TAMLAND

alt

تصحیح الکترونیکی امتحانات نهایی در ۱۴۰۳ چگونه است؟

تصحیح امتحانات نهایی

تصحیح امتحانات نهایی به صورت دستی توسط معلمان همواره یکی از چالش های بین دانش آموزان و آموزش و پرورش بوده است. و اخیرا آموزش و پرورش به دنبال تصحیح الکترونیکی امتحان نهایی دانش آموزان است که در ادامه آخرین جزئیات در این رابطه را مشاهده می کنید.

آپدیت در تاریخ 8 دی 1402

هر مصحح یک سؤال را تصحیح می‌کند

به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش گفت: پیش‌بینی کردیم برای خرداد سال آینده، هر مصحح یک سؤال را تصحیح کند و کار یک دانش‌آموز را 30 مصحح تصحیح می‌کنند با این روش حق دانش‌آموز تضییع نمی‌شود.

وی افزود: در امتحانات نهایی خرداد امسال به مصححان اعلام کردیم اگر نتوانستند یک برگه امتحانی را بخوانند، آن را تصحیح نکنند و اعلام خرابی کنند تا برای تصحیح به فرد دیگری که می‌تواند برگه را بخواند، ارائه شود.

 

– تصحیح امتحانات نهایی دوازدهم 

به نقل از خبرگزاری مهر؛ معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: امسال تصحیح اوراق امتحانات نهایی الکترونیکی است و دیگر بصورت دستی انجام نخواهد شد و برگه امتحان بدون نام و بدون مشخص بودن ناحیه آن توسط همکاران حتی از استان‌های دیگر در سیستم تصحیح و ثبت شده و برای تصحیح دوم به همکاری دیگر ارجاع می‌شود که از نمره قبلی اطلاع ندارد اگر نمره دو تصحیح تا ۲۵ صدم نزدیک بود، نمره ثبت نهایی می‌شود اما اگر اختلاف بیش از یک نمره بود تصحیح سوم صورت خواهد گرفت.

 

نحوه تصحیح الکترونیکی امتحانات نهایی تشریحی 

به نقل از خبرگزاری فارس؛ زارعی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش : موضوع تصحیح سؤالات از جمله موارد بود که نکاتی درباره آن مطرح می‌شد که در این راستا تصحیح الکترونیکی از خرداد ۱۴۰۱ در حوزه‌های خارج از کشور اجرا شد و در نوبت دی ماه نیز در هر استان یک حوزه اجرا شد و موفقیت آمیز بود.

وی ادامه داد: در امتحانات خرداد تصحیح سؤالات صرفا الکترونیکی خواهد بود و پاسخ‌برگ هر دانش‌آموز شخصی سازی شده است. مصحح غیر از افراد استان است و مصحح دوم نمره مصحح اول را نمی‌بیند؛ اگر اختلاف در نمره باشد به مصحح سوم ارجاع می‌شود. همچنین جمع برگه هر صفحه امتحانی را سامانه انجام می‌دهد و نمره نهایی را جمع بندی و اعلام می‌کند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش تصریح کرد: طبق آیین‌نامه اجرایی یک الزام داریم که همه معلمان کار تصحیح برگه امتحانی را انجام دهند تا با نحوه پاسخگویی دانش‌آموزان به سؤالات آشنا شوند پس همه دبیران، کار تصحیح را انجام می‌دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
(منتشر نخواهد شد)
26 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]