TAMLAND

alt

شرایط انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد ۱۴۰۳ (انصراف از روزانه-شبانه-پیام نور و آزاد)

شرایط نحوه انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور ۱۴۰۳
شرایط انصراف دانشجویان و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه کنکور 1403

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ ،به زودی فرآیند ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ آغاز می شود. هر سال به غیر از دانش آموزان دوازدهم و پشت کنکوری که متقاضی شرکت در آزمون سراسری هستند ،گروه دیگری نیز که شامل برخی از دانشجویان است ، می خواهند از دانشگاه انصراف داده و مجددا خود را برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ۱۴۰۳ آماده کنند، در این مطلب شرایط شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور 1403 را به نقل از سازمان سنجش و دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ تشریح خواهیم کرد.

– نحوه انصراف دانشجویان روزانه برای شرکت در کنکور ۱۴۰۳

– نحوه انصراف دانشجویان غیر روزانه (شبانه، پیام نور،خودگردان ،آزاد، غیرانتفاعی) برای شرکت در کنکور ۱۴۰۳

بند ب شرایط کنکور ۱۴۰۳ :

پذيرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسري سال ١٤٠٢ ميتوانند در آزمون سراسري سال ١٤٠٣ ثبتنام و شركت كنند. درضمن متقاضيان مذكور و نيز دانشجويان در حال تحصيل در دوره روزانه و غير روزانه (نوبت دوم »شبانه ،« دانشگاه آزاد اسلامي، مجازي، شهريه پرداز و پرديس خودگردان، پيام نور و دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي) همه مقاطع تحصيلي اعم از كارداني (پيوسته و ناپيوسته)، كارشناسي (پيوسته و ناپيوسته)، كارشناسي ارشد (پيوسته و ناپيوسته) و دكتري عمومي يا تخصصي، براي شركت در آزمون سراسري سال ١٤٠٣ به شرط نداشتن مشكل نظام وظيفه (براي برادران) ميتوانند هم زمان با تحصيل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصيل براي شركت در آزمون سراسري سال ١٤٠٣ ثبت نام كنند و در صورت قبولي، بايد از رشته قبلی خود انصراف داده و انصراف قطعي از رشتة قبلي را به دانشگاه جديد محل تحصيل خود ارائه دهند. لازم به توضيح است كه اين دسته از متقاضيان حق بازگشت و ادامه تحصيل در رشته محل قبولی قبلی خود را ندارند و همچنين دانشجويان شاغل به تحصيل مقطع كارداني (فوق ديپلم) كه حداكثر تا تاريخ 1403/6/31 فارغ التحصيل ميشوند، براي ثبت نام و شركت در اين آزمون نياز به انصراف ندارند.

تبصره 1 :  دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيدرجايي، دارندگان مدرك تحصيلي كارشناسي و بالاتر و همچنين دانشجويان داراي تعهد به دستگاههاي اجرايي كشور و بورسيه مجاز به ثبت نام در آزمون اختصاصي پذيرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگيان نيستند.

تبصره 2: دانشجويان دوره هاي فوق كه از معافيت تحصيلي استفاده ميكنند، به منظور ثب تنام و شركت مجدد در آزمون سراسري لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظيفه عمومي توجه و براساس آن ضوابط اقدام كنند.

تبصره 3: دانشجويان اخراجی آموزشی موضوع موارد مرتبط آيين نامه آموزشي و همچنين دانشجويان دوره كارشناسی كه مدرك معادل كارداني (اعم از كارداني عمومي و يا كارداني) را دريافت كرده اند نيز مانند مقررات مربوط به دانشجويان انصرافی پس از تسويه حساب كامل با مؤسسه ذيربط و همچنين اداره كل امور دانشجويان داخل و صندوق رفاه دانشجويان وزارت ذيربط و در صورت نداشتن مشكل نظام وظيفه (براي برادران) حق ثبت نام داشته و محدوديتي در انتخاب رشته ندارند. اين دسته از متقاضيان ميتوانند تمامي تعهدات مربوط را پس از اتمام تحصيلات خود به صورت يكجا به انجام برسانند.

تبصره 4: دانشجويان دوره هاي فوق كه از معافيت تحصيلی استفاده ميكنند، به منظور ثبتنام و شركت مجدد در آزمون سراسری لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظيفه عمومي توجه و براساس آن ضوابط اقدام كنند.

مطلب پیشنهادی : راهنمای جامع تحصیل مجدد در رشته های پزشکی با مدرک کارشناسی و ارشد و دکترا

– فرم شماره 2 انصراف از دانشگاه و ثبت نام در کنکور 1403

فرم شماره 2 انصراف از دانشگاه و ثبت نام مجدد در کنکور 1403

دانلود فرم انصراف قطعی جهت شرکت در کنکور 1403

(به صورت pdf با کیفیت بهتر)

شرایط انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد ۱۴۰۳ (انصراف از روزانه-شبانه-پیام نور و آزاد)

– برخی از سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۳

من دانشجوی پیام نور هستم،آیا برای شرکت در ۱۴۰۳ باید انصراف دهم؟

خیر دانشجویان غیر روزانه همچون (دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های پولی)،نیازی به انصراف در اسفندماه 1402 ندارند،بلکه این افراد همانند سایر داوطلبان در کنکور 1403 شرکت می کنند و در صورت قبولی نهایی که نتایج کنکور 1403 در شهریور 1403 اعلام می شود، به دانشگاه پیام نور مراجعه کرده و انصراف می دهید، البته لازم به ذکر است از نظر نظام وظیفه نیز نباید مشکلی داشته باشند.

 

در کنکور 1402 دانشگاه روزانه قبول شدم، آیا می توانم انصراف دهم و مجددا در کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنم؟

طبق قانون جدید؛ دانشجویان روزانه نیز بدون انصراف می توانند در کنکور سراسری 1403 ثبت نام کنید و پس از قبولی قطعی انصراف دهید.

 

شرایط نظام وظیفه برای دانشجویان انصرافی شرکت کننده در کنکور ۱۴۰۳ چگونه است؟

برای اطلاع دقیق از جزئیات نظام وظیفه می توانید از دو مطلب قوانین نظام وظیفه کنکور ۱۴۰۳ را بخوانید.

 

چنانچه در رابطه با این مطلب سوالی دارید،می توانید از قسمت کامنت های زیر استفاده کنید . هم چنین برای بررسی بیشتر می توانید،مطالب (مدارک ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ – شرایط شرکت در کنکور ۱۴۰۳ – زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳)را بخوانید.

 

منابع : سازمان سنجش

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
(منتشر نخواهد شد)
2K دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]