تام لند

نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

آیا دانش آموزان بزرگسال می توانند در کنکور شرکت کنند؟

آیا دانش آموزان بزرگسال می توانند در کنکور شرکت کنند؟
نحوه ثبت نام دانش آموزان مدارس بزرگسالان در کنکور

هنگام زمان ثبت نام کنکور سراسری، برخی از داوطلبانی که هنوز دیپلم شان را دریافت نکرده اند و فارغ‌التحصیل نشده اند، این سؤال برایشان پیش می آید که آیا دانش آموزان مدارس بزرگسالان می توانند در کنکور ثبت نام کنند؟، که در ادامه به آن می پردازیم.

 

سؤال :

-دانش آموزان بزرگسال می توانند کنکور بدن؟

-دانش آموزان بزرگسال می توانند کنکور نظام جدید شرکت کنند؟

-داوطلبان بزرگسال برای شرکت در کنکور تا کی فارغ‌التحصیل بشن؟

 

پاسخ :

تا به این لحظه که این مطلب در حال تنظیم است؛ بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور، داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری باید دارای مدرک دیپلم نظام جدید و یا دارای دیپلم نظام قدیم به همراه مدرک پیش دانشگاهی یا چهارم دبیرستان باشند و اصلا تفاوتی وجود ندارد که از مدارس روزانه یا بزرگسالان فارغ‌التحصیل شده اند.

اما در این میان طبیعتا دانش آموزانی هستند که به هر دلیلی نتوانسته اند در دوران دانش آموزی خود فارغ‌التحصیل شوند، و به اصطلاح دارای واحد مانده هستند و ادامه تحصیل خود را در مدارس بزرگسالان می گذرانند. این نوع از داوطلبان باید با توجه به کنکور ثبت نامی (مثال: متقاضیان کنکور 1401، باید تا تاریخ 31 شهریور 1401) مدارک فارغ التحصیلی خود را دریافت کنند.

لازم به ذکر است برای برخی از دانشگاه ها که پذیرش نیمسال دوم دارند، به این معنی که از بهمن ماه کلاس ها شروع می شود، تا 31 دی ماه 1401 به دانش آموزان فرصت داده شود که فارغ‌التحصیل شوند. که البته در این رابطه نیاز است دفترچه انتخاب رشته کنکور را مطالعه کنید و هم در رابطه با مورد دوم به تاریخ معافیت تحصیلی خود نیز توجه داشته باشید.

 

همواره آخرین قوانین ثبت نام کنکور را از لینک های دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ، دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دریافت نمایید.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=25139

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. علی می گوید

    سلام من مدرسه بزرگسالان میخونم چند درس از یازدهم مونده ک این ترم اینارو پاس میکنم به همراه چند درس از دوازدهم و تا پایان ترم شهریور دیپلم رو میگیرم ایا برای کنکور ۱۴۰۲ مشکلی هست؟؟یا نه همین امسال میتونم ثبت نام کنم ؟؟

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]