TAMLAND

مدابوک

تام لند

دریافت نمرات امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۲ و روش اعتراض – سایت اعلام نمرات امتحان نهایی خرداد 1402

دریافت نمرات امتحان نهایی خرداد ۱۴۰۲
زمان و نحوه دریافت کارنامه امتحانات نهایی دوازدهم خرداد 1402

اعلام نمرات امتحان نهایی خرداد ۱۴۰۲ با توجه به تاثیر معدل، از اهمیت بالایی برای دانش آموزان برخوردار است. که در این مطلب به زمان اعلام نمرات، نحوه دیدن نمرات و کارنامه و روش اعتراض به نمره در آموزش و پرورش می پردازد.

29 تیر 1402

اطلاعیه در خصوص تأیید سوابق تحصیلی :
تمامی شرکت کنندگان درآزمون سراسری نوبت اول و دوم سال ۱۴۰۲، لازم است جهت مشاهده، تأیید یا اعلام مغایرت مشخصات هویتی و تحصیلی به سامانه مای به آدرس my.medu.ir، مراجعه و با انتخاب گزینه «ساهت»، اقدام نمایند. ضمنا ضرورت داد پس از رفع مغایرت ، مجدد به سامانه مراجعه و تأیید صحت مشخصات و سوابق، انجام شود.

عدم اقدام، به منزله تأیید توسط ذی نفع است.
مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش

آپدیت خبر 25 مرداد :

9 درصد اعتراضات با افزایش نمره

محسن زارعی گفت: 15 درصد داوطلبان امتحانات نهایی به نمرات اعتراض داشتند که 46 درصد معترضان دختران و 54 درصد پسران بودند، 49 درصد نمرات افزایشی، 26 درصد بدون تغییر و 25 درصد کاهشی بودند./ خبرگزاری تسنیم

 

آپدیت خبر 17 تیر :

محسن زارعی در نشست خبری امروز خود اظهار کرد: امروز نمرات از سامانه سوال به سامانه فاینال در حال ارسال است و تا غروب به روسای حوزه‌های تصحیح ارسال می‌شود و چون دسترسی تحت وب وجود دارد، مدیران مدارس می‌توانند فردا به این نتایج دسترسی داشته باشند.

به گفته زارعی، سوابق تحصیلی تا پایان تیرماه و اوایل مرداد به سازمان سنجش اعلام می‌شود اما این امر بستگی به حجم اعتراضات دارد.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر دانش آموزان نسبت به ارتقای نمره خود اطمینان دارند، اعتراض نمره را انجام دهند چراکه اعتراض به معنی ارتقای نمره نیست و ممکن است دانش آموز تنزل نمره داشته باشند و نظر مصحح چهارم به عنوان نظر نهایی ثبت می‌شود.

زارعی با بیان اینکه فرایند رسیدگی به اعتراض از فردا آغاز می‌شود، توضیح داد: به محض انجام اعتراض توزیع را استانی آغاز می‌کنیم. برای برخی دروس استان معین تعیین می‌کنیم. تا سه شنبه ۲۰ تیرماه اعتراض ها رسیدگی می‌شود. مهلت ثبت اعتراض فقط تا ۲۰ تیر است و بعد از آن به هیچ عنوان به هیچ درخواستی رسیدگی نمی‌شود. مهلت اعتراض مجدد وجود ندارد و این تنها فرصتی است که تمام شرکت کنندگان می‌توانند اعتراض داشته باشند. به محض ثبت اولین اعتراض، رسیدگی‌ها انجام می‌شود.

/خبرگزاری ایسنا

 

آپدیت خبر 14 تیر :

محسن زارعی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، درباره تصحیح اوراق امتحان نهایی و اعلام نمرات اظهار کرد: با همت همکاران گرامی کار تصحیح الکترونیکی حدود ۲۳ میلیون پاسخبرگ دانش‌آموزان پایان یافته است.

وی تاکید کرد: ان شاالله در ابتدای هفته آینده نتایج آزمون نهایی اعلام می‌شود.

 

آپدیت خبر 6 تیر :

رئیس اداره آزمون‌های مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با اشاره به تصحیح ۷۶ درصد از اوراق امتحان نهایی سراسر کشور، پیش بینی کرد که تا دهم تیرماه تمامی مدارس کشور بتوانند نتیجه اولیه امتحانات نهایی را اعلام کنند./ خبرگزاری ایسنا


25 خرداد

محمد مهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، با اشاره به اتمام امتحانات نهایی در روز پنجشنبه ۲۵ خرداد، درباره انتشار نمرات اظهار کرد: نمرات معمولا همیشه در نیمه اول تیر ماه به کارنامه می‌رسند. در حال حاضر نیز نمرات برخی از دروس تعیین شده و عمده تصحیح‌ها انجام شده است. درس به درس متفاوت است.

وی همچنین درباره نحوه اعتراض دانش آموزان نسبت به نمرات خود، توضیح داد: دانش آموزان نیز می‌توانند از طریق پنجره واحد آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir نمرات خود را ببینند و اگر اعتراضی دارند آنجا ثبت کنند./

سوالات متداول

– نمرات امتحان نهایی خرداد ۱۴۰۲ کی اعلام میشه؟

زمان اعلام نتایج امتحان نهایی خرداد ۱۴۰۲ در نیمه اول تیر ماه، به صورت حدودی از 10 تا 15 تیر به بعد امکان انتشار نمرات وجود دارد.

 

– سایت اعلام نتایج و کارنامه امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۲ چیه؟

«رئیس اداره آزمون‌های مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تدبیری اندیشیده شده است که دانش آموزان بدون مراجعه حضوری به مدرسه بتوانند در منزل با مراجعه به سامانه‌ای خاص نمرات خود را ببینند، گفت: درخواست چنین امکانی را داده‌ایم تا دانش آموزان بتوانند خودشان نمرات را در سامانه ببینند اما برای امتحانات خردادماه امسال این امکان وجود ندارد و داوطلبان حتما برای مشاهده نمره و ثبت اعتراض کتبی باید به مدرسه خود مراجعه کنند.»

البته با این توضیح فوق می توان گفت، که آموزش و پرورش تا پایان تیر ماه فرصت دارد نمرات برای تاثیر در کنکور به سازمان سنجش ارسال کند، و طبیعتا نمرات نهایی بر روی سامانه مای مدیو قابل مشاهده خواهد بود تا داولطبان آن را چک و تایید کنند، اما اگر عجله دارید برای دیدن نمرات و اعتراض به نمره از طریق مدرسه از تاریخ 12 تیر به بعد به مدرسه مراجعه کنید.

 

– نحوه اعتراض به نمره امتحان نهایی خرداد 1402 چگونه است؟

«رئیس اداره آزمون‌های مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش توضیح داد: به محض اینکه اعلام نتیجه اولیه توسط مدرسه محل تحصیل به داوطلب انجام شود، شرکت کنندگان آزمون می‌توانند با مراجعه به مدرسه و گرفتن کارنامه خود، نسبت به نمره “اعتراض” کنند.

طبری با بیان اینکه پس از اعلام نتایج اولیه حداکثر سه روز مهلت برای ثبت اعتراض نسبت به نمره وجود دارد، تاکید کرد: لازم است افراد حتما به صورت حضوری به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه و برای ثبت اعتراض و تجدید نظر در نمره به صورت کتبی درخواست خود را ثبت کنند. این امر الزامی است که افراد به صورت حضوری به مدرسه بروند و اعتراض خود را مکتوب اعلام کنند.»

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر دانش آموزان نسبت به ارتقای نمره خود اطمینان دارند، اعتراض نمره را انجام دهند چراکه اعتراض به معنی ارتقای نمره نیست و ممکن است دانش آموز تنزل نمره داشته باشند و نظر مصحح چهارم به عنوان نظر نهایی ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه بالای ۷۶ درصد دبیرخانه‌ها تایید کردند که سوالات امسال استاندارد بوده است، هشدار داد: برخی مدارس به صورت پیش فرض برای تمام دانش آموزان اعتراص می‌زنند که توصیه می‌کنم از این امر پرهیز کنند. بر اساس نمون برگ‌ها، دانش آموز باید خودش اعتراض را ثبت کند و پس از اعتراض برگه به مصحح چهارم ارجاع داده می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا پی سی کنکور

ممکن است شما دوست داشته باشید
528 نظر
 1. Mohammad Amin می گوید

  سلام و عرض ادب.
  یه راهنمایی نیاز دارم :
  در رابطه با اعتراض نسبت به نتایج کنکور، به نظرتون کار عاقلانه‌ای هستش که تیک تمام گزینه‌های اعتراض رو فعال کنیم؟
  همونطور که می‌دونین، موقع ثبت اعتراض، سایت ازمون می‌خواد که نسبت به چه درس‌هایی این درخواستو ثبت کنیم.

  و سوال دوم :
  آیا ممکنه بعد از ثبت اعتراض، درصد یا تراز کم شه؟
  یعنی اگه یه وقت اشتباهی درصد و تراز بیشتری واسمون در نظر گرفته باشن، ممکنه به این موضوع پی برده شه و شرایط کارنامه بدتر شه؟

  با تشکر.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   نه به نظرمون فقط اون دروسی که مشکوک هستید رو بزنید
   بعید می دونیم کم کنند، هر چند در این مملکت نمیشه قطعی حرف زد واقعا

 2. حسین می گوید

  سلام؛ یک مورد عجیب برای من پیش اومده؛ من فارغ التحصیل نظام سالی واحدی ریاضی سال 87 هستم. اولش توی ساهت فقط نمرات ترمیم و ایجاد سابقه زیست و زمین بود و نمرات سابقه دیپلم خودم نبود که دستی واردشون کردم. بعد درستش کردن و همه چیز درست شد. اما الان که میرم ساهت این دفعه نمرات دیپلمم هست نمرات ترمیم و ایجادم مثل زیست و زمین نیستن! یعتی اینا رو که خرداد 1402 امتحان دادم در نهایت برام نفرستادن؟!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   والا چه عرض کنیم
   نمرات که ارسال شده و الان هم که نمیشه کاری کرد درست یا غلط
   نگران نباشید اگر تا دیروز درست وارد شده

 3. ناشناس می گوید

  سلام
  من امسال فارغ التحصیل شدم این معدل کتبی نهایی که در کارنامه نوشته شده بر اساس ضرایبی است که برای کنکور امسال در نظر گرفته شده؟
  چون من حساب کردم دیدم براساس ضرایب سال های قبل است
  ممنون می شوم پاسخ دهید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   متاسفانه به کارنامه ها دسترسی نداشتیم و مشخص نیست

 4. ابوالفضل می گوید

  سلام، توی ساهت شماره سریال شناسنامه قدیم رو نوشته بود، تصحیح کردم و شماره سریال شناسنامه جدید رو نوشتم، ولی قبول نکرد، الان چیکار کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   سوابق که دیروز یا امروز ارسال میشه
   این مور هم چیزی نیست که بخواهید بابتش نگران باشید

 5. زهرا می گوید

  سلام ببخشید برای ترمیم معدل مدرسه بزرگسالان گفتن برای خرداد ماه ۱۴۰۳ فقط ترمیم هست ، چنین چیزی صحت داره؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   همچین خبری نیومده و بعید هم هستش

 6. محمد می گوید

  سلام؛ من فارغ التحصیل سالی واحدی رشته ریاضی سال 84 بودم، 5 تا درس زیست و زمین شناسی رو ایجاد سابقه و فیزیک، معارف و زبان انگلیسی رو ترمیم کردم و بقیه نمرات دیپلم خودم خوب بودن خواستم همونا اثر داده بشه ولی توی ساهت غیر از درسایی که خرداد 1402 امتحان دادم نمرات قبلی مرتبط با دیپلمم که مشترک با تجربی بودن (طبق جدول موجود در دفترچه ثبت نام کنکور) نبود که دستی وارد کردم حالا هرچی توی ساهت میرم بالا نمیاد. فارغ از همه این مشکلات میخواستم بدون “سازمان سنجش” هم سوابقی که به دستش میرسه میزاره داوطلب تأییدشون کنه یا نه. با تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خب چرا اینقدر دیر پیگیری کردید؟
   نه دیگه سنجش تاثیر میده هر چی بود
   اگر مغایرتی بوده بهتر از قسمت مرکز سنجش اداره آموزش و پرورش شهرتون یه سوال کنید، هر چند مهلت تایید سوابق هم به اتمام رسیده

 7. فاطمه می گوید

  سلام پی سی من امسال دوازدهمم ولی برای ترمیم درس زمین شرکت نکردم الان که پیام دوستای دیگه رو دیدم برام سوال شد
  توی تایید نمرات من اصلا درس زمین شناسی نبود که نمرش بخوام ویرایش کنم چطوریه میشه اونوقت…
  بعد چه نمره ای از من برای زمین تو کنکورم تاثیر داره نمره سالانه زمین یازدهمم یا نمره کتبی ترم دوم پارسالم؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   اگر بین 84 تا 97 فارغ التحصیل نشدید خب شما زمین نهایی نداشتید و اهمیتی هم نداره برای شما

 8. مریم می گوید

  به جای این که مغایرت اصلاح بشه الآن بعد به روزرسانی سایت، برای من باز می نویسه سابقه ی تحصیلی شما یافت نشد!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   فردا یه مراجعه حضوری داشته باشید به قسمت سنجش اداره آموزش و پرورش
   با اینکه زمانش هم تموم شده

 9. Melody می گوید

  سلام وقتتون بخیر ، من چند روز دو بار کامنت گذاشتم ولی اصلا تایید نکردین و جواب ندادین ممنون میشم به سوال منم جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   هر روز یه تایمی رو میگذاریم برای تایید کامنت ها
   چشم

 10. مریم می گوید

  سلام.
  کسی می دونه اصلاح مغایرت قراره چه قدر طول بکشه؟ من بیش تر از یک هفته ی پیش (چهارشنبه) اعلام مغایرت کردم و هنوز فقط می نویسه اعلام مغایرت ثبت شد. نمی دونم باز هم باید صبر کنم یا پیگیری کنم.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   هر چند مهلتش تموم شده ولی حضوری از قسمت مرکز سنجش اداره آموزش و پرورش شهرتون یه سوال کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]