تام لند

at

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

شرایط انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 1401 (انصراف از روزانه-شبانه-پیام نور و آزاد)

شرایط نحوه انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور
شرایط انصراف دانشجویان و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه کنکور 1400

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور 1401 ،به زودی فرآیند ثبت نام کنکور 1401 آغاز می شود. هر سال به غیر از دانش آموزان دوازدهم و پشت کنکوری که متقاضی شرکت در آزمون سراسری هستند ،گروه دیگری نیز که شامل برخی از دانشجویان است ، می خواهند از دانشگاه انصراف داده و مجددا خود را برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ۱۴۰۱ آماده کنند، در این مطلب شرایط شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور 1401 را به نقل از سازمان سنجش و دفترچه ثبت نام کنکور 1401 تشریح خواهیم کرد.

– نحوه انصراف دانشجویان روزانه برای شرکت در کنکور 1401

و با توجه به رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۱۹۴۴ مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ می توانند در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت نمایند. ضمنا متقاضیان مذکور و نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد (پیوسته و ناپیوسته) و دکتری عمومی یا تخصصی، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ باید تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵با تکمیل فرم شماره (۲) و تأیید دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی خود را اعلام کنند و بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند. در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل در زمان مقرر، در صورت قبولی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱، قبولی آنان در آزمون لغو خواهد شد.

– نحوه انصراف دانشجویان غیر روزانه (شبانه، پیام نور،خودگردان ،آزاد، غیرانتفاعی) برای شرکت در کنکور 1401

و دانشجویان دوره های غیر روزانه نوبت دوم «شبانه»، پیام نور، مجازی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و شهریه پرداز)، به شرط نداشتن منع نظام وظیفه، می توانند هم زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ثبت نام نمایند و در صورت قبولی، باید از رشته قبلی انصراف داده و فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند.

– چند نکته در مورد انصراف از کنکور ثبت نام مجدد در کنکور سراسری 1401

.در صورت قبولی در آزمون سراسری، این فرم(فرم شماره2) از مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه است

. دانشجویان دوره روزانه که بدون انصراف تا تاریخ مقرر(۱۴۰۰/۱۲/۲۵ )، در آزمون سراسری قبول شوند، متخلف محسوب شده و اجازه ثبت نام در رشته جدید را ندارند.

و دانشجویانی که انصراف میدهند، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.

و دانشجویانی که در سالهای قبل، انصراف قطعی داده اند و به تحصیل بازنگشته اند، برای شرکت در آزمون سراسری امسال، فقط کافی است بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

– فرم شماره 2 انصراف از دانشگاه و ثبت نام در کنکور 1401

فرم شماره 2 انصراف از دانشگاه و ثبت نام در کنکور 1401

دانلود فرم انصراف قطعی جهت شرکت در کنکور 1401

(به صورت pdf با کیفیت بهتر)

– برخی از سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱

من دانشجوی پیام نور هستم،آیا برای شرکت در 1401 باید انصراف دهم؟

خیر دانشجویان غیر روزانه همچون (دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های پولی)،نیازی به انصراف در اسفندماه 1400 ندارند،بلکه این افراد همانند سایر داوطلبان در کنکور 1401 شرکت می کنند و در صورت قبولی نهایی که نتایج کنکور 1401 در شهریور 1401 اعلام می شود، به دانشگاه پیام نور مراجعه کرده و انصراف می دهید، البته لازم به ذکر است از نظر نظام وظیفه نیز نباید مشکلی داشته باشند.

 

در کنکور 1400 دانشگاه روزانه قبول شدم،آیا می توانم انصراف دهم و مجددا در کنکور 1401 شرکت کنم؟

پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ می توانند در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت نمایند

ضمنا متقاضیان مذکور و نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد (پیوسته و ناپیوسته) و دکتری عمومی یا تخصصی، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ باید تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵با تکمیل فرم شماره (۲) و تأیید دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی خود را اعلام کنند و بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

 

شرایط نظام وظیفه برای دانشجویان انصرافی شرکت کننده در کنکور 1401 چگونه است؟

برای اطلاع دقیق از جزئیات نظام وظیفه می توانید از دو مطلب قوانین نظام وظیفه کنکور 1401 را بخوانید.

 

چنانچه در رابطه با این مطلب سوالی دارید،می توانید از قسمت کامنت های زیر استفاده کنید . هم چنین برای بررسی بیشتر می توانید،مطالب (مدارک ثبت نام کنکور 1401شرایط شرکت در کنکور 1401زمان برگزاری کنکور 1401 )را بخوانید.

 

منابع : سازمان سنجش

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12454

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,175 نظر
 1. Bi می گوید

  سلام و وقت بخیر
  من امسال دانشکده فارابی فلسفه قبول شدم ولی تا امروز که رفتم دانشگاه تهران نمیدونستم چون واسم زده بود تو نتیجه فلسفه\دانشگاه تهران\روزانه و اصلا نزده بود فارابیه منم بخاطر همین کد رشته رو چک نکردم و حتی تو سایت دانشگاه تهران ثبت نام کردم‍♂️
  امروز از شهرستان رفتم تهران میگن اسمت نیست نگاه میکنم کد رشته رو میبینم فارابیه اما دوست ندارم برم, دانشگاه رو میتونم انصراف بدم این کنکور یعنی 1402 دوباره برای روزانه ها بخونم؟ شامل محدودیت نمیشه؟
  خواهش میکنم جواب بدید بخدا دارم سکته میکنم حالم خیلی بده

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   تا این لحظه با چیزی که اعلام شده و هست، محدودیتی ببرای کنکور مجدد شامل شما نمیشه
   باز از سایت سنجش استعلام کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]