس خاص خود را دارد.

وی درباره روش مطالعه و این که آیا از کلاس های آموزشی کنکور استفاده کرده است، اظهار داشت: برای درس خواندن از کلاس های آموزشی کنکور اصلا استفاده نکردم و خودم مطالعه کردم، اما در آزمون های مختلف آن شرکت کردم.

این رتبه دوم کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی گفت: برای مطالعه اولویت اول باید کتاب های درسی باشد، مرحله دوم از کتاب های آموزشی و کمک درسی استفاده کند و تست های مختلف بزند و در کنار آن در آزمون های مختلف شرکت کند.

وی درباره انتخاب رشته گفت: پزشکی تهران را انتخاب می کنم و تا گرفتن یک تخصص تحصیلاتم را ادامه می دهم.

قانع در ادامه خطاب به کسانی که خود را برای کنکور آماده می کنند گفت: درس ها را به طور مستمر بخوانند و مواظب باشند در دام شیادان نیفتند؛ چرا که موسسات مختلف زیاد هستند و از موسسات خوب استفاده کنند و بدانند که این گونه موسسات اولویت اول منافع خودشان است. داوطلبان در کنار آن روحیه خود را حفظ کنند و امید خود را هیچ گاه از دست ندهند و این گونه فکر نکنند که اگر در آزمونی نتیجه دلخواه را نگرفتند،‌ امید خود را از دست بدهند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

مصاحبه های بیشتری را در پست مصاحبه با رتبه های برتر کنکور ۱۴۰۲ بخوانید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]