تام لند

نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

شرایط انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 1402 (انصراف از روزانه-شبانه-پیام نور و آزاد)

شرایط نحوه انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور
شرایط انصراف دانشجویان و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه کنکور 1400

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور 1402 ،به زودی فرآیند ثبت نام کنکور 1402 آغاز می شود. هر سال به غیر از دانش آموزان دوازدهم و پشت کنکوری که متقاضی شرکت در آزمون سراسری هستند ،گروه دیگری نیز که شامل برخی از دانشجویان است ، می خواهند از دانشگاه انصراف داده و مجددا خود را برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ۱۴۰۲ آماده کنند، در این مطلب شرایط شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور 1402 را به نقل از سازمان سنجش و دفترچه ثبت نام کنکور 1402 تشریح خواهیم کرد.

– نحوه انصراف دانشجویان روزانه برای شرکت در کنکور 1402

– نحوه انصراف دانشجویان غیر روزانه (شبانه، پیام نور،خودگردان ،آزاد، غیرانتفاعی) برای شرکت در کنکور 1402

بند ب شرایط کنکور ۱۴۰۲ :

پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال 1401 می توانند، در آزمون سراسری 1402 ثبت نام و شرکت نمایند. ضمنا متقاضیان مذکور و نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره های روزانه و غیر روززانه ( نوبت دوم «شبانه» و، دانشگاه آزاد اسلامی، مجازی، شهریه پرداز و پردیس خودگردان، پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی « غیر دولتی – غیر انتفاعی» همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی(پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد(پیوسته و ناپیوسته) و دکتری عمومی یا تخصصی ، برای شرکت در آزمون سراسری 1402 به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه( برای برادران) می توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل ،برای آزمون سراسری 1402 ثبت نام نمایند و در صورت قبولی، باید از رشته قبولی خود انصراف داده و فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند.لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته محل قبولی خود را ندارند و هم چنین دانشجویان شاغل به تحصیل مقطع کاردانی(فوق دیپلم) که حداکثر تا تاریخ 31/6/1402 فارغ التحصیل می شوند، برای ثبت نام و شرکت در این آزمون نیازی به انصراف ندارند.

تبصره 1 : دانشجویان دوره های فوق که از معافیت تحصیل استفاده می کنند، به منظور ثبت نام و شرکت مجدد در آزمون سراسری لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظیفه عمومی توجه و بر اساس آن ضوابط اقدام کنند.

 

تبصره 2 : دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع موارد مرتبط آیین نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی) را دریافت نموده اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل با مؤسسه ذی ربط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذی ربط و در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برای برادران) حق ثبت نام داشته و محدودیتی در انتخاب رشته ندارند. این دسته از متقاضیان می توانند تمامی تعهدات مربوط را پس از اتمام تحصیلات خود به صورت یکجا به انجام برسانند.

(بیشتر بخوانید نحوه انصراف و شرکت مجدد در کنکور سراسری 1401)

 

تبصره 3 : دانشجویان دوره های فوق که از معافیت تحصیل استفاده می کنند، به منظور ثبت نام و شرکت مجدد در آزمون سراسری لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظیفه عمومی توحه و بر اساس آن ضوابط اقدام کنند.

– فرم شماره 2 انصراف از دانشگاه و ثبت نام در کنکور 1402

به زودی آپدیت می شود

فرم شماره 2 انصراف از دانشگاه و ثبت نام در کنکور 1401

دانلود فرم انصراف قطعی جهت شرکت در کنکور 1402

(به صورت pdf با کیفیت بهتر)

به زودی آپدیت می شود

– برخی از سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۲

من دانشجوی پیام نور هستم،آیا برای شرکت در 1402 باید انصراف دهم؟

خیر دانشجویان غیر روزانه همچون (دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های پولی)،نیازی به انصراف در اسفندماه 1400 ندارند،بلکه این افراد همانند سایر داوطلبان در کنکور 1401 شرکت می کنند و در صورت قبولی نهایی که نتایج کنکور 1401 در شهریور 1401 اعلام می شود، به دانشگاه پیام نور مراجعه کرده و انصراف می دهید، البته لازم به ذکر است از نظر نظام وظیفه نیز نباید مشکلی داشته باشند.

 

در کنکور 1401 دانشگاه روزانه قبول شدم، آیا می توانم انصراف دهم و مجددا در کنکور 1402 شرکت کنم؟

طبق قانون جدید؛ دانشجویان روزانه نیز بدون انصراف می توانند در کنکور سراسری 1402 ثبت نام کنید و پس از قبولی قطعی انصراف دهید.

 

شرایط نظام وظیفه برای دانشجویان انصرافی شرکت کننده در کنکور 1402 چگونه است؟

برای اطلاع دقیق از جزئیات نظام وظیفه می توانید از دو مطلب قوانین نظام وظیفه کنکور 1402 را بخوانید.

 

چنانچه در رابطه با این مطلب سوالی دارید،می توانید از قسمت کامنت های زیر استفاده کنید . هم چنین برای بررسی بیشتر می توانید،مطالب (مدارک ثبت نام کنکور 1402شرایط شرکت در کنکور 1402زمان برگزاری کنکور 1402 )را بخوانید.

 

منابع : سازمان سنجش

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12454

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,546 نظر
 1. ناشناس می گوید

  سلام من دانشجوی ترم یک فیزیکم روزانه میخونمو میخواستم بدونم اگر بخوام کنکور بدم و بعد انتخاب رشته انصراف بدم باز هم میتونی با وجود انصراف دانشگاه دولتی بخونم یا محرومیت داره؟؟؟بعد اینکه اگر دانشگاه دولتی مجدد بعد انصراف دولتی قبول شیم بازم باید تمام هزینه رو پرداخت کنیم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خیر محرومیتی نداره
   و از تاریخ انصراف بار اول یکسال فرصت دارید دانشگاه قبول بشید
   هزینه هم قوانین خودش رو داره، مثلا اگر دولتی باشید هزینه ای ممکنه گرفته نشه
   انصراف بار دوم باید خدمت برید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]