کنکور
امتحان نهایی
سوالات کنکور سراسری
حل تمرین کتاب درسی
جزوه درسی
porsesh

مصاحبه با معین یوسفی نیا رتبه 4 کنکور ریاضی ۱۴۰۲

معین یوسفی نیا رتبه 4 کنکور ریاضی ۱۴۰۲  است و مصاحبه با این رتبه های برتر می تواند نکاتی را از طی این مسیر و به دست آوردن این موفقیت برای کنکوری های سال بعد روشن تر سازد. در ادامه این مصاحبه را بخوانید.

معین یوسفی نیا، رتبه ۴ کنکور ریاضی ۱۴۰۲ در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سال دهم المپیاد شرکت کردم اما نتوانستم مدالی بیاورم. سال یازدهم نیز سعی کردم دروس همان سال را جمع کنم. مرداد ۱۴۰۱ با هدف کنکور دی شروع به خواندن کردم. در ایام مدرسه ۳تا۴ ساعت و روزهای تعطیل هم ۸ تا ۱۰ ساعت برای کنکور درس می‌خواندم.

یوسفی نیا که دانش‌آموز مدرسه استعدادهای درخشان هم بوده درباره مشوق‌های خود گفت: پدر و مادرم بعد از شکستم در المپیاد به من امیدواری دادند که به سمت کنکور حرکت کنم و خودم هم برای این که به خودم ثابت کنم می‌توانم و شکست قبلی را جبران کنم انگیزه داشتم.

او درباره شرکت در کلاس‌های خارج از مدرسه گفت: فقط برای درس هندسه کلاس های خارج از مدرسه را شرکت کردم چون قبل از آن مشغول المپیاد بودم و درس های دیگر را نخوانده بودم.

رتبه ۴ کنکور ریاضی اشاره کرد: کنکور دی کنکور نرمالی بود، کنکورهای آزمایشی سخت تر بود و سوالات پیچیده غیر منطقی داشت. کنکور تیر به شدت سخت تر از آزمایشی ها بود به خصوص در بخش ریاضی، اما در بخش فیزیک و شیمی به آزمایشی‌ها نزدیک تر بود.

او درباره بهترین درصد خود گفت: در کنکور دی و تیر فیزیک را ۱۰۰ درصد زدم.

یوسفی نیا گفت: در هندسه که مشکل داشتم در کنکور دی که بررسی کردم فقط یک سوال اشتباه داشتم اما کنکور تیر را بررسی نکردم.

رتبه ۴ ریاضی درباره اهدافش گفت: به طبع هدفم دانشگاه شریف است اما بین رشته های برق و کامپیوتر شک دارم.

او درباره کنکوری های سال بعد گفت: مهم‌ترین توصیه من به کنکوری ها این است که امتحانات نهایی را جدی بگیرند و آزمون های آزمایشی که برگزار می‌شوند به صورت جدی نمونه سوالات قبل را استفاده کنند چون منابع خوبی هستند.

یوسفی نیا درباره تلخ ترین یادآوری دوران کنکور خود گفت: یادآوری المپیاد برای من تلخ ترین خاطره بود و ترس داشتم ناامیدی را دوباره در خانواده ایجاد کنم، و زحمت هایشان را هدر بدهم بعضی مواقع تلاشم را می‌کردیم اما نمود پیدا نمی‌کرد و در روحیه ام تاثیر می‌گذاشت.

رتبه ۴ کنکور در انتقاد خود نسبت به برگزاری کنکور گفت: بلاتکلیفی سازمان سنجش استرس ما را دو چندان کرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مصاحبه های بیشتری را در پست مصاحبه با رتبه های برتر کنکور ۱۴۰۲ بخوانید.
ممکن است شما دوست داشته باشید

guest
(منتشر نخواهد شد)
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: محتوای محفاظت شده!
X
[تام لند]