هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99 سازمان سنجش + دانشگاه آزاد

هزینه ثبت نام کنکور 99 چقدر است ؟

هزینه ثبت نام کنکور

پی سی کنکور : یکی از سوالات داوطلبان هنگام ثبت نام کنکور سراسری 99 ،هزینه ثبت نام کنکور 99 دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد می باشد ،به همین دلیل به صورت اختصاصی در این مطلب به این موضوع می پردازیم.

فهرست مطلب :

1- هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

2- هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 99

3- هزینه پیامک سازمان سنجش

4- هزینه ثبت نام در دو یا چند گروه آزایشی کنکور 99

5- هزینه ثبت نام دانشگاه های پیام نور ، غیرانتفاعی کنکور 99

6- هزینه ثبت نام کنکور 99 در کافی نت چقدر است؟

7- روش پرداخت هزینه ثبت نام کنکور 99

8- نحوه خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور 99

بروز رسانی در تاریخ 3 آذر 98

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره گران شدن هزینه های ثبت نام آزمون های وزارتخانه های بهداشت و علوم گفت: میزان افزایش هزینه قطعی نشده است و پس از تصویب هیئت دولت نهایی می شود.

به گزارش مهر، دکتر ابراهیم خدایی درباره جلسه کمیسیون فرهنگی دولت به منظور بررسی پیشنهاد مشترک وزارتخانه های «علوم، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» با عنوان «تعیین هزینه خدمات ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال (۱۳۹۹)» گفت: این جلسه به عنوان کمیسیون فرهنگی برگزار می شود و ما نظرات خود را در آنجا ارائه دادیم. این نظرات به صحن هیات دولت می رود و پس از تصویب به ما ابلاغ می شود.

وی گفت: تمام هزینه های ثبت نام آزمون ها به عنوان هزینه های جاری برگزاری آن صرف می شود. افراد وقتی هزینه ثبت نام را پرداخت می کنند این پول وارد خزانه می شود و سازمان سنجش برای برگزاری آزمون برآورد هزینه می کند و خزانه نیز بر اساس آن برآورد هزینه، پول را به ما پرداخت می کند.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: به تبع با گران شدن لوازم مصرفی، حق الزحمه ها و هزینه هایی که باید به محل برگزاری آزمون ها پرداخت شود، برآورد هزینه نیز بیشتر می شود. ما برآورد هزینه را در سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و پس از آن سازمان برنامه و بودجه مورد بررسی قرار دادیم و در نهایت پیشنهاد مربوطه را در کمیسیون فرهنگی هیات دولت مطرح کردیم.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است این موضوع زمانی که در صحن هیات دولت مطرح می شود تغییر کند یا تغییر نکند اما به هر حال ملاک عمل سازمان سنجش آموزش کشور وزارت علوم و همچنین مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت مصوبه نهایی هیات وزیران است که هر ساله آن را در این بازه زمانی ابلاغ می کند.

خدایی یادآور شد: ضمن اینکه افزایش ۳۵ درصدی قطعی نیست و برای هر آزمون این افزایش جداگانه محاسبه می شود و ممکن است که آزمونی کمتر از ۳۵ درصد و آزمونی دقیقا ۳۵ درصد افزایش هزینه ثبت نام داشته باشد.

1- هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

پس از اینکه زمان ثبت نام کنکور 99 فرا رسید،شما باید ابتدا نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون سراسری 99 اقدام کنید. تعرفه ثبت نام کنکور سراسری 99 سازمان سنجش دارای تغییراتی می باشد و برای کنکور سراسری 99 هنوز به صورت کامل اعلام نشده است ،اما برای سال گذشته هزینه آن 27/500 تومان در نظر گرفته شده بود.

 

2- هزینه ثبت نام کنکور 99 دانشگاه آزاد

ثبت نام کنکور 99 دانشگاه آزاد نیاز به هزینه ای ندارد ،زیرا چند سالی است که کنکور سراسری با دانشگاه آزاد ترکیب شده و شما با شرکت در کنکور سراسری  99 می توانید در صورت تمایل در دانشگاه آزاد نیز اقدام به انتخاب رشته کنید که البته انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیازمند هزینه بوده و شما در زمان انتخاب رشته که در مرداد ماه 99 می باشد اقدام به پرداخت هزینه آن می کنید.

هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

 

3- هزینه پیامک سازمان سنجش برای کنکور 99 چقدر است؟

و در صورتی که علاقه مند هستید اخبار کنکور 99 را به صورت پیامک از طرف سازمان سنجش دریافت نمایید، 600 تومان باید بیشتر پرداخت کنید،در کل کارت اعتباری به مبلغ 28/100 که شامل (هزینه ثبت نام + هزینه استفاده از خدمات پیامک) را انتخاب نمایید. و در واقع از دو نوع «کارت اعتباری بدون دریافت پیامک» و «با دریافت پیامک» یکی را انتخاب کنید.

هزینه پیامک سازمان سنجش برای کنکور

 

4- هزینه ثبت نام شرکت در دو گروه کنکور جداگانه 99 چقدر است؟

هزینه ثبت نام برای هر کنکور برابر با با 27/500 تومان است و شما اگر علاقه دارید علاوه بر رشته ی خودتان در رشته دیگری نیز کنکور دهید(مشاهده شرایط شرکت در کنکور 99) ، مبلغ جداگانه دریافت می شود (پس از پرداخت مبلغ برای هر گروه، شماره سریال جداگانه دریافت می کنید).

به طور مثال شما می خواهید در کنکور ریاضی و زبان های خارجی شرکت کنید ،پس باید دو کارت اعتباری خریداری نمایید.

 

هزینه ثبت نام شرکت در دو گروه آزمایشی کنکور سراسری

 

5- اگر بخواهیم علاوه بر گزینش در دانشگاه های سراسری و دولتی برای کنکور 99 ، در دانشگاه های غیر روزانه نیز گزینش شویم ، چه کنیم؟

کسانی که علاقه دارند، در زمان انتخاب رشته (پس از اعلام نتیجه اولیه کنکور 99 در مرداد ماه )، از رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات غیردولتی (غیر انتفاعی) هم رشته هایی را انتخاب نمایند، لازم است در سیستم خرید کارت اعتباری، مبلغ 13/800 واریز و شماره سریال (ده رقمی) دریافت نمایند.

نکته : البته این مورد در زمان انتخاب رشته کنکور 99 نیز قابل پرداخت است،پس جای نگرانی ندارد.

هزینه ثبت نام دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی در کنکور

 

6- هزینه ثبت نام کنکور 99 در کافی نت

داوطلبان می توانند با استفاده از اینترنت در خانه و یا مکان های عمومی می توانند ثبت نام در کنکور را انجام دهند (مشاهده مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 99)، اما معمولا داوطلبان برای ثبت نام کنکور 99 از کافی نت ها استفاده می کنند،هزینه ثبت نام کنکور 99 همانطور که گفته شد 27/500 تومان در نظر گرفته شده اما بین 5 تا 15 هزار را به عنوان دستمزد خدمات خود دریافت می کنند در کل می توان گفت هزینه ثبت نام کنکور 99 در کافی نت 40 هزار تومان برای شما آب می خورد !

هزینه ثبت نام کنکور در کافی نت

7- چگونه هزینه ثبت نام در کنکور سراسری 99 را پرداخت کنیم؟

هزینه شرکت در آزمون سراسری 99 به صورت اینترنتی و با کارت های اعتباری عضو شبکه بانکی شتاب دریافت می شود.

8- نحوه خرید کارت اعتباری کنکور 99

در صفحه اصلی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نام «خرید کارت اعتباری» وجود دارد. و هزینه ثبت نام در هر گروه آزمایشی 27/500 تومان است که پس از پرداخت، شماره سریال اعتباری (شماره ۱۲رقمی) برای شما نمایش داده می شود. آن شماره را یادداشت نمایید.

شما برای خرید کارت اعتباری روی سایت ثبت نام کنکور سراسری 99 کلیک می کنید و بعد از آن از منوی دسترسی سریع ، روی گزینه خرید کارت اعتباری کلیک می کنید.(اگر در رابطه با خرید کارت اعتباری به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، روی لینک خرید اعتباری کنکور 99 کلیک کنید.)

هزینه ثبت نام در کنکور سراسری

– برخی از سوالات رایج در هنگام خرید کارت اعتباری کنکور 99

* از کارت‌های اعتباری کدام بانک می‌توانم جهت پرداخت وجه استفاده نمایم؟
شما می‌توانید از تمام کارت‌های بانک‌های عضو شبکه شتاب که رمز اینترنی آنها فعال شده است، استفاده نمایید و هیچ الزامی به یکی بودن بانک صادرکننده کارت اعتباری و درگاه پرداخت وجود ندارد.

* شماره پیگیری پرداخت را مشاهده ننمودم
شماره پیگیری پرداخت به تمامی کاربران و درهنگامی که کاربر بانک مورد نظر خود برای پرداخت را انتخاب می‌نماید، نمایش داده می‌شود و تا زمانی تاییدیه مربوطه به “یاداشت نمودن شماره پیگیری پرداخت ” تایید نگردید پرداخت انجام نمی گردد، تنها درصورتی شماره پیگیری پرداخت نشان داده نمی‌شود که ثبت درخواست کاربر با مشکل روبرو شده و کاربر برای پرداخت وجه آماده نمی‌گردد. در صورتی که پرداخت وجه انجام داده‌اید، شماره پیگیری پرداخت به شما نمایش داده شده است.

* کارت اعتباری خریداری شده را مشاهده نکردم
آیا از پرداخت موفق خود مطمئن هستید؟ در صورت اطمینان، با استفاده از شماره پیگیری پرداخت خود، به بخش «مشاهده مشخصات کارت» رفته و با ورود مشخصات فردی که در هنگام خرید ثبت نموده‌اید، کارت خود را مشاهده نمایید. در صورتی که پرداخت شما ناموفق باشد، در این قسمت به شما پیامی مبتنی بر ناموفق بودن پرداخت وجه نمایش داده می‌شود

* چگونه می‌توانم کارت خود را مجددا مشاهده نمایم؟
با استفاده از شماره پیگیری پرداخت خود، به بخش «مشاهده مشخصات کارت» رفته و با ورود مشخصات فردی که در هنگام خرید ثبت نموده‌اید، کارت خود را مشاهده نمایید.

* صورت‌حساب بانکی را دریافت کرده‌ام و از کسر وجه مطمئن هستم اما کارت اعتباری را دریافت نکرده‌ام.
با استفاده از شماره پیگیری پرداخت خود، به بخش «مشاهده مشخصات کارت» رفته و با ورود مشخصات فردی که در هنگام خرید ثبت نموده‌اید، کارت خود را مشاهده نمایید.

* بانک من SMS کسر وجه را برای تلفن همراه من ارسال نموده است اما در سایت پیام عدم موفقیت در پرداخت تراکنش را مشاهده کردم.
در برخی موارد، در ابتدا وجه از حساب کاربر کسر شده اما به دلایلی فرآیند واریز وجه به حساب تکمیل نمی‌گردد و وجه به صورت خودکار به حساب داوطلب عودت داده می‌شود. در این‌گونه موارد، کسر از حساب به صاحب حساب از طریق پیامک اطلاع داده می‌شود اما عودت وجه به دلیل صرف زمانی بین ۲ تا ۷۲ ساعت، بلافاصله به داوطلب اطلاع رسانی نمی‌شود. در صورتیکه در این سایت با پیغام عدم موفقیت در پرداخت مواجه شدید، منتظر بازگشت وجه تا ۷۲ ساعت به حساب خود باشید. در صورت عدم استرداد وجه، از پشتیبانی درگاه پرداخت انتخابی، مورد را پیگیری نمایید.

* در هنگام پرداخت وجه، ارتباط اینترنتی من قطع شد.
با استفاده از شماره پیگیری پرداخت خود، به بخش «مشاهده مشخصات کارت» رفته و با ورود مشخصات فردی که در هنگام خرید ثبت نموده‌اید، وضعیت پرداخت خود را بررسی نمایید.

* هنگامی که برای مشاهده کارت اقدام می‌نمایم، با پیغام « این مشخصات در سامانه موجود نیست » مواجه می‌شوم.
زمانی این پیغام را مشاهده می‌نمایید که مشخصات فردی خود را دقیقا مطابق آنچه در زمان خرید کارت ثبت نموده‌اید، وارد نمی‌نمایید. با دقت بیشتر مشخصات فردی را ثبت نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظر
 1. حمید می گوید

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من بزرگسالان نظام جدید هستم اما یک درس رو می افتم خرداد با این وضع می تونم کنکور 99 شرکت کنم یا باید دیپلم رو بگیرم و برای 1400 شرکت کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حمید جان
   بله می توانید در کنکور 99 شرکت کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*