مشاوره کنکور idnovinتام لند 1400تام لندaka100منتا

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

شرایط انصراف از دانشگاه دانشجویان و شرکت در کنکور 99

شرایط انصراف دانشجویان و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه کنکور 99

پی سی کنکور : با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور 99 ،به زودی فرآیند ثبت نام کنکور 99 آغاز می شود. هر سال به غیر از دانش آموزان دوازدهم و پشت کنکوری که متقاضی شرکت در کنکور 99 هستند ،گروه دیگری نیز که شامل برخی از دانشجویان است ، می خواهند از دانشگاه انصراف داده و مجددا خود را برای شرکت در آزمون سراسری 99 آماده کنند،در این مطلب شرایط شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور 99 را به نقل از سازمان سنجش و دفترچه ثبت نام کنکور 99 تشریح خواهیم کرد.

نحوه انصراف دانشجویان غیر روزانه (شبانه، پیام نور،خودگردان ،آزاد، غیرانتفاعی) برای شرکت در کنکور 99

دانشجویان دوره های غیر روزانه نوبت دوم «شبانه»، نیمه حضوری، مجازی، پردیس های خودگردان، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیردولتی «غیرانتفاعی» و ظرفیت مازاد)، به شرط نداشتن منع نظام وظیفه می توانند هم زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ ثبت نام نمایند و در صورت قبولی، باید فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند.

 

نحوه انصراف دانشجویان روزانه ورودی 97 و قبل از آن برای شرکت در کنکور 99

دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 1397 و قبل از آن)، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ باید تا تاریخ ۹۸/ ۱۲ / ۲۵ با تکمیل فرم شماره (۲) که دانشگاه محل تحصیل آن را تأیید نموده باشد، انصراف قطعی خود را اعلام نموده و بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

 

نحوه انصراف دانشجویان روزانه ورودی 98 و قبل از آن برای شرکت در کنکور 99

– کسانی که در آزمون سراسری سال 1398، در رشته روزانه قبول شده اند، در صورت شرکت در آزمون سراسری سال 1399 به شرط انصراف تا تاریخ 98/12/25 فقط می توانند رشته های غیر روزانه را انتخاب نمایند.

 

* فرم انصراف قطعی دانشجویان دانشگاه ها و متقتضی شرکت در کنکور 99

 

فرم انصراف دانشجویان برای ثبت نام کنکور سراسری

– در صورت قبولی در آزمون سراسری 99، این فرم از مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه است.

– دانشجویان رشته های روزانه، که بدون انصراف، در آزمون سراسری قبول شوند، متخلف محسوب می شوند و اجازه ثبت نام در رشته جدید را ندارند.

– دانشجویانی که انصراف می دهند، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.

دانشجویانی که در سالهای قبل، انصراف قطعی داده اند و به تحصیل بازنگشته اند، برای شرکت در آزمون سراسری امسال، فقط کافی است بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

برخی از سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری 99

من دانشجوی پیام نور هستم،آیا برای شرکت در 99 باید انصراف دهم؟

خیر دانشجویان غیر روزانه همچون (دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های پولی)،نیازی به انصراف در اسفندماه 98 ندارند،بلکه این افراد همانند سایر داوطلبان در کنکور 99 شرکت می کنند و در صورت قبولی نهایی که نتایج آن شهریور 99 منتشر می شود،به دانشگاه پیام نور مراجعه کرده و انصراف می دهید.

 

در کنکور 99 دانشگاه روزانه قبول شدم،آیا می توانم انصراف دهم و مجددا در کنکور 99 شرکت کنم؟

داوطلبانی که در کنکور 98 دانشگاه روزانه و سراسری پذیرفته شده اند، می توانند انصراف دهند و در کنکور 99 شرکت کنند اما نکته قابل توجه این است که این داوطلبان تنها می توانند در دانشگاه پیام نور آزاد ، پردیس خودگردان،غیرانتفاعی کنکور 99 پذیرفته شوند.

 

شرایط نظام وظیفه برای دانشجویان انصرافی شرکت کننده در کنکور 99 چگونه است؟

برای اطلاع دقیق از جزئیات نظام وظیفه می توانید از دو مطلب قوانین نظام وظیفه کنکور 99 و قوانین معافیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان را بخوانید.

 

چنانچه در رابطه با این مطلب سوالی دارید،می توانید از قسمت کامنت های زیر استفاده کنید . هم چنین برای بررسی بیشتر می توانید،مطالب (مدارک ثبت نام کنکور 99شرایط شرکت در کنکور 99زمان برگزاری کنکور 99 )را بخوانید

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12454

ممکن است شما دوست داشته باشید
80 نظر
 1. نامدار می گوید

  سلام عزیز،من سال ۹۵ از دوره ی روزانه ی ارشد انصراف قطعی دادم،امسال هم‌ تو کنکور ۹۹ شرکت کردم و احتمالا رتبم به دوره ی روزانه میرسه.تو بند آخر مربوط به دانشجویان انصرافی نوشته که: دانشجویانی که سالهای قبل از دانشگاه انصراف قطعی داده اند،فقط کافیست بند ۳۳ رو پر کنن.این یعنی اینکه فرم شماره ی ۲ برای من لازم نیست واسه ثبت نام امسال؟
  ممنون از لطفتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نامدار عزیز
   نظر ما اینه که اگر انصراف قطعی دادید، بله نیازی نیست
   باز می توانید از مشاورین و سایت سنجش سوال کنید

 2. فرهاد می گوید

  من پارسال (سال ۹۸) آذر ماه از دانشگاه انصراف دادم ولی امسال نتونستم رتبه‌ی خوبی بیارم
  راهی هست که بشه این مهلت یکساله (از زمان انصراف) رو‌ تمدید کرد؟ که بتونم با کنکور ۱۴۰۰ دوباره دانشگاه برم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   نه متاسفانه راهی به ذهنمون نمیرسه
   باز بهتره تحقیق کنید

 3. ارمان می گوید

  سلام من امسال دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم میتونم یک ترم بخونم بعد انصراف بدم و در کنکور سال بعد شرکت کنم و در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدم یا حتما باید دو ترم بخونم و بعد انصراف بدم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آرمان عزیز
   علمی کاربردی غیر روزانه محسوب میشه و هر زمان انصراف بدید مشکلی نداره
   فقط وقتی انصراف بدید که بابت مهلت معرفی نظام وظیفه یکسال فرصت داشته باشید

 4. امیرحسین می گوید

  سلام من کنکور 98 شرکت کردم..دانشگاه قبول شدم..یه ترم رفتم..بعد برا انصراف اقدام کردم..فرم انصراف رو پر کردم تحویل دادم..اما برگه تسویه حساب رو بعد چندماه تحویل دادم..تو کنکور 99 هم شرکت کردم..الان قبولی من‌ تو کنکور باطله یا مشکلی نداره؟؟اطلاعیه زده بودن تا 98/12/25 انصراف قطعی بدین..من که چند ماه بعد این تاریخ برگه تسویه حساب رو تحویل دادم..چطور میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین عزیز
   برای مثال بهتر میگیم
   داوطلبانی که کنکور 99 شرکت کردند اگر سراسری قبول بشن از کنکور سال بعد محروم هستند حتی اگر انصراف بدن و فقط می توانند رشته های روزانه 1400 رو انتخاب کنید
   حالا این مثال برای شما هم صادق هست،شما وقتی کنکور 98 روزانه قبول شدید از کنکور روزانه 99 محروم هستید ،اگر هم دانشگاهتون غیر روزانه بوده که مشکلی نیست برای کنکور 99

 5. مریم می گوید

  سلام من سال ۹۷ دوره شبانه قبول شدم ،همزمان با دانشگاه کنکور خوندم وپس از ترم ۲انصراف دادم و سال ۹۸ دوره روزانه قبول شدم،الان ترم۳ هستم ،میتونم باز انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم؟ باتوجه به اینکه دخترم ایا مجاز به ۲بار انصراف هستم؟؟؟ چندبار میتونیم از دانشگاه انصراف بدیم؟؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   برای دختران تا جایی که اطلاع داریم تعداد انصراف ذکر نشده و مانعی ندارد
   برای اطمینان از سایت سنجش سوال کنید

 6. سجاد می گوید

  سلام.من میخام از دانشگاه روزانه انصراف بدم و کنکور بدم من خوندم که اگه روزانه قبول بشم نمیخاد هزینه ای بدم ولی اموزش دانشگاه میگه باید هزینه تحصیل رو بدی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سجاد جان
   در چندین سایت و خبرگزاری گفته شده در صورتی قبولی مجدد در دوره روزانه نیازی به پرداخت جریمه نیست
   شما بهتره از طریق پاسخگوی انلاین سایت سنجش و تماس با بخش های مربوطه وزارت بهداشت در این رابطه اطلاعات بیشتری به دست آورید

 7. ابوالفضل می گوید

  سلام خدمت شما ممنون از مطالبه مفیدتون یه سوال داشتم.اگه ارشد روزانه پذیرفته بشی ولی دانشگاه ثبت نام نکنی چه عواقبی داره.منظورم محرومیت و جریمه هست.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ابولفضل عزیز
   دقیقا اطلاعی نداریم از ارشد
   ولی معمولا در تمام مقاطع قبولی روزانه و ثبت نام نکردن محرومیت داره

 8. مهرداد می گوید

  سلام بنده دانشجوی دوره روزانه هستم و می خوام بهمن یا اسفند امسال انصراف بدم تا کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کنم با توجه به اینکه ثبت نام کنکور چند هفته قبل از انصراف قطعی انجام میشه باید تو بند ۳۳ علامت بزنم دانشجوی دوره روزانه یا دانشجوی انصرافی چون در حین ثبت نام کنکور دانشجوی روزانه ام ولی موقع خود کنکور انصراف دادم تا اون موقع

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهرداد عزیز
   در توضیح این بند در دفترچه ثبت نام کنکور ، چیزی خاصی نیومده ، و فکر نمی کنیم مشکلی پیش بیاد اگر هر کدوم رو بزنید، چون ملاک اون فرم انصراف شماست که در تایخ موردنظر اعمال شده باشه ،ما خودمون باشیم گزینه دانشجوی انصرافی رو می زنیم
   حالا بهتره از سایت سنجش سنجش استعلام بگیرید و مطمئن بشید

 9. مجتبی می گوید

  سلام وقت بخیر . بنده امسال برای شرکت در منور انصراف دادم برای ثبت نام در دانشگاه جدید باید مدرکمو ازاد کنم برای ثبت نام یا اگه از دانشگاه بخام میفرستن برای دانشگاه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مجتبی جان
   مدرک تون رو آزاد کنید؟ منظورتون چه مدارکی است
   وقتی انصراف شما قطعی شده ، و مدارک دیپلم و یا پیش دانشگاهی هم دست خودتونه، برای ثبت نام در دانشگاه جدید چه مشکلی دارید؟

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]