تام لند 1400tamlandaka100تام لند 1400تستر eduماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

شرایط انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 1400 (انصراف از روزانه-شبانه-پیام نور و آزاد)

شرایط نحوه انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور
شرایط انصراف دانشجویان و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه کنکور 1400

پی سی کنکور : با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور 1400 ،به زودی فرآیند ثبت نام کنکور 1400 آغاز می شود. هر سال به غیر از دانش آموزان دوازدهم و پشت کنکوری که متقاضی شرکت در آزمون سراسری هستند ،گروه دیگری نیز که شامل برخی از دانشجویان است ، می خواهند از دانشگاه انصراف داده و مجددا خود را برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ۱۴۰۰ آماده کنند، در این مطلب شرایط شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور 1400 را به نقل از سازمان سنجش و دفترچه ثبت نام کنکور 1400 تشریح خواهیم کرد.

– نحوه انصراف دانشجویان غیر روزانه (شبانه، پیام نور،خودگردان ،آزاد، غیرانتفاعی) برای شرکت در کنکور 1400

دانشجویان دوره های غیر روزانه نوبت دوم یعنی (دانشگاه شبانه ، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد، پردیس های خودگردان بین الملل، دانشگاه غیرانتفاعی و سایر دانشگاه و موسسات غیر دولتی)، به شرط نداشتن منع نظام وظیفه می توانند هم زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام نمایند و در صورت قبولی، باید فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند.

– نحوه انصراف دانشجویان روزانه ورودی 98 و قبل از آن برای شرکت در کنکور 1400

دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 1398 و قبل از آن)، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ باید تا تاریخ 99/ 12 / 25 با تکمیل فرم شماره (۲) که دانشگاه محل تحصیل آن را تأیید نموده باشد، انصراف قطعی خود را اعلام نموده و بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

 

– نحوه انصراف دانشجویان روزانه ورودی 99 و قبل از آن برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰

– کسانی که در آزمون سراسری سال 1398، در رشته روزانه قبول شده اند، در صورت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به شرط انصراف تا تاریخ 99/12/25 فقط می توانند رشته های غیر روزانه را انتخاب نمایند.

 

* فرم انصراف قطعی دانشجویان دانشگاه ها و متقتضی شرکت در کنکور 1400

فرم انصراف دانشجویان برای ثبت نام کنکور سراسری

– در صورت قبولی در آزمون سراسری 1400، این فرم از مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه است.

– دانشجویان رشته های روزانه، که بدون انصراف، در آزمون سراسری قبول شوند، متخلف محسوب می شوند و اجازه ثبت نام در رشته جدید را ندارند.

– دانشجویانی که انصراف می دهند، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.

دانشجویانی که در سالهای قبل، انصراف قطعی داده اند و به تحصیل بازنگشته اند، برای شرکت در آزمون سراسری امسال، فقط کافی است بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

– برخی از سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰

من دانشجوی پیام نور هستم،آیا برای شرکت در 1400 باید انصراف دهم؟

خیر دانشجویان غیر روزانه همچون (دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های پولی)،نیازی به انصراف در اسفندماه 99 ندارند،بلکه این افراد همانند سایر داوطلبان در کنکور 1400 شرکت می کنند و در صورت قبولی نهایی که نتایج آن شهریور 1400 منتشر می شود،به دانشگاه پیام نور مراجعه کرده و انصراف می دهید.

 

در کنکور 99 دانشگاه روزانه قبول شدم،آیا می توانم انصراف دهم و مجددا در کنکور 1400 شرکت کنم؟

داوطلبانی که در کنکور 99 دانشگاه روزانه و سراسری پذیرفته شده اند، می توانند انصراف دهند و در کنکور 1400 شرکت کنند اما نکته قابل توجه این است که این داوطلبان تنها می توانند در دانشگاه پیام نور آزاد ، پردیس خودگردان،غیرانتفاعی کنکور 1400 پذیرفته شوند.

 

شرایط نظام وظیفه برای دانشجویان انصرافی شرکت کننده در کنکور 1400 چگونه است؟

برای اطلاع دقیق از جزئیات نظام وظیفه می توانید از دو مطلب قوانین نظام وظیفه کنکور 1400 و قوانین معافیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان را بخوانید.

 

چنانچه در رابطه با این مطلب سوالی دارید،می توانید از قسمت کامنت های زیر استفاده کنید . هم چنین برای بررسی بیشتر می توانید،مطالب (مدارک ثبت نام کنکور 1400شرایط شرکت در کنکور 1400زمان برگزاری کنکور 1400 )را بخوانید.

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12454

ممکن است شما دوست داشته باشید
152 نظر
 1. وحید رضایی می گوید

  سلام
  من به اشتباه در کنکور سراسری99 تجربی کد هوشبری را بجای کد پزشکی همون شهر انتخاب کردم ، آیا میتونم درخواست مبنی بر بررسی بقیه کدها بدم ؟ من در انتخاب رشته ام فقط کد پزشکی ها و داروسازی ها رو وارد کردم و به جز اون کدی که اشتباهاً وارد کردم هیچ کدی از رشته های پیراپزشکی وارد نکردم ؛ حتی چون پسر هستم و اگر قبول نمیشدم باید میرفتم سربازی چند انتخاب پیام نور هم داشتم ؛ با توجه به این ملاحظات امکان داره سازمان سنجش اقدام به بررسی و قبولی در بقیه رشته ها بده ؟
  در غیر اینصورت اگر مجبور به ادامه تحصیل در رشته هوشبری باشم میتونم سال 1400 بدون انصراف از رشته هوشبری، در دوره های ظرفیت مازاد و خودگردان و دانشگاه آزاد قبول بشم ؟ دقت کنید با توجه به اینکه تنها یک بار فرصت انصراف دارم آیا میتونم بدون انصراف از رشته هوشبری ، سال 1400 دروه های آزاد رو انتخاب رشته کنم ؟
  و سوال بعدیم اینه بعد از انصراف از دوره روزانه می توان برای عدم رفتن به سربازی در دوره های پیام نور مشغول به تحصیل شد و با توجه به اینکه یک بار انصراف دادم همزمان و مجدداً برای کنکور خوند ؟
  سوال آخر هم اینه که جداکثر مدت زمانی که بعد از انصراف ، باید بری دانشگاه چه مدت هست ؟ منظور اینه که مثلا اگر امروز تاریخ انصراف من خورده باشه و با توجه به مشکل نظام وظیفه تا چه مدت بعد من ملزم به رفتن به دانشگاه هستم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام وحید عزیز
   از طریق سایت سنجش درخواست بدید که این انتخاب رشته اشتباه بوده و درخواست بررسی اولویت های بعدی رو داشته باشید و نهایتا درخواست رفع محرومیت کنید
   اگر سنجش پاسخ نده بهتون،چه ثبت نام کنید چه نکنید محروم هستید از کنکور روزانه سال 1400
   و اینکه برای شرکت در کنکور 1400 گفته شده داوطلبان روزانه حتما باید انصراف بدن قبل از اسفند ماه
   سوال سوم هم خیر، شما تا قبل خدمت فقط یکبار می توانید انصراف دهید و یکسال بعد آن فرصت قبولی در دانشگاه جدید را دارید در غیر این صورت باید سربازی برید، پس باز خوب فکر کنید

 2. سامان می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  من سال 98 کنکور شرکت کردم و انتخاب رشته نکردم یک سال پشت کنکور موندم و بنا به دلایلی رتبم خوب نشد و پیام نور رو انتخاب کردم و امسال باید برم دانشگاه و در حال حاضر اگه نرم دانشگاه باید برم سربازی
  سوالم اینه که آیا میتونم با انصراف از دانشگاه پیام نور در کنکور 1400 شرکت کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سامان جان
   اگر یکسال پشت کنکوری بودید،مشکلی برای ثبت نام پیام نور و در نتیجه شرکت در کنکور 1400 ندارید،هر وقت دانشگاه جدید قبول شدید از پیام نور انصراف بدید

 3. ali می گوید

  با سلام …من امسال کنکور دادم و نوبت دوم اوردم میخواستم ببینم میشه کنکور 1400 شرکت کنم؟؟؟اگه میشه میتونم نرم دانشگاه شبانه رو برم پیام نور ثبت نام کنم یا حتما باید شبانه رو برم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   می توانید در کنکور 1400 روانه شرکت کنید
   فرقی نداره هر کدوم رو خواستید می توانید ثبت نام کنید

 4. محمد می گوید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما
  بنده در کنکور ۹۹ شرکت کردم که اولین کنکور من بود و در رشته روزانه هم قبول شدم ولی متاسفانه علاقه‌ای با این رشته ندارم، حالا لگر انصراف بدم نمیتونم در کنکور ۱۴۰۰ رشته روزانه انتخاب کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمدجان
   درخواست رفع محرومیت بدید به سازمان سنجش

 5. شقایق می گوید

  سلام من تو نتایج نهایی سوابق تحصیلی رشته ادیان و عرفان نوبت دوم شبانه قبول شدم ولی به رشتم علاقه ندارمو ثبت نام نکردم برای اینکه بخوام تو کنکور1400شرکت کنم نیاز به انصراف از دانشگاهی که قبول شدم دارم یانه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   به نظر ما وقتی ثبت نام نکردید نیازی هم به انصراف ندارید اون هم تو نوبت شبانه
   باز از منابع مختلف و سایت سنجش مطمئن بشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]