شرایط انصراف از دانشگاه دانشجویان و شرکت در کنکور 99

شرایط انصراف دانشجویان و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه کنکور 99

پی سی کنکور : با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور 99 ،به زودی فرآیند ثبت نام کنکور 99 آغاز می شود. هر سال به غیر از دانش آموزان دوازدهم و پشت کنکوری که متقاضی شرکت در کنکور 99 هستند ،گروه دیگری نیز که شامل برخی از دانشجویان است ، می خواهند از دانشگاه انصراف داده و مجددا خود را برای شرکت در آزمون سراسری 99 آماده کنند،در این مطلب شرایط شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور 99 را تشریح خواهیم کرد.

 

نحوه انصراف دانشجویان غیر روزانه (شبانه، پیام نور،خودگردان ،آزاد، غیرانتفاعی) برای شرکت در کنکور 99

دانشجویان دوره های غیر روزانه نوبت دوم «شبانه»، نیمه حضوری، مجازی، پردیس های خودگردان، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیردولتی «غیرانتفاعی» و ظرفیت مازاد)، به شرط نداشتن منع نظام وظیفه می توانند هم زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ ثبت نام نمایند و در صورت قبولی، باید فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند.

 

نحوه انصراف دانشجویان روزانه ورودی 97 و قبل از آن برای شرکت در کنکور 99

دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 1397 و قبل از آن)، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ باید تا تاریخ ۹۸/ ۱۲ / ۲۵ با تکمیل فرم شماره (۲) که دانشگاه محل تحصیل آن را تأیید نموده باشد، انصراف قطعی خود را اعلام نموده و بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

 

نحوه انصراف دانشجویان روزانه ورودی 98 و قبل از آن برای شرکت در کنکور 99

– کسانی که در آزمون سراسری سال 1398، در رشته روزانه قبول شده اند، در صورت شرکت در آزمون سراسری سال 1399 به شرط انصراف تا تاریخ 98/12/25 فقط می توانند رشته های غیر روزانه را انتخاب نمایند.

 

* فرم انصراف قطعی دانشجویان دانشگاه ها و متقتضی شرکت در کنکور 99

فرم انصراف از دانشگاه دانشجویان و شرکت مجدد در کنکور

– در صورت قبولی در آزمون سراسری 99، این فرم از مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه است.

– دانشجویان رشته های روزانه، که بدون انصراف، در آزمون سراسری قبول شوند، متخلف محسوب می شوند و اجازه ثبت نام در رشته جدید را ندارند.

– دانشجویانی که انصراف می دهند، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.

دانشجویانی که در سالهای قبل، انصراف قطعی داده اند و به تحصیل بازنگشته اند، برای شرکت در آزمون سراسری امسال، فقط کافی است بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

برخی از سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری 99

من دانشجوی پیام نور هستم،آیا برای شرکت در 99 باید انصراف دهم؟

خیر دانشجویان غیر روزانه همچون (دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های پولی)،نیازی به انصراف در اسفندماه 98 ندارند،بلکه این افراد همانند سایر داوطلبان در کنکور 99 شرکت می کنند و در صورت قبولی نهایی که نتایج آن شهریور 99 منتشر می شود،به دانشگاه پیام نور مراجعه کرده و انصراف می دهید.

 

در کنکور 99 دانشگاه روزانه قبول شدم،آیا می توانم انصراف دهم و مجددا در کنکور 99 شرکت کنم؟

داوطلبانی که در کنکور 98 دانشگاه روزانه و سراسری پذیرفته شده اند، می توانند انصراف دهند و در کنکور 99 شرکت کنند اما نکته قابل توجه این است که این داوطلبان تنها می توانند در دانشگاه پیام نور آزاد ، پردیس خودگردان،غیرانتفاعی کنکور 99 پذیرفته شوند.

 

شرایط نظام وظیفه برای دانشجویان انصرافی شرکت کننده در کنکور 99 چگونه است؟

برای اطلاع دقیق از جزئیات نظام وظیفه می توانید از دو مطلب قوانین نظام وظیفه کنکور 99 و قوانین معافیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان را بخوانید.

 

چنانچه در رابطه با این مطلب سوالی دارید،می توانید از قسمت کامنت های زیر استفاده کنید . هم چنین برای بررسی بیشتر می توانید،مطالب (مدارک ثبت نام کنکور 99شرایط شرکت در کنکور 99زمان برگزاری کنکور 99 )را بخوانید

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظر
 1. محسن می گوید

  سلام دانشجوی ارشد روزانه ورودی 98 اگر تا تاریخ ذکر شده انصراف دهد چه شرایطی برای کنکور 99 دارد؟ شما گفتین قبولی های سراسری روزانه 98 نمیتوانند حتی با وجود انصراف دادن در کنکور سراسری 99 روزانه قبول شوند، اگر ارشد باشند چطور؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن جان
   در این رابطه بهتر است از سیستم پاسخگوی سنجش استفاده کنید که پاسخ قطعی رو جویا بشید

 2. بهنام می گوید

  سلام خسته نباشید . من ترم سوم کاردانی کامپیوترم . میخواستم بدونم اگه این ترم انصراف بدم و بخوام کنکور ۹۹ تجربی شرکت کنم اگه قبول نشدم نمیتونم دوباره رشته کامپیوتر آزاد رو انتخاب کنم ؟ بالا گفتین که حق بازگشت به رشته قبلی رو ندارن . ممنون میشم راهنمایی کنین .

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بهنام جان
   شما در صورت انصراف یک سال فرصت دارید که وضعیت خودتون رو مشخص کنید،اگر قبول نشدید در اون یک سال ،باید خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید،باز برای اطمینان می توانید از سایت سنجش سوال کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*