تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

شرایط انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 1400 (انصراف از روزانه-شبانه-پیام نور و آزاد)

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور 1400 ،به زودی فرآیند ثبت نام کنکور 1400 آغاز می شود. هر سال به غیر از دانش آموزان دوازدهم و پشت کنکوری که متقاضی شرکت در آزمون سراسری هستند ،گروه دیگری نیز که شامل برخی از دانشجویان است ، می خواهند از دانشگاه انصراف داده و مجددا خود را برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ۱۴۰۰ آماده کنند، در این مطلب شرایط شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور 1400 را به نقل از سازمان سنجش و دفترچه ثبت نام کنکور 1400 تشریح خواهیم کرد.

– نحوه انصراف دانشجویان غیر روزانه (شبانه، پیام نور،خودگردان ،آزاد، غیرانتفاعی) برای شرکت در کنکور 1400

دانشجویان دوره های غیر روزانه نوبت دوم یعنی (دانشگاه شبانه ، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد، پردیس های خودگردان بین الملل، دانشگاه غیرانتفاعی و سایر دانشگاه و موسسات غیر دولتی)، به شرط نداشتن منع نظام وظیفه می توانند هم زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام نمایند و در صورت قبولی، باید فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند.

– نحوه انصراف دانشجویان روزانه ورودی 98 و قبل از آن برای شرکت در کنکور 1400

دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 1398 و قبل از آن)، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ باید تا تاریخ 99/ 12 / 25 با تکمیل فرم شماره (۲) که دانشگاه محل تحصیل آن را تأیید نموده باشد، انصراف قطعی خود را اعلام نموده و بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

 

– نحوه انصراف دانشجویان روزانه ورودی 99 و قبل از آن برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰

– کسانی که در آزمون سراسری سال 1399، در رشته روزانه قبول شده اند، در صورت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به شرط انصراف تا تاریخ 99/12/25 فقط می توانند رشته های غیر روزانه را انتخاب نمایند.

 

* فرم انصراف قطعی دانشجویان دانشگاه ها و متقتضی شرکت در کنکور 1400

به زودی فرم بروز می شود

 

– در صورت قبولی در آزمون سراسری 1400، این فرم از مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه است.

– دانشجویان رشته های روزانه، که بدون انصراف، در آزمون سراسری قبول شوند، متخلف محسوب می شوند و اجازه ثبت نام در رشته جدید را ندارند.

– دانشجویانی که انصراف می دهند، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.

دانشجویانی که در سالهای قبل، انصراف قطعی داده اند و به تحصیل بازنگشته اند، برای شرکت در آزمون سراسری امسال، فقط کافی است بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

– برخی از سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰

من دانشجوی پیام نور هستم،آیا برای شرکت در 1400 باید انصراف دهم؟

خیر دانشجویان غیر روزانه همچون (دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های پولی)،نیازی به انصراف در اسفندماه 99 ندارند،بلکه این افراد همانند سایر داوطلبان در کنکور 1400 شرکت می کنند و در صورت قبولی نهایی که نتایج آن شهریور 1400 منتشر می شود،به دانشگاه پیام نور مراجعه کرده و انصراف می دهید.

 

در کنکور 99 دانشگاه روزانه قبول شدم،آیا می توانم انصراف دهم و مجددا در کنکور 1400 شرکت کنم؟

داوطلبانی که در کنکور 99 دانشگاه روزانه و سراسری پذیرفته شده اند، می توانند انصراف دهند و در کنکور 1400 شرکت کنند اما نکته قابل توجه این است که این داوطلبان تنها می توانند در دانشگاه پیام نور آزاد ، پردیس خودگردان،غیرانتفاعی کنکور 1400 پذیرفته شوند.

 

شرایط نظام وظیفه برای دانشجویان انصرافی شرکت کننده در کنکور 1400 چگونه است؟

برای اطلاع دقیق از جزئیات نظام وظیفه می توانید از دو مطلب قوانین نظام وظیفه کنکور 1400 و قوانین معافیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان را بخوانید.

 

چنانچه در رابطه با این مطلب سوالی دارید،می توانید از قسمت کامنت های زیر استفاده کنید . هم چنین برای بررسی بیشتر می توانید،مطالب (مدارک ثبت نام کنکور 1400شرایط شرکت در کنکور 1400زمان برگزاری کنکور 1400 )را بخوانید.

 

منابع : سازمان سنجش

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12454

ممکن است شما دوست داشته باشید
743 نظر
 1. کیمیا می گوید

  سلام .من دانشگاه روزانه ۱۴۰۰ قبول شدم و می خواستم برای ۱۴۰۱ دوباره کنکور بدم ولی برای شبانه یا آزاد.این امکان وجود داره یا حتما باید انصراف بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کیمیا خانم گرامی
   می توانید تا بهمن ماه صبر کنید که دفترچه بیاد، شاید قانون تغییر کند

 2. محمد رسول زاده می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من سال ۹۸ اولین کنکورم رو دادم و سال بعدش هم پشت کنکور موندم . واسه اینک سال ۱۴۰۰ بتونم کنکور بدم پیامنور ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم و دوباره کنکور دادم ولی به نتیجه دلخواهم نرسیدم
  سوالم اینه اگه امسال دو ترم پیامنور انتخاب واحد کنم و پاس کنم و ۱۴۰۱ کنکور بدم فرهنگیان قبول شم.
  از نظر معافیت تحصیلی ۵ ساله ای ک برای پیامنور برام صادر شده مشکلی پیش نمیاد؟
  یعنی دوباره واسه فرهنگیان ۵ سال معافیت تحصیلی دارم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد عزیز
   تا جایی که ما الطاع داریم مشکلی براتون پیش نمیاد
   فقط انتخاب واحد کنید و سعی کنید مشروط نشید
   باز می توانید از سنجش و آموزش دانشکده نیز سوال کنید

 3. مهدی حاتمی می گوید

  سلام ببخشید من ورودی ۹۹ پیامنور هستم و میخوام کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم تا الان دو ترم مرخصی گرفتم و تا وقتی کنکور برگزار شه دو ترم هم میگذرونم
  اگه تو کنکور فرهنگیان قبول شم میتونم از پیامنور انصراف بدم و برم فرهنگیان؟
  منع نظام وظیفه ندارم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی عزیز
   بهتر انتخاب واحد کنید و مشروط نشید، غیر از این خیر شما مشکلی برای شرکت در کنکور و دانشگاه فرهنگیان ندارید
   باز در بهمن دفترچه رو چک کنید

 4. رامین می گوید

  سلام. اولین کنکور من سال ۹۶بود و پشت کنکور وایستادم سال۹۷ انتخاب رشته کردم و علوم ورزشی پیام نور انتخاب کردم تا بتونم کنکور سال بعد را هم بتونم شرکت کنم به هرحال با توجه به مشکلات نتونستم کنکورها را رشته ی خوبی بیارم هنوز که هنوزه به رشته موردعلاقه قبول نشدم حالا میخواستم کنکورامسال را شرکت کنم ولی وقتی رفتم دانشگاه رفتم به من گفتن که نمیتونی دانشگاه را ادامه بدی چون تاحالا کلا چهار واحد گذروندی پس نمیتونی تو فارغ‌التحصیل بشی باید انصراف بدی به من گفتن اگر انصراف ندی ما خودمون انصراف صادر میکنیم ،من قبلا نمیدونستم که باید واحدهارا بایدپاس میکردم راستی اصلا من سرجلسه امتحانها نرفتم چون نمیدونستم که باید امتحانهارا قبول میشدم فقط انتخاب واحد میکردم و تمام دیگ خبری نمیگرفتم ، من سال۹۷انتخاب رشته کرده بودم یکسال مرخصی تحصیلی گرفتم بعدازسال۹۸انتخاب واحدها را شروع کردم وتاالان انتخاب واحدکردم،حالا سوال من اینه آیا من الان انصراف بدم نمیتونم توی کنکور۱۴۰۱شرکت کنم اگرهم بتونم شرکت کنم آیا معافیت تحصیلی و این چیزا برای قبولیم در دانشگاه جدیدم مشکلی ایجادنمیکنه میگن هرکسی از دانشگاه انصراف بده تایک سال معافیت تحصیلی داره این یعنی چی شامل من هم میشه یا خیر؟اصلا میتونم با این روش کنکورراشرکت کنم وقبول بشم وبرم دانشگاه ؟هنوز بدبخت نشدم توراخداجوابهای من را دقیق بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رامین عزیز
   شما از تاریخ انصراف یکسال فرصت دارید، حالا شما دو کار انجام بدید، یکی از آموزش دانشکده سوال کنید و یکی هم مراجعه به نظام وظیفه شهرتون، و ببینید که از تاریخ انصراف یکسال معافیت تحصیلی دارید و می توانید دانشگاه مجددا قبول شوید یا خیر
   نظر ما اینه که احتمالش بیشتر که مشکلی نداشته باشید برای تحصیل مجدد در لیسانس ولی چون موضوع خدمت حتما موضوع بروزی هست نیاز هست همیشه از منابع قانونی اطلاعات رو چک کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]