TAMLAND

alt

دانشجوی روزانه هستم می توانم بدون انصراف در کنکور شرکت کنم؟

کنکور مجدد دانشجویان روزانه

در زمان ثبت نام کنکور، یکی از سوالاتی که پیش می آید مربوط به انصراف  است که در مطلب (شرایط انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد) به آن پرداخته شده است، اما در این مطلب به این سؤال که آیا دانشجویان روزانه بدون انصراف در کنکور شرکت کنند؟، می پردازیم.

 

سؤال :

– دانشجویان روزانه برای شرکت در کنکور باید حتما انصراف دهند؟

– دانشجوی دانشگاه روزانه هستم، می خواهم برای قبولی در دانشگاه آزاد کنکور ثبت نام کنم، می توانم؟

– دانشجوی دوره روزانه هستم می توانم برای قبولی در پیام نور و غیر انتفاعی انصراف ندم؟

 

پاسخ :

تا به این لحظه که این مطلب در حال تنظیم است؛ بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور، دانشجویانی که می خواهند در کنکور سراسری پیش رو ثبت نام کنند، اگر دانشجوی دوره روزانه دانشگاه های مختلف باشند، برای ثبت نام در کنکور باید حتما تا تاریخ 25 اسفند سال جاری انصراف دهند و فرم های مربوطه را پر کنند.

(مثال : دانشجویان روزانه متقاضی کنکور سراسری 1401 باید تا تاریخ 25 اسفند 1400 انصراف خود را قطعی کنند و فرم های درج شده در دفترچه ثبت نام کنکور را پر کنند)

 لازم به ذکر است دانشجویان غیر روزانه( دانشگاه آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور و …) می توانند بدون انصراف در کنکور سراسری شرکت کنند و پس از اعلام نتایج نهایی کنکور، از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند، که البته داوطلبان پسر بهتر است از لحاظ قوانین نظام وظیفه کنکور نیز وضعیت خود را استعلام کنند.

همواره آخرین قوانین ثبت نام کنکور را از لینک های دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ، دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دریافت نمایید.

هم چنین سوالات بیشتری را می توانید در قسمت پرسش و پاسخ سایت دنبال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
(منتشر نخواهد شد)
3 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]